Arie Hassink: meer last van fiscus dan van concurrentie Eddy Plankaert winnaar bij vergissing Rini van Bracht misdraagt zich sportuitslagen Ministerszoon betrokken in voetbal schandaal il SPORT QüdóC-QouAant VRIJDAG 9 MAART 1984 PAGINA 15 Kamervragen over Spelen in 1992 DEN HAAG Staatssecretaris Van der Reijden (WVC) moet I donderdag in de Kamer verschij nen om uitleg te geven over een eventuele bijdrage van de rijks- li overheid aan het houden van de Olympische spelen van 1992 in ons land. Hierom heeft het Ka- i merlid Schutte (GPV) gevraagd. Schutte wil van de bewindsman weten in hoeverre de rijksover- t heid al betrokken is bij de aan melding van Rotterdam en Am sterdam om de spelen te organise ren. Verder wil hij weten of de spelen inderdaad alleen kunnen doorgaan met een belangrijke fi nanciële bijdrage van de overheid. KNSB wil wegblijvers NK-sprint straffen AMERSFOORT Het dagelijks bestuur ad in terim van de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond (KNSB) heeft zich beraden over de afzeggingen van een aantal leden van de nationale selecties voor deelneming aan de nationale titelstrijd sprint, die destijds op ver zoek van de trainers voor het komende week einde zijn vastgesteld. Het interimbestuur spreekt in het licht van de gemaakte afspraken met de beleidsgroep training zijn misnoegen hierover uit en zal het op 31 maart te kiezen dagelijks bestuur in overweging geven maatre gelen te treffen tegen diegenen, die om andere dan medische redenen niet aan de start zullen verschijnen. Vorige week gaven onder meer Hilbert van der Duim, Yep Kramer en Frits Schalij te kennen, dat zij niet aan de sprint- kampioenschappen deel zouden nemen. SANTOSASNEL UITGESCHAKELD KOPENHAGEN Uun Santosa is tijdens het toernooi om de open bad mintonkampioenschappen van Dene marken in Aalborg in de eerste ronde uitgeschakeld. Santosa verloor in twee games van Sompol Kukasemki uit Thailand. De cijfers waren 5-15 7-15. In de tweede ronde ging de winnaar overigens ten onder tegen de Deen Jens Peter Nierhoff (12-15 15-5 10-15). Ook in het damesenkel spel was er geen succes weggelegd voor de Nederlandse speelsters. Eline Coene verloor in twee snelle games van de Engelse Helen Troke: 2-11 0-11. Astrid van der Knaap, die tegen de Taiwanese Sherry Liu aan had moeten treden, trok zich terug. Robert-Jan Anjema door eerste ronde DEN HAAG Robert-Jan Anjema, die twaalf maal de nationale titel veroverde, heeft giste ren zonder al te veel moeite de eerste ronde van het Staal Squash Masters overleefd. Anje ma versloeg Johan van der Velde met 9-4, 9-6, 9-3. Hij ontmoet vanavond in het gebouw van HSRC aan de Haagse Klatteweg de Nederland se bondscoach Brian Barnett uit Nieuw-Zee- land. Peter Noordhuis had in de eerste ronde geen moeite met Lucas Mentink: 9-0, 9-2, 9-2. Leo Mentink versloeg Cas Smit in vier sets: 9-7, 9-4, 6-9, 9-6. Jacob Remijnse wees Peter Kooi- stra overtuigend terug met 9-0, 9-4, 9-0. Bij de dames had Ineke Zevenhoven een bye en zij ontmoet vanavond de Engelse Martine Le Moignan, die als vijfde op de wereldranglijst staat genoteerd. Liz Gijsbers bleek verder niet sterk genoeg voor mej. Gillies: 2-9, 9-5, 5-9, 3-9. Rooks overgeheveld naar „rondenploeg" CHALON-SUR-SAONE Peter Post heeft besloten Steven Rooks niet af te vaardigen naar de klas sieker Milaan-San Remo op za terdag 17 maart. De overige acht renners uit Parijs-Nice starten wel in de „Primavera". Rooks wordt volgende week overgehe veld van de „klassiekersploeg" naar de „rondenformatie". De Noordhollander gaat met de Belg Ludo de Ceulenaar, Theo de Rooy, Gerard Veldscholten, Gert-Jan Theunisse, Johan Lam- merts. Bert Wekema en - als hij hersteld is van zijn sleutelbeen- breuk - Peter Winnen naar de Catalaanse Week. BRUSSEL Alexis de Clercq, de zoon van de Belgische minister van financiën en vice-pre mier Willy de Clercq, blijkt betrokken te zijn bij malversaties, die het bestuur van de voetbalclub AA Gent heeft uitgevoerd. Alexis de Clercq, lid van het bestuur van de voetbalclub, en vijf van zijn mede-bestuurders werden woensdag door de bij zondere opsporingsbrigade van NEEDE Al bijna de helft van zijn leven fietst de 33-jarige Arie Hassink nu voor de ploeg van Her man Krott. De coureur uit Neede begint morgen tij dens de Ster van Zwolle aan zijn zestiende seizoen als wielrenner. Nog altijd ambitieus voelt Hassink er weinig voor zich al door een jongere generatie te laten overklassen. Toch lijkt het tijdstip dichter bij dat hij de fiets aan de kant zet. Niet omdat hij als eigenaar van een sportzaak steeds meer mnoito moet doen om in de va- top te blijven meek- oersen. Het klimmen der jaren de concurrentie bezorgen minder problemen dan de dezer dagen kreeg Arie in een gesprek rpe'. een belastingconsulent te ho ren dat hij met terugwerkende kracht vanaf 1978 voor een jaarlijks netto bedrag van f 2000 zal worden aangeslagen, omdat hij de laatste seizoenen gemiddeld rond de ƒ3500 zou hebben bijverdiend in wieler wedstrijden. Hassink: „Zo sport bedrijven als amateur, dat hoeft van mij niet, dan maak ik er liever een eind aan. De liefhebberij gaat er op deze manier af. Als ik geen ei gen zaak had gehad zou ik nergens last van hebben ge had. Nu moet ik alles wat ik bij elkaar fiets als extra in komsten opgeven. Dat wil ik wel, maar dan moeten ook alle onkosten worden verrekend. Er zijn me eerder nooit bewij zen gevraagd, nu zou ik nog bonnen van zes jaar geleden moeten kunnen overleggen. Het is toch logisch dat je voor en na een wedstrijd wat drinkt, dat je weieens een pa tatzaak ingaat om wat te eten? Daar heb je toch geen bonnen meer van. Ik verdien echt niets aan dat wielrennen, maar om een beetje te kunnen fietsen moet ik nog belasting gaan betalen ook. Ik ga dat geld voor de fiscus niet uit mijn eigen zaak halen. Dan moeten ze mijn materiaal, de fietsen, maar meenemen en verkopen". Toch ambitie Voor het eventueel zo ver komt gaat Arie Hassink deson danks met ambitie aan een nieuw seizoen beginnen. Op nieuw staan bij hem Olympia's Ronde en het nationaal kampi oenschap centraal, zoals de laatste jaren gebruikelijk. In 1983 presteerde hij tijdens bei de evenementen naar behoren, zonder evenwel in de prijzen te vallen. „In Olympia's Ronde heb ik drie dagen met koorts gereden en tot overmaat van ramp viel ik in Harderwijk van een trap af, waardoor ik met een gekneusde schouder verder moest. Desondanks was ik met mijn dertiende plaats nog vierde of vijfde Nederlan der. Best redelijk dus. Daarna heb ik me volledig op het NK in Geulle gestort". Op de Limburgse heuvels was hij aanvankelijk een van de uitblinkers tot hij plotseling moest afhaken met kramp. „Eigen schuld", vindt hij, „want ik had het de hele week behoorlijk druk gehad met staand werk onder grote hitte,. Ik heb toen mijn zouten niet voldoende aangevuld. Op een gegeven moment reed in ik Geulle bovenaan de klim en wilde ik de kop overnemen van Bert Wekema. Toen kreeg ik twee enorme ballen