gehoordgezien jerde net biedt geen oplossing voor „cultuurgebrek" ^DIO/TELEVISIE QeidoaQowiant WOENSDAG 11 APRIL 1984 PAGINA 19 irsma damt OOljn luisteraars IERSUM - In het NOS- s Go^programma Langs de 1 vooivanavond (Hilversum 1, hoofd23.00 uur) zal de wereld- eek afioen dammen Harm vervetma een partij tegen luis- De Urs spelen. Direct na zijn erderjende partij tegen de Rus rs mop Virni in de tweekamp Met£ wereldtitel, gaat Wiers- ïrseiz^aar het Rotterdamse ra- Fretfé Rijnmond om daar de n pro^damwedstrijd te spelen, gastrferaars kunnen tijdens de Henrjtdingen hun zetten door- in Inn. De meest genoemde 2 buitj worden aan Wiersma onsorjegeven. issen.i KRO-radio met programma uit twaalf landen HILVERSUM De KRO-radio verzorgt op Tweede Paasdag (maandag 23 april) van 07.00 tot 17.00 uur op Hilversum 4 een internationaal schakelprogramma, waaraan omroepen uit twaalf landen meewerken. De KRO wil daarmee de Nederlandse luisteraars laten ho ren wat buitenlandse klassieke zenders zoal ten gehore brengen. „Muziek van goede buren en verre vrienden, van Syd ney tot Reykjavik", aldus de KRO. Aan het schakelpro gramma werken omroepen mee in Frankrijk, Oost- en West-Duitsland, Spanje, Australië, Zweden, Finland, IJsland, Groot-Britannië, Vaticaan, Sovjet-Unie en Ier land. De vele internationale verbindingen die voor het programma nodig zijn komen tot stand langs PTT-lij- nen. Met Australië wordt per satelliet verbinding ge legd. De uitzending is op een enkele uitzondering na in stereo te beluisteren. Schotelantenne in Burum BURUM Als de weersomstandighe den meewerken wordt in Burum de vierde en voorlopig laatste schotelan tenne geplaatst voor satellietcommuni catie. Het gaat om een gezamenlijk pro ject van de PTT's van Nederland, Bel gië, Denemarken, Finland, Ierland, Noorwegen en Zweden. De antenne wordt begin volgend jaar operationeel. De schotelantrennes in Burum verzor gen de communicatie met de „Intelsat- "-communicatiesatellieten voor het in ternationale telefoonverkeer. De scho telantenne die nu wordt geplaatst heeft een diameter van 32 meter en weegt 130 ton. NOS: meer zendtijd voor minderheden HILVERSUM De zendtijd voor etnisch-culturele minderhe den in Nederland moet op radio worden uitgebreid van 9 naar 30 uur per week en op televisie van 40 naar 90 minuten per week. De financiering van deze uitbreiding zal (gedeeltelijk) ten laste van de overheid moeten komen. Deze voorstellen doet het dagelijks bestuur van de NOS in een nota bestemd voor het bestuur, waarover vrijdag zal worden vergaderd. De minderheden moeten zitting krijgen in besturen en programmaraden van de omroep, maar moeten - evenals Ne derlandse groepen - uitgesloten blijven van samenwerking met de omroep op het gebied van redactie en produktie van pro gramma's. Het personeelsbeleid van de omroep moet in de toe komst wel meer op het werven van programmamedewerkers uit de minderheden gericht zijn. De uitbreiding van de radiozendtijd past in het voornemen van de omroep om per 1 oktober van dit jaar een nieuwe radiozen der - Hilversum of Radio 5 - voor doelgroepen op te richten. De uitbreiding van de televisiezendtijd voor etnisch-culturele min derheden ligt moeilijker, omdat deze uitbreiding nog moet wor den aangevraagd en ook de financiering nog rond moet komen. J/ERSUM Wat is Jur? De woordenboe- Igeven tientallen in- ngen bij dat tref- |d. Invullingen op waarvan het al ongetwijfeld moge- fcal zijn ook televisie- Jramma's als Op Losse |ven en Babbelonië 1 culturele dekmantel leven. Vanuit die ge- Jshoek voldoen de re- Ére Nederlandse om- puilen volledig aan J opdracht: een pro- limapakket aan te bie- I waarin ook „de cul- aan haar trekken fe het hebben over de ir op de Nederlandse te- zal onze blik voorna- gericht zijn op zaken als „cultureel" in de Ispitste betekenis ervaren, e meeste gevallen praten daarbij over kunst, of „Enltaehtige uitingen, of op gerotiinst: uitingen die eniger- /g eiteatieve pretentie hebben, miilangs in het leven geroe- ingelStichting Het Derde Net jert zich de politici ervan ;e