TAFEL ÏTïïTl Reagan wil na herverkiezing Sandinisten ten val brengen Forse kritiek in Gereformeerde Synode op kernwapenrapport kerk wereld Nicaragua vraagt Sovjets mijnen op te ruimen Film over De Verloren Zoon voor 18 jaar en ouder )PI DE KRANT» BRENGT DE WERELDS BUU THUIS. ACHTERGROND EcidócSoiMCMit WOENSDAG 11 APRIL 1 Turkse betrokkene aanslag paus wordt uitgeleverd Omar Mersan, een Turk die de Italiaanse jus titie verdenkt van betrokkenheid bij de aan slag op de paus in mei 1981, wordt deze week door West-Duitsland aan Italië uitgeleverd. Rechter Ilario Martella, de magistraat die het onderzoek naar de internationale verbanden achter de mislukte aanslag op Johannes Pau- lus II leidt, vermoedt dat Mersan aan (zijn landgenoot) Mehmet Ali Agca een vals pas poort heeft verschaft, waarop deze Italië bin nen kon. Mersan wordt mogelijk berecht tijdens een proces in juni. wanneer waarschijnlijk ook de Bulgaarse luchtvaartemployé Ivanov Anto- nov en zes andere Bulgaren en Turken die verdacht worden van betrokkenheid bij de aanslag, terecht staan. Hebreeuws blijft aan universiteit Amsterdam bestaan De studie Hebreeuws aan de universiteit van Amsterdam blijft bestaan. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen heeft haar aan vankelijk voornemen om de studierichting Se mitisch (Hebreeuws en Aramees) op te heffen, ingetrokken. De universiteit van Amsterdam heeft altijd bij zonder veel belang gehecht aan voortzetting van de bij deze universiteit bestaande tradities op het gebied van de bestudering van de mo derne Hebreeuwse taal en letterkunde en van de Joodse geschiedenis, in bijzonder met be trekking tot de stad Amsterdam. De Vrije Uni versiteit in Amsterdam blijft gespecialiseerd in het oudere bijbels Hebreeuws. RK-kerkgebouwen mogen open voor gebedswakes De rooms-katholieke kerkgebouwen mogen onder zeke re voorwaarden gebruikt worden voor het houden van gebedswakes tijdens de actieweek tegen de eventuele plaatsing van kruisraketten in ons land, die van 6 tot 12 mei wordt gehouden. De beslissing moet, naar het oor deel van de bisschoppen, plaatselijk worden genomen, afhankelijk van de lokale omstandigheden. Dit heeft de persdienst van de RK-bisschoppen-confe- rentie gisteren bekend gemaakt na afloop van de twee maandelijkse vergadering te Utrecht. Naar vorm en inhoud moeten de gebedswakes passen in de rooms-katholieke traditie betreffende het kerkge bouw als huis van gebed en devotie. Er moet voor ge waakt worden dat het kerkgebouw gebruikt wordt voor directe politieke actie en demonstratie, aldus de bis schoppen. Wat dit laatste betreft sluiten ze aan bij de waarschuwing van het ICTO (Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ont wapening) de tegenhanger van het IKV. Moeder Teresa dient klacht in over misbruik naam Moeder Teresa, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede voor haar werk onder de verschoppe lingen in Calcutta, heeft in de Verenigde Staten een klacht inge diend tegen leden van een organi satie in New York die zich zouden verrijken met geld dat uit haar naam wordt opgehaald. Moeder Teresa heeft inmiddels in een brief aan de organisatie geschre ven, dat het zich verrijken aan ar moede een van de grofste on rechtvaardigheden tegenover de armen is. De Gereformeerde Synode, deze week bijeen in Lunte- ren, heeft zich gisteren nog niet uitgesproken over het studierapport van de gerefor meerde deputaten voor oor logsvraagstukken. Een meer derheid van deputaten dat niet alleen het gebruik, maar Mickey Mouse in het Latijn In het streven van het Vati- caan om het Latijn in stand te houden, is de verschijning aangekondigd van een Mic- key-Mousestrip in die taal, verzorgd door de Vaticaanse geleerde Carlo Egger voor het Europese Taleninstituut. Mic ky Mouse heet in die vertaling „Michael Musculus". Pater Eg ger vertaalde al eerder Donald Duck in het Latijn: „Donaldus Anas". In Michael Musculus