gehoordgezien Jean-Paul Belmondo als jongensach tige „Man van Rio" laurits Mok in „Liter ama ADIO/TELEVÏSÏË geidócSotvuntt VRIJDAG 16 MAART 1984 PAGINA 17. ^VERSUM Op dinsdagavond 20 maart Hilversum 4 om 21.30 uur zal de dichter lever Maurits Mok centraal staan in de [CV-radiorubriek „Literama". Marja Kass cht hem op in zijn woonplaats Delft en sprak hem niet alleen over zijn werk, maar ook jr thema's als de Tweede Wereldoorlog en ouder worden. jurits Mok werd in 1907 geboren in Haarlem, zoon van Joodse ouders. Zijn romandebuut idseizoen", dat speelt in het Noordhollandse •gen, verscheen in 1934. In 1938 werden zijn j5$te epische gedichten gepubliceerd: „Exo- 4«" en „Kaas- en broodspel". Als in 1940 de 4 log uitbreekt, moet Maurits Mok onderdui- Niettemin verschijnen er in die tijd een ital illegaal uitgegeven bundels van hem bij Bezige Bij". Over die oorlog zegt Mok tegen Marja Köss: „Iedereen was wel eens bang en een Jood a priori, want die mocht er helemaal niet zijn". De meeste recente prozabundel van Maurits Mok is „Het haarlint, twaalf verhalen", die in 1982 verscheen. Maar ook als dichter is Mok nog actief. Zo werd eveneens in 1982 de bundel „Verwaaiende raadsels" uitgebracht, terwijl in februari van dit jaar de bundel „Terug door de tijd" het levenslicht zag. In veel werk van Maurits Mok is de zee een te rugkerend thema. „De zee heeft inderdaad veel invloed op me gehad", zegt Mok, „en dat zal wel komen omdat ik als kind in Zandvoort ge woond heb". De zee komt ook terug in het ge dicht dat Maurits Mok heeft opgedragen aan zijn vriend, de beeldhouwer Geert-Jan van Meurs, en dat in 1966 verscheen in „Maatstaf". Danskritiek op de korrel op congres over moderne dans UTRECHT „Moderne dans en de kritiek: wat mag je ervan verwachten"? Dat is het motto van een forumdiscussie die ter gelegenheid van het internationaal festival moderne dans en be weging (Spring Dance) in Utrecht wordt gehouden. De bijeenkomst begint zaterdag 24 maart om 15.00 uur in de bo- venfoyer van de Stadsschouwburg in Utrecht en is georgani seerd door de Kring van Nederlandse Theatercritici. Het forum bestaat uit vier mensen uit de danswereld en vier critici. De deelnemers uit het dansveld zijn: Betty Blankert (van de Stichting Dansproduktie), Martinette Janmaat (docente Dans- academie Rotterdam), Ton Lutgerink (danser/choreograaf) en Aat Hoegee (studieleider opleiding moderne dans Amsterdam). De vier dansrecensenten zijn: Ine Rietstap, Eva van Schaik, Luuk Utrecht en Jan Baart. Paul Korenhof, secretaris van de Kring van Nederlandse Theatercritici, is de voorzitter van deze discussiemiddag in Utrecht. ii^VERSUM Behalve dat i-Paul Belmondo het vak Hl filmacteur tot in de vin- t toppen doorleeft, beschikt over meer dat een ruim pu it aanspreekt, kwiek voor- "nen, hippe handelwijze, uit n veld te slaan, zijn kop M licht. Vanavond op Ned. II 23.30 uur speelt hij meer „De man van Rio", een j uit 1963 van Philippe de j, ca, een rol die men bijna 0 titelrol zou kunnen noe- omdat rond Belmondo d de vraag blijft bestaan: ben we hier te doen met volwassen man of met een «Ite jongen. Zeker voor Bel- j ido geldt: er is niets saaiers het menselijk wezen dat is egroeid tot 100% man. indruk vestigde hij voor- t 1 in een film als „A bout 3 iouffle", waarin hij als hal- 3 jnderwereldfiguur met een »lmse inslag een Ameri- onse studente, toen in de in van Jean Seberg, om vingers wond en tegelijk |k maakte, in zichzelf deed iven, maar het uiteindelijk moet afleggen tegen de ijse politie. Hij laat zich zomaar pakken. Als een choten hond maakt hij laatste gang waggelend de Parijse straten. Hij ft als een durfal geleefd en ite op dat moment zijn als een groots moment te ■rgaan. (welke film ook, hij heeft gevleugelds, maar blijft te- jk iets vlegelachtigs hou- een man die snel zaken :iet en die naar zijn hand er een spel mee Dedrijft. doet hem vaak overkomen >en grote kwajongen, maar Ie door zijn behendige aan- van complicaties