Rumoer rond verdwijnen Nieuwkoops zwembad REGIOMOURINAAL RECHTSZAAK OVER NIEUWKOOPSE JUWELENROOF WORDT UITGESTELl dagpuzzel Nederlandse vrachtwagen LEIDEN/REGIO CeidócQowixvnt VRIJDAG 23 MAART 1984 PAGINA dienstuerlening ARTSEN Leiden: Groep 1: Mastenbroek. Tan. Van Tol. Zwijnenburg. Meyer. R. van Leeuwen. Verhage, Groeneveld en Kloprogge: za. dr. Verhage. tel. 218661. zo. dr. Meyer, tel. 215510.* Groep 2: Pieterse, Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk. Klaassen. Rus. Kruis en Lahr: za. dr. Kruis. tel. 126371. zo. dr. Van Gent. tel. 122538.* Groep 3. Pleiter. J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruijne. J. de Bruijne, Stolk, Engel en Fogelberg: za. dr. De Bruyne. tel. 141225, zo. dr. Van Leeuwen, tel. 120412.* Groep 4: Van Wingerden. Van Rijn, Bênit. Nieuwenhuis. Roos. Boer. Van de Waard en Arnou: za. dr. Nieu wenhuis. tel. 768918, zo. dr. Boer. tel. 310420.* Groep 5: Schaefer, Jasperse. Crul. Kooy- man, De Jong, Prince. Reinders, Hammerstein en Kortmann: za. dr. Reinders. tel. 760947, zo. dr. Jasperse. tel. 124961.* Oegst- geest: vanaf za. 10 uur: dr. Van Overvest, tel. 173994. Leider dorp: za. dr. Du Ry, tel. 891100, zo. dr. Van velzen. tel. 891100. Spreekuur van 12.30 tot 13.00.* Voorschoten: za. dr. Koopmans, tel. 6352, zo. dr. Meiman, tel. 2493. Warmond - Voorhout: dr. Walenkamp, tel. 10030. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Noordwijkerhout: Wei gert opgave Katwijk aan Zee: dr. Schonenberg, tel. 12336. Katwijk - Rijnsburg - Valken burg: dr. Van de Water. tel. 12921. Lisse: Antwoordapparaat eigen huisarts. Sassenheim: dr. Schmidt, tel. 11253. Hille- gom: dr. Osinga. tel. 15613. Alkemade - Rijnsaterwoude Leimuiden: dr. Glansbeek, tel. 01713-2511. Alphen: Voor de praktijken van Stehouwer. Van Gemeren, Plag, Visser. Varkevis- ser, Van Engelen, Smid. en Zikel: za. dr. Stehouwer. tel. 22425, zo. dr. Visser tel. 22088. Voor de praktijken van Boss, Eradus, Van Der Steen. Hetzberger, Kleinhaneveld en Wijnmaalen: za. dr. Hertzberger, tel. 72364. zo. dr. Boss, tel. 72472. Ha- zerswoude Koudekerk: dr. Bosch. tel. 01728-9281. Bent huizen - Boskoop: dr. Leeuwen- burgh, tel. 01727-5700. Lange- raar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Gunst. tel. 01722-2139 Nieuwkoop - Noorden: dr. Essens. tel. 01724- 8482. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Van Veen. tel. 220164, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Leid- schendam: Voor spoedgevallen tel. 238356. Bollenstreek: dr. Tegelaar. tel. 02521-12369. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Leiden Zuid-West en Apotheek Boehmer in Leider dorp. Alphen: Apotheek Rid- derveld Alkemade: Apotheek Alkemade, Veerstraat. tel. 01713-9100 Katwijk: Apotheek Sloothaak Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. WIJKVERPLEGING BOLLEN STREEK Sassenheim - War mond - Lisse -Beekbrug: mw. Van der Laan, tel. 01719-17143. Noordwijkerhout -Voorhout - Oe Zilk: mw. Meyer, tel. 02523- 5424. Hillegom: Opgave via het antwoordapparaat. tel. 02520-16217. Leidschendam: Leidschendamse Kruisvereni ging. tel. 070-455300. DIERENARTSEN Leiden: dr. Helder, tel. 220513, dr. Vestjens, tel. 144323 Oegstgeest: dr. Van Duyn tel. 173266. Voor schoten - Leidschendam: dr. Frencken, tel. 271110. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). ONDERWIJSWINKEL Sophia- straat 36. tel 071-214256 of 126325. Open: maandag tot en met vrijdag 12.00-17.30 u. OPVANGCENTRUM VROUWEN Crisiscentrum voor vrouwen (met eventuele kinderen) in nood. Huize St. Maarten. St. Ja- cobsgracht 1. Leiden, tel.071- 142497. Dag en nacht bereik- HULP AAN BUITENLANDERS Spreekuur voor Marokkanen. Al phen aan den Rijn. Emmalaan 2, tel 01720 - 94841. ma. 9-10 u. di. 14-15 u. Leiden, bureau voor maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c tel. 071 - 142144 en 146049. do. en vr. 14-15 u. JONGEREN ADVIES CENTRUM Caeciliastraat 67. Leiden. Te lefoon 126052. Geopend: ma. t/m vr. 16.00-22.00; za. 14.00- 17.00. I l13 1 lS 1 t= 15 16 |17| 2° r 22 [23 "118 [19 I24 1 2S |""|26 2 29~ Ml J31 pTï 1 28 Horizontaal: 1 soort pruimeboom; 8 het gaan van eb naar vloed; 9 warm zeepwater; 10 vogelprodukt; 11 wind richting (afk.); 13 alvorens; 15 sym bool vam krypton; 16 eetlust; 18 mo gelijkheid; 20 lofdicht; 21 loterijbrief je; 22 denkvermogen; 24 soort struis vogel; 25 senior (afk.); 26 bij voortdu ring; 28 wiskundig getal; 29 eminentie (afk.); 31 gewricht; 33 dieregeluid; 34 mispelboom. Verticaal: 1 buitengewoon zware stem; 2 kant v.h. schip die van de wind is afgekeerd; 3 loofboom; 4 prestatie verhogende stof; 5 voorzet sel; 6 muzieknoot; 7 wijnsoort; 12 be vel; 13 eerstkomende (afk.); 14 gods dienst (afk 15 weideplantje; 17 ge lofte: 19 weide in het hooggebergte; 23 voegwoord; 24 landbouwwerktuig; 27 vloeistof; 30 muzieknoot; 31 soort grammofoonplaat (afk.); 32 inhouds maat (afk.); 33 uitroep. OPLOSSING •eq GC :iP 2G d l IC '!w 0G '0||O LZ ;6a ÏZ :ua ZZ ;wie 61 :P9® L\. tdoouM si :">i- H M a Gi '&P -jo zi 'Jeuiatsjalu i '9J g :do s 'adop P 'S3 :(!l Z :LU3»sjoju9»s i. :|0BO;|J9A jeeiedsjuj frG GG 'Pil IC W3 62 !|d 82 :6ou 92 js S2 :0OW9 PZ lepgj zz '»0| 12 :apo 02 :subm 8t •M9J» 91. 'PA St 'J93 Gl O N U -!3 01 :dos 6 '!ll 8 'ujoop99|s 1 qeaiuozuoH Jumelagequiz in Hazerswoude HAZERSWOUDE Negen personen uit Hazerswoude hebben het vragenpakket omtrent eigen gemeente, de Westduitse part nergemeente Waldkappel en Waldkappels „zuster"-gemeente Carhaix, in Frankrijk, foutloos beantwoord. Aan jumelagequiz, die was uitgeschreven door de Vereniging ter bevordering van de Europese Betrekkingen, namen in totaal zevenenveertig per sonen uit Hazerswoude deel. In de twee jumelagegemeenten is eveneens aan de quiz deelgenomen. Burgemeester drs. J.W. van der Sluijs reikt maandag 2 april de prijzen uit. Uit de negen personen die een foutloze antwoorden- reeks inleverden, zullen er twee worden geselecteerd die zater dag 5 mei, dag van Europa, in Waldkappel aan de finale mogen meedoen. Op de bijeenkomst van de Vereniging ter bevordering van de Europese Betrekkingen zal het Hazerswoudse journaal van het jaar 1981 worden vertoond. De vergadering, waarbij iedereen welkom is, begint om acht uur in het gemeentehuis. Garagedieven aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De poli tie van Alphen heeft twee inwoners van Haarlemmermeer ingesloten die zich schuldig hebben gemaakt aan dief stallen bij gagagebedrijven. In de nacht van woensdag op donderdag braken zij in bij twee bedrijven aan de Koperweg. Bij het ene bedrijf werd 1858 gulden weggenomen, bij het andere alleen maar glasschade aangericht. Het twee tal kon gisteren worden aangehouden aan de hand van vingerafdrukken. De Haarlemmermeerders zijn goede be kenden van de politie. Zij hebben ook bekend in februari nog een inbraak te hebben gepleegd bij één van de garage bedrijven, waarbij 8000 gulden werd buitgemaakt. Muziekonderwijs voor jongeren gehandhaafd LEIDSCHENDAM Na de liquidatie van de Streek- muziekschool in Zoetermeer zal Leidschendam zelf het muziekonderwijs voor jeugd en jongeren tot 18 jaar ter hand nemen. De ruim 50 volwassenen die ook via Zoe termeer les kregen zullen tegen kostprijs muziekonder wijs kur