Hm „Joep Meloen r het visitekaartje ran André van Duin Weemoedige onmoeting in „An Englishman Abroad" •adio/televisie SteidóvQowiaiit WOENSDAG 14 MAAKT 1984 PAGINA 17 1.2 miljoen voor „Pompen voor eten'" k( )le^VERSUM Er is al ruim 1.2 miljoen gulden binnen voor ,mpen voor eten", de hulpactie voor Noord-Oost Brazilië die 28 februari jl. van start ging met een anderhalf uur durende jitstreekse uitzending van de EOtelevisie. Op 27 maart a.s. rdt de actie met een tweede tv-programma afgesloten. Op de jl||io besteedt EOMetterdaad de komende dagen en weken HErmalen aandacht aan de actie. t streefbedrag is twee miljoen gulden. Daarmee zal een aantal rea 'erpompen worden aangeschaft om de nu kurkdroge akkers «vloeien en opnieuw vruchtbaar te maken. Ook zal aandacht iDcrden geschonken aan medische zorg. Bij de EO heeft men 413 de hoop dat het streefbedrag zal worden bereikt. Noord-Oost Brazilië is er al vijf jaar geen regen meer geval- Naar schatting zijn tot nu toe al 3.5 miljoen mensen van de U(ï iger omgekomen. Tallozen zijn uit pure wanhoop naar de ns toch al propvolle steden getrokken, in de hoop daar voed- te vinden. Giften blijven welkom op giro 300.300 van EO tterdaad te Hilversum, onder vermelding van „Brazilië". Fransen hebben weinig lol voor televisie PARIJS - Franse televisiekij kers lachen zelden voor de buis. Zo luidt de uitslag van de opinie-peiling van het Sofres- -instituut in Parijs, uitgevoerd in opdracht van het televisie blad „Télé 7 Jours". Uit het onderzoek, waarbij 1000 mensen werden onder vraagd, bleek dat 63 procent voor de televisie „zelden of nooit" lacht. Van de onder vraagden had 88 procent met vrienden of familie het meeste plezier. Slechts vier procent gaf toe vaak voor de tv te la chen. Kamer sleutelt mogelijk aan omroepbezuiniging HILVERSUM De Tweede Kamer gaat mo gelijk sleutelen aan de bezuinigingsplannen die minister Brinkman voor de omroepen heeft op gesteld. Het PvdA-kamerlid Kosto heeft beslo ten om zijn motie over de bezuinigingen zo te wijzigen, dat het alternatief van de onderne mingsraad van de NOS erin wordt opgenomen. Dit alternatief levert volgens de OR minstens net zoveel bezuinigingen op, terwijl gedwongen ontslagen kunnen worden voorkomen. Kosto liet desgevraagd weten, dat hij deze da gen ook nog contact zal opnemen met de medi- aspecialisten van CDA en VVD, om te kijken of daar steun te vinden is voor een andere aanpak van de bezuinigingen bij de omroep. Volgens de voorzitter van de NOS-ondernemingsraad, Dick Oosterbaan, hebben zowel CDA als VVD interesse getoond voor het alternatief. De OR heeft deze week zowel met de CDA-er Beinema als de VVD-er Hermans over het plan gepraat. Ook op het ministerie van WVC zou het alternatief overigens niet onwelwillend ontvangen zijn, aldus Oosterbaan. De kern van het OR-alternatief is, dat door het vermijden van gedwongen ontslagen hoge af- vloeiïngskosten -ongeveer 30 miljoen gulden- kunnen worden uitgespaard. Verder zou in 1984 vijftien in plaats van twintig miljoen gul den op de omroepbegroting moeten worden ge kort, in 1985 weer vijftien (in plaats van vijf) miljoen en in 1986 nog eens tien (in plaats van vijf) miljoen gulden. Op deze manier haalt mi nister Brinkman volgens de OR toch het bezui nigingsbedrag dat hij wilde hebben. Kosto wil er in zijn gewijzigde motie voor pleiten dat het bezuinigde geld wordt besteed aan de stimule ring van 'Hollands produkt': in eigen land ver vaardigde programma's. !(Van onze filmredactie) 'injLVERSUM In de jdré van Duin-pretfilm ;p Meloen", eigenlijk meer dan een opge- Aoifzen video-registratie 'ji de hoogtepunten uit ji shows, heeft Neer- |ds populairste komiek LaJ sprong naar een echte oelfilm gewaagd, maar "ft gehaald, d.w.z. geen brlopend verhaal kun- |i oplepelen. Aldus streven wij ruim twee Uk* geleden, toen André atjit dit eerste filmprodukt 6|de theaters verscheen, JJiderdag te zien op tv, ed. II om 19.12 uur. N e sprong naar de speelfilm d nochtans overwogen ge- 'f0ikt. Meer karakter, minder maar toch voorop '8J stuntelige showfiguur met 1 ziekenfondsbrilletje. Dat 'dt het duidelijkst in de dia- ;n, geen afwisseling van ups, maar