Rut Stigter wint gedevalueerde ^TSV00RJAN Zilveren Molenloop „Waardig afscheid" van AZC Fides Pacta maakt dure misstap 3PORTTRIBUNE DAC behoudt promotie kansen li 1 KNAPPE TWEEDE MAANDAG 9 APRIL 1984 PAGINA H LEIDEN De volleyballer hebben de laatste wedstrijde afgewerkt. Slechts voor DA( uit Alphen krijgt de competiti nog een staartje. De Alpenare gaan met Compaen uit Zaan dam en Lekkerkerk in strijd om een plaats in tweede divisie. DAC was n NOVO, dat kampioen werd de promotieklasse het succ volste team in het Leidse ray on. Twee damesteams ve mini en Ridderveld degradeer den. LUSV schaarde zich ne in het rijtje degradanten. D( ploeg speelde een wisselen» seizoen, leek halverwege a; spraak te maken op een z< hoge klassering, maar viel de tweede helft ver terug 01 slechts vier punten boven di rode streep te eindigen. Ooi de laatste wedstrijd tegei Krimpen kwam LUSV slech; voor de dag en leed een fors» 0-3 nederlaag: 5-15, 8-15, 11-15. De dames van Gemini liepei voor het derde achtereenvol gende jaar promotie mis. Voor al tegen de zwakkere 2 verspeelde de Voorschotensi formatie teveel punten. Op dere fronten ging de damesaf-! deling van Gemini achteruit. Dames twee èn drie degra deerden naar respectievelijk promotieklasse en eerste klas- DAC heeft nog volop kansen op de derde achtereenvolgen de promotie. Ook in de derde divisie bleek de Alphense ploeg met z'n enorme aanvals- kracht hoge ogen te gooien, mocht de promotie niet luk-^ ken, dan is de Alphense ve niging vast van plan de ov stap volgend jaar wel te r ken. Het benodigde punt recht op promotieduels te heb- ben werd tegen Tonegido ove- rigens moeizaam binnenge- Pe haald: 6-15, 15-10, 15-7, 11-15, f-1, 8-15. py ge In dezelfde klasse vertoonden >ee de heren van Gemini hetzelf- ve de euvel als de dames: verlie- SP' zen van zwakkere tegenstan- yw' ders. Iets meer concentratie en T" vechtlust in de uitwedstrijden P hadden Gemini een tweede lJ plaats kunnen opleveren. Het r laatste duel tegen het gedegra deerde The Smash 2 was type- L rend voor de Voorschotenaren, A een ongeïnspireerde 3-1 neder- laag: 15-6, 14-16, 15-13, 15-9. r'm De dames van Leython draai- den acht wedstrijden in de top mee, maar moesten toen afha- I ken. Zeker wanneer Christel Verwoert voor de Leiderdopse formatie behouden blijft, gaat de ploeg volgend jaar wel 'ar meestrijden om de titel. Het laatste duel tegen Amsterdam- /Boemerang (al gedegradeerd) kF leverde een probleemloze zege F op: 15-13, 15-9, 15-4. |t de derde divisie. De ploeg ein- hd digde in de middenmoot en jen bleef ver verwijderd van de n degradatiezone. Tegen De Me- pre teoor kon de Noordwijkse nd ploeg de positie op de ranglijst jg nog verbeteren: 7-15, 12-15, 7- jbe 15. gd Promotieklasse jm NOVO sloot een seizoen, dat de titel opleverde sterk af met (er een 3-0 overwnning op VVV: tzu 15-8, 15-5, 15-1. Met verster- jn king op de spelverderspositie 1 kan de Noordwijkse ploeg vol- gend jaar hoge ogen gooien in de derde divisie. Donar startte zwak, bivak- keerde in de eerste helft van i de competitie in de onderste regionen, maar werkte zich gaandeweg omhoog. Het feit, dat nieuwkomer George Hage- man steeds beter ingespeeld raakte, was hierbij een belang- rijke factor. Leython maakte een zwak sei- zoen door en dankte het ach terwege blijven van degradatie j I aan het feit, dat een klasse ho- ger geen ploeg naar de promo- tieklasse van het district Zuid- Holland degradeerde. De laat ste partij tegen het verzwakte Donar leverde nog wel winst op: 15-11, 9-15, 15-10, 6-15, 15- WVC liet op promotie meteen degradatie volgen; overigens de normale weg voor een pro- f movendus uit de eerste klasse. P, Bij de dames herstelde DAC f zich van een zwakke start om (i tenslotte op de tweede plaats i te eindigen Ridderveld volgde het voorbeeld van WVC