gehoordgezien De muzikale stormloop van Australische Inxs RADIO/TELEVISIE EeidoeSou/iant VRIJDAG 9 MAART 1984PAGINA17 EUROPARLEMENTARIËR HANS NORD WINKELT OVER DE GRENZEN HEEN j HILVERSUM „Een potje Italiaanse olijven. Die kunt u best in uw keuken J gebruiken". Harry Remmers pakt de -'zuidvruchten van de plank en zet het potje in het winkelwagentje, dat euro parlementariër Hans Nord geduldig voor zich uit duwt. Een luchtige scène uit „Remmers ont- moet Hans Nord", zondag op de buis, 1 een aflevering uit een reeks ontmoetin- gen waarin hij het Nederlands publiek niet alleen iets wil vertellen over het Europees Parlement, maar in dit geval h< ook over de lijsttrekker van de VVD ta voor de verkiezingen van het Europees Parlement die in juni van dit jaar ge houden worden. Remmers over deze ontmoeting: „Ik heb getracht om het Europarlement zo dicht mogelijk bij de mensen te bren gen. Die scène is de supermarkt is daar een goed voorbeeld van. Wanneer de EG niet zou bestaan, dan zouden de su permarkten nog niet zo ontwikkeld zijn in Europa, vooral omdat er dan een hoop artikelen die we nu heel normaal vinden niet geïmporteerd zouden wor den". Nord is het met die gedachte van het Europarlent roerend eens: „Door de grotere openheid van de grenzen liggen er meer produkten in de winkel". John Hiatt op tournee op KRO-radio HILVERSUM Op woensdag 14 maart a.s. vindt in muziekcentrum Vredenburg in Utrecht een bijzonder popconcert plaats. John Hiatt en zijn band zullen van 21.00 tot 24.00 uur op treden en dit gehele concert zal recht streeks door de KRO-radio worden uit gezonden. Voor de gelegenheid zullen de KRO-programma s Demo en Roek- tempel op Hilversum 3 worden samen gevoegd om het gehele concert aaneen gesloten te kunnen brengen. De Amerikaanse zanger-songschrijver- gitarist-pianist John Hiatt werd gebo ren in Indianapolis. Op ziin achttiende vertrok hij naar Nashville waar hij ruim vijf jaar als songwriter werkte. Hij maakte in die tijd twee elpees die maar weinig mensen opmerkten en die rtu nauwelijks meer te krijgen zijn. Zijn derde, „Slug Line" (1979), werd door vele critici juichend ontvangen; John trad dat jaar voor het eerst in Neder land op in het voorprogramma van een andere groep. In 1981 stond Hiatt op nieuw op de Nederlandse podia, dit maal als gitarist in de begeleidings groep van Ry Cooder. De concerten die hij eind vorig jaar in ons land gaf, hele maal alleen met eigen gitaar-, piano- en mondharmonicabegeleiding, werden in superlatieven gerecenseerd. John maakt momenteel samen met zijn bege leidingsgroep, een Europese toernee waarbij ook Nederland wordt aange daan. SCHEVENINGEN „België? Als je op doorreis Ifbent en je knippert een ^keer met je ogen heb je rrhet gemist. Qua omvang «■heeft het iets van een bui- ^tenwijk van Sydney. Als k je je best doet, kun je er 3 een steen overheen gooien <3 en opvangen in Neder- tlland". Goed gehumeurd vertellen Michael Hutchence en Tim Farriss van de uit Australië af komstige Inxs (spreek uit: In Excess) over hun eerste erva ringen met Europa. De groep tourt momenteel als voorpro gramma van het Amerikaanse duo Hall Oates door dit we relddeel en lijkt vooral te moe ten wennen aan al die grenzen die steeds weer moeten wor den passeerd. Michael: „Wat, ^alweer een ander land, ik heb ?4net gegeten". Het tweetal laat in de saaie koffiebar/leeszaal van een Schevenings hotel de gebeur tenissen nog eens passeren. Tim lachend: „Europa is heel romantisch als je dat vergelijkt met Amerika. Ze zetten hier alle enkele bedden zó dicht bij elkaar, dat het een tweeper soonsbed lijkt", j Michael en Tim zijn het er grover eens dat de busreis door I Europa veel leuker is dan de 4 trip van Sydney naar Mel- j bourne. >4 Michael: „In Australië vliegen we dan ook altijd. Je zou de reis kunnen vergelijken met 4 een vlucht Amsterdam-Parijs, 'f We zijn wel blij dat we het j deze keer met de bus kunnen doen, want het zal waarschijn- lijk de enige keer zijn. We ho- el pen bij ons volgende bezoek, *Vover een paar maanden, min- 5,1 der van Europa