De nieuwe Carina II Als ie in ziet ben ie verkocht. ri Redende monden dagen uetkerk oor rechter QeidóaOowumt DONDERDAG 12 APRIL 1984 PAGINA 19 Indhovense clubs fcmen initiatief t jeugdcompetitie DHOVEN PSV en Eindhoven ten het plan opgevat tot een jeugd- foetitie të komen voor de betaalde js uit de provincies Noord-Brabant Limburg. De midweekse competitie fcn elftallen met spelers van 16 tot lar heeft als doel het spelpeil in de lelijke regio te verhogen. De beide Ihovense betaald-voetbalorganisa- Ihebben de bedoeling om het nieu- jseizoen (1984/1985) al de eerste Itrijdenreeks af te werken. Willem feelmond Sport, Fortuna S, Den §h, NAC en FC VVV zijn de part- bij het plan, dat volgens manager Igsma van PSV de aanzet moet vor- Jtot de herinvoering van de betaal- ïugdcompetitie. Gekoelde benzine mag niet in F-l ZOLDER De Internationale Au tosport Federatie (FISA) heerft tij dens een vergadering in de Belgi sche plaats Zolder het gebruik van diepgekoelde benzine in formule-1 racewagens verboden. De nieuwe re gel treedt al in werking tijdens de derde Grand Prix van het seizoen, die op 29 april in Zolder, waar giste ren verscheidene renstallen banden tests hielden, plaats heeft. Met ge koelde benzine hebben enkele teams tijdens de openingswedstrijden in Brazilië en Zuid-Afrika geprobeerd de vermindering van de tankinhoud van 250 naar 220 liter ongedaan te maken. Gekoelde benzine heeft een kleiner volume. Politie-inspecteur gearresteerd na dood Finse gewichtheffer MADRID In verband met de dood van de Finse gewichthef fer Olli Kanervisto, zondag op Gran Canaria, is politie-inspec teur van de Canarische eilanden, Jaime Pinero, woensdag gear resteerd. Politieagenten en vrienden van Kanervisto deden over de dood van de 26-jarige atleet uit Turku tegengestelde uitspra ken. Het uitgangspunt was volgens beide partijen een ruzie tussen jonge Finse toeristen en personeel van een discotheek. Volgens een communiqué van de politie schoot Pinero pas, nadat Kaner visto handtastelijk was geworden. De Finnen daarentegen ver klaarden, dat zij na een korte woordenwisseling de discotheek hadden verlaten. Toen zij zich hadden omgekeerd, zette volgens de Finse toeristen een achter hen lopende man het pistool op het hoofd van Kanervisto met de woorden: „Is dit, wat je wil?", waarna hij de trekker overhaalde. Zuidafrikaanse sportlieden zevenmaal visum geweigerd DEN HAAG Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vo rig jaar zeven maal geweigerd een sporter uit Zuid-Afrika een visum te verlenen. Dit heeft minister Van den Broek woensdag de Tweede Kamer laten weten. Vol gens de bewindsman gaven de weigeringen concreet uitdrukking aan de opvatting van de regering dat de druk op Zuid-Afrika moet worden verhoogd. Vooral het ont houden van visa aan sporters heeft voor veel publiciteit in Zuid- -Afrika gezorgd. Driemaal verleende het ministerie wel toestemming, bij de tennis toernooien van Rotterdam en Het Melkhuisje en bij de TT-races in Assen. Vijf dagen cel voor supporter EINDHOVEN De Eindhovense kan tonrechter heeft een voetbalsupporter veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf dagen. De verdachte was op 31 maart voor PSV-Feijenoord in de Eindhovense binnenstad aangehouden omdat hij voor bijgangers had lastig gevallen. Op het hoofdbureau vond de politie tijdens het fouilleren in de schoen van de supporter een uitschuifbaar mes. Gisteren moesten ruim dertig supporters zich voor de Eindhovens kantonrechter verantwoorden. Vandaag is een aantal aangehouden supporters verschenen voor de politierechter in Den Bosch. Zij wor den verdacht van misdrijven als winkel diefstal, openlijke geweldpleging en mis handeling. GROTE BELANGSTELLING VOOR EUROPESE MUZIEKMARATHON LAREN Er is grote belangstelling voor het idee van de eerste Europese muziekma- rathon. Het idee werd enkele weken gele den