Let zit er dik in dat miss Ellie hertrouwt QeidwQowuvnt ITERAMA MET KWIS VOOR SCHOLIEREN IEUWE VERWIKKELINGEN IN DALLAS VOLGENS VAST PATROON - 1DIO/TELEVISIE WOENSDAG 21 MAART 1984PAGINA15 LVERSUM Al zo'n 18 jaar lang idt de NCRV het radioprogramma erama uit. De makers van het pro- mma gaan ervanuit dat literatuur droog en afschrikwekkend hoeft te en dat laten zij in Literama zien. februari 1980 kreeg het NCRV-Lite- -team de J. H. Gottmerprijs uitge- ct. De Gottmerprijs wordt om het toegekend aan een persoon of in- ïtie die een belangrijke bijdrage ?ft geleverd aan het stimuleren van lezen. Literama worden boeken besproken, nen schrijvers aan het woord en rdt ook regelmatig de literaire kwis indel had een kousenwinkel" uitge zonden. Deze kwis past uitstekend in het beleid dat de NCRV de laatste jaren voert ten opzichte van jongeren. Sinds enkele jaren probeert zij de jeugd wat meer bij haar programma's te betrek ken en dat is met deze literaire kwis goed gelukt. Het Literama-team, momenteel be staand uit Wim Ramaker (eindredak- tie), Myrle Tjoeng en Marja Kass (bei den redactie) begon zes jaar geleden met uitzendingen van „Vondel had een kousenwinkel". De kwis wordt meestal vijf keer per seizoen gespeeld tussen twee middelbare scholen en wordt ook rechtstreeks vanuit een van de scholen uitgezonden. Aan de kwis nemen van elke school drie leerlingen en drie lera ren deel (meestal leraren Nederlands), die zich voorbereiden op het spel door het bestuderen van het afgesproken on derwerp. Hierbij gaat het om literatuur in de breedste zin van het woord. Het onderwerp kan een Nederlandse schrij ver zijn of bijvoorbeeld een stroming uit de Nederlandse literatuur. „Vondel had een kousenwinkel" wordt in drie onderdelen gespeeld, waarin de kandidaten naast vragen over de van tevoren afgesproken literatuur ook ge toetst worden op hun kennis over niet- bestudeerde literatuur. Tevens leveren de deelnemende leerlingen tijdig bij de Literama-redactie een lijst met een tiental boeken in. De programmama kers kiezen daaruit van één boek de hoofdpersoon, die de kandidaten door vragen te stellen moeten raden. De teams van beide scholen kiezen zelf ook een boek en nemen daar een frag ment uit. Dit fragment verwerken ze in een verhaal dat ze zelf maken, en aan de tegenspelers is de opdracht te raden uit welk boek dit fragment afkomstig Het Literama-team krijgt bij het maken van „Vondel had een kousenwinkel" hulp van twee leraren Nederlands, Ted Groothedde en Huub Hacking. Nelly Frijda zingt in elke aflevering een spe ciaal liedje over het onderwerp in de kwis. De teksten van die liedjes zijn van Coert Poort. Extra tv voor kunstschaatsen HILVERSUM In een aantal extra uitzendingen van Studio Sport volgt Joan Haanappel het wereldkampioenschap kunstrijden op de schaats, die in het Canadese Ottawa wor den gehouden. De volgende uitzendingen staan op het pro gramma: Donderdag 22 maart, Ned. II, 17.00-17.45 uur: vrije kür da mes; vrijdag 23 maart, Ned. II, 17.30-18.15 uur: vrije kür da mes; zaterdag 24 maart, Ned. II, 17.00-17.45 uur: vrije kür heren en zaterdag 24 maart, Ned. I, 23.55-00.35 uur: ijsdan- mderdag begint AVRO- aan een nieuwe serie lias-verwikkelingen, feiten, die zich daarin ndienen, bevatten een mate van voorspel- arheid. Zo zit het er dik dat weduwe miss Ellie, almoeder van de ring-familie, gaat her- uwen. inard Katzman, de produ it van deze serie, welke in ierika nu al jaren aan de van de kijklijst staat, heeft niet alleen laten doorsche- ren, maar tot op zekere igte bovendienronduit aan grote klok gehangen in on- 'eer de volgende bewoor- gen: „Het aantrekkelijke de Dallas-serie is, dat irin precies gebeurt wat de m leer verwacht. Het grote pu ik zou bij onverwachte ndingen afhaken. Zij wen- i iets vertrouwds in de huis- mer. Miss Ellie is geen v om lang alleen te blij- Er hoort een man naast ar, vindt de gemiddelde kij- Zij zal die man vinden en rtrouwen, al doe ik er geen >d aan om op deze geschie- lis vooruit te lopen". fRO-tv heeft intussen al la- weten, dat in de nieuwe ie afleveringen miss Ellie in geval op vrijersvoeten it. Een vliegende start voor Ewing-moeder, die je niet t niets om handen kunt la- zitten. Daar kunnen we een en ander van ver aten. 