Jongeren weggedrukt door ouderen in discussie over iet hanteren van macht EcidócOotnont Het hele AVRO-bedrijf tegen Wibo van de Linde gekleurd gezién Een derde net is schandalige luxe ADIO/TELEVISIE dinsdag20 maart 1984 pagina is iaadsman van ondernemingsraad- (Vervolg van de voorpag.) JISTERDAM Het bestuur van de VRO mag pas overgaan tot de benoe- ing van een nieuwe programmadirec- ur radio en televisie, nadat de Onder- emingsraad om advies is gevraagd ver een profielschets voor deze func- onaris. Dit heeft de president van de .chtbank in Amsterdam, mr. R.C. Gi- ilf, gisteren bepaald in een kort ge- jpg dat de ondernemingsraad tegen et AVRO-bestuur had aangespannen, e ondernemingsraad wilde daarmee jorkomen dat het bestuur nog gister- rond de nieuwe functionaris, in ver- ind waarmee de naam van Wibo van Linde van TROS-Aktua werd ge remd, al zou benoemen. De ondernemingsraad staat op het standpunt dat de functie van program madirecteur radio en tv best kan ver dwijnen, na het vertrek van de huidige functionaris Siebe van der Zee op 15 juni. Diens taak zou dan volgens de op vatting van de OR kunnen worden op gedeeld over een aantal andere mensen in de top van deze omroepvereniging, een standpunt waar het bestuur fel te gen is. Het AVRO-bestuur wil vasthou den aan de functie van programmadi recteur radio en tv. Eveneens is de ondernemingsraad van oordeel dat het bestuur met de defini tieve benoeming vooruit zal lopen op een wijziging van de organisatiestruc tuur, waarover binnen de AVRO nog volop overleg gaande is. Ook zouden alle afdelingshoofden fel gekant zijn te gen een eventuele benoeming van Wibo van de Linde als nieuwe pro grammadirecteur. De raadsman van de OR, mr. P.A.M. Witteveen, sprak zelfs van het „gehele bedrijf", dat daartegen Algemeen directeur Christern heeft de OR evenwel toezeggingen gedaan op het punt van advies en overleg over de profielschets van de nieuwe program madirecteur. Het AVRO-bestuur liet bij monde van zijn advocaat, mr. R.A.A. Duk, weten dat Christern in de bewus te OR-vergadering niet namens het be stuur heeft gesproken. Rechtbankpresi dent Gisolf was het op dit punt eens met de OR. Dit orgaan mag de AVRO houden aan de toezegging gedaan door haar vertegenwoordiger Christern in de Ondernemingsraad. Houdt de AVRO zich niet aan haar gegeven woord, dan handelt zij onzorgvuldig je gens de Ondernemingsraad, aldus het oordeel van mr. Gisolf. Het AVRO-bestuur besloot gisteravond overeenkomstig de uitspraak van de rechtbank-president geen besluit te ne men over de aanstelling voordat aan de Ondernemingsraad om advies is ge vraagd. Geen Marokkaans visum voor nos-verslaggever HILVERSUM - De Marok kaanse regering heeft gewei gerd een visumaanvraag van de NOS voor verslaggever Ali Lazrak in behandeling te ne men, omdat het Nederlandse parlement het cultureel ver drag met Marokko nog niet heeft bekrachtigd. Lazrak wil de in Marokko voor NOS, BRT en FEDUCO (educatieve omroepen) opnamen maken voor een serie van zes radio programma's. De serie is be doeld om Marokkanen in Bel gië en Nederland te informe ren over de veranderingen in het dagelijks leven in Marok ko- IE EVANGELISCHE OMROEP MET „DAG GEZAG" h ILVERSUM Wat den- ■n jongeren over gezag? 1 m een antwoord op deze •aag te krijgen organi- erde de Evangelische tnroep onlangs in de ^aagse Pulchri-studio een scussie-avond over dat ïderwerp. Ruim tachtig jjngeren met uiteenlopen- opvattigen waren uit- inodigd om over gezag in zegje te komen zeg- Verder waren er ensen van gezag aanwe- de Tweede Kamerle- •n Van Es (PSP) en Ma- man (CDA), getlnifor- eerde politieagenten en ;n ex-kolonel. Een deel in de discussie wordt inavond uitgezonden on- >r de titel „Dag gezag", een vijf kwartier du nde uitzending op Ned. om 20,20 uur. ontruiming van het Wyers- mplex in Amsterdam, die g vers in het geheugen ligt, wam als eerste punt aan de de. De gedachten hierover eken meer tegenstrijdig dan ver de kwaliteit van de muzi- a\e bijdragen van pianist -aureus van Rooyen. discussie ontspon zich het politieoptreden, macht van de overheid en par lementaire democratie. Over deze onderwerpen komen de jongeren met duidelijke me ningen, maar ook met vage idealen naar buiten. „Volgens mij bestaat