Feyenoord leert van fout Ajax zonder overtuiging ^£eidóe<3owa/nt lijvers vult vandaag groep aan 5erboren Tol lirigent AZ Leidse wieler ploeg een feit Ster van Zwolle verschoven alaga wil Eric Gerets MAANDAG 12 MAART 1984 1ST Na de afzeggin- van gisteren zal ndscoach Kees Rijvers adaag nog drie spelers nwijzen om zijn groep de volle sterkte van itien man te brengen. jtuurlijk is dit een behoor- e tegenvaller, want we zit- i toch al niet ruim in de fivallers. We zullen nu dus t buiten de vaste groep van tien moeten zoeken, maar als dat dan meevallers zijn, is het niet zo erg", aldus Rijvers. Van Basten en Vanenburg lie pen woensdag in het met 2-1 verloren duel met de Leidse amateurs blessures op aan res pectievelijk voet en dij. Het tweetal kwam gisteren in de een dag uitgestelde competitie wedstrijd tegen PEC Zwolle (1-1) - Van Basten met een pijnstillende injectie - wel in actie, maar zocht vroegtijdig de kleedkamer op. Koeman speelde de negentig minuten bij Volendam-FC Groningen wel uit, maar ondervond na afloop veel hinder van de en kelblessure die hem ook aan het begin van het seizoen langdurig parten speelde. Van daag moet blijken hoe ernstig de kwetsuur precies is. Morgen traint de selectie op het KNVB-sportcentrum te Zeist. De dertien spelers, die daar in elk geval acte de pre sence geven, zijn: Hiele, Wijn stekers, Gullit, Houtman en Hoekstra (allen Feyenoord), Ophof, Rijkaard, Koeman, Boeve en Silooy (allen Ajax); Van Tiggelen (FC Groningen); Van der Gijp (Lokeren) en Schrijvers (PEC Zwolle). Bij de Denen, die morgen in Nederland arriveren, heeft bondscoach Sepp Piontek zijn selectie op één plaats moeten wijzigen. Roda JC-er John Eriksen neemt de plaats in van Klaus Berggreen (Pisa), die zich geblesseerd moest af melden. Eriksen kwam voor het laatst in het Deense elftal uit in de herfst van 1981. ZWOLLE De amateur wielerklassieker De Ster van Zwolle is afgelopen zaterdag voor het eerst in zijn bestaan - 24 jaar - niet doorgegaan. Zaterdagmorgen lag een tien centimeter dik ke laag sneeuw in Zwolle en omgeving. De start werd eerst uitgesteld tot 12 uur. Wedstrijdleider Wim Jeremiasse en op perwachtmeester Henk Kuik van de Rijkspolitie District Zwol le kwamen ook bij een tweede keuring van het traject tot de conclusie, dat het onmogelijk was de start, waarvoor zich 112 renners hadden gemeld, te laten doorgaan. Organisator Ben Zomerdijk heeft na overleg met sportcomis- sielid Harrie van Gestel en weg-coach Piet Libregts de Ster van Zwolle verplaatst naar 21 juli aanstaande. Dan zal ook de olympische wielerformatie in deze amateurklassieker aan de start komen. ITARD Feyenoord 'roette in Sittard het ijke spel van Ajax in 'olie met evenveel >ugde als de overwin- ig van 4-0, die werd be- ild op Fortuna. Trainer Libregts verloor de iliteit niet uit het oog, nt, al viel Ajax verder ug, de marge met PSV de strijd om het lands- npioenschap bleef op ?e punten gehandhaafd, p doelsaldo hebben wij Inter een voorsprong", ;ende de Rotterdamse enmeester vergenoegd Doelman Joop Hiele van Feyenoord is de situatie meester, daar bij goedkeurend gadegeslagen door Ben Wijnstekers en Ivan Nielsen. Verleden jaar verspeelde Fey enoord in Sittard de kans op het kampioenschap door met 2-1 van Fortuna te verliezen. Dit feit hadden de Rotterdam mers zich goed in het hoofd geprent, want de Limburgse tegenstander werd goed en za kelijk aangepakt. Vooral in de eerste helft gaven Cruijff Co Fortuna nauwelijks de kans te gericht aan te vallen. Boven dien speelden twee snelle doelpunten (zesde minuut en elfde minuut, van Troost en Hoekstra) Feyenoord volledig in de kaart. „Na die treffers moesten we gewoon het hoofd er bij houden, want de wed strijd was al voor tachtig pro cent beslist", aldus Libregts. Feyenoord ving Fortuna in de eerste helft uitermate vakkun dig op en gaf de Limburgers nauwelijks gelegenheid Joop Hiele, die in de warming up licht aan de enkel was gebles seerd, te bedreigen. Na de her vatting werd voorstopper Wim Koevermans naast Anne Evers, die de grieperige Huub Smeets in de spits verving, aan het front geposteerd. Met op portunistisch voetbal probeer den de Limburgers gaten te vinden in de Feyenoord-ver- dediging. Suvrijn en Ruys - na rust ingevallen voor de jonge Reyners - slaagden er echter niet in de bal in het doel te werken. Feyenoord had de be tere kansen en had wanneer er wat nauwkeuriger zou zijn gespeeld met een nog grotere overwinning naar Rotterdam hebben kunnen afreizen. Nu moest Feyenoord, waarvoor Hoekstra en Gullit in de twee de helft nog scoorden, genoe gen nemen met een toch dui delijke overwinning van 4-0. Fortuna Sittard - Feyenoord 0-4 (0-2): 6. Troost 0-1, 11. Hoekstra 0-2, 73. Hoekstra 0-3, 89. Gullit 0-4. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers 15.000. Schrijnemakers; Bux, Suvrijn, Hoyer; Van Well. Evers, Reyners (Ruys). Feyenoord: Hiele; Troost, Nielsen. Van de Korput, Wijnstekers; Hoek stra, Cruijff. Stafleu (Duut); Gullit, Houtman, Brard (Been). OLITIEBEWAKING VOOR HUGHES ECHT De schok, oor het bestuur van Utrecht en oefenmees- Barry Hughes vorige 'k. bij de spelersgroep jrgden door bezuinigin- er aan te kondigen en föst ontslagaanvragen in dienen voor Van Tame- Du Chatinier en ight, heeft zijn uitwer- niet gemist. In het met AZ'67 vochten Utrechtenaren ieder onderlijk voor erken- ig en mogelijke con- ctverlenging. Indivi- ïel lukte dat al niet, t staan als elftal. irbij kwam dat de ploeg te- ontketend AZ '67 ld, dat met een herboren Tol als .dirigent op de otste overwinning (7-1) van seizoen afstevende. Als de maarders in de slotfase iets ïiger met de kansen waren ;esprongen, had de ontluis- e Utrechtse doelman Van die geen blaam trof, nog keer vaker de aanzet moe geven tot een nieuwe af- jhes sloot zich na één van grootste decepties uit zijn irrijke loopbaan op en wei- Ie de teloorgang van com- ïtaar te voorzien. Ander us dan de afwezigheid Kruijs, Adelaar, Van der Van Veen en Du Chati- kon ook moeilijk worden zonnen. Het ontbreken van vijftal is ongetwijfeld van loed geweest, maar de on- erheid waarmee de rest de spelersgroep was opge- ïld, sloot een goed resultaat voorhand uit. Zeker tegen 67 dat voor het eerst dit oen, in een 4-4-2 opstelling, uitgebalanceerde indruk ikte. Martin Haar organi- de de defensie feilloos en zette aanvallend de lijnen uit, geholpen door de grote be weeglijkheid in de ploeg. Het resultaat was verbluffend. Het speelse en lichtvoetige AZ'67 liep, gesteund door een snelle voorsprong, regelmatig door de Utrechtse linies en scoorde voor de pauze al vier keer. Oefenmeester Piet de Visser achtte die productie echter onvoldoende en eiste meer. Hij werd door Tol (2x) en Talan op zijn wenken be diend. En in eerste instantie pal na rust zelfs doör Dick Ad vocaat, die als laatste man de Utrechtse verdediging rugge- graat moest geven maar een dreigende pensionering niet uit het hoofd kon zetten. Ad vocaat speelde op maat uit blinker Tol aan, die alleen nog moeite had een wilde wan- hoopstrap naar de enkels te ontlopen. In de andere doel- mond van de