„Sa turday Nigh t Live niet altijd even leuk gekleurd gezien Boekenbal: leuk doen tussen de schuifdeuren Ceidae (Sou/tont MEER LUISTERAARS RADIOKERKDIENSTEN ^ADIO/TELEVlSÏÊ DINSDAG 27 MAART 1984 PAGINA 15 Wat is dat toch precies met die Adriaan van Dis? De man heeft in het vorige winterseizoen ineens naam gemaakt als aanvoer der van zijn eigen praatprogramma via de VPRO-televisie en aan die naam schijnt tegenwoordig ook gekoppeld te worden het aanvoerderschap van de culturele élite van ons land. We moeten het toegeven: Van Dis is iemand die zijn zaakjes voortreffelijk voor elkaar heeft en haast ongeloofwaardig bele zen is. En de gesprekken die hij in zijn show voert zijn vrijwel zonder uitzondering de moeite waard. Ze gaan tenminste ergens over, en het is niet de babbel-om-de-babbel zoals die maar al te vaak te zien en te horen is vanuit 't Gooi. Maar Van Dis is tegelijk iemand met maniertjes, iemand die je niet te vaak kunt zien zonder dat hij gaat irriteren. Dat heeft te maken met zijn bekakte manier van spreken en zijn als arrogant overkomende blik. En niet te vergeten met de manier waarop hij toch altijd probeert de show te stelen door leuker of slimmer te zijn dan zijn gasten. Vandaar dat zijn gastheerschap vorige week tijdens de voorstel ling rondom de Boekenweek mij persoonlijk een beetje in het verkeerde keelgat is geschoten. Van Dis acteerde de slagvaardi ge presentator die hij (in elk geval in die situatie) niet was, ging op uiterst flauwe manier het Vlaams van schrijver Karei Jonck- heere zitten nadoen, voerde nogal onbenullige gesprekken met schrijvers in de zaal. Bovendien had hij, wat de hele opzet van de show betreft, beter moeten weten. Schrijvers zijn immers op hun best als ze schrij ven (het woord zegt het al) en maar zelden interessant als ze het woord nemen. Daarom had de hele manifestatie iets van e miliefeestje, met de leukste neefjes tussen de schuifdeuren bezig met matig ingestudeerde sketchjes. Er zijn best een paar schrijvers die hun stukjes niet onverdien stelijk zelf kunnen voordragen, zoals Johnny van Doorn en Cees Buddingh; zij leverden op die avond in Carré nog net aanvaard bare bijdragen. Maar de meeste stylisten zijn in dit soort situaties oninteressant, monotoom, om niet te zeggen gewoon heel verve lend. En het naspelen van een televisiespelletje uit de jaren vijf tig met schrijvers van vandaag leverde ook al geen hoogstaand kijkgenot op, laat staan literatuur van enig niveau. Het enige echt leuke was eigenlijk de bijdrage van cabaretier Youp van 't Hek, die in een sketch met Van Dis de vloer aan veegde met het huidige gebruik dat alle mogelijke uitgevers alle mogelijke schrijvers proberen te promoten via optredens bij alle mogelijke televisie-programma's, onder het motto dat de kassa moet rinkelen. En daarmee was weer eens mijn stelling onderbouwd dat je het maken en presenteren van televisie-programma's moet overla ten aan mensen die daarvan hun beroep hebben gemaakt, en dat ie niet straffeloos aan amateurs (al zijn het dan kunstenaars in het literaire) de camera en de microfoon ter hand kunt stellen. Cultuur op de televisie? Ja graag. Maar dan in een vorm die de getoonde cultuurbedrijvers laat zien in die activiteiten waarin ze het sterkst zijn. Het is reuze interessant om de columns van Jan Blokker of Piet Grijs te lezen, en misschien kunnen ze die ook nog aardig voorlezen. Maar ik heb er toatal geen behoefte aan die heren achter lessenaars te zien staan om op gewilde manier flauwiteiten uit te wisselen. Zelfs dat is misschien nog leuk als je het beziet en aanhoort vanuit de zaal waarin het plaats grijpt, maar niet op de televisie. Je houdt je