Positie Rijvers staat ter discussie Overladen programma voor hockeyploegen Lugdunum klopt Van der Plas Wiersma neemt voorsprong Zondervan onderhandelt met Ipswich SPORT QeidócQounant DINSDAG 20 MAART 1984 PAGINA 1 Katarina Witt start WK goed OTTAWA De achttienjarige Oost- duitse kunstrijdster Katarina Witt heeft al bij de verplichte figuren ook haar kandidatuur gesteld voor de wereldti tel. De Europees en Olympisch kampi oene van dit jaar hield gisteren in Otta wa zonder enige moeite de Westduitse Manuela Ruben en Kira Ivanova uit de Sovjet-Unie achter zich. Omdat rege rend wereldkampioene Rosalyn Sum- ners afhaakte en de veelbelovende Tif fany Chin, vierde bij de Olympische Spelen in Sarajevo, geblesseerd raakte, is de Amerikaanse inbreng beperkt tot die van Elaine Zayak. De wereldkam pioene van 1982 begon met een 13e Beslissing over Vriesekoop uitgesteld DEN HAAG Door het afhaken van acht voudig Nederlands kampioene Bettine Vrie sekoop, die niets voelde voor een vermoei end trainingskamp in Polen, zal de nationa le damestafeltennisploeg voor het Europees kampioenschap in Moskou worden gevormd door Jantien Jansma (Torenstad), Mirjam Kloppenburg (Torenstad) en Sandra de Kruiff (Scylla). De Leidse speelster zal ech ter alleen meedoen als ze medewerking krijgt van de school waar ze lesgeeft. Deze week zal ook een beslissing worden genomen over de eventuele afvaardiging van Vriesekoop naar het individuele toer- nooi. De herenploeg zal bestaan uit Ron en Henk van Spanje, Bob Potton en Anne Vlieg. Mogelijk wordt Jaap van Spanje deze week nog aangewezen als vijfde man. EK honkbal volgend jaar definitief in Nederland MADRID Het toernooi om het Europees kampi oenschap honkbal zal in 1985 definitief in Nederland worden gehouden. Tijdens het congres van de Euro pese Honkbal Federatie (CEB) in Madrid is dat beslo ten. De data voor het toernooi, dat waarschijnlijk in Haarlem zal plaats vinden, zullen een week beslaan in de periode van 7 tot 21 juli. De strijd om de Europese beker honkbal voor lands kampioenen 1984 gaat naar Rimini (6 tot en met 10 september). Aan het Europees juniorkampioenschap honkbal zul len van 25 tot en met 29 juli in Barcelona Spanje, Ita lië, Nederland en Frankrijk deelnemen. Het toernooi om het Europees kampioenschap softbal voor junioren, dat dit jaar voor de eerste maal in Oosterhout zal worden gehouden, is op losse schroe ven komen te staan. Tot nu toe hebben slechts Italië, Nederland en België ingeschreven. Er dienen mini maal vier landen te komen. Gelijke beloning Lendl en Connors PARIJS Ivan Lendl en Jimmy Connors hebben ieder 175 punten gekregen voor het klassement van het Grand Prix-circuit 1984 na de in Rotterdam wegens een bommel ding afgebroken finale. Normaal gesproken is dat puntental voor de verliezende finalist. Het algemeen klassement wordt aangevoerd door John McEnroe met 775 punten. Con nors volgt met 708 punten en Lendl staat op 577. De Nieuwzeelandse tennisser Chris Lewis is gisteren in de eerste ronde van het interna tionale toernooi van Milaan uitgeschakeld. Hij verloor met 6-2, 6-3 van de Amerikaan Mark Dickson. Anders Jarryd (Zwe), Steve Denton (Vst) en Henri Leconte (Fra) kwa men wel probleemloos door de eerste ronde. Meldingsplicht voor relschopper ZUTPHEN Zeven relschoppen< voetbalsupporters