Oostenrijkse huizen krijgen opknapbeurt Meerburg was zestig jaar geleden al vooruitstrevend GEWIJZIGDE VERSIE VAN LCMEER LEIDEN dienstuerlening door de apotheek Tot Hulp d< Menschheid en Kok in Leiden e apotheek Voorschoten. t woensdag 13.00 u. nhuis) en van vrijdag tot zaterdag 13.00 u. h-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks Kraamafdeling: dag. 9.00-19.30 u. Inten- Spreekuur ma. 19.30-20.30 het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeeat: Di. en vr. 13.00- 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie- alle patiënten (be- Avondbezoekuur afdeling ve 18.00-19.00 u. De f maturenafdeling dagelijks i ernstige patiënten dige hiervoor spècia 1-15.45 u. en 18.30- i bezoektijden van de tng (alleen t de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks Kinderafdeling 15.00-15.30 u. ouders 18.00-18.30 spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00. do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 16.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, Tel. 071-220021 BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., 10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur daqe- lijks 14.00-15.00 u.; 4.00-15.00 u. Apollo- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19 00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33. Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied, werk, sociale verzekering STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1, Al- pheri aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang tijdelijk hulp nodig h i hulpverlening en de 149064. Dagelijks sussen of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 122000. Spreekuur 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 schap. Noordeinde 40 b, Olleke Bolleke gaat verhuizen LEIMUIDEN Peuterspeelzaal Olleke Bolle ke gaat met ingang van het nieuwe schooljaar naar het gebouw van de RK-school De Kleine Wereld. Dit is in overleg met B en W van Lei- muiden besloten. De peuters krijgen een lokaal naast het gymnastieklokaal. Door geluiddempend materiaal aan te brengen zal voldoende rust worden gegarandeerd voor de kleuterklassen en kan Olleke Bolleke beter uit de voeten dan in de huidige ruimte bij 't Spant. Ondanks het teruglopende kindertal in Leimuiden heeft Olleke Bolleke overigens niet te klagen over belangstelling. 92 peuters be zochten het afgelopen jaar de speelzaal, waar zij zes maal per week terecht kunnen in één van de groepen van gemiddeld 16 peuters. John van de Wiel schaakt in Alkemade £&tdóc6ou*cmt Rijnsburger overleden na botsing DONDERDAG 5 APRIL 1984 PAGINA 4 ALKEMADE Grootmeester John van de Wiel speelt morgenavond simul- taanschaak tegen leerlingen en ouders van de r.k. school voor Mavo „Johan nes XXIII" aan de Piet de Jongstraat 2 in Roelofarendsveen. De activiteitencommissie van genoem de school organiseert deze simultaan- schaakavond voor veertig schakende leerlingen en hun ouders. Van de Wiel is nummer drie van Nederland op het gebied van deze denksport en de ex- jeugdkampioen. Momenteel neemt hij deel aan een grootmeestertournooi in Serajewo (Joegoslavië). De simultaan begint om acht uur. RIJNSBURG Een 93-jarige man uit Rijnsburg is afgelopen nacht bezweken aan de ver wondingen die hij gistermor gen had opgelopen bij een ver keersongeval in zijn woon plaats. Leendert Tilburg stak gister morgen met zijn fiets de Noordwijkerweg over zonder uit te kijken. Een 37-jarige au tomobilist die net aan kwam rijden kón hem niet meer ont wijken. Per ambulance werd de bejaarde naar het AZL ge bracht waar hij vannacht overleed. Rotterdammer rijdt gevel uit huis ALPHEN AAN DEN RUN Een 23- jarige Rotterdamse chauffeur zorgde gistermorgen voor een ravage in Al phen toen hij de macht over het stuur kwijt raakte en een huis binnenreed. De inwoner van de Maasstad reed om streeks half elf op de Gouwestraat, vol gens de politie met een te hoge snel heid. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen een auto" aan de andere kant van de weg. De ge parkeerd staande auto waar niemand inzat werd een stuk over de Gouwe straat gesleurd. De dolle rit eindigde in de woning bij nummer 30. Het vracht wagentje reed de voorgevel er finaal uit en kwam in de huiskamer tot stil stand. Er raakte niemand gewond bij het ongeval. IN ALKEMADE ALKEMADE De zoge naamde „Oostenrijkse" huizen in Alkemade krij gen binnenkort met 73 andere (stenen) woningen van woningbouwvereni ging „Alkemade" een grondige opknapbeurt. Bij het werk worden langdu rig werklozen ingescha keld. Van de 58 Oostenrijkse houten huizen staan er 36 in Roelofa rendsveen. Aan de Nieuwe Weteringse Voorweg staan acht van dergelijke woningen en zeven aan de Kolk in Oud Ade. De Julianalaan en de Bernhardlaan op Kaageiland herbergen er ook nog eens ze- Alkemade kwam 35 jaar gele den aan de Oostenrijkse wo ningen via de burgemeester van Papendrecht. Philips uit Eindhoven had destijds zestig van deze huizen overgehouden aan een ruiltransactie van het rijk. Oostenrijk kreeg aardap pelen, Nederland huizen. De Papendrechtse burgervader wist daar de hand op te leggen en ze door te schuiven naar Alkemade. De kosten van de Oostenrijkse huizen bedroegen in 1950 compleet met riolering en alles wat voor ingebruikna me van een normale woning nodig is bijna twaalfduizend gulden. Burgemeester Hoijnck van Papendrecht prees de wo ningen in de raadsvergadering aan als „gelijk te stellen aan stenen woningen voor wat de praktische bruikbaarheid be treft". De levensduur stelde hij op minstens vijftig jaar. „Ook Philips schrijft de huizen in vijftig jaar af", zei hij destijds. De Oostenrijkse woningen Een van Oostenrijkse huizen in i zouden op een huur komen van ƒ5,75 per week. Volgens het architectenbureau dat de houten huizen onlangs beoordeeld heeft, vallen ze, na bijna vijfendertig jaar, kwali tatief niet tegen. Hier en daar is slechts het hout aangetast, maar de daken zijn zonder meer nog goed. Ook de vloe ren bevinden zich nog in rede lijke staat. Afhankelijk van de stand van de huizen hebben enkele buitenmuren wel te lij den gehad van wind, regen en zon. De schuren zijn niet zo best meer. Dé stenen huizen die opgeknapt zullen worden, zijn volgens het architectenbu- nog redelijk goed. Wel moeten hier en daar de kozijnen vernieuwd wor den. Om exact te weten te komen wat er aan de in totaal 125 huizen gedaan moet worden, is een architectenbureau inge schakeld. Vast staat al dat de ventilatie, isolatie en het sani tair van de Oostenrijkse hui zen moeten worden aangepast aan hedendaagse eisen. Vol gens de heer J. Kret, directeur van de woningbouwvereni ging, hoeven de bewoners hun huizen niet te verlaten tijdens de opknapbeurt. Om voor speciale subsidie in aanmerking te komen, de werkzaamheden worden uitgevoerd door een aanne mer, die voor zeventig procent langdurig werkelozen inzet. Het bestuur van de Woning bouwvereniging gaat proberen plaatselijke aannemers hier voor te interesseren. De heer Kret vertelt dat de grote op knapbeurt geen gevolgen heeft voor de huur, omdat het ei genlijk om gewoon onderhoud gaat. Sommige verbeteringen aan de woningen, die niet on der de post „onderhoud" val len, kunnen tijdens de grote opknapbeurt meegenomen worden, maar dan uiteraard op kosten van de bewoners. ZOETERWOUDE Toen in mei 1924 de Zoeter- woudse turn- en gymnas tiekvereniging Meerburg werd opgericht was het, voor die tijd, zeer vooruit strevend dat zowel dames als heren lid konden wor den. Weliswaar werd nog niet gemengd gesport. Kort na de oprichting werd begonnen met de bouw van het gymnas tieklokaal aan de Laan de Goede Herder. Het was de eerste sportzaal in de wij de omgeving. Het 60-jarig jubileum wordt dit week einde gevierd met de pre sentatie van alle groepen die binnen de vereniging actief zijn. De gymnastiek- en turnvere niging is voortgekomen uit. de