hart vast als je de plannen hoort van de mensen die zich verenigd hebben in de Stichting Het Derde Net Plannen voor een net vol met „cultuur", waarin ongetwijfeld de kunste naars en de artiesten (let op de fijne nuance) het hoogste woord krijgen. Als dat van dit soort boekenbalshows gaat opleveren kunnen ze nu alvast rekenen op de geringste kijkcijfers in de vaderlandse televisiegeschiedenis. Dat zullen ze vanuit hun elitaire opstelling niet erg vinden, want ze zijn waarschijnlijk het liefst gewoon lekker onder el kaar. Maar moeten wij dat dan met z'n allen bekostigen? RENE DE COCQ HILVERSUM - Het aantal luisteraars naar de IKON-ra- diokerkdiensten op zondagochtend neemt gestaag toe. Dit valt op te maken uit het jaarverslag 1982-1983, ge combineerd met de Beleidsnotities 1984, dat de IKON onder de titel „Terughoren en Vooruitzien" heeft uitge geven. In 1976 luisterden 92.000 mensen naar de kerk diensten, in 1980 207.000 en in 1982 253.000. Het gaat hier in alle drie gevallen om uitzendingen op Hilversum 1. Elk jaar wisselen IKON en KRO-RKK van zender. Het aantal luisteraars op Hilversum 2 is voor beide om roepen altijd aanzienlijk geringer dan op Hilversum 1, omdat Hilversum 2 voor veel mensen slecht te ontvan gen is. Volgens de Beleidsnotities streeft de IKON er naar, een langzaam roulerende en een zich langzaam aanvullende groep van Gemeenten te vormen, die enige ervaring kunnen opbouwen in het verzorgen van radio- kerkdiensten. Gedacht wordt aan de mogelijkheid, bij voorbeeld tweemaal per jaar bij een Gemeente terug te komen voor een serie van twee diensten. De IKON zou met deze Gemeenten een aantal jaren willen samenwer ken. Daarnaast wordt nog gedacht aan bijzondere vor men van erediensten op de radio. In samenwerking met lokale groepen kunnen erediensten worden voorbereid en uitgezonden. Hierbij gaat het dus niet om kerkelijke Gemeenten. Ook kunnen specifiek voor het medium ra dio bedoelde vormen van eredienst worden ontworpen. Daarbij kan bij voorbeeld worden gedacht aan studio diensten, waarbij de vorm afhankelijk is van het onder werp dat centraal staat. Het ziet ernaar uit, dat de pro gramma's op zondagmiddag zullen verdwijnen. Drie jaar geleden stopte de IKON met het uitzenden van vespers, omdat deze een minimale respons en kijkdichtheid had den. De vespers maakten plaats voor interviews, film- portretten, groepsgesprekken en documentaires met een godsdienstige of theologische inhoud. Het IKON-bestuur heeft besloten in de toekomst te gaan uitzenden op de vrijdagavond, aangezien het meent dat de Kerken beter door de week op de televisie aanwezig kunnen zijn. HILVERSUM Het ko mische televisie-program ma „Saturday Night Live" heeft, sinds het in 1975 voor het eerst op de Ame rikaanse buis kwam, mor gen bij ons, heel wat te weeggebracht. Zo introdu ceerde de wekelijkse show onder meer het Blues i Brothers-project van Dan Aykroyd en John Belushi. Door zijn succes als ko misch talent in het (voor Nederland) vijftig minu ten durende programma I kreeg John Belushi ook I hoofdrollen in speelfilms zoals „National Lampoon's I Animal House" en „1984". I Het satirische programma, dat op zaterdagavond mil- joenen kijkers aan zich bond, won door de jaren heen meer dan twaalf Emmy-Awards. Dit voor jaar werden in Amerika de laatste afleveringen I uitgezonden. Het vervolg heet daar „The New j Show". Dat het zo lang heeft geduurd voordat ook Nederland kennis mocht maken met de show, waarin grappen, muziek en sketches zich in een snel tem po afwisselen, heeft volgens de VPRO te maken met de kos ten. Door de auteursrechten 4ie er op rusten en de vraag- /irijs was de comedy-reeks (die t wisselvallig