Piontek laat le Denen vrijuit oetballen ïchiel Schapers voelt zich Pinoklóo Misvatting kost Rooks zege Ï2SL Werder Bremen in halve finales Westduitsers in trek in Italië )tterdam rapporteert teelsior en Sparta CcidaeSomotxt WOENSDAG 14 MAART 1984 PAGINA 15 artmassage dt speler SRoma PELS Hartmassage ft het leven gered van jno Nela. De verdediger de Italiaanse topclub AS na kwam afgelopen zon- tijdens de uitwedstrijd AC Napoli zo hard een tegenstander in raking, dat hij roerloos U liggen. Pas na een mi- t slaagde de toegesnelde erin de levensgeesten te ken. Nela werd overge- ht naar het ziekenhuis, is thans buiten levensge- Perreira wil loonsverhoging SAO PAOLO Carlos Alberto Perreira heeft de Braziliaanse voetbalbond gevraagd zijn salaris als bondscoach met 500 pro cent te verhogen. Perreira verdient in het huidige contract, dat 20 maart af loopt, 6000 gulden per maand. Bij verlenging van de verbintenis tot na de eindronde van het WK in 1986 in Mexico wil de 41-jarige Braziliaan 36.000 gulden per maand touc heren. Perreira is overi gens al lang en breed mil jonair. BREMEN Werder Bremen heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve fina les van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. Voor eigen publiek werd ti telkandidaat VfB Stuttgart met 1-0 versla gen. Karl-Heinz Rummenigge heeft zijn af- scheidstoernee bij Bayern MUnchen pro- duktief ingezet. Met vier treffers had de 28-jarige aanvoerder in een inhaalduel een fors aandeel in de monsterzege (9-0) op Kickers Offenbach. Domper op de vreugde was de blessure van international Wolfgang Dremmler, die waarschijnlijk dit seizoen niet meer in actie zal komen. Hollink tijdelijk bij RBC ROOSENDAAL Hennie Hollink zal tot het einde van dit seizoen als trainer van RBC fungeren. De Roosen- daalse debutant in het betaalde voetbal was op zoek naar een tijdelijke kracht, nadat Tiny van Vught tussentijds op non- actief werd gesteld. Voor vol gend seizoen contracteerde RBC reeds Hans Verel, de hui dige trainer van FC Den Bosch. Hollink heeft in zijn trainersloopbaan achtereen volgens Roda JC, Heracles, FC Twente en de Franse clubs Straatsburg en Tours onder zijn hoede gehad. MILAAN Volgens Ernesto Pellegrini, de voorzitter van Inter Milaan, is de komst van Karl-Heinz Rummenigge naar zijn club zeker. De met Bayern München overeengekomen transfersom werd niet bekendgemaakt. Door de komst van Rummenigge ziet Inter af van verdere pogingen de Braziliaan Socrates aan te trekken. Ook de besprekingen met de Britten Hoddle en Robson worden beëindigd. Briegel en Schuster lijken de belangrijkste kandidaten om Rummenigge te volgen. Het verst lijkt AC Napo li met de poging verdediger Hans-Peter Briegel van FC Kaisers- lautern te lokken als mogelijke opvolger van Ruud Krol. Fio- rentina, dat het touwtrekken om Rummenigge verloor, heeft nu zijn zinnen gezet op Bernd Schuster, die momenteel nog op de loonlijst prijkt van FC Barcelona. Mogelijk wordt hij naar Italië zelfs vergezeld door zijn huidige Argentijnse trainer Cesar Luis Menotti. De club uit Florence heeft voor versterking ongeveer negen miljoen gulden te besteden. Voor Schuster is echter ook Bayern München in de markt om het verlies van de oudste van de gebroeders Rummenigge te verzachten. Prijsvragen DEN HAAG De resulta ten van de afgelopen weekeinde gehouden sportprijsvragen zijn: Lotto: le prijs: geen win naar, 2e prijs: 4 x 75.000.00; 3e prijs: 78 x 3.550,80; 4e prijs: 3993 x 69,30; 5e prijs: 70.252 x 5,00. Toto: le prijs: geen win naar, 2e prijs: 14 x 2.967.90; 3e prijs: 185 x 430,10. Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 991,80; 3e prijs: 64 x 72,80; 4e prijs: 870 x 7,6(5. Cijfcrspel: 6 goed: geen winnaar; 5 goed: 2 win naars; 4 goed: 16 3 goed: 188 wii goed: 1920 'ERDAM Bonds- Kees Rijvers ver- regelmatig veel te g de gelegenheid te n om met zijn inter nals te werken. Hij in elk geval één iroeder die jaloers is e mogelijkheden, die Brabander heeft, om zijn keurkorps naar eenheid toe te groei- Josef (,,Sepp") Pion- de keuzeheer van De- iarken, heeft het al- l afgeleerd te moppe- op de geringe fre tte waarmee hij zijn [schappen om zich kan verzamelen. De maart 1940 in het .3 Wroclav geboren to duitser heeft sinds lanstelling in 1979 de ;eit snel onder ogen zien. jek; „We zijn nu eenmaal (kélijk van onze spelers in het buitenland. Van de se lectie van 16 man spelen er 12 of 13 niet in Denemarken zelf. Natuurlijk hebben ook wij wel eens problemen met clubs, die hun spelers niet willen af staan. Maar ik ben er mee op gehouden me daarover op te winden. Ik streef ernaar inter nationals nog meer verant woordelijkheidsgevoel te ge ven en hun improvisatiever mogen te vergroten. Ik moet trouwens zeggen, dat het met de medewerking van de clubs in het algemeen best meevalt". En dat is dan ook zijn verdien ste, want Piontek ziet er streng op toe, dat het „vreem delingenlegioen" een interland van het Deense elftal niet be nut om een paar dagen de beest uit te hangen. ,,Ik heb geprobeerd met de clubs een vertrouwensrelatie op te bou wen door de spelers net zo te behandelen als men dat ge wend is. bij de profclubs in Duitsland. Voor hun eigen werkgever moeten ze fit blij ven, en dus kan ik het niet to lereren wanneer spelers te lang de stad in gaan om te stappen. Wij controleren daar om ook of ze op het afgespro ken tijdstip binnen zijn. Is dat niet het geval, dan schromen we niet tot straffen over te gaan. En gebeurt zoiets vaker, dan kunnen ze een plaats in de nationale ploeg wel verge ten. Het is nu eenmaal mijn taak erop toe te zien, dat clubs hun spelers netjes terugkrijgen na een interland. En dat wordt gewaardeerd. Men merkt dat het op deze manier interessant is om spelers af te staan, omdat ze een Deense voetballer voor meer geld kunt verkopen als hij 35 in plaats van 2 inter lands achter zijn naam heeft staan". Duiventil Met de hem met de paplepel ingegoten Duitse degelijkheid, weigert Sepp Piontek ook ca tegorisch van zijn selectie een duiventil te maken. Jarenlang was het in de nationale ploeg van de Denen een komen en gaan van spelers. Maar sinds zijn entree is dat beeld dras tisch veranderd. „Het is mijn bedoeling de kern Bondscoach Kees Rijvers presenteert de laatstgeroepenen Andrè Hoekstra, Wim Kieft, Renè van der Gijp en Wouter Holverda. Wim Balm meldde zich pas vandaag in Zeist. Van der Gijp en Kieft in aanval naast Houtman DEN HAAG Kees Rijvers heeft voor de oefen-interland vanavond in Amsterdam te gen Denemarken gekozen voor een voorhoede met