katholieke geloofsge meenschap. Op initiatief van de zogenaamde Patronaats heren Piet Tijssen, Daan van Kempen, Willem Tijssen en onder aanvoering van pas toor Meijer kreeg de vereni ging gestalte. Bekende Hoge Rijndijkers als Adriaan Pie- terse, Piet Omtzigt en Henk van der Hoeven kregen toen les van Paul Bruines. Vier jaar na de oprichting werd de tak voetbal opgericht. Na de oorlog werd de vereniging nieuw leven ingeblazen. De vereniging groeit en bloeit nog steeds. Het ledental be draagt 360. Behalve het tur nen is de laatste jaren onder leiding van Thea van Tonge ren de jazzgymnastiek sterk in de belangstelling geko men. Dit heeft geleid tot een aantal nationale kampioen schappen zowel bij de meisjes De meisjesturngroep uit 1932. als de dames. Momenteel wordt bij de vereniging tur nen, gymnastiek, jazzgym en trimmen gegeven. Door middel van een spon sorloop op 29 oktober werd geld ingezameld voor het ju bileumprogramma. De op brengst was zo overweldi gend dat de jubileumcommis sie direct goed aan de slag kon. Het feestprogramma gaat morgen om kwart voor zeven van start bij de Een denkooi, waar de nieuwe verenigingsvlag officieel aangeboden wordt aan voor zitter J. van der Meer. Ver volgens zal een optocht wor den gehouden door het ge bied Hoge Rijndijk waarin de' gehele verenging vertegen woordigd zal zijn. Aanslui tend hierop zo rond acht uur wordt in de Eenden kooi een demonstratieles ge geven onder leiding van de bekende danser Donald Jo nes. Zaterdag 7 april heeft in de Eendenkooi een jubileu muitvoering plaats (aanvang half acht). Opnieuw zullen alle groepen zich presente ren. Door middel van korte optredens krijgt iedereen een idee van wat er zoal gebeurt bij de jubilerende vereniging. Het totale gebeuren staat on der leiding van Thea van Tongeren. Zaterdag 14 april wordt in het jeugdhonk van Meerburg een disco-avond gehouden voor de jeugd van 9 t/m 15 jaar. Drie electric boogie dancers zullen die avond een show geven en de aanwezigen kunnen mee doen aan een wedstrijd elec tric boogie dansen. De jeugd van 3 t/m 9 jaar is woensdag de 18e april welkom als clown Woudi om twee uur optreedt in de Eendenkooi. Zondag 6 mei is Meerburg mede-organisator van de na tionale kampioenschappen jazzgymnastiek in Sassen- heim. Zaterdag 26 mei ten slotte wordt een jubileumre ceptie gegeven, gevolgd door een feestavond voor leden en genodigden. Zomer- activiteiten Sportstich ting Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Sportstichting heeft voor de komende maan den een breed programma van evenementen opgesteld waar aan iedereen, jong en oud. va lide of gehandicapt kan deel nemen. Van april tot en met juni zijn er weer de cursussen kanovaren. Gedurende acht weken wordt een aantal les uren georganiseerd waar men instructies en gezellig toerva- ren krijgt in een tweepersoons kano. Er zijn groepen voor la gere scholieren, jongeren, vol wassenen en ouderen. Gehan dicapten doen gewoon mee. Tot 12 april kan men nog in schrijven bij de Alphense Sportstichting, Dillenburg 33. Voor informatie kan men bel len naar de sportstichting 01720-74985 toestel 15, John Henderson of Peter Vrisekoop. In mei, juni en juli worden er cursussen snorkelen gegeven. Met de wereldorganisatie Padi wordt er een op de praktijk gerichte snorkelcursus gege ven. Dit houdt ook in dat men dit jaar voor het eerst in bui tenwater gaat snorkelen. Tot nu toe kon dit alleen in de zwembaden. Belangrijk is dat de mensen leren met veel ple zier maar ook zo veilig moge lijk, leren snorkelen. Tevens staat er voor zaterdag 30 juni en woensdag 4 juli weer een groot straatvoetbal toernooi, in samenwerking met de Passage Ridderhof, op het programma. De jeugd van zeven tot en met veertien jaar kan hiervoor gratis inschrij ven. Om de finale extra span nend te maken heeft men al in principe de toezegging van Gerald Vanenburg dat hij zijn medewerking zal verlenen. Lukt dit niet dan is