Sjoukje Hooymaayer geniet van het succes als dokter v.d. Ploeg ^satellietradio schept een nieuwe toekomst Strawberry Fields in New York voor John Lennon ügADIO/TELEVISIE DONDERDAG 22 MAART 1984 PAGINA IILVERSUM Vandaag en morgen vindt in de NOS-Studio en demonstratie satellietradio plaats, georganiseerd door en op nitiatief van het college van radiodirecteuren (COPRA) in sa- nenwerking met het Facilitair Bedrijf van de NOS. Een aantal nalen zal een speciaal samengesteld programma-aanbod van en uur op zestien stereokanalen live naar de satelliet worden pgestraald en via een schotelantenne op het Omroepkwartier n Hilversum worden ontvangen. Op de zéstien kanalen worden >rschillende soorten programma's uitgezonden (waaronder Jchtstreekse overname van Hilversum 1 t/m 4) die per catego- van een code worden voorzien. Deze code kan dankzij de fgitale techniek onhoorbaar worden toegevoegd aan het zend- gnaal. Speciale ontvangstapparatuur maakt het vervolgens mo- elijk dat afgestemd wordt op een programmasoort na het in rukken van een voorkeurstoets (bijvoorbeeld „nieuws", „klas- eke muziek", „sport", „popmuziek", enzovoort) kiest het appa- lat aan de hand van de meegezonden code automatisch het ka- aal met de gewenste programmasoort uit het totale aanbod. Na eëindiging van het programma wordt eveneens automatisch overgeschakeld naar een ander kanaal dat op dat moment een programma in de gekozen categorie uitzendt. Het Experiment sluit aan bij een discussie die momenteel in de omroep wordt gevoerd over de toekomst van de Nederlandse ra dio. Aan het NOS-Bestuur is door het college van radiodirecteu ren het plan voorgelegd om op langere termijn (na 1989) te ko men tot een stereoradiokanaal per A-, B- of C-zendgemachtigde in plaats van de huidige Hilversum 1 t/m 5. Een dergelijk aan bod kan met behulp van de satelliet worden gerealiseerd. Dit idee tot uitbreiding van het programma-aanbod door de Ne derlandse omroep is niet alleen ontstaan uit de wens van de om roepen om zich meer te kunnen profileren dan via de huidige, verbrokkelde Hilversumse zenders, maar ook om de komende concurrentie het hoofd te bieden. In Duitsland wordt volgend jaar al een satelliet gelanceerd die waarschijnlijk in 1986 operationeel wordt en voor een groot aan bod zal zorgen. Verder is geconstateerd dat voor wat betreft het kostenaspect geen belangrijke consequenties verbonden zijn aan de omschakeling naar satellietradio. De kosten van een kunst maan voor zestien stereokanalen zijn vergelijkbaar met de mid delen die nodig zijn om het huidige landelijk zenderpark te on derhouden. Aan de programmakant kunnen door de flexibelere werkwijze - die mogelijk gemaakt wordt door het feit dat elke omroeporganisatie over een eigen kanaal beschikt - de kosten op een zelfde niveau gehandhaafd worden. Demonstratie De demonstratie die dezer dagen plaats heeft, heeft vooral een intern karakter (de luisteraar zal er zeker niets van merken) en dient als bijdrage aan de discussie die rond de toekomst van de radio wordt gevoerd. Op de eerste dag hebben omroepmedewer kers en andere direct betrokkenen de mogelijkheid om te „spe len" met de nieuwe apparatuur. Op de tweede dag zal het geheel worden afgesloten met een forumgesprek voorafgegaan door een aantal referaten waarin diverse aspecten van deze nieuwe ontwikkeling worden belicht; zowel technische, programmati sche en omroeppolitieke kwesties komen daarbij aan de orde. VELP Schoolkinderen bellen aan en vragen om een handtekening. Ze verricht de aftrap bij indoor-voetbalwed- strijden, wordt gevraagd om winkelcentra te openen en knipt met enthousiasme lin ten door. De huisarts Lydie van der Ploeg heeft actrice Sjoukje Hooymaayer (43) landelijke bekendheid bezorgd. Wat de prachtigste rollen in de mooi ste toneelstukken niet ver mochten, is een vrolijk tele- visieserietje voor het hele ge zin gelukt: Dank zij „Zeg 'ns Aaa" hoort Sjoukje Hooy maayer nu tot de populaire persoonlijkheden. Ze geniet met volle teugen van dit succes, geeft ze toe, klein, slank