gehaald. Het gemeentebestuur overweegt het muziekonderwijs onder te brengen bij de Vrije Akademie Vlietstreek die in de nieuwe bibliotheek een goede accommodatie heeft en over ruime ervaring beschikt met het omgaan en sa menwerken met docenten. Er zijn geen extra kosten aan verbonden. In de begroting van de te liquideren streek- muziekschool was voor Leidschendam (en Stompwijk) een bedrag van ruim 112 000 gulden opgenomen voor 140 jongeren tot en met 18 jaar en de 50 ouderen. NIEUWKOOP Het mo gelijk verdwijnen van het Nieuwkoopse zwembad als er een nieuw bad in het Vrijetijdscentrum komt, heeft heel wat on rust veroorzaakt in Nieuwkoop. Onder leiding van mevrouw M. Onna is een actiecomité gevormd, dat zich fel kant tegen deze gemeentelijke plan nen. Vooral de ligging van het toekomstige zwembad aan de overkant van de provinciale weg 10 vindt het actiecomité niet acceptabel. De kinderen zullen deze drukke weg over moeten steken om het zwembad te bereiken. Gisteren werd er weer een nieuwe episode aan deze zwembadperikelen toege voegd. In het plaatselijke dorpsblad De Omroeper ver scheen een paginagrote publi catie van de heer P. Hoeksema uit Nieuwkoop die zich daarin een fervent voorstander van het nieuwe zwembad ver klaart. De heer W. de Rooy opdrachtgever en exploitant van het toekomstige vrijetijds centrum laat de storm in middels rustig over zich heen gaan. „Hoofdzakelijk emotionele be weegredenen. Men weet wat men heeft en moet maar zien wat men krijgt"; met deze ty pering tracht de heer P. Hoek stra in een huis-aan-huis ver spreid artikel de actie te ver klaren die is ontstaan om het huidige Nieuwkoopse buiten bad aan de Noordenseweg te behouden. In het artikel zet de heer Hoeksema verder uiteen, dat de gemeente onmogelijk zelf een nieuw buitenbad kan betalen. De kosten daarvan zouden drie miljoen gulden be lopen en alleen aan rente en afschrijving komt dat de ge meente op 350.000 gulden per jaar. Het huidige bad kan nog maar enkele jaren mee, zo is uit onderzoek gebleken. Mocht de gemeente toch zelf het bui tenbad gaan vervangen, dan zal, zo verwacht Hoeksema, het jaarlijkse exploitatietekort gaan stijgen van 313.000 gul den (nu 30 gulden per inwoner per jaar) tot zes ton dan. „La ten we er dus blij mee zijn, dat er een overdekt zwembad in het nieuwe Vrijetijdscomplex wordt opgenomen in plaats van het oude bad", aldus Hoeksema in zijn ontboeze ming. r muflifir*t|one1< archltektenburo hooper bv Een tekening van het aan te leggen complex. Exploiteren Het Nieuwkoopse Vrijetijds centrum komt te staan op de plaats waar nu automobielbe drijf W. de Rooy aan het kruispunt provinciale weg- Nieuwveenseweg is gevestigd. De Rooy gaat zelf dit acht mil joen gulden kostende complex ontwikkelen en ook exploite ren. Het omvat behalve een overdekt zwembad met ligwei- de ook een tehuis annex sport hal, een multifunctionele zaal annex gehoorzaal, een biblio theek, een discotheek, squash- banen en een restaurant. De Rooy: „Dat overdekte zwembad is commercieel ge zien voor mij nauwelijks aan trekkelijk. Het kost veel en ik moet maar zien of er rende ment uitkomt. In feite hoeft het van mij dan ook niet, maar de gemeente wil dat een der gelijke voorziening in het complex wordt opgenomen". En als Nieuwkoper in hart en nieren, De Rooy wijst er op dat ook zijn vader en grootva der al Nieuwkopers waren, zegt hij zich wel verplicht te voelen om, als dat ook maar enigszins haalbaar is voor de Nieuwkopers een nieuw en overdekt zwembad op deze unieke plaats neer te zetten. „Voor mij is het dan meer een publiekstrekker ter afronding van het