De Vries: verbond met PvdA is geen overspel Strafkamer: „Cevdet Y. een levensgevaarlijk persoon" Oefenzege Leids zaalteai Dossier John Lennon inzet van rechtszaak Kamer akkoord met intrekken kaderwet i kleintjes i -U/KUlt/wi KUNST BINNENLAND fieidaeGowamt DINSDAG 13 MAART 1984 PAGIN „Sportieve houding van Duitse atlete BONN De Westduitse atlete Ulrike Mey- farth, voormalige wereldrecordhoudster hoog springen en Olympisch kampioene, heeft naakt geposeerd voor de 84-jarige Arnold Breker, de bekendste beeldhouwer van het „Dritte Reich". „Ik heb het voor de kunst gedaan", verzekerde de 27-jarige Mey farth, „want Breker vertelde mij dat het vrouwelijk lichaam heilig is en dat het vereeuwigd zou moeten worden". Mey- farth, die vorig seizoen het wereldrecord hoog springen op 2.03 meter stelde en het daarna kwijtraakte aan de Sovjet-atlete Tamara Byko- va die een centimeter hoger kwam, voegde er aan toe, „dat zij de uitnodiging naakt te poseren had aanvaard, omdat Breker de grootste beeld houwer van deze tijd is, wiens werk de mens verheerlijkt". Zandstorm legt tempel bloot KAIRO Een zandstorm heeft bij de Egyptische oase Siwa in het westen van het land een tempel uit de Griekse tijd blootgelegd, die onder een zandduin was ver borgen. Binnen werden vier olijfpersen uit de Romeinse tijd alsmede vijf aarden olie kruiken ontdekt. In Siwa be vond zich het orakel van Zeus-Ammon. Alexander de Grote maakte in 331 voor Christus een pelgrimsreis naar dit orakel om zich als zoon van God te laten beves tigen. „Schutter" Arnold Ridley overleden LONDEN Arnold Ridley, een van de beste Britse karakterspe lers die echter zijn grootste be kendheid kreeg als de bejaarde soldaat Godfrey in de televisiese rie Dad's Army (Daar komen de schutters), is gisteravond in de leeftijd van 88 jaar in een zieken huis in Londen overleden. Ridley begon zijn loopbaan als acteur, maar boekte in 1927 succes als schrijver met de comedy-thriller „The gost train". Als toneelschrij ver heeft hij meer dan 30 andere werken op zijn naam staan. Arnold Ridley. Tilburg kwaad op Konsumentenman TILBURG - De Konsumentenman Bom van de VARA heeft het nu ook aan de stok met de gemeente Tilburg. De boosheid van de gemeente richt zich op een onderdeel van het consumentenprogramma van 28 februari. Daarin werd aan dacht besteed aan het onderwerp „onroerend goedbelasting". Dq gemeente Tilburg voert, als een van de weinige gemeenten in Nederland, sinds december vorig jaar een actief voorlichtings beleid op dat gebied. In het programma zou daarom de Tilburgse wethouder van financiën, R. van Leeuwen, optreden. Hij werd uitgebreid geïnterviewd, maar daarvan kwam niets in de uitzen ding. Wel het verhaal van een huilende inwoner van Tilburg, die meent onheus te zijn behandeld door de gemeente. Bij de VARA wil men van geen kritiek op deze uitzending ho ren. „Een interview al of niet uitzenden behoort tot de autono mie van de programmamaker", aldus het commentaar. Intussen wijst men er in Tilburg op, dat door deze uitzending een onjuist beeld is gegeven van de behandeling van onroerend goed-belasting in deze gemeente. (Vervolg van de voorpagina) AXEL CDA-fractielei- der De Vries vindt niet dat zijn fractie „politiek overspel" pleegt