Marcel van Basten de le reserve. Juli is ook de maand voor het windsurfen. Met Sail Spirit B.V. kan men in de week van 14 tot en met 20 juli een cursus windsurfen volgen. Naast de cursus voor beginners is er ook een voor gevorderden. Er wor den ook twee thema-avonden gehouden tijdens welke het zelf maken van de plank wordt besproken en alles over de zeilen wordt verteld terwijl er ook videofilms worden ver toond. Joop Nederpelt zal over zijn sport komen praten. In de week van 23 tot en met 25 juli is op verschillende lokaties een aantal aktiviteiten ge pland. Door het kopen van een paspoort van een tientje per stuk kan elk kind aan al de aktiviteiten meedoen. Per acti viteit kan ook, dat kost dan 3,50. Er zijn spel- en sport- aktiviteiten, zoals spelen in en rond het water, het lopen van een opdrachtentocht, creatief bezig zijn een een ruilbeurs waar kleine verzamelingen ge ruild kunnen worden. In het paspoortbonnen met nummers waarmee leuke prijzen te win nen zijn. Voor gehandicapten wordt dit jaar naast de roltoer voor het eerst de „triathlon 84" georganiseerd. Een evene ment dat geheel nieuw is in Nederland. Gehandicapten kunnen al dan niet samen met anderen meedoen aan een aantal sportieve prestaties in recreatieve of wedstrijdsfeer. Het is de bedoeling dat er ka nogevaren wordt in de Zeger- plas, (5 km), een afstand van 15 km gereden wordt in een rolstoel en 500 m gezwommen wordt in zwembad de Dillen. De Stichting RESA zorgt voor de medeorganisatie. De drie onderdelen kunnen en mogen binnen een bepaalde tijd wor den afgelegd voor wie behoef te heeft aan een wedstrijdele ment. Maar voor wie gewoon mee wil doen kan dat en hoeft men geen wedstrijd aan te gaan. Naast de algemene acti viteiten worden er dit jaar ook activiteiten voor scholen geor ganiseerd. In juli is er een acti viteitendag voor de Helicon terwijl voor volgend seizoen er meer scholen mee kunnen doen. Het zomerseizoen zal men ook doorgaan met „Sport overdag" voor allen die niet deelnemen aan het werkpro ces. De zaalvoetbalcompetitie en de tafeltennis instuif wor den een groot succes en men heeft besloten door te gaan. Er wordt een enquête gehouden worden waarin gevraagd wordt of er nog meer behoefte aan sportactiviteiten overdag is terwijl men dan tevens kan invullen welke sport en in wat voor verband. Tevens wordt gevraagd om mensen die mee zouden willen helpen bij het organiseren en uitvoeren van de sporten. Inlichtingen hier over bij de Alphense sport stichting. Grafiek Wim van der Meij exposeert tot en met 28 april in Het Anker in Hazerswoude-Rijndijk. Van der Meij heeft zich gespecialiseerd in grafiek en tekeningen. De Ha- zerswoudse kunstenaar exposeerde al eerder in het ge bouw aan de Chopinlaan. Maan Sterrenwacht Jupiter in Oegstgeest zal de telescoop vrij dagavond weer richten op de maan. Belangstellenden kun nen dan van de gelegenheid gebruik maken om een ver sterkte blik te werpen op de kraters en zeeën van deze aardse satelliet. Men kan vanaf acht uur terecht op het marktterrein aan de Lijtweg. Voor meer informatie: tel. 172225. Biesheuvel De schrijver Maarten Biesheuvel verzorgt vrijdaga vond een literaire avond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest. Biesheuvel zal een aantal VPRO-radioverhalen voorlezen en ook aandacht beste den aan recente verhalen. Aanvang kwart over acht. Kaarten Handbalvereniging Oase houdt vrijdagavond weer de ge bruikelijke kaartavond, waarvan de opbrengst bedoeld is voor de vereniging. Plaats van handeling is café Het Lage Land in Oud Ade. Ook op dinsdag 10 april is er een kaarta vond, maar dan in het Dorpshuis in Rijpwetering. Aan vang steeds half negen en de entree f3. Boekenmarkt Amnesty International haalt zaterdag boeken op in Voorschoten. Deze boeken worden verkocht op een boe kenmarkt die gehouden wordt in het Cultureel Cen trum in Voorschoten op 25 en 26 mei. De opbrengst is voor het werk van Amnesty