nieuwe Galgen waard, met volop rondcirce- lende meeuwen, heerste Trey- tel als vanouds. Slechts op een strafschop van Van de Akker bleef hij het antwoord schul dig. De schamele tegentreffer kon de supporters er geenszins van weerhouden in woord en gebaar en met geschreven tekst het vertrek van Hughes te eisen. Na afloop, toen Hughes naar de perskamer wilde gaan, drongen boze supporters in groten getale naar hem op. Hughes voelde zich bedreigd. Onder politiebegeleiding werd hij het stadion uitgebracht. FC Utrecht - AZ'67 1-7 (0-4) 1 Talan 0-1. 10. Tol 0-2. 30. Gaasbeek 0-3. 43. Tiktak 0-4. 48. Tol 0-5. 61 Van de Akker 1-5 (strafschop). 63. Talan 1-6, 64 Tol 1-7 Scheidsrechter: De Munnik. Toe schouwers: 5000 Gele kaart: Filippo (AZ'67). FC Utrecht: Van Ede; Verrips, Ad vocaat (Flight), Van Tamelen. Ver- kuyl; Van de Akker, Wouters, De Kruijk (Rietveld). Plomp; Van de Ham. De Wit AZ'67: Treytel; Van der Meer, Haar. Filippo en Rijnders. Gaasbeek. Van der Poppe, Tiktak. Heus (Steinman); Talan, Tol (Loggie). horsing wacht Huub Stevens HAAG De 24e ronde van de competitie in het betaalde bal heeft vier spelers aan hun derde gele kaart geholpen, t man uit de eredivisie, namelijk René IJzerman (PEC), ib Stevens (PSV) en Anne Mulder (FC Groningen). In de te divisie kan de vrije verdediger van NEC, Mommertz, een iraak van de tuchtcommissie tegemoet zien. Zes spelers men aan hun tweede kaart, Rijkaard (Ajax), De Boer (Vo- am), Pen (FC Den Haag), De Jong (RBC), Radstaat (Wage- len) en Van Tongeren (Eindhoven). «AGA De Spaanse balclub Malaga heeft laten p de Belgische internatio- Sric Gerets wel in dienst illen nemen. Gerets is af- 3?n week ontslagen bij AC q.vanWege zijn aandeel in nücopingsaffaire Standard t-Waterschei. Overigens it nij momenteel nog bij de Hese club. 'daag werd hij verwacht in pel m bij de commissie van onderzoek van de Belgi sche voetbalbond te verschij nen. Dat gold ook voor de spe lers van Waterschei en trainer Raymond Goethals van Stan dard Luik. Indien de Belgische voetbalbond Gerets een schor sing zal opleggen, geldt deze alleen voor de competitie en nationale bekerwedstrijden in België. Hierdoor zal hij bij een club in het buitenland altijd actief kunnen blijven. LEIDEN Het is Joop Riethoven dan toch ge lukt. Werd er aanvanke- Marti ten Kate eerste in de „Twintig van Alphen" De „Twintig van Alphen", de wedstrijd over twintig kilometer die als opening van het atletiekseizoen op de weg kan worden gezien, werd zaterdag een prooi voor Marti ten Kate. De vechtjas uit Enschede moest weliswaar na een aanval van Klaas Lok, hal verwege, even uit de kop groep lossen, maar slaag de er in zich op het juiste moment weer bij de eer sten te vervoegen. In de eindsprint bleek Ten Kate vervolgens overtuigend de snelste. Europees mara thonkampioen Gerard Nij- boer legde uiteindelijk be slag op de derde plaats. ■■Mi ZWOLLE Aad de Mos besefte gistermiddag in Zwolle dat de kampioens kansen van zijn ploeg na het gelijke spel van 1-1 in de uitwedstrijd tegen PEC-Zwolle verder zijn geslonken. „Ik blijf ho pen", sprak de trainer van Ajax, maar erg overtui gend klonken zijn woor den niet. De kloof met koploper Feyenoord werd tot drie punten vergroot, maar wat nog belangrij ker was, Ajax speelde in de Overijsselse hoofdstad zonder enige overtuiging. Zonder Ronald Koeman (geschorst) en Jesper Ol- sen (geblesseerd) presen teerde Ajax zich in Zwolle als een tamelijk lusteloos gezelschap, waarin alleen Bosman (vechtend voor een plaatsje in de basis) en Silooy opvielen door