ex Kortram slaat toe Km Verlegging accenten sportbeleid ten koste van betaald voetbal DKD handhaaft zich .onder Van der Plas in degradatiezorgen SPORT fiikloe Sou/mul DINSDAG 10 APRIL 1984 PAGINA IS bonpEFA gelooft niet i,9n omkoping Keizer ;URICH De Europese voetbalbond heeft la- ;n weten het volste vertrouwen te hebben in d 3)cheidsrechter Jan Keizer uit Volendam. De 24^(JEFA deed zei dit naar aanleiding van het ver bek van de Engelse club Manchester United de ïederlander de wedstrijd in de halve finale >an het Europese bekertoernooi voor beker- 'innaars tegen het Italiaanse Juventus, mor en in Manchester, niet te laten leiden. 'olgens de Britten was Keizer vorige week in .en Amsterdams hotel gezien* met een verte- fenwoordiger van de Italiaanse club. De UEFA erklaarde direct na het verzoek van de Engel en een onderzoek te hebben ingesteld naar de tangen van Keizer op woensdag 4 april. De nie daarbij tot de conclusie, dat het slechts om jen vermoeden ging dat door geen enkel feit -"""Verd gestaafd. Piket eerste in WK jeugdschaken CHAMPIGNY-SUR- -MARNE De Neder lander Jeroen Piket deelt na de zesde ronde van het schaaktoernooi om de wereldtitel voor adspiranten in Cham- pigny-sur-Marne de eerste plaats met de In- dier Anand Wiswanat- han. Beide spelers heb ben vijf punten. De Rus Drejev, die vier punten heeft, kan op gelijke hoogte komen als hij een hangpartij wint. Viktor Kortsjnoj verslaat computer AMSTERDAM Viktor Kortsjnoi heeft in Amster dam zeer weinig moeite ge had de Cray 1, de „waar schijnlijk snelst denkende computer ter wereld", op zeer eenvoudige wijze ver slagen. Al na drie zetten was de computer door zijn openingsrepertoire heen. Tien zetten later gaf de Cray 1 al aan dat hij verlo ren stond. Het duurde ech ter nog tot de veertigste zet alvorens hij daarwerkelijk opgaf. Voetbalclubs willen bestrijding van illegale lotto AMSTERDAM De Belangenvereniging Amateur Voetbalclubs Amsterdam (BAVA) heeft een dringend beroep op burgemeester van Thijn gedaan om maatre gelen te nemen tegen de clandestiene lottopraktijken in de hoofdstad. Volgens de vereniging neemt het ver schijnsel de laatste jaren steeds grotere vormen aan, waardoor de amateurclubs, die aan de officiële lotto een belangrijke inkomstenbron hebben, grote schade lijden. Het gaat met name om het clandestiene spel „Drie uit Zes", dat sinds 1980 in de hoofdstad functioneert. Via dat spel kan clan destien meegegokt worden naar de uitslag van de officiële lotto. De omzet van dat spel, die indertijd al door de BAVA werd ge schat op tien miljoen gulden per jaar, is nu gestegen tot een veel voud daarvan, aldus de BAVA in een brief aan de burgemeester. Kelly naar Goldrace AMSTERDAM De Ier Sean Kelly start op zaterdag 21 april in de Amstel Goldrace. De succesvolste renner van het huidige seizoen, zondag nog winnaar van Parijs-Roubaix, is één van de weinige pro minente buitenlandse renners in de Neder landse klassieker. De Goldrace voert de status „hors categorie". De or ganisatoren konden hiermee echter niet alle internationale sterren aan zich binden. WERELDDAMBOND HOUDT VAST AAN STANDPUNT VALKENBURG Het bestuur van de werelddambond heeft in een bestuursvergadering in het Limburgse Val kenburg besloten vast te houden aan het tot nu toe ingeno men standpunt met betrekking tot het vraagstuk rond de wereldtitel. De momenteel aan de gang zijnde