ASC krijgt te weinig Ccidóc Soutatit KAMPIOENSKANDIDAAT ALTIOR AFGEBLUFT WSB en Schipluiden delen in degradatieduel Voorschoten wipt MMO uit bekerstrij/ ALKMANIA BEDWINGT ALPHEN V Minder paprika's Aubergines leveren in Prijsherstel komkommers na terugval in aanvoer en afnemen concurrentie Modedie niet overga SPORT LEIDEN VRIJDAG 13 APRIL 1984 PAGINJ OEGSTGEEST De 1-1 puntendeling die ASC en Altior gisteravond op het terrein aan de De Kempe- naerstraat overeen kwa men, was voor geen van beide oefenmeesters een reden om „tevreden" op het treffen terug te blik ken. ASC's oefenmeester Jan Bekkering bijvoor beeld, stelde dat zijn ploeg „weer eens een punt te weinig had gekregen". De tussentijdse opvolger van Frits Massée, na afloop van zijn achtste wedstrijd als ASC-trainer: „Voor rust waren we gelijkwaar dig, terwijl we in de laat ste twintig minuten ge woon beter waren. En dan is het jammer dat je toch maar een punt pakt". Ook Altior-oefenmeester Piet Valent onderkende dat niet zijn ploeg, maar ASC de betere was geweest. „We zijn compleet afge bluft door ASC. Het leek wel alsof zij nog kampi oenskansen hebben en wij op degraderen staan". Dat gegeven was voor Valent evenwel niet de ware reden om zich na afloop als „uiterst ontevreden" te presenteren. „We hebben hier de slechtste wedstrijd van het seizoen ge speeld, dat kan gebeuren. Maar wat ik niet begrijp is dat het elftal zich niet voor de vol le honderd procent heeft inge zet. Als je, zoals Altior, nog kampioen kan worden, dan Tjeerd Langerhorst haalt namens ASC uit in het duel met Altior. Het treffen zou Ineen 1-1 gelijkspel eindigen, speel je toch agressief, dan vecht je toch gemotiveerd voor elke meter grond? Nee, dat is iets waar ik voor de volgende wedstrijd ongetwijfeld nog even in de bespreking op zal terugkomen". Over een goede instelling had collega Bekkering (hij tekende inmiddels voor nog een jaar ASC bij) gisteravond duidelijk niet te klagen. ASC streed voor de laatste minieme kans op behoud en het elftal was daar gisteravond ook van doordrongen. Bekkering: „Ik heb van tevoren gezegd dat het vanavond alles of niets was. Elk verliespunt kan ons nu definitief het vierdeklas serschap kosten. Maar dat be tekent niet dat ik na dit gelijk spel de moed heb opgegeven. Als we zondag Alphen uit goed doorkomen, dan zie ik nog kansen. Al ben ik natuur lijk realist genoeg om in te zien dat Van Nispen alle pa pieren in handen heeft, wij zijn door dit gelijkspel nog af hankelijker geworden". Een 1-1 gelijkspel dat overi gens pas na de rust een feit werd. Een „vroege" goal van Rick van de Kroon werd al niet veel later door ASCer Tjeerd Langerhorst doeltref fend beantwoord. Na die ge lijkmaker was het vervolgens voornamelijk ASC dat de klok sloeg. Pogingen van Jaap Jan sen (schot net over) en Carlo Paardekooper (door sluitpost Michel Pieterse knap ver werkt) bleven echter zonder resultaat. Waardoor ASC dus nog dieper in de degradatie- zorgen is gedrukt en Altior zich, in verliespunten gere kend, nog altijd koploper weet. Valent: „Voor zo lang het duurt. Want als we zo blijven voetballen denk ik niet dat we nog lang bovenaan zullen GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 50 Van de Kroon 0-1; 62 Tjeerd Langerhorst 1-1. ASC: Robert, Luyks, Rob Paardekoo- Eer, Bavelaar, Spruyt, Henk Langer- orst (Jansen), Tjeerd Langerhorst, Van Heukelom, Loeliger, Carla Paar dekooper, Schoonwater. Altior: Pieterse, Van Tol,John Ba der, Gerrit Egberts, Louis van der Hoorn, Aad Egberts, René van der Hoorn, Van de Kroon, De Boer, Kees Bader, Henk Bader. Nieuwkoop onderuit LEIDEN Nieuwkoop haal de gisteren in tegen Bodegra ven. De ploeg van trainer Op- pendijk ging met 0-1 onderuit. Bodegraven opende sterk en zou tot halverwege de eerste rondgang een overwicht heb ben. In die periode