1Dire Straits muzikaal ■onderhoudend maar weinig leuke beelden VARA met drie man opnieuw naar Knokke 1984 ?ADIO/TELEVISIE £«idócSoiucuit VRIJDAG 13 APRIL 1984 PAGINA 19 l\D: verlaging leeftijd omroeplid naar 16 jaar )EN HAAG De VVD vindt dat jongeren vanaf 16 jaar de mogelijk- leid moeten krijgen lid van een omroep te worden. In schriftelijke ragen hebben de VVD-Tweede Kamerleden Keja en Hermans bij mi- ister Brinkman (WVC) aangedrongen op een verlaging van de huidi- e wettelijke leeftijdsgrens van 18 jaar. Volgens de liberalen moet een 6-jarige voldoende in staat worden geacht te beslissen of hij of zij lid -*inst te worden van een omroep. Volgens de Kamerleden wordt op Ï;nst te worden van een omroep. Volgens de Kamerleden wordt op dere terreinen van de wetgeving ook al de leeftijdgrens van 16 jaar hanteerd, onder meer bij het beëindigen van de volledige leerplicht. f UrO en vrouw moet 16 jaar zijn om te kunnen huwen en vanaf die leeftijd eeft men ook de mogelijkheid tot de krijgsmacht toe te treden, zo spoei oeren Keja en Hermans aan. De VVD-parlementariërs willen van scnoien ,jnjster Brinkman weten wanneer hij de daarvoor nodige stappen zal is^bru ndernemen' ^oor een verlaëing van de minimumleeftijd is een wijzi- 0-31206ing van de Omroepwet noodzakelijk. Met dit voorstel speelt de VVD op een trend die bij verschillende omroepen al waarneembaar is. iroepen als de VARA (Paviljoen 3) en Veronica (Club) bieden nu al lelijk onderdak aan deze groep jongeren, die niet als meetellend lid ^.nnen worden ingeschreven. haa,de fRANS WEERTS er Satellite-tv binnenkort gratis op televisie HILVERSUM De Nederlandse kabeltelevisie-exploitanten kunnen binnen afzienbare tijd de televisieprogramma's van het Engelse particuliere tv-station Sky Channel van Satellite Television doorsturen naar de televisiekijkers die een kabel aansluiting hebben. De auteursrechtenorganisatie BUMA/STEMRA heeft een principe-overeenkomst met Satellite-TV bereikt, die er in voorziet dat het Engelse bedrijf zelf alle muziekauteursrech- ten gaat betalen. t Met het bereiken van de overeenkomst is een van de beletsels voor het doorgeven van de Sky Channel-programma's weggenomen. Volgens Verhagen voldoet Satellite-TV ook aan de voorwaarden die het ministerie van WVC aan buitenlandse televisiestations heeft gesteld, namelijk het uitzenden van een omroeppro gramma in eigen land en geen op Nederland gerichte recla me in de programma's. Een woordvoerder van het ministerie van WVC zei te ver wachten, dat Satellite-TV binnen een maand in Nederland te ontvangen zal zijn. Het ministerie hoeft geen toestemming voor deze uitzendingen te geven, maar moet er wel zeker van zijn dat aan de voorwaarden is voldaan. De televisiekijkers krijgen de Satellite-TV-programma's gra tis in huis. Satellite-TV stelt dit als verplichting bij de door gifte aan de kabelexploitanten. De doorgifte kost Sky Chan nel zelf ongeveer 25 cent per aansluiting plus twee procent van de netto winst die het station denkt te maken met recla me-uitzendingen. De verdiensten uit reclame zijn voor Satel lite-TV de belangrijkste bron van inkomsten. Met deze regeling is volgens directeur Verhagen een einde gekomen aan de verwarrende situatie rond de vraag wie moet opdraaien voor de auteursrechten. Zo moest BUMA/S TEMRA Kabel Televisie Amsterdam met een kort geding la ten verbieden om de uitzendingen van de Franstalige zender TV-5 door te geven, omdat noch de Franse maatschappij noch KTA de muziekauteursrechten wilde betalen. Het „Sky Channel" zendt dagelijks acht uur (van 16.00 tot 24.00 uur) muziekprogramma's en entertainmentseries uit. Volgens Verhagen is Satellite-TV in feite het eerste Pan-Eu- ropese project op televisiegebied. 