door nu met de PvdA, die in de oppositie zit, in zee te gaan. De VVD'er Her mans had de christen-de mocraten hiervan vorige week beschuldigd. „Het gaat hier om een zaak, waarover in de trouwacte (regeerakkoord) geen af spraken zijn gemaakt". De Vries meent dat de VVD het aan zichzelf te wijten heeft dat het CDA zaken is gaan doen met de PvdA. Hij wees er gisteren in hetr Zeeuwse Axel op dat zijn fractie zelfs akkoord had willen gaan met het geven van de status van „superomroep" aan AVRO en TROS. „Helaas is het niet ge lukt om tot overeenstemming te komen met onze coalitie partner". De Vries zei zich te realiseren dat de verhouding tussen CDA en VVD er niet beter op is ge worden. Maar hij vindt tevens dat de betekenis van dit con flict niet overdreven moet worden. Het voortbestaan van het kabinet is niet in het ge ding. „En wel om de simpele reden dat er voor deze coalitie op korte termijn geen alterna tief beschikbaar is". Want op andere hoofdpunten van be leid, zoals sociaal-economische aangelegenheden en defensie, „slaagt de PvdA er nog steeds niet in uit het isolement te ko men, waarin ze zichzelf in de jaren zeventig heeft gebracht". Wat betreft de sociaal-econo mie uitte de CDA-voorman overigens ook kritiek op de VVD. De liberalen willen dat er in 1985 meer bezuinigd wordt dan de zeven miljard gulden, die zijn afgesproken in het regeerakkoord. Ook minis ter Ruding (financiën) is die mening toegedaan; hij mikt op tien miljard. Volgens De Vries is dat te hoog. „Er zijn grenzen aan het bedrag, dat je in één kabinetsperiode kan bezuini gen". Hoe groot het bedrag dan wel moet zijn, daarover wilde De Vries geen uitspra ken doen. Hij vindt het het verstandiger het zogeheten Vooijaarsoverleg van kabinet met werkgevers en werkne mers niet te doorkruisen. V eiling gelijktijdig op drie continenten PARIJS Honderd „art de- co"-vazen en lampen zullen op een uitzonderlijke veiling ver kocht worden: een Franse vei linghouder gaat proberen de verzamelaars van drie conti nenten te winnen door het or ganiseren van een donderdag te houden veiling die gelijktij dig in Tokio, Parijs en New York te volgen zal zijn. Het betreft een collectie van de in Nancy gevestigde kris- talfabriek Antonin Daum van 100 stuks glaswerk van rond de eeuwwisseling, 22 aquarel len die inspireerden tot de versiering van de vazen en ze ven hedendaagse werken. Zij zijn tentoongesteld in een groot hotel in Tokio waar zich bijna 250 Japanse verzame laars hebben ingeschreven. Tegelijkertijd zal de veiling per satelliet worden overge- straald naar de eerste étage van de Eiffel-toren in het hart van Parijs en naar New York. De verkopen zullen in yens worden aangegeven waarbij een elektronisch paneel zorgt voor de omrekening in de be langrijkste muntsoorten. De hele verzameling wordt ge schat op omgerekend ca 1,2 miljoen gulden. Door werken aan te bieden die de artisieke gevoeligheid van de Japanner zouden kunnen treffen, hoopt men op de Ja panse markt te infiltreren. Daum hoopt de opbrengst voor het sedert 1870 in Nancy ge vestigde bedrijf, dat zich in moeilijheden bevindt, te beste den aan belangrijke investe ringen. Daarmee wil de direc teur, Pierre de Cherisey- -Daum, een van de oudste Franse