kreeg de ploeg zo'n drie doelrijpe kan sen, die echter geen van alle werden benut. Vervolgens kwam de thuisploeg terug. Het was met name Fred van der Zwan die een goede mogelijk heid kreeg zijn elftal aan de voorsprong te helpen, maar de sluitpost van Bodegraven rea geerde goed. Drie minuten na de rust viel de beslissing; Jan de Vries scoorde namens Bodegraven. Ditmaal kon Nieuwkoop pas in het laatste kwartier van deze speelhelft „oprukken". Het "alles of niets" offensief zou echter geen vruchten meer afwerpen, waarmee de minst slechte partij de punten verdiend mee naar huis nam. NOORDWIJKERHOUT Het feit dat de zon gisteravond na afloop van de wedstrijd tus sen WSB en Schipluiden nog net niet onder was gegaan, mocht symbolisch worden ge noemd. Voor de twee staart- ploegen in de derde klasse A gloort er na het 1-1 gelijkspel immers nog hoop, al dient WSB in het vervolg wel te beseffen dat er voor een goed resultaat negentig minuten lang gevoetbald dient te wor den. Tegen Schipluiden leek de de Holl-brigade de gehele eerste helft te wachten op de komst van militair John Jan sen. De middenvelder zou spe ciaal voor het „degradatie- duel" overkomen uit Schaars- bergen, maar kwam door auto pech gehinderd, pas kort voor rust aan in Noordwijkerhout. Eenmaal op de Boekhorst kon hij vaststellen dat zijn afwezig heid WSB nog weinig schade had berokkend, al was dat enerzijds te danken aan doel man Johan van der Berg en anderzijds aan het gebrek aan scherpte dat de Schipluidense aanvalslinie aan de dag had gelegd. Want de bezoekers kregen dankzij het afwezige en zonder agressie spelende WSB enige aardige kansen. Al in de eerste minuut waren de gasten dicht bij een treffer. Beste man Leo van Beurden mocht van dichtbij inkoppen, maar vond eerst John van Elk op de doellijn en vervolgens de paal op zijn weg. Een half uur later was Van Beurden wederom kansrijk. Behendige Gerard van der Knaap zette voor, Van Beurden mocht vrij inkoppen, maar ditmaal en ook in de direct daarop vol gende vrijwel indentieke aan val was doelman J.ohan van der Berg attent. Direct na rust besloot Van Beurden een ander wapen uit de kast te halen en had daar mee succes. Van zo'n 20 meter knalde hij de bal uit een vrije trap in een keer in de touwen. Pas toen werd WSB, inmid dels mèt John Jansen, wakker. Eindelijk toonde de ploeg vechtlust, agressie en doorzet tingsvermogen. Dat alles re sulteerde zo'n vijf minuten na de Schipluidense openingstref fer in de gelijkmaker. Jansen, kort daarvoor ook al fors aan gepakt, werd opnieuw neerge haald binnen de beruchte lij nen en dat was voor arbiter Van Erkel aanleiding de bal resuluut op de stip te leggen. Een wel zeer zware straf, maar dat interesseerde WSB begrij pelijkerwijs niets. Goedspelen- de Cees Nulkes was de man die het buitenkansje met beide handen aangreep: 1-1. De wed strijd was weer geheel open, hetgeen een serie mogelijkhe den voor beide teams tot ge volg had. Zo waren er voor de Noordwijkerhouters kansen via Walter Pennings (hij voor al), Sjors Oostdam en Fons van der Klugt, terwijl aan de ande re kant Leo Groenewegen éénmaal goed door kwam, al was de beste mogelijkheid voor Gerrit van Schie. De Schipluidense linksbuiten mocht in vermeende buiten- spelsituatie alleen op doel af, maar zag de bal door Van der Berg knap van de schoen ge plukt. En daarmee voorkwam de Noordwijkerhoutse goalie dat de wedstrijd een onterech te uitslag kreeg. Op Paasmaan dag mogen beide ploegen, die gisteravond een beslissing wensten uit te stellen, in Schipluiden op herhaling. MAARTEN NOOTER Scoreverloop; 46 Van Beurden 0-1, 51 Nulkes 1-1. WSB: Johan van der Berg, Therus Oostdam, Nulkes, Van Gijlswijk, Boesterd, Van Elk, Verbeek, George Oostdam (Warmerdam), William van der Berg (Jansen), Van der Klugt, Pennings. nngen Bel tussen 