reist de hoofdpersoon in een „aeronavis" (vliegtuig) naar „Hongongum" (Hongkong) en gebruikt een „instrumentum computatorum" (computer) en „satelles telecommunicationi- bus inserviens" (satelliet) om te zoeken naar een „lapis sa pient iae" (steen der wijzen). ook het bezit van massa-ver nietigingswapens dient te worden afgewezen. In ge spreksgroepen werd gisteren wel al forse kritiek op het rapport geleverd. Daarbij werd onder meer geopperd dat „eerst de preek is ge maakt, waarna gezocht is naar bijbelteksten". Naar verwachting zal de Synode vandaag nog beslissen welke status het .rapport krijgt. De Synode heeft gisteren wel besloten akkoord te gaan met het voorstel van het modera- men (bestuur) het besluit van 7 maart dit jaar in te trekken, waarin van nieuwe deputa ten voor het oorlogsvraag- stuk werd verwacht, dat ze de plaatsing van kruisraket ten in Nederland afwijzen. Van nieuwe deputaten wordt nu alleen verwacht dat ze de uitspraak van de synode van 1978 onderschrijven, dat mas sa-vernietigingswapens en -methoden en de bewape ningswedloop in strijd met Gods heil voor deze wereld en dus uit den boze zijn. IKON De Gereformeerde Kerken in Nederland handhaven de band met de Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON). De synode verwierp met gro te meerderheid een voorstel van diaken W. Koster (Ro zenburg) waarin voortzetting van de relatie met de IKON op de huidige basis onverant woord werd genoemd. Vol gens Koster verzuimt de IKON vaak een bijbelse boodschap en visie naar vo ren te brengen. De Synode oordeelde echter dat dat de kritiek op bepaalde program ma's van IKON terecht is, maar noemde de kritiek in haar totaliteit „vaak onge rechtvaardigd". Lima-rapport De Synode heeft gisteren voorts het Lima-rapport aan vaard als uitgangspunt voor de dialoog met andere ker ken, maar daarbij wel aange tekend, dat rekening moet worden gehouden met de kritische kanttekeningen die een commissie van gerefor meerde deskundigen heeft gemaakt. De synode aan vaardde een amendement daartoe van ds E. Overeem (Enter) waarin de nadruk op de gereformeerde identiteit werd gelegd. In 1982 bereikte de Wereld raadcommissie voor geloof en kerkorde in de Peruaanse hoofdstad Lima overeen stemming over een verkla ring over doop, eucharistie en ambt. In de commissie hebben niet alleen afgevaar digden van kerken zitting die in de Wereldraad van Ker ken zijn vertegenwoordigd, maar ook leden van de rooms-katholieke kerk. In maart 1984 heeft de Her vormde Synode ook na veel kritiek het Lima-rapport aanvaard als uitgangspunt voor het gesprek met andere kerken. GOS De voorzitter van de Synode, dr. H. J. Kouwenhoven, zal als n iet-stemgerechtigd dele gatielid deelnemen aan de Gereformeerde Oecumeni sche Synode (GOS), die ko mende zomer in Chicago wordt gehouden. De Synode heeft ermee ingestemd, dat prof. dr. H. B. Weijland de plaats van de synodevoorzit ter inneemt als stemhebben de afgevaardigde. Het mode- ramen had de synode deze wijziging voorgesteld om de inbreng van de deputaten Kerk en theologie in de ple naire vergaderingen te waar borgen. Het besluit van de synode heeft tot gevolg, dat de synodevoorzitter tijdens plenaire zittingen geen voor stel kan indienen. Behalve prof. Weijland zijn de stem hebbende leden van de dele gatie van de Gereformeerde Kerken naar de GOS: me vrouw mr. E. Eikerbout, prof. mr. W.F. de Gaay Fort man en prof. dr. K. Runia. Basisgroepen Eerder deze week besloot de Synode, dat de contacten van plaatselijke Gereformeerde Kerken met alternatieve ge meenten het best kunnen verlopen via lokale of regio nale raden van kerken. Uit een onderzoek is gebleken dat ongeveer 150 van de 830 plaatselijke kerken op hun grondgebied met een bestaan van alternatieve gemeenten te maken hebben. Het me rendeel van deze groepen is maatschappij-kritisch, een klein deel charismatisch van Niet het optreden van de bevallige Morgan