SVLV krijgt te weinig tegen LMHC zet opmars voort Voorschoten en Leiden stellen beslissing uit elLC en KRV delen Van Nispen bezorgt Alphen eerste nederlaag Ju f"™ Dames Ter Leede kloppen LSW '70 Leiden verspeelt kop positie MAANDAG 9 APRIL 1984 PAGINA 15 |EIDEN ZLC en KRV zijn in de eerste klasse van de za- irdagafdeling een 0-0 deling overeengekomen. In de tweede jasse behoudt SVLV goede vooruitzichten op promotie na moeizame 2-1 overwinning op VVSB. en KRV maakten er een weinig aantrekkelijke wed- iJrijd van. Er speelden zich nauwelijks gevaarlijke momen- Hn voor de doelen af, de verdedigingen van beide partijen rödden de zaken goed onder controle. Met 0-0 kwam dan ipk een terechte eindstand op het scorebord. In de tweede jasse nam SVLV door twee doelpunten van Henk Lelieveld giet 2-0 de leiding tegen VVSB. jenco Parlevliet bracht VVSB dichterbij, maar verder dan pkree schoten op de lat kwam de ploeg uit Noordwijkerhout liet meer. a£ickers'69 sleepte een 1-1 gelukspel weg bij LFC door een ir'effer van René Westeyn. HVZ was opvallend goed op schot ^gen Unitas Leiden: 0-7. TILBURG De schoon heidsprijs hebben de Leidse hockeyers van scheidende coach Oltmans gistermiddag in Tilburg zeker niet ver diend. Het feit echter dat LMHC, ondanks een hevig eindoffensief van de in de gradatienood verkerende Tilburgers, opnieuw twee be langrijke punten aan het to taal wist toe te voegen, maakte evenwel alles goed. Na een 0-0 ruststand moest Tilburg tenslotte met 1-2 bui gen voor de ploeg uit Oegst- geest. Tijdens de eerste tien minu ten was er voor de toeschou wers weinig te beleven. Strikte mandekking, waarbij Leidens linksachter Diederik Klop de nationale jeugdspe ler Erik Parlevliet onschade lijk moest maken, zorgde er voor, dat de beide goalies Henstra en Ooms haast niet in actie hoefden te komen. Leiden trok de wedstrijd langzaam naar zich toe. Kan sen van Onno te Rijdt en Ei kenhout, werden door Ooms uitstekend verwerkt. De strafcorners leverden aan beide kanten door foutief stoppen geen doelpunten op. De tweede helft liet aanvan kelijk een sterke Leidse ploeg zien. Vooral de debute rende Obbe Siderius (voor de geblesseerde Wagener) mani festeerde zich, tot genoegen van Oltmans, als een gede gen rechts-achter. Het goede spel resulteerde in een mooi opgezette aanval over rechts. Joan van Marwijk Kooy schoot vanaf rand circel de bal langs de verslagen Joop Ooms, waarna Dirk Drijver (zoon van de befaamde oud international Han Drijver) de bal vlak voor de paal nog net het doel in werkte: 0-1. Het leek of er met dit doel punt tegelijkertijd een soort van metamorfose van het Leidse team had plaatsge vonden. Angstig spel en te gehaast opbouwen deed Til burg weer in zijn spel ko men, zodat het maar wat goed was dat een door scheidsrechter Floris Iden- burg toegekende strafcorner door het strafcornertrio (Kooy-Klop-Croll) in een ge flatteerde 0-2 stand resul teerde. Tien minuten voor tijd mondde een solo van Parlevliet, dwars over het veld, in een nogal onnodig harde aanpak van de LMHC- defensie, zodat fluitist Bob Esveld resoluut naar de 6.40m stip wees. Fred Bie- rens wist doelman Henstra te laten, en de Til- burgse aanhang nog hoop te geven door de 1-2 hoog in de touwen te pushen. De hoop was echter vergeefs want de mannen van Oltmans hiel den het verdedigend goed in de gaten. Onder leiding van laatse man Van der Meer werd de 1-2 tot het eindsig naal gehandhaafd. Door deze zege zijn de Leidenaren zo goed als veilig. Coach Olt mans wil de komende wed strijden tegen tegenstanders als HGC en Klein-Zwitser- land zien als een voorberei ding voor volgend seizoen, waarbij de bankspelers vol doende ervaring zullen moe ten opdoen. 