Asphaltfabriek vraagt uitstel van betaling Lagewaard nu definitief in handen Koudekerk i ferdubbeling spoorlijn Leiden-Mariahoeve ringend noodzakelijk le rbeidsbureau bij idernemersvereniging BURGERLIJKE STAND Samenspel centraal in Beethoven-cyclus IDEN/REGIO CeidócSoutunt ZATERDAG 10 MAART 1984 PAGINA 3 versitaire ijzen legekend JIDEN Aan de medisch licus ir. B. Kemp is de C.J. kprijs toegekend. De Marie rijs prijs gaat dit jaar naar wetenschappelijk hoofd- spbtenaar dr. H.F.L. Guiot. n.ide prijzen worden volgende Vk dinsdag uitgereikt door K J. Cath, voorzitter van college van bestuur van de ïejdse universiteit. "t ltjKokprijs wordt binnen de Jilteiten wis- en natuurkun- 'en geneeskunde van de 'r Iversiteit verleend aan we- 'flfcchappers, die blijk hebben )liven van een uitgesproken e(jte begaafdheid voor mathe- Gische of medische proble- |i. De Marie Parijs prijs is stimulerende prestatiebe- ing voor klinisch ontwik- d^ngswerk binnen de Leidse d#l t jische faculteit. p, die bij de afdeling kli- "~tne neurofysiologie van het •rat werkt, krijgt de prijs raf zijn onderzoek naar de ;nwikkeling van een bewe- j ismeter en zijn onderzoek Tten met modellen". Guiot, ikzaam bij het Cohen Insti- 1 voor radiopathologie en lenbescherming, wordt be- fd voor zijn onderzoek r de partiële antibiotische omtaminatie van de darm (Toor zijn onderzoek naar de ?elnisatie resistentie. «oorlopig geen elj ^tsenstalling of ^[binnenstad elDEN Er komt in de itdse binnenstad voorlopig i n bewaakte fietsenstalling, stalling zou beheerd moe- worden door werklozen, liswaar zou het een goede 1* zijn een dergelijke stal- p( in de binnenstad te vesti- [(i maar tot duver heeft nog tQpand laten weten dat hij of gereid is een stalling te ex- e%eren. Het idee voor een Hing is dan ook onuitge- ijkt. Mocht zich alsnog ie- j (id melden die de stalling L'beheren, dan zal dat in elk 'al zo gedaan worden dat er n concurrentievervalsing ®.reedt. Dat schrijft het colle- isisfan B en W aan fiestenhan- itJar Walenkamp. Deze had I ongerust getoond over de inen voor de stalling. NIRIA over offshore LEIDERDORP De Nederlandse Ingenieursvereniging houdt maan dagavond een lezing over offshore activiteiten. Plaats van handeling is Muzenhof Leiderdorp. De lezing wordt uitgesproken door ir. G.A. Leepel, product-manager bij Heere- ma Engineering Service BV in Lei den. Heerema heeft een ruime erva ring met bezigheden offshore (werk zaamheden die niet aan land, dus in het water plaatsvinden). De Noord zee, maar ook de wateren in het bui tenland, zoals bij Japan, kan het Leidse bedrijf tot het werkterrein rekenen. De heer Leepel zal onder meer ingaan op „turn key"-opdrach- ten en behandelingen van orderaan- vragen. Aanvang kwart over acht. GS neemt dinsdag een besluit over Plasdijk WOUBRUGGE Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland nemen dinsdag een beslissing of meebe taald moet worden aan een opknapbeurt van de Plasdijk in Woubrugge. Deze dijk staat, zoals maandag in deze krant was te lezen, op springen. Volgens het waterschap betekent een dijkdoor braak het onderlopen van Woubrugge, maar ook van Achthoven en grote delen van Koudekerk, Leiderdorp en Hoogmade. Het waterschap De Oude Veenen vindt dat de provincie moet op draaien voor het onderhoud dat vijf miljoen gul den gaat kosten. Onlangs stelden drie Statenleden vragen aan GS over de technische staat van de Plasdijk langs de Wijde Aa. Dit jaar had het on derhoud