Lammertink uit het slop naar de top Schapers treft het met loting STOOP DINGT NAAR VOORZITTERSCHAP uoetballerlei Sportwereld SPORT EfiidócSoivtfMxt ZATERDAG 10 MAART 1984 PAGINA 11 Betaald Voetbal VANAVOND Eredivisie Willem ll-GA Eagles PEC Zwolle-A|ax Eerste divisie Veendam-SC Cambuur MORGEN Eredivisie FC Den Bosch-Excelsior Sparta-Roda JC DS'79-PSV FC Utrecht-AZ'67 Volendam-FC Groningen Helmond Sport-Haarlem Fortuna S-Feyenoord Eerste divisie FC Twente-MW FC Den Haag-Heracles Telstar-FC VVV RBC-Wageningen Vitesse-De Graafschap Heerenveen-NAC Eindhoven-NEC Groep van Lisse ongewijzigd EIST Bondscoach Kees lijvers heeft de spelers, die woensdagavond te Lisse heb- ien bijgedragen tot de over winning van 2-1 door de Leid- amateurselectie in een oe- .iwedstrijd, gehandhaafd foor het duel van het Neder- inds elftal, woensdag met De- Hnarken. Na de competitie- (fdstrijden van het weekein- i zullen nog twee spelers aan groep, die dinsdag in Zeist elkaar komt, worden toege- r-"6d' )e groep van veertien spelers jtond uit: el: Schrijvers (PEC/Zwolle) fi Hiele (Feyenoord); erdediging: Wijnstekers en [ullit (Feyenoord), Ophof, Si- ioy en Boeve (Ajax); iiddenveld: Vanenburg, Rijk- ird en Ronald Koeman Ijax), Van Tiggelen en Erwin oeman (Groningen); inval: Houtman (Feyenoord) Van Basten (Ajax). lemeijnse verrast EN HAAG Jacob Remijn- heeft gisteravond voor de ootste verrassing gezorgd in tweede ronde van de Staal juash Masters. De 24-jarige ibkampioen van HSRC won 5 grillige games (4-9, 10-8, 9- 0-9, 9-5) van de Australiër eve Vocetti (bondscoach van jstenrijk). De laatstgenoem- is sinds een jaar prof en be- ikte bij de recente wereld- impioenschappen de laatste Jacob Remijnse daarente- ;n staat op de Nederlandse nglijst slechts op de 7e laats. Nationaal kampioen Irik van der Pluym was de toeede Nederlander, die zich ilaatste voor de derde ronde fan dit wereldsquash-evene- netit op Park Klein Zwitser and. De Eindhovenaar had >een moeite met zijn landge noot Waldron (9-0, 9-0, 9-1). fibert Jan Anjema verloor iet 3-1 van onze bondscoach rian Bamett (NZd). ij de dames was tweevoudig lederlands kampioene Ma- iette Remijnse na een bye iet bij machte de tweede ron- t te overleven. Tegen de immer 25 van Engeland, erry Cawthorn, ging de aagse met 9-5, 9-3, 9-7 tenon- 'iets Holland estolen OULINS Peter Hofland waart slechte herinneringen in Parijs-Nice. Gistermorgen erd kort voor de start van de j'eede etappe in Chalon-sur- aóne zijn racefiets gestolen. ?hadepost voor de rabander: 2500 gulden. AMSTERDAM De groep sponsors, die even tueel bereid is een finan ciële basis te leggen om van FC Den Haag een ge zonde club te maken en te doen terugkeren naar de eredivisie, meent zeker nog een half jaar nodig te hebben, voordat een be gin kan worden gemaakt met de uitvoering van hun plannen. Dit is naar voren gekomen in een ge sprek, dat de Amsterdam se zakenman Dé Stoop gis teren had met, één van de mensen van het zoge naamde consortium, de heer Hueber. Stoop, die in eerste aanleg was gepolst omtrent zijn interesse in een functie bij FC Den Haag, had eerder gesteld dat deze maand alles al zou moe