en druk pratend in de gezellige woonkamer van haar riante woning in het Gelderse Velp. Ze noemt „Zeg 'ns Aaa" publicitair het hoogtepunt van haar carrière en laat niet zonder trots de rechterhand zien waaraan de ring als hoge onderscheiding en voor haar televisiehuwe lijk met dokter Lansberg (Manfred de Graaf). Dat het een luchtig televisie programma is dat haar die publiciteit bezorgt en niet die prachtige theaterrollen, stoort of frustreert haar niet in het minst. Herkenning „Je weet dat je op de planken maar een heel klein gedeelte van het Nederlandse publiek bereikt. Bovendien sta je in de schouwburg verder van het publiek af. Het voetlicht zit ertussen. Op toneel ben je ook veel meer een ander dan op de televisie. Je kunt daar echt anders zijn dan je zelf bent en daardoor identifi ceert het publiek zich niet met je. En dat gebeurt bij te levisie wel. Die camera zit zo dicht op je, is als het ware als een loep, vergroot je min of meer uit en dan komt de gro- NOG 20 NIEUWE AFLEVERINGEN „ZEG NS AAA" OP STAPEL Bij haar eigen huisarts oefent Sjoukje zich in medische hande lingen. te herkenning". „Mensen houden me op straat staande, trekken aan me, praten met me. Ja, ik vind dat wel leuk. Tenslotte doe je dit werk voor die men sen en niet voor jezelf. En als die mensen dan laten blijken dat ze 't waarderen, dan is dat leuk. Wat zou je als ac teur nou nog meer willen?". Dat succes van „Zeg 'ns Aaa" begint volgens Sjoukje Hooy maayer een eigen ieven te leiden. „De mensen praten erover, zeggen tegen elkaar dat het leuk is, raden elkaar aan er ook naar te kijken en zo komen er steeds meer kij kers. Bijna acht miljoen kij kers hebben we al 'ns ge haald. En een waarderings cijfer van acht. Daarmee werd zelfs de voetbal versla gen". Verbijsterd door het succes van de serie is Sjoukje Hooy maayer niet. „Het is zo ont zettend Nederlands, hè. Het sluit aan bij de dingen in de vaderlandse gezinnen. Kijk, vanuit het buitenland komen erg mooie series. Maar dan zit je altijd met de ondertite ling. De mensen zijn zo druk aan het lezen, dat het kijken naar de figuren in de serie er wel eens bij in schiet. Nou, bij ons hoeft er niet gelezen te worden. Wij spreken hun eigen taal en dus kan het pu bliek kijken, gezichten kij- „Daar komt nog bij, dat „Zeg 'ns Aaa" een dwarsdoorsnede van 't volk is. Mensen kun nen zich identificeren met de Dobbelsteens. De dokter is ook een bepaald onderdeel van de maatschappij. Dan zijn er nog de kinderen en het bezoek dat die meebren gen. Er is altijd wel iets dat tot de verbeelding spreekt. Als je zegt: die dokter, die hoef ik niet, dan is er altijd wel een ander". Ook dramaturgisch steeks volgens de Velpse actrice de televisieserie goed ik elkaar. „Het is een programma zon der pretenties, niet opvoed kundig, niet aanstootgevend, maar met leuke teksten en veel aandacht voor de uit werking. Wat recensenten ook mogen schrijven - en la ten we eerlijk zijn: 't is vaak ook niks - met „Zeg 'ns Aaa" is er nou 's een keer een pro- dukt dat wel goed is". Toch noemt Sjouje Hooy maayer haar creatie van Ly die van der Ploeg niet haar artistieke hoogtepunt. Daar bij gaan haar gedachten veel meer uit naar de butler die zij („heel lang gelden") speel de in de Kleine Alice. „Ik speelde toen een man en dat lukte, zonder dat er sprake was van mannetjesmakerij". Ook haar spel in Het Buiten verblijf van Goldoni, jubi leumvoorstelling van het Arnhemse gezelschap Thea ter heeft ze als een artistiek hoogtepunt ervaren. Huisarts Waarmee ze overigens niet wil zeggen dat ze „Zeg 'ns Aaa" maar onartistiek vindt. Integendeel, ze vindt het een heerlijke rol om te spelen en doet er haar uiterste best voor zo geloofwaardig moge lijk als huisarts over te ko men. Zodra in het script een medische handeling voor komt, neemt ze contact op met haar eigen huisarts. „Hij heeft me geleerd met ver schillende injectiespuiten om te gaan. Ik heb die spuiten mee naar huis genomen en eindeloos geoefend. En hech ten kan ik nu ook. Dat kwam in een van de laatste afleve