'n-m 'Cdl de d iuicl ionen as er 3°r ^OORSCHOTEN Het ?h. Jat SVLV gisteren niet met (nee tegen SJZ. De Voor- C sjichotense ploeg, fier op de -2 zejweede plaats achter ODB, 1 plaaeek zeker nog niet uitge- j (J'JJchakeld in de jacht op de [itel, maar kan die nu na de 1-3 nederlaag bijna ze ker vergeten. Hoewel pech daarbij een rol heeft [espeeld, lag het ook aan jand de groen-rode équipe zelf, dat niet zij, maar SJZ de punten pakte. Ofschoon de Zoeterwoudena- ren al na vijf minuten aan de leiding kwamen Gerard Bos schoot een hoekschop in eens achter Dolf van Zijl had de danig verzwakte gast heer al voor de rust de mees te kansen. Het duurde echter tot vijf minuten voor rust voordat Martin van Valk een snel genomen vrije trap van Loek Helder onder Ron van Deth door kopte en daarmee de stand verdiend rechttrok. Even later zag Harrie Berg zijn inzet via de handen van Van Zijl en de lat net over gaan. SJZ opende de tweede helft met een defensieve tactiek, die pas verlaten werd toen oefenmeester Van der Linde na een half uur een dubbele wissel toepaste. Theo Opdam, één van de invallers, onder schepte even later een on verwachte terugspeelbal van Peter Beylen, die hij eenvou dig kon intikken: 1-2. Dat was het sein voor de gastheer om alles op alles te zetten. Het geluk ontbrak echter. Anderzijds kon Harrie Berg vijf minuten voor tijd uit een uitval profiteren van de ge boden ruimte. Zijn doelpunt maakte een einde aan alle t ipplL BH Erik Hoenson (SJZ) tracht met een sliding de opmars van Rob Lambo, één van de spitsen van SVLV, te stuiten. Voorschotense illusies op de Opdam 1-2; 85. Harrie Berg 1-3. verdiende gelijkmaker. Ve?™Jk. helder."rÖ Scoreverloop: 5. Gerard Bos 0-1; 40. (Parlevliet), Van Gils, Lambo, Berk, Martin van der Valk 1-1; 75. Theo Douwes, Van der Valk. SJZ: Van Deth, Van der Meer, De Boer, Wim Bos, Van der Poel, Hoen son, Peter Bos, Gerard Bos, Pieterse (Opdam), Berg, Vermond (Van Ton geren). ,®Leidenaar Henk de Geus wordt achtervolgd door Lambert Lingerak en Wouter de Wolf. De mid- ;bu,'denvelder zal de bal onder doelman Herman Keijzer doorschuiven, maar Wolleswinkel zal op de doellijn redding brengen. VOORSCHOTEN Zowel SV Voorschoten als Leiden be wezen in het duel om de eerste plaats in de zaterdagafdeling promotie meer dan waard te zijn. In een aantrekkelijke wedstrijd vonden de ploegen elkaar in een 0-0 gelijkspel. Door deze uitslag blijft Leiden koploper met een punt voor sprong op SV Voorschoten. De afdelingstopper haalde voor een zeer groot deel „KNVB- niveau". Slechts zelden lieten de ploegen zich verleiden tot wilde ongecontroleerde trap pen of onnodig harde overtre dingen. Leiden was het snelst in het ritme. Nadat Peter Heemskerk al een gevaarlijke kopbal had losgelaten, kregen de bezoe kers al in de 2e minuut een goede kans de leiding te ne men. Ruud Boot bediende Maarten Onvlee op maat, maar die schoot vrij voor de keeper net naast. Duidelijk aangeslagen slaagde Voorscho ten er