Brittany (in de serie „Dallas"de vriendin van J. R. Ewing), maar de overwe ging om jonge kinderen niet zonder toestemming van de ou ders bloot te stellen aan het christelijk geloof heeft de Ameri kaanse filmkeuring ertoe gebracht de Billy Grahamfilm over De Verloren Zoon („The Prodigal Son") alleen voor boven de 18 goed te keuren. De eigentijdse bewerking van de bijbelse gelijkenis is gemaakt door de filmorganisatie van de Ameri-» kaanse evangelist Billy Graham. Onder auspiciën van de EO en de Stichting Woord en Beeld wordt de film vanaf 25 april in Nederland gedraaid. De toekenning van de beoordeling PG (parental guide; onder toezicht van de ouders) heeft het onbehangen opgewekt van de „United Methodist Reporter", een kerkelijk weekblad met een oplage van een half miljoen. Deze beslissing is „onge rijmd", aldus de krant. Lezers van het weekblad kregen het advies protestbrieven naar de filmkeuring te zenden. Richard Heffner, voorzitter van de filmkeuring, ontkende dat de oproep tot bekering, waarmee de film eindigt, van invloed was geweest op de keuring. Volgens hem ging het om het ro ken van marihuana. Dit werd tegengesproken door Rolph Fletcher van de filmor ganisatie. In 1974 onderging een film van Billy Graham („Time to Run") hetzelfde lot, hoewel er geen sex, geweld of drugs in voorkwamen. Tabernakel uit kanaal gevist Duikers van de brandweer hebben gisteren uit het Apel- doorns Kanaal een taberna kel opgevist. Het tabernakel werd ruim een maand gele den bij een inbraak in de St. Willibrordkerk in Beek bergen ontvreemd. De politie kwam het tabernakel op het spoor na de arrestatie van tien personen die worden verdacht van het plegen van een groot aantal brandstich tingen, inbraken, diefstallen en vernielingen. De inhoud van het taberna kel waaronder een gouden hostiekelk met een waarde van ruim 5.000,- en de bij het tabernakel behorende versieringen is nog niet te recht. Deze zouden door de daders in jute zakken zijn ge stopt en ook in het kanaal zijn gedeponeerd. Duikers zijn er echter niet in ook deze spullen boven water te krij gen. Kans voor werf ;uw eei et i TeN langen leste heeft minister Van Aardenne van Ec< mische Zaken zich dan toch bereid verklaard positief me denken over de mogelijkheden van een zelfstandig voort staan van Wilton-Fijenoord. Lange tijd heeft de mini halsstarrig vastgehouden aan zijn voorkeur, dat de noo dende Schiedamse werf met het bedrijf Damen in Gorl Jj, een fusie aan zou gaan. De argumenten die de minister daarbij hanteerde zijn zich niet zo onbegrijpelijk. Hij vindt dat Wilton-Fijenoord hoefte heeft aan nieuwe leiding, maar vooral aan een n we, internationale verkooporganisatie. Aan die behoefte kunnen worden voldaan door de Schiedamse werf met ander bedrijf te laten fuseren. Als Wilton-Fijenoord zelfs dig voortbestaat met financiële hulp van de gemeente Sc dam wordt in die behoefte in elk geval vooralsnog niet vi ceutisc siteit ietere genee iwerk op h iwerk uwe si kom sitair ANDERZIJDS is Wilton-Feijenoord tot ongeveer vorig f altijd een florerend bedrijf geweest. De werf is duidelijk]1 slachtoffer geworden van het RSV-debacle. Wilton-J noord heeft nog steeds een vordering van meer dan tvj honderd miljoen gulden op dat teloor gegane concern. Hd juist die vordering, die er de oorzaak van is, dat Wilton-F] noord nu al bijna een jaar in surséance van betaling verk« en daardoor niet normaal kan functioneren op de concu^ rende markten. Wilton-Fijenoord is derhalve buiten schuld in de ellende geraakt; het bedrijf zou ook de mogelf heid moeten krijgen op eigen kracht te kunnen voortbestaj Nu kan de minister van economische zaken natuurlijk j twijfels hebben of dat een haalbare kaart is. Daarbij doet evenwel een opmerkelijke samenloop van omstandighei voor. Uitgerekend in een tijd dat minister Van Aardenne fclDE! bepaalde richting voor Wilton-Fijenoord denkt te kun£ gr uitstippelen, komt via de