TAFEL \m Uitspraak gereformeerde synode was niet tegen het CDA bedoeld" £cicL>cGoirtani BTTïïTl deDPENE Dossier van kerken hekelt cynisch thuislandenbeleid van Zuid-Afrika KORTE METTEN „Houding PvdA tegenover kernwapens is niet ongevaarlijk DE TIJD ACHTERGROND CcidócGoivumt DONDERDAG 22 MAART 1984 PAGINA 2 Hoog tijd voor synode 1 van Duitse bisdommen'' RRAESES DS. KOUWENHOVEN: De uitspraak van de gerefor meerde synode, waarin de plaatsing van kruisraketten in ons land wordt veroor deeld was niet tegen het CDA bedoeld. De brief van dé gereformeerde synode daarover richt zich tot de overheid en niet tot één poli tieke partij afzonderlijk. Dit zei synodepraeses ds. H. J. Kouwenhoven gisteren te Leusden na afloop van het gesprek, dat het moderamen (het bestuur) van de gerefor meerde kerken had met de top van het CDA onder lei ding van partijvoorzitter P. Bukman. Kouwenhoven zei wel te beseffen, dat deze uit spraak bij bepaalde partijen extra hard is aangekomen. Het gereformeerd modera men en de CDA-leiders heb ben voornamelijk over de so ciale zekerheid gesproken. Op verzoek van het CDA was op het laatste moment de synode-uitspraak aan de agenda toegevoegd. Van bei de zijden is het standpunt toegelicht zonder dat er een discussie op volgde. Binnen kort zullen CDA-top en het gereformeerd moderamen nog eens met elkaar spreken over de vraag waar de ver antwoordelijkheid van de kerk ophoudt en die van de politici begint. Misverstanden hierover kun nen de polarisatie bevorde ren, aldus Bukman. Volgens hem moet het uitgangspunt zijn waar kerk en politieke partij elkaar kunnen dienen. Er is geen sprake van, dat de gereformeerde kerk en het CDA eikaars verantwoorde lijkheid zouden willen aan tasten, aldus Bukman Ds Kouwenhoven zei er ge noeg vertrouwen in te heb ben. dat de brief van de gere formeerde kerken ook van invloed zal zijn. „Het spreken van de kerk heeft alles te maken met het gebod van de Heer. Daarom kun je niet an ders verwachten dan dat het spreken werkt", aldus de praeses van de gereformeer de synode. Ds. H. J. Kouwenhoven, praeses van de gereformeerde sy node begroet CDA-voorzitter drs. P. Bukman, bij zijn aan komst in het bureau van de gereformeerde kerk in Leusden. Met het oog op de steeds ern stiger wordende problemen in de r.-k. kerk in Duitsland wordt het hoog tijd, voorbe reidingen te treffen voor een gemeenschappelijke synode van alle bisdommen in de Bondsrepubliek. Dat is de mening van de jezuïet Wolf gang Seibel, hoofdredacteur van het blad „Stimmen der Zeit". Volgens hem is het met de dialoog in de kerk, die door het tweede Vati caans concilie zo werd bena drukt, slecht gesteld. Naar zijn mening zou een synode de plaats kunnen zijn, waar de Duitse katholieken op nieuw proberen naar elkaar te luisteren, de eigen mening te verduidelijken en na te denken over de argumenten van anderen. Als er kritische vragen aan paus en bisschoppen moeten worden gesteld wordt het hoog tijd. dat dit in het pu bliek gebeurt, vindt Seibel. De bisschoppen moeten daar bij de kans krijgen hun standpunt te verduidelijken. Volgens Seibel gaat het er niet zozeer om snelle oplos- singen te vinden en verrei kende besluiten te nemen. Ï^Veel belangrijker is het ■^openheid in acht te nemen *en meningen bespreekbaar te Smaken in een sfeer, die dis- "cussieverbod en verdachtma kingen uitsluit. Of het zal lukken daarvoor belangstelling te wekken van "het kerkvolk, hangt naar Seibels mening niet af van de -vraag of het een synode van bisdommen moet worden of van hogere organen, maar al leen van de te behandelen onderwerpen en de stijl van discussie voeren. Als het werkelijk zou komen tot be handeling van vragen, die onder de mensen leven wat niet behoeft samen te vallen met wat theologen en ambtsdragers denken en als in alle openheid hoor en wederhoor wordt toegepast, zal het met de belangstelling van de gelovigen wel mee vallen, denkt Seibel. Iemand heeft zijns inziens al een