tweekamp tussen Wiersma en Wirny geldt voor de FMJD als wereld titelstrijd, waaraan het congres later dit jaar goedkeuring moet geven. Het door bemiddelaar Jorritsma van het ministerie van WVC half maart bereikte compromis met de functionaris sen van de Sovjet-Unie van zowel het sportcomité als over heidsvertegenwoordigers kon geen genade vinden bij het bestuur van de FMJD. Het bestuur van de FMJD heeft voorts zijn president Wim Jurg op non-actief gesteld. De taken van de Nederlandse voorzitter, die volgens het bestuur wegens ziekte niet in staat is zijn functie naar behoren uit te voeren, worden tot het congres later dit jaar door de eerste vice-president Bai- ramow (Sovjet-Unie) overgenomen. ^"OLYMPISCHE KANDIDAAT VEROVERT BOKSTITEL AMSTERDAM Tien »ugilisten konden zich [isteravond als nieuw Ne- erlands kampioen laten tronen. Of de overwin- laars in de diverse ge- jrichtsklassen achter hun jlijde glimlach tevens een lichte teleurstelling ver borgen, was onduidelijk, teker was wel dat de na- - tionale titelstrijd dit jaar ors was gedevalueerd loordat - om uiteenlopen- je redenen - niet één van e kampioenen van 1983, vaarvan zes van de Al bert Cuyp, in Amsterdam je titel verdedigde. ter Carré elk iaar een kolkend kuipje is vol met fanatieke supporters en boksliefhebbers, betrof het gisteravond een minder sfeervolle editie. Al moest wel worden geconsta teerd dat een aantal partijen heus wel het aanzien waard was. Rex Kortram, die in te genstelling tot Pedro van Raamsdonk en Arnold Van- derlijde als olympisch kandi daat niet afzag van de Neder landse kampioenschappen, pakte zoals van hem mocht worden verwacht de titel in het zwaarweltergewicht. Waar hij vorig jaar nog Romeo Kensmill moest laten voor gaan, sloeg Kortram ditmaal wel toe. Anton Zwezerijnen uit Utrecht bleek niet opge wassen tegen de donkerge kleurde Rotterdammer, die desondanks aan het eind van deze maand in het Westduitse Karlsruhe bij een sterk inter- om werkelijk verzekerd te zijn nationaal toernooi nog wel een medaille zal moeten veroveren van een olympische vliegtic ket. Tegen Anton Zwezerijnen schreef Kortram zonder pro blemen de eerste ronde op zijn naam. In de tweede omgang had de Rotterdammer het iets moeilijker, omdat hij zijn veel langere tegenstander constant opzocht. In de derde ronde maakte hij deze fout niet; keu rig achteruit boksend sloeg Kortram keer op keer met harde rechtse en linkse direc- ten toe. De Albert Cuyp leverde overi gens toch nog een kampioen af. In het vedergewicht greep Ronald Coens de titel, omdat scheidsrechter Franken in de tweede ronde van een warrig gevecht tegenstander Fons Delmotte uit Breda diskwalifi ceerde. Niet beter De verhouding tussen de Al- bert Cuyp en de NBB werd er gisteren overigens niet beter op. D^ boksbond was uiteraard teleurgesteld over de geringe opkomst en de Albert Cuyp vond het niet leuk dat de NBB geen begrip kon opbrengen voor het wegblijven van de zes kampioenen. „Wij stellen de gezondheid van onze boksers voorop", liet voorzitter Ruud van der Linden van de Am sterdamse club via een stencil nog eens blijken. „Onze jon gens zijn voor deelname aan het toernooi in Italië nog niet fit. Wij zullen de nieuwe kam pioenen van vanavond wel in Rex Kortram belaagt zijn tegenstander Anton Zwezerijnen. de komende tijd de gelegen- boksen". Zodat over enige tijd werkelijke krachtsverhoudin- heid