18.00 en lags tussen 14.00 en 15.00 071-122248 en uw krant Ide avond nabezorgd. ALPHIA VERRAST SLEUTELS LEIDEN Hoewel SV Voor schoten gisteren met erg veel invallers speelde, slaagde de ploeg erin MMO na het nemen van strafschoppen uit het toer nooi om de afdelingsbeker te wippen. Sleutels zag een 0-3 voorsprong bij Alphia verloren gaan, waarna de Alphenaren de strafschoppen beter benut- Kort voor rust bracht Marcel van Rijn MMO, dat eveneens nogal wat invallers in de gele deren had, op voorsprong. Na de pauze boog Taco van Akker de stand met twee treffers echter om in 1-2 voor Voor schoten. Nadat Bas Disseldorp de stand weer had recht ge trokken, moesten strafschop pen de beslissing brengen. Hierin bleek Voorschoten meer bedreven. Sleutels overrompelde Al phia en liep uit naar een 0-3 voorsprong door doelpunten van Piet Zwagers, Danny Min- nema en Joop de Boer (mooie kopbal). Alpnenaar Ben den Daas schoof vervolgens naar de midvoorpositie toe, wat twee treffers van hem ople verde. Nadat Leo Aartman kort voor tijd 3-3 had ge scoord, brachten ook hier strafschoppen de beslissing. Alphia bleek koelbloediger. Aobenes klopte het tweede elftal van GWS met 4-2. On derbroken door Kees Katten- berg, scoorde Rik van der Berg driemaal voor Abbe dat hierna de teugels wat vieren. GWS maakte hier bruik van met twee doel] ten: één van Jaap van Ki ren en één van Cock van Meer. TAVV won afgetekend ZLC: 5-2. Leo Uitewaal s de 1-0, waarna doelman UI de bal in het eigen doel w te: 2-0. Hierna wisselden doelpunten elkaar af. Rijngoud, Kees Hogenes, Uitewaal en Henk Mink zorgden de resterende tref De gevaarlijke counters Stompwijkse Boys gaver doorslag in de partij t< Meerburg, dat op voorspr kwam via Kees Hagen, Hierna liep de score op tot voordat de thuisploeg uit lopen tot 6-3. De winnt doelpunten kwamen van \Ji°r Luiten (tweemaal), Sjaak der Zalm, Edwin Vuurens, van de Bosch en Jan Wil '^i van Bemmelen. De Zoe woudse treffers werden (fp1- Ron van Steijn en Willem Zwieten gerealiseerd. K werkte een vroeg opgelo1 achterstand (doelpunt Marcel Groenendijk) te Leidse Boys weg. Nadat J van den Eshof de gelijkmr had gescoord, bracht de stal" gehaalde Hennie Ri burger, "de Heintje Da van KRV", de Katwijkers H voorsprong. Van den Eshof de zege met een tweede t' punt nog meer inhoud: 3- lOh eïel du LEIDEN Gisteren vonden in de vierde klasse A (zon dag) drie inhaalwedstrijden plaats, die allen in een gelijk spel eindigden. Titelkandi daat Alphen verloor één punt aan Alkmania: 1-1. ROAC '79 zag haar opmars gestuit door Teylingen (0-0) en ASC pak te op haar beurt een duur punt van de voornaamste kampioenspretendent Altior: 1-1. Alkmania - Alphen 1-1 (0-0) In een snelle, open wedstrijd kregeri beide ploegen voor de rust enkele goede kansen. Mart van Elk miste echter tweemaal voor Alphen, ter wijl Fred Mol verzuimde te scoren voor de thuisploeg.. Na tien minuten in de tweede helft sloeg doelman Peter Muller de bal na een hoek schop van Hans Verkerk in eigen doel, waarmee Alphen op voorsprong kwam. Een kwartier voor tijd trok Ange- lo van Klink de stand echter recht op aangeven van Ed Muller. Fred Mol kreeg hier na nog een goede kans zelfs beide punten alsnog in eigen huis te houden, maar zover kwam het net niet. Teylingen - ROAC '79 0-0 ((H)) Normaal gesproken had ROAC ook deze inhaalwed strijd moeten winnen, maar spelers als Dammie van der Weijden, Ruud Weenink, Kees van der Star en Fred Boeren misten de benodigde precisie. Na de pauze bleef ROAC de sterkste ploe maar nu kwamen ook Sassenheimers af en toe gi vaarlijk uit de hoek. Feri Baak en Puck van der Voo stuitten echter op doelm; Kees Nederstigt. Aan de dere kant lukte het Hai Witteman niet een doorbraa doeltreffend af te rondei waarmee de stand 0-0 bleef Stand 4A DOSR Hillegom Alphen ROAC '79 Foreholte Teylingen Alkmania LDWS Van Nispen ASC LAND EN TUINBOUW Het totaalaanbod van paprika's viel in de eerste week van april terug. De prijzen trokken sterk aan. Bij de rode sorterin gen kwam de prijs voor de grotere sorteringen zelfs boven een tientje per kilo te liggen. De prijs lag hiermee vier gulden boven die van vorig seizoen. Bij de groene sorteringen deed zich hetzelfde voor, alleen minder sterk. Hier liep de gemid delde prijs met 1,50 per kilo op. Voor rood veranderde er in de afgelopen weken niet veel, de gemiddelde prijs kwam uit op 9,75 per kilo. Bij de groene sorteringen wisten de hoge prijzen geen stand te houden, want hier duikelde de prijs naar 5,95 per kilo. De concurrentie op de Westduitse markt is veel groter dan vorig jaar. Dit wordt veroorzaakt door Spanje en de Canarische Eilanden. De export naar alle andere afnemers vertoonde een groei, behalve naar Noord-Amerika. Hier daalde de export met 10 ton en kwam op 25 ton, dit is altijd nog 24 ton meer dan vorig seizoen. Het aanbod van zo wel groen als rood wordt groter. Er wordt voor de komende week niet veel verandering in prijs verwacht. Na een opleving moesten de aubergines in de afgelopen week weer inleveren. De gemiddelde prijs daalde naar 4,80 per kilo. Het aanbod wordt geleidelijk aan groter. Er wordt op ge lijke of iets lagere prijzen gerekend. Als gevolg van het late voorjaar worden er voor veel glasgroenten gunstige prijzen betaald. Voor koolrabi werd er gemiddeld 1,10 per stuk be taald. De aanvoer wordt groter, maar dit lijkt geen nadelige gevolgen te hebben voor de prijzen. De belangstelling voor rettich nam toe en de prijs liep op naar 75 cent per stuk. Er wordt op een sterkere vraag gerekend, dit zal tot hogere prij zen leiden. Na een uitschieter in de aanvoer van kasandijvie is het aanbod in de afgelopen week weer kleiner geworden. Er trad een prijsherstel op van 60 cent per kilo. De gemiddel de prijs kwam op 2,10 per kilo uit. Spinazie gooide eveneens hogere ogen. Dit gewas liep in prijs op naar 2,32 per kilo. Het is nog maar de vraag of er in de komende week al na- tuurspinazie aangevoerd zal worden. Er wordt daarom op ge lijke prijzen gerekend. Radijs deed het uitstekend, de prijs per bos kwam uit op f 1,06. Deze prijs lijkt in de komende week niet in gevaar te komen, omdat er een sterke vraag verwacht wordt. De aanvoer van Chinese kool groeide en de prijs zakte weg naar 1,25 per kilo. Het aanbod neemt verder toe en de prijs lijkt iets lager uit te vallen. Een ruim aanbod van prei was er de oorzaak van dat de prijs daalde naar 98 cent per kilo. Veel verandering wordt er voor de komende week niet verwacht. Hollandse meisjes in actie in Engeland Veertig meisjes in Hollandse kostuums bezoeken in de perio de van 24 april tot en met 11 mei 8500 winkels in Londen en omgeving, de Midlands, Manchester, Newcastle, Cleveland, Glasgow, Edinborough, Wales en de Southwest in Engeland.- De meisjes bieden de winkeliers namens het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilngen in Nederland het nieuwe Engelse winkelmateriaal voor komkommers aan. Verleden jaar werd een soortgelijke actie gehouden voor Hollandse tomaten. Ge zien het succes daarvan is nu de komkommer aan de beurt. Aan het geheel is ook nog een prijsvraag verbonden. ,Een terugval in de aan voer en een kleiner ge worden concurrentie van Griekenland zijn er de oorzaak van, dat er meer ruimte op de Westeuro- pese markt ontstond voor komkommers. De ex portmogelijkheden na men toe. Er werd onder andere meer geëxpor teerd naar West-Duits- land, Scandinavië en Zwitserland. De export naar Engeland en Frankrijk viel wat terug. In de eerste week van april waren de eerste verschijnse len van een op til zijnd prijs herstel al te bespeuren. In de afgelopen week zette dit door en liepen