ringen van dit seizoen voor. Hij deed me voor op een ze men lap hoe het moest en daarmee heb ik toen ook weer uitgebreid geoefend. Uiteindelijk zie je er op tv bijna niks van, maar dat geeft niet. Het gaat erom, dat de volgorde van handelingen juist is, want iemand die me disch geschoold is valt het op, al is er nog zo weinig van te zien, wanneer er iets niet goed zit". Televisie en toneel. Het zijn twee facetten van het vak die ze geen van tweeën zou wil len missen. Dit seizoen heeft ze „Zeg 'ns Aaa" gecombi neerd met het toneelstuk „Meneer Lievegoed" met Luc Lutz. Het volgend seizoen gaat ze als vrouw van Ton van Duinhoven de planken op in „Wat is er met Mei vin?", maar ook dan blijft Lydie van der Ploeg haar be zighouden, want er staan twintig nieuwe afleveringen van „Zeg 'ns Aaa" op stapel. Zichzelf identificeren met deze huisarts doet Sjoukje Hooymaayer niet. „We zijn twee heel verschillende men sen. Zij is veel aardiger en meegaander dan ik. Ik ben veel driftiger. Iets van die drift heb ik ook in haar ge stopt, want iemand die alleen maar aardig is, dat vinden de mensen niet leuk. Dus, pang, zo ineens schiet ze uit haar slof. En ik ben ook veel strenger voor mijn kinderen (24, 21, 19 en 13 jaar - red)". Een ander punt van verschil is de handigheid in huis. Ly die van der Ploeg kan bij wij ze van spreken nog geen ei bakken. „Zelf ben ik waan zinnig handig. Ik schilder, ik behang, ik brei en vind het zalig in de keuken bezig te zijn. En dan komt er ook al tijd wat verrukkelijks op ta fel". De heerlijke koffie met de zelfgebakken boterkoek vor men daarvan een zalig be wijs. NOLLY SPEYERS Yoko Ono onthult huilend de gedenkplaat in het New Yorkse Central Park, waarvan een deel werd herdoopt in Strawberry Fields. Rechts de twee zonen van John, Sean en Julian, welke laatste,uit Engeland was overgekomen. NEW YORK Een deel van New Yorks bekende Central Park is gisteren officieel her doopt in Strawberry Fields en opgedragen aan de nagedach tenis van ex-Beatle John Len non, die in 1980 aan de andere kant van de straat werd ver moord. „Dit is toevallig waar John en ik voor het laatst samen wan delden", zei Lennons weduwe Yoko Ono tot ruim 1.000 men sen die de plechtigheid in een lichte regen bijwoonden. Ono heeft ongeveer 1,5 miljoen gul den aan de stad gegeven om van een één hectare groot driehoekig gedeelte van het park een gedenkplaats voor haar echtgenoot te maken. Ze stelde nog eens zo'n bedrag be schikbaar voor onderhoud. Op een trottoir is een mozaïek aangebracht met het woord „Imagine", naar een van Len nons songs. Burgemeester Koch van New York zei dat „Strawberry Fields een gedenkplaats wordt voor John Lennon, die ons er aan herinnert dat hij was be gaan met alles wat fijn en mooi is in de menselijke geest". Aan de overkant van Central Park ligt het Dakota-flatge- bouw waar John Lennon werd vermoord door Mark David Chapman. Geen extra zendtijd Concertzender Amsterdam AMSTERDAM Er zal aan de Amsterdamse lokale omroep, Stad Radio Amsterdam, geen extra zendtijd worden toegewezen voor de Amsterdamse Concertzender. Minister Brinkman zei bij de stemmingen over de medianota in de Tweede Kamer dat de Concertzender en Stad maar in onder ling overleg moeten bekijken hoe ze de huidige zendtijd willen verdelen. Een motie van D'66, waarin gevraagd wordt om die extra zendtijd voor Stad wel toe te wijzen, kreeg daarop geen meerderheid in de Tweede Kamer. Tegen de motie stemden CDA. VVD, SGP, RPF, GPV en Centrumpartij. Toelichting ia lias Janavond begint het wekelijks tmtie-geharrewar in Dallas Ibnieuw. Na de brand op buthfork wordt de draad Jeer opgepakt, al heeft hij in- iddels wat onder slijtage ge- 1ën. Miss Ellie is na haar be- oéienissen met Jocks testa- ent nu officieel op vrijersvoe- i. Bovendien introduceert de rie twee nieuwe figuren. Pris- la Presley, de ex-vrouw van vis, probeert ais Jenna Wade )bby te versieren, wanneer \meia hem heeft verlaten. f tweede nieuwe gezicht is iristopher Atkins (uit Blue goon). Hij speelt de aanko- snd psycholoog