geven partijen tegen onze wat meer duidelijkheid kan gen. onttroonde titelhouders te worden verschaft rond de DENNIS MULKENS Feyenoord [ïeeft nieuwe shirtsponsor ROTTERDAM Feyenoord leeft een nieuwe sponsor voor ihirtreclame. Het is de autogi gant General Motors. Deze iponsor tekent morgen een riejarig contract met de mo- elijke aanstaande landskam- ioen, die tot en met dit sei- oen nog met de naam van de Jouden Gids op de shirts ■endloopt. De Feyenoorders aan met ingang van het nieu we seizoen de naam Opel op t. j»et shirt dragen. Met de over- enkomst tussen General Mo ors en Feyenoord is een be- rag gemoeid van één miljoen je julden per jaar. Van die voor OQf)ns land hoogste som voor ihirtreclame zou Feyenoord jen behoorlijk deel besteden jan de opleiding van jeugd. Sportwereld 'olleybal Het Nederlandse lamesvolleybalteam heeft de lerste wedstrijd in een vijf- oojandentoernooi in het Zwitser- oole Montreux verloren van '^Frankrijk met 3-1 (8-15, 15-13, 5-10 en 15-10). Soksen De Mexicaan Ga- iriel Bernal heeft in Tokio de ereldtitel in het vlieggewicht •olgens de versie van de rorld Boxing Council) vero verd. Hij sloeg de Japanse ti telverdediger Koji Kobayaski in de tweede ronde knock out. Jesper Olsen en manager Ron Atkinson van Man chester United: nu werkelijk reden tot lachen. Transfer Olsen definitief rond AMSTERDAM Ajax en Manchester United zijn maan dagavond tot overeenstemming gekomen over de transfer van de Deen Jesper Olsen naar de Engelse topclub. Olsen, die persoonlijk al eerder rond wa: contract getekend voor drie jaar. NIEUWEGEIN De nieuwe accenten in het sportbeleid van het minis terie van WVC (welzijn, volksgezondheid en cul tuur), zullen voornamelijk ten koste gaan van de fi? nanciële middelen voor het betaalde voetbal in Nederland. Staatssecreta ris dr. Joop van der Reij- den bracht gisteren aan het Nederlands Sport Overleg (NSO), het over- leg-platform van de drie overheden en de georga niseerde sport, financiële invulling van zijn beleid in het jaar 1985 ter kennis. Bijna vijf miljoen gulden be dragen de kosten van het pro gramma met extra aandacht voor de kwaliteit van de bondsbureaus, de bestrijding van het voortijdig afhaken in de sport, het bedrijven van sport door minderheden, werklozen en bijstandgerech tigden, de sportgezondheids- zorg, de opleidingen en de in ternationale contacten. Van het bedrag van 4.950.000, verwacht Van der Reijden één LEIDERDORP DKD handhaafde zich gisteravond in de der de klasse van de waterpolocompetitie. De Leiderdorpers versloe gen mede-degradatiekandidaat De Forellen met 8-6. De wedstrijd begon overigens bij de stand 5-4. Tijdens de eerde re confrontatie tussen beide teams was een speler van de Nedese formatie namelijk halverwege de derde periode naar later bleek ten onrechte met 3 persoonlijke fouten naar de kant gestuurd en daartegen had De Forellen met succes geprotes teerd. Ondanks de voor de Leiderdorpers positieve uitgangssitu atie bleef het gisteravond tot ver in de laatste periode spannend. Ook al omdat aan DKD-zijde Bob Wouters en Harry van Hoven (beiden geblesseerd) node werden gemist en bovendien coach Jan Bredeveld afwezig was (hij werd vervangen door LZ-speler Frans van de Brink). Nadat Frank Dreef in het laatste part voor 7-6 had gezorgd, brak doelman Cees van der Plas het Nedese verweer door een schitterende redding te