is van kwaliteit) te kostbaar. Nu de eerste shows (al geruime tijd) zijn vrijgege ven heeft de VPRO de stap ge nomen er een aantal op het scherm te brengen. De eerste wordt morgenavond (Ned. I om 20.33 uur) uitgezonden. Trendsetter Een van de redenen voor de VPRO om tot aanschaf van (voorlopig) tien afleveringen over te gaan, was het feit dat het programma jarenlang een trendsetter is geweest voor co medy-series en speelfilms. Bo vendien bleek binnen de pro grammering van de omroep dat er te weinig tijd was inge ruimd voor amusement. De shows, die de Nederlandse kij ker te zien krijgt, zijn uit de periode 1976-1978. Het ligt echter in de bedoeling ook nieuwere programma's aan te kopen. „Saturday Night Live" is een echte Amerikaanse show. De vraag is dan ook hoe leuk de Nederlandse kijker de sket ches en grappen zal vinden. Zeker is dat de vertaal-afde- ling van de NOS er een hele klus aan zal hebben. „Satur day Night Live" is een flitsend programma, wat losjes van op zet, waarin een heleboel ge beurt. Wie hoogstaand amuse ment verwacht zal bedrogen uitkomen. De grappen (in de eerste afleveringen) zijn veelal middelmatig en erg schuin. De comedy-reeks maakt ge bruik van een aantal vaste on derdelen in de show. Zo is er de „Weekend Update", een soort alternatief journaal, dat nieuwsfeiten gebruikt om tot humor en grappige sketches te komen. Dat het niet altijd even geslaagd is, wordt duide lijk in de eerste aflevering. Andere vaste punten zijn de muzikale gast en een namaak advertentie. „Saturday Night Live" werd rechtstreeks uitgezonden van uit de televisie-studio van NBC in New York. Om de ac teurs de kans te geven zich om te kleden voor een volgende sketch zaten tussen de ver schillende onderdelen recla me-blokken. Een van de pun ten van kritiek op het pro gramma in Amerika was dat er té veel reclame werd ver toond. Met dat probleem zit de Nederlandse kijker niet. Hij zal echter kunnen constateren dat de actualiteit, wanneer presidenten of andere staats hoofden het middelpunt van de satire zijn, is verouderd. Opvallend is dat de show voornamelijk wordt bijge woond door jonge mensen. Bo vendien kijkt het publiek van uit de hoogte op het gebeuren beneden op de studiovloer. Dat het programma zich jaren lang in een hoge kijkdichtheid heeft mogen verheugen, moet ook te maken hebben gehad met de gastpresentator, die wekelijks werd uitgenodigd. De samenstellers kozen voor die rol bekende persoonlijkhe den. Dezen bleken bijna zon der uitzondering bereid voor de camera te verschijnen, waardoor de kijker artiesten kreeg voorgeschoteld zoals „Fien" in Maassluis Jasperina de Jong trekt als „Fien" door het halve land om ter plekke lokaal gekleur de opnamen te maken voor de KRO-tv-musi- cal over het leven van Fien de la Mar. Dezer dagen werden beelden geschoten in Lieren op de Veluwe, waar nog een station in oud-mo- idische stijl staat, als destijds op tournee in i Maassluis. Costumier Yan Tax, die ook „Wil- i |em van Oranje" in het pak stak, schikte Piens Kleding naar de trant van de jaren '30. Het team dat verantwoordelijk is voor de teksten en in het merendeel van de sketches is te zien, ging door het leven als „Not Ready For Prime Time Players". John Lennon en Yoko Ono, Steve Martin, Paul Simon, Eric Idle, Burt Reynolds en Kirk Douglas. De rol van de gastpresentator is niet die van een man of vrouw die de ver schillende onderdelen van de show aankondigt. Wel zorgt hij of zij aan het begin van het programma voor de introduk- tie. Daarna is de gast meestal in een aantal sketches te zien, voor hij de kijker goede nacht wenst. Elke presentator drukt daarbij zijn eigen stempel op de show, die