genoordgezien Joek over sociale opleving doormiddel van voetbal DIO/TELEVISIE CeidócSomxvnt „Hoe vertel ik op tv en radio ,ut A VARA-RADIOSERIE „EERST DE MAN, DAN DE BAL" K DONDERDAG 12 APRIL 1984 PAGINA 21. inerikaanse basis start eigen tv TERBERG Vanaf heden kunnen de Amerikaanse mili- dje gelegerd zijn op de vliegbasis Soesterberg, met hun beleden weer kijken naar de hen vertrouwde Amerikaanse isieprogramma's. De zender van Armed Forces Network- vision (AFN-TV) gaat vanaf die dag bijna zestig uur per tfieuwsberfbhteji uit'Amerika en sport- en amusements- mma'stHitzendgn.. De 'zender heeft een bereik tot een van vijftfefó.iq&niejter jvan Camp New Amsterdam op de basis. SoesterbergV rogramma's zijn in principe alleen bedoeld voor de 3500 rikanen en zijn te ontvangen op speciale Amerikaanse tv- itellen. Deze toestellen zijn uitgerust met het Amerikaanse |C-systeem, maar zijn ook in Nederland te koop. Dat bete- l een potentiële afzetmarkt voor dit soort tv-toestellen voor Jebbers van Amerikaanse televisie die echter wel binnen de al van vijftien kilometer van de basis moeten wonen willen tak nog ontvangst krijgen. De programma's woprden dage- uit Amerika overgevlogen. Piet van den Ende eindredacteur AhN HILVERSUM Piet van den Ende (49). directeur ra dio bij de VARA, wordt per 1 juni eindredacteur van het tv-actualiteitenprogramma Achter het Nieuws. De re dactie van AhN stemt una niem in met zijn benoeming. In september 1983 deed zich een conflict voor rond de be noeming van Jan Nagel, hoofd informatieve program ma's. Dit conflict is hiermee uit de wereld. HILVERSUM „Hoe vertel ik „ut"?, een programma over sex en opvoeding, vormt het Open Schoolthema-programma van zondag 15 april a.s. In dit tv-programma wordt gesproken over de aanpak van de sexuele opvoeding. Misschien komen de kin deren het „vanzelf" allemaal wel te weten. Ook zullen ze mis schien achteloos de indruk wekken alles al lang te weten. Ook op school wordt er zeker aandacht aan besteed. Dit Teleac-pro- gramma is te zien via Ned. II van 17.50-18.20 uur. De herhaling volgt woensdag 18 april a.s. van 15.00-15.30 uur op Ned. I. Het radioprogramma, productie VARA, is te beluisteren op dinsdag 17 april a.s. van 14.32-15.02 uur op Hilversum 2. De herhaling vindt plaats op vrijdag 20 april a.s. van 22.00-22.30 uur op Hil versum 2. Bij elk thema afzonderlijk is een brochure geproduceerd die men kan bestellen door ƒ5,- over te maken op postgiro 5722 t.n.v. Open School Tijd, Hilversum, onder vermelding van het Veronica zendt 1000e Top-40 uit HILVERSUM Veronica zendt vrijdag (Hilversum 3, 13.00-18.00 uur) de duizend ste Top-40 uit, de ranglijst van de veertig meest ver kochte singles waaraan Ve ronica voor een niet onbe langrijk deel haar populari teit te danken heeft. Discjoc- key Bart van Leeuwen en radiodirecteur Lex Harding presenteren deze jubileu muitzending. Met dit pro gramma werd begonnen door Willem van Kooten, Ferry Maat en Jan van Veen. de man, dan de daar wordt in het derne voetbal zoal in rood dan toch geel ir gegeven. VARA-ra- han Gabri, de Wagt jhtte daar een gans an te betekenis aan, toen jvorig jaar zomer begon j een serie onder deze [l. Hij las voor 'man' ^er 'mens' en nam die .uitgangspunt voor zijn Igramma over de maat- appelijke functie van voetbal. iri de Wagt: „Toen honderd j geleden het voetbal hier |ng vond, bestond er nog perarbeid. De edele voet- port werd toen bedreven r de kakkineuze zonen van b ouders. Later pas kwa- de jongens uit de andere rten er aan te pas. In mijn pserie heb ik me in dit ies verdiept aan de hand I gesprekken met kenners, bestaat verband tussen het Ibal en de opkomst van de bewuste arbeidersbewe- lien vroeg uitgeverij Sijt- t te Amsterdam de teksten die radioprogramma's op die te bundelen tot een k onder dezelfde titel. Als lertitel kreeg dit ruim in il- iratief materiaal gestoken k mee: "Van elite- tot mil- lensport, van jongensspel profvoetbal". idat Gabri de Wagt de men- jke en sociale verschijnse- in de sport na het beëindi- i van zijn radioserie nog per