inyertuigen, dat als er een Rotje televisiezender komt, s wefooet worden toegewezen it sitiie uitingen in de samen- loosig, die zij als cultureel er- voort. Zo'n beetje in navolging oals de pressiegroep die het jaar terug is gelukt de radiozender te laten 2 jijzen aan de klassieke o'-?ek. wat dat ook moge zijn. •houwjrezen valt, dat bij uitvoe- van de plahnen van de [Ving de gevolgen minstens Ver ^desastreus zullen zijn als de radio. Hilversum vier immers is niet alleen een heel raar soort getto gewor den, waarin operette, Badings, het Gregoriaans en het orato rium samen zijn opgesloten; het is ook een alibi geworden. Van die uitwijkmogelijkheid is een van de fatale gevolgen, dat de Hilversumse één en drie min of meer gelijkelijk wor den overspoeld met leuter praat, gebral en telefoonspelle tjes, terwijl voor Hilversum twee de rol was weggelegd van vergaarbak voor de rest: daarin wordt het nuttige al leen maar verenigd met het leerzame en er luistert geen hond naar. gaan bij het gevestigde bestel, dat de „cultuur" dan maar moet verpakken in het alge mene aanbod. Elke zuil doet dat op zijn eigen manier. Als ik het vertonen van speelfilms even niet tot de cultuur reken, stel ik vast dat van de VPRO (en dat zal niet verbazen) procentueel het grootste deel van het aanbod als cultuur mag worden be stempeld. Programma's over en met het Hollands Festival, over schrij vers, over nieuwe vormen van elektronische kunst, over mu ziek - dat alles neemt bij de VPRO de plaats in die bij de concurrentie wordt gevuld met de 1-2-3-show, de Koppel- Kijkcijfers Nee, het lijkt verstandiger en interessanter, de cultuur te be houden voor het complete pro grammapakket en daar niet een derde net voor te reserve ren. Ik ben nooit zo onder de indruk van de algemene kijk en waarderingscijfers waar voor de programmaleiders in het Gooi door het stof gaan en waarachter de programmama kers zich zo graag verschuilen als ze worden aangevallen op de armzalige kwaliteit van hun verrichtingen. Maar de kijkcijfers op een cultureel derde net zullen van een der mate dramatisch laag niveau zijn, dat het waarschijnlijk let terlijk de moeite niet loont om daarvoor de gigantische inves teringen te doen die zo'n in stallatie vraagt. Ja maar, zullen de derdenet- ters vertwijfeld roepen, moe ten wij er dan onder leiden dat we maar met zo weinigen zijn? Daar hebben zij dan weer ge lijk in. Hun wens tot bevredi ging van hun culturele behoef ten is legitiem. Maar ze zullen daarvoor toch te rade moeten Jan Lenferink staat zo'n beetje voor kunst op Veronica. quiz, Nederland Muziekland, de Lottoshow, André van Duin en de Banaa Split-show. De vARA doet zijn best zo nu en dan iets kunstzinnigs te voegen tussen de rellen rond Achter het Nieuws en de Kon- sumentenman. Over Pisa wil ik het niet hebben, maar wel is er De Verbeelding. Met hor ten en stoten en vooral met veel zelfoverschatting van de ijdele Boudewijn Büch, wordt daar toch wat aan kunst ge daan. De AVRO doet het wat bezon- kener. Jonge Mensen op het Concertpodium, zo nu en dan een mooi schilderij. KRO en NCRV, zé zijn min of meer braaf, maar met een en kel mooi koorconcert heb je 't wel gehad. De TROS dan? Ik kan me zo gauw geen cultureel program ma van de TROS voor de geest halen - je kunt toch zlefs niet met veel goede wil volhouden dat de praatjes, die publici- teitsbeluste acteurs en zange ressen komen afsteken in TV- Privé, veel met cultuur te ma ken hebben. Praatshow En dan Veronica. Daar maken kunst en cultuur officiëel deel uit van de talkshow Rur van Jan Lenferink, maar daarvoor geldt hetzelfde als voor Henk van der Meyden: praten over acteren en zingen heeft weinig te maken met cultuur, maar meestal vooral met onsmake lijke nieuwsgierigheid. Resteert, van de op ledenaan tallen gebaseerde zuilen, de Evangelische Omroep. Die heeft voor kunst als kunst geen belangstelling, maar stelt kunst ten dienste van de ver heerlijking van de Schepper. Hoe mooi een religieus mu ziekstuk ook mag zijn (en de EO wil nog wel eens wat uit zenden op dat gebied), de cul turele