'gens dezelfde zienswijze ,/^neert Katzman over het 'fijnbaar mislopende huwe- van Bobby en Pamela. fÜffhMffiïtM1' Ju. Miss Ellie op zoek naar nieuwe liefde. Prlscilla gaat stoken tussen Bobby en Pamela. Christopher Atkins maakt harten week. ..Dat zijn twee te aardige men sen om hun huwelijk fout te laten lopen. De kijker zou het ons kwalijk nemen als we het mis lieten gaan. Het komt dus goed tussen Bobby en Pamela. Daar hoeft niemand aan te twijfelen, zo lang we de kijk cijfers, de waardering en de sponsoring op peil willen hou den". Priscilla Intussen kondigt de AVRO aan, dat er in de nieuwe reeks nieuwe figuren hun opwach ting zullen maken. Een van hen is Priscilla, de ex-vrouw van Elvis Presley zaliger. Zij doet haar intrede als de be laagster van het huwelijk van Bobby en Pamela, die in de laatste aflevering van de vori ge reeks na een diepgaand ge sprek tot de conclusie kwa men, dat zij niet voor elkaar waren bestemd. We herinne ren ons nog de laatste beelden. Bobby staart moedeloos voor zich uit en Pamela staat het huilen nader dan het lachen. Het schijnt nooit meer goed te komen tussen die twee. Ofschoon Priscilla aanpapt met Bobby, moet dit als een te voorbarige besluitvorming worden ontmaskerd. Hoeveel afleveringen het duurt is niet bekend, maar uiteindelijk ko men Bobby en Pamela weer bij elkaar. Dit alles heeft volgens produ cer Katzman niets te maken met wat de schrijvers van de, serie bedenken, maar alles met wat de kijker in zijn huiska mer duldt. Hierin passen geen onherstelbare ontwikkelingen. Bobby en Pamela zijn twee te aardige mensen om uit elkaar te gaan. Tijdelijke moeilijkhe den mag, maar die twee horen bij elkaar. Dat vindt de kijker en daaraan zullen de schrij vers zich houden. Ook met het zoontje van JR en Sue Ellen gaat het de goede kant op. JR koesterde hierover nogal wat onuitgesproken bij gedachten. Toch accepteert hij het kind met open armen. De beelden zijn er om de kijker ervan te overtuigen, dat er precies gebeurt wat de kijker wenst. Een vader die zich be kommert om zijn kind, al is die JR nog zo'n vlegel. Intussen zien de makers wel kans rond dit gegeven wat complicaties op te roepen om de serie spannend te houden. Er wordt een dokter bij het jo chie gehaald. Dit wordt ook een nieuwe gast in deze serie, Christopher Atkins, bekend van de film „The Blue La goon", waarin hij almaar de mooie verliefde jongen loopt uit te hangen. Hij gaat funge ren als de huispsycholoog, die met het kind en de ouders geestelijk aan de slag gaat. Nu dankt die Christopher zijn roem aan de manier waarop hij in genoemde film de liefde als een romantisch gebeuren ophemelt. Zo zal hij ook door producer Katzman worden ge bruikt. Christopher gaat het op gezag van de regie over de boeg van de romantiek gooien. Zonder dat hij het er direct op aanlegt, laat hij Sue Ellen en vooral Lucy niet onberoerd. Maar ja, die hebben hun ver plichtingen elders en daar kunnen de Dallas-bedenkers niet aan voorbij als ze hun ei gen serie niet uit de markt willen' prijzen bij het grote pu bliek. Verachting Producer Leonard Katzman liet dit soort gedachten over zijn geesteskind Dallas be hoedzaam de vrije loop in een gesprek op BRT-tv dezer da gen met de Amerikaans-Ne derlandse schrijfster Ethel Portnoy, die naast verering voor deze serie ook haar ver achting ervan plaatst. Knap vindt zij in Dallas hoe de wen sen van de kijkers omtrent het verloop van de dingen worden vervuld, verachtelijk het feit dat aldus een serie moet wor den gemaakt- Lichtte Ethel Portnoy haar ge dachten aldus nader toe, in de werkelijkheid van het leven ziet men ook niet alle Zaken naar wens verlopen. Mensen kunnen onderworpen dan wel overvallen worden door de meest nare dingen. Zo niet in Dallas. Daarin wordt alles ge doseerd verstrekt, overeen komstig de wensen van de kij ker. Maar zo ziet het leven er niet uit. Aan die werkelijkheid