uitdiepte, zoals over de eenzaamheid en de kwetsbaar heid van het voetbalidool, de man als eenling in deze team sport en het ondemocratisch gezag van de trainer, pakte dit boek uit tot een gedegen stuk werk, zij het dat niet alle ver schijnselen in de volle zwaarte konden worden uitgewerkt. Men stuit op uitspraken van voetbalmakers, die ook als men ze bij kan vallen op zijn minst om discussie vragen. Neem trainer Michels die voetbal omschreef als oorlog, maar in dit geval beter van psychologische oorlogsvoering had kunnen spreken. Labiele jongeren schijnen die uit spraak veel te letterlijk te heb ben genomen. Daarvan moe ten idolen als Michels zich wat meer bewust worden. Door de vla De eerste partijtjes honderd jaar geleden werden niet neer gelegd op gerolde en geëffende grasmatten. Eerst moesten de koeien uit de (speel)weide ver wijderd worden en vervolgens dienden de passes met een ef fectvolle boog om de koeienvla heen te worden geplaatst, als men de medestander de bal in de voeten wenste te spelen. Het voetbal kwam overge waaid uit Engeland, de namen van veel clubs duiden hierop, alsmede de termen van de spelregels. Om de jongens uit de gewone buurten ook aan het voetballen te krijgen, was eerst in 1874 de wet van Van Houten nodig, waarbij kinde rarbeid werd verboden. Zegt ir. Ad van Emmenes in dit boek: „Je struikelde in het voetbal over de jonkheren en de baronnen". Toch ontston den er in het begin van deze eeuw meer en meer volks clubs. waaruit voetballers voortkwamen, die het op straat hadden geleerd. De eer ste internationale contacten werden gelegd: voetbal tegen' Engeland. Wij werden door ar rogante Britten ingemaakt met 8-1, 12-2, 4-0 en 9-1. Al die ne derlagen op een rij riepen om revanche. Die kwam op het Haagse Houtrust in 1913. En geland met 2-1 geklopt. In die dagen kwam ook de sportjour nalistiek op dreef. „We schrij ven het op, omdat we het met eigen ogen hebben gezien, maar we kunnen onze eigen ogen nog nauwelijks geloven" Theo Koomen zaliger lijkt wel aan het woord. Toen moesten de jaren met Bakhuis, Kick Smit, Leen Vente en Puck van Heel nog volgen. Een heel hoofdstuk wijdt Ga bri de Wagt aan de sport als politiek instrument, hoe de Russen en de Amerikanen als diplomaten in volkskracht hun sportlieden tegenover el kaar plaatsten, toen en nu. Ook hoe Hitier de Spelen van '36 misbruikte. Maar niet min der hoe de Nederlandse voet ballers louter op eigen kracht in het wk-toernoo; belandden. Profsport Over de overgang van het amateurisme naar het voetbal als profsport gaat een sociaal bewogen man als Gabri de Wagt uitvoerig in. Hij hoeft hiervoor alleen maar Klaas Nuninga aan het woord te la ten, de aanvalsleider in de 60'er jaren van het Nederlands elftal. Ajax haalde hem voor de formidabele som van 250.000 gulden weg uit Gro ningen. Hij kreeg daar geen cent van en zijn voetbalsalaris stond in geen verhouding tot die som, zodat hij daarnaast nog als onderwijzer actief bleef. Bestaanszekerheid werd hem ook door Ajax niet gebo den. Die club stuurde hem van de ene dag op de andere de laan uit, toen zij vijf jaar ple zier van hem gehad hadden Eerst de man en dan de bal. Zegt Nuninga: „Ik vind dat dat nergens mee strookt en het is natuurlijk puur asociaal". Nadien werd er pittig en met succes gesleuteld aan de rechtspositie van de voetbal prof, maar daarmee blijft deze toch onderhorig aan de trai ner/coach. Van hen laat Gabri er enigen aan het woord, zij die het voor het zeggen heb ben. Rinus Michels heeft zich eerder berucht dan beroemd gemaakt met zijn uitspraak, dat voetballers dom moeten zijn, terwijl nota bene de hoog leraar experimentele psycholo gie Joop Hueting vaststelde, dat voetballers behendige mo toriek dienen te paren aan snelle informatieverwerking over de positie van de tegen stander en de eigen mensen. Ernst Happel en Barry Hughes zien de voetbalsport als een circus, strikte discipline voor getemde wilde dieren. En toch, topmensen die voet ballende idolen. Zei prof. Casi- mir: „Die topmensen zijn no dig voor hen die lager dan zij- zelven