die zondag in Devei ter zijn aangehouden tijdens de onger geldheden rond de wedstrijd Go Ahei Eagles-Feyenoord, mogen zich voorlop niet meer in of bij het voetbalstadi< vertonen als hun favoriete club da speelt. De Zutphense politierechter n B. Myjer veroordeelde de zeven gisten tot geldboetes en verplichtte hen zich g durende een aantal wedstrijden van Ahead of Feyenoord bij de politie melden. Het aantal uit- of thuiswedstr den dat ze door hun meldingsplicht de politie zullen missen varieert van v tot tien. Wittebrood en Van Nieuwkoop leiders in zeehengelstrijd SCHEVENINGEN Arie Wittebrood uit het Noord hollandse Bergen kwam gisteren op de tweede dag van het internationale zeehengeltoernooi van de EFSA en de Stichting Scheveningen Bad sterk voor de dag op de Noord zee. Hij won de dagprijs met 14,86 kg, goed voor twaalf vissen. René Boog- aert (Kloosterzande) werd tweede met 12,4 kg (22 vissen). Stan van Es (Haarlem) werd derde met 12,.36 kg, goed voor veertien vissen. Piet van Nieuwkoop uit Lei derdorp moest op de tweede dag genoegen nemen met 11,4 kg (vier vissen). Op de eerste dag was hij tweede geworden, maar nu leverde zijn vangst niet meer op dan een vierde plaats. Hij bleef daarmee net voor de Engelsman Reditt, die 8,67 kg boven water bracht met slechts twee vissen. De zesde tot en met de negen de plaats waren voor Hage naars, te weten: Huybregts, met 8,62 kg (9 vissen), Freek Mejer 8,01 kg (17 vissen), Jo Kersbergen 7,87 kg (12 vissen) en Ben Spaij, 7,75 kg (13 vis sen). Tiende werd tenslotte de Amsterdammer Hans Schee wen met 7,51 kg, te weten 10 vissen. Arie Wittebrood en Piet van Nieuwkoop gaan na twee dagen aan de leiding. Aan het toernooi doen 97 sportvissers mee uit zeven lan den. Het toernooi wordt van daag besloten. Sportwereld Wielrennen De Spanjaard Jose Recio heeft na de proloog en de eerste etappe van de Ca talaanse week de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft een voorsprong van een seconde op zijn landgenoot Blanco-Villar. Wielrennen De internatio nale wielerbond (ICU) heeft het enigszins omstreden we relduurrecord van Francesco Moser officeel erkend. De Ita liaan reed vorige maand in Mexico Stad in een uur liefst 51,151 kilometer. Voetbal Middenvelder John Wark van Ipswich Town heeft een contract getekend voor landskampioen Liver pool. Met de overgang is onge veer twee miljoen gulden ge moeid. IJshockey De Nederlandse ijshockeyploeg is gisteren in Caen het toernooi om de we reldtitel voor A-junioren, groep B, begonnen met een nederlaag van 8-4 tegen Polen. Voor Nederland scoorden Maas, Vorstenbosch, A. Troch en E. Troch. DEN HAAG De positie van Kees Rijvers staat ter discussie. Niet vanwege zijn prestaties met het Ne derlands elftal, wat een argeloze lezer wellicht zou .kunnen denken, maar naar de mening van een werkgroep. Deze uit de heren Van Marle, Kaster- mans, Jaspers en De Vries bestaande adviescommis sie raadt het sectiebestuur betaald voetbal om per 1 juli 1984 een zogenaamde sterke man te benoemen. Maar de commissie gaat verder en stelt bovendien dat een jaar later een bondscoach naast Rijvers moet worden aangesteld, die dan per 1 juli 1986 het roer van Rijvers moet overnemen. Het contract van Kees Rijvers loopt per 1 juli 1986 af, maar uit het rapport van de werk groep kan