André van n met gesprekspartners 1st elkaar voor een statische i_Ê ïera. Waarschijnlijk een (js besluit, want in de mono- Tften -bijvoorbeeld voor de IjMtëd of tegen de papegaai- (JPfl zijn terzijdes is van Duin TR?eigd te overdrijven en te- angl bekketrekkend op de ca- en dus rechtstreeks op 3 1 publiek in te spelen. Dat zal hij bij een volgende filmpo ging nog moeten afleren. Die volgende poging werd „De boezemvriend", maar die toon-' de weer andere feilen. Net als Toon Hermans en Wim Sonneveld in het nabije verle den, trekt André van Duin voile zalen met zijn shows. Maar toen Hermans en Sonne veld zich aan de film waagden, gingen zij af. Hermans „Mou- tarde van Sonansee" werd een pijnlijke flop en Sonnevelds populaire radiofiguur „Willem Parel" bleek op het filmdoek totaal niet aan te slaan. Nog erger verging het Sonneveld jaren later met ziin film „Op de Hollandse toer'een fiasco, dat naar men later fluisterde, zijn dood moet hebben ver haast. Zo gezien bleef het voor André van Duin lang een vraag of hij de sprong naar de film als artiest wel zou overle ven. IJzersterk Deze vraag werd intussen be antwoord. André van Duin spreekt ook op het witte doek aan. In de zalen trok hij al thans voldoende bekijks om aan meer films te gaan den ken. Joep Meloen begint met een ij- zersterke binnenkomer, die doet denken aan Danny Kay- e's „The secret life of Walter Mitty". Ook de volgende scè nes, zoals de zelfmoordpoging aan de kade, die herinnerin gen wekt aan Chaplin's „City lights", bewijzen, dat de film vrienden van André de film klucht als huiswerk goed heb ben bestudeerd. De onhandige pianostemmer Joep Meloen speelt met overtuiging genoeg om waar te kunnen maken, dat er een groot pianosolist in hem schuilt. Joep Meloen, onhandig maar minder onnozel als Flip Fluit ketel en andere vroegere crea ties, zit alles tegen. Hij wordt achtervolgd door zijn opdrin gerige hospita (Dora van Ca- neghem) en in de steek gela ten door zijn jeugdvriendinne tje Anne (Marlous Fluitsma). Hij ziet het leven niet meer zitten. Hij huurt een gangster (André v.d. Heuvel) om hem te vermoorden. Maar juist dan ontmoet hij een al evenzeer le vensmoe meisje (Corrie van Gorp), waardoor het leven plotseling weer zin voor hem krijgt. Intussen wordt hij door velen achtervolgd, wat hier en daar tot complete hilariteit aanleiding geeft. Zijn piano laat hij niet in de steek. Zijn pianoconcert groeit uit tot een carnavalshit. Er worden buitenlandse specialis ten bijgehaald, die allemaal een duit in de zak doen en An dré op de goede weg willen helpen. Dit voert de spelers, André voorop, tot een goed geënsceneerde slapstick-cli max, waarbij op zeker moment de zaal krom lag van het la chen. Het zou niet aardig zijn Joep Meloen mikt via de camera op zijn vaste volkje. de manier te verklappen waarop dit gebeurt. Regie Regisseur Guus Verstraete heeft niets aan het toeval overgelaten. Hij heeft duide lijk gezocht naar een overgang tussen de van Duin van de sketches en de filmkomiek André. Maar hij moet het wel blijvend hebben van het trek ken van gekke bekken. En zodoende moet wat de hu mor betreft ook deze film het weer vooral hebben van An dré en van de poespas die hij om zich heen schept. Het pu bliek wordt daarbij niet verge ten. Van Duin is in mindere mate een acteur, die met de mensen om zich heen een scè ne opbouwt, maar vooral een doorgewinterde volkshumo rist, die weet hoe hij met zijn publiek om moet springen. Hij komt dan ook op zijn sterkst voor de dag met opmerkingen en knipogen richting camera. Hij blijft uiteraard de klungeli ge niet-weter die stuntelt met de taal en met misverstanden, die hij uitgebreid oproept en die de goede verstaander een uur tevoren aan kan horen ko men, maar dat werkt bij zijn vaste publiek als een stuk her kenning. André blijft hun man en met dit gegeven speelt hij zichzelf in zijn films naar bui ten toe uit. Regisseur Guus Verstraete heeft dit tweerichtingsverkeer tussen André en zijn publiek deels pogen te ondervangen door zogenaamde „two-shots", d.w.z. lange camera-instellin gen met twee mensen in beeld in plaats van een montage van de ene close up naar