wint hij ook van de mensen, die in ite instantie bereid zijn een igteken achter zijn figuur Aaatsen. Belmondo schijnt .even vanuit het inzicht, dat m tiiongen die voor niemand Sjttgaat al aanzienlijk op een Sp begint te lijken, (hom, Jean-Paul Belmondo is een grote jongen gebleven, maar wel een met een zo af doende drang in het nemen van beslissingen en met een zo heldere kijk op mensen, dat hij in het intermenselijk verkeer zijn mannetje blijkt te staan. In die houding blijft zijn we zenlijke onverschilligheid tref fen. Hij houdt zich met men sen en zaken bezig, omdat hij die ervaart als een boeiende tijdpassering. Mentaal staat hij ver boven alle besognes van zijn medemensen. Hij ziet er een mogelijkheid in zijn spel te bedrijven, maar nooit tot na deel van iemand, daar draagt hij nou net weer teveel inner lijke beschaving voor in zich mee, die men er vanwege zijn boksersneus en karatekin niet in eerste instantie uit haalt. Nieuwe golf Hier kwam bij, dat juist in de jaren van opkomst van de ac teur Belmondo in Frankrijk een nieuwe vorm van filmen zich aandiende, de Nieuwe Golf, de zogenaamde Nouvelle Vague. De aanhangers van deze filmvorm begonnen de studio's te mijden, waarin voorheen de werkelijkheid in decors werd nagebootst. Dit gaf elke film een stuk on-echt- heid mee. Daar richtte de kri tiek van de toenmalige jonge filmmakers zich op. Verhalen, ook filmverhalen moeten zich in het volle leven afspelen en niet in de nagemaakte realiteit van de studio. Ook regisseur Philippe de Broca van „De man van Rio" rekende zich tot die groep jonge filmers. Zijn films krijgen er een avontuur lijker karakter door. Daarmee was hij tevens aan het goede adres van Belmon do, want die leek voor het avontuur geboren. Zo ook weer in „De man van Rio". Een piloot (Jean-Paul) moet bij terugkeer in Parijs vaststel len, dat zijn verloofde in gijze ling is genomen en dat zijn schoonvader bij dezelfde gele genheid werd vermoord. Daar wil hij dan wel even achter heen. Dit blijkt allemaal het uitvloeisel van een verborgen schat, waarvan de piloot enige aanwijzingen in handen krijgt. Nu gaat het hem minder om die schat dan wel om zijn ei gen schat, zijn verloofde dus (Frangoise Dorleac), maar er steekt naar zijn smaak een pijnlijke uitdaging in de vrij postigheid, waarmee criminele figuren beslissen over het le ven van zijn verloofde en schoonvader. Hij krijgt de kans tot stunten. Volgens Belmondo en zijn re- Jean-Paul Belmondo be-vrijdt zijn verloofde (Frangoise Dorleac) die in handen van criminelen was geraakt. gisseurs uiteraard moet het volk aan film iets beleven, het moet geboeid, gepakt, bezig ge houden worden. Opwinding oppakken. Aan een film moet iets te zien zijn, zeker in de Nieuwe Golf-films. Belmondo is er de man naar om zelf de sterke staaltjes neer te zetten en hiervoor niet een beroep te doen op stand-ins en ander stoer volk. Menige regisseur ziet dat liever niet, omdat bij een blessure van de hoofdrol het hele filmen stil ligt, het geen handen vol geld kost, maar Belmondo wilde aan zijn films het waarmerk van echt heid verlenen en zelf de stunts uithalen. 25 films den beter snel vergeten wor den. En dat gebeurde dan ook. Als zoon van een beeldhouwer ging hij al vroeg aan het zwer ven. Hij papte aan bij rond trekkend toneel en stuitte in die sfeer ook op filmers, die snelle successen beoogden met een man die nogal wat aan durfde. Het ging om een soort svonturenfilms, waarin de fi guur van Belmondo zelf moei zaam uit de verf kwam. Die regisseurs zagen toen nog niet in, dat Belmondo's voorkomen even belangrijk was als het verhaal, dat hij fungeren moet als een van de gegevens in de verwikkelingen. In deze zin dan dat er in de loop van het verhaal complicaties optreden, waarvan het minder belang rijk is dat die opgelost worden dan wel de manier waarop dit plaats heeft. Dit zagen filmers als Jean-Luc Godard, Jean-Pierre Melville en Philippe de Broca veel scherper in. Melville ging