fabrieken voor de ver vaardiging van artistiek kris tal, die in de hele wereld ver maard is en waar 160 mensen werken, redden en modernise- LOS ANGELES De Amerikaanse hoogleraar geschiedenis Jon Wiener accepteert niet dat het FBI-dossier over ex-Beat- le John Lennon gesloten blijft. Hij vermoedt, zoals eerder gemeld, dat Len non het slachtoffer ge worden is van „smerige praktijken" van de Ame rikaanse federale politie. Wiener is naar de recht bank in Los Angeles ge stapt. Hij wil via een rech terlijke uitspraak de FBI dwingen het dossier te openen. De hoogleraar is in het bezit van 150 documenten die de FBI wél heeft vrijgegeven. Op basis daarvan heeft hij een boek geschreven, „Come toge ther: John Lennon in his time". Het boek moet in juni verschijnen. Wiener ontvouwt hierin de theorie dat FBI-a- genten maandenlang de gan gen van Lennon hebben nage gaan omdat men vreesde dat hij een demonstratie zou lei den op de Republikeinse par tijconventie in 1972. De FBI ging er van uit dat de betoging gericht moest zijn tegen Ri chard Nixon. Wiener had de FBI-documen- ten verkregen door een beroep te doen op de „Freedom of In formation Act", de Ameri kaanse wet openbaar bestuur. Een aantal passages was echter achtergehouden. De FBI ver klaarde dat „veiligheidsrede nen" daaraan ten grondslag la gen. Wiener wil nu van de rechtbank weten wat die „vei ligheidsredenen" zijn. Volgens hem zouden de docu menten aantonen dat naaste medewerkers van Nixon op de hoogte waren van het FBI-on- derzoek naar Lennons privéle- ven. Als voorbeeld noemde hij een genoemd dat geadresseerd was aan „H.R. Haldeman", Nixons stafchef in het Witte Huis. Uit de stukken van Wiener blijkt dat de FBI begin 1972 te gen Lennon in actie kwam. Een subcommissie uit de Se naat was ter ore gekomen dat de ex-Beatle van plan was een serie concerten te geven tegen de zittende president (Nixon). Uit één van de documenten van de federale politie werd duidelijk dat Lennon gearres teerd diende te worden op grond van het bezit van drugs. Dat zou genoeg reden zijn om hem het land uit te zetten. Mocht de rechtbank in Los Angeles het verzoek van Wie ner en Rosenbaum inwilligen en de regering verplicht wor den méér FBI-gegevens open baar te maken, dan zal het waarschijnlijk maanden duren voordat die documenten boven water komen, zo vreest Rosen baum. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG De meer voudige strafkamer van de rechtbank in Den Haag achtte in de zaak Cevdet Y. één geval van moord bewezen. Die op de 31-ja rige Ton Smits. Wat be treft de overige vijf slachtoffers werd Y. schuldig bevonden aan doodslag. De voorbedachten rade was in de laatste gevallen niet door de processtukken aannemelijk gemaakt, oordeelde de recht bank. Het was de Delftenaar Ton Smits, die op de avond van 5 april 1983 als eerste stierf door een pistoolschot, dat op korte afstand op zijn hoofd werd afgevuurd. „Jij mij willen pakken", had verdachte zijn slachtoffer aan de bar toe gevoegd. „Ik heb nog iets met je te regelen". Daarna werd Ton Smits doodgeschoten. De rechtbank putte zijn be wijsmiddelen voor de voorbe dachten rade uit verschillende verklaringen van getuigen, zo als van cafébezoeker Kardolus en kastelein J. de Hoog. Die