uitgeschakeld nitas innen e Zijl/LGB eeft geen moeite net VZC: 14-6 SPONSOR VOOR BASKETBALTEAM eervol BEKERSTUNT NOVO NIPTE NEDERLAAG ROOMBURG SPORT-TRIBUNE iMHC neemt revanche op Geel- Zwart MAANDAG 12 MAART 1984 :DEN Unitas Leiden heeft ook de vierde wed- ^ijd in de overgangsklasse winnend beëindigd. De ihuizerkadeploeg won met 3-1 van KRV. Warmunda Kickers'69 hielden elkaar in evenwicht. litas Leiden KRV 31 (2-0) !ly Gallert zette zijn ploeg voor de pauze op een 2-0 voor- ong. Drikus van der Linden verruimde de marge, waarna m Dullemond namens de Katwijkers tegenscoorde. KRV orde al twee keer eerder, maar zag deze treffers ondanks pro- en afgekeurd. unda - Kickers'69 2-2 (2-2) bezoekers namen binnen een kwartier een 0-2 voorsprong, st scoorde Peter van der Hoek met een kopbal, vervolgens tkte Anton Broers terug na een maandenlange schorsing Ier 0-2 van. Warmunda kwam terug via Leon Kortekaas en is Oostdam, die de rebound in het doel werkte na een schot Geko de Winter tegen de lat. Kickers'69 miste daarop de I hs weer afstand te nemen; Carlo van Muijden miste een pe- lty- Wally Gallert had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de zege van Unitas Leiden op KRV. LEIDEN Het Noord- wijkse NOVO heeft in de bekercompetitie voor een verrassing gezorgd door tweede-divisieploeg Thor uit Bergambacht met 3-0 te kloppen. Gemini heren was dichtbij een surprise tegen Zevenhuizen top eerste divisie maar kwam in de vijfde set te kort: 2-3. LUSV kwam er niet aan te pas tegen het een klasse hoger acteren- SGHEL „Niet op- jeuw in de Geel-Zwart 11 trappen", luidde de Beekbede van LMHC- jach Roelant Oltmans. ij doelde hiermee op de ffder dit seizoen met 1-4 rloren thuiswedstrijd, larin de Brabanders met bces de countertactiek epasten. Gisteren namen I Leidenaren sportief re- jnche in een rommelig lel. Onder toezicht van ndscoach Wim van urnen konden, de gas ten een 0-1 ruststand uit bouwen tot een ruime 0-3 overwinning. Het belang van deze wedstrijd was duidelijk. Bij winst zouden de debutanten de degradatie zone verlaten en rond een zes de positie op de ranglijst be landen. Vanuit de verdediging werd Geel-Zwart op zijn eigen tactiek getrakteerd. De eerste straf corner ging verrassend kort op het duo Klop en De Kempenaer, waarbij laatstge noemde met een hard schot de Veghelse defensie volledig kansloos liet: 0-1, na tien mi nuten speeltijd. Kansen op 0-2 waren zeker nog aanwezig, maar de grote hoeveelheid spelers van beide teams in de circel van de thuisploeg zorg den voor te weinig speelruim te. Aan de andere kant veroor zaakten een aantal strafcor- ners van Geel-Zwart voor pa niek in de Leidse defensie. Door goed keeperswerk van Rients Henstra en snel uitlo pen van Croll, kon er met een geruststellende voorsprong worden gepauzeerd. Na rust kwam het kwaliteitsverschil tussen de beide teams in het voordeel van de gasten goed tot uiting. Terwijl Geel-Zwart probeerde het spel te maken, iets waartoe de ploeg niet in staat bleek, konden de paars- witten zich ondertussen uitle ven in de vele uitbraken. Na dat Wouter Eikenhout tijdens zo'n uitbraak door de Veghelse doelman werd gestuit, wist de attente De Kempenaer de re bound tot een 0-2 voorsprong te verheffen. Enkele minuten later kwamen De Kempenaer en Boele van Hensbroek al leen op de Brabantse goalie af. De afschuif-oefening van Olt mans, op vorige trainingen tot in den treure geoefend, bleek zijn vruchten af te werpen. De bal van rechts werd door Boe le geroutineerd verlengd: 0-3. De score had nog aanzienlijk verhoogd kunnen worden. Geel-Zwart had zich al bij de nederlaag neergelegd en bood de Leidenaren een zee van ruimte. Niet te missen moge lijkheden voor Boele en Van Marwijk Kooy