Die latten willen nog wel eens de andere kant opgaan Nieuw postkantoor Voorhout bijna klaar Samenwerking van bijzondere scholen in Noordwijkse regio REGIOfJOURINAAL GIPSVLUCHT INNSBRUCK—AMSTERDAM Direktie Woonruimteverdeling 4 weken gesloten 'LEIDEN ZeidóaOowiant VRIJDAG 9 MAART 1984PAGINA7 Bezwaar tegen muilkorven van honden jjJSlDERDORP De eigenaar van de honden !<jie eind vorig jaar door het college van B. en VV. van Leiderdorp als gevaarlijk werden aan gemerkt. is in verzet gekomen tegen het besluit dat de dieren alleen nog maar aangelijnd en ge muilkorfd op de openbare weg mogen komen. Zijn bezwaarschrift wordt op 13 maart door de jemeente behandeld. )e honden, twee bouviers, zouden vorig najaar «en pekineesje hebben doodgebeten. Volgens de Bgenaar ligt de schuld daarvan niet bij zijn die ren. maar zou het tragische ongeval hebben ilaatsgevonden door „paniekerig gedrag" van bazin van het kleine hondje. Katwijkse gewond bij aanrijding KATWIJK Een 26- jarige wielrijdster uit Katwijk is gisteroch tend met onbekend letsel in het AZL op genomen nadat zij op de kruising Juliana- laan Vreugde weg In dustrieweg was aange reden door een auto. De automobilist, een 41-jarige Katwijker, verleende de hoog zwangere vrouw geen voorrang. Valpartij motorrijder NOORDWIJKERHOUT Een 27-jari- ge motorrijder uit Noordwijkerhout is gistermiddag gewond geraakt na een valpartij. Het ongeluk gebeurde op de kruising Goweg/Langelaan nabij con grescentrum Leeuwenhorst. De motorrijder reed op de Goweg en kwam vanuit de richting Noordwijk. Een 83-jarige Wassenaarse automobi list, die op de Langelaan reed in de richting Sassenheim zag hem over het hoofd en verleende hem geen voor rang. De Noordwijkerhouter slaagde er in een botsing te voorkomen, maar zijn motor slipte en hij kwam ten val. Het slachtoffer is met onbekend letsel opge nomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. De motorfiets werd licht be schadigd. „Sociaal rechercheur geen heksenjacht" OEGSTGEEST „De uitvoering van de sociale wetten vereist ook een rechtmatigheidstoetsing", merkte burgemeester mr. Sj.H. Scheenstra gisteravond op. Aan de orde was de aanstelling van een „sociaal rechercheur" en de leden van de commissie al gemene en bestuurlijke aangelegenheden werd daarover hun mening gevraagd. Het voorstel om een dergelijke kracht aan te stellen, werd overigens uiterst zorgvuldig afgewogen. De libera len hadden er geen moeite mee om in te stemmen en de radica len om het duidelijk af te wijzen. De socialisten gingen „met pijn" akkoord en de christen-democraten min of meer ook. Het CDA-commissielid P. van Veen blikte even terug op de dertiger jaren toen controleurs de deksels van potten en pannen optil den.... Hij verwacht dan ook dat de sociale „raadsvrouwe" die men denkt aan te stellen een duidelijke taakomschrijving krijgt. Burgemeester Scheenstra zegde toe na een jaar de werkzaamhe den van de nieuwe functionaris nog eens te bezien. Daarbij stel de hij vast, dat van enige vorm van „heksenjacht" nooit en te nimmer sprake mag zijn. Duin brandje KATWIJK Een brandje in de Zuidduinen heeft gisteren ruim 100 vierkante meter duin vernield. De brand, die vermoedelijk is aangesto ken door kin deren, is door de Katwijkse brandweer geblust. VOORHOUT Het nieu we postkantoor van Voor- ïout nadert zijn voltooi- ng. Burgemeester M.Th. 