hun werklust. Gerald Vanenburg en Marco van Basten hadden een excuus voor hun falen. Beiden zijn ge blesseerd teruggekeerd uit Lis- se, waar ze woensdag met het Nederlands elftal verloren van de Leidse amateurs. Van Bas ten speelde zelfs met een pijn- Doelman Hans Galjé van Ajax kijkt verschrikt, maar ziet even later tot zijn opluchting de bal naast gaan in het duel met PEC Zwolle. stillende injectie in het dij- tegen Denemarken. Ik heb het ontzag voor de regerende been. De Mos: „Ik zou het zeer liever niet". landskampioen. De enige ver- onverstandig vinden als hij Ajax in Zwolle dus niet op meldenswaardige actie in de woensdag in Oranje wordt op- dreef. Tegenstander PEC toon- eerste helft leverde Ajax een gesteld voor de oefeninterland de aanvankelijk veel te veel voorsprong op. Peter Boeve soleerde op links en zijn schot werd door doelman Piet Schrijvers zo slecht verwerkt dat John Bosman van dichtbij raak kon tikken. Acht minuten voor de pauze verving waarnemend trainer Rinus Israël van PEC (hoofd coach Cor Brom was nog ge schorst) de jeugdige libero Frank Veldwijk door Grads Fühler. Een verstandige wis sel, want Veldwijk had zijn dag niet. PEC Zwolle, weer met de herstelde Rini van Roon en Alex Kamstra, ging beseffen dat ontzag voor dit Ajax misplaatst was, hetgeen in de vijftigste minuut resul teerde in de gelijkmaker van Henri Pelleboer. Vanaf dat moment beheerste de thuis ploeg de wedstrijd, maar het winnende doelpunt bleef uit. De derde gele kaart voor PEC- -verdediger René IJzerman niet. Hem wacht dus een schorsing. PEC Zwolle-Ajax 1-1 (0-1): 26. Bos man 0-1, 51. Pelleboer 1-1. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: IJzerman (PEC) en Rijkaard (Ajax). PEC Zwolle: Schrijvers; Weggelaar, Veldwijk (Fühler), Kamstra, IJzer man; Willems, Pelleboer, Booy; Rie- mens. Van Roon. Rep. Ajax: Galjé; Molenaar. Silooy. Möl- by, Boeve, Rijkaard. Ophof. Schoena ker; Vanenburg (Van 't Schip), Van Basten (Gasselich). Bosman. lijk wat twijfelachtig gere ageerd op zijn plan een Leidse amateurploeg op poten te zetten, sinds vrij dagavond is de Du Prie- ploeg een feit. Aanvanke lijk was het plan dat dit bouwbedrijf de clubspon sor zou worden van Swift. De weigering van voorzit ter Cock van der Hulst om met Koornstra samen te gaan werken, leidde er echter toe dat Riethoven en Koornstra een verzoek indienden bij de KNWU om met een amateurploeg te mogen beginnen. Nadat die instemming met moeite werd verkregen, vond vrijdagavond een bespreking plaats met een groep renners die allen een contract aange boden hebben gekregen. Van Swift zijn dat Paul Kooijman, Jan van Straaten, Richard Ip- pel, Jan Hendrik Lagerweij, Gert Jan Zwaan, Roland Koornstra en John Eradus. Van Avanti komen Piet de Groot en Michel Meere, terwijl De Bollenstreek Dirk Jan van Reek levert. Marcel Duives- tein komt uit het Westland. Men is nog in onderhandeling met een zestal andere renners. Hiernaast zijn ook drie dames gecontracteerd, waaronder Hillegomse Hanneke Lieverse. De ploegleider is nog niet be kend. Joop Riethoven. Cercle Brugge wil Suurbier als opvolger Henk Houwaart BRUGGE De Belgische eer steklasser Cercle Brugge schijnt Wim Suurbier te willen aantrekken als trainer. De oud-Ajacied en oud-internatio nal, die in de Verenigde Staten woont, waar hij de laatste ja ren voetbalde, zou de opvolger moeten worden van Henk Houwaart. Deze heeft naar verluidt een akkoord bereikt met FC Brugge om trainer- coach Georg Kessler op te volgen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13