werden als door een wonder teniet gedaan en de vooral verdedigend sterk spelende spits Onno te Rijdt wist een voorzet van rechts net niet te verzilveren. Oltmans wisselde Drijver nog voor Bennis, maar dit bracht geen verandering in de stand, zodat voor Leiden de lange reis naar het zuiden niet ver geefs is geweest. Coach Olt mans na afloop van de wed- strijd:„De schoonheidsprijs hebben we vandaag niet ver diend, maar over de inzet en tactische afspraken ben ik ze ker tevreden." Verder wilde Oltmans nog kwijt, dat hij vooraf zeker getekend had voor de 0-3 zege. Voor Geel- Zwart betekent de nederlaag dat de laatste strohalm voor continuering van het hoofd klasseschap het team is ont gaan, maar wie de ploeg zal begeleiden blijft de vraag. Voor LMHC is de overwin ning een grote stap in de rich ting van handhaving geweest. WOUTER EIKENHOUT de DOS uit Schoonhoven. NOVO kende een succesvol bekerweekeinde. Vrijdaga vond onthaalden de Noordwij- kers het Delftse Punch op een 2-3 nederlaag voor de districts beker, een dag later moest het twee klassen hoger uitkomen de Thor het ontgelden. Vooral aanvallend draaide het uitste kend bij NOVO en toen ook in de derde set de nodige vecht lust werd opgebracht om een 2-8 achterstand goed te ma ken, kon Thor met een 3-0 ne derlaag in de zak huiswaarts keren: 15-9, 15-13, 15-10. Gemini had voor de eerste keer Bert Frank weer in de gelederen. Hij stimuleerde zijn ploeg vooral in verdedigend opzicht en zo kon de Voor- schotense ploeg opponent Ze venhuizen een ploeg met eredivisieaspiraties tot 2-2 bijblijven. In het slotdeel kwam de thuisploeg echter adem tekort: 9-15, 15-10, 7-15, 16-14, 10-15. LUSV kwam er, zonder de ge blesseerde Willem Spierdijk, op alle fronten niet aan te pas tegen het Schoonhovense DOS. Pass en service lieten het te vaak afweten; ook de smashservice van Hans Broere leverde geen rendement op en het goede aanvalsspel van Martin Broere aan het slot van de wedstrijd baatte dan ook niet: 7-15, 7-15, 10-15. DAC speelde een ongeïnspi reerde partij tegen DOS. Al leen de 17-jarige Johan Kooi- stra normaal in het derde spelend -vormde een positieve uitzondering: 13-15, 13-15, 17- 15, 12-15. De dames van LUSV hadden zeker bij de stand 14-10 in de tweede set kans op setwinst te gen tegen Nivoc, maar lieten die door gebrek aan aanvals- kracht liggen. Ook in het der de deel leidde een 12-12 tus senstand tot niets en de iets geflatteerde 0-3 nederlaag was daarmee een feit: 7-15, 14-16, 12-15. NOVO had geen enkele moeite met het Zaanse De Uit hoek. Na 41 minuten spel mocht de Noordwiikse ploeg weer naar huis. 8-15, 14-16, 6- 15. Voor de districtsbeker leed Ridderveld (dames) een 3-0 nederlaag tegen Dosko: 15-3, 15-10, 15-13. Leython (heren) maakte teveel eigen fouten om het Skania moeilijk te maken: 15-8, 10-15, 15-4, 15-10. Competitie Gemini had het maar één set echt aan de stok met degra dant Allides. Door het goed maken van een 6-13 achter stand in het tweede gedeelte was ook de tegenstand in de derde set gebroken: 15-8, 17- 15, 15-8. De damesreserves de gradeerden na de 0-3 neder laag tegen Sliedrecht 8-15, 12- 15, 7-15. Hetzelfde geldt voor het derde team van Gemini, dat tegen een 0-3 nederlaag te gen Jodan Boys aanliep: 4-15, 13-15, 7-15. rSIDEN De Zijl/LGB h jevierde gistermiddag 3 vallend gemakkelijk te- Sin een ditmaal wèl vol- ig aangetreden VZC: 6. Topscoorder in dit iy-off duel werd Stan n Belkum. De man die rige week tegen De ibben helemaal niet aan bak kwam, scoorde Émaal. LZ'86 verloor et 8-6 van AZPC. De eekderby tussen Vivax Katwijk leverde Oegst- êster winst op: 10-6. CD won enigszins ge- kkig van SVH (6-5). De ouwen van De Zijl de ft het aanmerkelijk inder dan hun mannelij- collega's. Het