heel wonderlijk kerk beeld, als hij het slagen van een synode alleen afhanke lijk stelt van de bisschoppen, „alsof zonder hun initiatief in de kerk niets kan gebeuren". Naar schatting zijn in Zuid- -Afrika sinds 1960 reeds 3,5 miljoen zwarte mensen met geweld uit hun woongebie den verwijderd en overge bracht naar voor hen bestem de „thuislanden". Bijna twee miljoen anderen wacht dit lot nog. Op cynisché wijze voert de Zuidafrikaanse regering haar voornemen terzake uit, waarbij een vergelijking met wat in Nazi-Duitsland is ge beurd, zich opdringt. Dit staat te lezen in een dos sier over de situatie in Zuid- -Afrika, dat een zeskoppige kerkelijke delegatie heeft meegenomen op een wereld reis. Onder leiding van de rooms-katholieke aartsbis schop van Pretoria, George Francis Daniel, is de delega tie aangekomen in New York. Zij had daar een lang durig onderhoud met de se cretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Perez de Cuel- lar. Volgens het kerkelijk dossier is het doel van die gedwon gen verhuizingen van zwarte burgers, onrechtvaardige en discriminerende economische verhoudingen te bestendigen en de gekleurde bevolking afhankelijk te houden van de blanken. In felle bewoordingen wijst het document op de pseudo- -biologische theorieën, die in Zuid-Afrika de mening moe ten rechtvaardigen, dat blan ken superieur zijn aan zwar ten, zodat de politieke macht onmogelijk kan worden ge deeld. Volgens de kerken steunt die politiek op niets anders dan op „hebzucht en een verouderd, irrationeel boeren-nationalisme". Het dossier bevat een oproep, gericht tot de openbare me ning in de hele wereld, soli dariteitsacties op touw te zet ten tegen de gedwongen ver huizingen in Zuid-Afrika. Het verzet, dat de getroffe nen zelf kunnen bieden is tot dusver nog het effectiefste middel gebleken tegen die dwang, aldus het dossier. Mevrouw J. M. Offenberg, directeur van de hervormde stichting „Kerk en Wereld" in Driebergen is dinsdag, 53 jaar oud, plotseling overle den. Na een opleiding als Wika (werker in kerkelijke arbeid) bij „Kerk en Wereld" werkte zij een tiental jaren als jeugdwerkleidster bij een hervormde wijkgemeente in Den Haag en was zij van 1962 tot 1973 cursusleidster bij „Kerk en Wereld". Na een periode te hebben gewerkt als docente aan de PVO (parttime voortgezette oplei ding) en de nieuwe leraren opleiding VL-VU te Amster dam, kwam zij in 1980 bij „Kerk en Wereld" terug als directeur agogisch werk. De Regensburger Dom, veelvuldig aangedaan door toeristen op weg naar Oos tenrijk en terug zal worden gerestaureerd. Dat zal tot ge volg hebben, dat de kerk tot aan het jaar 1990 bij tijd en wijle volledig gesloten zal zijn. De dom is zeven eeuwen oud. Dit jaar nog zal worden begonnen met de bouw van een bisschoppelijke grafkel der onder het middenschip. De stoffelijke overschotten van de her en der in de kerk begraven bisschoppen, alsme de die van toekomstige bis schoppen van Regensburg zullen daar worden bijgezet. In de Engelse kerk op het Begijnhof in Amsterdam, waar het Nederlands Bijbel genootschap werd opgericht zal op 28 maart de 170e ver jaardag van dit genootschap worden gevierd. Daarbij zal dr. Ulrich Fick, algemeen se cretaris van de Wereldbond van Bijbelgenootschappen spreken over de internatio nale groei van het werk en van de ontwikkelingen en problemen waarmee de bij belgenootschappen worden geconfronteerd. De voorzitter van het NBG, dr. A. Kruys- wijk, spreekt over bijbelta- ken in eigen land. Ook wordt die middag het startsein ge geven voor een landelijke le denwerfactie, waarbij in de eerste week van april 15.000 vrijwilligers worden inge schakeld. Het zal 28 maart 75 jaar zijn geleden, dat dominee P. Sie- melink (99). emeritus-predi kant te Haren, predikant werd in de hervormde kerk. Hij deed in 1909 intrede in Hoogeloon. Later stond hij te Meliskerke, Gaastmeer, Bu- rum, Gasselternijeveen en Dorkwerd, waar hij 1 mei 1950 met emeritaat