staan. Die topmensen dragen hun betekenis in zich zelf. Zij krijgen hun belang door hun invoed op de ge meenschap". Dan moet er op heden daarin toch iets mis zijn, gezien het vandalisme rond de velden De oorzaken daarvan zijn nog niet helder te omlijnen De commercie in de sport en de hoge gages hebben de gewone man en de idolen uit elkaar gedreven. Dikverdienende sterren roepen wraakoefenen- de agressie op. Anderen weer geven maatschappelijke pro cessen de schuld en de onmo gelijkheid voor jongeren om op normale wijze hun agressie kwijt te raken. Hierover is het laatste woord niet gezegd. Klaas Nuninga ziet het als een voorbijgaand verschijnsel. Misschien moet er bij de bestuurders wat ver anderen, hoog en laag in het voetbal. Zegt amateur-scheids rechter Henk Vos: „Lopen die kleine jongens lekker te voet ballen en staan bestuurders aan de kant die jongerfc maar op te hitsen". TON OLIEMULLER Titel: „Eerst de man, dan de bal". Samensteller en schrijver: Gabri de Wagt. Uitgever: Sijthoff, Amsterdam. Prijs: ƒ24.75. HERMAN Hij begon en hij eindigt als schoolmeester. Al ruilde hij begin jaren vijftig z'n bor- dewisser en dirigeerstokje van het AVRO-kinderkoor voor de radiomicrofoon, Herman Broekhuisen blééf onderwijzer. Als radio- schoolmeester van de eerste orde begon hij bij de AVRO als chef van de afdeling Jeugduitzendingen. Daar zette hij de jeugdomroep Minjon op, waar hij jong ta lent in de omroep introdu ceerde. Heel veel radio- en tv-makers van nu hebben in dat programma hun eer ste schreden gezet in Om roepland. In 1970 startte Hegman als eerste cursussen om radiomakers op te lei den en bij te scholen. De man die eens het AVRO- kinderkoor onder zijn hoe de had, en aldus een carriè re maakte waar zang en muziek in zat, gaat 25 mei a.s. met pensioen. De vele cursisten en collega's zien het afscheid van de leer meester met gemengde ge voelens tegemoet. Verwacht wordt, dat zij in grote getale zullen verschijnen. PIETER Mr. Pieter van Vollenhoven kwam na zijn entree in het Koninklijk Huis door zijn huwelijk al spoedig in een hoge verkeersfunctie te recht. Als voorzitter van de Stichting Nationaal Ver keersveiligheids Fonds gaat hij op 29 april medewerking verlenen aan een AVRO- tv-programma. dat aan het verkeer zal zijn gewijd. Dit programma krijgt als titel Goed op weg" mee en zal profiteren van de gespecia liseerde kennis van Pieter op dit gebied. Vooral ver- keerspolitiemensen zullen dit programma met argus ogen en belangstelling vol gen, want naar verluidt, schijnt Pieter het met de maximumsnelheid niet al tijd even nauw te nemen. KAREL De Leidenaar Karei Boeh- lee, jazzpianist in hart en nieren, zit vanavond om tien uur op Hilversum 3 in het TROS-r^dioprogramma ..Sesjun". Men rekent hem tot de nieuwe generatie jazz-beoefenaars. Hij wordt op bas bijgestaan door Frans Bouwmeester, ook een Lei denaar en intussen een be kendheid als snarenpluk- ker. Karei zit nog op het Haags Conservatorium, waar hij de piano uitput tend geheimen ontfutselt, en noemt zich een bewon deraar van Monty Alexan der. Bouwmeester speelt in de Ellen Helmusband. Sa men met de Rotterdammer Hans Eykenaar vormen zij het Boehlee Trio, dat on langs in Leiden nog opzien baarde op het Keystone Festival. En dan nu tot „Sesjun" is doorgedrongen. roelichting Ize ouwe is was Tilla Malven (Inge imann) een gevierd actri- Nu, na een feestje bij de ot-industrieel dr. Dann- is (Richard Munch) be id ze in de tuin van zijn s in een auto een tijk te )ben gezien. Bij nader on- _joek ontbreekt ieder \or van de bewuste auto. mevrouw Malven soms )ressant doen om weer de dacht te krijgen? Haar in John (Matthieu Carriè- die haar naar het feestje )eleidde, acht het een ui- it pijnlijke zaak, temeer \r hij een oogje op de ïhter des huizes heeft. Ver/and 2, 20.00 uur. ttua Aesculaap verband met de Hartweek tteedt de TROS een uit- lding van Aesculaap aan in hartchirurgie. De kijkers 'gen een „coronary by- ïs" te zien, die in het Aca- nisch Ziekenhuis in Leiden ir prof. dr. H. Huijsmans ■d uitgevoerd. Als de tak- I van de