ten worden beslist. Stoop zei gisteren na het gesprek met Hueber alle begrip te hebben voor de wijze waarop de groep wil gaan werken. „Het belang rijkste is nu hoe FC Den Haag de komende periode over brugt. Persoonlijk zie ik het aanstellen van een interim voorzitter als oplossing- Als ik dat zou moeten zijn, ben ik daartoe niet ongenegen", aldus de directeur van de Voorburg- se liftenfabriek Starlift, die overigens volgende week don derdag voor de rechter moet verschijnen wegens zwarte be talingen aan spelers van het opgeheven FC Amsterdam. Stoop wil begin volgende week nog een gesprek hebben met het bestuur van FC Den Haag. Hij zal in ieder geval morgen de thuiswedstrijd" van de Haagse eerste-divisieclub tegen Heracles bijwonen. Verwachtingspatroon Over het gesprek met Hueber zei Stoop verder: „Van de Elannen die deze mensen heb- en, kun je rustig zeggen, dat er iets wordt gedaan. Men mag er gerust een bepaald ver wachtingspatroon aan vast koppelen. Zij gaan serieus te werk, werken fundamenteel en gaan niet over één nacht ijs. Hun wijze van werken doet denken aan die van MVV, waar ook een groep financiers aan het werk is gegaan. En verder zijn er positieve ver wachtingen ten aanzien van de bouw van een nieuwe tri bune. De gemeente Den Haag en het ministerie van WVC werken er aan met de intentie, dat die tribune er ook inder daad zal verrijzen. Daaraan zit bijvoorbeeld een positief as pect, zoals het verhuur van boxen, die in zekere zin de fi nanciële toekomst van de club mede kunnen gaan waarbor gen. Het spelerspotentieel van FC Den Haag oogt ook niet onaardig". Ten aanzien van de samen werking met de amateurclub ADO zegt Stoop: „De groep za* kenmensen ziet juli 1985 als het tijdstip, waarop een even- tuele samensmelting gestajte zou moeten krijgen. Ik per soonlijk zeg: juli 1984. Althans, dit zou moeten worden geënta meerd. Die samenwerking zou het voetbal in de stad Den Haag naar mijn idee zeer ten goede komen. ADO is een diep geworteld begrip in de voet balwereld. Dat is FC Den Haag niet in die mate als ADO". FRANS LEERMAKERS Nederlandse bridgezege SCHEVENINGEN Het derde Internationale Hoechst Bridgetoernooi is gisteravond in het Scheve- ningse Kurhaus verras send gewonnen door Ne derland. Rebattu, Roos- nek, Sint en Vergoed be haalden 44 punten, tien meer dan Zweden dat tweede werd. Frankrijk eindigde als derde en Ita lië, dat eerder het toernooi tweemaal won, vierde en laatste. MOULINS Een half jaar geleden geloofde Jos Lammertink niet meer in een vervolg van zijn wie- lerloopbaan. Na drie da gen koersen in Parijs-Nice was hij de man in de witte leiderstrui. Als amateur was Lammertink een ta lent dat een grote toe komst wachtte. Pas na vier jaar bij de profs be gon voor hem ae zon te schijnen. Vorig jaar september klopte Peter Post op de deur van Lammertmks dure huis in Wierden. De ploegleider-zon der-renners na het afscheid van Raas en co trof een ren ner-zonder-geld. Lammertink had al maanden geen salaris meer ontvangen van zijn Ita liaanse ploeg. De handteke ning onder het contract voor Panasonic was gauw gezet. Lammertink maakte eindelijk zijn opwachting in