ging. Paus achter verzet tegen verwijdering kruisbeelden Polen Op zijn wekelijkse algemene audiëntie heeft paus Johan nes Paulus II zich gisteren uitdrukkelijk solidair ge toond met het Poolse episco paat en de gelovigen in Po len, die zich verzetten tegc het verwijderen vah kruis beelden uit klaslokalen. In de Sint-Pieter richtte de paus zich in het Pools tot een groep pelgrims uit zijn ge boorteland en knoopte daar bij aan bij een recente ver klaring van de Poolse bis schoppenconferentie. „De katholieke gemeenschap wenst, dat het kruis tegen woordig is op plaatsen waar de jeugd wordt onderwezen. Daarom zal de samenleving de door de schoolleiding ver wijderde kruisbeelden weer aanbrengen, zodra de om standigheden zich daartoe le nen en de kruisbeelden ver dedigen als ze dreigen te worden verwijderd. Het land heeft rust nodig. Daartoe draagt respect voor de rech ten van gelovigen bij", aldus de paus, die zei ten volle de ongerustheid te delen, die bisschoppen en gelovigen hierover tot uitdrukking hebben gebracht. Opmerkelijke feiten HeT is duidelijk, dat het kamerlid Kosto (PvdA) het intei pellatiedebat gisteravond in de Tweede Kamer eigenlijk a leen maar heeft aangespannen om nog eens over de bezuini gingen op het gevangenispersoneel te kunnen beginnen. E| misschien mag het ook wel als een succesje worden b« schouwd, dat er nu in het weekeinde drie bewaarders méé zullen rondlopen in het Scheveningse Huis van Bewarinj waaruit in het afgelopen weekeinde vijftien gevangenen oq der dekking van een vuurwapen naar buiten wisten te wan delen. In elk geval is het resultaat van het debat, dat m^ vrouw Korte-Van Hemel (CDA), de staatssecretaris van justi tie, wel enkele zeer merkwaardige feiten naar voren hee gebracht. Feiten, die een heel ander licht werpen op de situi tie, waarin de gedetineerden wisten te ontvluchten. ALLEREERST is er het vuurwapen, waardoor de massa] ontsnapping mogelijk was. Volgens de staatssecretaris is h wapentuig wellicht niet in één keer, maar in onderdeld naar binnen gesmokkeld. Dat moet kennelijk als een gerusl stellende verklaring worden opgevat, maar het maakt d hele zaak in feite nog veel ernstiger. Het betekent immer dat men regelmatig ongestraft van alles de gevangenis m« kan binnendragen, zonder dat er kennelijk ook maar enig afdoende controle is. Er is niet eens een metaaldetector, di iedereen moet passeren, in deze „best bewaakte gevangen van Nederland". MEVROUW Korte-van Hemel, die kennelijk een wat naïi ve voorstelling heeft van een humane behandeling van gi vangenen, vreest zelfs, dat als er zo'n controlemiddel zou zij er „helemaal geen aardigheid meer aan zou zijn" om nog i de gevangenis te verblijven. Zij doelde daarmee kennelijk het bewaarders(bewakings-)personeel, de directie en zichze| die dan natuurlijk ook die detector moeten passeren. Als* deze mensen a priori buiten elke verdenking zouden moete worden geplaatst. Wij maken ons sterk, dat de bewaarde] het alleen maar op prijs zouden stellen de zekerheid te he| ben door zo'n elektronische controle boven elke verdenkiii te zijn verheven. VEEL erger vindt mevrouw Korte-Van Hemel het, dat i en dat is het tweede opmerkelijke feit zoveel drugs gevangenis worden binnengesmokkeld. Alsof er geen hoi den zouden bestaan, die al op grote afstand kunnen ruike wat voor vlees ze in de kuip hebben. Een humane behandi ling van gevangenen moet natuurlijk tot op grote hoog worden nagestreefd. Het is echter te gek niet tegelijkerti alle middelen aan te wenden om van een gevangenis te m ken wat het hoort te zijn: een hermetisch afgesloten gehe waaruit zware criminelen niet zomaar weg kunnen lopen. 