hij introduceert. Zo zingt Paul Simon een aan tal liedjes, maar begint de En gelse komiek Eric Idle (Monty Python) met een reeks grap pen. De show met Eric Idle (de tweede) is leuker dan die van de Amerikaanse komiek Steve Martin, waarmee de VPRO begint. Wat die eerste show toch de moeite waard maakt, is het muzikale optreden van The Blues Brothers. Door de dood van John Belushi in maart 1982 door een overdosis heroïne, hebben deze beelden (voor de fans) historische waarde gekregen. Martin ver vulde in de geschiedenis van het programma overigens vijf maal de rol van gastpresenta tor. De bouwstenen van de satire werden gevormd door een team dat zich „Not Ready For Prime Time Players" noemde. In dat clubje zaten mensen als Dan Aykroyd, John Belushi, Chevy Chase, Jane Curtin, Garrett Morris, Bill Murray, Laraine Newman en Gilda Radner. Zij waren niet alleen verantwoordelijk voor een groot deel van de teksten, maar zij waren ook te zien in het merendeel van de sket ches. HANS PIET Toelichting Reilly, meesterspion Zoals Reilly al voorzien had, j krijgt zijn arrestatie in Moskou diepgaande gevolgen. Vooral in Moskou zelf, waar Stalin en Dzerzhinsky hun strijd om het -j gelijk blijven voortzetten, maar ook in Londen. Cummings is vastbesloten Reilly vrij te krij- gen, maar Sykes vindt het be- 1 ter om hem doodleuk te laten vallen. De Tsjeka-agenten zijn intus sen erg actief. Reilly's aparte- ment in Londen wordt door zocht. Ze bedreigen zijn vrouw Pepita in Parijs en laten haar weten, dat Reilly dood is. Maar terwijl Stalln alle leden van „The Trust" heeft laten arres teren, wordt Reilly verhoord en gemarteld. En zelfs dan nog weet hij Dzerzhinsky onaange name verrassingen te bezor- I gen. 20.23 uur Nederland 1. De overwintering van de laplanduil Nadat in Finland de zeldzame laplanduil tachtig jaar niet meer was gesignaleerd, heb ben daar in 1981 weer veertig exemplaren de winter doorge bracht. Een Finse televisie- -ploeg heeft ze voorzichtig be naderd bij het plaatsje Porvoo, vijftig kilometer van Helsinki. De geheimzinnige vogel, waar van tot nu toe weinig bekend was, hoort in het hoge noorden thuis. In Siberië is hij nog steeds te vinden. De laplandui len, die bijna twee keer zo groot zijn als onze kerkuilen hebben een grijs uiterlijk met kleine gele ogen. Hij haalt zijn prooi vanonder de sneeuw vandaan. Finse onderzoeken hebben uitgewezen, dat zij voornamelijk woelmuizen eten. 19.55 uur Nederland 2. Omnibus De wekelijkse kunstkroniek van de NOS komt vanavond uit het dorpje Acquoy. Daar is de Kijkschuur van mr. Plet Cleve- ringa te vinden, waar het pro ject „Licht, geluid, beweging" gestalte krijgt. Verder In „Om nibus" aandacht voor „I Puri- tani" dat door de Nederlandse Opera Stichting wordt uitge voerd, voor de Tsjechische kunstenaar Mucha en zijn affi ches, voor toneelgroep Sater die „De emotionele pest" speelt en tenslotte voor de educatieve tentoonstelling „Prikkels in Beeld". 21.40 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Hecriot. James wordt beloond door een dankbare veeboer. Deze beloning ligt hem wel erg zwaar op de maag. 16.50 Anna, Ciro en Co (12), Italiaanse tv-serie. Ciro gaat met een vriend van zijn va der mee, die kostumier aan het theater is. TELEAC 18.25 Follow me, herh. 23. 18.40 Follow me, 24. VARA 18.55 Nils Holgersson. Afl.: Voorjaar in Lapland. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Reilly, meesterspion (slot), tv-serie. Reilly's ar restatie in Moskou heeft verstrekkende gevolgen. (Zie toelichting). 21.20 Achter het nieuws. 22.00 Pisa, met Henk Spaan en Harry Vermeegen. 22.15 De Konsumentenman. 23.15 Simon Carmiggelt ver telt het verhaal „De pil". 