118 jr. HILVERSUM Welke AVRO brengt vanavond veranderingen Dire f,Ne,d 11 1912 uur) een ge- Straits heeft ondergaan deelte uit die vtdeo op televi- sinds de groep in 1977 jjet gaat om 30 minuten e .voor het eerst van zich waarin een aantal van de liet horen, werd voor het mooiste Dire Straits-composi- Rijn en Nederlandse publiek in ties is terug te zien en te ho en. BeJ juni 1983 duidelijk. Dire ren zoals Expresso Love Pn- viao* - c i vate Investigations (met 1 j 6 toen, als on- prachtig akoestisch gitaar- j derdeel van de wereld- Speb. Sultans of Swing en I tournee die in volle gang Going Home uit de film Local I was, een aantal concerten Hero, een melancholiek sfeer- I in ons land. De muziek stuk- De AVRO moest daarbij vijf minuten uit het expressie ve Sultans of Swing knippen om binnen de gestelde tijd te blijven. bleek uitgegroeid te zijn j tot symfonie-achtige com- I posities, die nog meer dan vroeger het razend knap- I pe gitaarspel van Mark V(?°r D|,re jaits op t^avisie I .r, oc Hon HpzplfHp nnmprkinopn I Knopfler blootlegden. gelden dezelfde opmerkingen als voor Dire Straits op het podium. Het is hinken op n.o.t.k Een grote hoeveelheid con- twee gedachten. Aan de ene certen werd op geluidsband kant is er de bewondering vastgelegd met de Rolling voor de muziek, waarbij de Stones Mobiele studio. Het re- snelle vingerzettingen van 070 suitaat was de dubbel-elpee Mark prachtig gitaarspel ople- Alchemy". Twee optredens veren, maar zwakke zang. die op 22 en 23 juli in de be roemde Londense Hammers- Aan de andere kant worden mith Odeon werden gegeven, de nummers op het podium te werden op video opgenomen, veel uitgerekt en gebeurt er uHbetal De anderllalf uur durende visueel niet genoeg om echt te korting! band, dre uit deze opnamen kunnen boeien. Anderhalf itie v.aiwerd samengesteld, is onder uur Dire Straits op video is Tei.fdezelfde titel als de langspeler dan ook te veel van het goe- in de w'nkel te koop. De de, in 30 minuten komt net de verveling niet om de hoek kijken. Heel dichtbij Omdat de show visueel niets heeft te bieden, zijn de muzi kanten constant in beeld. In eerste instantie is dat heel leuk omdat je nu eens van heel dichtbij de show kan vol gen. Je staat er als het ware met je neus bovenop. Na een of twee nummers heb je dat wel gezien en verlangen je ogen naar iets anders dan het feit dat Mark Knopfler zon der plectrum speelt, maar ge woon z'n vingers gebruikt om de snaren te roeren; dat Alan Clark zit ingebouwd tussen zijn toetsen-instrumenten en dat drummer Terry Williams een hele batterij trommels heeft om op te slaan en (het hele concert) keihard werkt. Opvallend wordt dan welk een ondergeschikte rol twee de gitarist Hal Lindes binnen het geheel speelt. Hij krijgt in het anderhalf uur durende concert slechts één keer de kans voor het voetlicht te tre den. Het duurt niet langer dan twee minuten. Het moet heel frustrerend voor hem zijn, al lijkt hij er niet onder te lijden. Dan is de rol van Alan Clark van meer beteke- Dire Straits gaat op het podium improviserend door het leven. nis. Zijn toetsenpartijen spe len binnen de muziek van Dire Straits een belangrijke rol en Mark neemt dan ook regelmatig gas terug voor Alan's spel. Beperkingen De makers van de video on derkennen de visuele beper kingen van de concerten, waarbij de muziek de hoofd rol speelt. Ze hebben dan ook naarstig gezocht naar andere beelden, die de muziek zou den