duel met ede-degradatiekandi- at IJsselmeeuwen ging et maar liefst 21-2 verlo- n. :t ontbrak De Zijl/LGB, dit er mèt de dienstplichtigen n Jaap Korevaar en Martin eeburg, vorige week tegen e Robben volledig aan agres- dteit. Tegen VZC daarente- n ontbrak dat aspect niet en t maakte de Veenendaalse oeg, die anders dan vorige eek in Alphen wel met Alex wegschoten en Hans van Zeel ntrad, direct kansloos. In de rste periode kon de ploeg weliswaar nog even gelijke tred houden, maar na die 2-2 was er geen houden meer aan. De Leidse aanval, met Stan van Belkum voorop, maakte een gatenkaas van de VZC-de- fensie, hetgeen resulteerde in een 11-3 voorsprong aan het einde van de derde periode. Dat de score zo snel opliep was vooral te danken aan het feit dat De Zijl veel wisselde en zo het tempo hoog kon houden. Bovendien legde de thuisploeg, met Johan Uittenhout dit keer in het doel, een forse hoeveel heid werklust aan de dag. Dat kwam mede tot uiting in de drie goals die in numerieke minderheid werden gescoord. De Zijl finishte op 14-6. Doel punten waren er van Stan van Belkum (5x), Johan van den Bosch (2), Alex van Belkum (2), Henk Harteveld (2), Edwin Redegeld en Albert Spijker. De setstanden waren: 2-2, 7-2, 9-3 en 14-6. LZ'86 en AZPC bestreden el kaar in de hoofdklasse om de troostprijzen. De strijd ging lange tijd gelijk op (1-2, 3-5, 5- 6). In de laatste periode liep AZPC uit naar 5-7, maar Fried Elzinga bracht met nog twee- eneenhalve minuut te gaan de spanning weer terug. Kisner besliste echter anders: 6-8. Door die uitslag liep het gat tussen beide ploegen op tot drie punten en blijft LZ's rol in de play off's beperkt tot die van „dwarsligger". In de wed strijd tegen AZPC namen Wil- co van der Zeeuw (3), Wim Klumper (2), Frans van den Brink en, zoals gezegd, Elzinga de doelpunten voor hun reke ning. Zoals verwacht trok Vivax de streekderby met Katwijk naar zich toe, al wisten de kustbe woners de schade beperkt te houden tot 10-6. Beslissend was de tweede periode waarin de Oegstgeester formatie af stand nam, ondanks goed kee- Serswerk van Henk Vooys. •oelpunten van Vivax: Dick van den Bosch (3), Leo Onder water (2), Jack Frauenfelder (2), Jeroen Plasmeyer, Ruud Wormgoor en Frits Welling. Voor Katwijk waren Albert van der Plas, Martin Jonker, Dirk van Leeuwen, Eddy Hoek en Arco Guyt produc tief. Het Voorschotense DKD boek te een belangrijke overwin ning op SVH. Op het moment dat de Schiedammers leken door te drukken, werd een van hen uit het water gestuurd wegens het slaan van een te genstander. DKD maakte daar goed gebruik van en boog een 5-4 achterstand om in een 6-5 zege. Frank Dreef (2), Ronald Dreef, Bob Wouters, Eric van Ark en Enno Dreef scoorden. De vrouwen van De Zijl/LGB kregen een fors pak slaag van IJsselmeeuwen. De door ziekte en vakantie danig uitgedunde selectie verloor met maar liefst 21-2 in Zutphen. Invalster Ti ber de Groot en Kitty Grim. zorgden de Leidse „productie". Jack Ham erelid van Leiden Lions Leiden Lions besloot gisteren het ijshockeyselzoen 1983 1984. Een seizoen dat de club niet alleen sportief succes bracht, maar dat ook in andere opzichten gunstig verliep. Zo werd gedurende het afgelopen (winter)seizoen duidelijk dat de ijs- en evenementenhal aan de Vondellaan ook volgend jaar weer als zodanig gebruikt zal kunnen worden. De feestelijke slotdag werd door de vereni ging tevens benut om Jack Ham (rechts op de foto) tot erelid te benoemen. LEIDEN - In een bijna verre gend hockeyweekeinde kwa men slechts vier ploegen in ac tie. De heren van Roomburg verloren bij Kraaien nipt met 1-0. Bij de dames boekten LMHC en Noordwijk belang rijke overwinningen in de strijd voor promotie, terwijl Forescate