René van der Gijp, Wim Kieft en Peter Houtman. Op het middenveld mag André Hoekstra zijn debuut maken, maar tweede nieuwkomer Wouter Holverda begint op de reservebank. Nieuw op de bank is ook Wim Balm (Haarlem), die de selectie aanvult na het wegvallen van Peter Boeve. De Ajacied heeft last van een oude en kelblessure. De opstellingen luiden: Nederland: Piet Schrijvers (PEC Zwolle); Ben Wijnstekers (Feye- noord). Ruud Gullit (Feyenoord), Edo Ophof (Ajax), Sonny Silooy (Ajax); Adrie van Tiggelen (FC Groningen), Frank Rijkaard (Ajax), André Hoekstra (Feyenoord); René van der Gijp (Lokeren), Peter Houtman (Feyenoord), Wim Kieft (Pisa). Denemarken: Ole Kjaer (Esbjerg); Jon Sivebaek (Vejle), Jan Mölby (Ajax), Ivan Nielsen (Feyenoord), Ole Madsen (Brönby); Jens-Jörm Bertelsen (Seraing), Allan Simon sen (Vejle), John Lauridsen (Espa- nol), Michael Laudrup (Lazio Roma); Kenneth Brylle (Ander- lecht), Preben Larsen (Lokeren). zoveel mogelijk in takt te la ten. Vroeger was het zo dat een speler, die een weekend daarvoor tweemaal had ge scoord, meteen bij de groep ge haald werd. Voldeed hij de eerste keer toch niet aan de verwachtingen, dan kwam er weer een ander. Steeds wisse len vind ik verkeerd. Waarom zou iemand niet een keer een slechte dag kunnen hebben? Bij mij mag dat best, ik vind de vorm van de dag niet zalig makend. Het gaat erom dat de spelers net het idee hebben of ze bij hun club zijn. En wat dat betreft heb ik momenteel geen enkele reden tot klagen. Ik verkeer daarnaast in de geluk kige omstandigheid dat ik te genwoordig kan kiezen uit een prima mengeling van jonge ta lenten als Jesper Olsen, Mi chael Laudrup en Jan Mölby en grote persoonlijkheden als Morten Olsen en Allan Simon sen". Net als zijn collega Kees Rij vers zal ook Sepp Piontek vanavond in De Meer pas voor de tweede keer het decor voor een interland van Oranje, nadat IJsland er in 1973 met 5- 0 werd verslagen een be hoorlijk aantal vaste troeven moeten ontberen. De zesvou dig Duitse international maakt er geen punt van. „Spelers als Nielsen, Mölby, Simonsen, Laudrup en Elkjaer zijn er ge woon bij, dus er blijven er nog genoeg over. Bovendien is het ook erg interessant om nu eens mensen aan het werk te zien als Manniche, Brylle, Fri- mann, Hansen en Eriksen, die graag zullen willen bewijzen dat ik niet om hen heen kan voor het komende EK in Frankrijk". Graadmeier De ontmoeting in Amsterdam vormt voor Piontek de eerst serieuze graadmeter tijdens de aanloop naar dat evenement. De net 44-jaar geworden Duit ser: „We hebben het spelers- materiaal om goed voetbal te spelen, maar zijn met Frank rijk, Joegoslavië en België wel in de zwaarste groep inge deeld. Ik voel er echter niets voor mijn ploeg onder grote druk te zetten. Ik wil mijn spelers niet volledig aan takti- sche opdrachten binden, maar ze vrijuit laten voetballen". Sepp Piontek is er trouwens ook van overtuigd, dat de Deense voetballer zich niet in een strak keurslijf laat persen. De bondscoach: „Een Deen krijgt al op school een tamelijk vrije opvoeding en dat vind je in zijn houding ten opzichte van de trainer terug. Een Deen leidt zichzelf op, gaat op z'n gevoel af. Ergens kun je Denen nog het best vergelij ken met Zuideuropeanen, ook qua lichaamsbouw. Ze zijn na