een grote ploeg, de reddingsboei die Post hem had toegeworpen. Het De stralende Jos Lammertink, die even aan het vedetteschap mag ruiken. De nieuwe ploeg Post op jacht naar de zege. Van links naar rechts: Lubberding, Lammertink, Nullens, Eddy Planckaert, Oos terbosch en Walter Planckaert. wielerseizoen was nog geen maand oud of Lammertink be wees wel degelijk nog te kun nen fietsen. De witte trui ei gende Lammertink zich toe door de allerbeste te zijn in de ploegentijdrit over 34 kilome ter op een glooiend parkoers rond Moulins, in het hart van zonnig maar bitter koud Frankrijk. „Leuk voor één dag, die trui", zei de introverte Tukker. „Het liefst ben ik knecht, ik kan de druk van een kopman niet dragen". Aan het eind van de tweede etappe over 103 kilometer tus sen Chalon-sur-Saone hadden nijvere cijferaars hem meege deeld, dat hij de man in de witte trui zou worden als de ploeg Post de tijdrit zou win nen. „Dat is VanderAerden toch zeker?" antwoordde Lam mertink. Hij had niet gezien dat de Belg, net als Bert Oos terbosch, het contact met het koppeloton had verloren tij dens de enige beklimming na zestig kilometer. Zo werd Lammertink gelegenheidskop man. Post praatte op hem in en Lammertink schitterde. Met een gemiddelde snelheid van 48,5 kilometer per uur bleef de formatie van Post als enige onder de 42 minuten, zelfs nadat tempobeul Ooster bosch na 22 kilometer met een defecte achteras had moeten afhaken. In drie dagen koers kleefde er slechts één smetje op het op treden: in de massasprint van de tweede etappe werd Eddy Plankaart verslagen door de Ier Sean Kelly. Het was diens eerste nederlaag in dit seizoen, nadat hij elf sprints voor de eerste plaats glansrijk had ge wonnen. Tirreno-Adriatico De Deen Jesper Worre heeft de leiding in de etappewed strijd Tirreno-Adriatico geno men. Worre zegevierde giste ren in de eerste rit over 189 kilometer van Pozzuoli naar Frosinone. In de eindsprint verwees Worre de Zweed Tommie Prim naar de tweede en de in Italiaanse dienst rij dende Nederlander Johan van de Velde naar de derde plaats. Het peloton was in de ochtend door een vakbondsactie bijna een uur opgehouden. Enkele kilometers na de start werden de renners door demonstran ten gedwongen af te stappen. Voorts liep het peloton vertra ging op als gevolg van de straffe tegenwind in de ope- ningsrit. Tennis Huub van Boeckel heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Bah rein in drié sets verloren van de Amerikaan Leif Shiras. De cijfers waren 3-6,7-6(7-3),6-4 in het voordeel van de Ameri kaan. Voetbal RKC, amateurver eniging met professionele am bities, heeft zich voor het ko mende voetbalseizoen verze kerd van de diensten van trai ner Leen Looyen (ex-Vitesse en NEC). Voetbal In zijn woonplaats Ede is op 93-jarige leeftijd de vroegere doelman van het Ne derlands elftal en Vitesse, Just Göbel, overleden. Göbel, die 22 keer in Oranje speelde en arts van beroep was, in stilte gecremeerd. Skilopen Martin Albers- berg is in het Oostenrijkse Sil- lian met grote voorsprong Ne derlands kampioen geworden op de vijftig kilometer. Bij de dames (20 km) won Gita Kap- petein. advertentie