De zoveelste keer dat ik op straat sta" Opbrengst feestweek JOIN voor inrichting centrum pPlatform Zoeterwoude voor betere besteding vrije tijd Overval op uitzendbureau snel opgelost JA. 4*£eidóeGouAa/nt CcidócScHvumt asjes- oof twaar gestraft Leiderdorp nog lang niet zeker van meubelboulevard Alle goede dingen bestaan in drieën. ■t lIDEN/REGIO ZATERDAG 31 MAART 1984 PAGINA 3 jan Merodestraat i Stompwijk OMPWIJK Stompwijk jgt er een nieuwe straat bij: Van Merodestraat, ge- emd naar IJsbrand van Me- le, ambachtsheer van >mpwijk omstreeks 1595. De |uw aan te leggen straat mt nabij de Van Santhorst- aat en Van Raephorststraat, genoemd zijn naar am- iichtsheren van Stompwijk in 14e eeuw. De straat ontstaat nwege de bouw van 25 edkope vrije sectorwoningen het voormalige Hilmaper- aan de Dr. van Noort- 0 aat/Meerlaan. Acht maanden voor inbreker DEN HAAG/ALPHEN Acht maanden gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. Tot deze straf is een 30-jarige Alphenaar door de Haagse rechtbank veroordeeld voor het plegen van veertien inbra ken in zijn woonplaats afgelopen ja nuari en december. Twee weken ge leden tijdens de rechtszaak hoorde de aan heroïne verslaafde verdachte de lijst inbraken lachend aan. Het ging vooral om kleine inbraakjes, waarbij niet veel van waarde werd meegenomen. De veroordeling is conform de eis van officier mr. Dek. Twee maanden gevangenis na fatale inhaalmanoeuvre DEN HAAG/ALPHEN De Haagse rechtbank heeft een 27-jarige Alphenaar die de dood van een plaatsgenoot had veroorzaakt, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en een boete van 2.000 gulden met een proeftijd van twee jaar. De man drukte eind vorig jaar tijdens een inhaalma noeuvre met zijn auto op de Nieuwkoopseweg een medeweggebruiker van de weg. Het slachtof fer kwam in de berm tegen een boom tot stilstand en overleed kort daarna. Tijdens de zitting twee weken geleden bleek dat de dader het slachtoffer goed kende. De avond van het ongeval hadden ze nog met elkaar gevoetbald in hetzelfde elftal. Na de wedstrijd had de verdachte nog een paar bier tjes gedronken. De officier eiste twee weken gele den ook twee maanden gevangenisstraf. Universiteit schrapt 26 banen LEIDEN Bij de subfacultei ten psychologie en de pedago giek moeten 26 banen weg. Ook het aantal vakgroepen moet worden teruggebracht en wel van twaalf naar zeven. Een en ander is een gevolg van een bezuiniging van 1,6 miljoen gulden en die bezuini ging is weer een gevolg van de bezuinigingen van het kabinet op het universitair onderwijs. Dat blijkt uit een rapport van een zogenaamde profilerings commissie. Of er gedwongen ontslagen vallen, is nog niet duidelijk. Zaalvoetballers vol goede moed van start Het Alkemadese team voetbal lers, dat het wereldduurrecord zaalvoetbal scherper wil stellen is gisteravond vol goede moed van start gegaan, nadat wet houder N. Verhaar in een bom volle sporthal De Tweesprong de aftrap had verricht. Om ze ven uur ging de bal rollen en de bedoeling is dat de heren er pas na 28 uur mee ophouden. Het huidige record staat met 24 uur op naam van een team uit Zevenbergen. Het voetbal festijn ging van start nadat de muziekvereniging Liefde voor Harmonie een muzikale rond gang door het dorp had ge maakt. EN HAAG/ALPHEN Een die werd verdacht m een tasjesroof in zijn oonplaats afgelopen januari, door de Haagse rechtbank *troordeeld tot een gevange- a sstraf van negen maanden drie voorwaardelijk. tijd die de verslaafde Al- ïenaar in voorarrest heeft izeten, gaat daar nog vanaf. straf heeft een proeftijd ajm twee jaar. Behalve de tas- waarbij de man op aarlichte dag 250 gulden buit aakte, had hij ook nog de vi- iorecorder van een vriend irkocht om geld voor heroine krijgen. Officier mr. Dek Iste een jaar gevangenisstraf gen hem „omdat de huis- oeders in Alphen rustig over moeten kunnen", zo zei L tijdens de zitting. WERKNEMERS FAILLIETE ALPHENSE ASPHALTFABRIEK VERSLAGEN ALPHEN AAN DEN RIJN De stemming on der de tachtig werkne mers van de failliet ver klaarde Nederlandsche Asphaltfabriek en Matu- dak was gisteren bedrukt. Wanhoop bij de oudere mannen, die verwachten heel moeilijk nog aan een baan te komen. Een 44-ja- rige werknemer: „Dit is voor mij de zoveelste keer dat ik weer op straat