tussen de regels door worden gelezen dat men hoopt dat indien halverwege dit jaar een sterke man (Mi- chels?) wordt benoemd Rijvers wellicht uit eigener beweging eerder vertrekt. Mogelijk zelfs reeds met ingang van het mo ment dat de sterke man, waar over het sectiebestuur van avond een beslissing hoopt te nemen, binnenkomt. Deze suggesties van de werk groep staan in een tot dusver nog niet bekend gemaakt rap port, waartoe de commissie eind vorig jaar jaar aan het werk werd gezet. Waarbij de doelstelling was het hele Zeis- ter gebeuren met alle bonds- coaches en overige technisch apparaat eens door te lichten. Bovendien gaven de prestaties van de diverse vertegenwoor digende elftallen aanleiding tot een kritische beoordeling. Daartoe werd deze commissie, waarin aanvankelijk ook Ka- rel Jansen zat, ingesteld. Jan sen stapte zoals bekend eind vorig jaar uit zowel het sectie bestuur als uit deze commissie. Kasper blijft Naast de aanbevelingen om trent de sterke man en een nieuwe bondscoach beveelt het rapport ook aan dat J. Kasper, het huidige hoofd opleidingen die functie moet blijven ver vullen in een nieuwe opzet. Voorts zou er een extra jeugd trainer moeten worden aange steld om het jeugdvoetbal een nieuwe impuls te geven. Voor die laatste functie wordt ge dacht aan een oud-topvoetbal- ler. Als laatste belangrijke aanbeveling geldt dat de be staande technische commissie zou moeten worden vervangen door een uit drie man bestaan de beleidscommissie. Trainers bezwaar Inmiddels hadden de in Zeist werkzame coaches al bezwaar aangetekend tegen het al enige tijd bestaande, maar gisteren bekend geworden rapport van de werkgroep. De onderne mingsraad van de KNVB heeft zich reeds achter hen ge schaard inzake de benoeming van de sterke man. De Zeister coaches hebben het rapport al eerder aangemerkt als opper vlakkig. Zij eisten vervolgens dat een onafhankelijk bureau „Zeist" zou inventariseren en vervolgens rapport uitbren gen. Kees Rijvers kan wellicht binnenkort zijn biezen pak ken. De bondstrainers hebben zich overigens wél gesteld achter het advies om Kasper te hand haven, maar die functie zou moeten worden uitgebouwd tot coördinator van het hele Zeister voetbalgebeuren. Al eerder had de amateursectie zich afgezet tegen het binnen halen van Michels als sterke man in Zeist. Als de aanbeve lingen van de werkgroep wor den opgevolgd zou dat de KNVB weer veel geld kosten. Michels of een ander (Kessler) kost veel, maar als Rijvers in derdaad al of niet gedwongen zou vertrekken brengt een af vloeiingsregeling voor hem ook het nodige mee. Vanavond gaat het sectiebestuur over de situatie praten. AMSTELVEEN De na tionale hockeyploegen krijgen in de aanloop naar de Olympische Spelen een overladen programma af te werken. Wim van Heu- men, al tien jaar bonds coach en bereid tot en met de wereldbekerstrijd in 1986 aan te blijven, noem de de geplande trainings- opzet noodgedwongen een compromis. „Alle hockeyploegen ter we reld zijn zich momenteel sterk op de Spelen aan het voorbe reiden", zei hij, „en het feit ligt er nu eenmaal dat we met amateurs te maken hebben. Eigenlijk zouden we overdag moeten trainen. Dan hebben de spelers 's avonds vrij. Nu komen de meesten van hun werk naar de centrale trainin gen, die we houden van zes tot acht uur in