invalshoek is altijd on dergeschikt. Daarmee kunnen we de EO in het bestek van ons onderwerp verder buiten beschouwing laten. Een schamel pakket, tot dus verre. Maar dat wordt in rian te mate gecompenseerd door de Nederlandse Omroepstich- ting. De Nederlandse televisie critici hebben vorig jaar niet voor niets de Nipkovschijf toe gekend aan de afdeling Cultu rele Programma's van de NOS. Onder aanvoering van de onvermoeibare Stefan Fel- sental is die immers verant woordelijk voor een niet afla tende stroom van televisiepro gramma's op hoog cultureel niveau en van grote culturele veelzijdigheid. Wat ik daarover nog wil zeg gen is, dat de bedreiging van dat culturele beleid van de NOS, in de vorm van bezuini gingen en inkrimping van zenduren, ook na het morele ruggesteuntje in de vorm van de prijs van de televisiekritiek, nog levensgroot is. Onder cultuur zou ook het to neel kunnen worden verstaan, in ons geval het televisiedra ma. de serie. Is dat dan geen kunst? Nou nee, zou ik willen roepen. In de meeste gevallen is het meer een kunstje. Mikkend op hoge kijkcijfers stelt men tv-series samen met als verplichte elementen sex etc. We noemen De Fabriek, Transport, Willem van Oranje of Herenstraat 10, maar het is steeds hetzelfde. RENÉ DE COCQ MIEKE Zij is niet meer zo vaak op de Nederlandse televisie te zien, en op de radio hoor je haar nog maar een enkel keertje zingen. Dat was twintig jaar geleden wel an dere koek. Wie kende niet haar tophits, die ze samen met haar zuster vertolkte als De Selvera's. De fans van Mieke Bos kunnen ge rust zijn, want in de nieuwe radio-serie „Leesvoer" van de RVU educatieve omroep mag zij haar zegje doen over het boek, dat zij het laatst gelezen heeft. In het pro gramma zal gepraat worden over allerlei soorten boe ken, van science fiction tot romantische verhalen en sprookjes. Wat zal Mieke's voorkeur zijn? En welke ro man heeft zij onlangs nog ter hand genomen? De Klop op de Deur, het boek dat de KRO destijds als serie op tv bracht en waarin Mieke zo'n mooie hoofdrol speel de? Om daarachter te ko men moeten we luisteren naar „Leesvoer". Vanaf he den elke woensdagavond van 21.40 tot 22.00 uur op Hilversum 2. MAARTJE Een stukje stem van de KRO, Maartje van Weegen, presenteert voor de Open Schooluitzending het the ma-programma „Huwen of hokken". Zij kan over beide zaken uit persoonlijke erva ring meepraten. Deze tv- vrouw, die regelmatig het redelijk beluisterde radio programma „Ratel" presen teert, praat samen met Rob van Loeven met stelletjes over het hoe en waarom van huwen of samenwonen. „Wat maakt het nu uit of je met of zonder boterbriefje bij elkaar gaat wonen; als je maar van elkaar houdt", merkt een blonde jongen van een jaar of vijfentwin tig op. Een ouder echtpaar is het daarmee niet eens: „Als je van elkaar houdt, dan trouw je juist" Het pro gramma, dat zopdag j.l. al werd uitgezonden, wordt vrijdag 13 april a.s. op de radio herhaald via Hilver sum 2 van 22.00 - 22.30 uur. LETTY We zijn een maandblad over natuur en milieu rij ker: het Vroege Vogelsblad. Klinkt wellicht bekend in de oren? Klopt. Dit nieuwe periodiek is een aanvulling op het VARA-radiopro- gramma Vroege Vogels, dat iedere zondagmorgen door een slordige 750 duizend na- tuurwellustelingen beluis terd wordt. De presentatrice van deze ochtendfrisse ru briek, Letty Kosterman, werkt ook aan het nieuwe blad mee. Zij doet de brie venrubriek. Zag u vanoch tend vroeg net uit de veren een paradijsvogel achter uw tuinschuur opvliegen, schroom dan niet om over zo'n ervaring „Lieve Let- ty"aan te schrijven. Zij zal u alle informatie over zo'n vogeltje kunnen geven. is...Adriaan van 1e stoeltjes bij Adriaan van tomen vanavond drie zeer khillende personages te n. Op de eerste plaats is §re Vestdijk uitgenodigd, de -les^g van (je schrijver Si- iona Vestdijk, die de laatste geiveel publiciteit heeft gekre- iap| in verband met de door an afgekeurde biografie over O..