de ande re. Dan krijgt nadrukkelijk aanwezige André minder kans direct op zijn vaste volkje in de zaal in te spelen. Hierdoor verliest de film soms aan tem po in de beeldwisseling en mede op die manier werkt An dré er aan mee, dat „Joep Me loen" minder een film is ge worden en in meerdere mate een visueel visitekaartje van André van Duin. Humor blijft een kwestie van persoonlijke smaak. Van Duins trouwe aanhang zal niet worden teleurgesteld in deze film. Anderen zullen -André eenmaal gezien hebbend- voor altijd weten hoe die man hu mor maakt uit haast niets en dan altijd uitkomt bij zijn tweede ik, of die nu Willempie heet of Joep of fungeert als de zoon van de vuilnisman. HILVERSUM De meeste Engelsen zijn dol op hun Groot- Britannië. Wanneer ze zich in den vreemde ophouden, doen ze er alles aan om hun heimwee te minimaliseren. Zo spelen ze cricket en drinken onder alle omstandigheden om vier uur thee... met een vleugje melk. Het is dan ook niet zo vreemd dat de Engelse spion Guy Burgess, die naar Moskou vluchtte, tijdens zijn gedwongen Russisch verblijf met weemoed aan zijn vader land terugdacht. Het is de toon die de tv-film „An Englishman Abroad" bepaalt. Eens een Engelsman, altijd een Engelsman. Aan het einde van de rolprent wordt deze stelling nog eens mu zikaal verwoord door Burgess in „He remains an Englishman". De tv-film wordt vanavond op Ned. I om 21.04 uur uitgezonden. Wat de kijker krijgt voorgeschoteld, is geen spionage- thriller, maar een anecdote. Het verhaal vertelt de ontmoeting die de ac trice Coral Browne in Moskou had met Guy Burgess. Dat was in 1958. Coral Browne speelde op dat moment de rol van Gertrude in de Royal Shakespeare Company-produktie van Hamlet en was met het gezelschap op bezoek in Rusland. Dat het verhaal op film kon worden vastgelegd, is te danken aan schrijver Alan Bennett. Hij raakte jaren later met Cora in gesprek tijdens een weekend, dat ze beiden in het huis van Alec Guinness doorbrachten. Cora Browne: „Ik sprak maar vijf mi nuten over de gebeurtenis. Een aantal maanden later lag een script iu mijn brievenbus, waarin al mijn opmerkingen over de ontmoeting waren verwerkt". Cora was zo verrukt over de schrijverij, dat ze haar toestemming gaf er een tv-film van te maken. Om Bennett ervan te overtui gen dat het geen verzinsel was, stuurde ze hem de brieven, die Burgess haar had geschreven. Het eindresultaat is een prachtig relaas van de ontmoeting, sterk gespeeld en prachtig vorm gegeven. De keuze van karakterspe ler Alan Bates als Burgess lijkt daarbij een schot in de roos. De kijker ziet een man van goede komaf. De levensstandaard die hij gewend was, kan hij omdat hij in Rusland woont nie,t meer ophouden. Hij draagt nog altijd het perfecte Engelse maat kostuum waarmee hij is gevlucht, alleen zijn nu de slijtplekken zichtbaar. In zijn Russische appartement droomt hij bij de enige grammofoonplaat, die hij bezit regelmatig weg of zingt (met zijn vriend) Engelsen liederen aan de piano. Burgess, die in Cambridge studeerde en tot 1951 voor het minis terie van Buitenlandse Zaken in Washington werkte, waar hij het Britse beleid in het Verre Oosten moest verdedigen, laat ..al bij de eerste ontmoeting een onvergetelijke indruk achter. In de kleedkamer van Cora Browne geeft hij een aantal keren over in de wasbak. Hij steelt als ze weer op moet, haar zeep, sigaretten en drank. Het is voor Cora, die in de film zichzelf speelt, niet gemakkelijk om hem te vinden maar het lukt. Tijdens die on moeting groeit met elke zin die ze zeggen de acteerprestatie. Alan Bates zet een man neer, die door middel van gezichtsuit drukkingen, manier van praten en dingen willen weten, laat blijken terug te verlangen naar Engeland, maar tegelijkertijd be weert dat hij zich volkomen gelukkig voelt in Rusland. Cora straalt een en al medelijden uit. Zij blinkt vooral uit als ze weer terug is in Engeland en voor Guy Burgess pyjama's gaat kopen. HANS PIET Cora Browne als Cora Browne en de door heimwee geplaagde Alan Bates als de Engelse spion Guy Burgess. c® pe derde Pubertijd-afleve- .7 komen dit keer de hob- (1s ter sprake. Ivo de Wijs 7.ft met een aantal