sta. En elke keer als ik aan een baan kom, begin ik weer van voren af aan. Heb ik eenmaal een goed salaris opgebouwd, dan sta je weer op straat. Het is toch niet te geloven. En dan te bedenken dat er één man verantwoordelijk is voor de ondergang. Wij gewone mensen zijn weer de klos". De naam van de voormalig di recteur, wordt angstvallig in het bedrijf vermeden, maar ie dereen laat duidelijk weten dat J.H. de veroorzaker zou zijn van de ondergang. Tegen deze voormalige bedrijfsleider is bij de officier van justitie in Den Haag een klacht inge diend. De man uit Bodegraven kwam in '81 aan het bewind en heeft het slechts een kleine twee jaar uitgehouden, omdat de raad van commissarissen hem ontsloeg. Dick ter Wisscha van de In dustriebond FNV die jaren lang met „zijn" NAF in de weer is geweest, zegt dat het beleid van de voormalig direc teur altijd met „een waas van geheimzinnigheid" was omge ven. „Er waren altijd mooie verhalen over de toekomst maar als het puntje bij paaltje kwam, gebeurde er maar wei nig". Volgens hem heeft de di rectie van het bedrijf altijd te hoog gegrepen. „Er waren wil de exportplannen, maar aan het dagelijkse werk werd wei nig aandacht besteed". Daar naast noemt hij het een min punt dat de raad van commis sarissen ook een groot pakket aandelen in het bedrijf had. „Dan worden zakelijke met privébelangen gemengd. Dat gaat vaak genoeg ten koste van de werknemers". Ter Wisscha erkent dat de economie niet meezat, maar dat er voor het bedrijf „zeker wel toekomst", geweest zou zijn. „Ook de nieuwbouwplan- nen op het industrieterrein had een mooi bedrijf op kun nen leveren met goede kan sen. Het had alleen wel wat kleiner moeten worden opge zet". Bespiegelingen waar de ontsla gen werknemers nu niets meer aan hebben. Een werk nemer: „Ik werk hier nu 25 jaar, en heb het altijd naar m'n zin gehad. Het was een gouden bedrijf". Terwijl hij zijn aan vraagformulieren voor het ar beidsbureau met trillende han den invult, zegt hij wijzend op het papier: „Zin heeft het waarschijnlijk niet. Maar we doen het maar. Toevallig zei ik nog tegen m'n vrouw dat we het huis op moeten knappen. Daar heb ik nou alle tijd voor". cRoute gevaarlijke stofferr officieel nMet ingang van morgen heeft Leiden een route gevaarlijke stof- ffen. Om enige aandacht op dit feit te vestigen, onthulden burge C. Goekoop en wethouder C. Waal (ruimtelijke ordening) r gisterochtend bij de Haagse Schouwweg een routebordje. Deze die het traject gevaarlijke stoffen aangeven, zijn oranje van kleur en er staan een zwarte pijl en stip op. Deze route is er Pjbm vrachtwagens met gevaarlijke stoffen uit de stad te weren. '^Chauffeurs, die van de Rijkswegen 4 en 44 komen, kunnen geen korte weg door de stad nemen, maar worden om Leiden heenge leid. Wie met gevaarlijke stoffen de stad wil inrijden, moet daar door eerst een vergunning aanvragen. Zo wordt een tankwagen- bhauffeur die de rijksweg 4 ter hoogte van de Hoge Rijndijk af- door de oranje borden met zwarte pijl weer meteen de rijks- Syeg opgeleid. Tot de route gevaarlijke stoffen behoren ook de Europaweg, het Lammenschansplein, de Voorschoterweg tot de Drens met Voorschoten, de Haagse Schouwweg en de Plesman- jaan. NOORDWIJK De Noordwijkse jongerenor ganisatie JOIN houdt vol gende week een feest week houden. Niet omdat men blij is binnen afzien bare tijd over een nieuw en ruimer onderkomen te kunnen beschikken, maar in de eerste plaats om een gat in de financiering te dichten. Toen de gemeen teraad vorig jaar besloot om de voormalige Je- roensschool aan de Zee straat ter beschikking te stellen van JOIN, werd alleen geld uitgetrokken voor de verbouwing, het schilderen van het exte rieur en de isolatie van het pand. Dit hield in, dat JOIN zelf moest zorgen voor de afwerking en de inrichting. JOIN heeft daarvoor 20.000 gulden nodig. Het is de bedoe ling dat de feestweek een deel daarvan opbrengt. Als de ver bouwing eind april klaar is, zal er voor de vrijwilligers van deze jongerenorganisatie nog enorm veel te doen zijn. Zo moet het gehele interieur ge verfd worden, er moeten bars gebouwd worden, verlichting, aangelegd, garderobes ge maakt, een podium gebouwd, er moeten verf, vloerbedek king, kasten, tafels, stoelen en gordijnen aangekocht worden. In