bij de L. heren. LUSV speelde een te- leurstellend seizoen en eindig- Pt de slechts zes punten boven de b rode streep. Eindstanden Promotieklasse heren: NOVO 22-54: r Zovoc 22-46; Jupiter 22-42; Skania Hl 22-42; Radius 3 22-41; Punch 22-40; ln Donar 22-31. Zevenh 2 22-30; Gemm. u" 2 22-25, Leython 22-23; VVV 22-11; HO RIJPWETERING Rut Stigter van het Woerdense Clytoneus won, mede dóór het ontbreken Van nationale toppers, de 22e uitvoering van de Zilver en Molenloop. Jan Laan (NSL) kon nog enigszins bijblijven, maar ook hij moest de eindelijk los van zijn broer lopende Stigter laten gaan. In Rotterdam veroverden de heren van Bataven Leiden de derde plaats tijdens de weer in volle glorie herstelde AVR estafettes. In het bij- programma zorgden Theo van der Veer en Huub Pragt voor een mooie 10 kilometer race. Hoewel de voorinschrijving al tijd erg weinig deelnemers op levert. zag het er voor Bata ven-Leiden slecht uit in de week voor de 22e Zilveren Molenloop. Slecht weer en erg veel concurrentie van andere lopen, lieten de organisatie lang in het ongewisse. De weergoden waren Bataven echter barmhartig, zodat aan het eind van de dag toch ruim 400 lopers (ruim honderd min der dan in '83) hun 20 kilome ter door de polders van Alke made hadden afgelegd. Om in de toekomst minder afhanke lijk van het weer te hoeven zij» zal Bataven uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Zoniet dan vervalt de Zilveren Molen tot een regionale pres tatieloop. Tot bij het vijf kilometerpunt (bereikt in 15.20 minuten) was er een kopgroepje met daarin alle favorieten. Met de wind in de rug, langs de rijksweg, nam Stigter het initiatief en liep weg van de rest. Jan Laan volgde het langst, met op enige afstand daar achter Hagenaar Keith Deathridge en Peter Ha- meetman (Zeelandsport). Na ongeveer 10 kilometer was het veld verder uit elkaar gesla gen met nog steeds Stigter hard lopend aan kop (30.51 mi nuten). Ook de drie volgende plaatsen waren al bijna ver deeld Snelstarter Kees van Klink (B) liep toen nog goed mee in een groepje rond de tiende plaats. Later viel hij ver terug om nota bene voor zijn ouderlijk huis gepasseerd te worden door Ben Kerkvliet die daarmee snelste Bataaf werd. Met een tussentijd van 46.50 minuten op de 15 kilometer begon Stigter aan het moeilijk ste stuk van deze 20 kilometer lange klassieker. Tegen de wind en de andere lopers in op de erg smalle Aderweg werkte hij zich. met enig inpraten door begeleider Cor. naar zijn eerste aansprekende overwin ning. Jan Laan van NSL werd uiteindelijk op slechts 39 se conden achterstand tweede en verbeterde zich ter* opzichte van vorig jaar met anderhalve minuut. Laan scoorde toen 1 05.23 uur en nu 1.03.47 uur Bij de veteranen won de Haag se Engelsman Keith Deathrid ge (1.04.44 uur) met op de tweede en derde plaats Vic Zonneveld en Mart Zuider duin van NSL. Met een onder ling verschil van maar vijf se conden won Zonneveld dit prestigeduel. Zuiderduin liep halverwege nog ruim achter zijn clubgenoot, die zich vast klampte aan een van de weini ge buitenlanders Welshman John White. Met steun van Bataaf Ben Kerkvliet kwam Zuiderduin toch nog dichtbij. Kerkvliet kreeg evenwel last van de koude wind op de laat ste kilometer en moest nog uit kijken voor zijn clubgenoten Guus Sloos en Harry Verstee- gen. Met tijden van 1.07.06 uur. 1 07.09 uur en 1.07.12 uur maakten de eerste drie Bata ven het elkaar flink lastig. Jan Kaptein (NSL) zat daar ook kort achter met 1.07.33 uur. Beste Holland loper werd Fred van de Berg met een goede tijd van 1.08.06 uur. Bij de dames weinig strijd door het voortijdig afmelden van Plonie Scheringa. Nu was de overwinning onbedreigd voor Karin van den Berg (B) die in haar voorbereiding op de ma rathon van Amsterdam een snelle test af wilde leggen. Snel was het