te zien, maar Inxs: „Australië heeft altijd talent in huis gehad, het duurde alleen even voor ze het zelf wist". Populairste groep Inxs, die maandag (Ned. II om 19.12 uur) met de single „Ori ginal Sin" optreedt in het jon gerenprogramma „Je ziet maar", werd in 1979 in Sydney opgericht. Succes bleef niet lang uit, ook internationaal niet. Al snel na de oprichting speelden ze in Australië voor uitverkochte zalen en was de eerste top twintig hit „Just Keep Walking" een feit. Inxs wordt beschouwd als de popu lairste groep van Australië. Tim: „Niemand geloofde dat het eerste nummer een hit was toen we kortgeleden een feest je hadden vanwege „Original Sin". Ze zeiden: hoe bedoel je de eerste nummer één! Tot die tijd waren we zes of zeven keer in de buurt van de top tien geweest en één keer in de top vijf. Voor onze drie langs- pelers ontvingen we gouden platen, maar tot die eerste nummer één 'n feit was, von den we dat we onszelf nog nooit echt hadden bewezen". Waar Inxs in Australië drie jaar over deed, lukte in Ame rika in drie maanden. Tim: „Het Amerikaanse succes overviel ons. Al tijdens de eer ste show die we deden, waren er in het publiek mensen met eigen gemaakte Inxs-t-shirts en werd met sommige num mers luid meegezongen. Van de week gebeurde hetzelfde tijdens het concert in Den Haag. Toen we „Original Sin" inzetten, was het raak". Inxs, bestaande uit de drie broertjes Tim, Andrew en Jon Farriss, Michael Hutchence, Kirk Pengilly en Garry Gary Beers, gelooft dat het klimaat voor Australische bands de af gelopen jaren is verbeterd. Michael: „Tot voor kort waren de Australische platenmaat schappijen bang om contracten af te sluiten met groepen uit eigen land. Maar nu het me rendeel van hun inkomsten wordt verkregen uit Australi sche groepen en maar af en toe uit buitenlandse acts, is het als groep gemakkelijker ge worden een contract te krij gen. Er zijn ook veel kleine onafhankelijke platenlabels". Tim: „Bij een deel van het pu bliek leeft nog altijd de ge dachte dat als je van buiten Australië komt, je beter bent, voor grotere zalen hebt ge speeld en meer platen hebt verkocht. Door de houding van de Australische industrie, die haar producten nu beter begeleidt, verdwijnt langza merhand dit stigma. Daarom ook komen er steeds meer pro dukten uit Australië, die in andere delen van de wereld een succes blijken te zijn zoals films en platen. Neem de pop groep Men At Work, die gi gantische hits scoorde in Ame rika en Europa of Birthday Party, die het gezicht van de Engelse rock roll verander de". Geografisch probleem Michael: „Australië heeft altijd een geografisch probleem ge had. Het ligt aan de andere kant van de wereld. Japan is het dichtst bij, maar nog altijd zo'n acht uur vliegen. Die iso latie heeft zijn positieve kan ten. We staan bloot aan allerlei invloeden, zowel Amerikaanse als Japanse, Europese als En gelse. Het heeft ook het gevoel van samenhorigheid ver sterkt". Tim: „Wat mij bijvoorbeeld in Amerika stoorde, was dat groepen onderling nauwelijks contact hebben. In Australië is het heel gewoon als verschil lende bands met elkaar een biertje gaan drinken aan de bar". Michael: „Er bestaat onderling ook niet zo'n concurrentie. Het komt regelmatig voor dat er muzikanten in mijn huis sla pen omdat ze geen hotel kun nen betalen. Ze staan ook vaak te liften langs de weg van Sydney naar Melbourne Tim: „Het aardige van Austra lië is, dat ie als muzikant een boterham kan verdienen, zon der dat je Sydney of Melbour ne verlaat. In het weekeinde maar ook op een door-de- weekse dag kan het publiek kiezen uit zo'n tachtig plaatsen waar groepen optreden... al leen al in Sydney". Zeven shows Ook de Australische televisie biedt groepen de mogelijkheid hun muzikale gezicht te laten zien. Tim: „Er ziin wekelijks zeven shows op televisie waar in video-clips worden ver toond en waarin interviews met groepen zijn te zien. Toen we onlangs in Amerika arri veerden, zeiden verschillende mensen tegen ons: geweldig hé, dat wij MTV (Music Tele vision) hebben. Maar ik was opgegroeid