niet in in het spel te ko men. Het vooral in de eerste helft uitblinkende Leidse mid denveld met Onvlee, Henk de Geus en Ruud Boot, bleef rus tig tikkend openingen zoeken in de vijandelijke afweer. Dat leverde de betere kansen op. Onvlee schoot van dichtbij te gen de goed keepende Herman Keijzer op en Henk de Geus zag alleen voor de Voorscho tense goalie gekomen zijn schot op de doellijn gekeerd door linksback Koen Wolles winkel. Aan de andere kant kreeg SV Voorschoten twee goede kan sen. Een vrije trap van Rob de Jonge kwam bij de op drie me ter van het doel vrij staande spits Harm Holt, die de bal van het dijbeen liet afstuite ren. Holt passeerde even later wel doelman Fred Graven- kamp, maar de vlot vlaggende Leidse grensrechter had op dat moment al ingegrepen. In de tweede helft kreeg SV Voorschoten meer vat op het spel. Middenvelder Hein de Graaf (met laatste man Wim van Luyk de beste Voorscho tenaar) trok het spel meer naar zich toe. Na een solo be diende hij Jan Kruisheer, die vrij voor doel net naast mikte. Ondanks het overwicht kreeg de thuisploeg weinig echte kansen. Leiden kende nog een prima mogelijkheid toen Fred Kanbier de bal klaar legde voor Laurens Hijman, die met nog twee verdedigers op de doellijn voor zich naast schoot. In de slotfase drong SV Voor schoten nog wel aan. Het be trouwbare Leidse centrale verdedigingduo Henk Land- waart/Rick Bink hield de de fensie echter goed gesloten. Door de 0-0 behoudt Leiden het punt voorsprong en blijft de spanning erin wie naar de hogere regionen zal doorsto ten. De pas 22-jarige scheids rechter Ravensbergen groeide, ondanks het hoge niveau van de topper, uit tot de beste man van het veld. Ravensbergen stond overal met z'n neus bo venop, had een perfecte kijk op overtredingen en was een zeldzaamheid onder scheidsrechters nimmer ir ritant autoritair. Voor hem is het „KNVB-niveau" zeker weggelegd. SV Voorschoten: Keijzer, Van Luyk, Velo, Langerak, Wolleswinkel, De Wolf (Bogerd), De Jonge, De Graaf, Kruisheer, Holt (Van Akker), Rosier. Leiden: Gravenklamp, Landwaart, Van der Linden, Bink, Jansen (Frans de Geus), Boot, Onvlee, Henk de Geus, Heemskerk, Hijman (Vrieling), Kanbier. aa'LEIDEN DOSR heeft met "™een fortuinlijke 1-0 overwin- ning de koppostitie in de vier- de klasse A kunnen behouden, 1 .omdat Alphen voor het veJ"ceërst dit seizoen een (2-1) nederlaag leed. Van Nispen de was de „boosdoener". In 4B F' 'pakte Randstad Sport een punt -^"van HBS: 1-1. Het danig ver zwakte SVLV ging met 1-3 onderuit tegen SJZ. Ir FiDOSR - VTL 1-0 (0-0) oertln. een matige wedstrijd kreeg ng JVTL de eerste helft via Jan arirten Bosch de beste kansen. In achlde tweede helft drongen de wijjVeners weliswaar aan, de ge en vaarlijkste mogelijkheden wa rt isr ren opnieuw voor de Vlietbe- na woners. Deze hadden echter i de pech, dat de scheidsrechter en herhaaldelijk erg vreemde be ier islissingen nam. Vijf minuten voor tijd kreeg Martin de Jong 5Vejde kans om de zaak af te ma- t^jken, maar omdat hij werd on- tijd reglementair afgestopt. Tegen 'e 1de verhouding in kwam I DOSR toch nog aan beide pun- iten toen Artur Koet in een Dfscrimmage de bal in het eigen Ik (doel liep. ïkel b tfVari Nispen-Alphen 2-1 (0-0) stujDe Alphenaren domineerden V(jde eerste helft, maar wisten zich geen doelrijpe kansen te Werkscheppen. Na de thee