bij Ring Pass ten on der ging. Roomburg leed in de zware uitwedstrijd tegen Kraaien een 1-0 nederlaag. Een verlies waar het in de eerste helft niet naar uit zag. Beide ploegen verwierven zich evenveel kansen en strafcorners. Vlak na de pauze benutte de thuis ploeg echter wel een strafcor- ner. Deze achterstand dwong de Roomburgers tot agressie ver en aanvallender spel. Dit leverde wel enige strafcorners op, maar de schoten van Kees Wendt werden door "de Zaan- kanters goed afgeweerd. Ook een Leids slotoffensief bracht geen gelijkmaker, wel een blessure voor Jurriaan van Aken, die Roomburg vier we ken vanaf de kant in de strijd tegen degradatie kan gaan steunen. Dames Leiden nam revanche voor de nederlaag tegen Craeijenhout vorige week, door diezelfde ploeg nu met 1-0 te verslaan. De Haagse ploeg nam wel het initiatief wat halverwege de eerste helft door LMHC over genomen werd, zonder dat dit echter doelpunten opleverde. Tien minuten na de pauze kwam de Leidse ploeg wel op voorsprong, een strafcorner van Jet Holshuysen werd op de lijn met de voet gekeerd, waarop Gemma van Schaik vanaf de strafbalstip voor 1-0 zorgde. Tien mimuten later een zelfde kans aan de andere kant. Keepster Paula Zand vliet beging een opzettelijke overtreding tegen een Haagse aanvalster, waarop de bal ook nu op de stip kwam te liggen. Paula Zandvliet herstelde zich echter op de beste manier door de inzet van de Haagse Mar leen van Schaik te keren. Craeijenhout zette nog wel aan voor een eindoffensief, maar na deze opsteker bleef de Leidse verdediging ongepas- seerd overeind. Forescate is ondanks een goed gespeelde partij niet tot een winstpunt kunnen komen, op een moei lijk veld bij Ring Pass ging de ploeg uit Voorschoten met 3-1 ten onder. Noordwijk behaalde twee be langrijke punten door mede- koploper Myra met 2-0 in ei gen huis te verslaan. Hoewel Noordwijk wat aarzelend be gon, betekende een doelpunt van Jacqueline de Groot na 20 minuten een enorme omme keer. De thuisploeg leek in te zakken terwijl Noordwijk in eens zeer goed begon te draai en. Na de rust vergootte Alexandra van Kan, door Re- nate van de Bent uit een vrije slag aan gespeeld, van uit een moeilijke hoek volgens de ver wachtingen dan ook de stand tot 2-0. Een in vorm zijnde Myra keepster zorgde dat het verschil niet groter werd. Door dit resultaat staat Noord wijk nu aan kop van de twee de klasse, met Myra tweede en Alecto derde. De laatste echter met drie wedstrijden minder, maar met even veel verlies- punten als Noordwijk. LEIDEN Door een dubbele overwinning op Kimbria heeft het LUSV vrouwenbasketbalteam het directe degradatiege vaar vrijwel van zich af geschud. Met een 77-34 en een 65-42 zege speelden de Leidsen de zwarte piet in handen van hun Maas trichtse tegenstandsters. Blitz kwam in de beke rontmoeting met het Haarlemse Kinheim goed voor de dag, maar moest tenslotte met het kleinst mogelijke verschil afha ken. Uit werd met 90-91 gewonnen, maar thuis werd een 88-90 nederlaag fataal voor de Voorschote naren. Vanwege de grote afstand werden de beide thuisduels van het Leidse LUSV tegen Kimbria uit Maastricht in het afgelopen weekeinde afge werkt. Het team van coach Ti tus Flapper was erop gebrand de dubbele winst te pakken om zich daardoor ver van de beide degradatieplaatsen op de ranglijst te verwijderen. Dat bleek niet zo'n probleem. Za terdag speelden de Leidsen ge durende de hele wedstrijd een man-to-man press-verdedi- ging, waar Kimbria met zwak ke speelsters op de guard-posi- ties niet tegen was opgewas sen. Vooral LUSV's Liesbeth Slagter zorgde voor veel inter cepties. Na een 33-14 ruststand klonk het eindsignaal bij 77- 34. Na dit resultaat was LUSV gisteren moeilijk te motiveren