onderzoekscommissie van L| CDA-kamerlid Van Dijk uitgebreid boven tafel, hoe in deLf z, ren zestig van overheidswege ook zo'n dwingende weg wi wa, uitgestippeld voor de samenwerking bij Rijn-Schelde-Veigro^ HeT is met die RSV nooit meer goed gekomen en het Kieind net had daar een les uit moeten trekken. Het zou enige jlden scheidenheid aan de dag kunnen leggen in plaats van ook|e ja weer zoveel voorwaarden te stellen aan het uit het moejid b helpen van een werf, die in dit geval daar toch min of milden buiten zijn schuld in terecht is gekomen. Wilton-Fijenofce be en zijn bewindvoerders moeten de kans krijgen marktgeriE de toekomstmogelijkheden af te tasten, waarna vooral op sis daarvan een beslissing kan worden genomen. VRIJ KOUD ten oosten van IJsland, trekt Jachtschotel met komkommer gele volkorenvla Voor twee personen hebt u nodig: 150 g gaar rund vlees met jus, 1 grote ui, 1 zure appel, aroma, kruid nagel, peper, circa 1 theele pel maizena, tot 1 kg aardappelen, zout, noot muskaat, melk, paneer- I meel; 1 komkommertje, azijn, zout, peper, peterselie; I Vt liter melk, 15 g volko- rentarwemeel, 10 g cus tard, 30 g suiker, 1 lepel ci troensap, jam. Fruit de tamelijk grof gesne den ui lichtbruin in een klein deel van het vet van de jus. Voeg vervolgens het bruin van de jus toe met het in dobbelstenen gesneden vlees en de schijfjes appel. Laat dit mengsel een kwar tier sudderen en maak het pittig op smaak af met aro ma, gemalen kruidnagel en peper. Bind het vocht licht met de maizena. Maak van de aardappelen een smeuïge puree met zout, peper, nootmuskaat en melk. Vet een ovenschaal in, doe er een klein deel van de puree in, leg daarop vlees met vocht en bedek dat met de overige puree. Strijk de pu ree glad, zeef er weinig pa neermeel over en verdeel daarop de rest van het vet van de jus. Zet de jachtschotel circa 20 minuten in een oven die op 5 of 200 staat om hem wat op s te warmen en een korstje te laten krijgen. Schil de komkommer kort voor de maaltijd, schaaf haar en meng er naar smaak azijn, zout, peper en fijngeknipte peterselie over. Zet de helft van de melk op. Meng custard, volkorentar- wemeel, suiker en weinig koude melk tot een papje. Schenk al roerende wat hete melk bij dit papje en doe het mengsel in de pan. Laat de vla onder voortdurend roe ren een minuut zacht koken, zet de pan af en voeg de ove rige koude melk toe. Laat de vla koud worden en meng er het citroensap door. Garneer met een lepeltje jam. JEANNE Mining of Nicaraguan Ports (Van onze correspondent Mare de Koninck) WASHINGTON De ondermijning van de ha vens van Nicaragua en het bij voorbaat naast zich neerleggen van een veroordeling daarvan voor het Internationaal Gerechtshof in Den Haag is de regering- Reagan in eigen land op hevige kritiek te staan gekomen. Niet alleen de democratische oppositie, ook veel republikeinse partijgenoten van de pre sident hebben Reagans jongste beleidsdaden in zake Midden-Amerika met kracht verworpen. De Sandinistische leiders in Nicaragua lijken, door naar de VN-rechtbank in Den Haag te zijn gelopen, presi dent Reagan zowel nationaal- -politiek als internationaal- -diplomatiek een rake klap te hebben toegebracht. Reagans acties weerspiegelen echter diens vastberadenheid om het bewind in Nicaragua ten val te brengen, zo niet nu, dan zo snel mogelijk na diens beoogde herverkiezing tot Amerikaans president. Reagan weet bovendien dat de Democratische (oppositie) Partij dieper verdeeld is over de Midden-Amerika-politiek dan in dit verkiezingsjaar op pervlakkig het geval lijkt. Voorzitter Tip O'Neil (Demo craat) van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden voorspelde deze week dat de volksvertegenwoordigers nu in meerderheid Reagans CI- A-hulp aan de rechtse op standelingen („contra's") in Nicaragua geheel zullen gaan blokkeren. Verontwaardigde Democratische Huisleden noemden het mijnen leggen door en met behulp