Peter Ri- ard, die John Ross jr. onder hoede moet nemen. Hij iet ook goed de weg naar iuwenharten, met name die n-Sue Ellen en Lucy. 28 uur Nederland 1. e Doorn vogels ther Ralph de Bricassart ort in Sydney van de brand Drogheda. Hij komt zo Oedig mogelijk over om de edge leden van de familie iary te troosten met het ver- s van vader Paddy en Meg- '■'s broer Stu. De andere oers van Meggie, Jack en 'b, hebben intussen de lei- ig van het landgoed overge- men en herstellen de brand- bade. Als twee jaar later een iepje rondreizende schapen- beerders werk op Drogheda ekt, raakt een van hen, de utale Luke O'Neill verliefd op nggie. Hoewel Meggie nog 5eds voor Ralph voelt, gaat op Luke's huwelijksaanzoek wanneer ze hoort dat Ralph Rome tot bisschop is gewijd. 20 uur Nederland 1. jatha Christie de nachttrein naar Schot- d zitten vier passagiers. van hen een priester, een en een advocaat voeren ge gesprekken met elkaar, vierde man zit stil in een iïje en lijkt te slapen, dokter, Sir Campbell Clark, een lezing gehouden over geliefde onderwerp, de ge- eten persoonlijkheid. Hij telt zijn medepassagiers f een moeilijk geval: de od van het Franse boeren- Felicie Bault. Op dat mengt de vierde man b in het gesprek. Hij stelt 'b voor als de Franse journa- Raoul Letardeau. Hij kent ware verhaal over Felicie W, zegt hij. I' 35 uur Nederland 2. Nederland Documentaire-filmer Herman van der Horst staat centraal in de laatste aflevering van „Nederlandse cineasten". Ned. II om 21.30 uur. NEDERLAND 1 16.00 Poldark (10), tv-serie. Demelza's belangstelling voor Hugh Armitage heeft Ross ertoe aangezet parle mentslid te worden. 16.50 Het donkere bos „Bran don Chase" (10), tv-serie. Tante Ellen sluit vrede met de journaliste Monica en samen zoeken ze verder naar de jongens. AVRO 18.55 De Briljantinoos. 19.05 Toppop. De nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Daltas, Amerikaanse se rie. Afl.: De weg terug. (Zie toelichting). 21.20 De Doornvogels, tv-se rie. Afl. 5: Ralph hoort van de grote brand en gaat naar Drogheda. (Zie toelich ting). 22.10 Televizier Magazine. 22.50 Kort commentaar. 22.55 Babbelonië, spel. 23.25 Ontdek je plekje. Van daag: Middelharnis-Som- melsdijk. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.00 Studio Sport. WK Kunstrijden in Ottawa (vrije kuer dames). 17.45 Feduco: Medelanders Nederlanders, voor Joego- slaven (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 BZN, bloemen en Annie. Annie Schilder neemt af scheid van BZN. 19.35 Pistache. Praat- en mu ziekprogramma. 20.35 Agatha Christie: De vierde man. (Zie toelich ting). NOS 21.30 Nederlandse cineasten. Afl.5: Het intuïtieve werk van Herman van der Horst. De laatste aflevering van deze serie is gewijd aan een filmer, die zich uitsluitend met documentaires heeft bezig gehouden: Herman van der Horst. Samen met Bert Haanstra behoort hij tot de belangrijkste filmers van de Nederlandse Docu mentaire School. Van der Horst was een cineast, die alles zelf deed. Als hij het in een bepaalde situatie niet alleen af kon, wilde hij zich alleen door zijn vrouw laten assisteren. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Tineke Schaake is vanavond te zien in „Pistache". Ned. II om 19.35 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber herzlich. 20.00 Tagesschau. 20.15 Schlag auf Schlag. 21.15 ARD-Sport extra: WK Kunstrij den - kür voor dames. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Schatz des Priamos (1), tv-spel In twee delen. Met: Tilo Prueckner, Olga Karlatos, Angela Schmidt e.a. Regie: Karl Fruchtmann. Het boeiende levensverhaal van de Duitse archeoloog Heinrich Schlie- mann verschijnt voor de tweede keer op het scherm. In het eerste deel ont moeten we Heinrich als kleine jongen in het domineeshuis in Mecklenburg met zijn vriendinnetje Minna Meinec- ke. Een molenaarsknecht, die in zijn dronkemansroes verzen uit de Ilias pleegt op te zeggen, wekt reeds zijn liefde voor Homerus. Na zijn oplei ding bij een koopman besluit Schlie- mann zijn geluk overzee te gaan be proeven. Een schipbreuk doet hem voor de Nederlandse kust stranden. HIJ komt in Amsterdam terecht, waar hij als handelsbediende gaat werken. 