-/©ndl loopt spitsroeden Hinault heeft metamorfose ondergaan Officier eist forse boetes tegen spelers FC Amsterdam ijkaard en Stevens er duels geschorst Kabinet bepaalt in mei standpunt Spelen 1992 )RT QeidóaQowvant VRIJDAG 16 MAART 1984 PAGINA 15 1ESKENS LIEFST AR ZWITSERLAND ICH Johan Neeskens heeft in seriand laten weten dat hij naar Eu- wil terugkeren als zijn contract met York Cosmos op 31 oktober zal zijn open. De 32-jarige oud-international iet liefst in Zwitserland gaan spelen, hij ontkende dat Zug, uit de tweede e en uit het plaatsje waar zijn vrien- andaan komt, zijn favoriete club zou „Mijn belangstelling", lichtte Nees toe, „gaat uit naar één van de voor- aande Zwitserse verenigingen". De ter-nederlaag (9-0) bij Bayern Mün- heeft voor Lothar Buchmann geleid itslag als trainer van Kickers Offen- De 45-jarige Buchmann wordt bij degradatiegevaar verkerende club )lgd door Hermann Nuber. Voetbalkas in VS is leeg NEW YORK Vier maanden voor het begin van het Olympisch voetbaltoernooi heeft de voetbalbond van gastheer Verenigde Staten de trainer van het Olym pisch elftal, Manfred Schellscheidt, ontslagen. De bond mist de financiën om de Westduitser, die in 1982 in dienst trad voor een vergoeding van 100 dollar (ruim 300 gulden) per gewerkte dag, te betalen. De voetbal- kas in de VS is leeg. Schellscheidt ontving twee jaar geleden de opdracht een amateurploeg op te bouwen voor het Olympisch toernooi. Zijn onvoltooide werk lijkt nu vergeefs. Als opvolger van de Westduitser werd Alkis Panagoulias benoemd. De Griek is in het bezit van een meerjarig contract als trainer van het professionele „team America". Het team werd echter enkele maanden geleden opgeheven, waardoor Pana goulias met 100.000 dollar per jaar een goed betaalde werkloze werd. Saillant detail: de bodem van de kas van de voetbalbond kwam onder meer in zicht door de schrikbarend hoge kosten van het mislukte project met het team America van Panagoulias. Profteam triathlon ZAANDAM Nederland heeft zijn eerste professio nele triathlonteam. Dank zij de hulp van sponsor Sport- slife kunnen Gregor Stam (21), Peter Zijerveld (29), Rob Barel (26) en Manna Helsloot (39) de triathlon als beroep beoefenen. Het team, dat onder leiding staat van Michel Luukkien, zal jaarlijks deelnemen aan een aantal triathlons. Ids Gobes (zwemmen) en Haico Scharn (hardlopen) zijn de trainers van het team, dat medisch wordt begeleidt door Jan Vos. KNKB draagt Degenaars voor DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Krachtsport Bond heeft Leidenaar Dio Degenaars bij het Olympisch Comité voor gedragen als kandidaat voor de Zomerspelen van Los Angeles. De KNKB zal met coach Fred van Rosmalen en chef d'equipe Piet van der Kruk vijf gewich- theffers afvaardigen naar de EEG kampioenschappen. De ploeg bestaat uit: 56 kg: Ar- mand Teeuwen (Den Haag); 67,5 kg: Hugo Themen (Den Haag); 75 kg: Yves Vivaldi (Den Haag); 90 kg: Dio Dege naars (Leiden); 100 kg: Jan Keijser (Nijmegen). Wiersma in trainingspak naar Moskou SCHIPHOL Wie niet beter zou weten, zou gisteren op Schiphol gedacht hebben, dat wereldkampioen dammen Harm Wiersma en zijn helpers Jannes van der Wal en Auke Scholma voor een internationale marathon naar Moskou vertrokken. Het drietal den kers was immers gehuld in trainingspakken en hardloopschoenen, verstrekt door de hoofdsponsors. In de Russische hoofdstad wordt echter, vanaf zondag wel degelijk ge damd. Wereldkampioen Wiersma (30) begint daar zijn tweekamp van twintig partijen te gen de pas 18-jarige Vadim Wirny. De eerste tien duels zijn in Moskou, het tweede deel is in Nederland, achtereenvolgens in Amster dam (2 april, één partij), Valkenburg (3 tot en met 7 april, vier partijen) en Rotterdam (9 tot en met 14 april, vijf partijen). Inhaalduels op 21 maart ZEIST De wedstrijden uit eredivisie en eerste