de avond. Daarna kunnen ze pas aan een hapje eten denken. Dat is eigenlijk een slechte zaak, maar we kunnen niet anders". Uniek is het gezamenlijke trai ningskamp, dat de damesselec tie en de herenselectie van 16 tot en met 24 april opslaan in Los Angeles. De heren spelen daar vier wedstrijden, twee maal tegen het ook aanwezige Australië en twee keer tegen de Verenigde Staten. De da mes treden aan tegen enkele plaatselijke selecties. Voor de eerste keer gaat de conditie trainer van de heren, Cees Koppelaar, ook mee op reis. Na terugkomst uit de Verenig de Staten reizen de selecties vrijwel direct door naar West- -Berlijn voor twee vierlanden- toernooien. De dames treden aansluitend van 3 tot en met 13 mei in Rijssel aan voor de eerste Europese titelstrijd in de historie. Daarnaast staat een groot aantal interlands op het programma. De heren spelen tegen Pakis- Doelman Pierre Hermans maakt deel uit van de se lectie. tan (2x), Maleisië, Spanje (2x), Engeland (2x), Australië (3x) en West-Duitsland. Bovendien zullen kort voor de Spelen in Los Angeles nog oefenwed strijden gespeeld worden tegen Spanje en Maleisië. De dames treden na het EK achtereen volgens aan tegen Canada (2x), Ierland (2x), Engeland (2x) en West-Duitsland (2x). Na een trainingskamp van een week in Den Haag vertrekt coach Gijs van Heumen op 22 juli naar de Verenigde Staten, waar voor het Olympische toernooi eerst in San Diego wordt getraind. De definitieve herenselectie voor de Olympische Spelen van zestien spelers zal na het vierlandentoernooi van West- -Berlijn, dat eindigt op 1 mei, bekend worden gemaakt. Gijs van Heumen, die minstens tot en met de Spelen van 1988 in Seoel damescoach wil blijven, stelt eerst een selectie samen voor Rijssel en verwacht zijn definitieve Olympische selec tie tijdens het trainingskamp in Den Haag (9 tot en met 13 juli) rond te krijgen. „Beste Jaap. Hoe heeft het zover kunnen komen, dat jij het nodig hebt geacht om een sportjournalist-met-de-speci- alisatie-tafeltennis hoogst persoonlijk in de ban te doen?" En: „Wat mij opvalt bij dit huidige bestuur, is dat men angstig bij elkaar kruipt, be leid uitstippelt en dat tracht uit te voeren, maar dat men zich onvoldoende realiseert, dat het belangrijker is om er eerst voor te zorgen, dat alle conflicten worden opge ruimd, mensen die ruzie heb ben uit elkaar worden ge haald. Op contactueel gebied schort er erg veel aan en ik meen dat jij als voorzitter op dat gebied faalt. Ik wens je de komende tijd veel wijs heid toe!" (Open brief Ted van der Meer in bondsorgaan Ta feltennis 2) „Voor wat betreft mijn con tactuele eigenschappen zou ik willen opmerken dat ook ik, in alle gevallen, bereid en in staat ben om tot ge sprekken te komen, met wie dan ook. Echter als een 'ge sprek' uitsluitend en bij voorbaat tot doel moet hebben andermans idee tot wet te verheffen, dan ben ik niet meer bereid tot zo'n 'ge sprek' omdat ik dat niet re delijk acht". (Reactie Jaap Roeten, voorzitter NTTB, in bond sorgaan Tafeltennis 2) „Ik heb wedstrijden nodig om me goed te voelen, om in vorm te komen. Mijn manier is zo hard mogelijk rijden. Ik kan niet alleen meerijden. Misschien bestaat het gevaar, dat het te veel wordt, maar daar denk ik niet aan. Maar zoveel wordt het toch niet? Alle klassiekers, dan naar Colombia