moeten beginnen. Omdat nog niet duide lijk is wie voor de kosten op gaat draaien, is de opknapbeurt uitgesteld. Brand bij lekke gasleiding LEIDEN Een lekkage in een gasleiding aan de Willem de Zwijgerlaan heeft gister morgen tot een brandje geleid. Van twee mannen werd het hoofdhaar licht geschroeid. De twee mannen waren aan het werk op de Willem de Zwij gerlaan, waarbij onder meer gebruik werd gemaakt van een graafmachine. Er ontstond een gaslek. Bij een poging een slang door te zagen, sprong een vonk over waardoor het uitstroomende gas vlam vatte. De brandweer heeft het gat gedicht. Japanse studenten in Leiden op bezoek In het kader van 375 jaar han delsbetrekkingen tussen Neder land en Japan brengen zestien Japanse studenten een bezoek aan Nederland. Gisteren werden de studenten door wethouder J. Peters in Nederland verwel komd. De wethouder ontving de studenten in het Stadhuis. De Japanse studenen zijn in Leiden op uitnodiging van de Leidse Studentenvereniging en zullen ongeveer tien dagen in Neder land verblijven. Er wordt bezoe ken gebracht aan onder meer de Rotterdamse haven en de Deltawerken. Mogelijk brengen Leidse studenten in september een bezoek aan Japan. ALPHEN AAN DEN RIJN De Nederland- sche Asphaltfabriek in Al phen aan den Rijn heeft surséance van betaling aangevraagd. Dit deelde de wethouder van sociale zaken, D. Van Leeuwen, gistermiddag mee. De sur séance betekent een uit stel van betalingen aan schuldeisers van de NAF en het daarbij horende Matudak BV. De fabriek aan de Prins Hen drikstraat heeft hiervoor toe stemming aan de rechter ge vraagd. Een faillissement hoeft de surséance niet te bete kenen. De directie van de Asphaltfabriek waar ruim tachtig mensen werken, wilde gisteren geen commentaar ge ven. Advocaat Mr. Inkamp, die is ingeschakeld door het bedrijf en de betrokken dis trictsbestuurders van de CNV en FNV waren niet bereikbaar voor commentaar. Bij het Alphense bedrijfsleven en de politieke partijen deden de geruchten de ronde, dat het bedrijf op sterven na dood zou zijn. Donderdag verschenen er zelfs berichten dat dë werkne mers al naar huis zouden zijn Donkere wolken pakken zich samen boven de Nederlandsche Asphaltfabriek. gestuurd, dat het faillissement was aangevraagd en dat de banken geen krediet meer wil den verstrekken. Alleen het laatste bericht blijkt waar te zijn. Gisteren was het perso neel nog gewoon aan het werk. Tijdens een raadscom missievergadering Openbare Werken werd de problematiek van de Asphaltfabriek afeglo- pen woensdag nog eens be- „Er heerst volslagen onduide lijkheid in Alphen over de toe komst van de Nederlandsche Ontslag Donkere wolken boven het bedrijf pakten zich al samen toen eind '82 een nieuwe Col lectieve Arbeids Overeen komst moest worden gesloten. Het bedrijf schafte toen opeens een aantal extraatjes voor het personeel van Matudak af. Kort daarna liepen de plannen voor de verhuizing van de NAF naar een industrieterrein vast. Ondanks vele miljoenen overheidssubsidie zag het mi lieuvervuilende bedrijf geen mogelijkheid te verhuizen. Kort daarop volgde het ontslag van de directeur, die zich vol gens de Raad van Commissa rissen schuldig had gemaakt aan wanbeleid. Berichten over het dichtdraaien van de geld kraan door de banken ver schenen regelmatig en de on rust onder het personeel groei de. Voor de gemeente betekent een eventueel faillissement van de NAF een overigens fi nancieel voordeeltje. De ge meente