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. 19.55 De overwintering van de Laplanduil, Finse docu mentaire. (Zie toelichting). 20.20 Tijdsein, actualiteiten en achtergronden. 20.50 Pompen voor eten, do cumentaire over de droogte in Noordoost-Brazilië, waar duizenden mensen met de hongerdood bedreigd wor den. 21.15 David, een man naar Gods hart. Afl. 7: De koning is dood, leve de koning. Henk Binnendijk spreekt met jonge mensen over 2 Samuel 1 t-m 6. NOS 21.40 Omnibus, kunstkroniek. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. De Laplanduil staat centraal in de documentaire „De overwin tering van de Laplanduil". Ned. !l om 19.55 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tage88chau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Die kleinen und die feinen 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 20.00 Tage88chau. 20.15 Bananas, muziek en nonsens. Met o.a.: INXS, Tracey Ulmann, Bette Midler en Status Quo. 21.00 Monitor, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Flametti, toneelstuk van de „Schlicksupp teatertrupp" gebaseerd op documenten van de Dada- bewe ging. In het jaar 1916 ziet de jonge generatie, die de Eerste Wereldoorlog aanvankelijk als een welkome bevrij ding uit de dagelijkse sleur be schouwde, de wreedheid en zinloos heid van de oorlog in. Er zijn twee mogelijkheden: meevechten of ver dwijnen. Een jonge groep kunste naars, die naar Zürich is geëmigreerd, richt een avantgardlstisch cabaret op, dat nieuwe vormen, nieuw leven moet brengen. Er ontstaan hier nieuwe ar tistieke Ideeën, alternatieve levenswij zen en plannen voor een andere maatschappelijke orde. En dan ver schijnt Flametti, de variété-artiest, op zijn eigen manier autoritair, zonder pretenties en amusant. 00.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Waldhalmat (13), tv-serie. 18.20 Mein Name ist Hase, tekenfilm. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Was soil bloss aus dir werden, tv-spel. 21.05 Goldauge und Blattlausloewe, dlerenportret. 21.15 WISO, economisch en sociaal 21.?5 (teute-journal. 22.05 Ober allen Gipfeln 1st Ruh, ko medie van Thomas Bernhard. Met: Traugott Buhre, Annellese Römer en Angela Schmid. Deze komedie door het Schauspielhaus Bochum be schrijft op ironische en parodistische wijze een opgeblazen literator, die tij dens het stuk als een zelfingenomen nul wordt ontmaskerd. Morltz Meis- ter's droom was het operazanger te worden, maar een verkoudheid heeft dat verhinderd. Daarom Is hij dichter, filosoof, Goethe-bewonderaar en bij enhouder geworden. Nu in de derde fase van zijn leven is hij een beroemd man. Ter ere van de voltooiing van zijn laatste werk wordt een avondje georganiseerd, waarop de beroemde dichter zijn werk zal voorlezen. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus math, algebra. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreportan Mensen in de jungle van Peru. 20.45 Rückblende. Portret over Adam Riese. 21.00 Formel Eins, de ARD Hitpara de. 21.45 Landesspiegel. Reportage over Friedrich Wilhelm Koch. 22.15 Monitor im Kreuzfeuer. 23.00 Deutschland Bilden Unter'm Hammer. Aansl.: Journaal. België BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: De herfstor- ganist (herh.). 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 De jonge uitvinder: De wek ker. 19.05 Kunst en kunst maken (12). 19.35 Kijk uitl Afl.: Spoilers, sportstu ren, enz. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I Q., quiz. 20.45 Een wereld: Chia Chia Fox Fox, programma over het werk van „Artsen zonder grenzen" in Tsjaad. 21.45 Programma van de Liberalen. 