Waterpolowedstrijd ZIJL LGB-VZC Zondag 11 maart aanvang 17.30 uur Zwembad De Zijl Aangeboden door Mercasol Algemeen Op 51-jarige leeftijd is de bekende Noorse inspanningsfysioloog Lars Hermansen overleden. Her- mansen, hoogleraar in Oslo, maakte deel uit van de bege leidingsgroep die de Italiaanse wielrenner Francesco Moser steunde in zijn geslaagde aan val op het werelduurrecrod. Worstelen De Westduitse worstelfederatie (DRB) heeft juniorenwereldkampioen Die ter Schwind voor achttien maanden geschorst. Schwind, die ook uit de Olympische se lectie werd gezet en een boete kreeg van 4.500 gulden, werd ervan beschuldigd eind vorig jaar bij drie verschillende ver enigingen tegen goed geld een contract te hebben getekend. sportuitslagen BILJARTEN EK driebanden in Leuven Groep A: Carillo (Spa)-Monticclolo (Ita) 2-0. 25-18 (in 26 beurten) en 25-16 (20): Muller (WDI)-Ceulemans (Bel) 1-1. 8-25 (13) en 25-24 (14); Ceulemans (BefrCarrillo (Spa) 2-0. 25-10 (16). 25-22 (15); Muller (WDI)-Monlicciolo (Ita) 2-0. 25-14 (24), 25-8 (27). Groep B: Rlbeiro (Por)-Vlrtanen (Fin) 2-0. 25-18 (30) en 25-15 (21); Vierat (Fra)-Bitalis (Fra) 2-0, 25-22 (28) en 25-25 (25). Groep C: Van Bracht (Ned)-Burgener (Zwl) 2-0. 25-5 (11) en 25-10 (28); No ren (Zwe)-Burgener (Zwi) 2-0, 25-17 (27) en 25-10 (20); Dielis (Bel)-Norén (Zwe) 2-0. 25-21 (11) en 25-16 (27). Eindstand groep C: 1. Van Bracht 5101.185; 2. Dielis 5101.111; 3. Norén 441.000; 4. Burgener 000.444 Groep D: Blomdahl (Zwe)-Stenzel (Oos) 1-1, 25-20 (14) en 16-25 (24). Lange winterstop in Bundesliga De Westduitse voetbalbond heeft al een corfipetitiesche- ma opgezet, waarbij volledig rekening wordt gehouden met het WK 1986 in Mexico. Hierdoor kan het gebeuren, dat de winterstop 1984-1985 de langste in de geschiedenis van de Bundesliga zal wor den. Deze begint óp 8 decem ber en eindigt op 2 februari. Daar tussendoor is op 16 de cember nog wel de kwalifica tiewedstrijd voor het WK van het nationale elftal tegen Malta. Het seizoen 1984-1985 begint voor de Bundesliga op 18 augustus en het seizoen 1985-1986 al eind juli. Deze competitie moet in verband met het WK 1986 al eind april zijn afgewerkt. Boycot tegen Turkse pers De voorzitter van de Ita liaanse voetbalbond heeft aan het banket na de inter land Turkije-Italië van afge lopen zaterdag een krachtig protest laten horefi. Dit gold een groot opgemaakt bericht in een Turkse krant, waarin melding werd gemaakt, dat de spelers Rossi en Cabrini homoseksuelen zouden zijn. Voor die Turkse krant moe ten verhalen, die tijdens het WK 1982 in Spanje in Ita- haanse roddehijdschriften zijn verschenen, als bron van inspiratie hebben gefun- ??erd. Destijds waren de ver- alen in die Italiaanse perio dieken voor de vertegen woordigers van de Italiaanse ploeg aanleiding de vader landse pers te boycotten. Al leen aanvoerder en doelman Dino Zoff fungeerde toen als een niet meer dan strikt za kelijke woordvoerder. Afge lopen zaterdag weigerde ie dereen van het Italiaanse ge zelschap de Turkse journalis ten ook maar enige informa tie te verstrekken. Noorwegen gaat ook betalen Na jaren discussies voeren heeft