en dan de Tour de France en misschien nog de Ronde van Zwitserland er voor. Dat kan nooit te veel zijn. Ik geloof dat het een mentale kwestie is. Je moet zorgen dat je niet verzadigd raakt". (Wereldkampioen wielren nen Greg Lemond in de Volkskrant) „Henk Houwaart en ik heb ben altijd contact gehouden. Veelal telefonisch. Henk vroeg of ik wat zag in het baantje van trainer bij Cercle Brugge. Ik wilde wel weer eens naar Europa. Ik kon het nu betalen en beschouwde het meer als een korte va kantie dan als een serieuze zaak. Ik heb heus wel ambi tie om als coach op te treden, maar liever niet hier. Ik hik hier aan tegen de levenswij ze. Ik mis de klasse van Cali- fornië. Geen mooie mensen. Het is me allemaal te dege lijk, te burgerlijk. Ik woon in Marina del Rey, een bad plaats. Ik tennis veel, zwem men, karate. Alles om in con ditie te blijven. Ik wilde eens kijken hoe het hier toeging. Nog steeds weinig mensen op de tribunes. Het was een leuk uitstapje. Brugge is nog lang niet het slechtste deel van België. Maar ik ga me hier niet begraven". (Voetballer Wim Suurbier in het Algemeen Dagblad) „Op de trainingen wordt er nu al keihard gewerkt en op de stick leunen is er dan ook niet bij. Bij het EK zullen we voornamelijk onze handen vol krijgen aan de fysiek zo sterke Russinnen en de West duitse ploeg blijft altijd een grote concurrent. Wat Los Angeles betreft, moet je er vanuit gaan, dat elke wed strijd een finale is. Je speelt daar geen vijf wedstrijden, maar vijf finales". (Hockey-international drs. Margriet Zegers in De Te legraaf) „Er is, nu er twee kandidaten zijn, sprake van een demo cratische verkiezing. Ik kan bovendien niet ontkennen dat ik ambitieus ben. Tevens ben ik gek van de wieler sport. Ik ben bereid er een hoop andere dingen voor op te geven. Dat er op de man is gespeeld, heeft me nog een beetje extra geprikkeld. Ik kan ook verliezen. Daar moet je nuchter in zijn. Dan zal ik Hylkema een hand geven en hem veel succes toewensen. Verder blijf ik dan voorzitter van Olympia's Ronde". (Politiecommissaris en kandidaat-voorzitter KNWU Piet van der Molen in de Haagsche Courant) „De roeiers mogen geen en kel moment denken dat ze een Blauwe onderscheiding hebben gewonnen, totdat ze een paar minuten voorbij de Willem Suurbier: ...geen mooie mensen.. voetbalvelden van Fullham zijn. Als ze zelfs ook maar voor een fractie van een se conde aan hun vriendin den ken, hebben we verloren. Ze mogen zelfs nooit naar de an dere boot kijken. Onze nieti ge boot moet negen lichamen en één geest houden. De hele dag moeten zij zichzelf be schouwen als beulen, genade loze, vervloekte beulen". (Daniel Topolski, coach Oxford roeiploeg, in The Guardian) Gipsen corset voor Jan Raas GOES Voor Jan Raas is waarschijnlijk de rest van het wielerseizoen verloren. De Zeeuw, die afgelopen zaterdag tijdens Milaan - San Remo ten val kwam en in een Italiaans ziekenhuis moest worden op genomen bevindt inmiddels in een ziekenhuis in Goes. Daar werd hem gisteren een gipsen corset aangemeten, dat hij ten minste zes weken moet aan houden. Dat betekent dat hij voorlopig niet voor zijn nieu we ploeg aan de slag kan en als hij weer op de fiets stapt zo veel achterstand zal hebben opgelopen dat hij het verder dit seizoen wel kan vergeten. Kwantum, de nieuwe ploeg