er een mogelijkheid om een staat te creëren waarin geen plaats is voor gezag of macht. Hoe dat tot stand moet komen weet ik niet, maar ik weet wel dat dit machtssysteem hier in Neder land en in verscheidene ande re landen niet het mijne is", aldus een 19-jarige jongen. Op die manier dreigt een dis cussie oerverloos te worden, reden waarom de programma makers van de EO vier richt lijnen hadden opgesteld: wat is gezag en wie bepaalt het, waarom is er gezag, grenzen van gezag en gezagscrisis. Verveling De jongeren bij deze discussie kwamen wooral uit Zuid-Hol land. EO-medewerkster Willie Jonker, betrokken bij de voor bereiding, zegt hierover: „We hebben verschillende scholen opgebeld en leerlingen ge vraagd of ze mee wilden doen. Ook zijn er uit andere delen uit het land gekomen. Het moesten mensen zijn die niet allemaal dezelfde gedachten over gezag hebben. Je kunt geen discussie voeren als je tachtig procent pacifisten of christenen hebt. We wilden gewoon niet eenzijdig zijn". Opmerkelijk was dat de ge dachtewisseling voornamelijk door de jongens werd gevoerd, ondanks het feit dat er ook ge noeg meisjes in de zaal zaten. Dezen hadden zichtbaar wat meer angst om voor de micro foon te verschijnen. Maar zelfs de jongens stonden op een ge geven moment buiten spel, doordat het gesprek na de pau ze zich tussen de volwassenen afspeelde. Dezen gingen met elkaar verbaal in de touwen, waardoor de inhoud niet meer doordrong tot de aanwezige jongeren. Die begonnen zich te vervelen onder de warme lampen. Degene die deze verveling niet zag was presentator Jan van den Bosch. Hij liet sommige sprekers te lang aan het woord. Hierdoor ontstonden er saaie dialogen en afdwalingen, die eigenlijk voor niemand in teressant waren. Verder kwa men de sprekers met persoon lijke problemen en ervaringen, waardoor de belangstelling nog verder wegebde. Geschreeuw Kamerlid Mateman had het af en toe ook erg moeilijk. Zijn antwoorden gingen soms over in geschreeuw. Door zijn har de stellingname en woorden kreeg de inhoud van zijn be toog een overrompelend ka rakter. Presentator Jan van den Bosch in gesprek met PSP-Kamerlid Andrèe van Es tijdens het discussie programma voor jongeren „Dag gezag". Nadat hij de aanwezigen op deze manier een aantal keren stevig te woord had gestaan, sprong Andrée van Es (PSP) voor de jongeren in de bres. Zij maakte duidelijk, dat gezag wat anders is dan geschreeuw. Zij kreeg groot applaus, wat Mateman echter niet ervan weerhield om even later zich zelf weer schreeuwend te ma nifesteren. Deze politicus ging vooral te keer tegen een jonge agent, toen deze verkondigde dat hij geen dingen zou doen die niet overeenkomen met zijn gevoe lens. Mateman sprak hem fel tegen en beweerde, dat ie mand die in een uniform op treedt niet zelfstandig mag handelen. Uit het drie uur durende ge sprek bleek, dat de jonge gene ratie het over het algemeen moeilijk heeft met de gezags verhoudingen in ons land en niet minder met de eigenge reidheid van oudere politici als Mateman, die zelfs in een dis cussie met jongeren menen al les voor het zeggen te hebben. Het mag benieuwen hoe deze discussie in de uitzending wordt gebracht, want van drie uur praten zullen ongeveer twee uur worden weggeknipt. De programma-makers en in mindere mate de welbespraak te gasten hebben het voor het zeggen en oefenen daardoor gezag uit. De mensen van de tv hebben de macht om de ca mera te laten zwenken naar dat wat zij willen vastleggen. Zij beslissen tenslotte wat er wel en niet wordt, uitgezonden. Hoe overtuigend de jongeren ook hun mening verkondig den, het blijft de vraag of de programmamakers juist hun uitspraken de ruimte zullen geven. ASTRID VLASMAN Van politiek snap ik maar heel weinig. Wat dat betreft bevind ik me in een uitgebreid gezelschap van honderdduizenden, mis schien wel miljoenen goede vaderlanders die ook moeite hebben met de mistige praatjesmakerij in Den Haag (en op plaatselijk niveau natuurlijk net zo, maar dan in het klein). Vandaar dat ik met enige zekerheid de stelling aandurf dat het de meeste Nederlanders een raadsel zal zijn, waarom CDA en PvdA samen wel een derde televisienet willen hebben en de VVD niet. Ik bedoel: De liefde voor een derde net heeft