't staat in de krant iedere dag weer Kabeljauw provencale met wortelsaus en aardappel- bananevla Nodig voor twee personen: 2 moten kabeljauw a 175 g, zout, bloem, 1 lepel olie, 20 g margarine, 1 dunne prei, knoflook, 1 lepel kap pertjes, 1 dl water of witte wijn, peterselie: 200 g win terwortel of waspeen, 2 le pels yoghurt, 1 lepel ci troensap of azijn, zout, pe per, suiker, mosterd, bies look., 1 lepel olie; V* tot 1 kg aardappelen; Vz liter melk, 25 g custard, 30 g suiker, 1 banaan, 2 le pels rum of marasquin. Spoel de vis af met koud wa ter, laat hem even uitlekken, strooi er zout over en haal hem door de bloem. Laat liefst in een mooie tafelpan de. olie met de margarine heet worden en bak daarin de moten al optillend en schuivend lichtbruin. Tem per het vuur sterk, leg een nfengsel van kleingesneden prei. geperste knoflook en kappertjes naast de vis en schenk daar het water of de wjjn over. Sluit de pan en laat vis en prei in ongeveer tien minuten gaar worden. Schep de vis, als u geen ta felpan hebt, voorzichtig met een schuimspaan op een schotel en leg er de rest om heen. Strooi fijngeknipte pe terselie over de vis. Was de wortels schoon, rasp ze grof en meng ze met een sausje van yoghurt, citroen sap of azijn, zout, peper, sui ker, mosterd, fijngeknipte biéslook en olie. Zet de helft van de melk op. Meng custard, suiker en wei nig koude melk tot een pap je. Schenk daar wat hete melk bij en doe het al roe rende in de pan. Laat de vla êyen koken, voeg van het vliur de rest koude melk toe en koel de vla af. Meng plak jes banaan met rum of ma rasquin en leg er de vla op. JEANNE Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14 00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. De GROENE AMSTER DAMMER praat met PvdA- lijsttrekker voor het Euro pees Parlement Piet Dankert. „De opstelling van de PvdA tegenover kernwapens is met ongevaarlijk. Afschaffing er van verbetert niets aan de veiligheidsituatie. Mijn lange termijn-perspektief is: hele maal geen Amerikaanse troe pen in Europa. Dat gaat ge beuren. De Fransen en de Duitsers anticiperen daar op. Dat is een nieuwe ontwikke ling, maar de PvdA doet net alsof alles hetzelfde blijft". Het blad zet vraagtekens bij de opvolging van Wim Kok door Hans Pont. „Oorspron kelijke ideeën zijn allerminst zijn sterkste punt. Als hij gaat filosoferen, kun je je be ter uit de voeten maken". Omdat het twee jaar geleden is dat een Nederlandse televi sieploeg in El Salvador werd gedood, veel aandacht voor de guerrilla in dat land. „Zijn de aanstaande verkiezingen met een uitgebreide veilig heidsmaatregelen een excuus om een tangoperatie te be ginnen tegen het verzet? Sal- vadoriaanse troepen probe ren vanuit het zuiden aan te vallen, terwijl Amerikaanse en Hondurese troepen druk uitoefenen vanuit het noor den". Een interview tenslotte met de Tilburgse econoom en marxist Wim Boerboom. „De afgelopen tijd heb ik college gegeven over de crisis in het financiële kapitaal. Nou: haal je geld maar van de bank af. Die crisis is nog gemaskeerd omcfat men op geheel onver antwoorde wijze kredieten heeft verleend in Latijns Amerika. Als men daar niet meer kan betalen, dan is het rampokken. Dan komen de spaarders hier ook zonder geld te zitten". ELSEVIER heeft twijfels rond de weldoener Piet Derksen, dje 450 miljoen (de waarde van zijn Sport- huis Centrum) zou hebben weggeschonken aan projek- ten in de Derde Wereld. „Be halve hij zelf gelooft bijna niemand in de waarde van deze schenking. Financiële deskundigen schatten de waarde op hooguit 30 mil joen. Dan zouden de kinde ren Derksen met hun 27 Piet Dankert in De Groene: „De PvdA doet net of alles hetzelfde blijft". miljoen nog niet zo gek weg gekomen zijn". Bij de mislukte Europese Top tekent het blad aan: „De slag van Brussel heeft bewezen dat Europa meer is dan een kaartenhuis. Alleen zullen de pijlers ervan moeten worden versterkt. Het vetorecht zal moeten worden beperkt en het Europese Parlement zal meer bevoegdheden moeten krijgen. Allemaal redenen om in juni wel naar de stem bus te gaan". Een interview ook met „de titaan van het tenniscircuit" Ivan Lendl. „Denken tijdens de partij is niet goed voor een tennisser. Voor en na de match moet je wel denken. Over