daar al heel ver in, toen hij met Belmondo zijn film „Leo Mo rin priester" maakte, een roi waarvoor Belmondo destijds werd uitgeroepen tot beste filmacteur van het jaar. Ook als priester liet hij zich door geen tegenslag uit zijn even wicht brengen, toch weer de man die als een jongen in het leven staat, en daardoor een vitaliteit ten toon spreidt, die alleen gegeven is aan iemand die mentaal is opgewassen te gen zijn taak, beheerder van geestelijk goed. In „De man van Rio" gaat hij nog iets verder, omdat dan zijn verloofde in het geding is, die het ook lijfelijk goed moet gaan. TON OLIEMULLER GERARD Hoe trek je met journalisten op? Wat hang je ze aan hun neus, in hoeverre neem je ze serieus en vertel je hele toedrachten naar waarheid? Weinig mensen die daar be ter een boekje over open kunnen doen dan Gerard van Beek, sedert ruim een kwart eeuw perschef van de NOS en dezer dagen toe aan zijn vertrek uit die functie wegens VUT en ze ker niet vanwege tekort aan fut. In het door hem zelf destijds opgestarte om roepersblad „Spreekbuis" bereikten hem wat vragen over zijn omgang met jour nalisten waar hij openhartig genoeg op in gaat. Zegt hij, dat hij in de loop der jaren bepaald geen slechte erva ringen heeft opgedaan met journalisten, al liepen er wel eens eigenaardige typen tussendoor. Hij onderscheidt ook soorten van journalis ten. Waar de een van welk bericht ook niet meer dan drie regels in staat is te pro duceren, werpt de ander er met enige fantasie een hele pagina tegen aan. En nog een degelijke story ook. In elk geval heeft hij geleerd, dat je journalisten niet te veel moet lastig vallen met cijfers. Een journalist komt voor feiten. Wat er jaarlijks aan omroepnieuws naar journalisten ging, werd per jaargang gebundeld. Dat is in 25 jaar een hele stapel ge worden. Gerard wijst er op als op een stuk levenswerk. WILLEM Willem Glashouwer van de Ev. Omroep, opvolger daar van zijn vader, de mede stichter van deze omroep, werkt nog maar op halve kracht voor zijn Hilversum- se baas Dorenbos. Hij voel de zich geroepen door de Heer en Die gaat voor. Hij kreeg nl. een dringende uit nodiging uit het Betuwse Tuil en 't Waal om daar de Gemeente te verzorgen. Laat hij weten, dat in zijn kringen het verantwoorde lijkheidsgevoel voor geeste lijke zaken zo ligt, dat aan een dergelijk verzoek ge hoor moet worden gegeven. Hij heeft het er uitgebreid met zijn vrouw over gehad en die deelt dat inzicht. Zij vertrokken uit hun fraaie huis in Doorn om in Tuil de roepstem van hun geweten te volgen. Tuil telt wel niet zoveel aanhankelijken als de tv kijkers, maar in een Gemeente sta je veel dich ter bij de mensen. Willem kan daar typische voorbeel den van geven. Preekte hij eens over de stal, waar Je zus geboren werd. Die voor keur voor een stal, zo be toogde hij toen, moet niet als toevallig worden be schouwd. Daar steekt een diepere zin achter. Een stal heeft iets. Wordt Willem een paar dagen later aange klampt door een boer, die vertelde zeer gegrepen te zijn door dat verhaal over die stal. Op stille momen ten, zo deelde die boer mee, gaat hij daar op zijn eentje tussen zijn dieren zitten. Hij ervaart tussen het geschui fel en gesnuif van de dieren een rust en een innerlijke vrede, die een diepere oor sprong moeten hebben. Dat had die boer zo ervaren. En die snaar had Willem in zijn preek geraakt. foelichting Wrekers )on Roberts, een uitgever, [na een zakelijk gesprek zijn zoon alleen op kan- als hem door de ruiten enorme schaduw be- \ngt en hij dood op de \d blijft liggen. Klapwie- d verdwijnt de schaduw. Steed en Emma Peel op onderzoek uit en lekken, dat de zoon op )ifde wijze is vermoord ir de vreemde vogel. Ze ten terecht bij Sir Lexius die er vreemde hobbies ia houdt, onder meer ook (en. Vandaar leidt het >r naar een prof, die vol- 't, dat mensen kunnen ten. Intussen blijft het bij twee slachtoffers. uur Nederland 1. Alles is anders ow van den Heuvel is aan vooravond van de boe- week