Noorwegen besloten betaling aan voetballers toe te staan. Er mag zelfs van de hoogste tot en met de laagste divisie geld worden verstrekt aan spelers. De redenen om het amateurisme vaarwel te zeggen zijn: te pogen het „zwart-geldcircuitin te dammen en het spelpeil op een hoger niveau te brengen. De welvaart, die Noorwegen in tegenstelling tot de meeste andere Europese landen kent dank zij de olie in de bodem van de Noorse wateren, is er mogelijk de oorzaak van dat er veel in voetbalclubs kan worden geïnvesteerd. Opval lend is bijvoorbeeld, dat al di verse Zweedse toptrainers bij Noorse eerste-di visieclu bs werkzaam zijn. De invoering van het non-amateurisme had overigens al zo'n vijf jaar geleden een feit kunnen zijn. Toen er destijds over een dergelijk voorstel door de clubs moest worden gestemd, kwam het één stem te kort om te worden aangenomen. De vertegenwoordiger van SK Li lies trom, die een fer- Glenn Hoddle: Italiaanse belangstelling. vent voorstander was, ver toefde op het moment van de stemming.op het toilet. Italië jaagt op sterren Nu de Italiaanse grenzen voor profvoetballers binnen kort weer gesloten zullen zijn, hebben diverse topclubs als het ware een heksenjacht ontketend. Bekend is het verhaal inmiddels van het aanbod, dat Fiorentina de Westduitse sterspeler Karl- Heinz Rummenigge zou heb ben gedaan. Er zijn overigens al veel meer namen van Eu ropese topspelers in verband gebracht met Italiaanse clubs. Daartoe behoren de Brazili aan Socrates, de Argentijnse ster van Barcelona Diego Ma- radona, Pierre Littbarski van FC Köln, de blonde West duitser van Barcelona Bernd Schuster, de Schot Gordon Strachan, de schutter van Li verpool Ian Rush en het brein van Tottenham Hot spur Glenn Hoddle. Verder zou AC Milaan Liam Brady, de Ier, van Sampdoria uit Genua willen overnemen, nu de Belg Eric Gerets vanwege het omkopingsschandaal is ontslagen. Jongste schutter aller tijden Jason Dozzell is de jongste speler, die ooit scoorde in de Engelse League. Dit feit bracht hij onlangs op zijn naam door als invaller bij Ipswich Town te scoren in de thuiswedstrijd tegen Coven try City. Op dat moment was hij zestien jaar en 57 dagen oud. Tevens was hij de jong ste debutant sinds twintig jaar. De jongste debutant in de Engelse League aller tijd is Derek Forster, die in 1964 als doelman van Sunderland debuteerde, toen hij vijftien jaar en 185 dagen oud was. Adres voor handtekeningen Een veel gebezigde praktijk van handtekeningen- en fo tojagers is hun idolen retou renveloppen met postzegels te overhandigen. Voor Bernd Schuster levert dit nog al eens problemen op. Zijn foto en handtekening worden fel begeerd door de Westduitse jeugd. Daar hij voor Barcelo na speelt en in Spanje woont, heeft hij niets aan Westduitse postzegels. Op den duur werd dit toch wat te begrotelijk voor de blonde middenvel der, die overigens zijn schaapjes zo langzamerhand toch wel op het droge moet hebben. Tony Schumacher wist een goede oplossing voor zijn probleem. Hij raadde Schuster aan speciaal iemand te belasten met het versturen van foto's en handtekenin gen. Schumacher wist wel een adres, waar