Noordwijk de gelukkigste in chaotische vertoning RCL schiet ruimschoots tekort ARC ontneemt Ter Leede Zevenhoven overtroeft Zwammerdam: 0-4 DIOK in diep dal MVKV verzuimt te scoren MAANDAG 12 MAART 1! LEIDERDORP De aantrekkelijkheid van het «j tussen RCL en Valleivogels, dat zaterdagmiddag op vrijwel verlaten en sombere sportpark de Bloem werd afgewerkt, lag in de counters van de bezoeke ploeg. Uitvallen die Valleivogels een hoog renden] opleverden, want ruw geschat een derde van die braken over de vleugels werd in doelpunten omgè RCL kon daartegenover maar weinig stellen en kvd er met de uiteindelijke 2-4 nederlaag nog goed vai De wedstrijd was al een half uur oud toen de Leiderdorpers voor het eerst met enige regelmaat voor het doel van Jan E wendraat lieten zien. Onzorgvuldig aangeven en passes die I op keer al op het middenveld tussen de benen van de tegens der strandden, gaven RCL geen kans om openingen te sc; pen. De aanvallen werden chaotisch en massaal opgezet ei leen Eric van Doeselaar kon op de linkerflank nog voor dreiging zorgen. Een met kracht gelanceerde afzwaaier, di de handen van de alerte Blauwendraat belandde, betek» meteen het belangrijkste wapenfeit van de Racing Club. Vallei vogels had zich toen al geregeld in het doelgebied van ter van der Heyden vertoond. Van der Heyden, die weinig si kreeg van zijn achterhoede, kende zeker niet zijn beste mid Hij moest al na zeven minuten de eerste treffer incasseren hard werkende Aard van Ginkel kon in de spelersmêlee o| stoord aanleggen: 0-1. Bij een vrije trap van de later met een blessure uitgevallen Schoonderbroek, waarbij de RCL-muur zich niet goed opsti kon de boze keeper voor redding zorgen. Het leek in die wel of de Leiderdorpers iedere samenhang ontbeerden en leivogels reageerde met gretigheid op de geboden speelrui Van Ginkel wist zich daarbij in de voorhoede gesteund twee snelle spitsen: Harry Valkenburg op links en Cees Val] burg op rechts. Laatstgenoemde tekende vlak voor het rus naai, toen RCL middels van Doeselaar en Boendemaker (ko net over) aan een offensief bezig was, voor het tweede doel] van Gelderse ploeg: 0-2. Na de hervatting nam RCL met de uit Engeland teruggeke Sieto Schalkers voor de tegenvallende Van Doeselaar het iri tief. Kopballen van Kamminga en Van Gemerden gingen r lings over het doel, maar het was andermaal Vallei vogels profiteerde. Uit de rebound leverde Harry Valkenburg vana middenlijn een loeihard schot, dat van de linkerpaal voo) „Vogel" vrije Cees Valkenburg belandde: 0-3. Peter van Heyden was kansloos. RCL besefte dat het nu toch echt) moest gaan proberen en uit een onoverzichtelijke situatie i het doel van Blauwendraat, die door de goed opgestelde bel lange Boendemaker geen zicht op de bal had, kwamen dej derdorpers door een treffer van invaller Schalkers op 1-3. ij leek het erop of RCL de druk op Valleivogels kon vergri] maar bij een van de schaarse uitvallen copieerden Harry kenburg en Aard van Ginkel de derde treffer. Ditmaal had der Heyden een betere kans, maar de doelman blunderde en de bal glippen voor de voeten van Van Ginkel: 1-4. Vijf minuten voor tijd ging showman Schalkers goed geti neer in het strafschopgebied, waardoor Pierre van Geme vanaf elf meter de stand een wat dragelijker aanzien moch ven (2-4). Veel maakte dat natuurlijk niet uit. RCL speelde der overleg, zonder enig concept tegen een met plezier spel en sterk uit de tweede lijn opererende tegenstander. De v ging dan ook terecht naar de Scherpenzeelse formatie. HANS JAC( Score-verloop; 7. Aard van Ginkel 0-1, 43. Cees Valkenburg 0-2, 61. Cees kenburg 0-3, 64. Sieto Schalkers 1-3, 81. Aard van Ginkel 1-4, es. Pierre Gemerden 2-4 (strafschop). Van der Heyden, Siera, Ruis, Braat, Boendemaker, Heemskerk, Brandt