verrichten en vervol gens. verruimde Dreef de marge tot twee doelpunten: 8-6. „Ik had zoiets (schorsingen en blessures, red.) wel aan voelen komen. Daarom wa ren er 27 visumaanvragen de deur uitgegaan. Maar je ziet mij niet voor de klaagmuur staan. Ik heb altijd nog sleu telfiguren als Pfaff, Ceule- mans, Van den Berg en Ver- cauteren. Laten we niet in paniek raken". (Belgische bondscoach Guy Thijs in de Volks krant) „Een jaar na het vliegtuigon geluk stierf mijn vrouw. Ik bleef achter met twee kinde ren, die ik moest verzorgen terwijl ik een druk bestaan als profvoetballer had. Een man met wie ik sinds jaar en dag bevriend ben, is Jim Thain, de gezagvoerder van de „Elizabethan". Hem is verweten, dat hij de vleugels van het vliegtuig niet op ijs afzetting had gecontroleerd. Maar de vleugels waren on- tijsd. De werkelijke reden was dat de sneeuw op de startbaan een remmende werking op de wielen heeft gehad. Thain is totaal geruï neerd. Hij raakte zelfs zijn brevet kwijt. Na elf jaren van juridische procedures zag hij zich eindelijk in het gelijk 1 gesteld". (Harry Gregg, overlevende van Manchester United uit 1958, in De Telegraaf) Harry Gregg tijdens de here niging met twee door hem in 1958 geredde dames. „Wanneer ik 's morgens wel eens om een uur of acht weg moet rijden, en ik ben geen man die iedere avond vroeg zijn bed inkruipt, dan vraag ik mijzelf wel eens af hoe ik in godsnaam de dag moet doorkomen. Maar als ik een maal weer bezig ben, pep ik mijzelf helemaal op. Regel is echter, dat ik na mijn werk direct naar huis terug ga. Mijn vrouw kan dat beamen. Ik moet mijzelf bijtijds in acht nemen". En: „Ik ging fietsen omdat ik wilde opvallen. Maar als mijn vader had gezegd: ga jij maar fietsen, was ik nooit wielren ner geworden. Dan stond ik nu nog in de slagerij. Toch is het gekke, dat ik gedurende mijn sportcarrière altijd het idee heb gehad om na mijn stoppen een luxe slagerij te beginnen". (Wielerploegleider Peter Post in het Algemeen Dag blad) „Wij zullen ons volledig door de heer Michels laten leiden, hij is ten slotte een kei op technisch gebied, en de Raad van Bestuur niet. We zijn in elk geval dolblij met deze op lossing, maar ik kan u wél zeggen, dat het niet makke lijk onderhandelen is met de heer Michels. De zakenwe reld zou een hele harde dob ber aan hem hebben. Ik heb nog nooit met zo'n zuurpruim onderhandeld". En: „Ik heb echt moeten vechten voor die twee maan den. Ik ben ervan overtuigd dat de heer Michels onze club gedegen doorlicht. We ken nen elkaar pas kort, niette min kan ik u verzekeren dat het meteen tussen ons klikte. In Heerenveen merkte ik zelfs dat de heer Michels net zo zat mee te leven met MVV als ik". (MVV-voorzitter Leon Mel- chior in Voetbal Interna tional) „Waar gaat het nu om? Poen pakken en wegwezen, anders niet. Voor mij gelden nog an dere waarden. Ik wil best elke avond trainen en kei hard werken. Maar dan moet dat in een bepaalde sfeer gaan. Mensen die iets voor elkaar over hebben, gewoon een pilsje drinken en probe ren iets te bereiken. Kijk, als ze tegen ons zeggen: voor volgend seizoen proberen we de Europa Cup, dan kan dat. Dan weet je waarvoor je het doet, maar dan moet je wel weten waarmee je bezig bent. Ik heb de indruk dat zoiets bij ons niet meer kan. Sfeer loos, koud basketbal. Ik klink nu als een oude zeur, maar zo gaat het nu bij ons toe. Nooit eens een