gastheer van een o kenjury, die zich heeft sliept in de top tien voor 33 'erlandse boeken, die Is 1945 zijn verschenen. s Fens is voorzitter en 2 ijIer zijn de gesprekspart- Hella Haasse, Geertjan berhuizen en Hugo ns. Ter sprake komen gezamenlijke top-tien- plus de individuele van iüjury-leden afzonderlijk. h 0 uur Nederland 1. f laatste uii ndmaal 21 ede deel van een Cu- JJnse speelfilm (1976) van 3t 'as Gutierrez over de sla- u\ij tegen het einde van de eeuw. Een godsdienstige "ijke graaf komt in gewe- 1 als hij ziet hoe de oefen op een suikerrietplan- er aan toe zijn. Hij no- *hen uit voor een avond- op Witte Donderdag en t zelfs hun voeten. Hij be- t beterschap en zegt zijn len de volgende dag vrijaf ►djtoeven. Maar dan is zijn iak door het gebruik van wijn al lichtelijk belem- dl d. De film is enkele Jaren den ook door de IKON ^toonden. In de hoofdrol we de als balling in Ha- na levende Chileans ac- Nelson Villaara. fö uur Nederland 2. Nederland John Steed (Patrick MacNee) krijgt te maken met een grote zwarte vogel in „De gevleugelde wreker". Ned. I om 20.28 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach. En gelse serie. Afl.: Het verlo ren schaap. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels, (19). 18.40 Stickers, stokpaardjes en standpunten, (6). KRO 18.55 „Candy, Candy" Teken filmserie. Afl. 4: Een brief van Annie. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Cruijff en Co. Vandaag: Ingooien, corners en de vrije trap. Presentatie: Jo- han Cruijff en Dieuwertje Blok. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers. Engelse se rie. Afl. 5: De gevleugelde wreker. (Zie toelichting). 21.20 Brandpunt. 22.05 Hallo Larry. Amerikaan se comedyserie. Afl. 4: Dia na komt dronken thuis. Prompt behandelt Larry dit onderwerp in zijn program ma. 22.30 De Alles is anders Show. Praatprogramma over mensen en media met Aad van den Heuvel. (Zie toelichting). NOS 23.35 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 16.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 AVRO's Indoor Fiets- cross om de Rijnhal Trop hy 1984. 19.55 Wall Street Crash. Een muzikaal showprogramma rond de Wall Street Crash, gasten: Soesja Citroen, Joe Bourne en Richard Ross. 20.40 AVRO's Sportpanora- ma, sportinformatie uit bin nen- en buitenland. Presen tatie: Joan Haanappel. Om ca. 21.30 Het ABN Wereld- tennistoernooi. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Het laatste avondmaal.' Tweede en laatste deel van de Cubaanse speelfilm „La Ultima Cena" uit 1976. (Zie toelichting). AVRO 23.30 Man van Rio. Speelfilm uit 1963. Een militair (Jean- Paul Belmondo) wil een weekend bij zijn verloofde in Parijs doorbrengen. (Zie elders op deze pagina). DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Blondinen bevorzugt (Gentle men prefer blondes). Een Ameri kaanse komedie uit 1953 van Howard Hawks. De film bracht Marilyn Mon roe de grote roem. Ze speelt een le venslustige Broadway-zangeres, Lo relei Lee, die er een sport van maakt een rijke man te strikken. Onder het motto „Diamonds are a girls best friends". Als dat blijkt te lukken In de persoon van de miljonair Gus Es- mond (Tommy Nooman) en er plan nen zijn voor een trip naar Parijs, wordt Gus plotseling ziek. Lorelei neemt dan haar beste vriendin mee en samen veroorzaken ze op de boot nogal wat opwinding. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Pat und Patachon: Rauschgift. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20.15 Ein Fall fur zwel. Duitse mis daadserie. Afl.: Auf eigene Gefahr. Met Gunter Strac, Klaus Theo Gart ner en Gila von Weitershausen. Re gie: Michael Mackenroth. In deze af levering Is Gertl Breuer er vrijwel ze ker van. dat zij door haar man Lothar wordt bedrogen. Voordat zij daaruit ver strekkende consequenties trekt - ze hebben nog twee kleine kinderen - wil ze absolute duidelijkheid. Ze scha kelt haar vroegere vriend In, die met een hotelrekening van haar man op onderzoek gaat. En al spoedig ont dekt, dat Lothar een riskant dubbel leven leidt. 