'an de Wouw zal het kan oor vrijdag 16 maart ope- ïen waarna er van half icht tot half tien open ïuis wordt gehouden. Voor alle postzaken kan nen vanaf maandag 19 naart in het nieuwe kan oor terecht. nieuwbouw komt in de ilaats van het oude onderko nen in het pand naast het ge- neentehuis aan de Heren straat. Het pand zelf dateert uit 1920 en de PTT is er vanaf 1957 in gehuisvest. Al in de zestiger jaren bleek het .jasje" te krap en was er sprake van verplaatsing, niet alleen we gens ruimtegebrek van de PTT, maar vooral ook van ruimtegebrek van de eigenaar van het pand: de gemeente. Pas in 1982 kregen de plannen voor verhuizing gestalte in het bouwplan voor een nieuw postkantoor met vier boven woningen en de eerste paal werd op 11 februari 1983 ge slagen. Het nieuwe gebouw beslaat aan de straatzijde 22 meter en is tussen de 12 en 15 meter breed. De bestellerszaal is be rekend op een uitbreiding van de huidige vier naar tien be stellers in verband met de be bouwing van Oosthout. Daar naast zijn ook de administra tieruimte en de hal voor het publtek veel groter dan in het oude gebouw en is het kantoor voorzien van een zelfbedie- ningsruimte voor het publiek met twee telefooncellen waar van er één in de sluitingstijd bereikbaar is. Ook de postbus voorziening is uitgebreid. Voor de postauto's is het kantoor goed bereikbaar door de ruime inritten en ook komt er een parkeerplaats voor invaliden. ÏOORDWIJK De ichoolbesturen en direc- ies van de R.K. Witti- )rord-Mavo (Noordwijk), ie R.K. Leeuwenhorst- Mavo, het R.K. College ueeuwenhorst (Havo/V- NO), de Duindoornschool voor L.H.N.O. (Noordwij kerhout) en de KTS (Voorhout) hebben beslo- fn een contactgroep op te ichten. Deze samenwer- ng is het resultaat van indenlange voorberei- Ingen. De bij de contactgroep betrok ken besturen en directies ach ten het als hun gemeenschap pelijke taak er voor te zorgen dat een goede kwaliteit van de voorziening van bijzonder voortgezet onderwijs in de re gio Noordwijk/Noordwijker- hout/Voorhout blijft gehand haafd. Daarin past ook dat de bestaande schooltypen kunnen blijven bestaan en mogelijk zelfs worden uitgebreid. Het huidige regeringsbeleid beoogt voor het voortgezet onderwijs indikking en inkrimping, mede als gevolg van het da lend aantal leerlingen. Dit beleid, alsmede de even tuele invoering van nieuwe schooltypen (zoals bijvoorbeeld de middenschool) heeft bij de betrokken scholen de behoefte doen ontstaan via de nu opge richte contactgroep regelmatig overleg met elkaar te voeren. Afgesproken is dat de scholen elkaar op de hoogte houden van alle belangrijke ontwikke lingen. De betrokken scholen menen, dat zij in de huidige gezonde staat, een grote kans hebben op een succesvolle sa menwerking. Onderzocht zal worden welke samenwer kingsvormen tusseh twee of meer bij de contactgroep aan gesloten scholen mogelijk zijn. Hierbij zal met name gelet worden op de uitstromingsmo- gelijkheden tussen het lager beroepsonderwijs en de ver schillende vormen van alge meen vormend onderwijs (Mavo-Havo-VWO). De in het najaar van 1983 aangevangen studie naar de vraag in hoe verre een samenwerking tus sen de KTS, de Willibrord- Mavo en de Duindoorn-LHNO wenselijk zou kunnen zijn, zal mede in het overleg van de contactgroep worden betrok ken. lislukte inbraak gemeentekantoor ASSENAAR Inbrekers lebben in gisternacht ingebro- cen in het een jaar geleden ge- ipende gemeentekantoor aan le-Johan de Witstraat in Was- enaar. De daders hebben eerst jepoogd via de straatzijde het epouw binnen te komen door ien raam uit de sponningen te lalen, maar dat is mislukt. Jaarna zijn ze over de omhei- ling geklommen en hebben ien buitendeur op het terrein jeforceerd. Via een raam dat ij geopend hadden, haalden ij zuurstofcylinders, branders n toebehoren naar binnen. )p de etage werd daarna ge- irobeerd twee brandvrije kas- en open te branden. Bij één ast lukte dat, maar daarin be- ond zich geen geld. De daders ijn, voor zover nu bekend, onder buit en met achterla- ing van hun gereedschap ver rokken. laders gepakt na reeks van nbraken "EIDSCHENDAM Met de rrestatie van twee Hagenaars een reeks van 27 inbraken de Leidschendamse Vogel wijk opgelost. igelopen woensdag signa- erde een oplettende bewoner vee mannen in een brand- ang die al een keer eerder aren gezien ten tijde van een ibraak. Hij waarschuwde de )litie die het tweetal staande teld. Na onderzoek bleek dat in het bezit waren van in- rekerswerktuigen. Bij één an hen werd thuis een hoe- fheid