der Bijl, Kamminga, Van Gemerden, Van Doezelaar (Schalkers). ZWAMMERDAM Zevenhoven werd zaterdag plezierig" rast door het slechte spel van Zwammerdam. Binnen korte kende Zevenhoven al een 0-3 voorsprong; de eindstand zou eindelijk een 0-4 overwinning zijn. Het thuis spelende Zw merdam toonde zich overigens een slecht verliezer. Van\ agressief spel werden drie Zwammerdammers opgeschre terwijl een vierde het veld vroegtijdig moest verlaten. Na een paar kansjes niet benut te hebben, was het Huub Ko{ die al na zeven minuten een grandioos misverstand in de Zw merdamdefensie afstrafte: 0-1. Nauwelijks drie minuten 1 mocht Koppel weer aan zijn plek op de topscorerslijst wer Cor Bons was onreglementair gestuit, zodat Koppel vanaf de kon inschieten. Hans Bovert maakte er voor de pauze op a van Harrie de Boer zelfs 0-3 van. De Zwammerdamse éq ging steeds feller reageren, zodat de scheidsrechter verschil de keren zijn boekje tevoorschijn haalde. Na de rust stopte A Stolwijk een penalty van de thuisclub, terwijl even later houtwerk aan die kant van het veld werd geraakt. Een tel treffer zat er verder niet meer in. Huub Koppel bepaaldi eindstand op 0-4 door de buitenspelval slim te omzeilen. I LEIDEN Critici hebben wel eens opgemerkt dat het rug- byspel niet wordt gespeeld om te winnen maar om te overle ven. In de zondag gespeelde wedstrijd tussne DIOK en DSRC leek het er veel op dat de geelblauwen deze uitspraak waar wilden maken; zij verlo ren met 8-14 van de degrada tiekandidaat uit Delft. Het overleven van de Leidenaren bestond daarin dat zij met veel kunst- en vliegwerk trachten de Delftse Studenten van het scoren af tè houden. Daarin zijn de mannen van Dick Al- tink niet geslaagd. Het rommelt al enige tijd in het eerste team. Het clubbe stuur zou trainer Ton van der Loos, een man met enorm veel ervaring, niet geheel en al ter zijde hebben gestaan. En dat het bij een aantal eerste-team- spelers aan discipline ontbrak bleek uit de mededelingen dat de trainingen niet regelmatig door de volledige selectie wer den meegemaakt. Voldeed de trainer niet bij de veelal eigenzinnige Leidena ren; was de clubsfeer (de zoge naamde derde helft) nietje dat meer? Vragen te over; feit is dat het bestuur hier weinig of niets aan deed. Het binnenkort te formeren nieuwe clubbestuur van DIOK zal met dit gegeven - een ui termate onvoldoend resultaat dit afgelopen seizoen van het eerste team - ernstig rekening dienen te houden, want voor de echte rugbyspeler is het spel er ook een van overwin nen. In de tiende minuut van de wedstrijd kwam DIOK door de oude rot Pieter Corvei verrassende side-steps op voorsprong. Maar daar had geelblauw praktisch zijn kruit verschoten. Doo vele onbenullige fouten h Delft nu een paar pena toegewezen van arbiter Osch, welke Bas Kasteel- stekend benutte: 4-6. Nadat Eric-Jan Berendsen, een gelaatsblessure het had verlaten was ook het ste beetje stabiliteit bij de denaren verdwenen. Bas Kasteel, gebruik mal van een foutieve kick vai zieke Ab Huisman, brachi middels DSRC op 4-10, tei dezelfde speler even later Delftse studententeam oi reikbaar op 4-14 zette. DIOK bleef zeer nerveus len zodat de Delftenaren makkelijk het spel kor dicteren. Kort voor het e kon Peter de Bruin nog aan de stand doen (8-14) r als alle spelers nog steeds seffen dat DIOK „doorze is onze kracht" betekent a de nieuwe competitie tocl een geheel andere wijze ii ten worden gemanifesteeri LSRG Het Leidse Studenten Rt Gezelschap heeft het in versum tegen landskampi RCH niet kunnen bolwefl 36-0. Het Studententearp in deze tentamentijd met invallers speelde was een willig slachtoffer van de-C landers dat koste wat kost kampioenschap voor de df maal in successie willen longeren. Katwijk boekt nuttige zege 'S-GRAVENHAGE