achter in de benen, ik viel zo van de fiets". Hassink beseft dat de jaren langzamerhand gaan tellen. zeker nu hij voor trainingeh voornamelijk is aangewezen op de avonduren en de zaak voorrang heeft. „Ik leef van seizoen tot seizoen. Momenteel gaat het goed, al moet je zo'n eerste wedstrijd afwachten om te weten hoe het met de vorm is. Zo'n opening van het sei zoen is altijd moeilijk. Ik hoop dat er tijdens de Ster behoor lijk wat wind staat. Vaak krijg je dan direct een schifting en dat maakt alles eeen stuk ge makkelijker". Pure liefhebberij „Wielrennen is nog altijd pure liefhebberij voor mij", ver volgt Arie Hassink, en dus heeft hij dat er graag voor over. Wat dat betreft stoort hij zich wel eens aan de huidige generatie topsporter, die mis schien wel te vaak in een ge spreid bedje terecht komt. „Met mijn mentaliteit heb ik Arie Hassink: na een lange wielerloopbaan nog steeds optimaal gemotiveerd. het er wel eens moeilijk mee, die strookt niet altijd met de instelling van de jeugd van te genwoordig. Niet voor niets zie je ook bij de profs weinig jongeren echt doorbreken". „Bij wielrennen komt zo onge looflijk veel kijken, daar heb je geen benul van. Maar ze hoeven van mij niks aan te ne men, want ik hoef geen be roepsrenner te worden, ik heb mijn beste tijd gehad. Natuur lijk is het waar, dat karakter en natuurlijke aanleg vaak niet zij te combineren. Bij Ber nard Hinault is dat wel het ge val, bij Eddy Merckx gold het nog sterker. Maar er zijn te genwoordig renners, die alleen maar een tijdrit of bergop kunnen rijden als ze in hun oren discomuziek horen. Dan vraag ik je". Eddy Planckaert brengt hier de eerste etappe van Parijs-Nice op zijn naam, zijn elfde zege in het nog zeer prille wielerseizoen. PLOEG POST ZO STERK, DAT FOUTEN NIET WORDEN AFGESTRAFT CHALON-SUR-SAONE De nieuwe ploeg van 'Peter Post is aan het be- .gin van het wielerseizoen ,zo oppermachtig, dat zelfs kardinale fouten onge straft blijven. In de eerste etappe van Parijs-Nice be haalde de Belgische sprin ter Eddy Planckaert zijn elfde overwinning in één maand. Het was niet eens de bedoeling. Planckaert wilde knecht spelen en werd opnieuw als winnaar gekust. r zo tegen zijn wil ging Bert Oosterbosch een nieuwe witte leiderstrui ophalen om hem een uur later weer te -t moeten afstaan. De eerste positie in het algemeen klas- jsenaent interesseerde hem trouwens totaal niet. Wat ging er allemaal ver keerd dat zo'n voortreffelijke aflpop kreeg? De opzet was dat Eric Vanderaerden de eerste etappe van Parijs-Nice 0P-zijn naam zou schrijven. De. onge Belgische vedette had een opsteker in de vorm van een overwinning brood nodig. Hij had machteloos •kweten toezien hoe ploegge noten en tegenstanders lang zaam in vorm kwamen in Zuidfranse, Spaanse en Ita liaanse voorbereidingswed strijden. De Belgische wieler bond wilde hem geen start bewijs verstrekken, omdat hij verplichtingen jegens een - inmiddels failliet verklaar de - Belgische sponsor zou hebben. Pas vorige week werd Vanderaerden „fietsge rechtigd" voor de Japanse sponsor "van Peter Post. In de eerste etappe van Pa rijs-Nice over 172 kilometer tussen Avallon en Chalon- -sur-Saone zou de hele ploeg zich voor hem inzetten. Eddy Planckaert, inmiddels dik te vreden met tien overwinnin gen waarbij de Omloop Het Volk, zou na het voorberei dende werk van Jos Lam- mertink de sprint aantrek ken voor Vanderaerden. Volgens het routeboek zat er 200 meter voor de eindstreep in Chalon-sur-Saöne