} man. De andere gasten ue president-directeur van -R- Ê>s, Wisse Dekker en de tosgenezer Johan Maas- el éi. keu 'er!and 1 om 21.27 uur. igllerina's huwelijk verhaal van Mario La S heeft Luigi Comencini eld Iewerkt tot een poëtisch en op| vrouwenportret uit de ja- ,ngj\dertig, waarin het thema ;omlde algemene eenzaamheid het Italiaanse platteland I de dertigjarige Caterina la Melato), die niet erg 'rekkelijk, maar ook niet le- i/s. Ze heeft nog steeds man kunnen vinden en [vooruitzichten nemen met' tamhar af. Ook de crisisjaren ien niet in haar voordeel Iaar vader besluit dan ook beft in eigen handen te ne Hij gaat naar de vee- 5.ooft om bij een huwelijksma- een echtgenoot voor (BeJ rina te kopen. jgij? irland 1 om 22.07 uur. imjlos Postema in iSfprek J6q!vond verdiept Koos Pos- 4.37' zich in de conditie van Jan huwelijk anno 1983. Vorig 1 onderzocht gezinssociolo- h feke Weeda uit Wagenin- j, de huwelijkssituatie in Ne- ind en vergeleek haar re ilen met onderzoeken, die 967 en jggj door prof. (D V van de sociologische fa- atsFit in Wageningen zijn ver- vak iov)hen met Postema zal zij een rco al van die uitkomsten wemen, o.a. over de on- 'nge verhouding tussen de elijkspartners, de sexuele tie, het kinderaantal, de leding, de verdeling van roei inkomen, de organisatie -3 het huishouden en de soci- rijk ontactenEchtparen in de oj\die samen een doorsnede 3. de Nederlandse bevolking hen, kunnen commentaar 3-* uitkomsten leveren. 3-2 Ierland 2 om 20.10 uur. Nederland NEDERLAND 1 NOS 16.00 Een zebra in de keuken, Amerikaanse jeugdfilm (1965). Een jongetje laat alle dieren uit de dierentuin vrij, omdat hij niet wil dat zijn vriendje de leeuw opge sloten wordt. 18.25 Teleac: Por Favor (18). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal, bijbelvertel ling. Afl: Jacob bedriegt zijn vader. 19,00 Pubertijd, praatpro gramma van Ivo de Wijs. Afl. 7: Televisie. Ivo de Wijs vraagt de pubers ditmaal naar hun mening over tele visie en de plaats van de buis in hun leven. De pop groep De Dijk zingt het lied je „Tarzan". 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje Hart stichting. VPRO 20.33 Saturday Night Live.sa- tirisch Amerikaans pro- gramma.Gastheer Eric Idle van Monthy Python stelt in deze aflevering onder meer Gilda Radner, Bill Murray en Jane Curtin aan de kij kers voor. Een optreden van de in de jaren zestig veel succes oogstende pop musicus Alan Price spreekt voor zichzelf. 21.27 Hier is... Adriaan van Dis, praatprogramma. 22.07 Caterina's huwelijk, Ita liaans drama van Luigi Co mencini naar een verhaal van Mario La Cava. Cateri na's leven wordt beheerst door haar ongetrouwd zijn en haar, voor Italiaanse be grippen, gevorderde leef tijd. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (18). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de D'66. 19.22 Van gewest tot gewest, met onderwerpen uit Zee land, Dalfsen en Drieber gen. 20.10 Koos Postema in ge sprek. 21.00 Het korte spel: Aanstel lerigs. Korte speelfilm van Ine Schenkkan. Met: Hans Veerman, Karin Hage, Adri aan Olree en Geert de Jong (herh.). 21.36 Beeldspraak: Henk Visch, filmportret door Je roen Visser. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. Met Euro pa-cup voetbal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. Mevrouw Vestdijk, weduwe van de vermaarde auteur, is één van de gasten die Adriaan van Dis in zijn praat programma ontvangt. Ned. lom 21.27 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 10.25 Mr. Merlin. 19.00 Die echwarzen Bruder. 20.00 Tagesschau. 20.15 Stachel im Fleisch, tv-spel van Heidi Genee. Met: Helmut Griem en Barbara Lass. Ines en Hans gaan op vakantie In de hoop hun afbrokkelend huwelijk te verstevigen. Met hun drie kinderee. oma. wat hamsters en een grote hoeveelheid blikconserven rij den ze naar het mooiste eiland in de Middellandse Zee: Sardinië. Maar wat zonnig en hoopvol begint, slaat spoe dig in het tegendeel om. 21.45 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief Inspektor; misdaadserie. Afl.: De smokkelaar. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. Afl.: Het tribunaal (1). Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 18.25 Bret Maverick, vervolg. 