zoiets in goe- Bernd Schuster: postzegel probleem opgelost. de handen was. Dat was dat van zijn zuster, die er een leuk handeltje van heeft ge maakt Oneens met richtlijnen De Westduitse voetbalbond heeft richtlijnen uitgevaar digd, volgens welke het voortaan verboden is voor de internationals reclame te ma ken in het nationale shirt. De internationals namen er vlak voor de interland van vorige week tegen België kennis van. Dit zou betekenen, dat Karl-Heinz Rummenigge, Tony Schumacher en de ge broeders Förster lucratieve contracten zouden moeten verbreken of niet meer kun nen aangaan. Rummenigge heeft al geprotesteerd bij Hermann Neuberger, de voorzitter van de DFB. Deze wilde er helemaal niet over discussiëren. Dit zou er wel eens toe kunnen leiden, dat de topsterren zich niet meer beschikbaar stellen voor het nationale elftal. NK driebanden (eerste klasse, groot) in Pen Haag (eerste ronde): Van Waardenberg-Dulvenvoorde 30- 29 (45); Arbouw-Tuin 24-30 (38); Trie pels-Papenhof 30-28 (45); Wigbers- Van Beek 25-30 (54). Tweede ronde: Tuin-Wlgbers 27-30 (57). Waarden- berg-Papenhof 23-30 (34), Van Beek- Duivenvoorde 28-30 (34). Triepels-Ar- bouw 28-30 (50). SQUASH Masterstoernooi op Klein Zwitser land (tweede ronde): Witherden (Eng)-Safwat (Eg) 7-9. 8-9, 3-9; Hill (Aus)-Heskes (Ned) 9-1.9-1, 9-7; Bar- nett-Anjema (Ned) 6-9, 9-5. 9-4, 9-2; Pukk (Aus)- "s Hertogen (Ned) 9-7. 9- 3. 9-2; Brumby (Aus) w.o. tegen Men- tink (Ned); Remeijnse-Vocetti 4-9, 10- 8, 9-6, 0-9, 9-5; Van der Pluym (Ned>- Waldron 9-0, 9-0, 9-1; El Aymir (Eg)- Scheffer (Ned) 9-5, 10-8, 9-2; Karan (Zimb)-Van Wijnen (Ned) 9-4, 9-1. 9- 2; Sherren (Zimb)-Veldkamp (Ned) 9- 5. 9-2, 9-5. Dames: Clonda (Aus)-Gillies 9-1, 9-1, 9-0; Cawthorn- Remijnse (Ned) 9-5, 9-3, 9-7; Hoogendoorn- Tracey (Bel) 3-0, Gurran (NZd)-Sommers (Ned) 9- 4. 9-6. 9-0; Gillam (Engeland)-Peters (Ned) 9-5. 7-9, 9-5. 10-8; I. van Zee- venhooven (Ned)-Straus (Eng) 2-9, 4- 9. 2-9. WIELRENNEN Parijs - Nice Eerste gedeelte van de tweede etappe (tweede deel ploegentijdrit): 1. Sean Kelly (Ier) de 108 km in 2.41.03 (met bon. 2.40.53). 2. Eddy Planckaert (Bel) z.t. (2.50.58). 3. Fran cis Castaing (Fra) z.t. (2.41.01), 4. Al fonso Gutierrez (Spa) z.t., 5. Domini que Lecrocq (Fra) z.t., 6. Ronny van Holen (Bel) z.t., 7. Jos Lammertink (Ned) z.t., 8. Luc de Decker (Bel) z.t., 9. Rudy Dhaenens (Bel) z.t., 10. Ber nard Hinault (Fra) z.t., 11. Jean-Philip- pe van den Brande (Bel)z.t., 12. Domi nique Garde (Fra) z.t., 13. Pol Ver- schuere (Bel) z.t., 14. Rudy Rogiers (Bel) z.t., 15. Jean-Luc Vandenbrouc- ke (Bel) z.t., 36. Steven Rooks (Ned), 37. Gerrie Knetemann (Ned), 40. Henk Lubberding (Ned). Algemeen klassement: 1. Lammertink (Ned) 7 uur 23 minuten en 23 seconden, 2. Eddy Planckaert (Bel) op 11 seconden. 3. Anderson (Aus), 4. Lubberding (Ned) op 0.12, 5. Nulens (Bel) op 0.24. 6. Rooks (Ned) op 0.25, 7. Le Crocq (Fra) op 0.27, 8. Peiper (Aus) op 0.35., 9. Bossis (Fra) op 36 seconden. 10. Walter Planc kaert (Bel) op 0.37; 17. Knetemann (Ned) op 0.58. 46. Van der Steen (Ned) op 1.48, 65. Schür (Ned) op 2.52; 75. VanderAerden (Bel) op 10.04; 77. Oosterbosch (Ned) op 10.15, 82. Keizer (Ned). 