met het kijken naar video-clips op televisie, dus niet zo onder de indruk". Michael: „De ontwikkeling die momenteel in Amerika gaande is, waarbij steeds vaker de uit gebrachte single wordt gede gradeerd tot een soort sound track bij de video, heeft bij ons 'tot gevolg gehad, dat onze clips steeds rommeliger werden. We nemen ze in een paar uur op in iemands tuin of op het strand. De clip van een van onze volgende singles wordt een parodie op al die prachtige dansscènes in de videos van Michael Jackson, Pat Benatar en Billy Joel. We nodigen dan een aantal heel slechte dansers uit, die bij het dansen hardop moeten tellen om nog een beetje in de maat te blijven. Waar het in deze business al tijd weer op neer komt, is je eigen geweten te volgen. Dat is de enige manier om te over leven". HANS PIËT JASPERIEN Jasperina de Jong, na af loop van twee seizoenen theatervoorstellingen met de musical „Fien" momen teel druk bezig met de op namen voor KRO-tv van dezelfde musical, krijgen we de komende winter in weer een andere rol te zien. Samen met regisseur Jan Keja treft zij voorbereidin gen voor de opvoering in vrije produktie van het to neelstuk „Extremiteit". Bij zonderheden daarover ont breken verder nog, maar zij werden het wel eens over de inhoud van dit Britse stuk en hebben het intussen ,in handen gegeven van een vertaler. Na cabaret bij Lu- relei, eigen shows en een showrol als „Fien" in de ge lijknamige musical gaat Jas perina nu ook teneelspelen en andere facetten in haar toneelpersoonlijkheid aan spreken. CLIFF De blijkbaar eeuwig jeugdi ge Cliff Richard komt vol gende week zaterdag naar de Dordtse Merwehal om het showbizzquizprogram- ma van Ron Brandsteder op te luisteren. Hij wordt in zijn kielzog overigens ge volgd door Helen Shapiro, want die heeft toegezegd ook te zullen komen. Tot meerdere eer en glorie van het programma, waarin op nieuw drie kandidaten van de showtrap zullen komen afdalen teneinde met elkaar te wedijveren om de titel „showster" van de maand. Nu staat Cliff in de aankon diging van dit gebeuren omschreven als een artiest van de oude stempel, mét wie je jeugdige kijkers niet lastig mag vallen. Daar moet iets tegenover staan. En daarvoor is de keus ge vallen op Jimmy Cliff, de reggaezanger met onlangs nog een grote hit en daar door een stuk moderner dan Cliff Richard, die om hoog kwam op de wolken van de softpop. JOHAN Oudgediende Johan Bode graven komt op NCR V-ra dio praten over dertig jaar flonkerend radio- en tv- werk. Binnenkort hoopt hij zeventig te worden. In zijn beste jaren liet hij het kijk en luistervolk „Mastklim- men" en zich onderdompe len in „Spraakwaterval". Dit alles tot vermaak van het publiek. Daartussendoor verloor hij charitatieve doe len niet uit het oog. Hii klopte veel mensen veel geld uit de zak bij acties als „Haak in", „Geven voor le ven" en „Beurzen open, dij ken dicht". Dit gaat alle maal opgehaald worden op donderdag 22 maart in „Globaal" tussen half twee en vier uur via Hilversum 1. Men kan hem telefonisch vragen stellen.Vlot van de tong als Johan is, zal men hem niet snel met de mond vol tanden aantreffen. i Het proces Orson Welles, het wonderkind van de Amerikaanse film, die Imet zijn eersteling „Citizen Kane" In 1941 als acteur èn re gisseur al meteen geschiedenis maakte, groeide in 20 jaar tijd uit tot het enfant terrible van de film. Een man met grootse ^plannen, die echter even zo vaak op een financieel fiasco w uitliepen. Een genie, dat op 23- T, jarige leeftijd in 1938, heel LAmerika in paniek bracht met °/een realistische radio-uitzen- *ding van H.G. Wells' „War of 'rthe Worlds". De verfilming van wKafka's „Het Proces" uit 1962 Jnet een indrukwekkende rol bezetting, waarin naast de zeer Nadrukkelijke aanwezigheid ™Van de heer Welles zelf, ster- *7jen als Anthony Perkins, Jean ne Moreau, Akim Tamiroff, J*Romy Schneider en Madeleine 'PRobinson zijn te zien, was een /[artistiek hoogstandjemaar "ri"jeen commercieel succes. Een TOJoegoslavische schoenfabri kant, die zijn kantoorruimte ™1net de talloze schrijfmachines w ter beschikking stelde voor de yopnamen, moet nog steeds zijn Ageld krijgen... Wel wist Welles :§de beklemmende sfeer op te slróepbn van een man - Joseph a[K. - die beschuldigd wordt van en later veroordeeld wordt voor een misdrijf, dat hem noch de toeschouwer duidelijk wordt. 