kransslagader die I hart van bloed moet trzien, zijn verstopt, kan I omleiding worden ge tikt met een stuk ader uit been. Dat noemt men i een „bypass". Zo'n in- >ep kan het hart opnieuw id laten doorbloeden. In herland, waar gemiddeld ]0 open hartoperaties per r plaatshebben, staan ge adeld zo'n 1500 mensen de wachtlijst. Dit betekent )r veel mensen een uiterst bstige tijd en hoe kom je door? Aesculaap sprak jf patiënten voor en na de eratie. De resultaten van Itoperaties in het Dijkzigt kenhuis in Rotterdam be- feekt cardiologe mevr. dr. laird-Meeter. derland 2, 20.55 uur. leldspraak Heerlense kunstenaar Mi- Huisman (26) volgde een üdingtot edelsmid, maar in sieraden maken was n al spoedig te beperkt. sieraden, die hij smeedde, Welden uit tot objecten, die ■H)/ ruimte nodig hebben en Win hij beeldhouwkunst, Wfilderkunst en muziek bij raar brengt. Jfderland 2, 21.30 uur. Rachel Ward als Meggie en Richard Chamberlain als Ralph de Bricassart, hoofdrolspelers in de tv-serie „De doornvogels". Ned. I om 21.20 uur. NEDERLAND 1 VARA 16.00 PoMark (12), tv-serie. Het huis en de smidse van Drake zijn in brand gesto ken door een woedende, dronken vader van Mary Ann als het huwelijk van zijn dochter niet doorgaat... 16.50 Het donkere bos „Bren- don Chase" (12), tv-serie. Het is niet lang rustig voor de jongens. De journaliste Monica heeft een goede kaart van het bos... TELEAC 18.25 Gezondheidsvoorlich ting: Reuma (3). AVRO 18.55 De Briljantinoos, kinder serie. 19.05 Toppop. De nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Dallas, tv-serie. Pam merkt dat Cliff oprecht be zorgd om haar is. 21.20 De Doornvogels (8), tv- -serie. Meggie verlaat Luke en keert naar Drogheda te rug. Na verloop van tijd brengt ze Ralph's zoon ter wereld. 22.10 Televizier Magazine. 22.50 Kort commentaar. 22.55 Blokletters, spelpro- gramma. 23.25 Ontdek je plekje: Zwol le. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco: Medelanders Nederlanders (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren, vocalis ten en groepen van eigen bodem. 20.00 Onze ouwe, Duitse poli tieserie. Tilla Malven be weert dat zij na een feestje bij de groot-industrieel dr. Dannhaus in de tuin een auto met een lijk heeft ge zien. Maar bij onderzoek ontbreekt ieder spoor. 20.55 Aktua Aesculaap. Van daag: Open hartoperaties, (zie toelichting). NOS 21.30 Beeldspraak. „Michel Huisman - Heimwee, wee moed en verlangen", por tret van deze 26-jarige kunstenaar, van oorsprong edelsmid, (zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 16.55 Die Spielbude. Kinderprogram- 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber herzlich. 20.00 Tagesschau. 20.15 SPD - wohin?, overzicht van de positie van de SPD. 21.00 Bei Bio, live met Alfred Biolek en gasten. 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Gartner von Toulouse, tv- -spel van Georg Kaiser. Met: Hilde- gard Knef, Silvia Janisch, Benedict Freitag en Heinz Baumann. 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.35 Mickys Trickparade. Buikspre ker Fred Roby en zijn poedel Micky presenteren allerlei tekenfllmpjes. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom en Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.20 Hallo - Hotel Sacher..., tv-se rie. Afl.: Mijnheer de baron. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Buona Sera, Italia!, een Ita liaanse avond met Elisa- Bettina en Carlo Lapadula. 21.00 Wie wurden Sie entscheiden. Burgers geven hun oordeel over rechtszaken. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die Bonner Runde, gesprek sprogramma. 23.05 Und ewig ruft St. Alpi, satire van Otto Grünmandl. Met: Otto Grün- mandl, Elfi Eschke, Michael Gempart e.a. Een tv-station in het fictieve va kantie- oord St. Alpi wil een perscon ferentie organiseren, die tot doel heeft meer vakantiegangers naar St. Alpi te lokken. Drie inwoners doen hun uiterste best de mooiste kanten van de plaats te laten zien, maar he laas gaan hun pogingen door tech nisch en menselijk falen de mist in. Dapper houden ze stand, ook al is het bordje „Storing, even geduld a.u.b." bijna niet van de buis. 23.50 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie en comptabiliteit (2). 