83. Klein (Ned) op 10.29. 89. Schipper (Ned) op 10.43, 90. Kleine (Ned) op 10.44. 94. Takens (Ned) op 10.53, 97. Hofland (Ned) op 10.57. Tirreno-Adriatico (eerste etappe, Pozzuoli-Frosinone over 189 km): 1. Jesper Worre (Den) 5.14.53 (5.14.48); 2. Tomml Prlm (Zwe) 5.14.53. 3. Jo han van der Velde (Ned). 4. Gerhard Zadrobllek (Oos) zelfde tijd als Prim, 5. Giovanni Mantovani (Ita) 5.15.13, 6. Roberto Caroli (Ita), 7. Renè Koppert (Ned), 8. Giuseppe Petlto (Ita). 9. Leo van Vliet (Ned), 10. Eddy Schepers (Bel), zelfde tijd als Mantovani. Algemeen klassement: 1. Worre (Den) 5.20,57; 2. Prim (Zwe). op acht seconden; 3. Bontempl (Ita). op 23 seconden; 4. Van de Velde (Ned), z.t.; 5. Zabrobilek (Oos). op 25 seconden; 6. Machler (Zwi). op 26 seconden; 7. Argentin (Ita) z.t 8. Van der Poel (Ned) z.t.; 9 Visentini (Ita) z.t.; 10. Fignon (Fra) z.t. VOETBAL Duits voetbal: Werder Bremen-Ein- tracht Frankfurt 2-3; Kickers Offen bach-Hamburger SV 0-4. IJSHOCKEY Nijmegen-Tilburg 9-4 (4-2, 4-1, 1-1). Promotie/degradatie: HYS-Kempha- nen 1-6 (0-0. 0-5. 1-1). Doelpunt HYS; Dave Morrison. ROTTERDAM Michiel Schapers heeft het niet zo slecht getroffen tijdens de loting voor het ABN-tennis- toernooi, dat volgende week in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden. Schapers, de enige Neder lander in het evenement, werd door actrice Linda van Dijck, die de loting verrichtte, gekoppeld aan de John Fitzgerald. Deze Australiër maakt weliswaar deel uit van het Davis Cupteam van zijn land, maar behoort met zijn klassering rond de vijftigste plaats op de we reldranglijst niet tot meest tot de verbeelding spreken de deelnemers in Rotterdam. Fitzgerald kan doorgaans op snelle banen goed uit de voeten, maar heeft het tra gere tapijt wat meer moeite om zijn spel tot zijn recht te laten komen. Er ligt derhalve een kans voor de Nederlandse kampioen, die slechts dank zij een gratis entreebewijs (wild card) tot het hoofd toernooi is toegelaten omdat zijn 118e plaats op de wereldrang lijst onvoldoende is. Als Schapers de eerste ronde doorkomt ont moet hij de als zesde geplaatste Gene Mayer. Vorig jaar trof Schapers de Amerikaan in de openingsronde. De Nederlander verloor toen na een imponerende start in drie sets: 6-0, 5-7, 1-6. Overigens is Schapers in ieder geval zeker van een bedrag van 5500 gulden, zijnde de premie voor een verliezer in de eerste ronde. Schapers verloor twee weken geleden in de eerste ronde van het toernooi in Madrid en kwam vervolgens het kwalifica tietoernooi van Brussel niet door, zodat zijn verwachtingen niet te hoog gespannen zullen zijn. „Het is geen slechte loting", aldus de Rotterdammer. „Maar om een ronde verder te komen zal ik sterk moeten spelen". Sterk bezet Het tennistoernooi in Rotterdam is behoorlijk sterk bezet. Met Ivan Lendl, Jim Connors, Vitas Gerulaitis, Kevin Curren en de winnaar van vorig jaar Gene Mayer kan Rotterdam bogen op een zeer goed deelnemersveld. Overigens kampte Ahoy ook dit keer weer met afzeggingen op het laatste moment. Niet van top pers, een mogelijkheid waarmee sceptici rekening hielden na de toestanden