divisie, die in het afgelopen weekein de werden afgelast, zijn opnieuw vastgesteld voor 21 maart. Het betreft de ontmoetingen Willem II-Go Ahead Eagles (eredivisie) en Heerenveen-FC VVV, Veendam-Cambuur en Vitesse-De Graafschap (eerste divisie). Voor woensdag stonden al drie wedstrijden op het programma, namelijk: DS '79-Haar- lem (eredivisie), Telstar-NEC (eerste divisie) en Twente-Groningen (tweede wedstrijd, kwartfinales bekertoernooi). De wedstrijd Veendam-Den Haag, die eerder werd uitge steld, zal op 11 april worden gespeeld. MVV zal vanaf zondag spelen met shirtreclame. De Maastrichtse eerste-divisieploeg tekende donderdag een contract met het camera- merk Nikon. De overeenkomst is aangegaan voor de periode tot 30 juni 1987. TERDAM Ivan Lendl heeft gister- id een uur lang spitsroeden moeten lopen rens hij zich verzekerd wist van een ts bij de laatste acht van het tennistoer- in Rotterdam. Meer dan zestig minuten het erop alsof de Tsjechoslowaak bij zijn erlandse sponsor, een bedrijf in kopieer- iratuur, een slecht duplicaat van zichzelf laten maken en de baan had opgestuurd n de Joegoslaaf Ostoja. Deze kleine uit het lificatietoernooi afkomstige speler ver- ht het daarbij zijn illustere opponent het r zo na aan de schenen te leggen, dat deze lime tijd een karikatuur van zichzelf was. istorische inst hapers/ m Boeckel [TERDAM Voor eerst in het bestaan het proftennistoer- in Rotterdam plaat- »n puur Nederlandse ibinatie zich voor de ede ronde van het belspel. Michiel Scha- s en Huub van Boeckel gdeti voor deze „histo- che" prestatie door de tg' Zweden Nystrom en 'man met 5-7, 6-2, 6-2 •rslaan. Nederlandse Davis iteam, dat het overi- s niet slecht had ge- fen met één van de ikste koppels uit het ema, ontmoet nu de choslowaken Slozil en d, wél behorend tot de •ldtop. Schapers, die :ijn enkelspel eerder je week opnieuw voor ;e tribunes moest (ver na midder- ït), heeft in elk geval het toernooi in totaal ingeveer 8500 gulden iiend. Boeckel, gisteravond zwakkere van het al, toucheerde na 12.000 gulden van twerpen" van vorig gisteravond het be- van 2500 gulden. De tuchtcommissie Europa Cup d voetbal heeft deze vier spelers uit de eredi- gestraft na hun derde kaart. Frank Rijkaard en Huub Stevens (PSV) n het hardst aangepakt, vier wedstrijden, aflijst ziet er verder als Lendl sloeg vanaf het prilste begin van de partij met zijn ra cket op de grond, ramde er mee tegen het net en vulde deze blijken van ongenoegen later nog aan met uitingen in woord en gebaar, waarmee hij er in alle opzichten blijk van gaf, dat hij een zeer slechte dag had. En doordat Ostoja, die vorige week in Brussel ook vanuit de voorronden het hoofdtoernooi had bereikt en daarin in de tweede ronde werd uitgeschakeld door de la tere winnaar John McEnroe, boven zichzelf uitgroeide, ont stond in een uitverkocht Ahoy' een sfeertje, dat rook naar bloed. Lang zag het er inderdaad naar uit, dat Lendl, die vorige week zijn eerste plaats op de wereldranglijst moest prijsge ven aan McEnroe, op een on kritieke momenten geeft de klasse toch de doorslag, het geen Ostoja tot z;ijn teleurstel ling moest ervaren. Want hoe slecht Lendl in de eerste set ook speelde, op de beslissende momenten slaagde hij er toch in de belangrijke punten te scoren. Hetgeen hem met zeer veel moeite de eerste, en naar later bleek, de beslissende reeks opleverde. Ostoja was weliswaar nog in staat het eer ste spel van de tweede set op zijn naam te brengen, maar vervolgens vertaalde de te leurstelling van het verlies in de eerste reeks zich in een weglopen van de krachten en karakter bij de Joegoslavische vechtjas. Die na de 7-5 van de eerste set de tweede met 6-1 in recordtijd moest inleveren. Ivan Lendl is de wanhoop nabij tegen de met drop-shots strooiende Ostoja. Daarmee was het toernooi, dat tot dat moment vrijwel rim