de prijzen verder op. Zo varieerde de prijs voor de sortering van 36 tot en met 76 van 75 cent tot 1,33 gulden per stuk. Vorig sei zoen varieerden de prijzen in dezelfde verslagweek van 42 tot 81 cent. Voor de komende week wordt er op een gelijk of iets groter aanbod gere kend. Er wordt een aanhou dend goede vraag verwacht, vooral nu de Paasdagen na deren. Door een en ander lijkt de situatie het mogelijk te maken dat de prijzen niet veel veranderen. De aanvoer van glassla is weer op zijn re tour. Dit is een gunstige ont wikkeling, want in de eerste week van april was er sprake van een ongekend dieptepunt wat betreft de prijsvorming. De prijzen daalden naar ge middeld 21 cent per krop. Er was in die week eneneens sprake van een sterke ople ving van de concurrentie. België en Frankrijk waren de grootste concurrenten. In de loop van afgelopen week liepen de prijzen op naar ge middeld 35 cent per stuk. De zwaarste sortering bracht 48 cent per stuk op. Het aanbod van sla lijkt ongeveer gelijk te blijven en er wordt minder concurrentie verwacht. Hier door lijken hogere prijzen voor de komende week niet uitgesloten. De komkommers zijn van goede kwaliteit. Positief Eindelijk valt er voor de to maten iets positiefs te mel den. Er was een herstel van de prijzen, nog niet direct om in een hoera-stemming te ko men, maar het herstel diende zich toch aan. Na de vele problemen waar de tomaten- telers bij de start van het sei zoen mee te maken hebben gekregen. Vooral kwaliteit sproblemen hebben menig te ler parten gespeeld. En zij die voor deze problemen ge spaard bleven werden gecon fronteerd met het feit dat de tomaten te fijn bleven, met als gevolg minder kilo's. Naar de oorzaken van de problemen wordt nog naar stig gezocht, maar deze val len vaak moeilijk te achter halen, omdat men meestal met een complex van facto ren te maken heeft. Het is wel algemeen bekend dat de opkweek van het plantmate- riaal voor de vroege stook- teelten zeer voorspoedig ver lopen is. In veel gevallen kreeg men de planten tien dagen eerder op het bedrijf. In de maanden die er op volgden waren de groeiom- standigheden nu niet bepaald om naar huis te schrijven. Dit heeft dan niet alleen ge volgen voor het bovengrond se deel van de plant, maar ook voor het wortelgestel. Daarnaast probeert men op grote schaal zoveel mogelijk energie te besparen, dit heeft dan weer tot gevolg dat de plant minder actief is. Deze beide punten versterken el kaar. De sleutel van de pro blemen lijkt hierin te liggen. Een plant die niet optimaal groeit zal ook problemen hebben met een optimale vruchtontwikkeling. Op vrij dag 6 april liep de prijs op naar 25 gulden per kistje. In de afgelopen week wist de prijs zich goed te handhaven. Voor de A-sortering werd er gemiddeld f 4,06 per kilo be taald en de B-sortering no teerde een prijs van 4,21 per kilo. Concurrentie Op de vleestomatenmarkt speelde zich hetzelfde af, ook hier liep de prijs op en wel naar 4,68 per kilo. Dit bete kent sinds lange tijd dat de prijzen eindelijk weer eens boven die van vorig seizoen kwamen te liggen. De con currentie neemt wel af, maar is toch altijd nog groter dan vorig jaar. Marokko is thans weer de grootste concurrent. De Commissie van de Euro pese Gemeenschap heeft met ingang van 10 april besloten om een compenserende hef fing van 31,38 per honderd kilo in te stellen voor toma ten uit Spanje. Er wordt voor de komende week een groter aanbod verwacht, maar de vraag lijkt hier de komende week niet mee te zitten. De huidige prijzen zullen zich naar alle waarschijnlijkheid goed weten te handhaven. A Opnieuw beginnen. Alternatief leven. Biologisch dynam aa eten. En biologisch tuinieren zonder gebruik van kunstmest ikc sectenverdelgende middelen en gewassenbeschermingsmiijssi len. Het lijkt er op dat dit een