gelanceerd door de 51-jarige Thomas Brugman uit Laren (NH). Sindsdien heeft hij al meer dan 25 aanmeldingen binnen gekregen voor de muzikale rondgang door de Europese Gemeenschap. Doel van de tocht, die op 3 juni in Amsterdam van start gaat, is een combinatie van een avontuurlij ke, muzikale vakantie en het ideaal van een verenigd Europa. De tocht eindigt op 30 juni, tijdens de Europese verkiezingen, in Brussel waar voor het Europese „hoofd kantoor" een onderweg gecomponeerd Eu ropees volkslied zal worden gespeeld en ge zongen. Het ligt in de bedoeling van de Eu ropese muziekmarathon, dat in elk land on derweg muzikale, creatieve mensen zich aansluiten. Ook zal een Eurodans worden ontworpen, waaraan ook toeschouwers on derweg aan kunnen meedoen, aldus Brug man. Intussen heeft hij al de medewerking gekregen van de Europese beweging. Protest tegen procedure verlaging boterprijs DEN HAAG Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel heeft bij minister Braks van Landbouw geprotesteerd tegen de gang van zaken rond de verlaging van de boterprijs. De handel moet minimimaal vijf cent per pakje uit eigen portemonnee bij passen, wil de consument een beoogd voordeel van een kwartje behalen, zo deelde het bureau gisteren mee. Door het recent af gesloten Europese landbouwakkoord had een pakje boter een kwartje goedkoper moeten worden zonder „eigen" geld van de handel. De industrie blijkt echter de afgifteprijs voor de handel slechts met twintig cent te hebben verlaagd, aldus het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. CDA tevreden met voorstel over pabo's DEN HAAG De CDA-frac- tie in de Tweede Kamer is te vreden met de wijzigingen die PvdA en VVD hebben aange bracht in hun amendement over het vereiste minimu m-aantal studenten aan de pe dagogische academies voor het basisonderwijs (pabo's). PVDA en VVD wilden dat pabo's met minder dan 250 leerlingen worden opgeheven. Omdat dit op grote bezwaren van het CDA en minister Deetman (Onderwijs) stuitte hebben zij voorgesteld de mogelijkheden tot ontheffing van deze norm te vergroten. In een gisteren uitgegeven verklaring zegt de CDA-fractie dat aanzienlijk aan haar bezwaren is tege moetgekomen. Pabo's die on der de norm zakken kunnen na 1988 nog twee maal voor een periode van vier jaar ont heffing krijgen. Daardoor is hun voortbestaan verzekerd tot 1996. Omdat de verwach ting is dat daarna het aantal aanmeldingen weer zal toene men, kan het CDA zich met deze oplossing verenigen. Het eerste waar uw oog op valt is de nieuwe vormgeving van de Carina II. De aërodynamische lijn van de Sedan die een minimum aan luchtweerstand biedt. Maar vooral de schitterende lijn van de Liftback die tot dusver alleen was weggelegd voor zeer exklusieve merken. Zeg zelf: al bijna verkocht. Dan nemen we een kijkje naar binnen. Tapijt op de vloer, ver rassende velours bekleding op de zitplaatsen. Een luxe die u ook terugvindt aan de binnenzijde van de deuren. Alles is perfekt en tot in de puntjes verzorgd. Bent u nog niet verkocht dan kijken we even verder. Die opvallende ruimte zit hem in de dwarsgeplaatste motor, waardoor er meer ruimte in de lengte ontstaat, en in de verlaagde vloer waardoor u meer ruimte in de hoogte krijgt zodat lange mensen ook lekker komfortabel kunnen zitten. Ah, u bent wellicht al verkocht maar nu laten we toch even alles zien. Kijk eens naar de bestuurdersstoel. Daar kunt u werkelijk alles aan verstellen. Zitting omhoog, zitting omlaag, rug bol, rug minder bol, rug naar voren, rug helemaal plat enz. enz. Achterin onafhankelijke slaapstoelen bij de Liftback modellen. De onbegrijpelijk grote bagageruimte is door de lage tilhoogte goed toegankelijk. Z'n krachtige motor, z'n vijfde versnelling, z'n hoge top. Bovendien geeft Toyota 2 jaar garantie tot een maximum van 100.000 km. Ziet u? Verkocht. Ga gerust kijken bij één van de ruim 180 Toyota-dealers. £s<e—-viS Vl5sveld?,V ^lemmerweg49A.RIJNSBURG-GarageDijksman B V.