hadden het twistgesprek tus sen Cevdet en Ton gehoord. Verder beriepen de drie rech ters zich op de processtukken, opgemaakt door de Delftse po litie aan de hand van gesprek ken met de verdachte, de be vindingen van gemeenteartsen en getuigenverklaringen. De Haagse rechtbank ging niet in op het voorstel van mr. Van de Puttelaar, die voor ter be schikking stelling van de rege ring had gepleit. „Een geestes zieke delinquent hoort niet thuis in de gevangenis", stelde de raadsvrouwe veertien da gen geleden tijdens haar plei dooi en vanochtend opnieuw. De advocaat had er steeds aan getwijfeld of Y. de feiten op zettelijk had gepleegd. „De rechtbank twijfelt niet", zei president mr. Kootte vanoch tend. Uit psychiatrische rap porten was volgens de recht bank niet gebleken dat Y. „bij die gruwelijke toestand in het café" van elk inzicht van zijn daden was verstoken. Mr. Kootte: „Het is onaan vaardbaar, als hij TBR zou krijgen, dat hij na korte tijd vier jaar weer vrij komt. Dc combinatie gevangenisstiaf en TBR acht de rechtbank weinig zinvol". De strafkamer was het met de officier van justitie en de psychiaters eens, dat Cevdet Y. moet worden be schouwd als een levensgevaar lijk persoon. Het is onont koombaar, zei mr. Kootte, dat hem voor zeer lange tijd zijn vrijheid wordt ontnomen. „De schietpartij heeft grote beroe ring gewekt in de maatschap pij", zei Cevdet's rechter. Comité: Balthasar Gerards in wassenbeeldenmuseum AMSTERDAM Balthasar Gerards, die dit jaar vierhonderd jaar geleden Willem van Oranje vermoordde en later zelf werd gevierendeeld, heeft zich met zijn daad niet tot een nationale held maar wel onvergetelijk gemaakt. Daarom hoort hij thuis tussen al die andere bekende Nederlanders (en buitenlanders) uit heden en verleden in het Wassenbëeldenmuseum van Mada me Tussaud in Amsterdam. Dat is de mening van het comité „Balthasar Was" en honderden anderen die hun handtekening hebben geplaatst onder een oproep Balthasar Gerards een plaatsje in net museum te geven. Tot de ondertekenaren behoren onder meer Rob van Gennep (uitgever), Wouter Gortzak (hoofdredacteur Het Parool), teke naar Opland, de Tweede-Kamerleden Andrée van Es en Fred van de Spek, Constant Vecht (hoofdredacteur De Waarheid) en verschillende bekende toneelspelers en hoogleraren geschiede nis. De handtekeningen zijn vandaag aangeboden aan directeur Klinkert van het museum in de Kalverstraat. Klinkert noemt in een eerste reactie de kans dat Balthasar Ge rards in de wassenbeeldencollectie wordt opgenomen zeer ge ring. Willem van Oranje hoort wel in het museum thuis. Maar een scène gebouwd rond het beeld van deze „Vader des Vader lands" stervende op de trappen van zijn paleis in Delft zou naar zijn mening de waardigheid van de prins ernstig aantasten. Bo vendien zou de indruk kunnen worden gewekt dat hij zijn be kendheid uitsluitend te danken heeft aan zijn geweldadige dood. De suggestie om Balthasar Gerards, reeds gevierendeeld, in de hoeken van de Spiegelzaal te plaatsen vindt Klinkert „te gruwe lijk en te afstotend om over te praten". (Van onze parlementaire re- daktie) DEN HAAG Een meerder heid in de Tweede Kamer stemt in met het het plan van de regering de Kaderwet Spe cifiek Welzijn (KSW) in te trekken. De wet, waarin het hele welzijnsbeleid moest wor den geregeld, was al door de Eerste en Tweede Kamer aan vaard, maar werd bij nader in zien niet uitvoerbaar geacht door het kabinet. In plaats van de KSW komt er een brede Zorgwet, waarin naast de ge zondheidszorg de maatschap pelijke dienstverlening wordt opgenomen. Tijdens het debat dat gisteren hierover in de Tweede Kamer werd gevoerd, hebben CDA en VVD minister Brinkman van WVC bij motie gevraagd al leen die sectoren van maat schappelijke dienstverlening in die Zorgwet op te nemen, die zeer nauw samenhangen met de gezondheidszorg. De overige welzijnsgebieden wor den in aparte wetten onderge bracht. In plaats van de Kaderwet moet er volgens het kabinet een aantal wetjes komen, zoals onder meer een zorgwet, een sociaal-culturele wet, een kun- stenwet, een kinderopvangwet en een bibliotheekwet. Het CDA geeft het kabinet bij het maken van die deelwetjes „het voordeel van de twijfel". „Maar", zo voegde het CDA- woordvoerster Kraaijeveld- Wouters daar aan toe, „de ver worvenheden van de Kader wet dienen te worden behou den". VVD'er Dees noemde de Kaderwet „overbodig en node loos belemmerend". De PvdA pleitte daarentegen vóór in voering van een deel van de KSW en wel in afwachting van indiening van de aange kondigde Zorgwet. De VVD wil verder het perso neelsbestand op de ministeries met meer dan de reeds over eengekomen twee procent in krimpen. „De opbrengsten daarvan kunnen deels aange voerd worden voor bestrijding van het financieringstekort en deels ter beschikking van de lagere overheden worden ge steld", zo opperde het VVD- kamerlid Dijkstal. Aarlanderveen: Herv. Gemeente: 19.30 u. ds. G, Driel. Geref. Kerk: 19.30 u. ds. F. v.d Ter Aar: Herv. Gem.: Geref. Kerk: 19.30 u. drs. J. Br Alphen a/d Rijn: Herv. Gem.: Opstandlngskerk: zie Adventskei Adventskerk: 19.30 u. ds. J. Sto Kruiskerk: ie Adventskerk. Alphen-Noord (Herv./Geref. sten): Goede Herder: 19.30 u. ds. Verh De Bron: 19.30 u. ds. Nieuwenhi Alphen-Noord (Herv. Gem.): Sionskerk: 19.30 u. ds. J. Ouwei Oudshoornseweg: 10 u. ds. Oort Bodegraven: Herv. Gem.: Dorpskerk: 19.30 u. ds. R. Hoef. Salvatorkerk: 19.30 u. Richter. Bethlehemkerk. 19.30 u. ds. J. Geref. Kerk: 19.30 u. ds. W. A, Berg. Boakoop: Herv. Gem.: Dorpskerk: 19.30 u. ds. W. A. I blom In Gerf. Kerk. De Stek (Herv./Geref.): Geref. Kerk: 19.30 u. ds. W. A. I blom. Chr. Geref. Kerk: 19.30 u. ds. I Ribbers. Hazerswoude: Herv. Gem.: 19.30 u. ds. Z. de G Geref. Kerk: 19.30 u. ds. K. W dacht. Katwijk a/d Rijn: Herv. Gem.: Dorpskerk: 19.30 u. ds. M. J. Aar Katwijk aan Zee: Herv. Gem.: Nieuwe Kerk: 19.30 u. ds. J. P. Oude Kerk: 19.30 u. ds. C. van dregt. Geref. Kerk: Open Hof: 19.30 u. ds. J. van voort. Vredeskerk: 19.30 u. ds. A. C. K en. Koudekerk a/d Rijn: Herv. Gem.: 19.30 u. ds. A. L. L Geref. Kerk: 19.30 u. ds. H. Bac Herv. Gem.: 19.30 u. ds. P. Sch Lisse: Herv. Gem.: Dorpskerk: 19.30 u. ds. P. C. 