voor eenzelfde inzet. Vooral in de slotfase van de eerste helft ging het daardoor mis: van 25- 10 kwam Kimbria terug naar 31-22. Een demarrage bracht LUSV weer op een flinke 42- 26 voorsprong. Zo was de overwinning, waaraan de op dreef zijnde Carry Stoops 17 punten bijdroeg, tenslotte op nieuw overduidelijk: 65-42. LUSV gaat in de komende we ken in de slag om de ranglijst- posities 2 tot en met 6. Ofschoon het Haarlemse Kin heim een sterke opponent is (onder andere de koppositie in de rayonklasse illustreert dat), heeft Blitz het heel lang vol gehouden in de halve finale van het bekertoernooi. In het eerste duel, in Haarlem, nam de thuisploeg al snel een voor sprong van 12 punten. Bij rust had Blitz zich teruggeknokt (46-42) en bleef nu in de race. Tenslotte werd zelfs de winst, zij het met miniem verschil, binnengesleept: 90-91. Topsco- res Blitz: Ton Kallenberg en John Raan 23, Reggy Lobry 16. Ook bij de return in Voor schoten had Kinheim een overtuigende start. Ook nu ging Blitz in de achtervolging. Bij rust was de achterstand te overzien (43-50) en in de slot minuut kwamen de Voorscho tenaren op gelijke hoogte: 80- 80. Dat bleek onvoldoende, want Kinheim met de elasti sche, watervlugge en goed schietende Henk Macnack (respectievelijk 28 en 26 pun ten) vond de 'narrow escape' door de winnende treffer aan te tekenen: 88-90. Topscores Blitz: John Raan 23, Ton Kal lenberg 20, Piet van der Zaag (STERDAM De Neder- dse Basketbal Bond (NBB) .ft een sponsorovereen- iist afgesloten met het bedrijf IBB-Kondor, dat hoofdvestiging heeft in jden. De sponsoring, waar- ie een bedrag van ruim )00 gulden is gemoeid, geldt jrnamelijk de voorbereiding p het nationale team op het mei in Frankrijk te houden jr-Olympisch toernooi. Het itract heeft een duur van te maanden, waarna IBB bekijken of een verlenging nselijk is. Bondsvoorzitter Adriaan Hei mig zorgde bij de presentatie van de nieuwe sponsor voor een wat geladen stemming door aanvankelijk te weigeren het sponsorbedrag te noemen. „Niet opportuun" zei Heimig, die problemen verwachtte met de achterban. De verzamelde pers moest maar aannemen dat de bijdrage van het bedrijf de vijf procent subsidie-kor ting van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) vergoedde en een volwaardige voorberei ding op Los Angeles mogelijk maakte. „Er blijven nu ook middelen over voor de overige vertegenwoordigende ploe gen" aldus Heimig, die na een schorsing van de persconfe-i rentie alsnog overstag ging. Ir. H. van der Maas, algemeen directeur van het sponsorende bedrijf, vertelde dat de basket- balbond hem met een afge rond voorstel had benaderd. „Net op tijd" zo vertelde Van der Maas, wiens zoon Paul vo rig seizoen nog uitkwam voor de nationale kadettenplopeg, „want een andere bond klopte deze week aan de deur". Het bedrijf verwacht door reclame rond onder anderen de acht oefenwedstrijden van Oranje tegen de Amerikaanse univer siteiten Hofstra en Michigan de investering in de vorm van een grotere naambekendheid terug te krijgen. IBB sponsor de eerder het Nederlands wa terskiteam, voetbalploeg UVS en de start van de Tour de France in Leiden. Van der Maas wilde na afloop van de bijeenkomst in de sporthallen Zuid niet ingaan op vragen over een mogelijke betrokken heid met eredivisieploeg El- mex, dat over een jaar de overeenkomst met haar spon sor ziet aflopen. In de eredivisie viel het afge lopen weekeinde formeel het doek voor Rotterdam-Zuid, dat met 125-93 verloor van Or- ca's. AVZ Den Helder klopte play-off ploeg Haaksbergen (73-68), terwijl Den Bosch en Canadians ruime overwinnin gen boekten op respectievelijk Werkendam (75-96) en Weert (101-80).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19