Katwijk, dat evenals elke tegenstan der moeite had met het kleine en slechte veld van Die Ha- ghe, speelde toch een „nuttige" partij. De eenvoudig voetbal lende Hagenaars werden met 0-1 verslagen. Het zou geen beste wedstrijd worden. Katwijk moest vooral in de beginfase duidelijk wennen aan het formaat van het speelveld en ook daarna kwam Katwijk maar zelden tot oogstrelend voetbal. De ploeg kwam wel al in de tiende mi nuut op voorsprong. Amerik van Duyvenvoorde bleek toen geen moeite te hebben met het schatten van de juiste af stand. Hij boog de bal vanuit een vrije trap om de muur in de uiterste hoek. De ploeg van oefenmeester John Huguenin creëerde ook daarna de betere mogelijkheden. Wim Guyt 1 en 2 kwamen goed door, maar slaagden er niet in de bal in het vijandelijke doel te werken. Die Haghe maakte direct na de pauze even indruk, maar werd vervolgens al weer snel in ide 'oude', kansloze rol gedwongen. Jan van Dijk was de bes- i-te speler van het veld. LEIDEN MVKV heeft tegen TAVV de kansen op een over winning laten liggen: 1-1. Al- phia en Kagia kwamen in die zelfde eerste klasse eveneens remise overeen (0-0), terwijl Woubrugge met 3-1 de meerde re was van Meerburg. In de tweede klasse van de afdeling zaterdag kon Abbenes niet pro fiteren van een misstap van SVOW. TAW - MVKV 1-1 (1-1) In het eerste kwartier verzuim den de bezoekers ruim afstand te nemen van hun opponent. Alleen Rolf de Jong scoorde, maar Ron van der Kolk en Henk Langemaat lieten goede kansen onbenut. Arie van Veen scoorde namens TAVV tegen door vanaf 30 meter raak te spelen. In de tweede helft nam TAVV het initiatief over, maar slaagde er niet in de overwinning te forceren. Woubrugge - Meerburg 3-1 (2- 0) Woubrugge-aanvoerder Hans van Dijk kan zonder twijfel als matchwinnaar worden aange wezen. Hij nam, ondanks matig spel, alle treffers voor zijn re kening. De derde treffer kwam kort voor tijd van elf meter tot stand. Invaller Rene van der Kooij, was binnen „de lijnen" ten val gebracht. Daarvoor had Theo van Kuijk namens de be zoekers tegengescoord. Alphia - Kagia 0-0 De Alphenaren kregen dit duel weliswaar een aantal goede kansen, maar de voorwaartsen hadden het vizier bepaald niet. op scherp staan. Kagia was vooral in de counter gevaarlijk, maar slaagde er toch niet in de Alphense verdediging te passe ren. Met 0-0 verscheen uitein delijk een terechte uitslag op het scorebord. Tweede Klasse Abbenes liet een goede kans om de positie te versterken on benut; de ploeg verloor met 2-5 van VVSB. Abbenes doelpuntte via Kees Kattenberg en André van der Stel, VVSB was via Hans van Duivenvoorden, Theo Slobbe, Henco Parlevliet, John van Eden en Bart van der Linden succesvol. SVOW liet kostbare punten lig gen tegen LSVV'70. Peter Go- vaarts (2x) en Jacques Koenen schoten raak namens de stu denten. "NOORDWIJK Op het drassige veld aan de Duinwetering ontwikkel de zich op den duur een vermakelijk duel. Niet dat het voetbal van Noord- ^wijk en Bennekom van -een oogstrelende klasse was. Aanvankelijk was het zelfs een droevig ^schouwspel. Boeiend werd het wel toen legio slordig heidjes en ook grove mis sers een stortbui aan kan sen opleverden. Aardig, .maar tegelijk wat triest, was het aandeel, dat scheidsrechter Van Beek in het spektakel had door ook op verkeerde momen ten zwierig de fluit te hanteren. Met de doelpun ten viel het tenslotte zwaar tegen. Een vroege tteffer van Andries Wendt zorgde er voor dat Noordwijk via een 1-0 overwinning vooralsnog, met Bennekom overigens, in de race om het kampi oenschap blijft. In de openingsfase toonden beide ploegen dat zij hard wil den werken voor een goed re sultaat. Dat prijzenswaardige voornemen leverde bedroe vend weinig op, al was het lichtelijk komisch hoe de dit maal meermalen