van de CIA „een rechtstreekse Ame rikaanse oorlogshandeling te gen een onafhankelijk land". De Amerikaanse onttrekking gedurende twee jaar aan de jurisdictie van het Internatio naal Gerechtshof werd door voorzitter Michael Barnes van de vaste Huiscommissie voor Buitenlandse Zaken een „schandelijke episode in de Amerikaanse politiek" ge noemd en „een schokkend bewijs van de minachting van president Reagan voor het internationaal recht". De kwestie-Nicaragua is met een ook weer een vooraan staande rol gaan spelen in de Amerikaanse verkiezings strijd. Reagans democratische tegenkandidaten voor het Amerikaans presidentsschap gingen in de deelstaat Penn sylvania, waar deze week voorverkiezingen zijn gehou den, fel tekeer tegen Reagans Midden-Amerika-beleid. „Dit komt dichtbij een belege ring", aldus Walter Mondale over het leggen van mijnen door de CIA voor de havens van Nicaragua. Gary Hart sprak van „terugkeer naar de cowboydagen van de CIA". En Jesse Jackson kondigde aan binnenkort met een groep religieuze leiders een Democratische vredesmissie naar Nicaragua te zullen on dernemen om duidelijk te maken dat de Sandinisten binnen de VS ook veel vrien den hebben. Uitputting Naar in kringen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en het Pentagon (Defensie) verluidt heeft president Reagan plan-, nen om de militaire inmen ging van de VS in de burge roorlogen in Midden-Ameri ka belangrijk op te voeren indien en zodra hij in no vember aanstaande de presi dentsverkiezingen zou win nen. Volgens berichten in de New York Times worden al concrete voorbereidingen ge troffen voor de vorming van Amerikaanse gevechtseenhe den, die met name in El Sal vador met de regeringstroe pen tegen de linkse guerrilla en in Nicaragua met de con tra's tegen de links-Sandinis- tische regering zouden moe ten gaan meevechten. Minis ter Weinberger van defensie heeft deze berichten ont kend. Tot nog toe bestaat de Amerikaanse militaire in menging in Centraal-Ameri- ka uit grootscheepse trainin gen in Honduras (buurland van zowel El Salvador als Ni caragua), training en bewa pening van het Salvadoraans regeringsleger en geheime CIA-hulp aan de rechtse re bellen in Nicaragua. Presi dent Reagan zou persoonlijk de ondermijning van Nicara gua's zeegaten hebben goed gekeurd omdat dat een „goedkoop, doeltreffend en relatief onschuldig middel is" om Nicaragua te verzwak-» ken, zodat aan het begin van een tweede regeerperiode- -Reagan sneller een eind kan worden gemaakt aan het Sandinistisch bewind. De uit putting van Nicaragua zou ook een eind maken aan het transport van wapens vanuit dat land naar de guerrilla in El Salvador waar volgens het Pentagon in het komend na jaar een grootscheeps links offensief moet worden ver wacht. Regeringswoordvoer ders in Washington wijzen erop dat de mijnen voor de havens van Nicaragua niet de bedoeling hebben schepen tot zinken te brengen, maar alleen „de schadeverzeke raars te treffen". Tweeslachtig Of Reagan de kans krijgt de linkse (door Cuba en de Sov jet-Unie gesteunde) krachten in Midden-Amerika groot scheepser en directer te gaan aavallen, zal behalve van zijn herverkiezing afhangen van de vraag of de op 6 novem ber gelijktijdig plaatshebben de parlementsverkiezingen de krachtsverhouding in de Amerikaanse volksvertegen woordiging zullen wijzigen. Tot dusver beschikt Reagan over een Republikeinse meerderheid in de Senaat (Eerste Kamer) en zijn in het Huis van Afgevaardigden de Democraten in de meerder heid. in de avond en nacht over derland naar Duitsland. E eerst veel bewolking, waaj MI) Een uit- plaatselijk regen of motre^ervo loper van een diepe depressie, va]t In de ioop van de nai Ti"' 1 klaart het van het westen tojDj nu en dan op. In de lucht, xr -i dan wordt aangevoerd kor#* enkele buien tot ontwikkel! de Morgen, later op de dag stludei liseert de atmosfeer van fctige jlede gend matig, kracht 4, aan P iets