kunnen illustreren. Tij dens het nummer Romeo Juliet dat niet door de AVRO wordt vertoond is er heel toepasselijk een jon gen en een meisje, die in een donkere nis van de Hammers mith Odeon staan te vrijen. De rest van het concert pro beren ze het te vinden in re gistraties van het enthousiaste publiek, die regelmatig wor den getoond. Wat daarbij dui delijk wordt, is dat de muziek van Dire Straits een heel groot publiek aanspreekt. Ondanks het feit dat de beel den niet echt kunnen boeien is Dire Straits in levende lijve een hechte band, die op het podium al improviserend de composities laat uitgroeien tot „moderne symfonieën". Mark Knopfler blijft één van 's we relds beste gitaristen, die met adembenemende nauwkeurig heid de snaren bedient. Benut Zijn talenten zijn de laatste ja ren door veel muzikanten be nut. Zo speelde hij onder an deren mee met Bob Dylan, The Everly Brothers en The Shadows. Ook als producer en componist van filmmuziek wordt hij veel gevraagd. Zo produceert hij binnenkort de nieuwe elpee van Aztec Ca mera, een groep die onder lei ding van Roddy Frame in het afgelopen jaar een aantal in drukwekkende composities afleverde. Momenteel werkt hij aan een nieuwe sound track voor de film „Comfort and Joy" van Bill Forsyth. Omdat al die activiteiten wei nig werk opleveren voor Dire Straits hebben de leden de ge legenheid andere activiteiten te ondernemen. Voor bassist John Illsley betekent het dat hij tijd heeft voor een solo-el pee. Daar is hij momenteel dan ook druk mee bezig. HANS PIËT VREELAND De VARA neemt dit jaar opnieuw met een" ploeg van drie mensen deel aan het muziekfestival om de Knok- ke-Cup, dat van maandag 2 tot en met zaterdag 7 juli in de ge lijknamige Belgische badplaats wordt gehouden. Het is de derde keer, dat de VARA met een ploeg naar Knokke gaat. De jaren daarvoor was het festival een aangelegenheid voor zogenaamde landenploegen. De keus viel dit jaar op Karin Bloemen, die zo uitstekend voor de dag kwam in de musical „De zoon van Louis Davids", en voorts Astrid Marz en Humphey Cambell. Aan het festival, waar Nederland en Nederlandse artiesten in het verle den redelijke successen hebben behaald, nemen twaalf ploegen deel. Behalve door de VARA worden ploegen afgevaardigd door de Italiaanse, Portugese, Zwitserse, Engelse. Ierse, Deense, Zweedse, Finse. Roemeense. Nederlandstalige Belgische en Franstalige Belgische televisie. Van maandag tot en met vrijdag wordt gestreden om de Knokke-Cup voor ploegen. Er zijn voor ronden, een halve finale (waarin geen nummers uit de voorron den mogen worden gebracht) en een finale (waarin niet meer dan de helft van de nummers uit voorronden en halve finale mogen worden gebracht). Iedere deelnemer moet in de voorron den en in de halve finale tenminste een nummer in de eigen landstaal brengen. Persoonlijkheid Zaterdagavond 7 juli wordt gestreden om de „Personality Prize", voor een individuele deelnemer uit de twaalf deelnemende teams. De winnaar van deze speciale prijs, die dit jaar voor het eerst kan worden gewonnen, mag zich „Europese Topster" noe men. Deze twaalf individuele artiesten worden na de drie voor ronden door de persjury uit elk team geselecteerd. De winnaar van de „Personality Prize" ontvangt een bedrag van 18.000 gul den. De winnende ploeg krijgt een bedrag van 45.000 gulden. De tweede prijs 27.000 gulden en de derde prijs 18.000 gulden. De VARA-Radio zendt op de zaterdagmiddagen 7, 14 en 21 juli van 17.00 - 18.00 uur programma's over het festival uit. Op vrij dagavond 13 juli zendt de VAR A-Televisie een vijftig minuten