melijk niet zo sterk -als Duit sers en Engelsen, maar wel als bijvoorbeeld Italianen erg temperamentvol. Maar dat is helemaal niet zo erg. Want daardoor doen ze ook dingen die anderen niet doen. Sterker nog, die anderen niet eens pro beren". WILLEM PFEIFFER Sportwereld Tennis Björn Borg over weegt zijn rentree te maken in het wedstrijdtennis. Vol gens het Zweedse dagblad Goteborgs Posten zal de 27-jarige speler na een pauze van vijftien maanden half juli deelnemen aan het Grand-Prix toernooi in Stuttgart. Schaken De tweede partij van de tweekamp Kasparov- Smislov is gisteren zonder verder spelen op voorstel van Smislov in remise geëin digd. De stand in de finale van het kandidatentoernooi, die zesien partijen zal omvat ten, is daarmee 1-1. Autosport De Grote Prijs van Spanje (stond reserve) voor formule I coureurs wordt op 21 oktober op het circuit van Fuengirola ge houden. De GP van Monaco is in gevaar, omdat de Mone- gasken een privé-contract met een televisie-maatschap- pij hebben afgesloten. De wereldbond heeft een ver- bintens met ABC. Basketbal De Amerikaan Isiah Thomas heeft een tien jarig contract, ter waarde van 11 miljoen dollar (circa 33 miljoen gulden), afgeslo ten met zijn club Pistons De troit. Turnen De Sovjet-Unie (uit veiligheid) en Oost- -Duitsland (veel zieken) heb ben gisteren hun deelneming aan de wedstrijden om de American Cup, die zaterdag en zondag in New York wor den gehouden, afgezegd. Volleyballers oefenen WOERDEN Het Neder lands herenvolleybalteam zal drie oefenwedstrijden spelen tegen België als voorbereiding op het toernooi om de Lente beker, dat van 14 tot 22 april wordt afgewerkt in Palma de Mallorca. De eerste wedstrijd tegen de Belgen heeft plaats op dinsdag 10 april in Ren- kum. De dagen daarna treedt Oranje aan in Elburg en Deur- Verdam Het tennistoernooi in Rot- im heeft sinds Tom daar in 1974 de - |dprijs in de wacht ite, nauwelijks een jrlands hoogtepuntje in gegeven. Alweer jaren geleden ver- op een stille ochtend Thung eens de toen ijk gereputeerde Alexander uit Au- Verser in het ge en ligt de zege van Wilborts op de op dat nt verdienstelijk Jerende Amerikaan Dupré. Wilborts heeft sen het racket opge- n tot het moment, zoals hij het zelf hij zich weer ge- ig voelt. editie van dit jaar van BN-toernooi mocht Mi- Schapers tegen de Au- r Fitzgerald de Neder- eer trachten hoog te n. De 24-jarige Rotter- ler kon zich echter niet in het rijtje Thung-Wilborts scharen, hetgeen het zoveelste eenmalige optreden van een vaderlandse speler in het Rot terdam Sportpaleis betekende. Schapers kon gisteravond niet de indruk wegnemen, dat zijn carrière enigszins op een dood spoor is beland. Zelf is de na tionale kampioen daar overi gens nit zó pessimistisch over. Na zijn verlies in drie sets (6-0, 2-6, 6-1) verklaarde de Rotter dammer: „Ik maak aan het eind van het jaar de balans op. En dan staar ik me niet blind op een bepaalde klassering, maar beoordeel mijn spel. Zo lang dat nog vooruit gaat zie ik er toekomst in". Gisteravond was er in het op treden van Michiel Schapers nauwelijks perspektief te ont- 'dekken. Hij startte buitenge woon stroef, kon die verkram ping in de tweede reeks rede lijk van zich afzetten, maar zakte in de derde set weer he lemaal weg. „Ik