complimentje. Het is spelen, de poen en dat was het voor de zaterdag. In zo'n sfeer kom ik slecht uit de voeten...". (Kees Akerboom van Den Bosch in Sport Internatio nal) „Ik denk er wel eens over na wat er met mij na het voet ballen moet gebeuren. Ik denk er een half uur over na en ben dan weer met Ajax bezig. Die stilte straks, ja, daar ben ik soms wel bang voor. Ik ben er me van be wust hoe betrekkelijk het al lemaal is. De ene week ben je alles, de andere week niks meer. Spelers als Cruijff en Van Hanegem blijven be kend. Ik ben niet zo'n popu laire jongen. Waar je in het' buitenland komt met Ajax, overal hoor je: Cruijff. Ik denk niet dat ze over tien jaar in Zuid-Amerika zullen zeggen: hé, daar heb je Schoenaker. Met mijn naam zijn sowieso al vaak proble men. Als ik niet meer voet bal, spreken ze me misschien -24 over een paar jaar met Lex aan". (Dick Schoenaker van Ajax in Elf) „Na de periode Koopmans dus een periode Caramanolis. Persoonlijk geloof ik niet dat de Fransman lang van zijn kampioenschap kan genieten. Als grootste kanshebber tip ik Alex Blanchard. Het enige wat Blanchard als bokser te gen heeft is eigenlijk zijn ge wicht, in feite is hij te licht voor een halfzwaargewicht. Wellicht dat hij, door veel melk en eiwitten, fysiek wat sterker kan worden. De Westduitser Manfred Jass- mann is niets meer dan een knokkertje, weliswaar moe dig en sterk, maar voor een Europees topbokser is hij te beperkt. Nee, dan geloof ik meer in de kansen van Den nis Andries, een jonge En gelsman. Het kan in de half- zwaarcategorie best wel eens stuivertje wisselen worden in de komende maanden". (Ex-Europees kampioen Rudy Koopmans in Ring Magazine) miljoen van de laatste tijd al zwaar geteisterde Stichting Nederlandse Sporttotalisator (SNS). Het tweede miljoen moet komen uit sponsoring, een uniek standpunt van rege ringszijde. Van der Reijden is een fel tegenstander van de inmenging van het bedrijfsle ven in de sport, een verkoop baar artikel in de ogen van de bewindsman, die overigens de gelden uit het door de NSF ge- creeërde fonds Sport-Support, graag wil aanwenden voor zijn projecten. De laatste drie miljoen gulden voor de verschillende projec ten komen uit de begroting van WVC zelf. De inspanning van WVC voor de accenten in het sportbeleid van 1985 komt voor 950.000 gulden van andere departe menten. Een project als min derheden-sport, wordt voor het grootste deel gefinancieerd uit de middelen, die bij WVC beschikbaar zijn voor minder hedenbeleid. Voor de laatste twee miljoen gulden moet de staatssecretaris, onder de noe mer beleidsintensivering, ruimte vinden in de bijna veertig miljoen gulden bedra gende begroting voor de natio nale sport: een financieel sche ma, dat door de georganiseer de sport immer als veel te laag is gekwalificeerd. De herschikkingsoperatie van twee miljoen zal voor het grootste deel ten koste gaan van de steun aan het betaalde voetbal. De 1,4 miljoen gelden van WVC, die rechtstreeks in de exploitatie van de Betaald Voetbal Organisaties (BVO's) verdwijnen, zullen wellicht worden geschrapt. Staatssecretaris Van der Reij den wenste voor de verdedi ging van zijn Notitie Accenten Sportbeleid in de Kamer on voorwaardelijk steun van het NSO. De provinciale - en ge meentelijkoverheden en de ge organiseerde sport, vertegen woordigd door de Nederlandse Sport Federatie (NSF), gaven Van der