zou grote bedragen meebetalen aan de verhuizing naar het industrieterrein. Ook de provincie was bereid geld te steken in deze operatie. Dit gaat allemaal niet meer door bij een faillissement. iRSCHOTEN Het "jdubbelen van de orwegverbinding Am- cfdam-Rotterdam tussen ^en-station en Den ii«ig-Mariahoeve moet 'jjens de Nederlandse gdorwegen op zo kort 'e^elijk termijn gebeu- t De uitvoering van het »9tbare plan is echter ^jrlopig uit financiële xrwegingen nog niet K|i de orde, omdat de mi- ,sjer van Verkeer en Kfcerstaat voorrang geeft- e1 het knelpunt De Maas ^Rotterdam, ïef d< _j Spoorwegen willen de 23|tsbaarheid van het baan- verminderen. Bij Leiden tolen de lijnen Amsterdam an, en Amsterdam (Schiphol) ^plkaar en vertrekken met tussentijd van slechts eni- arpinuten richting Den Haag. scffdoor hoeft er maar een Jige storing te zijn om de (jstregeling in de war te ijen. Tijdens de spitsuren t er gemiddeld iedere vijf Hfoten een trein naar beide ^ftingen. Omdat de concen- le van bebouwing in de Voorschotense wijk Noord- Hofland en de Leidse wijk Stevenshof een station renda bel maakt, wordt half 1985 in ieder geval het station De Vink gebouwd. Het wordt dan een noodvoorziening. Aan bei de kanten komt een perron en de perrons zijn te bereiken via een houten noodbrug over de spoorbaan. Optillen Het „optillen" van de spoor baan van Leiden station tot Het Wedde in Voorschoten ge schiedt in twee fasen. Aller eerst wordt een nieuwe baan. voor twee sporen aangelegd naast de oude baan aan de Leidse of Wassenaarse kant. In die baan komt ook een nieuwe verhoogde Vinkbrug. Vanaf Het Wedde gaat de nieuwe baan op het niveau van de oude baan naar Den Haag-Mariahoeve. Zodra deze baan gereed is, wordt de oude baan voor zover nodig opge hoogd, voorzien van een nieu we brug en komen er tunnels onder de verdubbelde baan. Er worden tunnels aangelegd om dat spoorwegovergangen bij intensief gebruik van vier spo ren onmogelijk zijn. Zeer in grijpend zal de reconstructie bij het huidige station in Voor schoten zijn. Omdat de vier- sporige baan bij de Papelaan niet opgehoogd wordt, moet alle verkeer met behulp van tunnels onder de rails doorge voerd worden. Dat betekent een verplaatsing van het hui dige station en een ingrijpende wegreconstructie om de inrit ten niet te steil te laten wor den. De situatie ligt bij De Vink eenvoudiger omdat er in het huidige wegenplan al reke ning gehouden is met de on dertunneling. Bij het station De Vink komen een dubbele doorgang voor fietsers en voet gangers en een doorgang uit sluitend bestemd voor de lijn diensten van de NZH. Verder blijft deze doorgang uitsluitend bestemd voor brandweer, am bulance en politie. Het ge meentebestuur van Voorscho ten heeft dit bedongen bij de aanvaarding van dit plan, ter voorkoming van een drukke sluiproute tussen Stevensho ven en Noord-Hofland. Aan beide kanten van het station komen parkeergelegenheden en de perrons zijn bereikbaar via de onderdoorgangen. Zo dra de minister goedkeuring verleent, kan begonnen wor den. De plannen zijn al volle dig uitgewerkt. )RDWIJK De Noordwijkse Ondernemersvergadering Jt maandagavond in Zeemotel Zeezicht aan de Erasmusweg [algemene ledenvergadering. Behalve de gebruikelijke ver- jen komt in deze vergadering een overzicht aan de orde van Sïnquête onder de winkeliers over de koopavond. Na de pauze '™it directeur C. J. van der Zwet van het arbeidsbureau te 1 een causerie over deeltijdbanen, tijdelijke