weifelend ac terende Noordwijkse doelman Dortmundt bij een voorzet het deer als een vuurpijl omhoog stompte en Anton Marijt de vervolgens dalende bal met ëen trap nog dichter bij de wolken bracht. Aan de andere kant van het veld was het rammelen van de defensie eveneens duidelijk. Zo bleef Geert Jan Bakker, bij een sla lom richting hoekvlag, tot zijn eigen verbazing in balbezit en bediende met een geslepen voorzet de slecht bewaakte Andries Wendt, die met een puike kopbal de uiterste hoek vond: 1-0. Wilco Francken was, pal daar op, dicht bij herstel van het evenwicht toen hij alleen op het Noordwijkse doel afsnelde, maar de bal via een kluts met Dick Dortmundt naast zag gaan. Bennekom juichte even later wel toen Leo Gardien energiek doorzetten van Wim Eykhout bekroonde. Arbiter Van Beek, die er kennelijk naar streeft om zo veel moge lijk te blazen, had echter geflo ten voor een overtredinkje te gen Eykhout en liet de voor- deelregel, daarin was hij con sequent, ook bij dit schoolvoor beeld in de kast. Uiterst op merkelijk was ook dat de scheidsrechter bij uitzondering niet affloot toen René van Hensbergen duidelijk buiten spel staande, werd gelanceerd. Van Hensbergen herstelde deze fout door bij de hierop volgende strafschop (hij werd binnen de lijnen neergevleid) op de paal te mikken. Na de pauze kreeg het duel een welkome opleving. Het of fensief, waarmee Noordwijk startte, stuitte met name op enige prima acties van goalie Gerard Drost (Drost maakte, mede door armzalige uittrap pen, verder geen grootse in druk). Twee maal kwam Ben nekom vervolgens dicht bij de gelijkmaker. Allereerst leek Dick Dortmundt een kopbal van Henk van Brakel moeite loos op te pakken, doch de bal verdween, via een zeer soppig stukje grasmat tussen zijn be nen door, rakelings langs de De enige en dus beslissende treffer van Noordwijk in het duel met Bennekom In beeld. Andries Wendt kopt stijlvol raak. paal. Toen Dortmundt even la ter een inzet uit een scherpe hoek maar half toucheerde, leek Leo Gardien simpel te gaan intikken, maar viel bij de wending om bij de bal te ko men, ter aarde. Naarmate het eindsignaal na derde, kreeg Bennekom steeds meer haast en gebruikte erg veel mankracht voor de offen sieve plannen. Dat leverde weinig op. Zonder de gevaar stichtende snelle acties van René van Hensbergen (deze had geblesseerd het veld ver laten) was de Noordwijkse frontlinie toch keer op keer op weg naar de beslissende tref fer. Met name Klaas Vink pakte de bal vaak knap aan, versloeg zijn bewakers meer malen op snelheid, maar miste op de beslissende momenten steeds het laatste beetje preci sie. Dus werd het niet 4-2, 2-3, 3-3 of een andere logische uit slag, maar bleef het 1-0. LEJO BUCK Scoreverloop: 20. Wendt 1-0. Noordwijk: Dortmundt, Van de Veen, Anton Marijt, Van Beveren, Sluys, Wendt, John Marijt, Bakker, Van Hensbergen (Mark Vink), Ger- lof, Klaas Vink. ook (of: zeker) tegen Ter Lee de gewerkt diende te worden voor de kostbare winstpunten. De ploeg werd wat feller en kreeg in de slotfase van dat eerste deel via Nico en Riny Oosterlee en Jan Willem Bo- gers net niet benutte mogelijk heden op 2-1. Diezelfde, ziek aan de wed strijd begonnen Bogers zou zijn ploeg in de tweede helft ook aan de zo belangrijke winst helpen. ARC, dat na rust veel agressiever opereerde en mede daardoor een duidelijk veldo- verwicht veroverde, had doel pogingen van Wilco van Leeu wen en Frits van Dijk al op het houtwerk zien afstuiten op het moment dat Bogers een combinatie opzette met Nico Oosterlee. De oud-Noordwij- ker zette de Sassenheimse ver dediging met een simpele be weging opzii en mikte uiterst beheerst raak. Vijf minuten la ter verzorgde Bogers ook de derde ARC-treffer. Na een hoekschop van Riny Oosterlee belandde de bal bij de direct uithalende Bogers. Via Rob de Ruiter én de ongelukkig spe lende Blankenspoor werd de 3-1 een feit. Het bleek de be slissende goal. Het dit seizoen toch al moeilijk scorende Ter Leede geloofde nauwelijks meer in de eigen kansen en nadat Hoekstra ook nog eens van dichtbij niet het vijandelij ke net, maar de deklat boven Prook had getroffen, legden de Sassenheimers zich bij de feiten neer. Ter Leede zal dit jaar geen kampioen worden, ARC met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid wel... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 15 Nico Oosterlee 1-0, 28 Van Harskamp 1-1, 62 Bogers 2-1, 67 Bogers 3-1. ARC: Prook, Koolstra, Lankhaar, Van Dijk, Lammers, Van Leeuwen, Van Es, Bogers (Buimer), Ardy Oos terlee, Nico Oosterlee, Riny Ooster- Ter Leede: Blankenspoor, Van der Plas, Van Breda, De Kuiter, Entho ven, Bisschops (Hoekstra), Lengton, Oudshoorn, Grosman, Van Hars kamp, Bergman. ALPHEN AAN DEN RIJN ARC heeft Ter Leede trainer Jan Faas en Sassenheimse verzorger Jan Hersman zaterdag een wegloop over zo'n dertig kilometer bespaard. Wel licht aangemoedigd door het feit dat atleten als Ge rard Nijboer, Cor Vriend ,*en Armand Parmentier zaterdag in het Alphense actief waren in de „Twin- tig van Alphen", had het tweetal de spelersgroep van Ter Leede toegezegd lopend naar Sassenheim te - zullen terugkeren als van trotse koploper ARC zou worden gewonnen. Wel nu, Faas en Hersman be hoefden na negentig mi nuten voetbal niet aan die toezegging te worden ge houden. De Alphense Ra cing bleef met 3-1 baas in het eigen nieuwe huis en zag derhalve de voor sprong op de verzamelde concurrentie weer groei en. Het gegeven dat Faas en Her sman voor die eventuele over- winning een „barre voettocht" over hadden, geeft wel aan dat het zaterdag, waar het Ter J Leede betrof, echt er op of er onder zou zijn. Bij winst zou- i; den de Sassenheimers ARC tot op drie verliespunten naderen, bij verlies zou de rol van de roodgelen als kampioenskan didaat van de derde klasse A, zo goed als zeker uitgespeeld zijn. En, het moet gezegd, in de speelwijze van Ter Leede kwam op het complex aan de Olympiaweg ook duidelijk tot uiting dat hier voor een laatste kans werd gestreden. De Sas senheimse equipe toonde op het slecht bespeelbare veld een uitstekende instelling, vocht voor elke meter grond en ging vanaf het beginsignaal agres sief op zoek naar die zo brood nodige winst. Ook al omdat het technisch ongetwijfeld be ter bedeelde ARC de zaken wat gemakkelijker aanpakte, ontspon zich in Alphen een strijd waarin Ter Leede zeker niet de mindere was. Mede door het stuwende midden veldwerk van routinier Hans Bisschops (vlak voor rust we gens een oude blessure ver vangen door Frits Hoekstra) en Hans Oudshoorn, mocht Ter Leede zich voor de pauze zelfs de meest aanvallende ploeg noemen. Het was dan ook niet terecht dat ARC na een kwartier spelen door een fout van doelverdediger Jan Blankenspoor aan de leiding kwam. De 17-jarige doelverde diger verkeek zich volledig op een indraaiende hoekschop van Nico Oosterlee, waarna de bal via overigens sterk spelen de laatste man Pieter van der Plas in het Ter Leede doel verdween. De fortuinlijk ver kregen 1-0 hield exact dertien minuten stand op het, ook al' nieuwe electronische score bord. Weer erg lastige Jan van Harskamp werkte zich toen los van later gewaarschuwde be waker Frits van Dijk, speelde laatste man Jelle Koolstra sim pel uit en besloot zijn solo met eèn even listig als doeltreffend wippertje over Cor Prook. Een tegentreffer die bij ARC het besef deed doordringen dat er Nico Oosterlee (ARC) Is Ter Leede-doelman Jan Blankenspoor te snel af. De bal zal echter In het zijnet belanden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18