van Raas, moet nu een andere strategie gaan volgen nu de kopman voor de klassiekers is weggevallen. Van der Poel, Kuipers en Peeters zullen nu als kopmannen gaan fungeren. Kans Blanchard op titelgevecht tegen Spinks AMSTERDAM Indien Alex Blanchard op 16 april de Euro pese titel verovert tegen de Fransman Caramanolis bestaat de kans dat Amsterdammer een gevecht kan leveren tegen Michael Spinks, de huidige wereldkampioen in het half- zwaargewicht. Deze aanbie ding heeft Blanchards mana ger Henk Rühling vanuit Amerika gekregen. Spinks moet overigens eerst zijn titel nog verdedigen tegen zijn landgenoot Dave Braxton. Tips voor Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan er morgenmiddag op het programma van de draversbaan van Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting lulden. APRIL LOVEPRIJS: Yok van de Len te. Ybe Victrix en Yankee C. MARJON HESSPRIJS: Yikkemlen Norton, White Star en Yses I Can. YOLANDA NIMBLEPRIJS: Wistaria Bonusan, Wisky en Why Rodney. ZEPHYR NIMBLEPRIJS: Volrida, Ver itas S en Vitesse d'Aster. WINSTGEVERPRIJS: Victory Dream. Varimas N en Uno Princehof. ZAMBI FORTUNAPRIJS: Vulcana P, Walkover en Vally Foge. WHITE DU BOISPRIJS: Uffi D, Vanity Elsene en Ursin Gallant. WYJAN PRIMSESPRIJS: Uvelia Ha nover. Vaguely Noble en Sir Sprook- SIRh WHITEPRIJS: Vip D. Pluno W en Stef. THOR TER LUNEPRIJS: Theoel, Tln- demans W en Sir van Hanegem. NORA NIMBLEPRIJS: Wiesje L. Ve nezuela en Willem Junior. sportuitslagen KUNSTRIJDEN WK in Ottawa Stand dames na verplichte figuren: 1. Katarina Witt (Odl) 0.6 punten; 2. Manuela Ruben (Wdl) 1,2; 3. Kira Iva nova (Sov) 1,8; 4. Sandra Cariboni (Zwi) 2,4; 5. Anna Kondrasjeva (Sov) 3.0; 6. Sandra Dubravcic (Joe) 3,6; 7. Kay Thomson (Can) 4.2; 8. Parthena Sarafides (Aus) 4.8; 9. Cornelia Tetsch (Wdl) 5.4; 10. Karin Telser (Ita) 6.0. IPSWICH Romeo Zon dervan, die bezig is aan zijn tweede seizoen bij de Engelse eerste-divisieclub West Bromwich Albion, heeft gisteren de onder handelingen geopend met manager Bobby Ferguson van Ipswich over een eventuele transfer. Zon dervan werd zaterdag ge passeerd voor het duel te gen Tottenham, nadat Al bion vorige week Steve Hunt en Tony Grealish had geconctracteerd. Voor de overbodig geworden oud-Hagenaar zal een trans ferbedrag worden gevraagd Oud-Hagenaar Romeo Zonderv van slechts ruim twee ton. I wich staat zelf twee en h miljoen gulden te wachten verband met de gisteren I klonken transfer van zijn sj Ier John Wark naar Liverpc Zagalo De voetbalbond van Saoe Arabië heeft de trainer v het nationale elftal, de Brazi aan Mario Zagalo, ontslagi De beslissing is genomen v gens de slechte prestaties v het nationale elftal in het to nooi van de Golfstaten, dat Muscat (Oman) wordt geh( den. Zagalö kreeg kort na wedstrijd van Saoedi-Aral tegen Irak, die het met 1 verloor, te horen dat hij k vertrekken. LEIDEN De interregio nale zaalvoetbalderby tus sen Lugdunum en Van der Plas leverde de Leidse formatie de volle winst op: 2-1. VWL kende, niet spelend, een zeer goede avond. Mede-titelkandi daat Ceverbo verloor met 3-6 van De Rozet, terwijl de andere kampioenspre tendent, Datarex, deelde met FC Grovo: 2-2. In de Leidse hoofdklasse bleek Menken te sterk voor Glasbergen (6-4), terwijl THB Boys Van Duuren moeizaam voorbleef: 6-5. Omdat Lugdunum