leek wel Pi- nokkio, zo bewoog ik vooral aan het net. Vooral mijn wendbaarheid liet vandaag zeer veel te wensen over. Dat is iets waar ik vooral aan moet gaan werken". Michiel Schapers bewoog zich wat houterig in Ahoy'. Michiel Schapers, die tegen halve-finalist van vorig jaar Fitzgerald in goede doen zeer zeker kansen zou hebben ge had eindelijk weer eens een aansprekend resultaat te boe ken, gaat dat doen in Rome. Daar zoekt hij zijn coach Si- mek op, om met deze tegen woordig in Italië werkzame oud-Tsjechoslowaak te trach- ten het gravel-ritme te pakken te krijgen. Om vervolgens alle grote toernooien in Europa af te werken. Dat dit voor de meeste evene menten betekent eerst in de kwalificatiereeks te spelen, deert Schapers naar zijn zeg gen niet. „Het heeft geen zin om hier en daar puntjes bij el kaar te sprokkelen", sprak hij met een verwijzing naar de ooit door Louk Sanders zorg vuldig toegepaste strategie, die uiteindelijk een redelijke klas sering op de wereldranglijst opleverde. „Je moet het ge woon proberen tegen die grote jongens en desnoods eerst in een voorronde. Daar moet je proberen aan te tonen, dat je vooruit gaat". In Madrid lukte dat Schapers onlangs nog zeer verdienste lijk. Maar eenmaal in het hoofdtoernooi aangeland ver speelde hij de kans echte voor uitgang op de ranglijst te boe ken, door in de eerste ronde te verliezen van de relatief onbe kende Tjsechoslowaak Mecir. In Brussel was Schapers niet zo voortvarend. Hij moest al in het kwalificatietoernooi zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Brad Gilbert. In Rotterdam bleef hem het spe len van voorronden bespaard, omdat de organisatie, in sa menspraak met de tennisbond, het genereuze gebaar maakte één entreekaartje beschikbaar te stellen aan een Nederlander (hoe goed behartigt de KNLTB de belangen van zijn eigen topspelers). Dollarkoers Maar Schapers had gisteren een minder goede dag, werd bovendien gehinderd door het voortdurend binnenkomende publiek dat de te vroeg (zes uur) beginnende voorstelling niet vanaf het beginsignaal had kunnen bijwonen en mocht zich slechts verheugen in de stijgende dollarkoers. Die hem bijna 6.000,- deed over houden aan zijn eenmalige op treden. Alsmede een niet zo gunstige aantekening op zijn conduite-staat bij bondscoach Tom Okker, die hem lui on deruit vanaf de tribunes had gadegeslagen. Maar doordat Schapers toch de onbetwiste no. 1 van ons land is, staat zijn positie in het Nederlandse Da- vis-Cupteam niet ter discussie. Zijn verdere ontwikkeling als toptennisser zal ook Schapers, die zijn studie economie voor onbepaalde tijd in de ijskast heeft gezet, wellicht tóch enige zorg baren. Ondanks zijn op merking, dat je je door een ne derlaag niet uit het veld moet laten slaan. „Maar", onderken de hij zeer juist, „dan moet er van mijn spel wel meer drei ging, meer pressie uitgaan. Ik moet de ballen niet alleen te genhouden, maar echt slaan". Deze volstrekt correcte dia gnose siert Schapers, die het tot dusver geheel op eigen houtje heeft gedaan. En die waardering verdient voor de wijze waarop hij zich tracht op te werken. Of dat voldoende is om het inderdaad nog enige tijd vol te houden, laat staan die doelstelling te realiseren, is echter de vraag. FRANK WERKMAN 'ERDAM