arbeid, seizoen- de rechten en plichten van werkgevers en dergelijke za- Van der Zwet wordt vergezeld door een vertegenwoordiger het niet-commerciële uitzendbureau „Start", dat met het ar- bbureau samenwerkt. Er bestaat gelegenheid tot het stellen it| Vragen. De vergadering begint om acht uur. Veense kapper beloond met zilver De Roelofarendsveense kapper J. van Rhoon kreeg gisteren de verrassing van zijn leven toen hem de zilveren medaille behorende bij Orde van Oranje Nassau werd opgespeld door burgemeester J. Wagenaar. De verraste heer Van Rhoon vierde die dag net zijn zeven tigste verjaardag temidden van de bijna vol tallige familieschaar. Officieel kreeg hij zijn ridderorde omdat hij al veertig jaar kapper is. In werkelijkheid echter beheerst het kappers vak hem al zijn hele leven. De kapsalon werd in 1911 opgericht door zijn vader. De zaak was oorspronkelijk gevestigd aan het Zuidein de. Pas in 1938 werd de huidige kapsalon aan het Westeinde gebouwd. Bekende kapsters uit die tijd waren zijn twee zusters Corry en Lucia die jaren in de zaak hebben gewerkt. In '39 trouwde kapper Van Rhoon met Alie van der Meer (Van Dirk). Gelijktijdig nam hij de zaak over. Het echtpaar kreeg in totaal elf kinderen, waarvan er nog negen leven. Het is nog steeds een hechte familie. Kinderen en kleinkinderen komen allen op zijn minst weke lijks bij elkaar. Van Rhoon heeft zijn kappers zaak vorig jaar geruisloos overgedaan aan dochter Mieke. De zaak is echter nog steeds zijn lust en zijn leven. Met het gratis halen en brengen van klanten die slecht ter been zijn, gaat Van Rhoon gewoon door. Dagelijks wordt een keer of drie een beroep gedaan op zijn chauffeurskwaliteiten. Van Rhoon tuft in zijn autootje door heel Alkemade en ziet dit als een service van de zaak. Vroeger toen hij nog geen auto had, haalde en bracht hij som migen van zijn vaak hoogbejaarde klanten per motor. Zo scheurde hij eens met een bijna honderdjarige door het dorp. Niet onvermeld mag blijven dat hij al bijna een halve eeuw de zelfde werknemer in dienst heeft: Theo Oo- men. „Die begon bij ons op zijn veertiende in een kort broekje. Nu is hij bijna aan zijn pen sioen toe", aldus de gehuldigde kapper, die samen met burgemeester Wagenaar een dik ke sigaar rookte. Leiden Ondertrouwd: M. J, Vis en M. C. A. Plantenga, J. P. Verbiest en I. I. van Leeuwen, J. Spies en M. A. E. Brax- hoven, J. van Essen en E. E. M. Zandvliet, C. Rijsdam en S. Scheur water, R. Klooster en C. G. P. Loos, M. M. Prins en A. Moseman, C. W. H. van Riet en A. Kortenoever, VV. van Tongeren en C. Bekooij, L. J. Diks en S. M. S. Hartogs. Geboren: Stijn Thomas Petrus, z.v. W. J. G. A. Kouwenhoven en G. V. L. M. Steenmetser; Jason, z.v. J. Ver hoogt en M. W. Witte; Melissa, d.v. B. Modderman; Robin, z.v. J. H. Lemain en A. C. M. de Jong; Pieter Frederik, z.v. P. Moonen en D. M. L. E. E. Ver- beeten; Arjen Theodoor, z.v. P. V. Moonen en D. M. L. E. E. Verbeeten; Bart Franciscus Cornelis, z.v. F. C. Verlaan en M. W. Nederstigt; Renée Marianne, d.v. A. A. M. Tenwolde en M. van Poelje. Daniëlle, d.v. A. de Best en J. Kwakernaat; Arthur Willi am, z.v. W M. Bruinen en M. A. Hoogreef; Willem, z.v. A. van der Plas en J. C. Ravensbergen; Daniël, z.v. A. van Beek en I. E. M. van Brussel; Jacoba, d.v. P. J. Kruijt en A. Jonker; Edison Alex, z.v. S. Rei- naldo Vazquez en G. M. Lanfranco Alvarez; Joe, z.v. H. Aniba en C. L. Rogers; Sara, d.v. G. C. H. A. Hage- man