durend programma over de Knokke-Cup uit. De BRT neemt het gehele festival op band op, waarover ook de VARA als deelne mende omroep vrijelijk mag beschikken. De Nederlandse ploeg staat onder leiding van Willem van Beu- sekom, chef van de afdeling Populaire Muziekprogramma's van de VARA Bij de samenstelling van de ploeg is hij in eerste aan leg uitgegaan van de zangcapaciteiten en daarna heeft hij geke ken naar de verschillende genres in de lichte muziek om een zo'n allround mogelijk programma te kunnen samenstellen. In tegenstelling tot een aantal andere ploegleiders wil hij zijn team geen evergreens ten gehore laten brengen, hij zoekt het vooral in onbekend internationaal materiaal. Karin Bloemen kreeg vo rig jaar de Pisuisse-prijs. Astrid Marz heeft een kantoorbaan en zong tot 1982 in haar vrije tijd in de groep „Summerset". Hump hrey Cambell studeert klassieke en moderne zang aan de Mu- ziekpedagogische Academie in Hilversum. Hij zong enige tijd bij de groep „Oscar Harris and the Twinkle Stars". Het Nederland se jurylid in Knokke is Co de Kloet, chef van de afdeling geva rieerde programma's van de VARA GUILLAUME SPIERINGS Toelichting tef leven van Jezus £™ian Nazareth KRO start vandaag met een •rdelige cyclus over Jezus, larin een keur van befaamde 'teurs te zien is, zoals Anne aai Bancroft (Maria Magdalena), 'nest Borgnine centurion taudia Cardinale (overspelige 'ouw), James Mason (Jozef 071bh Arimathea), Sir Laurence livier (Nicodemus), Christop- Plummer (Herodes Anti- Rod Steiger (Pontius Pila- jj). Peter Ustinov (Herodes), ar'kpt i1'chael York (Johannes de en inc oper) en Robert Powell als enz 'zus. De serie ie gemaakt re a arbor de Italiaan Franco Zeffi- en js een gezamenlijke onsterproduktie van drie lan- excjen die 10 miljoen heeft ge- i'tiuin i,st- De opnamen zijn ge- laakt in Tunesië en Marokko. leerdeib rol van Jezus op jongere m. tèpftijd wordt overigens door 7. verse acteurs vertolkt, waar- nder een meisje! (als baby in f kribbe). In de serie wordt niet als een God ge- WÊkond. maar als een zachte, vetsbare man met principes. t\ererPffire,l':"Jezus was een man imer e et Principes die ingingen te- iapk. 2 'n de ideeën van de macht- >raktijk ibbers van zijn tijd. In plaats n met hen te onderhandelen ng hij met open ogen de )od tegemoet 0 de benaderingswijze van 1 Italiaanse regisseur is veel itiek gekomen. Met name de Imggestie dat Maria pijn zou ^^fbben geleden toen Jezus ird geboren, is voor velen in doorn in het oog. Zeffirelli gt hierover: „Wat ze niet innen accepteren is dat hoe- il Christus de Uitverkorene ier: ts, hij geboren werd en stierf jt. Sus mens". iderland 1 om 20.28 uur. larjon Lambriks ingt Franz Lehar ïclflcomponist Franz Lehèr ieft talloze wereldberoemde itandii deren gemaakt waarin de ro- meriia antiek hoogtij viert. Ze wor- jitgan^n nog vrijwel dagelijks ge- vr.ppngen en het is duidelijk dat 0174iehar het jaar 2000 royaal ialt. Hij zocht het vooral in erettes en koos vaak ter af- tseling een ander land als lor uit. Zo spelen zijn wer- 7 zich af in Hongarije (Zigeu- Makrliebe). Spanje (Frasquita), e t.ca Hië (Paganini), Rusland (Der d)., on grewitsch) en zelfs China (Das nd des Lachelns). Marjon v~Sk] tmbriks wordt begeleid door it Weens Opera Ballet o.l.v. Bthias Jurkovics. 'en vi iderland 2 om 21.25 uur. Nederland De Engelse acteur Robert Powell als Jezus in de eerste aflevering van „Het leven van Jezus van Nazareth". Ned. I om 20.28 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios. 16.15 Wordt vervolgd, rubriek over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, co- medy-serie. Afl.: Adam's rib. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels, (23). 18.40 Het kantongerecht, (4). KRO 18.55 Candy, Candy, kinderse rie. Afl. 8: Een leuke uitno diging. 19.15 Vluchtelingeneiland, jeugdserie. Afl. 2: Slechte Joe Dunn. NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht. KRO 20.28 Het leven van Jezus van Nazareth, (zie toelichting). 22.05 Brandpunt, actualitei tenrubriek. 22.50 De Alles is Anders Show, met Aad van den Heuvel. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Dire Straits in concert, impressie van het concert dat deze Britse popformatie verleden jaar juli in het Lon dense Hammersmith Odeon gaf. (zie ook elders op deze pagina). 19.40 AVRO's Sportpanora- ma. Presentatie: Joan Haanappel. 20.40 Wall Street Crash, showprogramma waarin de Wall Street Crash als gas ten ontvangen: de Dolly Dots en Fay Lovsky. 21.25 Marjon Lambriks zingt Frans Lehar. (zie toelich ting). 22.10 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. HUM.VERBOND 22.45 Grenzen, documentaire van Ireen van Ditshuyzen over Christiane Ensslin, die geen genoegen nam met de officiële lezing van de doodsoorzaak van haar zuster Gudrun, één van de leden van de Rote Armee Fraktion, die enkele jaren geleden in de Stammheim- -gevangenis in Stuttgart om het leven zijn gekomen. NOS 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 23.20 The Fury of the Vikings, Amerikaans-Italiaanse spektakel- en avonturen film. (zie .toelichting). DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club, life vanuit de stu dio. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Rückkehr der Mavericks, Amerikaanse speelfilm van Hy Aver- back uit 1978. Bret Maverick (James Garner) komt per postkoets aan in New Mexico om zijn broer Bart te treffen. In plaats daarvan ontmoet hij zijn neef Ben (Charles Frank) die net. als Bret van plan is een beloning van 25000 dollar te incasseren voor het vangen van een paar boeven. Als de neven aan het bakkeleien zijn. is het van belang te weten waar broer Bart nu eigenlijk is. Is Bart nu doodge schoten of niet? 21.45 Plusminus. 22.30 Tagesthemen, met nieuws uit 23.00 Die Sportschau. 23.25 Heut'abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Als gast Robert Jungk. 00.10 Hollywood in Bologna (2), een Italiaanse filmkomedie in vijf delen. Met: Lino Capolicchio, Gianni Cavina, Carlo della Piane en Adriana Innocen- ti. Regie: Pupi Avati. Giuseppe's ver loving is niet zonder moeilijkheden omdat Sandra niet bij haar toekom stige schoonmoeder wil Intrekken. 01.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Pat und Patachon. Erwachende Herzen, tv- serie. Afl.: Auguste, die Llebliche. Aansl.: heute- Schlagzeilen, kort nieuws. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. 20.15 Die andere Seite des Mondes, tv-film van Michael Lahn en Karl Heinz Willschrel. Anna, eigenaresse van een dansschool en getrouwd met een bankier komt op een dag tot de ontdekking dat ze aan kleptomania lijdt. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Edgar Allan Poe: Het masker van de Rode Dood, Engels-Ameri kaanse griezelfilm uit 1964 van Roger Corman. Prins Prospero, aanbidder van Satan, voert een schrikbewind' uit. Maar een van zijn slachtoffers ontsnapt en keert terug In het gezel schap van „de rode dood". Prospero wordt vertolkt door de vermaarde horror-acteur Vincent Price. 00.10 heute. DUITSLAND 3 18.30 Hallo Spencer, tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Frauen von Cheju. Repor tage over het vulkaaneiland voor de zuidkust van Korea, waar de vrouwen verantwoordelijk zijn voor de mossel vangst en de landbouw. 