gaat Dallas voorbij met geen ander doel dan er geld aan te verdienen. De best bekeken tv-series in Amerika vangen nl. de meeste inkomsten uit adverteren en sponsoren. Dallas scoort hoog in kijkcij fers, in kijkadvertenties en in kijkbedrog. TON OLIEMULLER HANS Indien een televisiepresen tator zich waagt aan het uit spreken van een niet-voor- gekauwde tekst, kan er uit taalkundig oogpunt ge zien een hachelijke si tuatie ontstaan. Wat dit be treft is Hans van der Togt een echt hachje (volgens Van Dale: vermetele knaap, waaghals). Na de film „De man van Rio", afgelopen weekeinde, durfde hij zon der blikken of blozen het volgdende taalkundig mon strum de huiskamer binnen te slingeren: „Al met al had Belmondo z'n hachje weer» prima bij elkaar Het zou wellicht aanbeveling verdienen de heren en da mes die een televisiepro gramma aan- en afkondigen niet alleen te selecteren op hun uiterlijk, maar alsnog op een gedegen kennis van het Nederlands. Maar ja, misschien zijn ze bang voor hun hachje. CHERRY Cherry Wijdenbosch gaat volgens kenners een grote toekomst als zangeres tege moet. Dat stelde men verle den jaar al vast, toen zij met een mini-elpee en twee singles uit de bus kwam. Zij kreeg toen ook de zilveren harp van de stichting Cona- mus voor dit werk. Nu weer een nieuwe elpee van haar met twaalf nummers onder de titel „Als je dat maar weet" met eerder een lied als „Vang me". Haar part ner Simon Been maakte de muziek en de tekst. En weet welke woorden hij haar in de mond moet leggen, blijk baar, want Cherry zingt deze met veel overtuiging. Dit bijvoorbeeld met een lied als „Weer bij jou", waarvan men kan zeggen, dat zij de woorden uit je mond haalt. Cherry werd in Djakarta geboren, kwam op haar derde naar ons land. Ze studeerde wat kunst en Frans. Tenslotte koos zij voor het lichte lied. Daarom bouwt zij gestaag aan een eigen repertoire. Een reper toire als een mooi gebaar. CATHERINE Catherine Keyl, overgestapt van NCRV's „Hier en nu" naar AVRO's „Televizier", oftewel in de meer persoon lijke sfeer van René Eijber- sen naar Jaap van Meekren (wat heeft Jaap wat René niet heeft?), gaat in een in terview in het blad „Televi zier" nader in op haar veel eisend werk als vrouw. Zegt zij: „Als vrouwen niet zeu ren, maar doorzetten als het moeilijk wordt, hebben zij evenveel kansen als man nen". Zij doet er een voor beeld bij. In Cairo bij de be grafenis van Sadat mocht niemand het gebarricadeer de paleis binnen. Stapt Ca therine met uitgestoken hand en grote glimlach op zo'n norse schildwacht af, zegt: „Hello, I'm Catherine" en stapt zo langs de wachter naar binnen. roelichting brijvers in Carre VPRO verzorgt een uitzen- van het literaire spekta- dat Boekenbal heet. In ater Carré in Amsterdam moeten auteurs en verder ereen, die iets met boeken publiceren te maken heeft, aan de vooravond van 49e Boekenweek. Het the- is dit jaar „Wie boeken I7l|st, beleeft meer". 'sent a tor Adriaan van Dis zich temidden van au- irs ais Cees Nooteboom, arten 't Hart, Jan Eykel- Doeschka Meysing, lijnco Campert, Cees Bud- gh, Hugo Brandt Corstius. zullen met hem van gedach- wisselen over hun visies op Nederlandse literatuur. 33 uur Nederland 1. iouI Wallenberg levensverhaal van de sedse diplomaat Raoul Wal l's de afgelopen jaren onderwerp van een groot \la! publicaties en films ge- ist. Is hij nog in leven of I? De Amerikaanse docu- ntaire „Raoul Wallenberg: i ried alive" wil het bewijs le- :hif en, dat hij al 38 jaar een ge- roji 'gene in Rusland is, levend i graven. I944 boodt Wallenberg aan namens het Amerikaanse logscomité voor vluchtelin- naar Boedapest te gaan laar Nazi-slachtoffers te Hoeden. In de periode tussen 1944 en januari 1945 wist inderdaad meer dan 000 mensen in veiligheid hengen. Toen de Russen in iari 1945 Boedapest bezet- werd Wallenberg door de eime politie gearresteerd. Sovjet-autoriteiten ver- irden een paar jaar later Wallenberg aan een hart vat was bezweken, maar in 8 en 1980 werd hij nog V medegevangenen gezien. uur Nederland 1. :l derde ;e llennium T 'makers van het tweede w v«se tv-net volgden het Bra- |anse parlementslid Evan- Carreira, lid van de oppo- op een verkiezingsreis de Amazone. Hoewel 'eira in deze documentaire raai staat, is Het derde inium" op de eerste plaats schildering van de toe- van het Braziliaanse land Wolk. w uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.10 Bollo, Bries en Bondge noten (5). 