10.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ronny's Pop-Show, met o.a. Nena, Eurythmics en Paul Young. 20.15 Kennzeichen D, nieuws. 21.00 Dallas, tv-serie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midlotto - 7 aus 38. 22.10 Sport aktuell. Europa Cup, hal ve finale. 23.10 Aus Hollywood. Reportage van de 56e uitreiking van de film-Oscars, die eergisteren In Hollywood plaats had. Via de satelliet werd een Euro pese versie naar Engeland doorge zonden. Het geluid wordt via twee ka nalen in respectievelijk de Duitse en de Engelse taal uitgezonden. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstra8se. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... informatie en amusement. 21.45 Eff-eff, vrijetijd en fitness. 22.15 Kleine Fluchten (Les petites fugues), Frans- Zwitserse speelfilm uit 1979. Met: Michel Robin, Fred Personne, Mista Prechac e.a. Regie: Yves Yersin. 00.35 Journaal. Paul Young is vanavond te zien in Ronny's pop-show. Duits land 2 om 19.30 uur. Bob Hope speelt in de film „De ondankbare stad" een burge meester die verliefd raakt op een showmeisje. BRT 2 om 20.15 uur. BRT 1 17.45 Popeye, tekenfilmserie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, jeugdprogramma. 18.30 Het Veenmysterie (5). Tv-serie. 18.55 Juke Box. 19.00 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen. 20.55 Allemaal beestjes. 21.25 Pluk de dag (15), komische se- 21.50 IJsbreker: Laat u niet ont goochelen. Hoe staat de hedendaag se kunstenaar tegenover de werke lijkheid? 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Baas in eigen huis: Lente (2). 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 De ondankbare stad (Beau Ja mes), Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Melville Shavelson. Met: Bob Hope, Vera Miles en Paul Douglas. Bob Hope vertolkt de rol van Jimmy Walker, een charmant man. die een grote populariteit bij zijn stadgenoten kende. Hij stelde meer belang In het 19.05 Ce solr, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 La chas8e aux trésors. Afl.: Le ningrad. 21.15 The A-Team. 22.05 Planete des hommes, serie do cumentaires. 23.05 Journaal en lotto-uitslagen. 23.10 Prelude a la nuit. 23.25 Actualités Laiques, actualitei ten. 19.00 Pixi foly. Adembenemende reis door de wereld van de electronica. 19.20 Jack Pot. Videoclips om op te dansen. 19.45 Sans un mot, tv-film over ou ders op zoek naar hun dochter. 21.15 L'amour fraternelle: Theo en Vincent van Gogh. BBC 1 17.20 The Perils of Penelope Pitt- stop, kinderserie. 17.40 Rentaghost, kinderserie. 18.05 Newsround with Paul McDo well. 18.10 Breakpoint. 18.40 Sixty minutes. 18.55 Regionale magazines. 19.40 The wrong box. Britse film uit 1966 van Bryan Forbes. Met: John Mills, Ralph Richardson e.a. 21.30 Day of the Triffids (6 en slot). 22.00 Journaal. 22.25 Q.E.D., wetenschappelijk pro gramma. 22.55 Sportsnight. 00.10 Remmington Steele, tv-serie. 01.00 Nieuwsoverzicht. 01.02 Weerbericht. BBC 2 16.50 Paardesport Cheltenham. 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Dragoon Wells Massacre, Amerikaanse speelfilm uit 1957. Met: Barry Sullivan, Dennis O'Keefe, Mona Freeman e.a. Regie: Harold Schuster. 20.05 Swallows and Amazones for Everl, drama-serie. Met: Rosemary Leach, Julian Fellowes, Jake Coppard e.a. 20.30 Open Space. 21.30 Top Gear. 22.10 Pot Black '84. 23.15 Long live the babe. 00.05 Newsnight. 00.50 Twilight zone. Een verhaal ge kozen door Rod Serling. 00.55 Tv-cursussen. ITV 17.00 Atarah's music. 17.15 Aubrey. 17.20 Letty. 17.50 Razzmatazz. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. Verfilming van het dag boek van Edith Holden, die in 1920 op mysterieuze manier verdronk. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Fresh fields. Komische serie. 22.00 This is Mike Yarwood. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sports special. 01.00 Portrait of a legend. 