-Oegstgeesterweg 17-23.TER AAR-Garagebedr.J J,vanderGeesl-Westkanaalweg37. ZOt I tRWOUDE - Garage Heemskerk - Schenkelweg 109 Kijk voor het telefoonnummer van uw Toyota-dealer in de Gouden Gids (rubriek "Auto-dealers"). 37 flrej Jeliazkov: ïliazkov tat naar ótserland 'Tl 'ERDAM Andrej Jeli- verruilt aan het eind het seizoen Feyenoord FC Zurich. De Bulgaarse international is tweeëneenhalf jaar in dienst geweest van Feyenoord. Jeliazkov bracht het laatste seizoen, na de komst van Cruijff, voorname lijk door op de reservebank. Jeliazkov vertrekt naar Zwit serland, omdat hij, naar zijn zeggen, wil voetballen. Boven dien is Vaclav Jezek, de man die hem naar Feyenoord haal de, momenteel trainer van FC Zurich. INISTER PLEEGT ERHAALDELIJK BEDROG'- ie, f, :e onze sociaal-economische ij redactie) U HAAG Via een geding voor de presi- van de Haagse itbank willen de vier den van overheidsper- :el een stokje steken nieuwe bezuinigin- die minister Rietkerk nenlandse Zaken) al ij doorvoeren op de li tenarensalarissen >iten van de bonden heb- daartoe vandaag een pro- Jre gestart. De vier ambte- ineen trales zijn ziedend de aankondiging van -Kerk dat de helft van de januari ingeleverde prijs- flensatie als een ordinaire ijnigingsmaatregel zal len gebruikt en in 1984 tot de beloofde 12.000 We banen zal leiden. De len vinden dat de minister fvoor de zoveelste maal be- en heeft en doorgaat met ten op te leggen. lens een woordvoerden de christelijke ambtena- bnden verenigd in de leJijWOP, die het voortouw tot em-kort geding heeft geno- 511 j komt het besluit van kerk als donderslag bij PAere kemel. „De minister Sn'ons gegarandeerd dat 690 F" gulden uit de ingele- p prijscompensatie voor ke banen zou worden be- Ambtenaren en trend ys krijgen in ruil voor inleveren twee rooster- dagen die aangevuld zou- worden met ruim 12.000 fdsplaatsen. Rietkerk t kennelijk onder druk [minister Ruding nu een- 6 bepaald dat die toezeg- Nlmaar voor de helft kan Sen nagekomen. Met an twoorden: ons wordt weer 'bezuiniging van 345 mil- J gulden opgelegd", aldus de woordvoerder van de chris telijke ambtenaren. Door de roostervrije dagen maar voor de helft op te vul len met nieuwe banen zullen bij de trendvolgers, met name in de gezondheidszorg en bij het openbaar vervoer waar veel met roosters moet-worden gewerkt, onvermijdelijk grote problemen ontstaan, menen de ambtenarenbonden. De CCOOP heeft zijn zorg daar over al geuit bij minister De Koning die voor het beleid ten aanzien van de trendvolgers verantwoordelijk is, maar deze heeft taal noch teken laten ho ren. De bonden van trendvol gers weigeren nu het overleg over een nieuwe cao te starten alvorens De Koning duidelijk heid heeft verschaft. Nu ondanks alle fraaie belof ten over een nieuw en eerlij ker overlegsstructuur met hun baas de overheid door blijft gaan de arbeidsvoorwaarden van de ambtenaren en trend volgers bij dictaat op te leggen is er volgens de bonden geen andere mogelijkheid meer dan de eerstverantwoordelijke mi nister Rietkerk voor de rech ter ter verantwoording te roe pen. „Wij eisen van de minis ter dat hij woord houdt en ein delijk z'n beloften eens na komt. De overheid maakt zich op deze manier volstrekt onge loofwaardig". Bij de christelijke ambtenaren wijst men ook op de onmoge lijke positie die nu al wordt geschapen ten aanzien van het overleg over de arbeidsvoor waarden voor het komend iaar. Ook ten aanzien daarvan neeft Rietkerk al eenzijdige bezuinigingen opgelegd door te bepalen dat de vakantietoeslag voor ambtenaren op 7,5 pro cent zal blijven staan, terwijl in het bedrijfsleven allang weer 8 procent wordt gegeven. Langs die weg houdt Rietkerk nog eens geruisloos 690 mil joen in de schatkist.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19