inderdaad. Voor al in het tweede deel boekte de atlete uit Rijpwetering veel winst. Haar 10 kilometer tus sentijd verraadde nog weinig nieuws, maar bij de 15 kilome terpassage stond er al bijna een persoonlijk record op de klokken. In de laatste vijf ki lometer wist zij haar slag te slaan om meer dan twee minu ten sneller dan vorig jaar over de streep te gaan: 1.15.56 uur. Trainer Lambert van de Berg LEIDEN AZC nam dit weekeinde „waardig" af scheid van weer een zeer geslaagd waterpoloseizoen. HZC De Robben werd zeer overtuigend geklopt: 14-6. De Zijl/LGB deelde in Veenendaal met VZC: 8-8. LZ '86 won met 14-9 van AZPC, Katwijk verloor met 3-5 van EZPC en Vivax klopte De Vuursche met 5-4. De vrouwenteams van De Zijl/LGB en LZ '86 leden kans loze nederlagen tegen Laga en ZIAN/Vitesse. Het was zaterdag alsof AZC de vorige week reeds behaalde landstitel nog diende te veroveren. HZC/De Robben, toch al ge- handicept door het ontbreken van geblesseerde Nico Lande- weerd en geschorste Ronald Hermsen, vormde geen moment een echte tegenstander voor de ontketende Alphense ploeg die waardig afscheid wilde nemen van het zo succesvolle seizoen én van de vertrekkenden Geurtsen en Jan Evert Veer. Voor AZC scoorden Veer (4x). Van Es (3x). Noordegraaf (2x) en Buunk, De Vogel. Verboom, Jansen en Van Winsen. De Zijl/LGB liep in Veenendaal voor de tweede keer dit s zoen tegen een gelijkspel op: 8-8. Vooral omdat de ploeg van Rob Schouten slordig omsprong met man-meer-situaties. Bovendien miste Stan van Belkum twee seconden voor tijd een strafworp. Erg veel deed het er echter allemaal niet meer toe. De Zijl/LGB was al zeker van z'n derde plaats, een positie waarop de Leide- naars ook vorig jaar eindigden, zij het dat het verschil met de tegenstander van zaterdag, VZC, ditmaal groter was. De setstan den in Veenendaal: 1-2, 5-3, 7-5, 8-8. De Leidse doelpunten kwa men op naam van Stan van Belkum (4), Alex van Belkum (3) en Henk Harteveld Evenals bij De Zijl/LGB, waar Albert en Jacob Spijker en Theo Uittenhout afscheid namen, stond ook het laatste play-off-duel van LZ '86 in het teken van het afscheid. Fried Elzinga, Wim Klumper en Joop Siera speelden hun laatste wedstrijd, terwijl ook coach Hans van der Moolen volgend seizoen niet meer rugkeert. De Leidse club maakte er een geslaagd afscheid a door AZPC met 14-9 te verslaan. Elzinga en Frans van den Brink scoorden 3x, Michel van der Zeeuw en Ruud Muusse 2x, Joop Siera, Wim Klumper, Jan Bakker en Remco Roman allen lx. Tweedeklasser Katwijk was dicht bij een overwinning. De laat ste periode van het duel tegen EZPC ging in bij een 3-3 stand. Uiteindelijk werd trok Katwijk, dat doelpuntenmakers had in Martin Jonker, Hans Parlevliet en Arco Guyt. toch aan het kortste eind: 3-5. Een gehandicapt Vivax nam pas in het laatste part afstand van tegenstander De Vuursche. Marcel Rompes scoorde met een fraaie bdogbal 5-4 en scoorde vervolgende nog tweemaal. Andere goals waren er van Dick van den Bosch (2), Marco Koolhaas en Leo Onderwater. De vrouwen van De Zijl/LGB waren kansloos tegen koploper Laga. Via 0-2, 1-7 en 2-11 werd het 3-15. Irma van Veen, Coby Haastrecht en Ktty Grim scoorden. LZ'86-dames liep ook al te gen een forse nederlaag aan. ZIAN/Vitesse was overduidelijk de beter ploeg: 12-2. Medailles voor powerlifters LEIDEN Sjaak van de categorie tot en met negentig Wijngaard en Peter Smit van kilogram, Smit greep een LKV De Spartaan veroverden bronzen medaille in de klasse dit weekeinde medailles tij- tot en met 100 kilogram. Van dens de Nederlandse Powerlift de Wijngaard maakte 275 kilo- Kampioenschappen eerste gram met kniebuigen, 155 klasse Van de Wijngaard pak- bankdrukken en 280 deadlift. te een zilveren medaille in de Smits cijfers waren: 295, 172,5 en 295. had nog een troef: Willem Ra- vensbergen