je toekomst en hoe je alle mensen die op je geld uit zijn, uit de buurt moet hou den. Dat veel tennissers zo slecht terecht komen, ligt aan het feit dat ze voor en na de match hooit denken. Niet denken is een gewoonte ge worden en die breekt je op". Een portret van CDA-frak- tieleider Bert de Vries ten slotte bevat deze uitspraak: „De komende drie maanden zullen we echt langs de rand van de afgrond gaan. Mis schien vallen we er wel in. We zijn over de kruisraket ten bij de katholieke bis schoppen geweest, daar viel goed mee te praten, die zien het stuk eigen verantwoorde lijkheid dat wij politici die nen te hebben. De gerefor meerde en hervormde syno des doen dat dus niet. Die zeggen: hier spreekt de kerk, je hebt te luisteren. De ver menging van kerk en staat is weer terug". DE HAAGSE POST be schrijft hoe het CDA steeds nerveuzer wordt over de kruisraketten. Een fraktielid: „De zaak verziekt met de dag meer. Laat het plaatsingsbe- sluit maar gebeuren in de laatste weken voor het reces, eind juni dus. Even door de zure appel heen bijten en vervolgens gaan wij met va kantie. De aktievoerders trouwens ook". Het blad portretteert scheepsbouwer Kommer Da- men die Wilton Fyenoord over wil nemen. „Een van onze potentieel meest winst gevende aktiviteiten is de produktie van militaire vaar tuigen, eigenlijk meer pa trouilleboten, die we aan douane en politie in de hele wereld verkopen. Ons pro bleem was dat we deze sche pen nooit aan de echte mari nes hebben verkocht. Wat ons ontbrak, was een eerste klas naam op marinegebied". Elders een bespiegeling over de FNV na Wim Kok. Een bondsbestuurder: „Ik denk dat we naar een erg smalle vakbeweging toegaan. Het is een van de effecten van een verminderd ledental. Wil je nog wat leden houden, dan zul je moeten doen wat die leden willen en die leden willen nu eenmaal centen, zo simpel ligt dat". Voorts een uitvoerige discus sie over het Veronica-effect bij de omroepen. De populai re Tineke Vos van de on stuitbare vroegere piraat: „Ik heb één seizoen kunstpro gramma's gemaakt met als uitgangspunt: wie het niet mooi vindt, vindt het maar niet mooi, die hoef ik niet te bereiken. Toen haalde ik een kijkdichtheid van 2 pet. Nie mand heeft er iets van ge zegd, maar ik vond dat ik niet zinnig bezig was". VRIJ NEDERLAND onthult hoe de ziekenfondsen waar moet worden bezuinigd, de salarissen van hun topmen- man Frits Bom. „De klachten over de consumentenbond, die bij ons liggen als we daar eens een boekje over open zouden doen, als we daar eens een uitzending aan zouden wijden... Ik wil niet overdrijven, maar dan zou er net zo'n rumoer ontstaan als wij nu ontketend hebben rond Foster Parents". PvdA-fractielid Frans Moor onthult in De Tijd waarom Marcel van Dam Den Uyl niet mag opvolgen: „Hij is gewoon te rechts". sen fors hebben verhoogd. „De elf secretarissen kregen een loonsverhoging van 1.000,- tot 1.200,- per maand. Hun maandinkomen steeg daardoor tot 10.000,-. Omdat de nieuwe honorering met terugwerkende kracht werd ingevoerd, kreeg elke secretaris een nabetaling van 20.000,-". In de serie over het regime in Nederland wordt beschre ven hoe knap premier Lub bers de zaken voor elkaar heeft. Minister Rietkerk ech ter waarschuwt: „Hij heeft de neiging zich met erg veel te bemoeien. Daar moet hij voorzichtig mee zijn. Hij heeft geen positie a la Mitter rand in Frankrijk. Hij moet zich realiseren dat het in dit land niet zo is, dat de minis ter-president alles regelt". Elders een reportage over een modellenbureau voor kinderen, dat onder meer het razend populaire jochie van de „pindakaaspitamientjes" heeft ontdekt. „Het ideale model? Regelmatige gezich ten, grote ogen en mooie tan den. En de jongetjes moeten krullen hebben. Het is nogal invulbaar. Je moet je voor stellen: het kind van wie ie dere moeder zou willen dat het haar zoon was en iedere oma dat het haar kleinzoon was, heeft krullen. Krullen verkoopt net zo goed als een