de organisatie van JOIN werken ongeveer 80 vrijwilli gers. Het aantal daarbij be trokken jongeren bedraagt on geveer 1000 per maand. Streekfunctie Bovendien blijkt het JOIN- centrum, na de sluiting van het Mallegat te Katwijk en een gelijksoortige inrichting te Voorhout, steeds meer een streekfunctie te krijgen. In JOIN gelden stipte huisregels. Sterke drank is verboden, drugs mogen niet verspreid noch gebruikt worden, en wa penbezit is evenmin toege staan. Het is overigens de be doeling dat ook het exterieur van de vroegere Jeroensschool een zo vriendelijk mogelijk aanzien krijgt. Zo komt op de blinde muur tegenover de apo theek een keramisch kuuns- twerk van de Noordwijker Ab Steenvoorden. De feestweek start maandag avond met een cabaretpro gramma van Plus Minus. Ook de popgroep Takt uit Amster dam werkt aan de avond mee. Voor de dinsdagavond staat een speelse bijeenkomst voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op het programma. Tekenfilms, ballengooien, muziek, tafelten nis en nog een reeks activitei ten zijn er onderdelen van. Woensdagmiddag wordt vanaf twee uur de kinderfilm Bat man gedraaid en 's avonds kan men klaverjassen. Voor de donderdagavond is er een bij zonder muziekprogramma. SPIN organiseert dan een op treden van de popgroep Arri- fathi (Latin-Rock). Het is voor het eerst dat deze groep in Noordwijk voor het voetlicht komt. De zaal gaat op die avond om negen uur open. Vrijdagmiddag, 6 april, zorgt het werklozen-café voor acti viteiten, terwijl voor de avond (aanvang 20.30 uur) een Folka- vond met levende muziek en een optreden van de cabaret groep Opium op het program ma staat. Zaterdag wordt de fi nale in de festiviteiten. Over dag (van elf tot vier uur) wordt in het JOIN-centrum aan de Sint Jeroenweg een fancy-fair gehouden met aller lei kinderspelen, 's Avonds treedt een popgroep op. Hoogste punt voor Hofwijck Mevrouw H.D. Ouwehand- Van Heiningen (84), voor zitter van de bewoners commissie van Hofwijck hees gistermiddag de vlag op het bejaardencentrum aan de Hazenboslaan in top. Dit naar aanleiding van het feit dat de renova tie en nieuwbouw van dit bejaardenoord in Oegst- geest het hoogste punt hebben bereikt. Traditio neel. betekende dat pan- nenbier voor de bouwvak kers, maar ook voor de bewoners werd een klein feestje gebouwd. De reno vatie en nieuwbouw van Hofwijck verlopen voor spoedig: men verwacht zo. rond het eind van het jaar weer bejaardencentrum weer te kunnen betrekken. Momenteel zijn de bejaar den ondergebracht in de tijdelijke huisvesting aan de Irislaan in Oegstgeest. ffikoETEE 1RWOUDE Een y, groep Zoeter woudenaren een Platform opge dicht. Daaronder wordt punt van samenkomst 'erstaan waar men veel soortige informatie kan ;rijgen, elkaar kan ont boeten en met elkaar ac tiviteiten kan ontplooien, "et idee voor het plat- 'orm is voortgekomen uit de diakonie van de her- mjvormde en katholieke pa rochiegemeenschap, maar inmiddels is ook samen werking ontstaan met het gemeentebestuur. Deze week is op circa 500 adressen een enquête-for mulier verspreid terwijl maandag een informatie dag wordt gehouden in „Ons Huis" aan het Kooi kerspad. De werkgroep die de allereer ste initiatieven heeft ont plooid, bestaat uit de heren M. de Haas, A. van Westing, J. Baart, S. Blijleven, J. Binnema en B. van Kroonenburg. Zij willen Zoeterwoudenaren een zinvolle en nuttige vrije tijds besteding bieden. Van West ing: „Via het platform kunnen we wellicht mensen activeren. Het klimaat waarin zij zich moeten kunnen ontplooien moet gunstig zijn. De doelstel ling van het platform is driele dig. Op de eerste plaats infor matieverstrekking. Ten twee- Je wil het Platform personen stimuleren zelfstandig tot initi atieven te komen. Ten derde wordt sterk de aandacht ge richt op de mensen die, om welke reden dan ook, overdag veel vrije tijd hebben". De heer De Haas vult aan: „Het initiatief zal van de men sen zelf moeten komen. Wij als werkgroep hebben, met goede steun van het gemeente bestuur, een start gemaakt. We hopen daarom uit de enquête waardevolle gegevens te kun nen halen. We zijn benieuwd hoe de .reacties zijn, maar ook bij een geringe respons gaat het Platform van start. We moeten de mensen die hun si tuatie willen verbeteren en