Vrijetijdscomplex. Net als de kruidenier, die ook een compleet assortiment tracht te bieden", zo vervolgt hij grap pend. Actie Inmiddels is wel duidelijk, dat de actie van mevrouw Onna en de haren toch wel de nodi ge beroering heeft teweeg ge bracht. Na een voorafgaande berichtgeving dat in de verga dering van de raadscommissie Welzijn ook een discussie over het zwembad zou worden ge houden, trokken vorige week veel belangstellenden naar de gemeentelijke raadzaal. Daar werd echter door welzijnswet houder mw. Van der Most-de Ridder medegedeeld dat die berichtgeving op een misver stand beruste. Wel deelde de wethouder mede, dat het hui dige zwembad teveel geld zou gaan kosten en dat daarom de gedachte van „geen zwembad" of „een zwembad in het Vrije tijdscentrum" een rol is gaan spelen. Nieuwbouw door de gemeente zelf behoort niet tot de mogelijkheden, aldus de wethouder. Dat deze uiteenzetting door de Nieuwkoopse wethouder er niet toe leidde dat de acties werden gestaakt is inmiddels gebleken. Er vinden handte keningenacties plaats voor het behouden van het huidige zwembad en zelfs de school kinderen komen thuis met de vraag of zij nu moeten kiezen voor het oude of voor het nieuwe zwembad. Want ook de voorstanders van het nieu we complex beginnen zich nu te roeren. De publikatie van de heer Hoeksema draagt daar ongetwijfeld toe bij. Duidelijk worden daar de voordelen van de nieuwe opzet geëtaleerd, zoals het gedurende' twaalf maanden per jaar open zijn van het bad, het krijgen van een overdekte zwemmogelijk- heid naast de deur, betere mo gelijkheden van leszwemmen, schoolzwemmen, bejaarden- zwemmen, invalidenzwem- men, wedstriidzwemmen, wa terpolo en ook voor rekreatie- zwemmen waarvoor een grote glijbaan, een whirlpool en een zonnebank worden aange bracht. „Vier gulden per dag zal dat per persoon gaan kosten en komt u voor acht uur 's och tends dan is er nog eens een voordeel van twee gulden", zo laat Hoeksema weten. „Inder daad" zo deelde toekomstig ex ploitant W. de Rooy desge vraagd mede, „onze culculta- ties geven deze uitkomsten". De hele dag in het overdekte zwembad verblijven voor vier gulden blijkt inderdaad de be doeling te zijn van de exploi tant, die er daarbij op zegt te mikken dat het zwembad een trekpleister wordt en dat hem toch via de restaurant exploi tatie de nodige inkomsten zal bezorgen. Veel hangt af, zo blijkt uit het betoog van De Rooy, van de afloop van de onderhandelingen met de ge meente. „Het huidige zwem bad kost de gemeente nu jaar lijks al ruim drie ton en elk jaar wordt dat meer. Men mag niet van mij verwachten, dat ik zonder een aanmerkelijke financiële bijdrage van de ge meente een dergelijke zwem- voorziening kan gaan exploite ren", aldus de Rooy, die toch wel een flinke jaarlijkse bij drage van enige tonnen van de gemeente verwacht. Het was gisteren feest bij de afdeling Openbare Werken in Alphen waar een nieuwe vuilniswagen werd binnengehaald. Het bijzondere aan deze vuilophaler is dat hij geheel van Nederlands fabri kaat is. Het chassis van DAF, de opbouw van een bedrijf uit Emmeloord. De wagen zal vooral in worden gezet bij het legen van containers op flats en bedrijven. De aan schaf van de nieuwe wagen kost 220.000 gulden. De gemeente verwacht binnenkort geen nieuwe vuilnisauto's nodig te hebben. Omdat steeds meer gescheiden vuil wordt opgehaald, loopt het to tale aanbod ondanks de groei van de gemeente langzaam terug. Alleen al het gescheiden ophalen van glas scheelt de gemeentereiniging 900 ton gewicht per jaar. Vrachtwagenchauffeur na 54 uur achter stuur vandaan gehaald DEN HAAG