soort mode aan het worden v Wie een beetje omzich heen kijkt ziet echter dat die mode nt; van plan is over te gaan. Steeds meer amateur tuinders wei to: hun tuintje natuurlijk en gezond te houden en hebben daar het extra werk hetgeen dit met zich meebrengt, voor over. Allerlei instanties bemoeien zich met deze bio-tuiniers en m uitgever pikt een graantje mee van de belangstelling die er e 1 dit onderwerp bestaat. sn I Niet op de vleugels van deze mode ontstaan, maar eerder 1; mt zaam gegroeid uit een jarenlange ervaring is het de biotuin |je Marie-Luise Kreuter. Deze Duitse plantendeskundige heelal jarenlang in de vorm van artikelen en lezingen voor radii ,e televisie van haar inzichten blijk gegeven. Omdat ze steeds nei ker met vragen van goedwillende biotuiniers te maken kis besloot ze enige tijd geleden haar kennis en ervaring te buifsSl len in een boek. Dit is nu ook in het Nederlands vertaalt e uitgegeven bij Zomer en Keuning. Het werk van Kreuter is gelijk. Een soort bijbel voor de milieubewuste amateur tuii en Kreuter gaat er van uit dat de biotuinier niet alleen moet w n „hoe je het doet" maar dat ze vooral moeten beseffen waaroier< iets doet, hoe het allemaal in zijn werk gaat als je gebruik mi, 5 van natuurlijke ontwikkelingen. Daarom begint ze haar t tu met een beschrijving van de principes die aan biologisch tui ren ten grondslag liggen. Wie die inleiding leest begrijpt dat P1 tuiniers niet sectarisch of overdreven idealistisch bezig zijn n een logische stap zetten op weg van oude ervaringen en de dernste wetenschappelijke ontwikkelingen en inzichten, gens Kreuter mag een biotuinier niet als alleenheerser optre in zijn tuin. Om het eens heel ouderwets te zeggen: dierer planten zijn zijn broeders. Dit is geen wereldvreemde ron tiek. Ook de westerse wetenschap begint zo langzamerhand i zien wat de grote filosofen van het oosten en vele natuurvo ren al lang wisten: alle leven op aarde is in een oneindige compliceerde kringloop met elkaar verbonden. Het hoogst ontwikkelde wezen is daarom in feite afhankl van het functioneren van de eenvoudigste vorm van leven.j de kleine onooglijke bacterieën in de grond verwoest wol leidt dat tot de ondergang van planten en dieren. En tot dieg de mens. Filosofen van ver voor de geboorte van Christus hebben all delijk gemaakt dat als de mens geen eerbied heeft voor dei' tuur en alles wat daarin leeft het verkeerd met hem aflooptj wetten van het leven zijn niet door de mens gemaakt. De r ,sen moeten met deze wetten leven. Handelen ze in strijd mee dan zijn ze op den duur de grote verliezers. Uit het verleden zijn voorbeelden bekend waarmee deze stel bewezen kan worden. Zo was de Sahara eens de korenself van Noord-Afrika. Romeins wanbeheer richtte die ten gronde. De Indianen van Noord-Amerika leefden duizeil jaren in harmonie met de hen omringende gave natuur. Tfi eeuwen blanke heerschappij waren voldoende om grote g«l den van het vruchtbare continent in onvruchtbare stepper veranderen. Mateloosheid en winstbejag deden de mens v^ ten dat de natuur niet onuitputtelijk is. We zijn nu weer vertrouwd gemaakt met de jammerlijke gé gen van de zure regen voor onze bossen en andere cultuuj. wassen. Tot nu toe is er geen enkele regering bereid gevom voldoende geld uit te trekken om die zure regenm te bestrijj Ook de producent en de consument willen daar geen geld f uitgeven. Biologisch tuinieren betekent volgens Kreuter ook niets m< minder dan samenwerken met de natuur, nooit er tegenin. Een zeer boeiend en uiterst praktisch boek voor wie op deze nier met een tuin wil omgaan. Do Veltman-Zevenbergen taalde het Duitse manuscript en paste dat bovendien op vei woorde wijze aan bij de Nederlandse omstandigheden. De tuin kost rond de 40,-.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10