00.55 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.20 Mann, halt die Luft anl 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der groBe Preis, spelprogram- ma. 20.50 Die groBe Hilfe. Over Aktion Sorgenkind. 21.00 Pau8enprügel. 21.45 Heute-journal. 22.05 Tau8end neue bunte Bilder? Reportage over satelliet- en kabelte levisie. 22.50 Macumba, Tv-film van Elfi Mi- kesch. Met: Magdalena Montezuma, Bernd Broaderup, Heinz Emlgholz e.a. De wat naïef aandoende, verle gen rationalist, Max Taurus speelt graag voor detective. Zijn onderzoek brengt hem naar een huis, waar vol gens zijn berekening een moord ge pleegd moet zijn. In het huis aange komen vindt hij een merkwaardig ge zelschap, dat er vreemde levenswij zen op na houdt. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus natuurkunde. 18.30 Die Sending mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Das Hofkonzert, Duitse speel film uit 1936 van Detkef Sierck. Met: Marta Eggert, Johannes Heesters, Kurt Melsel e.a. Aan het koninklijke hof in Immendingen heerst -opwin ding. Het jaarlijkse hofconcert dreigt niet door te kunnen gaan, omdat ae zanger Pinelli weer eens een keer on gelukkig verliefd is en dat maakt hem hees. Maar de vorst houdt graag aan tradities vast en daarom moet er een vervanger voor de hese Pinelli wor den gezocht. 21.35 Demnachst, gesprek n.a.v. de film. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtstudio: Die 120 Tage der „Graf Spee". Over de ondergang van de Duitse pantserkruisers In Rio de la Plata. 23.00 Nachtstudio Spëtausgabe. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: Welkom in Cir cus Santinelli. 18.30 VIP-Strip „Western". Vandaag is het verhaal gebaseerd op de strips van Lucky Luke. 19.05 Tijdrover: Kwizien. 19.20 Programma van Middengolf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.45 Dallas. Afl.: Some do, some 22.35 Journaal en Coda: BRT-Koor o.l.v. Vic Nees. BRT 2 19.30 Zebra, aflevering uit Silent 19.45 De vliegende Hollander, opera van Wagner. Uitgevoerd door diverse solisten o.l.v. Sylvain Cambreling (si multaan met BRT 3 radio). 22.30-23.30 Schooltelevisie. RTBF 1 16.35 Vacatures ONEM. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententip8. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir, informatief pro gramma. 20.25 Les Damnes (Götierdamme- rung), Italiaanse film uit 1969. Met: Dirk Bogarde, Ingrid Thulin, Helmut Griem e.a. Regie: Luchlno Visconti. 23.00 Carrousel aux images, film- nieuws. 23.20 Journaal. 23.35 Politieke uitzending. TV 5 19.00 Discopuce. Jongerenprogram- 19.55 Les cinq dernieres minutes 21.24 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Sue Allen (Linda Gray) wordt in „Dallas" voor de moeder van Peter aangezien. Dat komt haar relatie met hem niet ten goede. BRT 1 om 21.45 uur. Engeland Mollie Sugden is te zien in de komische reeks „That's my boy". ITV om 20.05 uur. BBC 1 17.40 Fonz and the Happy Days Gang, serie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Dr. Who, SF-serie. 20.05 Tomorrow's world. 20.30 Top of the Pops, muziekpro gramma. 21.05 The Living Planet. 22.00 Journaal. 22.25 WK Sprinten op de schaats. 23.05 Rough Justice - special. 23.40 Question time, discussie. 00.38 Nieuwsoverzicht. 00.40 Computers in control (3). 01.05 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuws met ondertiteling. 18.40 Quo Vadis, Amerikaanse speel film uit 1951. 21.20 Film. 21.30 Food Drink. 22.00 Dear Ladies, tv-serie. 22.30 Forty Minutes. Afl.: Lagan. 23.10 Rowan Martin Laugh-in. 23.40 Newsnight. 00.30 Tv-cursussen. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grandpa. 17.15 Batfink. 17.20 Madabout. 17.45 The book tower. 18.15 Wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.25 Arena. 19.40 Crossroads. 20.05 That's my boy. Komische serie met Mollie Sugden en Ian Ogilvy. 