jongeren blokfluit/essen geven, kweken en bergbe- ew|me/7. Een meisje doet aan dellen, een behendigheid met Bekjes. Dicky leeft zich uit met to<1orcrossen en een scholier 'kt in zijn vrije tijd in een \aurant of kookt bij mensen ',vjrte is er een groep jonge- die een tijdschrift uitgeeft r| artikelen over natuur en en schap. Een van hen zou _Jr zijn beroep van willen ien. Een ander vult zijn tijd tu| fantaseren. Hij correspon- met zijn tante over de van zaken in een zelf be lt land, waarvan zij consul >rair is. uur Nederland 1. jn gewest tot west van de onderwerpen In regionale rubriek gaat het probleem van de bo- vervuiling. Niet in alle ge in is een „reiniging" van de id mogelijk, omdat voor mige vormen van bodem- ntreiniging nog geen op- ing is gevonden. Voorlopig aan is dan het alternatief, provincie Utrecht zijn plaatsen aangewezen, vervuilde grond gestort worden. Op het industrle- hin Lage Weide is een 1 zandbak ingericht voor 000 m3 grond, terwijl bij $oude Pof sluis in het Am- \óèdam-Rijnkanaai in de toe tst nog eens 10.000 m3 ge- '®jlen kan worden. iP5 2 uur Nederland 2. e" os Postema .^'neer patiënten bij een er komen met pijnklach- waarvoor niet direct een ische oorzaak gevonden worden, staat de man voor dilemma. Hij moet kiezen en doorgaan op de ver- de weg of een andere rich- inslaan. Dit doorzoeken de oorzaak van de pijn tot risicovolle operaties of ittige behandelingen lei- Koos Postema heeft met aantal artsen, patiënten en nu^verleners een gesprek dit dilemma van het al of doorzoeken. '0 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO: 16.30 Stuif es in, jeugdpro gramma. TELEAC 18.25 Por Favor (14). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Vandaag: God zal zien. 19.00 Pubertijd. Afl. 3: Hob by's. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Het Nationaal Reumafonds. VPRO 20.33 De Duo's doen alsof. Afl. 3 (slot): Oorlog en lief de. De Duo's verliezen zich wederom in avonturen en romantiek in een poging het leven van alledag te ont vluchten. 21.04 An Englishman abroad, Engelse film van John Schlesinger met Alan Bates en Coral Browne. (Zle el ders op deze pagina). 22.05 Hier is... Adriaan van Dis, praatprogramma. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (14). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de VVD. NOS 19.22 Van gewest tot gewest, met onderwerpen uit Utrecht, Ohe en Laak. (Zie toelichting). 20.10 Koos Postema in ge sprek. Over „Medische macht of medische on macht?" (Zie toelichting). 21.00 Nationaal Songfestival 1984. Deelnemers: Brigitte (Later en Jerusalem), Clau dia Hoogendoorn (Dans je leven lang en Nooit verge ten), Maribelle (Ik hou van jou en Vanavond), Edward Reekers (Doe wat je voelt en Dief in de nacht)) en Vul- cano (Een, twee, drie en La dolce far niente). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio sport. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. In de laatste aflevering van het drieluik waarin De Duo's de hoofdrol speelden, is het the ma „Oorlog en liefde". Ned. I om 20.33 uur.. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serie. 19.00 Die echwarzen Bruder, serie naar de roman van Lisa Tetzner. 20.00 Tagesschau. 20.15 So lebten sie alle Tage (2), verhalen uit het oude Pruisen. Het tweede verhaal uit het oude Pruisen Is gewijd aan het proces van mole naar Arnold. In die tijd was de recht spraak bij de Pruisen vaak partijdig ten gunste van de edelen en landei genaren. In een enkel geval kon de kleine man recht halen bij de koning. Dit ondervond de molenaar Arnold, toen hij gevangen werd genomen, omdat hij zijn belastingen niet kon betaler?. Door het aanleggen van een dijk, had de landgraaf het water voor zijn watermolen afgesneden, zodat Arnold zijn brood niet meer kon ver dienen. Zijn vrouw besloot zich tot de koning te wenden. 21.45 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief Inspector. Afl.: Spoor In het duister. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Bret Maverick, westernserie. Met om 18.25 Heute-Schlagzeilen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Flashlights, hits en news. Met o.a. Depeche Mode, Ralnhard Fen- drlch, Bette Midler en David Gllmour. 