International. Mensen die boeken, alle soorten zijn welkom, willen afstaan wor den verzocht deze alvast klaar te zetten. De boeken kunnen ook op twee adressen worden ingeleverd: bij C. Beerepoot, De Kempenaerstraat 3, tel. 01717-6326 en bij C. Langeveld, Papelaan 41, tel. 01717-4603. Ook is het mogelijk te bellen en de boeken te laten afhalen. De Barg KPJ- vergadering Geveltuintjes in bibliotheek Yvonne Visser exposeert vanaf zaterdag in de Rijnsater- woudse galerie De Barg. De pentekeningen en etsen van de Langeraarse zijn te bewonderen tot en met 7 april aan de Woudsedijk 12. Open dag Jongerencentrum Magnifiosi in Lisse houdt zaterdag van half elf tot vijf uur een open dag. Men laat zien wat er op het jongerencentrum gebeurt. De toegang is gratis. Bernardus De Hazerswoudse voetbalvereniging Bernardus houdt za terdag een fancy fair in het clubhuis aan de Sweelinc- klaan. Het onderkomen in Hazerswoude Rijndijk is open van elf tot zes uur en 's avonds van acht tot twaalf. De toegang is gratis. Duimelijntje Duimelijntje, het sprookjesfiguur van Hans Christi- aan Andersen staat centraal op de biologietentoonstel- ling van het Natuurhistorisch Museum te Leiden in de Viergangschool te Nieuwveen. Onderwerp is de groei van plant en dier. De Viergangschool, gelegen op het terrein van Huize Ursula is een school voor zeer moei lijk lerende kinderen. De tentoonstelling is ook ge schikt voor kinderen uit het gewoon kleuter- en basis onderwijs. De tentoonstelling kan bezocht worden na telefonische afspraak: 01723-8435 met Paula Koopman en op zaterdag 7 en zondag 8 april van half twee tot vijf uur. Roeien Roeivereniging Alphen houdt zaterdag open huis. De leden van de club zullen aanwezig zijn om alle informatie te ver strekken. Men kan alle boten bekijken en kennis nemen van de nieuwbouwplannen. Voor de liefhebbers is het mo gelijk zelf te roeien. Geïnteresseerden kunnen de hele dag terecht aan de Machineweg 3 (langs het Aarkanaal) in Aarlanderveen. De leden van de KPJ-Zoeterwoude worden morgen avond in clubgebouw „de Westender" verwacht om de algemene vergadering bij te wonen. Zo vlak voordat de festiviteiten van het 20-jarig jubileum van start gaan (in de week van 8 t/m 15 april) is het van belang dat de leden massaal opkomen om een aantal belang rijke zaken door te nemen. Zo zullen vier bestuursle den aftreden te weten: Paulien Jonker, Annemarie Straathof, Janny Bakker en Ineke van Rijn. Drie op volgers hebben zich inmiddels aangediend: Ton van der Salm, Ad Blijleven en Willy Bakker. Men is nog op zoek naar een vierde kandidaat. Kaartavond De regelmatige kaarters in buurthuis „de Weipoort" in Zoeterwoude worden morgenavond niet alleen verwacht voor het leggen van een kaartje. Het programma vermeldt namelijk ook de bekendmaking van het „algemeen klasse ment" van de competitie die onlangs is beëindigd. Bloedafname Vanavond en morgen kan men in de kantine van het Sociaal Fonds voor het Baggerbedrijf aan de Veurse Achterweg 26 in Leidschendam terecht voor afname van een halve liter bloed voor het Rode Kruis. Door de vele verhuizingen was het de Leidschendamse afdeling van het Rode Kruis moeilijk iedereen te bereiken. Ook zonder oproep is men echter tussen kwart voor zeven en kwart over negen welkom. LEIDERDORP De Openbare Bibliotheek in Muzenhof Lei* derdorp heeft in samenwerking met het Instituut voor Milieu- en Natuurbeschermingseducatie een expositie georganiseerd ko over geveltuintjes. De tentoonstelling laat zien hoe men zijn om inj geving kan verfraaien met groen en bloemen, ook al is er geer ra tuin aanwezig. Er zijn bijvoorbeeld voor dat doel geschikte plan lir ten neergepoot, beschikbaar gesteld door het hoveniersbedrij ete Rasser en Van Wijck. De expositie is te bezichtigen in de maant t april tijdens de openingsuren van de bibliotheek op dinsdag iel woensdag, donderdag en vrijdag. li.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4