toch niks te maken met de christendemocratie (wat dat ook mag zijn) of het socialisme (wat dat ook mag zijn)? En in verweer komen tegen een derde net heeft op zijn beurt toch ook weer niks te maken met de liberalisme (wat dat ook mag zijn)? Ik denk dat het enige dat ons als televisieconsument beroert is: Wat krijgen we te zien, en dat maar heel secundair is wie voor het aanbod zorgt. En als er straks dan een derde net is, is er dan ook nog iemand in Den Haag of Hilversum die zich bekommert om de kwaliteit van het gebodene? Ik wil maar zeggen: Met de uitzendingen van een beetje niveau krijg je nu al niet eens één net redelijk gevuld. Overigens vind ik al die drukte om een derde televisiezender en om de nijpende vraag of televisiezuilen straks wel of niet pro gramma's mogen leveren voor de abonnee-tv, maar luxe-proble men. We horen toch al jaren niets anders dan dat het zo slecht gaat met de economie en de koopkracht, en over snoeien en in leveren? Waar halen we dan in vredesnaam de energie vandaag om over de media te kissebissen? Wat je op de televisie vandaag de dag te zien krijgt, is voor het merendeel onvoorstelbare luxe. In Falcon Crest, in Dynasty, in Gangsterchronicals, vanaf deze week (een zucht) ook weer in Dallas, in het Ahoy Sportpaleis met tennissers, in de Showbizz- quiz met dure decors en dure sterren en dure bloemen - noem maar op, het is allemaal verkwisting wat je ziet. Alleen in een verloren hoekje van een actualiteitenprogramma wil nog wel eens een hongerend negerkindje te zien zijn, vergezeld van een gironummer, waarop wij volgevreten vanuit de televisiefaute uils misschien een rijksdaaldertje overmaken als we snel genoeg zijn om het nummer even op te schrijven. Vorige week donderdag zag ik bij de TROS een reportage over nieuwe mode, overgenomen van de Duitse televisie. Een onver valst galagebeuren, met showdecors, tientallen mannequins in gewaden die stuk voor stuk misschien wel 5000 gulden hadden gekost, met als rode draad door de presentatie een zogenoemde koloniale stijl, the colonial look. Een modebenadering die stamt uit een van de meest beschamen de perioden uit de geschiedenis van wat wij weieens de westerse beschaving noemen: Het koloniale tijdperk. De tijd dat wij ons als superkapitalisten vestigden in om het even welk tropisch land om dat tegen hongerlonen uit te mergelen en er de rijk dommen uit weg te halen ten gunste van de westerse banksal do's. Hoe denkt u dat we in Nederland aan de Gouden Eeuw gekomen waren als we niet in Oost en West de Indiës hadden beheerst en van de miljoenen die daar door de zwartjes werden bijeen geschraapt om de herenhuizen en portretschilders te kun nen betalen?. Terwijl de TROS die modeshow liet zien, ging overigens de Duitse televisie zelf nog een stapje verder. Die zond een reporta ge uit waarin de koloniale mode werd getoond ter plekke, India of Pakistan. In elk geval: Midden tussen de armoede. Ondervoe de inheemsen konden niet-begrijpend naar die chique fotomo dellen gapen, die zich uitdosten in een soort kleren, die verdacht veel leek op die waarin de Engelsen zich kleedden toen die daar nog de macht hadden en precies hetzelfde deden als de Hollan ders over wie ik het net had. Klinkt dit bitter? Overdrijf ik? Nee hoor, eigenlijk is het alle maal nog veel erger. En wij maar zeuren over ons derde net. RENÉ DE COCQ Toelichting l iilly, meesterspion or Reilly betekent de dood e i Boris Savinkov, die via een ^heime route Rusland binnen gekomen en werd gear ceerd, dat de oppositiebe- jing „The Trust" niet be st en zuiver een uitvinding de Tsjeka is. Hij is vastbe ten wraak te nemen. Maar dat de geallieerden er heilig 7 overtuigd zijn, dat The ist wel bestaat, kan hij wei uitrichten. Volgens Cum- gs wordt de beweging door Amerikanen financieel ge- jnd. Ily besluit de zaak zelf te Verzoeken en met keiharde vijzen op tafel te komen. In- sen houdt Reilly nog ge- tg tijd voor de liefde over. trouwt voor de derde keer. daarop vertrekt hij ir Moskou waar hij een ont ging met de leiders van 9 Trust zal hebben. 