Bij een gezamenlijke verkeerscontrole van di verse diensten van de Haagse politie op de Ver-Huellweg zijn gisteren vijftig bestuurders bekeurd. Achttien auto's moesten technisch nader worden onderzocht. Bij de actie werden ook 115 vrachtwagens gecontroleerd. Eén chauffeur werd onmiddellijk achter het stuur vandaan gehaald, toen bleek dat hij een dienst tijd van ruim 54 uur achter z'n kiezen had, terwijl hiervoor een maximum tijd van twaalf uur geldt. Hij kreeg een tijdelijk rij verbod opgelegd. Acht andere vrachtwagenchauffeurs kregen eveneens een proces verbaal in verband met de overtreding van de rijtijdenwet. Onder de bestuurders van personenauto's wer den in verband met diverse overtredingen van de wegenver keerswet (WVW) 21 bekeuringen uitgedeeld. 77 andere automo bilisten ontvingen van de politie een zogeheten toonbriefje om de gebreken aan hun wagen te laten repareren. Tijdens de ver- keersactie die van negen uur 's ochtends tot half drie 's mid dags duurde, werden in totaal 711 personenauto's gecontroleerd. Groene Kerkconcert Zondag wordt er vanaf twee uur weer een Groene Kerkconcert gegeven in Oegstgeest. In het Kerk ge- bouw aan de Haarlemmerstraatweg wordt opgetreden door het Ludwig trio bestaande uit Jean Jacques Kan- torov, viool; Vladimir Mendelssohn, altviool en Herre Jan Stegenga, cello. Op het programma staan werken van Beethoven en Berens. De Groene Kerkconcerten vinden plaats onder auspiciën van K&O-OegstgeesL Polderloop De eerstvolgende polderloop in Hazerswoude, georgani seerd door de Leidse Brandweer, wordt zondag gehouden. De start is om elf uur bij het clubhuis van tafeltennisvere- niging Avanti aan de Sportparklaan. Men kan meedoen aan een loop over 5, 10 of 21 kilometer. De laatste loop van dit seizoen is op 29 april. Dat wordt een combinatie van de. brandweerpolderprestatieloop en de Flora Cross, die A van-1 ti op 30 april, Koninginnedag, pleegt te organiseren. ji Big Band Bollenstreek Artopa aan de Grevelingstraat in Lisse wordt zondag-\ middag gevuld met muziek door de Big Band Bollenj streek onder leiding van Aad Laros. Dit 20 mans-or kest begint om kwart voor drie te spelen op 5 saxen, 5 trompetten, 5 trombones, een piano, gitaar, bas en slag werk. Dit amateur-orkest met leden uit de hele Bollen streek brengt imitaties van de Big Bands van na 1935. Zondag worden werken gebracht van Glenn Miller, H. Mancini, Benny Goodman, Sammy Nestico, Billy Stray horn, Artie Shaw en Tommy Dorsey. Gratis kaar ten zijn verkrijgbaar bij Idé aan de Kanaalstraat in Lisse. Rommelmarkt De Zoeterwoudse drumfanfare De Rijntamboers organi- f seert zondag een rommelmarkt in De Eendenkooi aan het i Kooikerspad. De rommelmarkt duurt van een tot vijf uur j en biedt behalve een enorme verscheidenheid van artike-1 len ook nog een aantal attracties zoals een rad van avon- tuur, dartspel. kurkenspel, grabbelton, sjoelen, touwtrek ken en een schiettent. De toegang is gratis. Blokfluit Het Leiderdorpse blokfluitensemble geeft zondagmid- dag een concert in de Remonstrantse kerk in Oude We-, tering. Aanvang aan de Kerkstraat 41 is drie uur, de; toegang is gratis. Slagwerk Het slagwerkensemble van de afdeling Wassenaar van de Leidse streekmuziekschool geeft zondagmiddag een koffie concert in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorschoten. Het acht leerlingen sterke ensemble staat onder leiding van John Helsdingen, slagwerker van het Residentie Orkest. Solisten zijn Stefan Morsink, slag werk en Steven Jonkman, vibrafoon. Op het proramma staan (bewerkte) stukken van Lackey, Moore, Borodin, Heesen, Kraft, Hanna, Bach