een bocht in het parkoers. Planc kaert zou Vanderaerden daar op volle snelheid langs lood sen en vervolgens opzij gaan. Daar kwam niets van te recht. Ten eerste was er geen bocht, ten tweede werd Planckaert zo nerveus, dat hij zijn knechtenwerk vergat Bij Peter Post staat echter de ploegdiscipline voorop. Ze ker tegenover de buitenwe reld. Het maakt hem trou wens niet uit wie er wint als dat maar iemand van zijn ploeg is. Vandaar dat beiden zich inhielden en de blunder bagatelliseerden als een taxa tiefout. Het commentaar van Eddy Planckaert luidde: „Ik heb niets anders gewild dan dat Vanderaerden de rit zou winnen. Het liep allemaal goed. Eric zat aan mijn wiel. Alleen die bocht was er niet. Links naast me kwam Kelly gevaarlijk opzetten. Dat nooit, dacht ik. Kelly zal niet winnen. Daarom ben ik doorgegaan". Vanderaerden knikte bij dit „excuus". Hij deed zijn best niets te laten merken. Tirreno-Adriatico Guido Bontempi won giste ren de proloog over 4850 me ter van de Tirreno-Adriatico. De Italiaan maakte in Foro d'Ischia een tijd van 6 minu ten en 9 seconden, wat een gemiddelde snelheid van 47,317 km per uur beteken de. De Deen Jesper Worre werd tweede en Moreno Ar- gentin (Ita) derde met een achterstand van een seconde. Vrij kort voor de start maak te de houder van het wereld uurrecord Francesco Moser bekend dat hij niet zou ver trekken. Moser heeft sinds twee dagen last van kiespijn. Het voorspel van Tirreno-A driatico is voor de ploeg van Jan Raas een andere erva ring geweest dan de ope- ningsklassieker de Omloop Het Volk. In de rit over bijna vijf kilometer konden zowel Adri van der Poel als de na tionale kampioen op de weg zich voor in het veld van 184 vertrekkers handhaven. Van der Poel gaf op Foro dlschia slechts een seconde toe op de winnaar Guido Bontempi. Jan Raas Jan Raas, die de Tirreno vooral ziet als voorbereiding op Milaan-San Remo, verloor zeven seconden. Raas wilde op het door de wind en twee hellinkjes toch redelijk zware parkoers geen grote risico's nemen om lut tele seconden te winnen, die in de komende dagen als de strijd op het vasteland van Italië wordt voortgezet, nau welijks zullen tellen. LEUVEN Rini van Bracht heeft de biljartsport donder dagavond geen beste dienst be wezen. In Leuven bleef de Ne derlands kampioen in de race om de Europese titel drieban den, maar de manier waarop dat gebeurde, onderstreepte voor de zoveelste keer welk een labiel sportman hij is. In de beslissende tweede ron de uit groep C zondigde de 36-jarige Waalwijker, na enke le twijfelachtige arbitrale be slissingen, tegen alles wat met sportiviteit heeft te maken. Zijn tegenstander, de Belg Ludo Dielis raakte zo van streek van het wangedrag van de Nederlander, dat hij zijn in de eerste set gedemonstreerde vorm totaal kwijtraakte en de tweede reeks van 25 carambo les van de onverschillige „kwajongen" Van Bracht ver loor. De laatste heeft door het gelijke spel in de tweede ronde tegen Dielis via zijn betere moyenne (1.135 om 1.022) de beste uitzichten op het berei ken van de laatste vier. Van Bracht had in de eerste ronde met 2-0 gewonnen van de Zweed Noren. In de negende beurt van de eerste set in de partij tegen Dielis werd de Nederlander bij de achterstand van 9-5 door de scheidsrechter afgeteld wegens een billardé (het doordrukken .van de bal). Van Bracht, al met een groot pak wrok en de sinteresse in België gearri veerd, gooide onmiddellijk het hoofd in de wind. Van Bracht bekommerde zich echter