28 uur Nederland 1. a|? onderste steen tsland beschikt reeds tien over een particuliere vei- eidsdienst, die onder naam Zwarte Sheriffs" opereert, geüniformeerde en strak Organiseerde dienst raakt elmatig in opspraak. „De onderste steen" van- ïnd een Duitse documentai- waarin de maker Axel gstfeldt de leden enkele we- heeft gevolgd tijdens de 'echtsopleiding, schietoefe- gen en operationele acties, in München gevestigde Ci te Veiligheidsdienst" floreert onder. De firma verkoopt igheid en niet alleen aan rheidsinstanties. Ook prive- dernemingen en particulie- kunnen gebruik maken van 150 met gummiknuppels, olvers, jachtgeweren en fas uitgeruste mannen. uur Nederland 1. nnibus NOS kunstrubriek „Omni- staat in het teken van de 7* ken week. Theo Stokkink sen teert het programma uit het Letterkundig Mu- m in Den Haag. Hij voert 8' ter anderen een gesprek conservator H.G.M. Prick, 'der besteedt Stokkink aan- 'ht aan de bijzondere her- k van de debuutbundel Jpuwval" van Frans Kellen- ik en aan het Antwerpse 'cator-fonds. Met schrijver- teer Leon de Winter praat to over het verfilmen van li- x Muur. W uur Nederland 2. Nederland Aad Peters is een van de presentatoren van „D'r kan nog meer bij". Ned. II om 19.12 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. James wordt gestrikt om een lezing te houden voor de „lieverdjes" van de Dar- rowby-jeugdclub (herh.). 16.50 Het leven van Jezus (4). TELEAC 18.25 Follow me, herh. les 22. 18.40 Follow me, les 23. VARA 18.55 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: Asa en kleine Mads. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Reilly, meesterspion (11), tv-serie. (Zie toelich ting). 21.20 Achter het nieuws. 22.00 Pisa. Programma van Henk Spaan en Harry Ver- meegen. 22.15 Sonja op dinsdag. 23.15 De onderste steen. De „Zwarte Sheriffs", docu mentaire over een particu liere Duitse veiligheids dienst. (Zie toelichting). NOS 00.00 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 Het kleine huis. Afl.: Fa milieperikelen. Charles In- galls en zijn nieuwe schoon zoon Almanzo Wilder be sluiten partners te worden in een transportonderne ming. 20.20 Dag - gezag! Jongeren programma over het thema gezag. (Zie elders op deze - pagina). 21.35 Tenslotte, slotwoord. NOS 21.40 Omnibus, kunstkroniek. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Conny van den Bosch treedt op in „Vijf tegen vijf". Ned. I om 19.20 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Sag es noch mal Darling. 19.00 Falcon Crest, tv-serle. 20.00 Tagesschau. 20.15 Professor Grzimek: Wildtiere erobern Europa. Documentaire. Van af het ogenblik dat de mens op aarde kwam. heeft de muls hen onuitgeno digd begeleid, in zeilschepen en straalvliegtuigen. Een muls kan heel lang zonder water leven. Hij weet zich zelfs bij 20 graden onder nul In koel cellen In stand te houden. Professor Grzimek laat zien, hoe groot de fami lie van één muls kan worden. Een an der dier, dat zich op een flinke aan was kan beroemen Is de grauwe eek hoorn, een uit Amerika In Groot-Brit- tannlö Ingevoerd dier, dat ernstige schade aan de bossen toebrengt. 21.00 Report: Baden-Baden. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 33.00 Der Mann und der Berg. Pro gramma over schilder Paul Cezanne (1839-1906). 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Waldhelmat (12), tv-serie. 18.20 Mein Name 1st Hase. Tekenfilm met Bugs Bunny. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der Sheriff von Linsenbach. Tv-film. Met: Rolf Schimpf, Rosemarle Gerstehberg, Reglne Faerber e.a. Re gie: Michael Mackenroth. Na een on geval leeft de WAO-er Hermann Zett- ler een geordend leven. In Linsen bach zelf loopt niet alles op rolletje. Op het martktpleln houdt niemand zich aan de parkeervoorschrlften, hetgeen elke dag weer tot een chaos leidt. De burgemeester komt op het Idee Zettler het baantje van parkeer wachter aan te bieden. In korte tijd lukt hem orde In de chaos te schep pen, maar dan blijkt de man tot een fanatieke dienstklopper uit te groeien. 20.01 Dierenportret. „Schotten lm Frack - Pingulne aus Edinburgh". 21.15 WISO. Econ. en soc. magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Spielraum: „Har zu! Schau zul". Tv-spel. Wat vertellen wij elkaar, hoe en wanneer luisteren we naar el kaar? Is het vertellen en luisteren de laatste jaren veranderd? Sinds sep tember 1978 presenteert het ZDF het programma „Spielraum", een speel ruimte voor vertellers en luisteraars. In deze eerste uitzending van 1984 vormt „vertellen en luisteren" het thema zelf. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SeaamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporten Traumin- seln lm Fadenkreuz. Reportage over de Seychellen. 20.45 Rückblende. Over de locomo tieven van August Borslg, 130 jaar geleden. 21.00 Formel Eins. De ARD Hitpara de. 21.45 Landes8plegel. Innovatlonen von heute - Uberlebenschancen von morgen. 22.15 Deutscher Alltag. 23.00 Der „ermordete" Bisachof und die Miskito-indianer. Fllmreportage. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer... 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 De jonge uitvinder. 19.05 Kunst en kunst maken (11). 19.35 Kijk uit! 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.O. Quiz. 20.45 Verover de aarde. „Een land van melk...", programma over Saoe- di-Arablë. 21.35 Programma van de VNO. 22.25 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Webster (12), komische serie. 19.25 Tijdrover: Doe het zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De steek-er-wat-van-op-show. 21.15 Heartland. Amerikaanse speel film uit 1980 van Richard Pearce. Deze met een Gouden Beer bekroon de film beschrijft het levensverhaal van twee pioniers uit het begin van deze eeuw, Ellnore Pruitt Stewart en haar man Clyde Stewart. In 1910 be sluit Ellnore Randall (Conchita Ferrell) na de dood van haar man de stad Denver te verlaten en met haar ze venjarig dochtertje naar Wyoming te vertrekken. Ze gaat daar op een afge legen boerderij het huishouden doen voor Clyde Stewart (Rip Torn), een ontoegankelijke zwijgzame Schot. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips en lotto. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 De Doornvogels (10). 20.55 Videogam, videoclip-magazine. 21.45 Ecritures. Literair magazine. 22.45 Inleiding bij de opera „Der fliegende Hollander". Deze opera van Richard Wagner wordt donder dag op het tweede net uitgezonden. 22.55 Journaal. 23.10 Tribune economique et socia- TV 5 19.00 Les avontures d'Arthuro. Kin derprogramma. 19.10 SI on chantait. Gevarieerd pro gramma. 20.00 Temps présent. Magazine. 21 00 Portrait d'artistes Suisse. 21.30 Musiquo populaire Suisse (3). Rip Torn speelt Richard Ste wart in „Heartland". BRT 2 om 21.15 uur. Engeland Stephen McHattie speelt de hoofdrol in de tv-film „Look what's happened to Rosema ry's baby". ITV om 23.30 uur. BBC 1 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Tuesday. 17.20 Mighty Mouse, tekenfilmserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Charlie Brown, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Treasure houses, kinderserie. 18.40 Sixty Minutes, actueel magazl- 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 District Nurse (11), serie. 20.40 A question of sport. 21.10 Dallas, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today: Hard feeling. 22.50 Engelse kampioenschappen ballroomdansen. 00.40 Nieuwsoverzicht. 00.42 Weerbericht. BBC 2 18.10 Equal to the task. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Charlie Chan Mystery. Ameri kaanse speelfilm. 20.05 Sparks, Informatieve serie. 20.30 Jane. 20.40 Top Gear '84. 21.10 Bookmark. 22.00 Marti Caine. 22.50 Arena. 23.40 Newsnight. 00.25 Tv- ITV 16.30 Miracles take longer. 17.00 Cockleshell bay. 17.15 Batfink. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.05 Bygones. 20.35 Maneater. Amerikaanse tv- thriller. 22.00 The Jewell in the crown. Tv-se rie. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Look what's happened to Ro semary's baby. Amerikaanse tv-film (1976). 01.15 Tuesday Topic. TV-morgen NEDERLAND 1 09.00 NOT: Vogeltrek (2). 09.30 Nieuws voor doven. 09.35 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO 15.00 Thema 19: Mannenwerk, vrouwenwerk (herh.). NCRV 15.30 Kinderen in de bijbel, serie. Deel 5: Slmson. het kind van de kracht. 15.40 Pieter Post, poppense rie. 15.55 Appelmoes met taartjes (11). 16.10 Bollo, Bries en Bondge noten (5). 16.35 Bokkesprongen, jeugdmagazine. 17.05 Anna, Ciro en Co, jeugdserie. Afl. 11: De laatste rit. DUITSLAND 1 WDR 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Tages schau und Tagesthemen. 