2330 uur Nederland 1. Aktua special De „affaire Van Bemmelen", 'de veelbesproken euthanasie •van prof. Rein van Bemmelen en zijn vrouw Lucie Clara, •ft Wibo van de Linde van- je zijn persoonlijke relatie iet het echtpaar niet losgela- »i| ten. torgen verschijnt een tweede fecial over de zaak, getiteld iDe vos en de twee duiven", •raan voorafgaand wordt \navond nog een keer de eer- e special van 7 januari j.L «Zij moest eerst..." uitgezon den. De Van Bemmelens had- »iden vorig jaar afgesproken een mtinde aan hun leven te maken. é'Lucie moest het eerst gaan, d omdat zij een zwakke maag 4.-bad. Zij stierf inderdaad op 2 a maart 1983, maar haar man wtgde niet. Een half Jaar later ft, hertrouwde hij zelfs en stierf in i,l november 1983 een natuurlijke V dood. 4 21*30 uur nederland 2. Nederland De vorige maand overleden Ronnie Bierman met naast haar Rijk de Gooyer in het blijspel „Quitte of dubbel". Ned. II om 19.50 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Een paard in de hand (7, slot). Serie over de rui tersport. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, En gelse serie. Afl.: Bezoekers. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels (18). 18.40 Stickers, stokpaardjes en standpunten (5). KRO 18.55 Candy, Candy, teken filmserie. Afl. 3: Tot ziens Annie. 19.15 Cruijff en Co. Afl.: Kap pen en draaien. Presentatie: Johan Cruijff en Dieuwertje Blok. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers, Engelse se rie. Afl. 4: Een archiefmede werker wordt door een on zichtbare man neergesla gen. 22.05 Hallo Larry, Amerikaan se serie. Afl. 3: De verloofde van Harry's ex-vrouw komt op bezoek om kennis te maken met Diane en Ruth. 22.30 De ver van mijn bed show, programma over Derde Wereld zaken. Pre sentatie: Han van der Meer. De ontwikkeling van de Derde Wereld staat of valt met een onontbeerlijke middel: transport. Gebrek aan wegen in welke vorm ook betekent geen vervoer, waardoor o.a. economisch verkeer onmogelijk wordt. Landbouw als nationaal product kan pas vruchten afwerpen als er wegen zijn. Dit is een van de onderwer pen, waarover „De ver van mijn bed show" zal gaan. NOS 23.25 Journaal. KRO 23.30-01.25 Het proces, Ame rikaanse speelfilm van Or son Welles naar de gelijk namige roman van Franz Kafka. Met: Anthony Per kins, Jeanne Moreau, Romy Schneider en Orson Welles. (Zie toelichting). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 De eerste de beste. Bij zondere records en vreemdsoortige prestaties. 19.50 Quitte of dubbel, herha ling komedie van Frank D. Gilroy. Met: Ronnie Bier man, Rijk de Gooijer, Jan Vreeken e.a. Regie: Berend Boudewljn. Over de relatie tussen twee mensen die beiden niet zeker weten of zij zo'n relatie wel willen of aankunnen. 21.30 TROS Aktua Special. Herhaling documentaire „Zij moest eerst...". (Zie toelich ting). 22.10 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Het laatste avondmaal. Eerste deel Cubaanse speelfilm (1976). Tijdens het dieptepunt in de geschiede nis van de slavernij bezoekt een zeer rijke en godsdien stige graaf (Nelson Villagra) zijn suikerriet- plantage. De ontmoeting met zijn slaven beroert zijn geweten. NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschlchten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Horizont in Flammen (Fire), Amerikaanse speelfilm uit 1977. Re gie: Earl Bellamy. In de bosrijke staat Oregon breekt In de buurt van Sllver- ton een alles verwoestende brand uit, als de strafgevangene Larry Durant (Neville Brand) en zijn medegevange ne Frank (Erik Estrada) een vuurtje aanleggen om te kunnen vluchten. De vlammenzee bedreigt het stadje en brengt veel mensen In levensgevaar. 22.00 Schwerter zu Pflugscharen, reportage over de kerk In de DDR. 22.30 Tagesschau, met verslag uit 23.00 Heut' abend... Vanavond: Liv Ullmann. 