sterker. Na een minimf^te van ongeveer 2 graden stjt de de temperatuur tot ongeveeiigsz graden in de middag. Het er naar uit dat de temperatu na morgen in de lift zit. Zet de kaarten er nu bij liggen 1 hoort de thermometer vrijtfr al een graad of 12 aan te «at, zen, in de dagen erna nog e 'paar graden meer. indp Pacific Ocean Voor de Nicaraguaanse havens Puerto Corinto, Puer to Sandino en El Bluft blijken met hulp van de CIA mijnen gelegd te zijn. Alle binnenlandse oppositie tegen de Reagan-politiek maakt de verschillende posi ties overigens bepaald niet zwart-wit. De grootste kans hebber op de nominatie tot Democratisch presidentskan didaat, Walter Mondale, is geenszins voorstander van Amerikaanse militaire terug trekking uit Midden-Ameri ka. Hij is tegen de geheime CIA-hulp aan de anti-Sandi nisten, maar sluit openlijke hulp niet uit. Verder wil Mondale de militaire steun aan El Salvador afhankelijk maken van sociale vooruit gang in dat land, maar presi dent Reagan zegt datzelfde thans reeds te doen. Tenslotte beschuldigt Mondale zijn De mocratische mededinger Gary Hart ervan „eenzijdige terugtrekking" van de VS uit Midden-Amerika te beogen en daarmee Moskou vrij spel te geven in Amerika's ach tertuin. En Hart op zijn beurt wil het regeringsleger van El Salvador ook blijven steunen in de burgeroorlog tegen de" linkse FMLN-guerrilla, mits de Salvadoraanse doodseska ders hun moordacties staken. Hoe verdeeld de Democrati sche Partij is over de Midde n-Amerika-politiek bleek vo rige week nog, toen de Se naat aan Reagan 21 mijoen dollar toestand voor voortzet ting van de CIA-hulp aan de anti-Sandinisten. 14 van de 45 Democratische senatoren stemden mee met de Repu blikeinen. „Als ik geweten had dat er mijnen mee wor den gelegd, had ik wel tegen gestemd", verklaarde deze week Democratisch senator Robert Byrd. Dat kwam hem op een woedende reactie van president Reagan te staan, die de Democraat ervan be schuldigde eerst geld te ge ven voor militaire actie en vervolgens te schrikken als dat geld ook echt besteed blijkt te worden. (Vervolg van de voorpagina) WASHINGTON Het hoofd van de Sovjetdelegatie bij de Verenigde Naties heeft gisteren gezegd dat Moskou een Nicaraguaans verzoek om de mijnen op te ruimen, in overweging heeft geno men. Eerder heeft de VS zich verzet tegen een Frans aan bod in die richting. De vergadering van de Se naat, waarin de Republikein se partij van president Reagan de meerderheid heeft, had een stormachtig verloop. Zowel Democraten als Republikeinen beklaag den zich erover dat zij niet op de hoogte zijn gesteld van de CIA-rol bij het leggen van de mijnen in de Nicaraguaanse havens. Senaatsvoorzitter Barry Goldwater schreef een in fel le bewoordingen gestelde brief aan CIA-directeur Wil liam Casey, waarin hij zijn beklag deed over het feit dat hij niets wist van Reagans toestemming voor het mij- nenleggen. Volgens Goldwa ter heeft de president schrif telijk toestemming gegeven voor het ingrijpen van de CIA, dat hij een „oorlogs daad" noemde. „Ik ben laaiend. De president vroeg ons zijn buitenlands beleid te steunen. Maar hoe kunnen wij zijn buitenlands beleid steunen als wij geen flauw benul hebben van wat hij uitspookt?", zo schreef de Senator. Goldwater wijst er op dat hij nog deze week in een debat met kracht heeft tegengesproken dat Reagan zelf akkoord is gegaan met het leggen van mijnen. „En de volgende dag kwam ik er achter dat de CIA met schrif telijke toestemming van de president betrokken was bij het plaatsen van mijnen. De goedkeuring van de presi dent kwam al in februari", zo staat in Goldwaters brief aan Casey Kort voordat de Se naat tot stemming overging gaf het Witte Huis een ver klaring uit, waarin Reagans Midden-Amerikabeleid werd verdedigd. Amsterdam mist De Bilt mist Deelen mist imorgen 07.00 J Ma* Min N«nd< tamp temp alt 9 -1 Ojlg

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2