01.30 The passover. De Brit Bryan Forbes regis seerde de film „The wrong box". BBC I, 19.40 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Poldark (12), tv-serie. Het huis en de smidse van Drake zijn in brand gesto ken door een woedende, dronken va der van Mary Ann als het huwelijk van zijn dochter niet doorgaat. 16.50 Het donkere bos „Brendon Chase" (12), tv-serie. Het is niet lang rustig voor de jongens. De journaliste Moni ca heeft een goede kaart van het NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 15.00 Studio Sport: Wielrennen. Ver slag van de Waalse Pijl. 17.45 Fedu- co: Medelanders Nederlanders. DUITSLAND 1 09.25 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 10.00 Heute. 10.03 Europacup voetbal, halve fina le. 10.45 Stachel lm Fleisch (herh.). 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Héute. 15.40 Tele- tekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Einmal Israël und zurück. 16.55 Die Spielbude. 17.50 Tages schau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.40 Teletekst-over- zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Unsere Mütter, unsere Vater (1), driedelige serie. 16.35 Mickys Trickparade. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. BRT 2 RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.00 Wielrennen: De Waalse Pijl. 17.00 Ecran des va- cances, tekenfilms. 17.20 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 The French Way. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Fin- gerbods, kinderserie. 15.00 Paarde sport Cheltenham. 16.40 Tekenfilm. 16.55 Play schOQl, it's Thursday. 17.20 The new adventures of Mighty Mouse. 17.25 Jigsaw. ITV 07.25 Tv-am. 10 25 Sesamstraat. 11.25 European folk tales. 11.40 The adventurer: Target 12.05 Wild Cana da. 12.55 Wattoo wattoo. 13.00 Ben ny. 13.10 Get up and go: upside down. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14 20 Anglia news. 14.30 A. plus. 15.00 Take the high road. 15.30 Ladykillers. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Benny. HILVERSUM 1 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het strafkamp. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op mor gen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Me tropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donder- HILVERSUM 2 18.00 Nieuws. P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Leesvoer. Feduco: 22.00 Het Kantongerecht (3). 22.15 Taal. tekens en regels (22). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Meneer Tsjang vertelt... (4). 23.25 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Residen tie Orkest en Ad Hoe Mannenkoor, m.m.v. het Asko Ensemble en de Slagwerkgroep Den Haag. 22.00 Ge wijd en werelds. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND 7.00-18.00 leder uur Rijnmond-nws in aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 De tuinfluiter. 11.23 Twaalf- uurtje. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer, herh. 22. AVRO: 10.03 Buiten. (10.04 AVRO's radiojournaal. 10.30 Nws 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Stennes- extra. - 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO- nleuwsklok. 12.16 Over- h.voorl. 12.30 Nws. 13.00 Nws. 13 10 De Slag bij Nieuwspoort (13.30 Nws.). 13 57 Per saldo RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws 14.33 Allemans ve ren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Van vreemdeling tot medeburger. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. HILVERSUM 3 ieder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.). 9.00 Edo de Waart dirigeert Brahms. 9.45 Muz. voor bariton en piano. 10.15 Muz. van Tsjechische componisten. 11.20 Ka-, mermuz. van de Griekse componist. Nikos Skalkottas 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Pinchas Zukerman, dirigent en violist. 13.45 De pianist. Naum Grubert speelt werken van Chopin en Skrjabin. EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrij ven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 07.30 en 16 30 In formatief magazine. Van 7.00 t/m 18.00 leder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nleuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19