Reijden gisteravond hun ja-woord, waarbij enig voorbehoud over een eventue le extra korting op het sport- budget in acht werd genomen. Wirny nu naast Harm Wiersma ROTTERDAM De Rus Wadim Wirny heeft gisteren de zes tiende partij in de damtweekamp tegen Harm Wiersma na vijf uur en elf minuten spelen gewonnen. De met zwart spelende Nederlander gaf na de 56ste zet van de jeugdwereldkampioen op. De stand in de tweekamp is nu 16-16. Wiersma heeft aan een gelijke stand genoeg om toch winnaar van de tweekamp te zijn. LEIDEN Voor de interregionale zaalvoetballers van Van der Plas breken zorgelijke tijden aan. De Katwijkers verloren gister avond met 1-3 van Datarex en kwam door dat resultaat op gelij ke hoogte met het als voorlaatst geklasseerde Huug van Es dat het reeds gedegradeerde Rotterdamse Studenten met 7-2 ruim schoots de baas bleef. In diezelfde klasse won Grovo met 3-4 bij De Rozet. In de Leidse hoofdklasse won Glasbergen van Land- wer (9-7) en zegevierde THB Boys over Bahlmann (4-3). Het Leidse dameszaalvoetbalteam kwam in een oefenwedstrijd tegen een team uit Leidschendam tot een 2-2 gelijkspel. In een goedbezette sporthal Cleijn Duin opende Stanley Patti- heuwean namens Datarex de score in de wedstrijd tegen Van der Plas. Na rust kwamen de Katwijkers op gelijk hoogte via Koos Schoonewille» Doelpunten van zaalvoetbalinternational Bobby Matitahatiwen en Gerzon Risamasu deden de balans ech ter weer doorslaan In het voordeel van de Moordrechtse forma tie. Van der Plas is door deze nederlaag in degradatieproblemen geraakt. Glasbergen en het op de laatste plaats van de Leidse hoofdklasse bivakkerende Landwer maakten er een waar doelpuntenfestijn van. Na een 4-1 ruststand werd het uiteindelijk 9-7 voor de Rijnsburgse formatie, dat doelpuntenmakers had in Huug Aan- dewiel, Arie van Dijk, Anne Ouwersloot, Marcel van der Blom, Henk Merbis (3) en Nico Zwaan. Voor Landwer scoorden onder meer de gebroeders Arroyo. THB Boys zorgde ervoor dat het op de laatste wedstrijddag van de competitie nog spannend kan worden. In eigen hal werd na melijk met 4-3 gewonnen van Bahlmann. Voor THB scoorden Wim Diels (2), Gertjan van der Valk en Ed Griffioen, terwijl Ton van der Laan, Nick Verwoerd en Frans Bahlmann namens de bezoekers raakmikten. De Alphenaren vertrokken dus met lege handen en dat geeft UVS morgen de gelegenheid om op gelijke hoogte te komen. Daarvoor moet echter wel van Van Duuren gewonnen worden. Lukt dat, dan zullen UVS en Bahl mann volgende week in een rechtstreeks duel uitmaken wie er uit de hoofdklasse degradeert. De Leidse damesselectie oefende in de Vijf Meihal tegen een Leidschendams team. Bij rust keek de ploeg van trainster A. Steensma nog tegen een 0-2 achterstand aan. Sylvia Dreves zorgde na de hervatting voor de 2-2 uitslag. Moskou vraagt om spoedzitting IOC MOSKOU De overkoepe lende nationale sportorganisa tie van de Sovjet-Unie heeft gisteren een spoedzitting ge vraagd van het Internationale Olympische Comité (IOC) met als agendapunt de vermeende overtredingen van het Olym pisch handvest in de Verenig de Staten. In een verklaring van het offi ciële persbureau van de Sov jet-Unie, Tass, stond dat het Centrale Sportcomité van de Sovjet-Unie wat het noemde „duidelijke overtredingen van het Olympisch handvest" wil de bespreken, alsmede de „uit gebreide campagne tegen de deelneming van de Sovjet- -Unie