16.35 Bokkesprongen, jeugd- magazine. 17.05 Anna, Ciro en Co, jeugdserie. Afl. 11: De laat ste rit. TELEAC 18.25 Por Favor (15). Cursus Adriaan van Dis ontmoet een aantal auteurs om naar aanleiding van Het Boekenbal over boeken te praten. Ned. I om 20.33 uur. 18.45 Jeugdjournaal. 19:00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de PvdA. 19.22 Van gewest tot gewest. De onderwerpen van van avond zijn de zevendelige lijdensweg van Christus in Hengelo, het Koerdische nieuwjaar, een prent ter be scherming van weidevogels en het invullen van het aan gifteformulier van de belas tingen. 20.10 Het derde millennium, documentaire over het Amazonegebied in Brazilië. (Zie toelichting). 21.41 Cinevisie. Over films en filmmakers. Vanavond: Pe ter Faber. Presentator Cees van Ede heeft een gesprek met de toneelspeler/acteur naar aanleiding van zijn rol in de nieuwe Nederlandse speelfilm Ciske de Rat. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. Beelden van voetbal om de Europa cup en van de kwartfinale voor de KNVB-beker. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal, bijbelvertel ling. Afl.: Sara's dood. 19.00 Pubertijd, praatpro gramma. Afl. 5: Uiterlijk. Gast de popgroep Spoor loos. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje van Simavi. VPRO 20.33 Schrijvers in Carré. Op namen van het door Adri aan van Dis gepresenteerde Boekenbal. (Zie toelichting). 21.45 Raoul Wallenberg: Le vend begraven. Documen taire over de' verdwenen Zweedse diplomaat Raoul Wallenberg. (Zie toelich ting). TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (15). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. Ivo de Wijs praat vanavond in de vijfde aflevering van „Pu bertijd" met jongeren over ui terlijk. Ned. 1 om 19.00 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tage8sct 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serie. 19.00 Die schwarzen Brueder, serie. 20.00 Tageaschau. 20.15 So lebten sie alle Tage, verha len uit het oude Pruisen. Afl. 4: Herin neringen van een schoolmeester. Een van de grootste Pruisische pedago gen aan het eind van de achttiende, begin negentiende eeuw was Karl Friedrich von Kloeden, zoon van een eenvoudige soldaat. In zijn geschrif ten geeft Kloeden de zwaartepunten van de toenmalige primitieve Pruisi sche opvoeding aan, o.a. het uit het hoofd leren van bijbelteksten en het afgeranseld worden. Zijn eigen erva ringen waren voor Kloeden aanleiding een van de belangrijkste schoolher vormers van de negentiende eeuw te worden. 21.45 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Mini en Maxi, kleine clowns met grote dromen (herh.). 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllu8trierie. 17.50 Bret Maverick, westernserie. Afl.: De Wildwest- belevenissen van Samantha. Aansl.: Heute-Schlagzei- 18.25 Bret Maverick, vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, magazine met bijdragen van jonge kijkers. 20.15 ZDF-Magazin. Informaties en meningen. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Afl.: Zorgen om Steven. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midlotto - 7 aus 38. 22.10 „Brot fuer die Welt", reportage hulpverleningacties. 22.40 Sport aktuell. Europacup voet bal en Wereldcup Skiën dames. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-oursus Engels. 18.30 Sesam8trasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... Informatie en amusement. 21.45 Efl-eff, over vrije tijd en fitness. 