21.15 Menschenkinderl Von zahmen Elefanten und wilds Boxern, filmre portage. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Das Haua dea Pelikans (La casa del pelicano). Een melodrama tische Mexicaanse film uit 1977 van Sergio Vejar. Met o.a. Jacqueline An dere en Enrique Alvarez Felix. De Jon ge lerares Margarete wordt door de dorpsgek verkracht en verwacht een' kind. Ze heeft nog steeds nachtmer ries over het voorval, maar brengt het kind toch ter wereld. Aanvankelijk heeft ze er een afkeer van, maar dat slaat geleidelijk om In een bijna zie kelijke moederliefde. In een afgelegen huls voedt ze haar zoon met overdre ven zorg op. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hallo Spencer, Afl.: Spencer Is heiser. 19.00 Aktuelle Stunde, met Bllck- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander Menschen Aben- teuer. Die Braut des Dinka, filmre portage vanuit Soedan. 21.00 Elektronik - heute neu, Over hifi, video en de microcomputer. 21.45 Landessplegel: Nicht schwel- gend zusehen. Evangelische Gemeln- dearbelt zu Duren. 22.15 Der Dokter und das liebe Vieh (10) herh. 23.00 Rockpalast. Met: Roger McGulnn's Thunderblrd (herh.). 00.30 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... 18.30 Reddingsteam (23). Ameri kaanse jeugdserie over een reddings ploeg. In deze aflevering wordt het verhaal verteld van een Jongen, die met een modelvliegtuigje met af standsbediening speelt In de buurt van een waterval. Door het lawaai schrikt een paard, dat zijn berijdster, een jong meisje afwerpt. Het kind blijft bewusteloos liggen. Enkele men sen, die een autowrak kwijt willen, dumpen dat In de vrije natuur, In de onmiddellijke omgeving, pal boven het meisje. De jongen met het vlieg tuigje zit Intussen in een even benar de positie. Het helikopter-reddings team wordt Ingeschakeld. 19.20 Programma van de Vlaams- Nat. Omroepst. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Het verzet (3). Elfdelige serie van Paul Louyet. 21.10 Dood in eigen rangen (2). Ze vendelige serie van Herbert Wise naar de roman van P.D. James. Met Roy Marsden, Barry Foster, Geoffrey Palmer. In het Hoggatt-laboratorium heerst een gespannen sfeer. De di recteur heeft met de komst van een nieuwe baas een promotie langs zijn neus zien gaan. Bovendien komt er een einde aan een affaire met de half zuster van zijn opvolger. HIJ koelt zijn woede op zijn medewerkers, waar door de verhoudingen In het labora torium steeds slechter worden. 22.00 Encyclopedie (1). 22.30 De Steek-er-wat-van-op-show (5). 23.30 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Elektron. Wetenschap en pop muziek In een programma. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Een nieuw begin. Amerikaanse speelfilm uit 1971. De playboy Henry Graham gaat op zoek naar een rijke vrouw als hij zijn eigen fortuin er doorheen heeft gejaagd. 21.55 Premiere, met Jo Röpcke. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Minute pappillon: Le consu- merisme au Canada. 21.05 Demiere Seance: Cineclub de Minuit: Eisenhans. Duitse tv-film uit 1983. 22.40 Journaal. 22.55 Memo-Sud, culturele agenda. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. 19.30 Les parents terribles. Het be roemde toneelstuk van Jean Cocteau over een 23-jarige jongen, die onder het Jeuk van zijn moeder uitkomt, en voor het eerst van zijn leven uitslaapt. 21.45 Une balade dans le vieux Bor deaux. Regionale documentaire over de charme van het oude Bordeaux. Engeland BBC 1 18.05 Secrets of Steel City, kinder programma. 18.35 The Wombles. 18.40 Sixty Minutes, actueel magazi ne. 19.40 Dr. Who, SF-serle. 20.05 Voetbalwedstrijd: Southamp ton-Liverpool. 22.00 Journaal. 22.25 Remmington Steele, Ameri kaanse tv-serie. 23.15 Potter. 23.45 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 23.50 A day in the death of Joe Egg. Engelse speelfilm uit 1972. BBC 2 18.05 Tv-cureussen. 