^£eicUe ©omcuitH Lubbers vertrekt bij miljoen werklozen Bekwaam BON: Koninlijke familie vrijwel voltallig op 30 april in Den Haag Griep hield 2,5 miljoen in bed Veel joggers klagen over voetblessures Politie: Gift Heineken geen reclamestunt A Vnjdag6apr Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdiik 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071-122244. Giro 103003 Bank;Amro-bank N V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur. JJ.Hallewas. Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.02 (uitsl.aut.betaling).kwartaal f 63,07, jaar f 240,46. Klachten bezorging: maandag t/m vnjdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Losse nummers f 1 00 Vrijdag 6 april 1984, 75e jaargang no. 22855 HET WEER Rustig en vrijwel overal droog weer met geleidelijk meer zon. Middagtemperatuur oplopend van 9 graden morgen tot 12 graden zondag. Weinig wind. Zon op: 07.01; onder: 20.24. Schev. hoog water: 7.23 en 19.52; laag water: 3.00 en 15.32 ïxtra belastingaftrek yoor bewindslieden )EN HAAG Ministers en staatssecretarissen hogen op hun aangiftebiljet voor de inkomsten- jelasting van hun inkomen een extra onkosten- Kist van respectievelijk 9000 en 7500 gulden af- rekken voor „moeilijk te benoemen" beroeps- osten. Het gaat hier dus om uitgaven, die niet especifieerd hoeven te worden. Het ministerie an financiën wil er geen mededeling over oen. Het Tweede-Kamerlid Hummel (PvdA)is r onlangs achter gekomen, dat zo'n regeling oor een bijzondere aftrekpost voor bewindslie- en bestaat en hij heeft er nu vragen over ge- iteld aan staatssecretaris Koning van financiën, lummel laakt vooral de geheimzinnigheid. Of e zaak is verdedigbaar en dan kan ze best penbaar worden of er klopt iets niet maar dan noet de aftrekpost worden afgeschaft, is zijn op- atting. bewoner bestormde woning krijgt schadevergoeding TILBURG Een invalide inwo ner van Tilburg, wiens woning woensdagnacht door de politie werd bestormd, wordt schadeloos gesteld. Dat heeft de Tilburgse poli tie meegedeeld. Een arrestatieteam van 24 man deed die nacht gelijk tijdig twee invallen in flatwonin gen, waarbij de uit de Bredase koe pelgevangenis ontvluchtte Belg De W. werd aangehouden. De invalide man lag rustig te slapen toen de po litie bij hem binnenviel, drie deu ren intrapte en enkele kasten for ceerde. De Belg werd uiteindelijk aangetroffen in de andere bestorm de woning in het flatgebouw. Britse chemicaliën aan Irak en Iran verkocht LONDEN Groot-Brittannië, dat her haaldelijk heeft tegengesproken grond stoffen voor chemische wapens aan Irak te hebben verkocht, heeft bekendgemaakt dat het aan beide partijen in de Golf-oor- log chemicaliën heeft verkocht voor de produktie van pesticiden. Uit cijfers van het ministerie van handel, die gisteren zijn vrijgegeven, blijkt dat Britse bedrij ven vorig jaar aan Irak 38 ton dimethyl methylfosfaat en 2 ton methyl fosfonyl diffluoride hebben verkocht. Deze stoffen worden gebruikt voor de aanmaak van zenuwgas. Bovendien leverde Groot-Brit tannië Irak 14 kg thioglycol dat nodig is voor de produktie van mosterdgas. Pagina 17: VS: Irak bereidt chemische oorlog op Iran voor Niet alles oud wat er tl inkt... VOORD WIJK "en 52-jarige ii ier uit Oudorp die lacht voor ..slechts' 00.000 gulden eige- laar te worden van kilogram goud. is edrogen uitg nen. Hij bleef zit- en met een aardige >artij in papier ge- vikkelde loden sta ten. p'o/gens de politie an Noordwijk had 'e koper eerst een staaf getest. Daaruit