bracht Henk van Maris de thuisploeg "vrij snel aan de leiding. Na een half uur bediende hij John Dien-van Eeden, die vallend inkop- dejte: 2-0. Titelkandidaat Alphen was dit toch teveel van het goede. Nadat Rini van Elk nog dezelfde minuut 2-1 had ge scoord, ging de ploeg fanatiek op jacht naar de gelijkmaker. Het resultaat was" een boeiende overwinning evenwel wist vast te houden. ASC-Hillegom 0-4 (0-1) De pupillen van Jan Bekke ring boden Hillegom goede te genstand, maar ontkwamen toch niet aan de nederlaag. Niet ver voor rust rondde Jan Waasdorp een hoekschop van Rinus Dekker af. .Anderzijds misten Carlo Paardekoper en Benno Schoonwater kort na de rust het benodigde geluk om gelijk te maken. Toen Bas Hartman tien minuten later er wel 0-2 van maakte was de pot dan ook gelopen. Uitblinker Hartman scoorde nog twee maal, waarmee de teleurstel ling compleet was. LDWS - Foreholte 1-3 (1-1) Na een voorzichtig begin was het Rob van Tol die een solo afrondde met een doelpunt, waarmee Foreholte aan de lei ding kwam. Hierdoor wakker geschud nam de Leidse ploeg, die de broers Van der Weijden node mist, het initiatief over. Ger de Roode produceerde twee minuten later al op fraaie wijze de gelijkmaker. Kees de Roode miste echter vlak voor rust een strafschop. Halverwe ge de tweede helft forceerde Kees van der Lans de beslis sing toen hij 1-2 scoorde. Joost Deutekom gaf de zege kort voor tijd nog meer glans: 1-3. Altior - Alkmania 1-0 (1-0) Een kleurloze wedstrijd, die al na vijfentwintig minuten be slist was. Op dat moment kop te John Bader met een snoek- duik de bal in de Veense tou wen, waarbij hij overigens wel een neusblessure opliep. Hier na nam de ploeg van Wim Mugge het heft in handen. De ruimte die daardoor ontstond voor spelers als Henk Bader en Frans de Boer leverde bijna een tweede treffer op voor de thuisploeg. Anderzijds moest ook sluitpost Pieterse enkele malen in actie komen. Meerburg-RKSVM 0-1 (0-1) De Zoeterwoudse gastheer ging gisteren verdiend ten on der aan onderschatting. Het verbeten vechtende RKSVM kwam aan de winst met een zacht rollertje, dat door geen der Meerburgers werd tegen gehouden. Na de pauze drong de thuisploeg nadrukkelijk aan. Loek van der Wal schoot op de paal, Rini van Veen kopte op de lat maar het stug verdedigende RKSVM hield stand: 0-1. HBS-Randstad Sport 1-1 (1-0) De futloos gestarte Voorscho tense ploeg stond de eerste helft regelmatig onder zware druk, en kwam dan ook achter te staan. De tweede helft ging het beter, hoewel het succes lang op zich liet wachten. Op het moment dat men er al niet meer in geloofde was het toch invaller Frans Filippo die van af 30 meter de bal onver wachts in de kruising joeg: 1-1. Kort voor tijd liep sluitpost Aad van de Oever bij een val partij een rugblessure op. DSC>-Bernardus 2-0 (1-0) Bernardus ging andermaal te- nonder aan het gebrek aan stootkracht in de voorhoede. Hoewel de eerste helft aardig gelijk op ging, nam het elftal uit Zoetermeer toch een voor sprong. In het tweede part wierpen de Rijndijkers zich met man en macht in de aan val. Antoon de Boer was met name éénmaal erg gevaarlijk. Ook nu viel het doelpunt ech ter aan de andere kant. LEIDEN Het interregionale elftal van Ter Leede startte agressief tegen LSW *70. Deze druk resulteerde na een kwartier in een treffer van Sylvia van