18.30 Die Sending mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 In den Wind geschrieben, Amerikaanse speelfilm uit 1956. Met: Rock Hudson, Lauren Bacall, Robert Stack e.a. Regie: Douglas Sirk. De fa milie van de rijke oliemagnaat Hadley in Texas telt een neurotische drank zuchtige zoon, Kyle, die zijn geld lichtzinnig verkwist. Op een dag leert Kyle in de tekenlerares Lucy een zachtaardige, verstandige vrouw ken nen, die met hem wil trouwen. Als Kyle na vijf jaar huwelijk nog steeds geen vader geworden is, raakt hij weer aan de drank... 21.45 Landesspiegel: Corsa contra Kadett, de concurrentie binnen Opel. 22.15 Nachtstudio untarwegs...: Wien tantzt. 23.00 Nachtstudio Spatausgaba, portret van Isaac Asimov. 23.45 Journaal. 18.05 Rondomons. Jagers van de snelweg; herten. 18.30 Vip-lnfo, jongerenprogramma. 19.05 Tijdrover: Kwizien. 19.15 Programma door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20 15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.55 Panorama, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Technisch en wetenschappe lijk Engels (1). 19.30 De jonge uitvinder. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De huisbewaarder, toneelspel van Harold Pinter, vertaald door Ge rard Reve. Pinters beroemdste to neelstuk „De huisbewaarder" geeft vanavond Julien Schoenaerts de ge legenheid een van zijn meest markan te rollen te laten zien. In een bouwval lig huis. waar twee broers wonen ver leent de jongste gastvrijheid aan een oude zwerver, die de taak van huis bewaarder toebedeeld krijgt. De oude man zet de broers tegen elkaar op, totdat zij hem dwingen elders onder dak te gaan zoeken. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Minute Papilion, consumente ninformatie. 20.25 Trois hommes a abattre, Fran se speelfilm uit 1980 van Jacques De- 22.00 Le carroussel aux filmnieuws. 22.50 Journaal. 23.05 Politieke uitzending. TV 5 19.00 Discopuce. Jongerenprogram ma 19.05 Sido et Rémi. 19.18 Thé dansant. 19.48 Les cinq dernières minutes: „Appelez-moi Boggy". 21.17 Recettes de cuisine. Gerard Reve vertaalde Harold Pinters toneelstuk „De huisbe waarder". BRT 2 om 20.15 uur. Scène uit de Amerikaanse film „The electric horseman" van Sydney Pollack. In de hoofd rollen Robert Redford en Jane Fonda. ITV om 20.20 uur. BBC 1 17.40 Huckleberry Finn and his 18.05 Newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes. 19.40 BBC young musician of the year, intro-film. 20.15 Tomorrow's world. 20.35 Top of the pops, muziekpro gramma. 21.20 The making of living planet. 22.00 Journaal. 22.25 Missing from home, tv-serie. 23.15 Question time, discussiepro gramma. 00.15 The electronic office. 00.40 Nieuwsoverzicht. 00.42 Weerbericht. BBC 2 16.40 Paardesport Cheltenham. 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.40 The Bible., in the beginning, Italiaanse spektakelfilm van John Hudson. 21.30 Food and Drink. 22.00 Mike Harding, trektocht door Amerika. 22.30 Forty Minutes, documentaire- 23.10 Rowan and Martin Laugh-in. 23.40 Newsnight. 00 25 Onbekend. 00.55-01.50 Tv-cursussen. ITV 17.45 The book tower, boekentips voor de jeugd. 18.15 Animals in action, invaders. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.25 Crossroads. 19.50 That's my boy, komische serie met o.a. Mollie Sugden. 20.20 The electric horseman, Ameri kaanse film (1979) van Sydney Pol lack. Met Robert Bedford, Jane Fon- 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Bob Newhart: Heaven knows Mr. Utley. 00.00 De Spaanse burgeroorlog (4), documentaire. 01.00 House calls, the yes man. 01.30 One plus one. TV-morgen II Radio NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 10.00 Gysbert Japiks (herh.) NOT 10.30 Schooltelevisie. 13 00 NOS: Nieuws voor doven en slechthorenden.A- VRO 16 00 Minibios. 16 15 Wordt vervolgd. 16.50 Alleen als ik lach, comedy-serie Afl.: Adam's rib. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Titel, Thesen, Temperamente. 