23.45 Abschied vom Frieden (1), se rie naar de roman van F.C. Welskopf. Met: Horst Schulze. Angelica Domro- se. Angellka Waller e.a. Regie: Hans- -Joachlm Kasprzik (herh.). 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Pat und Patachon: Die Wolfs- 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reporteges. 20.15 Der Alte, politieserie. Afl.: Vol ledige bekentenis. Met: Siegfried Lo- witz, Michael Ande e.a. Karin Wollank werkt op het kantoor van een bouw materialen-firma. Als secretaresse en geliefde van haar chef heeft ze toe gang tot alle geheime Informatie. Als haar wegens moord gearresteerde man Eddy voor een weekend naar huls mag, wordt korte tijd later het geldtransport van de firma overvallen en de chauffeur neergeschoten. 21.15 Der Sport-Spiegel: Zellulol- dartisten. 21.45 Heuts-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Sport am Frsitag. 23.15 Edgar Allan Poe: Der Rabe Duell der Zauberer (the Raven), Amerikaanse speelfilm uit 1962. Re gie: Roger Corman. Op een dag stelt dr. Scarabus (Boris Karloff) zijn Ietwat praatzieke rivaal Bedlo (Peter Lorre) buiten gevecht door hem in een raaf te veranderen. Het toeval wil, dat de vriendelijke tovenaar Craven (Vincent Price) dezelfde raaf In zijn huls krijgt en met de meest vreemde wensen van de vogel wordt overladen. 00.35 Heuta. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus biologie. 18.30 Hallo Spencer. Afl.: Wo 1st Kasl? 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Tler-report: Arche 2000. 21.00 Sonnenhaus, bijzonder project van drie achitecten. 21.45 Lendeespiegel: Lebensbilder portret van „Der Slechter Willi". 22.15 Der Dokter und das liebe Vieh (9), herh. 23.00 RockpalasL Met: Little Feat (herh.). 00.30 Journaal. BRT 1 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... 18.30 Reddingsteam (22), jeugdserie. 19.20 Programma van de Vlaams- -Nat. Omroepst. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Het verzet (2), serie. 21.15 Dood in eigen rangen (1), ze vendelige serie. Deze nieuwe Engelse detective-serie werd vervaardigd naar de klassieke roman van de misdaad koningin P.D. James „Death of an ex pert witness". In de eerste aflevering wordt inspecteur Dalgliesh (Roy Marsden) naar een eenzame streek in Oost-Engeland geroepen. In een auto Is het lijk van een Jonge vrouw gevon den. Dalgliesh wordt erbij gehaald, omdat hij met een zaak bezig is, waarin vier slachtoffers op identieke wijze werden vermoord. 22.05 Gezondheid, magazine (herh.). 22.45 Jounaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Elektron-Live (12), collage van twee live-concerten: 1. Lawl Ebbel. 2. The Kids. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Premiere, fllmnleuws. 21.05 Tennis vanuit Vorst. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, Informatief magazine. 21.05 Classlque du Cinema: Les Monstres attaquent la villa (Them), Amerikaanse film uit 1954. 22.40 Journaal. 22.55 Memo-Sud, culturele agenda. TV 5 19.00 Programmes pour la Jeunesse. Onderwerpen: Le chansonnier de pa pier. Raconte quand tu ètals petite en La cuisine voyageuse. 19.30 Ciné 16. Un Jour entre chiene et loups. Film over een jong stel dat na een auto-ongeluk betrokken raakt bij hekseri). 21.40 L'oiseau Lyre. Documentaire met een visuele nagedachtenis aan de dichterJacques Prévert. Barry Foster speelt de rol van Maxim Howarth in de eerste aflevering van „Dood in eigen rangen". BRT 1 om 20.20 uur. Engeland Peter Finch in zijn rol van ad miraal lord Nelson in de Britse film „Bequest to the nation". ITV om 00.05 uur. BBC 1 16.50 The magic roundabout, kin derprogramma. 16.55 Play school: it's Friday. 17.20 Laurel en Hardy, slapstick. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Wildtrack, natuurserie. 18.05 Grange Hill, kinderserie. 18.35 The Wombles. 18.40 Sixty Minutes. 19.40 Dr. Who, SF-serie. 20.05 International Superstars. 20.55 Sharon and Elsie, tv-serie. 21.25 We got it made, comedy-serie. 22.00 Journaal en weekend-weerbe richt. 