Wanneer de in van de gemeente Rot- n gerealiseerd kunnen in, bespelen Excelsior en i met ingang van het sei- 1986/1987 afzonderlijk of isieclub een vernieuwd estein. I rrein van Excelsior in de 'damse wijk Kralingen volgens de plannen van neente, die gisteren door luder Ries Jansen in een rt aan de voorzitters van Uil clubs, Bontenbal (Excel-, 1111 en Van Rijn (Sparta), aangeboden, omgebouwd tot een stadion voor 16.000 toe schouwers, waarvan 12.000 zit plaatsen. Het is de bedoeling dat het huidige terrein een kwartslag tot 90 graden wordt gedraaid en dat drie nieuwe overdekte tribunes worden ge bouwd. De huidige overkapte zittribune zal volgens de plan nen worden ingekort en op de kopse kant van het nieuwe terrein staan. De totale kosten van het nieuwe stadion wor den begroot op 12 miljoen gul den. Van dit bedrag zal in het kader van het zogenaamde te- rugploeg-experiment 40 pro cent voor rekening van het ministerie van WVC komen. Het resterende bedrag (zeven m'ljoen gulden) zal moeten worden opgebracht door der den, in casu de gemeente Rot terdam en de twee clubs. Spar ta zal in elk geval in 1992 het huidige terrein moéten verla ten omdat de gemeente de huurovereenkomst niet ver lengt. Het is de bedoeling dat op Spangen een wijkpark wordt aangelegd. De voorzit ters van de twee Rotterdamse eredivisieclubs zullen binnen veertien dagen bij wethouder Jansen moeten terugkomen met de standpunten van hun besturen. Wanneer de plannen doorgaan, wordt op 1 septem ber van dit jaar begonnen met -de renovatie van Woudestein. Drs. Cor van Rijn deelde mee dat Sparta de onderhandelin gen met de gemeente Capelle aan den IJssel, waar de club een eventueel nieuw te bou wen stadion zou kunnen gaan bespelen, zal voortzetten. MANDELIEU Een mis vatting heeft Steven Rooks gisteren de zege in de zesde etappe van Pa- rijs-Nice gekost. Op het ogenblik, dat zijn Ierse bijna-naamgenoot Stephen Roche in het knalgele Mi mosa-bos van de berg Tanneron een demarrage plaatste en de kopgroep achter zich liet, aarzelde de Noordhollander. „Ik had makkelijk met hem mee kunnen rijden", zei Rooks na afloop flegma tiek, „achteraf had ik dat ook moeten doen. Maar ja, ik dacht dat Kelly als lei der van het klassement Roche niet zomaar zou la ten weg rijden". Rooks finishte in Mandelieu, fris alsof hij een half uurtje langs de warme Zuidfranse kust had gewandeld, in het achtervolgende groepje. Hi- nault won hiervan de sprint voor Kelly en Phil Anderson. De achtervolgers hadden 23' seconden achterstand. Rooks wekte geen seconde de indruk teleurgesteld te zijn over de gemiste kans. „Ik heb steeds goed vooraan meegereden. Het gaat steeds beter met me, nu we in warmer streken ko men". Volgende week kan Rooks tijdens de Catalaanse week in Spanje bewijzen, dat hij in topvorm is gekomen. Ook Phil Anderson van de ploeg Post toont een groeiende vorm. In de voorlaatste etappe over 185 kilometer was Hinault niet zo te vrezen. De Breton had tijdens de zesde etappe van Parijs-Nice zoveel pijn aan zijn ribbenkast, dat hij onmiddel lijk na afloop naar het zieken huis ging om te laten uitzoe ken wat hij mankeerde. Hij bleek een breuk in een rib te hebben, een gevolg van een klap, die hij maandag kreeg van een demonstrerende mijn werker. Tirreno