gestolen sieraden igetroffen. Na verhoor be iden zij de inbraken. Het ek te gaan om een 23-jarige kgenaar, die in 1983 uit de angenis van Zutphen was mapt en nog altijd voort- luchtig en een 20-jarige Ha- enaar. Beiden zijn drugge- fuikers en pleegden diefstal- h om aan verdovende mid den te kunnen komen. De ibraken werden steeds laat in e middag of vroeg in de vond gepleegd. De Hagenaars Wden het vooral voorzien op W en sieraden. Met hun ar- ïStatie is negentig procent de inbraken opgelost en MARKT Voor het eerst werd de Sassenheimse weekmarkt gistermiddag in de Hoofdstraat gehouden. De plannen voor de verplaatsing ontstonden toen het winkelerf aangelegd zou worden. Dat winke- lerf is nu aangekleed en in gebruik en dus kon ook de markt verhuizen. Overigens is bekend geworden dat staatssecretaris Van Zeil donderdag 5 april 's avonds om zeven uur het Sassen heimse winkelerf officieel zal openen. Voorlopig leverde de markt gisteren een drukte van belang op, temeer daar de marktkooplieden de kraampjes feestelijk hadden aangekleed. Bovendien wordt er een loterij georganiseerd. Of de winkeliers en marktstandhouders echter na een tijdje tevreden zullen zijn met de nieuwe standplaats Is nog de vraag. Hier en daar werd namelijk al opgemerkt dat de ruimte tussen kramen en winkels wel erg smal is. Gestolen goed gedijt niet WASSENAAR Gestolen goed gedijt niet of: met gestolen brandstof is het niet Jekker autorijden. Dat heeft een autodief gisternacht in Wassenaar ondervonden nadat hij brandstof tapte uit een auto voor zijn gestolen sportwagen. Een paar straten ver der gaf de sportwagen de pijp aan Maarten. De politie vond die de sportwagen wat „slordig" geparkeerd in de Clematislaan en nam hem voorlopig in beslag ook al omdat kort tevoren uit die buurt aangifte was gedaan van diefstal van diesel uit een auto. Die diesel bleek in de sportauto te zitten, maar dat wagentje draait op een bezinemotor. Overigens bleek de sportauto afkom stig te zijn uit Eindhoven. INNSBRUCK/AMSTERDAM De witbesneeuwde bergen rijzen steil omhoog langs het witbesneeuwde vliegveldje van Innsbruck. Alleen de lan dingsbaan ligt nat te glimmen, wanneer de kolonne van ze ven ambulances en enkele taxi's de startbaan oprijdt. In nauwelijks een uur zijn zes tien onfortuinlijke winter sporters ingeladen en begint de DC 9 aan zijn terugtocht naar Nederland. De eerste gipsvlucht van dit jaar la ter dan gebruikelijk, omdat er met Kerst nauwelijks sneeuw lag arriveert één uur en twintig minuten later Op Schiphol. „Ik voelde me wel wat vlad- derig toen ik na een val weer op de ski's stond, maar ik ver wachtte natuurlijk niet dat de dokter de volgende dag ge scheurde kniebanden zou con stateren. Nou, toen heb ik maar gewoon twee weken in de zon gezeten. En volgend jaar ga ik natuurlijk weer naar de wintersport". Een be hoorlijk roodgebruinde me vrouw W.N. Wissink uit het Haagse Leyenburgh lijkt, een maal in het vliegtuig niet zo gebukt te gaan onder de bles sure, die haar toch al gauw zó'n zes weken in het gips zal houden. Al op de tweede dag van haar vakantie in Itter ging het mis. „Tja, een valpar- tijtje, je ski's willen er wel eens vandoor gaan, wanneer er een onevenheidje in de baan zit". Volgens dokter L. van Roze laar van SOS International, die de gipsvlucht organiseer de, zijn gescheurde knie- en enkelbanden nog de meest voorkomende blessures na de wintersport. Daarna komen de breuken. 