21.00 Das Pro, das Contra und die Angst... De invloed van de weten schap in de strijd over de verwerking van nucleair afval. 21.45 Leben am Fluss. Portret van Rijnvissers. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh (Herh.). 23.00 Rockpalast. Met: Johnny Win ter (herh.). 01.00 journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje. Jacobus en Corneel: „Koks voor een dag". 18.20 Er was een keer... de stoom trein. 18.30 Boone (2). 19.20 Uitzending door derden. Li- 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Het verzet (7), tv-serie van Paul Louyet. 21.25 Dood in eigen rangen (Death of an expert Witness), Engelse thril lerserie van Herbert Wise naar de ro man van P.D. James. (6 en slot). De spanning na de moord op Stella is toegenomen in het laboratorium. Dal- gliesh en Massingham krijgen vitale informatie. Met: Roy Marsden. Barry Foster. Geoffrey Palmer. 22.05 Encyclopedie (1). 22.35 De Steek-er-wat-van-op-show (6). Praatprogramma: Het gebruik van ABN op school, op het werk en in de media. De toekomst van het Ne derlands als taal. Presentatie: Emiel Goelen. Regie: Pieter Raes. (herh.). 23.35 Journaal en Coda: „Winterver haal" van Paul Snoek (1933-1982). BRT 2 18.50 Teletekst. 19.00 Elektron Live. Met: Wat moet je eten om in leven te blijven? Ener gie met kernsplitsing en kernfusie. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 De enige en de ware (The One and Only) speelfilm van Carl Reiner. Een jonge man wil beroemd acteur worden en gaat daarom met zijn vrouw naar Broadway. Helaas Is er daar geen werk voor hem en hij be sluit een baantje aan te nemen als komisch beroepsworstelaar. Maar zijn vrouw is hiervan niet gediend, ook al is het succes in de ring groot. In de hoofdrol Henry Winkler, Fonzie uit „Happy Days". 21.50 Premiere. Uitreiking van de Os cars, die op 9 april plaatshad in Los Angeles (Herh.). RTBF 1 15.00 Ecran des vacances, geva rieerd kinderprogramma. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Joornaal. 20.00 A suivre, regionaal magazine. 21.05 De uitreiking van de Oscars 1983 vanuit Los Angeles. Aansl.: Journaal en Memo-Sud. culturele agenda. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. Le chansonnier de papier. Raconte quand tu ètais petite en La cuisine voyageuse. 19.20 Cinó 16: Le cadran solaire, tv- film. 21.00 d'Hortense Schneider". Engeland BBC 1 18.05 Captain Zep, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionaal magazine. 19.40 Pink Panter. 20.00 Odd one out, spelletje. 20.30 Fame, Amerikaanse tv-serie. 21.20 Time of your life. 22.00 Journaal en weekend-weerbe richt. 22.25 Starsky and Hutch, Ameri- 23.15 Potter, magazines. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 The Late Film: Minnie and Maskowitz, Amerikaanse speelfilm uit 1971 over de romance tussen een eenzame museumcuratrice en een dwaze parkeerwacht. BBC 2 18.05 Tv-cursussen. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.40 Great Expectations, Engelse speelfilm uit 1946 met Alec Guinnes over een rijke man die van Pip, een arme wees. een welgesteld heer 20.35 Carved, korte film. 20.45 The world about us, natuurse rie. Afl.: Kalakshetra. 21.35 Gardeners' World, tuinrubriek. 22.00 MASH, Amerikaanse serie. 22.25 All our working lives. 23.25 Newsnight, actualiteitenmaga- ker. Met Jean Gabin. Bevriende in brekers besluiten de buit van een in braak verborgen te houden tot de misdaad vergeten is. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 The Zodiac game. Quiz met Tom O'Connor. 