Adriatico Op de schouders van Roberto Visentini rust vandaag een zware taak. Hij is de enige die het professionele Italiaanse wielerkorps in de Tirreno- Adriatico voor een afgang kan behoeden. Daarvoor zal hij op de laatste dag zijn slag moeten slaan in de 12 kilometer lange tijdrit. De eindzege wacht op hem, als hij meer dan 23 se conden goed mgakt op de Zweedse leider Tommy Prim. Gisteren leden de Italianen op de voorlaatste dag hun vierde nederlaag in vijf dagen. De vijfde etappe naar Montepa- drone, die door het slecnte weer omgeleid en verlengd werd met 1'6 kilometer tot 211, leverde een zege op voor de Fransman Mare Madiot. Wielervedette Bernard Hi nault bekijkt de röntgenfoto, waarop zijn gebroken tiende rib zichtbaar is geworden. /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS (2000 meter): 1. Yardly (J. van Dooyeweerd) kilome- tertijd 1.22,2; 2. Ymola Hanover; 3. Yorki Mendel. TOTO: winn: 15,60; pl: 2,10, 1,50,/ 1,50; kopp: J 10,90; trio: 209,50. Niet gestart: Yunque Beroona, Winner W, Wals Boszorg, Winton d' Aster. TWEEDE KOERS (2000 meter): 1. You Love Boszorg (J. Wagenaar) 1.24.2; 2. Yvo S; 3. Ventura Rose. TOTO: winn: 3,00; pl: 1,30. 1,30, 2,90; kopp: 3,40; trio: 228,60. Niet gestart: Wilma Boszorg, Vincent. DERDE KOERS (2000 meter): 1. Vu- rie (A. de Wrede) 1.21,7; 2. Yromi; 3. Werda. TOTO: winn: 9,30; pl: 3,60, 2,00 2,30; kopp: 34,90; trio: 558,80. Niet gestart: Willemien D. VIERDE KOERS (2440 meter): 1. Wio van de Lente (J. van Dooye weerd) 1.22,8; 2. Vincent Star; 3. Who's Who. TOTO: winn: 2,20; pl: 2,00,/ 1,70,/ 2,10; kopp: 12,30; trio: 119,00. Niet gestart: Victor L, Uncle VIJFDE KOERS (2000 meter): 1. Yvolien (J. van Dooyeweerd) 1.21,6; 2. Yen Nimble; 3. Waldje R. TOTO: winn: 1,50; pl: 1,20, 2,10, 1,60; kopp4,60; trio: 16,00. Niet gestart: Wendeliena A, Vamio- ZESDE KOERS (2000 meter): 1. Viva Cede (Mw. M. de Rijk) 1.21,1; 2. Vrea; 3. Utopia D. TOTO: winn: 3,60; pl: 1,30, 1,40, 2,00; kopp: 4,20 trio: 197,20. Niet gestart: Udolino, Victory Spencer, Vilas, Wzella. ZEVENDE KOERS (2920 meter): 1. Urso Karinsky (T. Smeding) en Ulli- ano Lelystad (S. Hartman) 1.22.4 (4) en 1 21.9 (12); 3. Wilma Avon. TOTO: winn:: 1.30 (4) en 1,80 (12); pl: 1,40, 2,30, 1,90 (4-12-8); kopp: 6,30; trio: 25,70 (12-4-8) en 15,10 (4-12-8). Niet gestart: Vorster P. ACHTSTE KOERS (2000 meter): 1. Vico f Fortuna. TOTO: 1.90; pl: 147,50. Niet gestart; I Hinton. NEGENDE KOERS (1609 meter): 1. Sonja Morgan (Mej. M. Vos) 1.20,0;" 2. Sam Avon; 3. Sir Dunnigan. TOTO: Promise. TIENDE KOERS (2420 meter): 1 Wanda Pluto (M. van Leeuwen) 1.21,8; 2. Titus Westerhorn; 3. Utopia' Fortuna. TOTO: winn: 1,70; pl: I,00, 1,00; kopp: 2,70; trio: 11,60. Niet jestart: Tarzan H. ELFDE KOERS (2000 meter): 1. Tan tieme (G. de Jong) 1.17,7; 2. Vic Ha nover; 3. Utta Crackajack. TOTO: winn: 1,70; pl: 1,00, 1,50, 1,60; kopp: 4,60; trio: 16,40. TOTALISATOROMZET: 323.904,00. SQUASH Masterstoernooi in Den Haag Heren, finale: Rick Hill (Aus)-Ross Norman (Nzl) 9-5, 9-0, 9-0. Om derde plaats: Hiddy Jahan (Eng)-Stuart Da venport (Nzl) 10-9, 5-9, 9-1, 9-2. TENNIS Grand-Prixtoernooi Rotterdam Herenenkelspel, eerste ronde: Ke vin Curren (Zaf)-Jan van Langen- donck 6-3, 6-4; Mei Purcell (Vst)-Tom Gullikson (Vst) 6-2, 7-5; Ivan