der Weijden, die goed bediend werd door Mary Pelgrim. Vijf minuten later wierp dezelfde combinatie op nieuw vruchten af: 2-0. De Leidse studentes kwamen na de pauze pas wat beter uit de hoek. Terwijl de Sassenheimse dames de teugels wat lieten vieren, kon Simone Karcher zes minuten voor tijd een ver keerde ingooi afstraffen. Alkmania was gisteren niet erg op dreef, maar bleef toch de voornaamste titelkandidaat door ditmaal Bloemhof met 3- 0 te kloppen. Anita van der Meer bepaalde de ruststand op 1-0. Daarna kopten zowel Joke van Klink als Connie Beek huis raak uit een hoekschop. Het verzwakte NSV '46 leed een ogelukkige 2-0 nederlaag bij Texas DHB. De eerste helft kopte Karin Slag op de paal, de tweede schoot Dia de Baat op het houtwerk. Daarnaast kopte Ria Versteeg de bal na de pauze in eigen doel. Op jacht naar de gelijkmaker viel kort voor tijd een tweede te gendoelpunt: 2-0. In de eerste klasse maakt Ha- zerwoudse Boys een moeilij ke en pechvolle periode door. Hoewel zij veel meer kansen kreeg dan Monster, was het toch deze ploeg die voor de rust scoorde. Daarna was al leen Petra van der Lip in staat de bal in de touwen te schie- Sylvia van der Weijden gaat scoren voor Ter Leede. LUSV '70 werd met 2-1 verslagen. ten: 1-1. Lugdunum kreeg al na één minuut een doelpunt van RAS te verwerken. Marga van Kins bracht de Leidse da mes vervolgens met een vrije trap van grote afstand langszij. Kort voor rust leidde een mis verstand in de verdediging tot 1-2. In de tweede helft was het Miriam Pronk die de stand verdiend rechttrok: 2-2. Ze venhoven ging onverwacht maar terecht met 0-2 onderuit tegen het snelle en felle Maas dijk. KRV 2 won in de tweede klasse met moeite van SVLV 2. Heidy Guyt en Sylvia Soe verein verzorgden de 4-1 zége. Hazerswoudse Boys 2 sleepte een 2-2 gelijkspel weg bij Si- veo '60. Jolanda van der Lip scoorde 0-1, Sandra Griffioen tekende voor 2-2. SVOW haal de uit met een 6-1 overwin ning op Ter Leede 2. Jolanda -Van der Vlugt scoorde drie maal, Anita ten Brink en Mar- tine van der Lip éénmaal. Ook Valken '68 was op schot: LSW '70 2 kreeg een 0-7 ne derlaag voorgeschoteld. Sylvia Rootselaar blonk uit met drie treffers, Caroline Roem scoor de tweemaal en Marian Boog- ert en Yvette Sneijder beiden éénmaal. De negen dames van Randstad Sport verloren met 4-0 van Sportief. Een goede eerste helft was gis teren voldoende voor Rand stad Sport, dat Stompwijkse Boys met 5-1 versloeg. De treffers kwamen van Erna de Goede (tweemaal), Lia Piket, Karin van der Oever en Deb bie de Jong. Iduna won moei teloos met 6-0 van FC Lisse, na een 4-0 ruststand. Thea van der Steen en Angela Hoekstra scoorden tweemaal, Wilma Wiltenburg en Hennie van Zaal éénmaal. UDO liep een gelijkspel mis tegen SJZ, dat een 2-1 achterstand omboog in 9èen 2-3 zege. Patricia Laken en Nies van der Mark scoor den voor de dames uit Oegst- geest, Coba de Vreugd, Bettina van Klaveren en Jolanda Overbeek maakten de Zoeter woudse doelpunten. Docos nam afstand van Sleutels, door met 1-0 te winnen. Irma van Seeters benutte kort na de pauze één van de vele kansen. In de tweede klasse vier dui delijke uitslagen: Foreholte scoorde vijfmaal tegen Iduna 2. Wendy Exel was hier op dreef met drie goals. Altior tracteerde Docos 2 op veertien treffers. Jolanda van der Jagt maakte er vijf, Marjoke Slof