't k Geref. Kerk: Chr. Geref. Kerk: 19.30 u. ds. J Dijken. Geref. Gem.: 10.00 en 16.00 u. Hakkenberg. Geref. Kerk Vrijg. (Princ.str.): 20. ds. C. de Putter. Nieuwkoop: Herv. Gem.: 19.30 u. ds. C. L, Broecke Bodegraven. Geref. Kerk: 19.30 u. drs. G. P. teboom, Nieuwkoop. Nieuwveen: Herv. Gem.: 19.30 u. ds. H. O. I Nieuw Vennep: Geref. Kerk: 19.30 u. ds. G. Rar Chr. Geref. Kerk: 15.00 en 19. ds. D. Visser. Noordwijk: Grote Kerk: 19.30 u. dhr. K. J. V Geref. Kerk: Hoofdstraat (Buurtkerk): 19.30 t D. Keuning, gez. dienst. Vinkenlaan: 19.30 u. ds. R. S. El Oude Wetering: Geref. Kerk: 19.30 u. dfs. H. Ja Focks. Rijnsaterwoude: Herv. Gem.: 19.30 Uv ds. W, Rijnsburg: Herv. Genu Grote Kerk: 19.30 u. ds. Smallr Geref. Kerk: Petrakerk: 19.30 ds. Cziria. Immanuelkerk: 10.00 u. ds. Dan 19.30 u. ds. Snel. Chr. Geref. Kerk: 15.00 en 19.1 ds. W. van Sorge. Sassenheim: Chr. Geref. Kerk: 19.00 u. Kand.i Aarnoudse, Apeldoorn. Valkenburg Z.-H.: S Herv. Gem.: 19.30 u. ds. C. VeV len. b Geref. Kerk: 19.30 u. ds. S. Oei, Wassenaar: Herv. Gem.: Dorpskerk: 19.30 u. ds. G. J. Wft Woubrugge: Herv. Gem.: 19.30 u. ds. W. J. J. lewijn. Geref. Kerk: 19.30 u. ds. M. J» Zevenhoven: Geref. Kerk: 19.30 u. dr. R. Ferr KATWIJK Het Leidse zaal voetbalteam won gisteravond een oefenwedstrijd tegen het op interregionaal niveau uit komende Van der Plas. In de Cleijn Duinhal werd het 8-3 voor de ploeg van nieuwe coach Jan Schoen. John Jan sen vierde zijn debuut met één treffer. De overige Leidse tref fers kwamen op naam van Henny Koet (2), Jan van der Reijden (2), Hans van Leeu wen (2) en Mario Faber. Ondanks de winst was Schoen niet helemaal tevreden de verrichtingen van zijn pu pillen. „Aanvallend loopt het weliswaar aardig, verdedigend klopt er nog niet veel van. De wedstrijd van vanavond heeft mij dan ook duidelijk gemaakt dat het noodzakelijk is om de selectie met nog een verdedi ger pur sang uit te breiden. Momenteel hebben we alleen in Ben de Roo een echt defen sief ingestelde speler. Voor het overige denk ik niet dat er nog aan de selectie zal worden ge sleuteld. Met deze groep hoop ik behalve de wedstrijden die in mei gepland staan ook nenkort nog wat te kuif oefenen, zodat we in juni dege voorbereid naar hetji derlands Kampioenschap nen gaan". De dames zaalvoetbalself speelde gisteravond in Leidse Vijf Meihal een on ling duel. Die wedstrijd vooral bedoeld om een de tieve keuze te kunnen ma Mevrouw Steensma en de ren Vlasveld en Van Leeu maken hun lijst met uitvd renen deze week bekend. 1071-1222441 LEIDSE COURANT I LESSEN EN CLUBS Erkende autorijschool Johan v.d. Capellen, tel. 143011, biedt u het volgende: een rijles van 45 min. 26.-, een rijles van 60 min. 34.-, een rij les van 90 min. 50.-, een rijles van 120 min. 65.-. Gratis ont vangt u een leskaart en een the- orieboek. Nieuw in Leiden: Autorijschool „De Brug". Let op: Vanaf 15 maart tot 15 april. De eerste 4 lessen voor 100,-. De vervolglessen voor 35, per uur. Er wordt een vol uur ge lest. Examengeld 150,-. 20 jaar .ervaring. Gediplomeerd Vamor en Mi. Wij rijden in ee V.W. Passat. Bel. 071-768778. T.k. gevraagd GOUD en zilveren munten en penningen zilveren guldens rijksdaalders. Tevens oud goud, te bevragen H. J. Vis ser, Haaghuishof 19 Leiderdorp. Groene groenteplanten, zomer- zaden en goed gereedschap voor vroege vogels. BIJ Garden- centre Bloemendaal Hoogmadeseweg, Leiderdorp. Lisserhoekje geb. 09-02-1984, bouvier-pups (zwart), v. Barry. Cert. PH 1.394 lof. Objectbewaking 321 lof M. Adora VH 1. Afst. Donar Kamp VH 3. '81 en '83. Alleen voor liefhebbers (op afspr.). Tel. 02521-14595. alle soorten zaden, pootaardap- pelen, plantuitjes, broelramen. W. v. Marwijk. Ondermeerweg 6, Stompwijk. 