22.35 Toto-winnaars, Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Webster (13), komische serie. 19.25 Tijdrover. Doe het zelf. Behan gen (2). 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Premiere-magazine, nieuws uit de filmwereld. 21.05 Quartet, Brits-Franse speelfilm uit 1980. Regie: James Ivory. De ver filming van de roman van Jean Rhys beschrijft het vrijgevochten kunste naarsleven in het Parijs van de twinti ger jaren. In de artiestenwljk Mont- parnasse leidt Marya (Isabelle Adja- ni), een danseres van Antilliaanse af komst, een onbezorgd leven met haar man Stephan (Anthony Higgins). Wanneer haar man wegens heling van kunstvoorwerpen in de gevangenis terechtkomt, ontfermt een Engels maecenas-echtpaar (Alan Bates en Maggie Smith) zich over haar. Marya trekt bij de Heidlers In en er ontstaat een relatie tussen haar en Heidler, die door de vrouw wordt toegelaten, om dat ze haar man niet wil verliezen. Maar op een dag komt Stephan terug uit de gevangenis. 22.40 Handel en wandel: Krisis en middenstand in krisis? (3). RTBF 1 16.40 Vacatures ONEM. 16.55 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Les cerfs-volants (1), Franse tv-serie naar de roman van Romain Gary. Met o.a. Jacques Penot, Anne Gauthier en Jean-Marc Thlbault. 21.05 Videogam, videoclip-magazine. 21.55 Salut l'artiste. 22.55 Journaal. 23.10 Tribune economique et socia le. TV 5 19.00 Les avontures d'Arthuro. Kin derprogramma. 19.10 Si on chantait. Gevarieerd pro gramma. 20.05 Temps present. Magazine. 21.30 Musique populaire Suisse. Engeland BBC 1 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Tuesday. 17.20 Mighty Mouse, tekenfilmserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Charlie Brown. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Treasure Houses, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 District Nurse (12), serie. 20.40 A Question of SporL 21.10 Dallas, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today: Under the ham- 23.40 You can't change the world. 00.15 Hoogtepunten van da soccer- -wedstrijden. 00.23 Nieuwsoverzicht. 00.25 What a picture: Lord Ucht- field. 00.55 Weerbericht BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met ondertt- 18.40 Charlie Chan Mystery: Rio. 19.40 Tucker's luck, kinderserie. 20.05 Sparks. 20.30 Jane. 20.40 Top Gear '84. 21.10 Chronicle: Bath Waters. 22.00 Marti Calne. 22.50 Arena. 23.40 Newsnight. 00.30 Tv-cursus. ITV 16.30 Miracles take longer. 17.00 Cockleshell bay. 17.15 Batfink. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.05 In loving memory. 20.35 Night Slaves. Amerikaanse tv- film (1970) 22.00 The Jewell in the crown (13). 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 The food war. 00.20 The mysteriea of Edgar Walla- 01.30 Tuesday Topic. Lee Grant, ooit te zien in „Pey ton Place", is een van de aard bewoners, die via hypnose van buitenaardse wezens wordt ge dwongen de pech aan de vlie gende schotel te verhelpen in Night Slaves". ITV orn 20.35 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOT 09.00 Schooltelevisie. 09.30 NOS: Nieuws voor doven. 09.35 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO 15.00 Thema 20: Een „moeilijk" kind. VARA 15.30 VARA's Filmclub. Met: De Smurfen; De Boefjes; Molletje, Puppie, Gil en Julie; Teddy Hangoor en Bumme, de beer van de rommelmarkt. 17.02 De film van Ome Willem. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesam8tra0e. 10.00 Heute. 10.03 Was soil bloB aus dir werden (herh.). 11.40 Mosaik. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tages schau. 16.10 Mode, Madchen, Mana ger, modenieuws. 16.55 Dirk van He- veskerke (4), jeugdserie. 17.40 Nud nik (4), tekenfilmserie. 