20.30 Hardcastle and McCormick. Politieserie. 21.30 Sky riders, Amerikaanse film uit 1976 van Douglas Hickox. Gijze lingsdrama in de bergen wordt spec taculair beëindigd. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 The family way. Britse film uit 1966 van Roy Boulting. Een pasge huwd stelletje krijgt problemen. 02.10 Jancis Harvey sings. De Franse filmacteur Jean Ga bin speelt een hoofdrol in de film „Touchez-pas au grisby". BBC 2, 00.50 uur. TV-morgen James Garner speelt de rol van Bret Maverick in de speel film „The new Maverick". Duitsland I om 10.03 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Teleac. Pro grammeren met Pascal (18). 10.30 Teleac. Turken. Marokkanen, Neder landers (4). 11.00 Feduco-ROF. Fan stoommasjlne nel chip (4). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Rückkehr der Mavericks (herh.). 11.35 Die Sport schau. 12.00 Umschau. DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 WDR: 09.00-n.45 Tv-cur*u,«*n. 11.05 Mémo-Sud, culturele agenda. 11.35 Fitness Dance, samenvatting. 12 00 Les meilleures recettes de Wallonië. BBC 1 07.20-09.25 Tv-cursussen. 09.35 Scoopy en Scrappy Doo, kinderpro gramma. 10.00 Saterday superstore. BBC 2 07.25 Open University. ITV 07.25 Tv-am. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Stingray. 1130 The Saturday show. 13.15 The world of sport. HILVERSUM 1 KRO: 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. KRO 18.00 Echo-ma gazine. (18.35 Kruispunt-Interview). 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country time. 21.02 Nine O'clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Erik de Zwart. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Tweekamp. 04.02 Jeroen van Inkel. 5.02 't Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 (16.30. en 17 30 Nws. 17.36 Dingen van de dag.) P.P.: 18.20 Uitz. van het D'66. Overh.voorl.: 18.30 De Nederlandse Antillen. VARA: 18.40 Het Circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Vrijwilliggerswerk. Feduco: 22.00 Open School Thema 22 Huwen of hokken herh.) NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West VARA. 2300 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 (16.30 PopjournaaL 17.30 Concertagenda) NOS: 18.04 De Avondspits. VOO: 19.02 Bart en de. Zwart. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VOO: 16 00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie Salon NOS: 20.00 Europees Concertprodi- um. Bamberger Symphoniker: Muz. van Weense- en Duitse componisten. 21.50 Horizon. 22.30 Noss-Jazz. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19 40 Nws. voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19 10 Bulletin in het Berbers. 19 20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Informatief magazine. T/m 18.00 ieder uur Rijn- mond-nieuws in aansluiting op het ANP-Nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversuml (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS nws.show. (7.35. 8 35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Het Kantongerecht, herh. 3. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7 30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Nws. 7 02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo. kin derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert. Het Amster dams Kamerorkest. RADIO RIJNMOND 10 03 Nws en weekagenda. 10.30 Weekonderwerp., Henk Mouwe presenteert voor de vroegopstaanders het muzi kale programma „Vroegop". Hilversum 3, 7.02 uur.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19