20.35 Quincy. Avontuur over de poli- tie-lijkschouwer Quincy (Jack Klug- 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serle. 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Motorbike trials. 00.00 De Spaanse Burgeroorlog. Zesdelige documentaire-serie over de grootste politieke en sociale omwen telingen In Europa. 01.30 The big question. TV«morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Mi- nibios. 16.15 Wordt vervolgd. Maga zine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, comedy-serie. Afl.: De laatste tango. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 17.30 Studio sport. WK Kunstrijden in Ottawa (vrije kür paren). DUITSLAND 1 08.10-08.50 Schooltelevisie. 09.05 Politik aktuell. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 So lebten sie alle tage (4), herh. 11.55 Um- schau. 12.10 Pausenprügel (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Lauf Re becca, lauf. Australische jeugdfilm van Peter Maxwell. 17.50 Tages- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in Form, les 11 (herh.). 15.40 Teletek st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 De Smurfen. 16.20 Schüler-Express, jeugdjournaal. 17.00 Heute. 17.15 Sport aktuell. WK Kunstrijden op de schaats, kuer voor paren. 17.50 Pat und Patachon. BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm serie (herh.). RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.25 School televisie. 17.05 ONEM-vacatures. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 Food and drink. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weer bericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Bagpu88, tekenfilm. 15.00 Ra chel and the stranger. Amerikaanse speelfilm uit 1948. 16.40 Tekenfilm. 16.50 The magic roundabout. 16.55 Play school: it's Friday. 17.20 Yogi Bear. 17.25 Jackanory. 17.40 Cap tain Zep. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Jamie and the magic torch. 13.10 Rainbow. 13.30 Crafts made simple. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 Crooks anonymous Britse ko medie (1962). 16.30 Sons and daugh ters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Emu's world. 17.50 Mr. Rossi. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. 17.55 Me- ded. (NOS) 18.06 Hier en Nu-magazi- ne. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-8.00 De ont- bijtshow. HILVERSUM 2 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van de PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.00 Waarom ver bergt u uw gezicht? Teleac: 21.30 Turken, Marokkanen, Nederlanders (1). 22.00 Programmeren met Pascal (15). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Je zult het je kinderen vertellen. 23.00 Spek takel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Ferry Maat's soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NOS: 20.00 Der fliegertde Hollaender, opera van Wagner uitge voerd door het Koninklijk Munt schouwburg Orkest o.l.v. Sylvain Cambreling. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin In het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Inform, ma gazine. Tot 18.00 ieder uur Rijn- mond-nws in aansluiting op het ANP-nws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maarl 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 The complet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 De Nijl. 10.30 Nws en overheidsvoorlichting. 11.00 AVRO's denksportpanorama. 11.10 Schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blin den en slechtzienden. 14.30 Nws. TE LEAC: 14.33 Por Favor, Spaans (14). VARA: 15.03 Radioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tlppa- rade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com- pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klass. Berlijns Filhar monisch Orkest, met solisten: Muz. van Mendelssohn, Sibelius en Brahms. VPRO: 14.30 Muziek op vier. 16.00 Radiola Improvisatie Salon. RADIO RIJNMOND 7.30 Informatief magazine. 16.30 Informatief magazi ne. Van 7.00 t-m 18.00 leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19