18.30 Weekend outlook. 18.35 Nieuwsoverzicht voor slecht horenden. 18.40 Passport to Pimlico. Engelse speelfilm uit 1984. Met Stanley Hollo- way, Margaret Rutherford, Betty War ren. Regie: Henry Cornelius. 20.05 ORS '84, gevarieerd magazine. 20.45 The World About Us, natuurse rie. 21.35 Gardeners' World, voor de tui nier. 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse serie. 22.25 Whicker. 23.05 The treatment. 23.55 Newsnight, actualiteiten. 00.40 Whistle Test, popmuziek. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Emu's world. 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 The Zodiac game. Quiz. 20.30 Miss Anglia. Schoonheidswed strijd. 21.30 The other 'arf. Komische serie. 22.00 Schroud for a nightingale. Thriller van P.D. James. Speurder Adam Galgliesh onderzoekt een moord, die gepleegd werd In een ver pleegstershuls. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Betrayed. Amerikaanse speel film (1954) Met Clark Gable In de hoofdrol. Het verhaal draalt om een Nederlandse dubbelspion. 02.05 Jancis Harvey. Clark Gable speelt de rol van een Nederlandse dubbelspion ITV 00.05 uur. TV-morgen Skispringer Matti Nykaenen uit Finland dingt mee naar de we reldtitel skispringen. Duitsland 1 om 10.25 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Teleac: Pro grammeren met Pascal, herh. 14. 11.00 Feduco: Buter, Brea en Griene Tsiis, herh. 20. DUITSLAND 1 10.25 ARD-Sport extra. WK-Sklvlie- DUITSLAND 2 09.50 Programma-weekoverzicht. 10.00 Heute. 10.03 Bei Bio (herh.). 11.05 Umschau. 11.25 Menschenkin derl (herh.) 11.55 Persoverzicht. 12.00 Heute. DUITSLAND 3 RTBF 1 10.05 Memo-Sud, culturele agenda. 11.05 Informatix (2). 11.35 Fitness Dance, samenvatting. 12.00 Vieiltes casseroles et bonnes recettes (1), culinaire serie. BBC 1 07.20-09.25 Tv-cUrsussen. 09.35 Godzilla, kinderserie. 10.00 Saturday Superstore, kinderprogramma. Pre sentatie Mike Read. BBC 2 07.25-16.10 Tv-cursussen. ITV 07.25 Tv-am. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Stingray. 11.30 The Saturday show. 13.15 The world of sport. HILVERSUM 1 KRO: 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-ma gazine. (18.35 Kruispunt-Interview). 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-tlme. 21.02 Nine O'clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO 00.02 Erik de Zwart. 02.00 In the Mix. 03.00 Peter Teekamp. 04.00 Jeroen van Inkel. 05.00 Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 (16.30, 17.30 en 18.00 Nws.) VARA: 17.36 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Uitz. VAN D'66. Overh.voorl.: 18.30 De Nederlandse Antillen. VARA: 18.40 Het Circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Vrijwilli gerswerk. Feduco: 22.00 Open School Thema 18: Dement (herh.) NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout In de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 (16.30 Popjournaal. 17.30 Concertagenda) NOS: 18.04 De Avondspits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VPRO. 16.00 De twee de beweging. De Vier Winden met zes. NOS: 20.00 Europees Conc. Po dium. Junge Deutsche Phllharmonie en het Rias Kamerkoor, met solisten. (In de pauze: ca. 20.45 Muzieksple- gel). 21.50 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. 19.02 Bulletin In het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 7.00 t-m 18.00 ie der uur Rijnmond-nieuws In aanslui ting op het ANP-Nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA:. 7.02 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Stickers, stokpaardjes en standpun ten, herh. afl. 5. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo, kin derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattlnale. 11.30 Kurhausconcert. RADIO RIJNMOND 10.03 Nws en weekagenda. 10.30 Weekonderwerp. Letty Kosterman is elke zater dagmorgen vroeg uit de veren voor „Hallo, hier Hilversum". Hilversum 1 om 07.02 uur.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17