vier. LFC ging met 6-1 de boot in tegen SJC, waar Jacqueline Satter driemaal de juiste rich ting vond. Bij SJZ 2 schoot ook Alkmania 2 zesmaal raak. Kitty Bouwmeester nam de halve score voor haar reke ning. De uitslagen uit de derde klasse: SJZ 3 - Foreholte 2 4-1; Bernardus - Sleutels 2 3-1; UVS 2 -LFC 2 0-1; UVS 1 - UDO 2 1-3. LEIDEN Teleur stellende hockeyre- sultaten in de eerste klasse, dit weekeinde. Bij de heren verloren Roomburg en Fores- cate respectievelijk met 3-2 en 3-1, bij de dames verspeelde Leiden de koppositie aan Ring Pass door een 1-0 thuisneder laag tegen Victoria. Forescate probeerde op het slechte veld van AMHC '65 zijn tegenstander met lange hoge ballen te verschalken. De thuisploeg was echter ge wend hier te stoppen en han teerde een goed werkende buitenspelval. Daarbij maak te Forescate de fout te lang met de bal te lopen en dan is een nederlaag verklaard. AMHC liep tot 3-0 uit, voor dat Mark van Pappelendam uit een strafcorner de eer redde. Roomburg speelde tegen Strawberries voor al les, maar kreeg niets, 3-2 verlies. Het duo Jurriaan van Aken/Kees Wendt zette de Leidse ploeg door uitste kende combinaties in de eer ste helft tweemaal op voor sprong. Na de pauze bete kende een dubieuze strafbal de 2-2, vanaf dat moment schoof heel Roomburg naar voren voor een enorm offen sief. Dit leverde een verge lijkbaar aantal kansen op, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Een snelle Beverwijkse uitval bracht een 3-2 verlies voor Room burg op het bord, voor wie de degradatie steeds dichter bij komt. Alecto gaf met een enorme inzet kampioenskan didaat Myra 60 minuten goed partij, toen werd uit een strafcorner de goed keepen de Rogier Bos voor de eerste en enige maal gepasseerd. Deze nederlaag drukt Alecto wel op de laatste laats in de tweede klasse. Noordwijk speelde een prima dubbel- weekeinde door tweemaal over de Terriers te zegevie ren. Uit wonnen de Noord- wijkers met 2-1 door treffers van Maarten Hillebrand en Gerard Boks en thuis met 1-0 door een doelpunt in de eer ste minuut van Noud Hek kens. Deze vier punten brachten Noordwijk weer aan kop in de derde klasse. Alphen klopte Doorn met 2- 1. Alkemade ging tegen Kikkers met 7-1 ten onder. Dames Leiden moest een stapje te rug doen naar. de tweede plaats na het verlies van 1-0 thuis tegen Victoria. Na een gelijkopgaande, doelpuntloze eerste helft bouwde LMHC een enorm overwicht op. De ene Rotterdamse counter bleek echter doeltreffender dan de vele kansen of zes strafcorners. Alecto zorgde thuis voor een verrassing door nummer twee Myra met 3-0 te kloppen. Trudy van Boxsel en Marjolein van Aldewerelt schoten binnen tien minuten een 2-0 voor sprong binnen. Na de pauze scoorde Correlien van Buur- en nog na een counter. Roomburg haalde een ver diende 1-0 zege op koploper Noordwijk. Hoewel de Leidse ploeg sterker 'vaa moest Petra Montanus haar keepster op de doellijn een maal te hulp komen. Na een kwartier in de tweede helfl schoot Ariënne Rietveld de voor de degradatiestrijd zc belangrijke twee punten voor Roomburg binnen. Al phen verloor met 2-1 var Weesp. Nieuwkoop kreeg met 3-1 klop van Leusden Alkemade beëindigde de competitie met een voor deze nieuwling knappe 5e plaat- door Mijdrecht nipt met 2-1 de baas te blijven.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15