Ë£cicl6e ©omcwvt 5 Kabinet: top PTT toch naar Groningen J» en Bosch laar voor loc Maar Avondrobe BON: Ruzie kleuterleidsters mondt uit in ontslag De Koningin zwaaide enkel naar mij Jaarinkomen Reagan 1,2 miljoen gulden «^Ccidóc Soutcmt Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekeredi)k 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071 -122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0.41 per mm. Abonnementen: (incl.5%BTW) per maand f 21.02 (uitsl.aut.betaling),kwartaal f 63,07, jaar f 240,46. Klachten bezorging, maandag t/m vrijdag van 1800 lot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uurtel.071-122248. Losse nummers 1 1,0! Zaterdag 14 april 1984, 75e jaargang no. 22862 Morgen en maandag overwe gend droog met kans op wat regen. Middagtemperatuur 14 graden. Zwakke tot matige wind. Zon op: 06.43; onder: 20.38. Schev. hoog water: 3.39 en 15.50; laag water: 11.36 en 23.53 uur. lederlandse hulpploeg van het Rode Kruis ren bij het vertrek naar Madagascar. Rode Kruis Nederland in actie voor Madagascar DEN HAAG Een hulpploeg van het Neder landse Rode Kruis is gisteravond vertrokken naar Madagascar. De ploeg heeft tot taak de internationale hulpverlening op gang te bren gen voor het noordwesten van het land dat is getroffen door een wervelstorm. Daarbij zijn vele hgonderden doiden gevallen en raakten zeker 35.000 mensen hun huis kwijt. Door het Rode Kruis zal tevens een partij hulpgoederen naar het eiland worden ge stuurd. De hulpzending bestaat uit 250 gezins tenten en 2500 dekens ter waarde van 240.000 gulden. De Nederlandse ploeg zal op Madagas car de situatie inventariseren om op grond daarvan het hoofdbureau in Genève adviseren over welke hulp nodig is en hoe groot die hulp moet zijn. Aantal grieppatiënten daalt verder UTRECHT Het aantal grieppatiën ten is weer aan het dalen. Na een top van 52 „gemelde" grieppatiënten per 10.000 inwoners in de week van 12 tot 19 maart, kwam het landelijk gemid delde via 44 en 49 in de daarop volgen de weken op 32 per 10.000 in de week van 2 tot en met 8 april. Deze cijfers zijn afkomstig van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, dat ze berekent aan de hand van gege vens van over het hele land verspreide huisartsen die als „peilstation" funge ren. Ze geven meer een indicatie over het verloop van de epidemie dan over de werkelijke aantallen, aangezien lang niet iedere grieppatiënt zijn huis arts inschakelt. Kwallologen aan het werk ATHENE Afgevaardigden van zestien landen rond de Middellandse Zee hebben gisteren in Athene een plan aangenomen om de kwallenpla- gen te bestrijden. Diverse „kwallologen" zullen de komende twee jaar de bewegingen volgen van de kwallenzwermen die afgelopen jaren het plezier van menige vakantieganger hebben vergald. De experts zullen onderzoeken of er verband bestaat tussen de hoge vervuilingsgraad van de Middel landse Zee en de groei van het kwallenbestand. Volgens diverse rapporten is 75 procent van de stranden aan de Middelllandse Zee veilig genoeg om te zwemmen, maar van de schaaldieren die op meer dan vijftig plaatsen werden onderzocht, was slechts vier procent „geschikt" om rauw te wor den gegeten. Burgemeester Schols heeft nog hoop DEN HAAG Burge- I meester Schols van Den \Haag ziet nog aankno pingspunten in de brief van premier Lubbers om te blij ven hopen op behoud van de PTT-top, geheel of gedeeltelijk. Het kabinet is volgens hem kennelijk van mening dat 250 miljoen gulden voor de hele over plaatsing te weinig is, een standpunt dat de gemeente steeds heeft aangehangen. Ook de volgorde van prio riteiten die Lubbers noemt geeft in de ogen van de ge meente Den Haag aan dat het kabinet zich niet heeft neergelegd bij de wens van de Tweede Kamer. Zuidhollands commissaris van de koningin mr M. Vrolijk verklaarde zeer te leurgesteld te zijn over het kabinetsbesluit. „Daarmee gaat men ten onrechte voorbij aan de belangen van de Haagse regio. Men heeft niet geluisterd naar de wezenlijke argumenten die de provincie bij herha ling naar voren heeft ge bracht bij zowel het kabi net als de Tweede Kamer", aldus Vrolijk. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De top van de Centrale Directie der PTT gaat toch naar Groningen. Hiertoe heeft het kabinet giste ren besloten. Het kabi net is bereid voor de spreidingsoperatie 250 miljoen gulden uit te trekken, zoals de Kamer donderdag vroeg. Een adviesbureau moet na gaan of de verhuizing voor dat bedrag verwe zenlijkt kan worden. Mocht de spreiding inclusief de top van de Centrale Di rectie meer kosten dan 250 miljoen gulden, dan zal Gro ningen genoegen moeten ne men met minder dan 3000 beloofde PTT'ers of zal de operatie langer duren dan 1990, het jaar dat nu staat voor de voltooiing van de spreiding. Namens de VVD-fractie verklaarde het Kamerlid De Beer zeer tevreden te zijn met de besluiten van het ka binet. „Er bestaat nu geen twijfel meer dat de top van de Centrale Directie al eer ste gaat", zo zei hij. Hij bena drukte dat nu voor het eerst sinds de geschiedenis van de spreiding, de financiën van de operatie goed zijn gere geld. De Beer zei geen nieuw kamerdebat over de zaak meer te willen. CDA'er Eversdijk bleek eveneens tevreden. Hij noemde het een politieke overwinning voor de Kamer dat het kabinet nu toch de top van de Centrale Directie wil verplaatsen terwijl een week geleden juist werd be sloten dat niet te doen. „Het kabinet heeft naar ons ge luisterd. De directieraad gaat toch. Dat is het belangrijk ste. Dat is de garantie dat de spreiding doorgaat", aldus de CDA'er. Pagina 5: Ambtenaren vin den overhaast besluit on verstandig. V BOSCH Een ordedienst van 66 man, 120 dranghekken, EHBO-posten bemand door 48 hulpverleners waaronder aantal gediplomeerde verpleegkundigen, twee ambulances nanent standby en drie reusachtige stroomaggregaten voor licht en de geluidsapparatuur. Dat is allemaal nodig om van dag en vanavond de afscheidsconcerten van Doe Maar in het \che sportcentrum Maaspoort mogelijk te maken, sportcentrum onderging een complete metamorfose om als lastion bij elkaar 8500 Doe Maar-fans tijdens de twee concer- te kunnen herbergen. Voor de thuisblijvers verzorgt de om 16.00 uur op Nederland 1 een rechtstreekse uitzending het middagconcert. 120 dranghekken zijn bedoeld om de fans heelhuids binnen rijgen en om ervoor te zorgen dat het podium niet kan wor- bestormd. „De hekken voor het podium worden heel dik dkkeld met schuimplastic. De mensen die vooraan staan den daar met fors geweld tegenaan gedrukt", zegt algemeen ager van Maaspoort Frank Rijnierse. Maar zelf is vandaag onbereikbaar voor de fans. De leden de groep worden geëscorteerd door de politie via een spe- uitgestippelde route naar het sportcentrum gebracht. Daar 'n ze met auto en al het complex binnen. Buiten de kleedka- wordt gepatrouilleerd mei honden. Jeugdige fans streken gistermiddag al bij de sporthal neer om verzekerd te zijn een goede plaats. eagan geeft Salvador ilitaire steun SHINGTON President gan heeft besloten 62 mil- dollar militaire hulp voor Salvador te onttrekken aan begroting van Defensie, lat hij daarvoor geen toe- ïming van het Congres no- heeft. Dit heeft een be- ;rijk lid van het Ameri- nse Huis van Afgevaardig- gisteren gezegd. igan zou tot deze stap zijn rgaan, omdat het Congres fiat niet wil geven voor edhulp aan El Salvador. voorbijgaan aan het Con- zal de meningsverschillen het Amerikaanse beleid didden-Amerika tussen het te Huis en het Congres verwachting nog verder slechteren. vind het verkeerd", zo zei ivaardigde Clarence Long, democratische voorzitter de commissie voor het Wijzen van fondsen voor tenlandse operaties. Claren- Long had het besluit van agan telefonisch vernomen a het ministerie van buiten- 'dse zaken. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. [Ml Het Motorhuis vondellaan80. telden Tel. 071-769313 KESTEREN De gemeente raad van het Betuwse Reste ren is gisteren akkoord gegaan met het ontslag wegens onbe kwaamheid en ongeschiktheid van drie leidsters van een openbare kleuterschool in Op- heusden. De raad was het met B en W eens dat ontslag van de kleuterleidsters de enige mogelijkheid is om een al in 1982 op het drie klassige schooltje uitgebroken conflict op te lossen. Het conflict draaide om de on- naar haar mening te harde mogelijkheid voor de drie aanpak van kleuters door de kleuterleidsters om met elkaar hoofdleidster. De andere leid- samen te werken. Eén van de ster koos de kant van die leidsters gaf in 1982 te kennen hoofdleidster en sindsdien liep het niet eens te zijn met de het conflict met pesterijen en scheldkanonnades over en weer steeds hoger op, waarbij ouders van de kleuters partij kozen of hun kinderen van school haalden. Volgens B en W van Kesteren, waaronder Opheusden valt, is het uitge sloten dat de drie leidsters via gesprekken nog tot elkaar kunnen worden gebracht. Eer vol ontslag van de dames was naar de mening van het colle ge dan ook de enige oplossing. „Zoals u ziet zwaait de Koningin enkel naar mij, iets waar ik apetrots op ben". Een van de vele bijschriften die het aardigste deel vormen van „Juliana 75", het nationaal foto album waarvoor de foto's, kiekjes en herinneringen bijeen gebracht zijn door Mies Bouwman. Een ander citaat, dat aardig de sfeer van het hele album samenvat: „Naast haar kwaliteiten als staatshoofd en nu prinses heeft Juliana zo iets warms en innemends, dat je het bijna jammer vindt dat ze die hoge positie heeft. Je zou haar graag gewoon als een vertrouwde vriendin willen hebben". De liefhebbers van lees- en vooral kijkboeken over ons vorstenhuis kunnen weer een aardig plankje vullen met wat er is verschenen naar aanleiding van de 75e verjaar dag van prinses Juliana. Op de voorpagina van onze bijlage Finale neemt Piet Snoeren de belangrijkste uitgaven onder de loep. VERDER IN FINALE Literaire overweging voor Palmzondag: „De ezel is een doodgoed en nuttig mens". •$Avrlische rubriek: bijslui ter-effect en Halcion-klach- ten. Wild zonder poten voor de Derde Wereld. Visrubriek: lente in het water. De Keukenhof rekent dit jaar op een miljoen bezoekers. Toerisme naar de Nederlandse Antillen; de vele gezich ten van Aruba. Ondernemer-nieuwe-stijl haalt VS uit recessie. Geladen sfeer en vrolijk, wild feest in Coliseum Los An geles, Ruzies en compromissen begeleiden Vriesekoop. Op weg naar het wereldkampioenschap schaken: de droom van Gary Kasparov. WASHINGTON President Reagan van de Verenigde Sta ten had vorig jaar een inko men van 422.834 dollar (ruim 1,26 miljoen gulden). Zijn be lastingaanslag lag vorig jaar op 128 639 dollar. Dit heeft het Witte Huis gisteren bekendge maakt. Verder betaalde het Amerikaanse staatshoofd ook aan de fiscus van Californië nog 60.469 dollar inkomstenbe lasting. In 1982 verdiende de bewoner van het Witte Huis al 741.253 dollar, maar daar was een bedrag van 476.000 dollar bij dat hij had overgehouden aan de verkoop van zijn huis in Los Angeles. Belangrijke bestanddelen van het inkomen van de president waren het presidentssalaris (200.000 dol lar) en rente tot een bedrag van 164.000 dollar. (ADVERTENTIE) VOOR ECHTE HI-FI NIEUWE RIJN 17,2312 JC LEIDEN TELEFOON 071-120653 Hecht prinses Juliana aan kleren? Wie vandaag de bijlage Finale leest hoefi het antwoord op deze vraag eigenlijk niet meer te lezen, want wij verklappen hem hier al. Ze houdt ervan haar kleren te vermaken. Aan de stof valt soms te zien dat het ooit een avondrobe is geweest... De rest moet u zelf maai lezen in Finale, de e van de Leidse Courant: elke week i De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. om een proetdbonnemenl Morden geweigerd* ft!

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1