22.15 Minnie und Moskowitz, Ameri kaanse speelfilm uit 1971. In dit rea listische liefdesverhaal van John Cas savetes verdient Moskowitz (Seymour Cassel) de kost als parkeerwachter. Als hij geen geld meer heeft, probeert hij bij zijn moeder wat te lenen, 's Avonds versiert hij meisjes of bezoekt Humphrey Bogart-films. Maar het trieste New York bevalt Moskowitz op den duur niet. HIJ vertrekt naar Cali fornia. waar de mensen vriendelijker en het weer mooier moet zijn. Minnie (Gena Rowlands) woont al langer In Hollywood. Ze werkt In een museum, ziet er aardig uit en heeft een onge lukkige affaire met een getrouwde man. Haar ontmoeting met Mosko witz brengt nu niet bepaald de rust, waar ze aan toe is. 00.05 Journaal. 17.00 Grizzly Adams (12), Ameri kaanse jeugdserie. 17.45 Popeye, tekenfilm. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, jeugdprogramma. 18.30 Het Veenmysterie (2). Serie. 18.55 Pakistan, documentaire. 19.00 Programma van de KTRO. 19.40 Paardekoeraen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- 20.55 Pluk de dag (13), komische se- 21.20 Wie schrijft die blijft, literair magazine. 22.10 Nationale Loterij: uitslagen en paardekoersen, Journaal en Coda: „Dodenfuga" van Paul Celan. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 May's mirakel, Canadese do cumentaire over Leslie, een mentaal gehandicapte. 19.30 Tijdrover. Beestigheden, afl.: Sterilisatie van katten (2). 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Salomons oordeel (The divi ded heart), Engelse speelfilm uit 1954 van Charles Crichton. Met: Cor nell Borchers, Yvonne Mitchell, Armin Dahler e.a. Deze reeds 30 Jaar oude psychologische film behandelt het schrijnende thema van een adoptie kind, dat door de natuurlijke moeder wordt opgeeist. Omdat moeder naar Auschwitz gedeporteerd wordt en va der actief in het verzet is, komt een baby in een weeshuis terecht. Een Duits echtpaar adopteert het jonge tje, maar enkele jaren later komt de natuurlijke moeder, die lange tijd als dood geregistreerd stond, haar zoon opeisen. Een proces volgt. De rechter staat voor een vreselijk dilemma. Onder voorbehoud: Vanaf 20.15 rechtstreeks verslag van de voetbal wedstrijd Manchester United - FC Barcelona. RTBF 1 17.30 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- 21.05 Agence tous risques (The A-Team). Afl. 3. 21.55 Planete des hommes. Van daag: So far from India. 22.50 Trekking Nationale Loterij. 22.55 Journaal. 23.10 Un autre regard. TV 5 19.00 Pixi foly. Gevarieerd program ma. Een adembenemende reis door de wereld van de electronica. 19.20 Jack Pot. Gevarieerd program ma. Videoclips om op te dansen. 19.45 Le jardinier récalcitrant. Tv- film. 21.15 Contes de la rue Broca: La fóe du robinet. Engeland 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Moonfleet, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazl- 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 Medical Express. 20.40 Day of the Triffids (3), tv-serie. 21.10 Fame, tv-serie. 22.00 Conservative PPB. 22.05 Journaal. 22.30 The Other Half. Afl.: Victor Lownes. 23.00 Sportsnight. 23.55 Engelse kampioenschappen ballroomdansen. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 18.10 Women Shock. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.40 The Maverick Queen, Ameri kaanse speelfilm uit 1956. Met: Bar bara Stanwyck, Barry Sullivan, Scott Brady e.a. Regie: Joseph Kane. 20.10 Swallows en Amazones. 20.35 Open Space. 21.05 Sailor Fly on the wall. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo wers. 22.00 Pot Black '84, sportprogram- 22.25 Strangers en Brothers, tv-se- rie. 23.20 Conservative PPB. 23.25 Newsnight. 00.10 Twilight Zone. 00.35 Tv-cursussen. 17.20 Luna. 17.50 Jangles. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. Verfilming van het dag boek van Edith Holden, die in 1920 op mysterieuze manier verdronk. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Fresh fields. Komische serie. 22.00 Minder. 23.00 Conservative Partij. 23.05 News at ten. 23.35 Midweek sport special. 01.05 Herb Alpert. 01.35 One plus two. Barbra Stanwyck als een char mante dievegge in „The Mave rick Queen". BBC 2 om 18.40 TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Poldark (10). Demelza's belangstel ling voor Hugh Armltage heeft Ross ertoe aangezet parlementslid te wor den. 16.50 Het donkere bos „Bren- don Chase" (10). Tante Ellen sluit vrede met de journaliste Monica en ze zoeken verder naar de jongens. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 17.00 Studio Sport. WK Kunstrijden In Ottawa (vrije kür dames). 17.45 Fe- duco: Medelanders Nederlanders, voor Joegoslaven (herh.). DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Europacup voetbal en WK Skiën dames. 11.40 Treffpunkt ü-Wagen 4. 12.10 ZDF Magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Aidas Rei- 8en (1), operarevue. 16.55 Kernbeis- ser. 17.45 Tele-Lexikon. 17.50 Ta gesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek st-overzicht. 15.40 Teletekst-over zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die Sach mit dem G (2), serie over Johannes Gu tenberg (herh.). 16.35 Kuschelbaren, poppenserie. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-illustrierte. 17.50 Tom en Jerry. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.35 Vacatures ONEM. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 Best of collecting now. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinderserie. 15.00 Afternoon Show. 15.40 The World about us. 16.25 Arthur Negus enjoys Temple Newsam. 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Crown Court. 15.30 The Agatha Christie hour The girl in the train. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grandpa. 17.15 Batfink. 17.20 Mada- bout. 17.45 The book tower. HILVERSUM 1 17.55 Meded. (NOS) 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het strafkamp. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek met voetbal om de KNVB-be ker. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropo lis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voor bijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NCRV 17.36 Hier en_ Nu. (18.00 Nws.) P.-P.: 18.20 Uitz. van de VVD. Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Hellskwartier. 20.18 De we reld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Co lours of English. Feduco: 22.00 Stic kers, stokpaardjes en standpunten (6). 22.15 Taal, tekens en regels (19). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Sonate in C gr.t., Schubert. 23.15 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel met live muziek van Kowalski, Gun Club en HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Werken van Tsjaikovsky. 21.30 The Cunning Man. 22.20 Gaudeamus Kwartet speelt hedendaagse muz. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in' het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul- letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND Tot 18.00 ieder uur Rijnmond-nws in aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de.; koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Gou- denregen Ensemble. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 - De AVRO-nieuwsklok. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. - 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer, herh. afl. 19. AVRO: 10.03 Buiten. 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03. Duimeland. 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00: AVRO-nleuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag om Europa. (13.30 Nws.). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Dat heet vakantie... KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03- De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. 9.00 Funeral Anthem for Queen Caroline van Haendel. 9.50 Strijkkwartetten van Mozart en Zem- linsky. 10.45 Symf. no. 5 in els kl.t., Mahler. 12.25 Operette op 78 toeren. 13.00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linkeroren. EO: 14.30 Klass. klankjuwelen, 15.30 Zeggen en schrlj- - ven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 7.30 Inform, ma gazine. 16.30 Inform, magazine, van 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rijn mond-nws in aansluiting op het ANP-nws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15