rond Vilas en zijn startgeld van vorig jaar, maar van wat mindere goden. Hoewel de eerste bal nog geslagen moet worden in Rotterdam en er altijd nog iets kan gebeuren op dat gebied, is het evenement kennelijk toch zo aantrekkelijk dat de topspelers zich naar het zich laat aanzien niets hebben aange trokken van de geruchtmakende aanklacht tegen Vilas van Ahoy' van vorig jaar en hun naam op het schema hebben laten zetten. Overigens zal Connors, die vorig jaar op het laatste moment ver stek liet gaan na een vroege uitschakeling in Brussel (waarna in allerijl Vilas nog werd „gecontracteerd"), pas woensdag in actie komen. De Amerikaan wil eerst morgen het huwelijk van zijn broer bijwonen en heeft gezegd pas begin volgende week naar Europa te komen. De loting voor het Rotterdamse toernooi, dat voor wat betreft de finaledag al is uitverkocht en waarvoor inmiddels al 51.000 kaarten over de toonbank zijn gegaan, leverde een aantal aardi ge confrontaties op. Zo mag Connors het al meteen tegen Brian Teacher opnemen, treft Gottfried Tanner en ontmoet Fibak Kriek. Enige problemen Rond Kevin Curren zijn overigens enige problemen gerezen. De Zuidafrikaan, eerder deze week in de eerste ronde in Brussel uitgeschakeld door de Belg Boileau en in Rotterdam derde ge- filaatst, kreeg dezer dagen toestemming om in Nederland te spe en. Maar vervolgens lieten enige actiegroepen tegen de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika weten volgende week demonstra ties te gaan houden tegen Currens aanwezigheid in Rotterdam. Curren, rond wie enige jaren geleden in Amsterdam ook al der gelijke tonelen ontstonden, is gisteren zelfs door de toernooidi- rectie van Ahoy' geadviseerd maar weg te blijven. Daar was gis teravond nog niet op gereageerd. Tomas Smid bereikte in Brussel de laatste vier door een zege op de Zweed Henrik Sundström, 6-0, 6-4. Ook de Zweed Thomas Högstedt haalde de halve finales. Hij versloeg de Belg Bernard Boileau met 6-4, 4-6, 6-3. Ivan Lendl plaatste zich ook, ten koste van Gene Mayer met 6-3, 6-4. John McEnroe volgde dit voor beeld door Johan Kriek met 6-3, 6-1 te kloppen. FRANK WERKMAN Ceulemans uitgeschakeld LEUVEN Raymond Ceule mans is uitgeschakeld voor de halve finales van de strijd om de Europese titel driebanden. De Belgische topbiljarter werd gisteren in Leuven duidelijk het slachtoffer van de nieuwe opzet, volgens welke biljart- toernooien nu worden ge speeld (in twee sets). Ceule mans moest donderdag al een set afstaan aan de Italiaan Morticeilo, gisteren boog Ceu lemans een set tegen gunste van de met satijnen hand- schoenen spelende Westduitser Müller, die zich wel voor de halve eindstrijd plaatste. Hetzelfde deed de Nederlan- 1 der Rini van Bracht door een zege op de zwakke Zwitser Burgener. In zijn poule eindig- de Van Bracht gelijk met de Belg Ludo Dielis. Dank zij zijn sterke start, donderdag tegen de Zweed Noren, gaat Van Bracht verder. Daarmee reha biliteerde hij zich enigszins na zich te hebben misdragen tij dens zijn partij op donderdag avond tegen Dielis. Houdt monden fris en mensen monter.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11