veranderen daartoe de moge lijkheden bieden. Als mensen elkaar vinden kunnen daar nieuwe initiatieven uit voort vloeien/Voorts worden bij een positieve opzet andere mensen gestimuleerd". Om het Platform gestalte te kunnen geven wordt deze week dus een enquête gehou den. Mensen met een uitke ring en 250 willekeurige per sonen krijgen het enquêtefor mulier. Een gelijk aantal vrou wen en mannen wordt bena derd. Verder worden op cen trale plaatsen formulieren neergelegd. De gemeentelijke commissie welzijn heeft zich positief uitgelaten over het ini tiatief van de werkgroep. Het overleg heeft reeds geresul teerd in een nauwe samenwer king met de afdeling sociale zaken en de maatschappelijk werkster van Midden Rijn land. DADERS BINNEN EEN UUR AANGEHOUDEN LEIDEN/NOORDWIJKERHOUT De Leidse politie heeft gistermiddag in samenwerking met de Rijkspoli tie Noordwijkerhout in nog geen uur tijd een overval op een kantoor van uitzendbureau Randstad aan het Kort Rapenburg in Leiden opgelost. De daders, twee Noordwijkerhouters van 20 en 22 jaar oud, werden in hun woonplaats aangehouden. Bij de overval, waarbij gebruik werd gemaakt van een pistool, werden enkele duizenden guldens buitgemaakt Een Leidse politieagent die op weg was naar huis, zag op de Pa pengracht een jongen rennen die een geldkist droeg. De agent zette per fiets de achtervolging in en hij zag de jongen op Het Gerecht in een auto stappen. In deze auto zat een man achter het stuur. Het tweetal ging er vandoor en de agent fietste achter de auto aan, maar hij raakte al gauw het spoor bijster. Op de Breestraat zag de agent nog een hardlopende man. Dit bleek een medewerker te zijn van het uitzendbureau, die de agent vertelde dat er een overval was gepleegd. Daarop werd het kenteken en signalement van de auto doorgegeven en al snel kon het tweetal in Noordwijkerhout worden aangehouden. In de auto werden het pistool en het geldkistje gevonden. Tij dens de overval waren vier personeelsleden in het pand aanwe zig, die onder bedreiging van een pistool op afstand werden ge houden. De Noordwijkerhouters, die goede bekenden van de po litie zijn, zijn gisteravond naar het politiebureau in Leiden over gebracht. LEIDERDORP Hoewel het bestemmingsplan Elisa- bethhof per ongeluk door de provincie is goedgekeurd is Leiderdorp nog lang niet zeker van de meubelboule vard. Wel heeft de provinciale vergissing de gang van zaken rond de plannen voor de meubelcentra versneld. In principe staat alleen een zogenaamde verklaring van geen bezwaar de Leiderdorpse plannen nog in de weg. Deze verkla ring zal voorlopig echter niet door de provincie worden afgege ven. Het bestemmingsplan is weliswaar goedgekeurd, maar wordt pas definitief als de termijn waarbinnen nog beroep bij de Kroon kan worden aangetekend, is verstreken. Door de „con currentie" uit Zoeterwoude, Leiden en Den Haag zal deze moge lijkheid vrijwel zeker worden aangegrepen. Verder zullen er ook verklaringen van geen bezwaar voor de plannen in Zoeter woude, Leiden en Den Haag worden aangevraagd door de des betreffende gemeenten. Al met al kan de afgifte van een verklaring van geen bezwaar lang genoeg worden gerekt om al het geplande overleg over de meubelboulevards af te ronden. Gedeputeerde Staten zullen de komende week de nota lokatiemogelijkheden voor een meubel boulevard van de ambtelijke werkgroep bespreken. In juni volgt nog een hoorzitting waarop de bezwaren tegen de meubelboule vard in Leiderdorp aan bod zullen komen. De provincie zal straks behalve de aanvraag van Leiderdorp meerdere aanvra gen voor een verklaring van geen bezwaar voor de vestiging van een meubelboulevard ter beoordeling voorgelegd krijgen en zal dan pas een keus gaan maken. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant I Naam I Adres Postcode/Plaats Betaald wordt: 0 per maand met automatische afschrijving van bank/girorekening .nr: 0 per kwartaal I Stuur een set tennisballen naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ _Telefoon_ I Stuur deze bon in open envelop-geen postzegelplakken- naar: Leidse Courant. Antvfoordnummer 998,2500 VD Den Haag I nb. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een abonnement worden geweigerd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3