leuk brilletje". Een interview tenslotte met de omstreden consumenten- In DE TIJD veel aandacht voor de bouw- en baggergi- gant Ballast Nedam, die er steeds weer in slaagt miljar denorders uit het Midden- Oosten binnen te slepen. Daarbij gaat het vooral om de rol op de achtergrond van de in het Gooi wonende Liba nees Issam Farès. „Het kost enige moeite romantisch te pochen op het oer-Neder- landse karakter van het be drijf. De kracht ligt ongetwij feld in de onder de zeespiegel verworven vaardigheden. Maar deze trots van de natie is straks volledig Arabisch bezit. Op het hoofdkantoor te Amstelveen oefent men zich al in melige woordgrapjes als Ballah Nedam". Elders wordt de problema tiek van de melkveehouderij belicht. „De EG wil op ons bezuinigen. Maar ik vraag me wel eens af wie er nu ei genlijk gesubsidieerd wordt, de boeren of de consumen ten? De uitgaven van de EG zijn eigenlijk een verkapte subsidie voor de consument. Wanneer ik voor volwaardig voedsel als melk een gulden moet betalen, terwijl een eenvoudige frisdrank veel meer kost, zeg ik: dat is geen verhouding". PvdA-fraktielid Frans Moor onthult waarom Marcel van Dam Den Uyl niet mag op volgen. „Ik ben de enige die zijn mond open doet, maar een ruime meerderheid van ons is het met mij eens: Van Dam is gewoon te rechts. Zijn tijd als minister in het Twee de Kabinet-Van Agt heeft velen de ogen geopend. Toen Den Uyl en Van Thijn allang besloten hadden op te stap pen, wilde hij verder rege ren, verder bezuinigen. Dat werkt nog steeds door". „Tennistitaan" Ivan Lendl zegt in Elsevier: „Denken tij dens de partij is niet goed voor een tennisser". hervormd II oedertood qJ© HERVORMD NEDERLAND spreekt in een commentaar over de kruisraketten de me ning uit dat de kerken zich wel degelijk met de politiek mogen inlaten. „De afgelo pen jaren hebben ze meerma len dit gezag getoond door zakelijk, redelijk en geargu menteerd een deskundigheid in het spel te brengen die tot dan toe ontbrak. Voorbeel den: het doortrekken van de verkeerde uitgangspunten van de anti kraakwet en het aantonen van het discrimine rende karakter van de Wet Buitenlandse Werknemers. In dit verband krijgt ook voorzitter Kouwenhoven van de Gereformeerde Synode het woord. „Laten we wel wezen: ook politiek gezien bevindt de kernwapenkwes tie zich in een impasse. Die wedloop, daar is toch geen politicus gelukkig mee? Dan kan God voor verrassingen zorgen. We moeten ons zien los te wrikken uit die macht die ons allemaal in de tang heeft. God roept ons daartoe op". De Utrechtse historicus prof- .Van der Dunk zegt in een interview: „Dat er ooit een nieuwe Hitler zal verschij nen, is onzin. Misschien komt er een andere afschuwelijke figuur, rnaar die zal niet wor den herkend als ene nieuwe Hitier. Dat zal een nieuw beeld zijn in de rijke fauna van historische verschijnin gen". De rest van het blad is in verband met de boeken week net als de overige weekbladen hoogzwangei van literatuur. Nog een mooie dag DE BILT Ook morgen vei andert er in het weerbeeld nd weinig. Dat betekent dat J opnieuw flink wat zon zal zij De temperatuur daalt 's nacfl tot iets onder het vriespuj maar loopt overdag flink a In Brabant en Limburg ka het morgen 13 graden worde Met name in het Waddena bied en in de kop van Nooij -Holland blijft het echter aa zienlijk frisser door de luc taanvoer over koud wad Veel wind is er morgen ni de windkracht is 3 of mindj voornamelijk uit oost tot zui oost. Tijdens het weekein slaat het weer om. Een depré sie trekt dan dicht lands d land naar het oosten. Vooj zondag en maandag moet ni wisselvallig weer en neersï (sneeuw) rekening gehoua worden. Amsterdam Oe Bilt Eelde Eindhoven Den Helder Lh R'dam Bordeaux Franktorl Genève Helsinki Mallorca Malta MUnchen NEDERLANDS HERVOR DE KERK: Beroepen te Gouda, toezi ging, L.M. Vreugdenhil Aagtekerke. Beroepen Schoonhoven dr. A. Brummelen te Huizen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2