zich als vanouds massaal voor het ei- ten doel terugtrok, was Van er Plas bijna de hele wed strijd in de aanval. Vanaf de eerste minuut resulteerde dat in legio kansen, die echter niet in doelpunten werden omge zet. Anderzijds tilde Frans Sjardijn de Leidse ploeg met een uit de eerste counter naar 0-1. Na de pauze tekende hij ook voor 0-2. Met nog ruim tien minuten te gaan verklein de Arnold Boers het verschil tot één punt. De Katwijkers deden er alles aan om de stand alsnog recht te trekken. Dat lukte echter niet meer. Hoofdklasse THB Boys en Van Duuren speelden een aantrekkelijke eerste helft, maar lieten daarna ernstig afweten. V( de rust speelden beide ver digingen een slechte pa met een 5-5 ruststand tot volg. De Lissenaren begoni met drie doelpunten (t\v maal Fred Muller, éénmaal Griffioen). Onderbroken d< Ted van Berkel werd het nog 4-1 via Muller, waarna I weer tweemaal de beurt v aan Van Berkel. Griffio maakte het verschil opniei één puntje groter alvore Leen Struik en Jan van Dl de ruststand op 5-5 bepaaldi De tweede helft viel nog m; één doelpunt, omdat bei ploegen de zaak achterin wel goed gesloten hielden, tien minuten bepaalde Jo Wassenaar de eindstand op 5, waarmee de Lissese plo •volop mee blijft draaien in race om de titel. De tweede ploeg achter Inte die daar nog enige aanspra op maakt is Menken. Gister won deze ploeg overtuige met 4-6 van Glasbergen, de titel nu definitief kan v geten. Binnen tien minui stond het al 0-3. De twef helft slaagde de thuisploeg weliswaar in viermaal te s ren, maar de balvaard melkploeg kwam geen n ment in gevaar. Huug Aam wiel nam drie van de doelpunten van Glasberg voor zijn rekening, Piet Ha noot één. De winnende tr fers kwamen van Ruud All made. Piet Ruygrok (beic tweemaal), Maarten Plug Rob Kersbergen. MOSKOU Harm Wiers ma heeft in de damtweek- amp tegen de Russische grootmeester Wadim Wir- ny na twee partijen de lei ding. In een zeer span nend verlopen en oor spronkelijk gespeelde par tij, gaf de 18-jarige jeugd- -wereldkampioen zich na de 55e zet van Wiersma gewonnen, waardoor de Nederlander een voor sprong heeft van twee punten: 3-1. Zettenverloop tweede partij Wit: Wirny Zwart: Wiersma 1. 32-28, 17-22; 2. 28x17, 11x22; 3. 37-32, 12-17; 4. 41-37, 6-11; 5. 46 8-12; 6. 35-30, 20-25; 7. 32-28, 18-2: 40-35, 23x32; 9. 38x18, 13x22; 43-38, 14-20; 11. 45-40, 20-24; 33-29, 24x33; 13. 38x29, 16-21; 31-26, 21-27; 15. 42-38, 19-23; 29x18, 22x13; 17. 39-33, 13-18; 44-39, 17-22; 19. 34-29, 25x32; 20. 10-14; 21. 47-42, 14-19; 22. 29 19x30; 23. 35x24, 18-23; 24. 42-38, 25. 48-42, 9-13; 26. 49-43, 5-10, 42-37, 10-14; 28 37-32, 23-29; 32x21, 29x20, 30. 41-37, 14-19; 37-32, 20-24; 32. 36-31, 15-20, 31-27, 12-18; 34. 21-16, 20-25; 43-39, 4-9; 36. 26-21, 18-22; 37. 27i 13x22; 38. 21-17, 22x11; 39. 6x17, 40. 40-34, 7-11; 41. 16x7, 2x22; 32-28, 19-23; 43. 28x30, 22-27; 30-24, 27-31; 45. 24-19, 31-36 33-28, 36-41; 47. 50-45, 6-11; 48. I 8-12; 49. 28-22, 11-16; 50. 39-33, 12 51. 22x11, 16x7; 52. 32-27, 41-46, 19-13, 9x18; 54. 33-28, 46x40; 45x34, 7-12. Wit geeft op. Wim Tetteroo trainer RAVA DEN HAAG Wim Tetteroo trainen. De Delftse oefenmei gaat volgend voetbalseizoen de ter is nu nog in dienst Haagse derdeklasser RAVA RKDEO in Nootdorp.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14