en Roy. Aanvang half één, koffie inbegrepen bij entree. Marja Bon De pianiste Marja Bon speelt zondagavond in het Paus Johannes Centrum in Leidschendam op het laatste zondagavondconcert van de Stichting Cultureel Con tact Prinsenhof. Kaarten kosten f 9,50, CJP/65+ f7,50, en zijn verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang kwart over acht. Reuma - collecte De reuma-collecte die vorige week in Zoeterwoude werd gehouden heeft 2376 gulden en twee cent opgebracht Dat was 400 gulden meer dan vorig jaar. Postzegels Ruilvereniging „Alkemade" houdt zondag een rui Icon- tactmiddag in Dorpshuis „De Alkeburcht" aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. De ruilbeurs begint om een uur en eindigt om ongeveer zes uur. Verzame laars die hun verzameling willen aanvullen kunnen I proberen hier hun slag te slaan. Ook worden er inlich-1 tingen verstrekt betreffende de rondzenddienst i Nieuwe voorzitter Uitgerekend in het jaar dat het christelijke gemengde koor. Zang en Vriendschap het vijfenzestigjarig bestaan op be scheiden wijze viert (in het najaar), neeft J. Slootweg de, voorzittershamer aan E. Kalverda overgedragen. Slootweg was negentien jaar voorzitter van de vereniging. De be-' stuursplaats van mevrouw Van Eyk is ingenomen door' mevrouw Elsman. Fancy fair Ruim f 7.500,- was de opbrengst van de fancy fair die onlangs in het Michelshuis in Hazerswoude-dorp werd gehouden ten behoeve van de drumfanfare TTH. Het geld wordt besteed aan de aanschaf van instrumentari um. Files In verband met werkzaamheden op de Westvlietweg in Leidschendam zullen vanaf maandag 26 maart gedurende drie weken files zijn te verwachten ter hoogte van de on derdoorkruising met de rijksweg naar Utrecht. Voor de, bouw van het zuidelijk deel van het viaduct zal de West vlietweg ter plaatse ongeveer 80 centimeter worden ver- DEN HAAG/NIEUW KOOP De rechtszaak tegen de man die ervan wordt verdacht het brein te zijn achter de Nieuw koopse juwelenroof afge lopen 12 december, wordt uitgesteld tot 19 april. De 25-jarige man uit Diemen staat dan met de twee da ders van de overval en vijf andere medeplichti gen terecht voor de Haag se rechtbank. Gebleken is dat de twee da ders het slachtoffer van de roof, een Nieuwkoopse verte genwoordiger van een juwe- liersbedrijf uit de hoofdstad, twee maanden hebben gescha duwd. Of de 25-jarige de ver tegenwoordiger zelf heeft ge schaduwd, is nog niet geheel duidelijk. Het onderzoek in deze zaak is nog niet gesloten. De overvallers hielden de be wuste maandagavond de Nieuwkoper een pistool in de nek met de mededeling „Houd je rustig anders gaat dit ding af". Met drie koffers juwelen. ringen, oorknopjes, broches en horloges met een totale waar de van 800.000 gulden verdwe nen de overvallers. De verte genwoordiger werd opgesloten in de kofferbak van zijn Mer cedes. Zijn vrouw bevrijdde hem kort daarna. De 25-jarige man uit Diemen moest gisteren voorkomen om dat hij al drie maanden in voorarrest heeft gezeten. Dat is de maximaal toegestane ter mijn. De advocaat mr. De Vos pleitte voor voorlopige invrij- heidsstelling tot de zaak 19 april voorkomt. Officier 1 justitie mr. Dek wilde d niet in meegaan. „Ik til net zwaar aan uitlokking als het misdrijf zelf". De man Diemen moet overigens nog terecht staan voor de r van 600 horloges die hij in Noordhollandse Nibbixwi heeft gestolen uit een ai Ook staat de man nog tere voor een poging de verze ring op te lichten door schade van 4400 gulden zijn Daimler te claimen ter de 25-jarige de deuken had veroorzaakt.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4