99 patiënten van DC 9 naar ambu- Bananesplit Van Rozelaar: „Het is al zo vaak gezegd, maar wanneer iedereen nu eens gymnastie koefeningen deed, kan het aantal ongevallen met de helft verminderen. Maar je hebt ook die mensen, die 's avonds „lekker tralala" aan de borrel gaan, de volgende ochtend met knikkende knie ën op de latten staan en dan toch per se de hoogste afda ling willen nemen. Halverwe ge blijkt dan pas dat er iets mis is met de conditie. Maar dat dringt pas goed door, wanneer je op een besneeuw de helling ligt nat te worden". Ton, een besnorde dertiger uit Spijkenisse, was nou zo'n pechvogel die wel keurig zijn oefeningen had gedaan, maar van wie, toen hij eenmaal viel, de skibindingen niet los lieten. Krak, zei dus het bot van zijn scheenbeen en nog geen uur later lag hij in de operatiekamer. Want in no- time werd hij door twee hulp verleners in een plaatsje bij Zeil am See naar beneden ge skied, stevig vastgebonden op een zogeheten „bananesplit een vorkachtige slee. „Wil je wel geloven dat ik even de neiging had zachtjes te bidden, toen ik de helling afsuisde op die bananesplit. Je gaat namelijk achterwaarts naar beneden; je ligt dus met ie hoofd omlaag en zo'n afda ling van hooguit vijfhonderd gezegd dat ik waarschijnlijk in juni weer iets met mijn been kan doen, dus gelukkig kan ik in december weer op wintersport", aldus een laco nieke Ton, die de stewardess niet laat passeren zonder een tweede glas champagne van het blad te plukken. Aspirientjes Champagne is een van de kleine attenties die erbij ho ren, om de sfeer in het volge propte vliegtuig goed te ma ken. Er wordt weliswaar niet „en we gaan nog niet naar huis" gezongen, maar veel pa tiënten lijken opgelucht rich ting Amsterdam te vliegen. Dertien van de zestien „geval len" liggen op stretchers, bo venop de neergeklapte stoelen aan het raam. Zowel verple gend personeel als stewardes sen en medewerkers van SOS International draven met as pirientjes, kussentjes, dekens en de nodige spiritualiën van de een naar de ander. Voor zover dat mogelijk is tenmin ste, want gangpaden in vlieg tuigen blijken altijd te smal te moeten zijn. Temidden van al die drukte, eet Roger Appelo rustig zijn tweede saucijzen broodje. Deze 13-jarige Em- meloorder scheurde zijn scheenbeen, toen tijdens een afdaling zijn ski losraakte. Waarschijnlijk zat er sneeuw tussen schoen en binding. Jammer dat het aan het begin van zijn vakantie gebeurde, maar het scheelt Roger wel een week school. Na die week, krijgt hij loopgips. „Weet je", merkt Roger op, wanneer hij een plak cake uit het cellofaan ritst „Nu doe jij net of skiën zo gevaarlijk is. Maar dat is helemaal niet waar. De reis met de auto naar Oostenrijk toe (met name over de Duitse snelwe gen) is veel gevaarlijker. Nog afgezien dat je in Nederland op de fiets ook een ongeluk kunt krijgen". Aardigheidje Roger heeft in zoverre gelijk dat er jaarlijks maar liefst zes honderdduizend Nederlanders naar de besneeuwde hellingen trekken. Van vierjarigen tot zeventigjarigen, die er stuk voor stuk niet voor terugdein zen smalle latten te gebruiken om van boven naar beneden te komen. Toch moeten enke le honderden, die met auto of trein zijn heengegaan, met het vliegtuig terug. Een ambulan ce van bijvoorbeeld Inns bruck naar Nederland kost al gauw 2500 gulden, dus dan chartert de hulpverlenings dienst maar een DC 9 om alle verzekerden terug te halen. Dat maakt de zaak zo'n vijf tien procent goedkoper en bo vendien is het comfortabler. Familieleden kunnen ook mee, zij het niet onbeperkt natuurlijk. Als extra toegift wordt niet in een rechte lijn naar Amster dam gevlogen, maar in een wijde bocht over Zwolle, Le lystad en Flevoland. Een aar digheidje van Martinair, om dat het uitzicht nu fantastisch is en het weer in Oostenrijk de laatste twee dagen niet bij ster mooi. Te doen gebruike lijk geven patiënten en fami lieleden een luid applaus wanneer het vliegtuig op Schiphol over de baan taxiet. In de aankomsthal worden de passagiers verwelkomd met bloemen en „ach, wat jammer nou, doet het nog pijn?". JOOS PERSOON In een cirkel opgesteld, wachten de ambulances op Schiphol om de onfortuinlijke wintersporters naar hun woonplaatsen of ziekenhuizen te vervoeren. Hein van der Gaag Jazzpianist Hein van der Gaag treedt zondagmiddag op in het jazzcafé C. R. De Beurs, de domicilie van de Jazzclub Lisse. Bij hem zijn de inventieve bas van Dolf Del Prado en de soepele drums van Ruud Boo gaards. Als gastsolist zal één van Nederlands meest vooraanstaande tenorsaxofonisten optreden in de per soon van Ruud Brink. Aanvang drie uur. Kaarten zijn te koop bij de VVV-Lisse. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Prikslee Quirinus van der Vlugt, Nico en Gerard van Haestregt doen voor de Nieuwe Weteringse priksleeclub „De Gladde Ijzers", mee aan het Nederlands kampioenschap over tachtig meter. Dat wordt zondag gehouden op de Kunstijs baan „De Munt" in Alkmaar. Inlichtingen en opgave bij: N.L.' van Haestregt, Middenweg 9, Roelof arendsveen, tel. 01713-4462. Hans Magito Disc-jockey Hans Magito komt zondagavond met zijn A VRO's Top-Pop Disco Show naar Stompwijk. Vanaf negen uur kan men terecht in Het Blesse Paard. Hans Magito verzorgt de show met een collega. Eén man be dient de geluidsapparatuur, de andere gaat de zaal in, hetgeen schijnt bij te dragen tot goede sfeer. Halve marathon De Noordwijkerhoutse Strand Lopers hebben voor zondag alweer de elfde halve marathon georganiseerd. Ook kan er gelopen worden over 2.5, 6 en 12 kilometer. De inschrij ving (vanaf 9.00 uur) en start (11.00 uur) zijn bij De Schel ft aan de Maandagsewetering in Noordwijkerhout. Deelname aan die afstanden kost drie gulden, aan de halve marathon acht gulden. Er is kleed-, douche- en parkeergelegenheid aanwezig. Volksmuziek en Bal juwhuis aan de Voorstraat in Voorschoten. Het nog niet zo lang bestaande Bor speelt en zingt volksmu ziek uit Joego-Slavië, Italië, Nederland, Hongarije, Amerika, Roemenië, Bulgarije, Turks-Armenie, Tsje- choslowakije en Israël. Zowel dansers als musici zijn afkomstig uit Voorschoten en omgeving. Entree is gra tis. Pren tbriefkaarten De Prentbriefkaartenkring De Bollenstreek houdt zondag voor de derde maal een ruilbeurs in hotel De Branding aan de Rembrandtstraat 26 in Noordwijk aan Zee. De beurs is open van 10-17 uur, entree 1,50 (behalve voor kinderen), inclusief een speciale prentbriefkaart. Ook is er een exposi tie van 180 zeldzame kaarten uit Noordwijk en Katwijk. Recital Het koffieconcert in Muzenhof Leiderdorp wordt maandag verzorgd door de mezzo-sopraan Gaudi Gey sen en de pianiste Marica Mendelssohn. Aanvang 1Z30 uur. Op het programma staan onder meer Rosemonde van Poulenc, Goethe-liederen van Hugo Wolf. liederen van A. Roussel en Cinco Canciones Negras van Mont- salvatge. Entree f3. De Graaf Staatssecretaris L. de Graaf van Sociale Zaken komt maandagavond naar Noordwijk. Hij is dan te gast bij het CD JA afdeling Noordwijk en zal spreken over de jeugd werkloosheid. Dat gebeurt tijdens een openbare bijeen komst in De Beurs aan de Voorstraat vanaf 20.00 uur. Bilderdam De Stichting Oud Leimuiden/Rijnsaterwoude houdt maandag een dia-avond in het Bilderdamse café Blom. Er worden dia's getoond uit de periode 1900-1950. Aan vang is acht uur. Duinrell De directie van attractiepark en camping Duinrell in Was senaar is uitgebreid in verband met de snelle groei van de onderneming. De heer F.M. Walter is benoemd tot adjunct- directeur financiën en administratie en de heer C.J. Schoenmakers tot adjunct-directeur exploitatie. Beiden wa ren al enkele jaren werkzaam in het bedrijf als financieel adviseur en bedrijfsleider. (ADVERTENTIE) Aanstaande maandag 12 maart zal de Direktie Woonruimte verdeling voor de duur van 4 weken geheel gesloten zijn. Reden van de sluiting is de omschakeling naar een geautoma tiseerd registratiesysteem. Deze omschakeling brengt zoveel (extra) werk met zich mee. dat voor die periode geen afspraken gemaakt kunnen worden. Wel kan men 's-middags tussen 2 en 4 uur telefonisch infor matie verkrijgen. De medewerkers van de Direktie Woonruimteverdeling vragen uw begrip voor dit tijdelijk ongemak. Vanaf maandag 9 april zal het bureau weer open zijn en kunnen telefonische afspraken worden gemaakt via het nummer 254360.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7