10.23 Und ewig singen die Wölder (herh.). 11.55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 1600 Tages schau. 16.10 Kinder in Vietnam, do cumentaire over de slachtoffers van de oorlog (herh.). 16.55 Dirk van Ha- veskerke (3). 17.40 Nudnik (3). 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.05 Sport aktuell. Wereldcup Skleën dames. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 13.35 Sport aktuell. Wereldcup Skleën da mes. 14.40 Humor kennt keine Gren zen, komische sketches en muziek. 15.25 Enorm in Form (11, herh.). 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Rappelkiste, kleuterprogram ma (herh.). 16.35 Die Baren sind los, tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Mave rick, westernserie. RTBF 1 BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 Bellamy on Botany, Informatie ve serie. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht met overzicht land bouw. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pepple Mill at one. 14.45 Bod, kinderserie. 15.00 Caught in time. 15 20 (ZW)A Holiday Affair, Amerikaanse speelfilm uit 1949. 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Migh ty Mouse, tekenfilmserie. 17.25 Jack anory, kinderserie. 17.40 Rentaghost, kinderserie. ITV 07.25 Tv-am. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Europese volksverhalen. 11.40 Portrait of a legend. 12.05 Mysteries, myths and legends. 12.30 Hernes- sing the past. 12.55 Wattoo wattoo. 13.00 Flicks- 13.10 Sounds like a story. 13.30 Three little words. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14 30 A plus. 15.00 Crown court. 15 30 A country pratice. HILVERSUM 1 leder heel uur nws. 16.30 Kom er maar eens bij. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS) 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Schaduwparlement. 19.02 Alle wegen lelden naar Rome. sfeerbeeld. 21.02 Attentie voor Roger West. 21.30 Lich te grammofoonmuz. 22.02 AVRO's Sportpanorama Eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 18.00 Nieuws. P.P.: 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twij fel. TROS: 19.00 TROS Klantenservi ce. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Tekenen en schilderen (11). 22.00 Por Favor, herh. 14. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Op zoek naar de aarde (4), hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualiteiten vla Dingen van de dag. 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Brucknerfes- tival Frankfurt 1982 (2): Radio Symfo nie Ork. Frankfurt. 21.30 Literama. 22.25 Kerkorgelconcert. HILVERSUM 5 (Vla AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Inform ma gazine. T/m 18.00 ieder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nleuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goelemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nws.radio). 9.03 Muz. terwijl u werkt. (10.30 Veronica nws.radio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nws.radio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland muziekland. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow Me I (23). VARA: 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor haart (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-ge- noea. 12.16 Overh.voorl. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-ge- noeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuur papier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwIjzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewljn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuls van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musl- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Werken van Ives, Bartok en Sjostako- vltsj. 12.05 Symfonieën en concerten van Bach (6). 12.20 Promenade Ork. speelt werken van Bizet. 13.00 Nws. 13.05 Orgelmuz. van P.J. Blanco en J.C.H. Rlnck. AVRO: 13.30 Wolfgang Sawattlsch dirigeert de Staatskapelle Dresden. 14.30 Nederlandse kamer muziekdag. 15.30 Europiade Italië. RADIO RIJNMOND 7 30 Inform, ma- gaz. 16.30 Inform, magaz. Van 7.00 t.e.m. 18.00 ieder uur Rijnmond-nws In aansluiting op het ANP-nleuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15