Lendl (Tsj/l)-Jakob Hlasek (Zwi) 6-0, 6-4; Tomas Smid (Tsj/7)-Hank Pfister (Vst) 6-2, 6-0; Johan Kriek (Vst/5)- Wojtek Fibak (Pol) 2-6, 6-1, 6-4; John Fitzgerald (Aus)-Michiel Schapers (Ned) 6-0, 2-6, 6-1; Fritz Blihning (Vst)-Pat Cash (Aus) 3-6, 6-4, 7-6. Herendubbelspel, eerste ronde: Da vid Graham/Laurie Warder (Aus)- Brian Teacher/Scott Davis (Vst) 2-6, 7-6, 7-5. VOETBAL West-Duitsland Bundesliga: Bayern München-Kic- kers Offenbach 9-0. Beker, kwartfinale: Werder Bre- men-VfB Stuttgart 1-0. WIELRENNEN Parijs-Nice 6e etappe: 1, Stephen Roche (Ier) 182 kilometer in 5.06,49 (met tijdvergoe- ding 5.06,39); 2. Bernard Hinault (Fra) op 23 seconden (met tijdvergoe- ding 5.07,07); 3, Sean Kelly (Ier) op 0.23 (met tijdvergoeding 5.07,10); 4. Phil Anderson (Aus); 5. Steven Rooks (Ned); 6. Michel Laurent (Fra); 7. Frederic Vichot (Fra) op 0.28; 8. Claude Criquielion (Bel) op 0.36; 9. Marc Sergeant (Bel) op 0.44; 10. Jean- Luc Vandenbroucke (Bel); 11. Jean- Philippe Vandenbrande (Bel); 12. Jean-Claude Bagot (Fra); 13. Bernard Vallet (Fra); 14. Eric Caritoux (Fra); 15. Henk Lubberding (Ned); 17. Ger- rie Knetemann (Ned) op 0.56; 18. Bert Oosterbosch (Ned); 19. Guy Nu- lens (Bel); 33. Toon van der Steen (Ned-ama) op 2.59; 37. Jos Lammer- tink (Ned) op 3.54; 41. Eddy Planc- kaert (Bel); 54. Peter Hofland (Ned- ama) op 6.46; 56. Eric Vanderaerden (Bel); 66. Fritz Schür (Ned-ama) op II.00; 72. Walter Planckaert (Bel) op 15.35; 74. Piet Kleine (Ned-ama); 80. Gerrie Takens (Ned-ama) op 16.55; 81. Dries Klein (Ned-ama). Algemeen klassement: 1. Kelly (Fra) op 1.14; 5. Anderson (Aus) op 1.37; 6. Millar (Sch) op 2.26; 7. Vichot (Fra) op 2.32; 8. Rooks (Ned) op 2.52; 9. Caritoux (Fra) op 2.59; 10. Bagot (Fra) op 3.16; 11. Nulens (Bel) op 3,18; broucke (Bel) op 5.17; 15 Chapi (Fra) op 5.19; 17. Eddy Planck;. (Bel) op 6.19; 20. Knetemann (Ned) op 7.02; 32. Lammertink (Ned) op 11.23; 39. Oosterbosch (Ned) op 15.34; 48. Van der Steen (Ned) op 19.06; 58. SchUr (Ned) op 24.41; 65 Walter Planckaert (Bel) op 27.17; 68. Vande raerden (Bel) op 28.05; 81. Hofland (Ned) op 35,38; 83. Takens (Ned) op 36.19; 90. Kleine (Ned) op 39 08; 95. Klein (Ned) op 46.40; 96. en laatste: Claveyrolat (Fra) op 56.42. Tirreno Adriatico 5e etappe: 1. Marc Madiot (Fra) 211 kilometer in 5.34,40, 2. Jesus Rodri guez Magro (Spa); 3. Mario Beccia (Ita); 4. Greg Lemond (Vst) op 6 se conden; 5. Guido van Calster (Bel); 6. Stefan Mutter (Zwi); 7. Giuseppe Pe- tito (Ita); 8. Alfredo Chinetti (Ita); 9. Roberto Visentini (Ita); 10. Franco Chioccioli (Ita) alien in dezelfde tijd als Lemond. Algemeen klassement: 1. Tommy Prim (Zwe) 28.24,12; 2. Erich Mfichler (Zwj) op 10 sec; 3. Adri van der Poel (Ned) op 0.19; 4. Johan van de Velde (Ned) op 0.21; 5. Roberto Visentini (Ita) op 0.23; 6. Gerhard Zadrobilek (Oos); 7. Giuseppe Petito (Ita) op 0.26; 8. Stefan Mutter (Zwi) op 0.28; 9. Al fredo Chinetti (Ita) op 0.32; 10. Greg Lemond (Vst) op 0.34; 11. Vittorio Al- geri (Ita); 12. José-Luis Navarro (Spa) op 0.36; 13. Joop Zoetemelk (Ned) op 38 sec; 14. Pierino Gavazzi (Ita) op 0.40; 15. Guido van Calster (Bel). GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BH UW KRANT MET INFORMATIE OVER F1LMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15