aan de Olympische Spe len van Los Angeles". Volgens het Sportcomité be moeit de Amerikaanse rege ring zich ook met de organisa tie van de Spelen. Het Comité dringt er bij voorzitter Juan Antonio Samaranch van het IOC op aan in een spoedzitting van het dagelijks bestuur de klachten van de Sovjet-Unie te bespreken en de Verenigde Staten te vragen de regels van het Olympisch handvest nauw na te leven. Kasparov mag Karpov uitdagen VILNIOES De 21-jarige Gary Kasparov is zoals ver wacht in de herfst van dit jaar de tegenstander van titelver dediger Anatoli Karpov in de strijd om de wereldtitel scha ken. In de dertiende partij kwam Kasparov na dertien zetten remise overeen met zijn 63-jarige landgenoot Wassili Smyslov en besliste daarmee de tweekamp met 8,5-4,5 voor tijdig in zijn voordeel. Kaspa rov won in Vilnioes vier par tijen en kwam negen keer re mise overeen. Verloop laatste partij: Wit- Kasparov; zwart: Smyslov; 1. d2-d4, d7-d5; 2. Pel-f3. Pg8-f6; 3. c2-c4, c7-c6; 4. Pbl-c3, e7-e€. 5. Lcl-g5, Pb8-d7; 6 e2-e3, Dd8-a5; 7. Pf3-d2, Lf8-b4; 8. Ddl-c2. 0-0; 9. Lfl-e2, e6-e5; 10. Lg5xf6, Pd7xf6; 11. d4xe5. Pf6-e4; 12. c4xd5, Pe4xc3; 13. b2xc3. Lb4xc3; 14. Tal-cl, Lc3xe5; 15. d5xc6, b7xc6; remise. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. GRONINGEN PRIJS: Yarell Fortu- na. Yardlv en Ykaros R. DRENTEPRIJS Wembley. Wilma B en Wessel de Sota. OVERIJSSELPRIJS: Wiggert Kwik. Yves Hazelaar en Wyoming. BRISTOLPRIJS: Sunaro, Peter The Great en Bright Hollow. GELDERLANDPRIJS: Yamet Rota- 3', Yashin Hanover en Var ter Lune. TRECHTPRIJS: Waystar Mendel. Very Good en Volanda. GOLDEN CLOUDPRIJS: WortweB. Happy Warrior en Go Go. NOORD HOLLANDPRIJS: Wonder Boy, Sida du Bois en Tabasco du Bois. ZUID HOLLANDPRIJS; Uhlan D. Vincent Fortuna en Sir Sprookjeshof. FRIESLANDPRIJS: Sam Avon, Tydi Flower en Tivoli Hazelaar. NOORD BRABANTPRIJS: Vic Ha nover, Udet Ulandia en Uresco Dou ble. sportuitslagen BOKSEN NK in Amsterdam: bantamgewicht (prestatiepartij): Jean-Hubert Wll- lems (Maastricht) wint door opgave in de derde ronde van Silvio Serra (WDI); vedergewicht: Ronald Koens (Amsterdam) wint door diskwalificatie in de tweede ronde van Fons Delmot te (Breda); lichtgewicht: Piet Xofleer (Den Bosch) wint op punten (5-0) van Tom Goudkuil (Driebergen); super zwaargewicht (prestatiepartij): John Emmen (Vught) wint door opgave In eerste ronde van Michael Nagy (WDi); licht wel ten Reino van der Hoek (Leeuwarden) w.o.p. (5-0) van Tyra Bachaou (Dordrecht); welter Jlmmy Bartes (Rotterdam) w.o.p. (5-0) van Rob Manvis (Purmerend); zwaarwel- ter Rex Kortram (Rotterdam) w.o.p. (5-0) van Anton Zwezerl|nen (Utrecht); midden: Monto Oosterchrist (Dor drecht) wint door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Gerrie Kraus (Arnhem); zwaan Ronald Hiwat (Rotterdam) w.o.p. (5-0) van Wim Gerritsen (Arnhem); halt zwaan Floris Dekker (Dordrecht)-Cla- rence Dewberry (Heerlen) geen win naar Deze partij werd in de tweede ronde op medisch advies gestaakt wegens een blessure van Dekker. Omdat het een kampioenswedstrijd betreft moet de partij worden over ge bokst. WIELRENNEN Proloog Ssalink Race In Skelmere- dale (tijdrit over 3.2 km): 1. Tony Doyie (GBr) 4.12.7; 2 Malcolm Elliott (GBr) 4.12.8; 3. Michael Marcussen (Den) 4.17.0; 4 Dudley Hayton (G8r) «jn Darryl Webster (GBr) 4.17 7

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15