was met 1.08.58 uur meer dan drie minuten sneller dan in '83 en werd daarmee veruit eerste bij de veteranen twee. Jan Zagers won voor de twee de keer (na 1982) weer de rol stoelrace. Met een goede 1.14.35 uur verbeterde hij niet het Molenrecord, maar ging wel uiterst tevreden naar huis Misschien nog blijer was Ba taaf André Moedig. Ook hij bereidt zich voor op de mara thon van Rotterdam en weet zich door een verbetering van vijf minuten op deze 20 kilo meter bijzonder sterk. Met 1.19.12 uur werd hij tweede er bleef Scherbijn (1.22.10 uur) DUIDELIJKE OVERWINNINGEN FIKS. PERNIX EN ONS EILAND AVR estafette Dit jaar weer een volwaardige AVR estafette. Bataven-Lei den heeft daar altijd een rol van betekenis gespeeld en ook dit jaar viel zij in de prijzen. LEIDEN Het viel op de eerste volledige speeldag na het zaalsei zoen te merken, dat niet alle korf balclubs aan de bittere omstandig heden op het veld gewend waren. Er vielen namelijk enige verrassen de uitslagen te noteren. Promotiek- lassers Fides Pacta en De Danaïden leden dure nederlagen, terwijl Zui derkwartier en TOP enkel moei zaam hun punten wonnen. Daaren tegen boekten Pernix, Ons Eiland en Fiks duidelijke overwinningen, zelfs met dubbele cijfers. Voorts be haalde Crescendo een krappe over winning in de derby tegen De Alge mene; het werd hier 7-8. Aad de Vos legt aan namens Fides Pacta. De Fusieclub verloor met 6-10 van ZKC'16. Meteen in haar eerste veldopt- reden beging Fides Pacta een dure misstap door van runner- up ZKC'16 te verliezen: 6-10. De fusieclub, die in de eerste helft bijna een half uur vruch teloos aanviel, bleef tot 3-5 uit zicht houden op een beter re sultaat. Een overdosis pech en balverlies weerhield haar evenwel van de aansluitings- tréffers, waarna de bezoekers jjt Doetinchem beslissend wegliepen naar 3-8. Voor de Leidse ploeg kwamen enkel Hennie Piket (3), Nico Pikaar 2) en Patricia Gottmer tot /olledig geslaagde aanvalsac- Vlet het gelijkspel tegen Ritola 8-8) kon Zuiderkwartier re- lelijk tevreden zijn. Aanvan kelijk bezat de formatie van nterim-coach Boot een veldo- /erwicht, dat in een 5-3 voor- .prong resulteerde. Zij was ien minuten voor tijd echter 1-8 achterop geraakt, waarna •r een strafworp van invaller *ens Henzen aan te pas moest tornen om het ene punt te edden. Hiervoor hadden Car- a Akse (2). Dirk'Jan de Kreek 2), Edith Hillebrand, Erik van Lunteren en Charles Stijger al doelpunten aangedragen Op stijlvolle manier heeft Per nix haar nieuwe veld bij de Groenoordhallen ingewijd. Het twaalftal van Engel liet staartclub De Vinken geen en kele illusie: zij zegevierde via 7-1 (rust) met 11-3. Alleen het uitvallen van Janneke Mulder met kramp en Kees Hortensi- us, die na een botsing vermoe delijk een lichte hersenschud ding opliep, wierp een scha duw over deze moeiteloze overwinning. Overigens maakte Janneke Mulder nog wel twee treffers, waarmee zij zich schaarde bij schutters als Kees Brokaar (3), Denise Smits (2), Peter Kuipers (2), Carla Kuipers en Eëlco Koolhaas. Voor De Danaïden leverde het duel tegen Roda het ver lies van één punt én één speler op. De Leidse formatie stond na 1-0 voortdurend achter, maar kwam in de 73ste mi nuut op gelijke hoogte (9-9). In de rommelige slotfase werd het aantal spelers danig ver minderd, omdat een speler van Roda (wegens natrappen) 'en Hennie Devilee (wegensJ aannemeh van een dreigende houding) werden weggezon den. De 11-12 stand onderging echter geen wijzigingen meer, zodat goals van Cees Christi- aanse (3), Erik Kromhout (3), Annemarie van Dijk (2), Moni que Slingerland (2) en Hennie Devilee onvoldoende bleken te zijn. Anderhalf uur had TOP z'n handen meer dan vol aan Ro zenburg, dat via fysieke mid delen z'n aanvalsspel aanmer kelijk ontregelde. De Sassen- heimers kwamen zelfs 1-4 ach ter. maar