op demonstratieve wijze om niets, lette niet op opbeurende woor den uit de zaal en liet de set aan Dielis (25-9). Averechts In de tweede set nam de Ne derlandse bondsvoorzitter La- geweg, die Van Bracht bege leidde, plaats achter de nukki ge Brabander en sprak hem voortdurend bezwerend toe. Het effect was averechts. Al in de vierde beurt ging het hele maal mis. De tweede arbiter telde ook een doorstootbal van de oud-wereldkampioen als billardé af. Van Bracht, die op dat moment met 7-0 leidde, re ageerde furieus. Hij schroefde zijn keu uit elkaar en gooide die op een van de tafels aan de rand van de arena. „Ik stop ermee", was de duidelijke boodschap van de Brabander. Dielis, die het gebeuren maar steeds over zich heen had la ten gaan, werd vervolgens ook misselijk van zulke onsportivi- teit en raakte helemaal uit zijn doen, toen Van Bracht op aan drang van Lageweg toch weer de biljarttafel opzocht. Het re sultaat was de ene na de ande re-geldige carambole, waarbij de uit het lood geslagen Dielis zich al sterker opwond. De set- -winst, goed voor het gelijke spel. ging uiteindelijk met 25-15 naar Van Bracht. Tumult Onmiddellijk na de wedstrijd ontstond er tumult in de kleedkamer. Dielis, die meld de in zijn loopbaan nog weinig keren zo'n kinderachtige te genstander te hebben getrof fen, wilde protest aantekenen tegen het doorspelen van Van Bracht. „Hij stopte toch. Dal veranderde mijn hele instel ling. Even later ging hij weer door", aldus de gedupeerde Belg. Protesteren was echter niet meer mogelijk, omdat de wedstrijdformulieren al waren getekend. Rini van Bracht: omstreden figuur. de Rijkswacht opgepakt. Ze zijn tot gisterochtend vastge houden. Het zestal is door de rechter van instructie in Brus sel in staat van beschuldiging gesteld. Al enige weken is de Belgische voetbalwereld in grote beroe ring als gevolg van onderzoe ken die de justitie instelt naar de boekhoudingen van clubs. Zo zijn FC Antwerp, Ander- lecht, Standard Luik. Water schei, Seraing en SC Charleroi al in opspraak geraakt. Met de arrestatie van de zoon van de minister van financiën is een nieuwe climax in dit voetbalschandaal bereikt. De zaak is des te pikanter omdat Willy de Clercq, de minister van financiën, enige tijd gele den mensen die zwart geld naar het buitenland hadden geëxporteerd in de gelegen heid stelde dat geld weer naar België terug te brengen zonder dat ze bestraft zouden worden. Tegen die maatregel rees toen veel protest. Supportersstaking Supporters van Waterschei zijn van plan zaterdag tijdens de competitiewedstrijd van Club Brugge een staking van een minuut te houden. Uit protest tegen de afspraken, die spelers van Waterschei in mei 1982 maakten om Standard Luik te titel te „gunnen", wil len de toeschouwers pas zestig seconden na het beginsignaal het stadion betreden. Ontslagen Inmiddels heeft AC Milan be sloten aanvoerder Eric Gerets vanwege zijn aandeel in een omkopingsaffaire tussen Stan dard Luik en Waterschei op staande voet te ontslaan. Van Doom neemt ontslag bij Starlift Voorburg VOORBURG Henri van Doorn heeft met onmiddellijke ingang zijn functie van coach van de volleybalvereniging Starlift Voorburg neergelegd. Dat maakte manager Peter Olsthoorn gisteren bekend. Van Doorn was anderhalf jaar actief bij de landskampioen heren. De laatste tijd waren er conflicten ontstaan tussen de spelers en Van Doorn. Tot het einde van het seizoen zal spe ler Frank Constandse de trai ningen voor zijn rekening ne men. Sportwereld Voetbal Jan van Deinsen, de 30-jarige middenvelder van Feyenoord, is in Hilversum aan de achillespees geope reerd. Basketbal Levski Spartak heeft de finale van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen gewon nen. De Bulgaarse dames ver sloegen in Boedapest Zolu Vi- cenza (Ita) met 82-77 (48-32). BILJARTEN EK driebanden In Ledven Groep A: Oieter Muller (WDIKJosé Carillo (Spa) 2-0, 25-15 (in 22 beur ten) en 25-11 (20). Raymond Ceule- mans (Bel>-Francesco Monticciolo (Ita) 1-1. 