lleek dat het om 'oud van 21 karaat ing. De Oudorper tan betaalde en et de rest van de artij binnenbren en. Toen hij deze a ven wilde uit- akken. trok één de twee verko- ?rs echter een pi- waarna het weetal de benen am met medene- van de 200.000 'uiteen. De koper ad onraad kunnen tikeri, omdat de arktwaarde van kilo goud ten- inste 470.000 gul- 'n bedraagt. De entiteit van de 'rkopers. twee an nen uit Rotter- i, is bij de politie •kend. :nv wii ïiljard oor jeugd- erklozen ZN HAAG Het abinet moet vol- :nd jaar een mil- 'd gulden uittrek- n voor de bestrij- ng van de jeugd- erkloosheid via erlingenstelsels en topleidingen. IV-voorzitter der Meulen ïceerde dit plan iteren op een W-conferentie in iitten. Volgens der Meulen m de overheid de nodigde middelen ijmaken uit het nds van 1,5 tot 2 jard gulden dat loeld is voor las- nverlichting van it bedrijfsleven. (Van onze speciale verslagge ver Arjen Broekhuizen) STRAATSBURG Pre mier Lubbers is er heilig van overtuigd dat het werkloosheidscijfer in Ne derland de een miljoen niet zal bereiken. In een optimistisch gestemde rede voor het congres van het Europees Verbond van Vakverenigingen (EVV) in Straatsburg sloot de premier gistermiddag af met de uitroep; „Ik ver zeker u: dat miljoen werk lozen in Nederland komt er niet en als het er wel komt zal ik er niet meer zijn"! Volgens Lubbers zijn velen veel te pessimistisch over de economische ontwikkeling. Zoals we jarenlang veel te op timistisch zijn geweest en het steeds maar slechter ging is het nu precies andersom, aldus Lubbers, die er zeker van zei te zijn dat de werkgelegenheid in Nederland over niet al te lange tijd weer zal gaan toene men. Lubbers de bekwaamste DEN HAAG Een kwart van de Nederlandse kiezers vindt minister-president Lubbers de bekwaamste politicus. Op hem volgt Joop den Uyl met 15 pet. Op grote afstand komen Marcel van Dam (4 pet) en Ed Nijpels, Van Agt en Wiegel (ieder 3 pet). Andere politici scoorden nog slechter. Eén en ander is naar voren gekomen tijdens een Nipo-en- quête van begin december. Lubbers behaalde zijn bekwaamheidspredicaat met name bij de aanhangers van CDA (51 pet), VVD (40 pet), D'66 (34 pet) en klein rechts (27 pet). Van de PvdA-kiezers vond slechts 7 pet Lubbers het bekwaamst. Zij hielden het voor al op Den Uyl (34 pet) en Van Dam (8 pet). Opmerkelijk is, dat Lubbers ook bij VVD-stemmers qua bekwaamheid hoog uitsteekt boven de liberale leider Nijpels: 40 tegen 9 pet. Voor de Europese vakbewe ging verdedigde Lubbers het bezuinigingsbeleid van zijn ka binet. Pleidooien van het EVV om juist als overheid te gaan stimuleren en te gaan investe ren en daar ook veel geld voor uit te geven, wees hij resoluut af: „Dat zadelt ons met zulke rentelasten op dat dit onvoor waardelijk ten koste zal gaan van andere overheidsuitga ven", aldus Lubbers. Ingaan op deze wens van de Europese vakbeweging zou aan extra rentelasten in een jaar de hele begroting van ontwikkelings samenwerking en in zes jaar het hele budget van onderwijs opslokken, zo hield Lubbers de vakbondsbestuurders voor. De premier toonde zich wel voorstander van het zoveel mogelijk op peil houden van de koopkracht van werkne mers om langs die weg verder te kunnen gaan met herverde ling van werk via arbeidstijd verkorting. DEN HAAG De Koninklijke familie viert vrijwel vol tallig op 30 april Koninginnedag in Den Haag. Volgens de rijksvoorlichtingsdienst zullen die dag met het oog op de 75ste verjaardag van Prinses Juliana, al haar kinderen en kleinkinderen naar de residentie komen. Alleen de naam van Irene en haar kinderen ontbreken op de lijst van de rijksvoorlichtingsdienst. Een woordvoerder van de RVD zei donderdagavond hierover geen verklaring te kunnen geven. Zoals al eerder bekend is gemaakt zullen ook Koningin Be atrix en Prins Claus met hun kinderen Koninginnedag in Den Haag vieren. Eveneens zijn in Den Haag aanwezig de jarige Prinses Juliana en Prins Bernhard. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven met hun kinderen en Prin ses Christina met echtgenoot Jorge Guillermo en hun kin deren. Het programma in Den Haag begint om 10.30 uur als de Koninklijke familie bij het oude stadhuis aan de Groen markt aankomt. (ADVERTENTIE) Vanavond optreden van Drs. P. Jeugds Sociëteit Meddle te Oud Ade Entreeprijs leden 5.- Niet-leden 7.50 Aanvang 20.30 uur. 6 t/m 15 april Dagelijks van 10-17 uur en 19-22 uur. Zaterdag en zondag 10-17 uur. Amsterdam RAI Bomgooier FC Groningen aangehouden GRONINGEN De Gronin- ger politie heeft drie inwoners van die stad aangehouden die er van worden verdacht be trokken te zijn geweest bij het gooien van een bom tussen het publiek na afloop van de wed strijd FC Groningen-Ajax op zondag 25 maart. Drie mensen liepen hierdoor letsel op. Het gaat om drie jongens, van wie de jongste (15 jaar) inmiddels heeft bekend de bom te heb ben gegooid. De andere twee (16 en 17 jaar) hebben bekend de bom te hebben gemaakt. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf- oe avond nabezorgd. Uitstel De weigering van directeur H. van de Vegte van een pluim veeslachterij in Nunspeet mee te werken aan een po ging van de gemeente Apel doorn een plaatselijke meste- rij op te ruimen, heeft giste ren zo'n 12.000 pekingeen- den enig uitstel van executie opgeleverd. De aanwezigheid van de eenden op de weide grond, zou strijdig zijn met het bestemmingsplan. De slachterij was echter niet in gesteld op eenden, terwijl de directeur verdere afvoer naar een destructiebedrijf „bela chelijk" vond. Hij lichtte daarom de eigenaar van de mesterij in. Op de foto de eenden in een sneeuwbui die gisteren op de Veluwe viel. De eenden zijn over ongeveer vier weken slachtrijp. UTRECHT In ruim anderhalf miljoen huishoudens zijn de afgelopen twee weken een of meer mensen zo door griep of zware verkoudheid getroffen, dat ze een dag of lan ger het bed moesten houden. Het ging in to taal om 2,5 miljoen Nederlanders. Steeds la gen 700.000 mensen met griep of zware ver koudheid onder de wol, zo blijkt uit de resul taten van een onderzoek van het instituut voor marktinformatie Inter/View. In het Zuiden telde zelfs meer dan de helft van de gezinnen de afgelopen veertien dagen een of meer zieken. In de rest van het land heeft de griepgolf volgens Inter/View zijn hoogtepunt nog niet bereikt. Het ministerie van volksgezondheid werkt met wat lagere cijfers. Dat komt doordat de gegevens van het ministerie afkomstig zijn van huisartsen die als „peilstation" fungeren. Zij melden alleen de „echte" influenzageval- len en uiteraard niet de patiënten die wel griep hebben maar niet de huisarts inschake len. Vreemd gezicht Verbaasde blikken van voorbijgangers, gisteren op het strand van Lake Perris in Californië. Want wat moet je denken van een onderstel van een manspersoon dat uit het zand omhoog steekt, terwijl van de bijbehorende romp geen spoor valt te bekennen, zelfs niet in het zand? Even verderop op het strand of in zee bevond zich echter ie mand, die zich