en A. A G. Ruiter; Michiel, z.v. G. C. H. A. Hageman en A. A. G. Ruiter; Martien Pieter, z.v. A. M. G. van der Ham en M. B. Westgeest; Saida, d.v. M. Ezzaki en K. Karabila; Maikel, z.v. H. Sierat; Karina, d.v. A. A. L. de Winter en M. C. Kloek; Hendrik, z.v. D. C. Heemskerk en M. Botermans; Bart, z v. P. C M. Hoog- ervorst en J. van Maaren; Marije, d.v. N. G. Haasnoot en J. van de Velde; Maarten Jan Cornelis, z.v. C. F. van Overbeeke en M. H. de Visser; Char lotte Alexandra, d.v. H. F. Taffijn en J. B. Meelis; Djotie. d.v. Ramharakh en Anjana Kumarie; Jan Thomas, z.v. P. G. Heemskerk en J. M. van der Marei; Jan-Willem Petrus Anto- nius, z.v. V. J. T. Havermans; Nancy, d.v. J. P. van der Kraan en C. Rem merswaal; Colin George, z.v. G. Reu- dink en J. A. de Jong; Yiu Chung, z.v. K. L. Wong en Y. F. Chan; Ber- narda Jacoba, d.v. J. Vos en T. G. M. de Jong; Dirk, z.v. J. van der Plas en A. M. Wever; Philip Franciscus An- tonius, z.v. C. W J van der Zalm en H. M. S. Doeswijk; Tabitha, d.v. T. G. Schutte en J. P. Muller; Mark Wie- ger, z.v. P. W. Brouwer en L. M. Woudenberg; Joanne Gabriëlle, d.v. J. J. Sierat en M. de Kok; Laura, d.v. J. den Haan en H. C. A. Kikkert; Ge- zinus Johannes, z.v. G. Spijkerman en M. M. Paauw; Karma, d.v. F. J. Hendriks en M. Piesens; Petranella, d.v. W. Geijteman en A. de Mol; Je roen, z.v J. A. van Kerkhof; Marion, d.v. O. P. Stolp en F. Fikkert; Johan nes Gijsbert, z.v. J C. M. Peeters en L. P. van Rooijen, Abraham Cornelis, z.v. A. van der Vijver en P. C. Haas noot. Overleden: A. Groeneveld, geb. 21-8- 1918, vrl., echtg. van J J. Onvlee; D. van Leeuwen, geb. 18-3-1927, man; J. van Diepen, geb. 29-2-1912, man; P. P. van Arent, geb 26-10-1935, man; T. J. van der Meel, geb. 31-1-1910, man; E. van Egmond, geb. 6-10-1904, vrl., echtg. van S. van Egmond; F. J. van Rosse, geb. 8-12-1904, vrl., echtg. van P. G. C. de Fuijk; M. Gorissen, geb 5-11-1897, vrl.; A. Bruin. geb. 1- 3-1939, man; M. H. de Kater. geb. 8-1- 1919, vrl., echtg. van L. Blonk; B. La- geweg, geb 7-7-1910, vrl., geh. gew. met S. Barnhoorn; W. van Duijn, geb. 1-9-1906. man; F. S. Kuhlmann, geb. 17-5-1926, man; A. Luijk, geb. 31-7- 1906, man; A. Tegelaar, geb. 5-4-1926, man; C. Bokma, geb. 4-3-1900, vrl., §eh. gew. met W. Bekooij; J. W. chut, geb. 4-1-1906, vrl., echtg. van J. G. van Wijnen; P. Baas, geb. 1-6- 1972, vrl., W. H. Kloos, geb. 26-3- 1911, man; J. C. de Goederen, geb. 3- 8-1898, man; M. Rodenburg, geb. 5-8- 1892, vrl., geh. gew. met G. J. IJper- laan; W. A. van Vegten, geb. 20-9- 1952, man; J. La Lau, geb 7-7-1904, vrl., geh. gew. mét P C. Roelandse; C. A. Kuiper, geb. 23-1-1935. vrl.. geh. gew. met H. H. Korthuis; A. van der Louw, geb. 18-1-1897. vrl., geh. gew. met C Tuinenburg; A. van Delft, geb 13-9-1924, man; J. B. M. Steenvoorden, geb. 21-2-1939, vrl echtg. van H. C. M. Tuijnman. M. C. van der Steeg, geb. 18-5-1897. vrl.; H. A Seller, geb. 16-8-1907, man; A C. Bavelaar, geb. 18-9-1901, vrl.. geh. gew. met A van den Eijkel. H. Waal, geb. 15-1-1907, vrl., echtg. van C. J. Gehuwd: C. van Veen en L. W. Schrijer, C. de Mos en C. C Jansen, A. Verschuren en S. J. van der Meer KOUDEKERK AAN DEN RIJN De laatste negen tien zogenaamde zakelijk recht-overeenkomsten zijn gistermiddag in Koudekerk aan den Rijn afgesloten tussen de gemeente en bewoners van de Lagewaard. Dat gebeurde in aanwezigheid van notaris A.D.H. Heenk in het gemeentehuis. Om de Lagewaard te kun nen reconstrueren