pelloos was verlopen, de groot ste sensatie bespaard gebleven. Maar Ostoja heeft er in elk ge val alles aan gedaan om die surprise te bewerkstelligen. De neerde drop shots doorspekte 23-jarige Oosteuropeaan, die er spel, liep in de eerste reeks een reputatie op begint na te naar 3-0 uit en was zelfs dicht houden zijn tegenstanders het bij 4-0. Na de eerste geslaagde bloed onder de nagels vandaan korte bal van Ostoja vlak ach- te halen met zijn van geraffi- ter het net bleef Lendl nog hoofdschuddend vastgenageld aan de achterlijn staan. Maar toen de dekselse Joegoslaaf dat stuntje nog enige keren her haalde, luchtte Lendl zijn ge moed, hetgeen echter slechts koren op de molen van Ostoja was. De Joegoslaaf, die al vorig jaar op het Melkhuisje Eliot Telt- scher aan de rand van een woede-uitbarsting bracht met zijn lepe, taktische spelletje en ook begin deze week bij de door hem verslagen Scott Da- vis allerlei lagere instincten wakker maakte, bleef een vol uur lang alle uitzichten hou den op het winnen van die eerste set. Maar toen de foete rende en gesticulerende Lendl, die waarschijnlijk de slechtste partij uit zijn loopbaan speelde en bezig leek aan een nog nooit door hem gewonnen grand-slam finale, die barrière eindelijk had genomen, was ook Ostoja's tegenstand gebro ken. Voldaan „Die eerste set had ik moeten winnen. Er waren een paar dubieuze beslissingen in mijn nadeel, waardoor ik de beslis sende punten niet kon ma ken", vertelde de Joegoslaaf na afloop. Hij deed dat met een voldaan glimlachje op zijn gezicht. En begrijpelijk, want Ostoja had er tenslotte niet al leen voor gezorgd dat zijn in twee weken van ver boven de honderd tot de 93e plaats ver beterde klassering op de we reldranglijst nog gunstiger wordt, maar had tevens de volle tribunes een bijzonder aangenaam avondje bezorgd. Of Lendl daar ook zo over denkt, mag evenwel sterk worden betwijfeld. Slaagde Ostoja er niet in een verrassing te bewerkstelligen, dat lukte wel de Amerikaan Mei Purcell. Hij versloeg in twee sets Tomas Smid. De landgenoot van Lendl, die de voorbije twee weken respectie velijk finalist was in Madrid (verlies tegen McEnroe) en halve-finalist in Brussel (ver lies tegen Lendl), was dus niet zo fortuinlijk als Lendl zelf. Lendl, wiens ouders met ge mengde gevoelens naar zijn partij hadden gekeken, ont moet nu Purcell in de kwartfi nales. Daarin plaatste zich gis teren verder Gene Mayer, die nu Connors treft. FRANK WERKMAN Acht voetballers zijn geschorst voor de tweede wedstrijd van hun clubs in de kwartfinales van de toernooien om de Eu ropese voetbalbekers. De ge straften zijn: volle: René IJzerman, 3 duels, jen: Anne Mulder, 2 duels, lichel Mommertz, 2 duels, elftallen: MVV: Rob Dela- duels. Roda JC: Lucien Mar- duels. AZ '67: Anders Sund- Europa Cup 1: Ion Andone (Dynamo Boekarest). Europa Cup 2: Doug Rougvie (Aberdeen), Bernardo Mi guel en Francisco Carasco (Barcelo na), Sergej Morosov (Sjachtor Do- netzk) en Andras Salos (Ujpest Dos- io S )7 Prix toernooi in Rotterdam I0|pcl, tweede ronde: Ivan Tsj)-Marco Ostoja (Joe) 7-5, my Connors (Vst)-Fritz Büh- Vst) 6-2, 6-1; Gene Mayer hn Fitzgerald (Aus) 6-3, 6-1; trcell (Vst)-Tomas Smid 6-0. ■pel, eerste ronde: Michiel 6/Huub van Boeckel Ned)- Nystrom/Magnus Tideman 6-2; Kevin Curren (Zaf- 'j k Fibak (Pol)-Brian Gottfried \;Shlomo Glickstein (Isr) 3-6, ,/41 Mark Edmondson (Aus)/S- 71 J Stewart (Vst)-Johan Kriek- l/l Delatte (Vst) 7-6 (7-4), 6-3; [j] yke/Rod Frawley (Aus)-An- yd/Stefan Simonsson (Zwe) i-4. IAL kwartfinales: (tussen haak- j eerste ontmoeting): ias-Castilla 3-0 (0-2); Real 'eportivo La Coruna 3-0 l/iOsasuna-Barcelona 3-2 (0-4); I" c de Bilbao-Sporting Gijon 2-0 adrid, Barcelona, Las Palmas letic de Bilbao gaan verder finales. Ramp Vijf stadion wachten in Athene zijn door een rechtbank in de Griekse hoofdstad veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte het vier tal mede schuldig aan de dood van 24 toeschouwers in febru ari 1981. De suppoosten had den nagelaten de nooduitgan gen te openen toen er in het Karaiskaki-stadion bij de wed strijd tussen Panathinaikos en AEK paniek onder de 40.000 toeschouwers was uitgebroken. De stadionbeheerder en vier politieagenten werden vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs. Heren Hellas 2 in bekerfinale DEN HAAG Het in de der de divisie G uitkomende Hel las 2 heeft zich gisteravond in Den Haag geplaatst voor de fi nale van het toernooi om de Nederlandse zaalhandbalbe ker. De ongeslagen kampioen van de derde divisie versloeg in de halve finales het in de hoogste afdeling uitkomende Quintus met 19-15, na een ruststand van 8-7. Petescu trainer 's-Gravenzandse SV 's-GRAVENZANDE 's-Gra- venzandse SV heeft een éénja rig contract afgesloten met Mircea Petescu (41) als hoofd trainer van de zaterdag-twee deklasser. De Roemeense ex- trainer van Sparta, Telstar en DS '79 is nu nog actief voor het KNVB-jeugdplan. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MFT INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA SPORTWERELD Badminton In de eerste ronde van de open Zweedse bad mintonkampioenschappen werd Uun Santoosa uitgeschakeld door de Zuidkoreaan Taihke Lee: 2-15, 15-9, 15-3. Bij de dames verloren Marianne Ridder en Eline Coene eveneens in de eerste ronde. Prijsvragen De winnende getallen in de Westduitse mid weeklotto „7 uit 38" van woensdag zijn: 1-2-6-8-10-11-28. Reser vegetal: 7. „Spiel 77": 9771633. DEN HAAG Het kabinet ding van de voormalige Shell- Tweede Kamer. Van der Reij- zal in de loop van de maand -topman Wagner brengt de den vindt dat de rijksoverheid mei een standpunt bepalen mogelijkheden momenteel in niet met eigen financiën aan over de vraag of de organisatie kaart en zal half april rappor- de organisatie van de Olym- van de Olympische Spelen van teren aan het kabinet en het poische Spelen moet deelne- 1992 in Nederland mogelijk is. Nederlands Olympisch Comi- men. Het rijk zou zich moeten té. Dat zei staatssecretaris Van beperken tot het verschaffen der Reijden van WVC gisteren van garanties voor de organi- Een driemanschap onder lei- tijdens het vragenuurtje in de sa toren. NICE In de 34e Parijs-Nice heeft de wereld slechts één ogenblik de oude Bernard Hinault gezien. Dat was maandag tijdens de vijfde etappe, toen hij een demon strerende mijnwerker met alle kracht in het gezicht stompte. Dat was Hinault van vroeger, de onverzettelij ke Breton. „Wie mij slaat krijgt een klap terug". nimaal één miljoen recht- Buiten dat incident was in Pa rijs-Nice een totaal veranderde Bernard Hinault actief. Ner veus, in plaats van zelfverze kerd. Eerder bescheiden dan brutaal. Beminnelijk jegens de massa om hem heen, die hij vroeger verachtte en bovenal kwetsbaar op de fiets, zeker niet meer onoverwinnelijk. Hinault wilde Parijs-Nice graag winnen, hij werd slechts derde achter de Ieren Sean Kelly en Stephen Roche. Hij gaf niet eens de gebroken rib, pijnlijk souvenir van zijn vechtpartij in de mijnwerkers- demonstratie, de schuld van zijn nederlaag. Hij trok zich ook niet woedend terug in zijn hotelkamer. De Hinault van 1984 gaf een persconferentie, iets geheel nieuws. Het is nog steeds de grote vraag of de dit jaar dertig wor dende Breton ooit zal terugke ren op zijn niveau van vroe ger, toen hij vier Ronden van Frankrijk, twee van Italië, twee van Spanje, drie Dauphi- nés Libérés, acht klassiekers en één wereldkampioenschap op zijn naam schreef. Vorig jaar mei werd zijn loopbaan - voorlopig - abrupt afgebroken. In de Ronde van Spanje had één van zijn zwakke knieën het begeven. Een operatie moest uitkomst brengen. Zijn ploeggenoten, Laurent Fignon (Tour de France) en Greg Le- mond (Dauphiné Libéré en het wereldkampioenschap) deden binnen de ploeg onmiddellijk een geslaagde machtsgreep. Zij snelden in plaats van hun kop man naar de grootste succes sen. De scheiding van de weerloze Bretonse vedette en de sponsor lag voor de hand, vooral omdat hij al jaren als kat en hond leefde met ploeg leider Cyrille Guimard. Met zijn erelijst behoefde Hi nault niet lang op nieuwe sponsors te wachten. In de transferperiode speelde hij hoog spel. Hij nam alles in ei gen beheer. Hinault wilde kopman, ploegleider, manager, kortom commandant over de door hem te recruteren troe pen zijn. Hij stelde ongelooflij ke eisen, zonder te weten of hij ooit weer in staat zou zijn grote wielerkoersen te kunnen winnen. Een bedrag van 2,8 miljoen gulden vond Hinault te weinig. Een blanco cheque van een Italiaanse ploeg moest hij evenmin. Hij wachtte ge duldig op de sponsor, die be reid was tien miljoen Franse francs op tafel te leggen voor één seizoen wielrennen. Van die 3,8 miljoen gulden zou mi- AMSTERDAM Tegen werd opgegeven. De rechter veertien spelers en een trainer van de voormalige wci uict voetbalclub FC Amster- schouwen als criminelen. doet op 29 maart uitspraak. De officier van justitie stelde wel de verdachten niet te be- dam heeft de officier van justitie, J. de Bruin, giste ren voor de Amsterdamse rechtbank boetes geëist van drie- tot negendui zend gulden en voorwaar delijke gevangenisstraffen van een week tot drie maanden. Hen wordt verweten inkom sten over de jaren 1976 tot 1980 (variërend van 10.000 tot 25.000 gulden) te hebben ver zwegen voor de belasting. Een aantal van hen wordt ook valsheid in geschrifte verwe ten. De spelers en de trainer hadden een door de voorzitter voorgelegde brief onderte kend, waarin zij lieten weten een lening geheel te hebben terug betaald. In werkelijk heid ging het om handgeld, dat evenmin aan de belasting ,Maar", zo zei hij, „zij hebben er verkeerd aan gedaan iets te doen, waarvan zij wisten dat het fout was. Er zo maar aan voorbij gaan is niet rechtvaar dig ten opzichte van het derde deel van de Nederlandse be lastingplichtigen, dat jaarlijks keurig zijn inkomsten opgeeft aan de belastingdienst. En dat deel draait wel op voor de rest, voor uitkeringstrekkers en de mensen die belasting ontdui ken. Die laatste groep moet worden aangepakt". Bovendien wees de officier van justitie op het feit, dat on geveer 25 spelers (onder wie de Hagenaars Cees de Jong nu van Tonegido, huidig trainer van VCS André Wetzel en Leidenaar en tegenwoordig speler van Telstar Ton Kamp- hues) die inkomsten hadden verzwegen aan de belasting, de gemeenschap hierdoor voor ongeveer 1 miljoen gulden hebben benadeeld. Dat er slechts veertien spelers en trainer Tonnie Bruins Slot (op één zieke na allemaal tijdens de zeven uur durende zitting aanwezig) terecht stonden, had te maken met het feit, dat het bij de rest om zeer geringe be dragen ging. Onder druk Sommige spelers, in woord en daad bijgestaan door hun ver dedigers mr. Bots en mr. Boon, lieten weten, dat de officier van justitie hen weliswaar niet als criminelen beschouwt, maar dat het verhoor door de FIOD (fiscale opsporings dienst) die indruk wel had ge wekt. Sommigen zijn zes tot acht uur in een cel verhoord. Hun werd toen ook gezegd, dat zij er bij een bekentenis zon der nadelige gevolgen van af zouden komen. Het zou er al leen om gaan de voorzitter, de heer Dé Stoop, aan de schand paal te nagelen. De desbetref fende ambtenaar ontkende de verdachten onder druk ver klaringen te hebben laten af leggen. De geëiste boetes zijn even hoog als de boetes (honderd procent van de navordering), die de belastingdienst zou heb ben opgelegd. Daarover merk ten de verdedigers en één van de verdachten op, dat het dan zinloos was geweest er een rechtzaak van te maken. De verdedigers zeiden, dat de boe tes