kostelijk amuseerde. Het zal de eigenaar van de broek ongetwijfeld veel moeite gekost om hem met zand te vul len en ondersteboven neer te zetten. Maar zijn grap was in elk geval geslaagd. (ADVERTENTIE) OCCASION-SPECIALIST Een vol jaar garantie mogelijk. NISSAN Keuze uit 100 stuks. Alkemadelaan 1 - Roelofarendsveen Telefoon 01713-2866-2073. DEN HAAG Veel joggers klagen over voetblessures. Dat komt omdat ze slecht lo pen, slecht schoeisel hebben en alles op eigen houtje, dus zonder begeleiding doen. Daardoor kunnen hun voe ten de plotselinge zware be lasting niet aan. Jaarlijks ko men er in Nederland 150.000 voetblessures voor, waarvan de meeste bij joggers. Het to tale aantal sportblessures loopt ieder jaar op tot onge veer 1,5 miljoen. Dit bleek vandaag in Den Haag op het congres „Voetenwerk" van het Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie, waaraan ruim 1300 fysiotherapeuten deelnemen. De fysiothera peuten menen, dat met hun vakkundige begeleiding voetblessures veelal kunnen worden voorkomen. Aan de vooravond van de Rotter damse marathon geven fysio therapeuten bijvoorbeeld in formatie en advies aan de deelnemers. Portugees echtpaar verkoopt op een na alle 25 kinderen LISSABON De 38-jarige Portugese Corina da Costa Bras, die eergisteren in een ziekenhuis in Portimao (Algarve) haar 25e kind ter wereld bracht, heeft bekend dat haar man 24 van hun kinderen, onder wie de pas geboren baby, heeft verkocht aan adoptie-ouders. Het enige kind dat zij gehouden heeft is een zoontje van zes, dat samen met haar moeder door middel van bedelen aan het onderhoud van het gezin bijdraagt. De Portuge se vertelde verder dat haar man de kinderen voor een miljoen escudos (ongeveer 20.000 gulden) per kind van de hand doet. Ze weet maar van één kind waar het gebleven is. Het woont in de Bondsrepubliek. Ook voor de pas geboren dochter Anabela was al een koper gevonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. AMSTERDAM Heineken heeft nooit een „vorm van recla me" gezocht bij zijn aanbod de Amsterdamse politie een half miljoen gulden te schenken als dank voor de goede afloop van zijn ontvoering en die van zijn chauffeur Doderer. Heineken wilde beslist anoniem blijven. De leiding van de Amsterdamse politie zegt dit in een vandaag uitgegeven verklaring. Besloten werd het aanbod van Heineken via een geheime voordracht voor te leggen aan de gemeenteraad. Loslippigheid in de kleine kring heeft de zaak toch in de publiciteit gebracht. De korpslei ding valt over de Nederlandse Politie Bond die vindt dat Heine ken met zijn half miljoen de „grenzen van de erkentelijkheid" fors heeft overschreden. De raad moet volgens de bond „nee" zeggen tegen het aanbod van de bierbrouwer. De korpsleiding is boos dat de Amsterdamse afdeling van de politiebond heeft ge suggereerd dat Heineken wel reclame zocht. Minister-president drs. Ruud Lubbers is volgens een kwart van de Nederlandse kiezers de bekwaamste politicus. Na hem komt drs. loop den Uyl met vijftien procent. Wie daarachter op grote afstand volgen leest u vandaag wel elders in de Leidse Courant. Het dagblad dat dagelijks de uiteenlopende kwaliteiten van alle politici zwart-op-wit vastlegt. En we zouden niet graag de abonnees de kost willen geven die beweren, dat de parlementaire redactie van de Leidse Courant dat op de bekwaamste wijze doet De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vnjblijvend wJ^CcicLcSouoont

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1