20.15 Kenzeichen D, nieuws uit Oost en West. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serle. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midlotto - 7 aus 38. 22.10 Zwei rechts - zwei links, sati risch magazine. Met o.a. Dieter Au- gustin, Toni Berger en Hans Jurgen Diedrich. 22.40 Die Lange Hoffnung, een vide ofilm van de Medienwerkstatt Frei burg. Met: Clara Thalmann en Augus- tln Souchy. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursu8 Engels. 16.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... Wien - Cafe Central. 21.50 Eff-eff, vrljetijdsmagazlne. 22.20 Spatvorstellung: Der Tod ei- nes Killers, Amerikaanse speelfilm uit 1964. Na Robert Slodmak maakte re gisseur Don Slegel een eigen versie van het korte verhaal van Hemmlng- way, „The Killers", waarin Ronald Reagan zijn laatste filmrol speelde. HIJ Is hierin een gangster, die meent het gemaakt te hebben. Op een dag wordt de courreur Johnny North (John Cassavetes) door huurmoorde naars doodgeschoten. Omdat de moord zo eenvoudig bleek en het slachtoffer geen poging deed zich te verdedigen, vermoedt Charlie Strom (Lee Marvin), dat hij en zijn mede plichtige door hun opdrachtgevers zijn belazerd. Zij gaan In het verleden van North spitten en ontdekken lang zamerhand het verhaal van een mil joenen-bankroof. 23.50 Journaal. BRT 1 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). Zeppelin, kinderprogramma. Het Veenmysterie (1), (herh.). Chapi Chapo, tekenfilm. Programma van de KTRO. Programma-overzicht. Journaal. Weerbericht. Mini Micro Macro. Namen noemen. Allemaal beestjes. Pluk de dag (12), komische se- BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Chips (2). 19.30 Tijdrover. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Rostropovitsj - artiest In bal lingschap, documentaire. De be roemde cellist en dirigent van het Na tional Symphony Orchestra van Was hington, Mstislaw Rostropovitsj vormt het onderwerp van een documentaire, waarin het leven en het werk van de Russische musicus onder de aan dacht wordt gebracht. HIJ werd door de Sowjet-Unle verbannen wegens daden, die schadelijk waren voor de prestige van het land. 20.45 Kijk uitl Verkeerstlps. 20.50 Juke Box. 21.00 Basketbal uit Oostende. Finale om de Europese beker der bekerwin naars. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogr. 21.05 The A-Team. 21.55 Planete des hommes. 22.55 Trekking Nationale Loterij. TV 5 19.20 Jack Pot. Videoclips om op te dansen. 19.45 Le disparu du 7 octobre. Film. Psychologisch mysterie. 21.15 La chatte sur un tapis blanc. Korte film waarin een kat centraal staat. Scène uit de eerste aflevering van de jeugdserie „Het veen- mysterie" met Ann Petersen en Oswald Maes. BRT 1 om 18.30 uur. Hazel O'Connor hoofdrol in de jeugdserie „Jan gles". ITV om 17.50 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Moonfleet, kinderprogramma. 18.35 The Wombles. 18.40 Journaal. 18.53 Regionale magazines. 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 Medical Express. 20.40 Day of the Triffids (2). 21.10 Fame, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 The Budget The Opposition Party. 22.35 The Other Half. Afl.: Edwlna en Ray Curtrie. 23.05 Sportsnlght. 00.13 Nieuwsoverzicht. 00.15 Night Music. Vandaag: Stepha nie Lawrence. 00.50 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Tension at Table Rock. Am. western (1956). 20.10 Open Space. Afl.: Spurs. 20.40 Swallows en Amazons forever. 21.05 Sailor Fly on the wall. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo wers. 22.00 Pot Black '84, sportprogram- 22.25 Strangers en Brothers, serie. 23.20 The Budget - The Opposition Reply. 23.30 New8nlght. 00.15 Cheltenham National Hunt Festival - hoogtepunten. 00.35 Tv-cursus8en. ITV 17.50 Jangles. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglla. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. Verfilming van het dag boek van Edith Holden, die in 1920 op mysterieuze manier verdronk. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. 21.30 Fresh fields. Komische serie. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 The budget. 23.40 Terror and the state (3). Dis cussie over geweld en terrorisme. 00.40 Portrait of a legend. 01.20 One plus two. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.00-12.00 Schooltelevisie. 10.30 Feduco: Buter, brea en griene tsiis (20). 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Poldark (9), tv-serle. Op Penrlce Is de ruzie zo hoog opgelaaid, dat Elizabeth met een scheiding dreigt. 16.50 Het donkere bos 'Bren- don Chase' (9), tv-serie. De pastoor wil een picknick organiseren in Bren- don Chase... DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 So lebten sie alle Tage (2), herh. 11.35 Zwei rechts - zwei links, herh. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletek9t-overzicht. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Janles Geschichte des Gesangs, programma rond ope razangeres Janie Zerger. 16.55 Die Spielbude, kinderprogramma. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die Sach mit dem 'G' (1), serie over Jo hannes Gutenberg (herh.). 16.35 Ku- schelbaren, poppenserie. 17.00 Heu te. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom en Jerry, tekenfilmserie. BRT 1 RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 School- televisie. 16.35 ONEM-vacatures. 17.00 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 Best of collecting now, infor matieve serie. 11.30 Play school, kin derprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinderserie. 15.00 National Hunt Festival Cheltenham. 16.05 Afternoon Show. 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Laurel en Hardy, slapstick. 17.25 Jackanory. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Crown Court. 15.30 The Agatha Christie hour Jane in search of a job. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grandpa. 17.15 Batfink. 17.20 Madabout. 17.45 The book tower. 18.15 Emmerdale farm. Radio 0 HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-onder- weg. 17.55 Meded. (NOS) EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het straf? kamp. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radlokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Kerk dienst. NCRV: 20.45 Leger des Heils- kwartler. 21.00 Bij de tijd. 21.25 On- der de kop. RVU: 21.40 Colours of English. FEDUCO: 22.00 Stickers, stokpaardjes en standpunten (5). 22.15 Taal, tekens en regels (18). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Meneer Tsjang vertelt... 23.25 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Het Trio a cordes de Paris, met Patrick Gal- lois, fluit. 21.20 Radio Kamer Ork. speelt oude muz. 22.30 Gaudeamus Kwartet speelt hedendaagse muz. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch: 19.10 Bul letin In het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND Tot 18.00 ieder uur Rijnmond-nws In aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: Vandbag... donderdag, verv. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Mlddagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV- globaal. 16.02 Gou denregen Ensemble. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. FEDUCO: 9.33 Leerwijzer, herh. 18. AVRO: 10.03 Bulten. 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duime- land. 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO- nieuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort (13.30 Nws.). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren: Dat heet vakantie... KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en rea liteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen-show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.). 9.00 Wer ken van Scheldt en Muffat. 9.40 Com posities van Kurt Weill. 10.55 Jessye Norman, sopraan zingt liederen van Wagner en Berg. 11.30 Kamermuz. van Schubert. 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Composities van Othmar Schoeck en Hans Pfitzner, EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 7.30 Inform, ma gazine. 16.30 Inform, magazine. Van 7.00 t-m 18.00 leder uur Rljn- mond-nws In aansluiting op het ANP-nws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17