dermate hoog waren, dat enkele spelers wel hun faillis sement kunnen aanvragen, maar om dit te voorkomen mogelijk voor een aantal we ken hechtenis zullen kiezen. De rechter, mr. Slagter, ver klaarde, dat hij zijn best zal doen een ieder buiten de ge vangenis te houden. Eén speler en de voorzitter zullen nog terecht moeten staan. Nadat de fraude was ontdekt, werd de voorzitter af gelopen zomer gearresteerd en vervolgens elf dagen vastge houden tot hij een bekentenis aflegde. FRANS LEERMAKERS streeks op de bankrekening van Hinault zijn verdwenen. De kosten voor een ploeg van het niveau als die van Hinault bedragen normaal gesproken zo'n twee miljoen gulden. Zijn club is nu ruim een maand op weg. Hinault heeft één criteri um in Spanje gewonnen, een ritje over zestig kilometer. Wel stond hij groot op de voorpagi na's van alle kranten als bok ser tegen een demonstrant. Of dat de bedoeling was? Hinault: „Ik laat me niet zomaar van mijn fiets slaan. Ik geloof dat iedereen heeft Degrepen, waarom ik teruggeslagen heb. De laatste twee dagen van Pa rijs-Nice en vooral tijdens de klimtijdrit op de Col d'Eze hebben veel mensen langs de kant „bravo" naar me geroe pen". „Misschien" vervolgde Hinault na zijn nederlaag tegen Ier land, „mogen de mensen mij nu meer omdat ik niet gewon nen heb. Ik heb vaak gemerkt, dat het publiek iets heeft tegen renners die altijd winnen". Hi nault raakte in elf kilometer op de Col d'Eze één minuut achter. Hij kwam in Parijs-Ni ce, waar tien dagprijzen te verdelen waren, niet één keer aan een etappezege toe. Bergop werd het niets, ook niet in de sprint, ook niet in een tijdrit „Toch ben ik in Parijs-Nice zei Hinault in „Het ging niet slechter verwachtte. Pas in de Arden nen-klassiekers, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik, wil ik in topvorm zijn. Daarna neem ik een week vakantie en de Ronde van Frankrijk blijft het hoofddoel van mijn seizoen". Ook dat is een gok van de Bre ton. Parijs-Roubaix en de Ron de van Vlaanderen, parels op de erelijsten van de allergroot sten uit de wielersport, heeft hij niet in zijn programma op genomen. „Fietsen over kas seien is uit de tijd", meende Hinault over Parijs-Roubaix. „In de Ronde van Vlaanderen kunnen auto's niet eens over sommige heuvels. Daar kun je dus ook geen renners over heen sturen". Of Hinault in de Tour de France opgewassen zal zijn te gen de concurrentie, weet nie mand. Zelf zei hij daar nog niet bang voor te zijn. „Tot nu toe heb ik geen renner gezien, wiens kwaliteiten ik niet ken en die ik niet eerder verslagen heb. Fignon heb ik horen zeg gen dat hij al blij is met de tweede plaats dit jaar. Nie mand wordt nog beter dan hij nu is. Behalve Greg Lemond. De Amerikaan zal er echter nog achter komen dat de Tour de France goed rijden iets an ders is dan een wereldkampi oenschap". Bluf of zelfbewust zijn? Voor zijn' „tweede" wie- lerloopbaan observeert Hi nault zelfs zijn tegenstanders. Hij bekijkt ze allemaal, vroe ger keken allen alleen naar hem, zolang ze hem konden bijhouden althans. Op de door hem bepaalde dagen waren te genstanders voor Hinault vol strekt oninteressant. Hinault heeft echt een metamorfose ondergaan. Bouw sportcomplexen ernstig in gevaar DEN HAAG De bouw van sportcomplexen komt ernstig in gevaar door een plan van het kabinet om het geven van investeringspremies (WIR) voor de bouw van dit soort complexen te gaan beperken. Sportcomplexen als de Ahoy'- sporthallen, maar ook de aan leg van tennis- en squashhal- len, bowlingbanen, maneges en complexen voor snelheids- sporten, ijshockeyhallen en hallen voor gevechtssporten zullen niet meer worden ge bouwd als ondernemers die de voorzienningen exploiteren geen WIR meer krijgen. Dit zegt de Nederlandse sportfede ratie (NSF) in een brief aan de Kamer.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15