22.25 Remmington Steele, Ameri kaanse tv-serle. 23.15 The further adventures of Luc ky Jim, tv-serie. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 Darling, Engelse speelfilm uit 1965. Met Julie Christie, Dirk Bogar- de. Laurence Harvey e.a. Regie: John Schlesinger. BBC 2 18.05 Tv-cursussen. 18.35 Nieuwsoverzicht voor slecht horenden. 18.40 Just my luck, speelfilm. Met o.a. Margaret Rutherford. 20.05 ORS '84, gevarieerd magazine. 20.45 The World About Us, natuurse rie. 21.35 Gardeners' world, voor de tul- 22.00 MASH, Amerikaanse serie. 22.25 Whicker, gevarieerd program ma. 23.05 Waving to a train. 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 Whistle Test, popmuziek. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Emu's world. 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19 00 About Anglls. 20.00 The Zodiac game. Quiz met Tom O'Connor. 20.30 Hardcastle A McCormlck. 21.30 The other 'art. 22.00 Schroud for a nightingale. Se rie van P.D. James. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Bequest to the nation. Britse film (1973). 02.10 Sea pictures. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC: 10.00 Pro grammeren met Pascal, herh. les 13. 10.30 Latijn; taal en cultuur van de Romeinen, herh. les 18. 11.00 Fedu- co: Buter, brea en griene tsiis (19). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagensthe- men. 10.23 Horizont in Flammen. herh. speelfilm. 12.00 Umschau. DUITSLAND 3 RTBF 1 10.05 Memo-Sud, culturele agenda. 10.35 Interwallonlë: Paravosotros. 11.05 Informatix (1), informatieve se rie. 11.35 Fitness Dance, samenvat ting. 12.00 Le plat du jour: Groente. BBC 1 07.20-09.25 Tv-cursussen. 09.35 Godzilla, kinderserie. 10.00 Saturday Superstore, kinderprogramma. BBC 2 07.25-16.10 Tv-cursussen. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Stingray. 11.30 The Saturday show. 13.15 The world of sport. Ernest Borgnine speelt de ont snapte gevangenen Sam Bris bane, die verantwoordelijk is voor de grote brand in „Fire". Duitsland 1 om 20.15 uur. Mor genochtend Duitsland 1 om 10.23 uur. Maartje van Weegen draait platen en bespreekt het bin nen- en buitenlandse nieuws in „Echo-magazine". Hilversum 1 om 18.06 uur. HILVERSUM 1 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (18.35 Kruispunt-interview). 19.02 Le venslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 2102 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: True light. HILVERSUM 2 (16.30 en 17.30 Nwa. 17.36 Dingen van de dag.) (16.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van GPV. Overh.voorl.: 18.30 Tekst en uitleg. VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Vrijwllliggerswerk. Fedu- co: 22.00 Open School-Thema 17: Uitstallen en diefstallen (herh.) NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout In de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 (16.30 Popjournaal. 17.30 Concertagenda) NOS: 18.04 De avondsplts. VOO: Bart en de Zwart. 22.02-Countdown Cafe. HILVERSUM 4 16.00 De tweede be weging: hedendaagse muz. NOS: 20.00 Europees Conc. Podium. Radio Symfonie Orkest Frankfurt, met so list: Klass. muz. (In de pauze: ca. 20.55 Muzlekspiegel). 21.45 Horizon. 22.30 NOS-jazz. HILVERSUM 5 (Vla AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. 19 02 Bulletin In het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND tot en met 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws In aanslui ting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversuml (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua. 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Stickers, stokpaardjes en standpun ten. herh. afl. 4. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospet- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7 02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo. kin derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattlnale. 11.30 In plaats van... RADIO RIJNMOND 10.03 Nws en weekagenda. 10.30 Weekonderwerp.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17