had de gemeente te maken met 42 grondeigenaren. Het gemeentebestuur wilde graag de ondergrond van de weg kopen en dat lukte met 13 eigenaren. Bij de overigen is voorna melijk gewerkt met zogenaamde zakelijk recht-overeenkomsten, waarbij de gemeente van de eigenaar het recht krijgt werken in de ondergrond uit te voeren en die in de toekomst te onderhou den. De eerste plannen voor de reconstructie ontstonden in 1976. Uit voerig is met de aanwonenden overlegd. Namens de bewoners zei de heer A. Kapteyn blij te zijn dat de gemeente het eigen domsrecht aan de Lagewaard mogelijk heeft laten zijn. „Wij waarderen het dat gehoor is gegeven aan de belangen en ideeën van de bewoners". De beperkende B-status van de weg is nu opgeheven. De ge meente Koudekerk is evenwel van plan op korte termijn Gede puteerde Staten van Zuid-Holland te verzoeken de Lagewaard binnen de bebouwde kom te betrekken. Dan wordt de maxi mum toegestane snelheid weer 50 kilometer per uur voor motor voertuigen want nu de weg er zo goed uitziet, wordt er veel te hard gereden. LEIDEN In de reeks cycli, die K&O in de Ka pelzaal verzorgt, is het deze maand de beurt aan Ludwig van Beethoven. De sonates voor cello en piano van Ludwig van Beethoven worden in een tweetal concerten uitge voerd door het duo Herre- Jan Stegenga, cello en Al- win Bar, piano. Gister avond voerden zij de eer ste twee in de reeks van vijf sonates uit, de opus 5 nr.l en 2. Bekend is dat Beethoven als pianist in deze sonates de voorkeur gaf aan de piano en hiervoor een dominerende partij schreef met veel melo dievoering en aan de cello een hoofzakelijk begeleidende rol toekende. In de latere sonates is hij van een gelijkwaardiger verhouding uitgegaan. Stegenga en Bar hebben deze verhouding in opus 5 nr.l dui delijk en naar zij later ver klaarden ook bewust onder streept, maar in de uitwerking ervan heerste naar mijn in druk de vleugel te sterk over de ingehouden, maar gevoels- vol klinkende cello. Verder vond ik dat Bar de tempi te snel nam en de expressie wat afstandelijk liet floreren, waardoor zijn spel, zeker in de notendichte passages in zijn to taliteit een wat afgeraffelde, zij het technische vaardige in druk maakte. In de Mond- scheinsonate die Bër als inter mezzo uitvoerde, golden met andermaal waardering voor de technische realisatie dezelfde bezwaren, waarbij door het meer vooropliggen van het melodische aspect in een sonate voor piano solo, de afstandelijkheid van Bërs spel er meer uitsprong. De uitvoering van opus 5 nr. 2 liet een aanzienlijke verbete ring in de verhouding cello piano horen. Of dit een gevolg is van de door het publiek ge opperde suggestie de vleugel klep half te sluiten, is de vraag. De grotere gelijkwaar digheid tussen beide partijen is hier eveneens van onmisken baar belang. Een evident voor deel was wel dat de vleugel exacter klonk en tal van melo dische en dynamische nuan ces, die in de eerste sonate verloren waren gegaan, helder te horen waren. In combinatie met het technisch onberispe lijk en gloedvolle spel van Herre-Jan Stegenga viel er van een uiterst aantrekkelijke interpretatie te genieten, die verwachtingen wekt voor het tweede concert op maandag 19 mei. DIRK VOOREN ADVERTENTIE De rente wordt maandelijks op uw bankgirorekening gestort Looptijd 5 of lOjaar. Min storting f15.000,- Rente: QlO/ O 4 /O Effektief8,57% leidse spaarbank DE DICHT BIJ HUISBANK

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3