01715-1264. Tuinaanleg en onderhoud ook voor al uw klein tuinwerk als rozen snoeien en schoonma ken. J. W. v. Beelen tel. 01719-16761. Zilverschoon 15, Noordwijk. I AUTOMARKT Alfa Romeo GTV 2000 '77 zwart, rad.-cass., mech. 100%, geen roest. Vr.pr. 3350,-. Tel. 070-642625. Mercedes 350 SE nwe type, sept. '74, elektr. schuifd. plus trekh.. i.pr.st. 5250,-. Tel. 070-213032. Volvo 244 *8; 51.000 km, LPG, ANWB gek., 1e elg. Pr. n.o.t.k. Tel. 070- 673640. woninggids Bejaardenoord „De Citadel" te Bergen N.H. Tel. 02208-2173 heeft door renovatie vrij gekre gen 2x1 pers.kamer met keu kentje en w.c., 1 tweepers. ka mer met slaapkamer plus keukentje plus w.c., mooi gele gen bij het centrum, bos en dui nen met algehele verzorging en verpleging. Inlicht, bij direktie h. tehuis. met foto's bevat uitsluitend ob jecten waarvoor wij voor de ver koper optreden. Op uw verzoek zenden wij hem gaarne toe. De Leeuw Rljnsburgerweg 100, Rijnsburg Tel. 01718-29301. Steenstraat 43, Leiden. Tel. 071-14.20.45. Administratie kantoor Jos en Hans van der Pouw Kraan verzorgt uw belasting aangifte voor 35,- excl. reiskosten. Tel. 01712- Wegens ziekte, vrl. medewer kend COMPAGNON, gevraagd in dames kinderboektlek te Rot terdam min, kap. 10.000,-. Overname v. boetiek is even eens moaellik. Tel. 010-333846. Te huur per 16 maart 1984: helft groot herenhuis te Oegstgeest, gestoffeerd. Ind.: grote woon kamer (10x4 mtr.), keuken, toi let, slaapkamer (6x3 mtr.), tus- senkamer en luxe badkamer. Huur 1.050,-p.mnd. Tel. 071- 170308, b.g.g. 01725-2750, na bij winkels. Grote KAMER, 7,5x4.5, met tuin 600,- p.m., Incl. g.l.w., kabel t.v. 1-4-'84, gebr. keuken, dou che 1 mnd. borg. Laan v. Meerdervoort, Den Haag. 070- 633790. bij uurservice Blokhuizen Kastanjelaan 1 - Leiderdorp. Ook halen en bezorgenl Tele foon 41.04.83. Zaterdagmiddag na 12.30 uur en maandagoch tend tot 13.30 uur. I BEDRIJFSOBJEKTEN gelegen in het Westland met ruime mooie inventaris, grote woning. 5 dagen per week geo- GAZON GRASZODEN Grond, tuinaarde, los of in zak ken, gratis bezorging, voor aan leg en onderhoud. Vr. bl. prijs opgave Van der Meer, 01719-13939. Schrijf-en kopieermachines nieuw en gebruikt. Ook rep. alle merken. Nieuwe telmachines met strook. 179,-. Project Meubilair, tel. 01717-8513. Voordelige nieuwe en gebruikte buro's, kasten, rekken, stoelen, tafels, tekenta fels. P.M. Industrieweg 13, Voorschoten. Tel. 01717-8513. I DOE-HET-ZELF CENTRALE VERWARMING Bouwpakket, 6 rad. ketel mat., 2.200.-; c.v.-ketels 15.000 cal., 798.-. W. Schef- fer, Bergweg 339, R'dam, 010- I cc C4 q-4 motfo/ Een hoogwaardige kwaliteitsmatras voor UITGESLAPEN kopers. DRAKA polyether - sg 40 - soit, 14 cm dik, tweezijdig doorstikt, waarvan één zijde met schapewol, bekleed met een veelkleurige damast. Goedgekeurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. 1-persoons, 80/190 cm. 179. Vergelijkbare winkelwaarde 219,- Noordeinde 17, Roelofarendsveen Tel. 01713-2494 Ook ALLE andere maten aanwijsbaar voordeliger!

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6