10.35 Aus Holly wood: De 56ste Oscar-uitreiking (herh.). 12.10 Wie wurden Sie ent scheiden? Serie rechtszittingen in de studio. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die kleine Damptlok, tekenfilmserie 16.20 (ZW) Manege frei. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 (S) Enorm in Form. Fit de winter door, les 14 (herh.). 15 40 Teletekst-over zicht. 15 57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die Schlümpfe (de Smurfen), tekenfilmserie 16.15 Pfiff, sportstudio voor de jonge kij kers. met Michael Sauer. 17.00 Heu te. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17 50 (ZW) Pat und Pata- chon. Erwachende Herzen, tv-serie. Afl.: Auguste, die Liebliche BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmse rie (herh.). RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.00 Ecran des va- cances, gevarieerd kinderprogram ma. 17.20 Plein Jeu, kinderprogram- BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, actueel morgenma gazine. 10.00 Food and drink. 11.30 Play School. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Heads and Tails, kinder serie. 15 00 Tekenfilm. 15 15 Paar desport vanuit Newbury. 16.45 Te kenfilm. 16.55 Play School - It's Fri day. 17.20 New Schmoo, kinderserie. 17.40 Playhouse. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Rainbow. 13.30 Consider yourself. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 The suspect. Am. speelfilm (1944) van Robert Siodmack Met o.a Charles Laughton 16.30 Sons and daugh ters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Sooty. 17 50 Freetime. HILVERSUM 1 NCRV 16.40 Van stad en land 17.02 Rozegeur en prikkel draad. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer 22.02 NCRV-donder- dag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23 02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1 02 Niemands land. 6.02 De ontbijtshow. HILVERSUM 2 18 00 Nws. 18 10 Grenzeloos. P P 18.20 Uitzending van het CDA. IKON: 18.30 Kleur KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.00 Waarom ver bergt u uw gezicht? Teleac: 21,30 Turken, Marokkanen, Nederlanders (4). 22.00 Programmeren met Pascal (18). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Je zult het je kinderen vertellen. 23.00 Spek takel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS. 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-Show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NOS: 20.00 Donderdag avond muziekmagazine. (20.00 Euro pese kamermuz. Podium: Gitaarreci tal. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Nederlandse muziek. 21.45 Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renais sance). 22.15 Nieuw-Macedonie. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16 30 Inform, ma gazine. T/m 18.00 ieder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A.C. .Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 The Complet 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. HILVERSUM 2 VPRO 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS 9 05 NOS-Spor- tief. 9.24 Waterst. 9 30 Nws. VPRO 9.33 Een hemel op aarde (10.30 Nws AVRO: 1100 AVRO's Denk sportpanorama. VARA: 11.10 Uit het leven van een ouvreuse, hoorsp. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12 00 NOS-Werkbank. 12.26 Meded voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14 20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, cursus Spaans, les 18. VARA: 15.03 Radioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO 7 02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO: 12.03 Veronica avontuur. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's Meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica Klass. Amsterdams Filharm. Ork.. met solist: Klass. muz. VPRO: 14.30 Muziek op vier: De muz. van Violet Archer 16.00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie Salon. RADIO RIJNMOND 7.30 en 16 30 In formatief magazine. Van 7 00 t/m 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21