hadden twaalf minu ten vóór tijd deze score geë venaard door Egbert Dijkstra (2), José van der Berg en Sjoerd van der Klauw. In de resterende tijd bezorgden Stel la van der Zaag en Hans Ouds hoorn de thuisclub zelfs nog de volle winst: 6-4. Pas na de 68ste minuut kon Ons Eiland het krachtsver schil met DVS'69 écht gestalte geven Toen gingen de Leide- naren, die vooral verdedigend erg sterk acteerden, ook slag vaardiger aanvallen. Hierdoor werd het door toedoen van Huib Hasselbach (2), Wim Nij- enhuis (2), Julia Arnoldus, Jo- landa de Boer, Olga Soudan, Yvonne van der Sceen. René Arnoldus. Jan Boon en Rob Hasselbach van 6-7 ineens 6- 11 Ook Fiks reikte tegen hek- kesluiter Kwiek in de dubbele cijfers, want het won met 13-4. Het enorme overwicht van de oranje-blauwen kreeg uitdruk king in treffers van Jacquelin Anholts, Sandra van Gelde ren, Theo Vreeken en Nico van Weizen (allen 2x). naast Ronique Gerlof en Diederick Gebrek aan wedstrijdritme brak Tempo bij ADO behoor lijk op, hetgeen een 5-3 verlies inhield. De Alphenaren, die enkel op het veld getraind hadden, speelden met te wei nig beweging en te veel plaats- fouten; reden waarom enkel Erica Hardam, Ernst van Hooidonk en Bert Jan van Weeren de vijandelijke mand konden doorboren. De stadsderby tussen De Alge mene en Crescendo bleef tot het laatste fluitsignaal erg spannend. Beide twaalftallen hadden zich de laatste weken goed gemanifesteerd, maar konden nu slechts elk één helft overheersen. In de eerste vijfenveertig minuten gaven de groen-witten de toon aan, geholpen door hun trefzekere dames en door plaatsfouten van hun tegenstanders. Dit re sulteerde in 3-6 (rust), maar deze marge verdween geheel toen de thuisclub er een schep je bovenop deed. Een straf worp van John Huigsloot, zijn derde treffer, leverde evenwel 7-8 op. Hierop bleef De Alge mene. dat in Ton Bey (3), Wim van Vliet (2), Annemieke Keereweer en Wilma Sinteur haar schutters had, het ant woord schuldig. Voor de aldus winnende bezoekers scoorden verder nog Tessy Burghouwt (2), Debbie Blog, Marlies Brou wer en Henk Alberts. Een volledig falend Fluks kreeg bij Ventura Sport geen poot aan de grond: 11-2 ver lies. Alleen Bram Koppenaal en Tjaard Sypkes konden ty perend genoeg, uit strafwor- pen in de slotfase iets terug doen voor de krachteloze Noordwijkers. MICHEL VAN GENT Bij de heren werd met Hans Minnee (800 meter in 1.57.6 minuut). Maarten Gijsbers (600 in 1.24.6 minuut). Cees Tiele- man (300 in 38.0 seconden). Theo Brusche (200 in 23.8 se conden), Jan Groeneweg (200 in 24.6 seconden). Gert Vel- thuizen (300 in 37.0 seconden). Han Kulker (600 in een uitste kende 1.19.2 minuut) en Jan Verloop (1000 in 2.32.7 minu ten) een derde plaats behaald met een eindtijd van 9.17.5 mi nuten. De tweede ploeg kwam tot 9 53.5 minuten (met opval lend Nico Perreijn en Ton van Zilveren Molen winnaar Rut Stigter („Volgend jaar ben ik er weer. het was goed georganiseerd en ik moet de wisselbeker natuurlijk verdedigen") voert het veld aan. Achter hem half verscholen Jan Laan (NSL) die knap tweede werd. Nog net zichtbaar (met snor) de derde man Keith Deathridge. den Berg), de jongensploeg kwam tot een vijfde plaats met 10.33.0 minuten (met een rap pe Michel Meyers). Bij de da mes legde de eerste ploeg de 1500 meter af in 3.56.9 minu ten, de tweede kwam tot 4.13.7 minuten. De (debuterende) meisjes kwamen op dezelfde afstand tot 4.36.6 minuut In het bijprogramma tekende de in Leiden studerende Huub Pragt voor de beste prestatie door het erg oude clubrecord van Theo Cromhout (V&LTC) te verbeteren en te brengen op 30.08.9 minuten. Theo van der Veer. 30.20.4 minuten, werd achter Patrick Aris derde. Aris, importeur van sport schoenen in Zoeterwoude, rea liseerde 30.17.8 minuten. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18