17.50 Tages schau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht 15.25 Enorm in Form (12), herh. 15.40 Teletekst-o verzicht. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Rappelkis- te, kleuterserie (herh.). 16.35 Die Bft- ren sind I09, Amerikaanse tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-Ulustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. BRT 1 17.00 Grizzly Adams (13), Ameri kaanse jeugdserie. 17.45 Popeye, te kenfilmserie. 17.55 Journaal. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.30-15.30 School televisie. 15.50 Graffiti, jeugdpro gramma met Les petits genles (4). 17.30 Plein Jeu, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Bellamy on Botany. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar, Aziatisch ma gazine. 13.30 Journaal. 13.55 Weer bericht met landbouw-overzicht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pepple Mill at one. 14.45 Bod, kinderserie. 15.00 (ZW)Secret bey ond the door, Amerikaanse speelfilm (1948). Regie: Fritz Lang. 16.35 Te kenfilm. 16.50 The Magic Rounda bout. 16.55 Play school, it's Wed nesday. 17.20 Mighty Mouse, teken filmserie. 17.25 Jackanory, kinderse rie. 17.40 Rentaghoet, kinderserie. ITV 07.25 Tv-am. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Europese volksverhalen. 11.40 Portrait of a legend. 12.05 Mysteries, myths and legends. 12.30 Hernes- sing the past. 12.55 Wattoo wattoo. 13.00 Flicks. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Three little words. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Crown court. 15.30 A country pratlce. Radio HILVERSUM 1 AVRO: 16.30 Kom *ns langs in „Des Indes". 17.52 Per sal- do. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Operette-musical. 21.02 De Cock en het sombere naakt. 21.33 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS nws.show. P.P.: 18.20 Uitzending van de EVP. Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Te- leac: 21.30 Tekenen en schilderen (12). 22.00 Por Favor, herh. 15. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Op zoek naar de aarde (5), hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA: 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Hof van heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Brucknerfes- tival Frankfurt 1982 (3): Symf. no. 8 in c kl.t. in de versie van 1887. Radio Symf. Ork. Frankfurt. 21.30 Vondel had een kousenwinkel (3). 2? 25 Ker korgelconcert. HILVERSUM 5 (Vla AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Inform, ma- gaz. T/m 18.00 ieder uur Rijnmond- -nleuws in aansluiting op het ANP- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 De jukebox. 15.03 Nederland Muziekland. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio. NOS: 9.05 NOS- -sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow Me I. les 24. VARA: 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor haarl (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. 12.16 Overheids voorlichting. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Bllj- dorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: Amsterdams Ka merorkest. 12.25 Promenade Orkest: Klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Kerkor- gelmuzlek. AVRO: 13.30 Rudolf Kem- pe dirigeert werken van R. Strauss. 14.30 Muziek van Brahms en Men delssohn voor koor en ork. 15.30 Aus Litauen, suite van blaaskwintet, op. 23. Laurischkus. 15.45 Jonge Neder landse solisten spelen oude- en he dendaagse muziek. RADIO RIJNMOND 7.30 en 16.30 In formatief magazine. Van 7.00 t/m 18.00 leder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANPnieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15