25-16 (22) en 21-25 (27). Groep B: Egldio Viera (Fra>-Mario Ri- beiro (Por) 2-0, 25-11 (31) en 25-16 (21). Richard Bitalis (Fra>-Jyrl Viltanen (Fin) 2-0, 25-8 (19) en 25-11 (30). Groep C: Rini van Bracht (Ned)-Mats Noren (Zwe) 2-0, 25-11 (19) en 25-24 (16); Ludo Dielis (Belj-André Burgener (Zwi) 2-0, 25-9 (24) en 25-9 (25). Die lis-Van Bracht 1-1, 25-9 (19) en 15-25 (20). Groep D: Thorb|örn Blomdahl (Zwe- >-John Korte (Den) 1-1, 25-19 (35) en 18-25 (38). Günther Siebert (WDI>-Franz Stenzei (Oos) 1-1, 19-25 (27) en 25-17 (26). Slebert-Korte 2-0, 25-6 (22) en 25-25 (21). SCHAATSEN Gouden Schaats in Inzeil 500 meter (damea): 1. Akeml Tanaka (Jap) 43,08 sec.; 2. Mlyukl Toto (Jap) 43,23; 3. Yumiko Nakajlma (Jap) 43.26; 4. Norlko Mljajl (Jap) 43.60. 1000 meter. 1. Nancy Swider (VSt) 1.30,54; 2. Rose-Mari Karlsson (Zwe) 1.31,37. 500 meter (heren): 1. Masaakl Sakai (Jap) 38,43 sec.; 2. Dan Immerfall (VSt) 39,08; 3. Hans-Peter Oberhuber (WDI) 39,26; 5. Lleuwe de Boer (Ned) 39,55; 6. Hans van Helden (Fra) 39,68. 1000 meter 1. Raymond Brugmans (Ned) 1.22.70; 2. Dietmar Semle (WDI) 1.22,83; 3. Lleuwe de Boer (Ned) 1.23.67. 3000 meter 1. Hans van Helden (Fra) 4.08,11; 2. Michael Hadschleff (Oos) 4.16,49; 3. Heinz Stelnberger (Oos) 4.20,25; 4. Toshiko Ide (Jap) 4.21,00. TENNIS Internationaal toernooi In Brussel (herenenkelspel, tweede ronde): Gene Mayer (VSt)-Pat Cash (Aus) 6-3, 6-3; Thomas Hogstedt (Zwe)-Eliot Telf5Cher (VSt) 6-4, 6-3; Tomas Smid (Ts|)-Hank Pfister (VSt) 6-3, 2-6, 6-0; Ivan Lendl (Tsj)-Anders Jarryd (Zwe) 6-4. 6-2; John McEnroe (VSt)-Marco Ostoja (Joe) 6-1, 6-2; Johan Kriek (VSt)-Vitas Gerulaitis (VSt) 6-4, 6-4. VOLLEYBAL Eredivisie (heren): Orion-VVC 3-1 (15-8, 15-9, 12-15, 15-3). WIELRENNEN Parijs-Nice (eerste etappe. 172 km van Avallon naar Chalon-sur-Saó- ne): 1. Eddy Planckaert (Bel) 4 uur, 37 minuten en 38 seconden (met tijd- vergoeding 4.37,28), gemiddelde snelheid 37,171 km/u; 2. Erie Vande raerden (Bel) z.t. (4.27,33); 3. Francis Castalng (Fra) z.t. (4.27,36); 4. Jos Lammertink (Ned); 5. Werner de Vos (Bel); 6. Sean Kelly (Ier); 7. Noel de Jonckheere (Bel); 8. Dries Klein (Ne- d/amateur); 9. Ebel Keizer (Ned/am); 10. Patrick Versluys (Bel); 17. Steven Rooks (Ned); 27. Henk Lubberdlng (Ned) z.t.; 48. Gerrie Knetemann (Ned) z.t.; 61. Toon van der Steen (Ned/am) op 11 sec.; 65. Geert Schip per (Ned/am) z.t.; 82. Bert Ooster bosch (Ned) op 20 sec 86. Peter Hofland (Ned/am); 94. Gerrie Takens (Ned/am); 95. Piet Kleine (Ned/am); 110. Frits Schür (Ned/am) op 48 sec. Algemeen klassement: 1. Vanden- broucke (Bel) 4 uur. 43 minuten, 34 seconden; 2. Bondue (Fra) op 2 sec; 3. Hinault (Fra) op 3 sec.; 4. Knete mann (Ned) op 4 sec.; 5. Vanderaer den (Bel) op 5 sec 6. Lammertink (Ned) op 6 sec.; 7. Pelper (Aus) z.t.; 8. Andersen (Den) op 7 sec.; 9. Roche (Ier) op 9 sec.; 10. Lecrocq (Fra) op 11 sec 14. Oosterbosch (Ned) op 16 sec.; 18. Lubberdlng (Ned) op 18 sec.; 43. Keizer (Ned/am) op 30 sec.; 44. Klein (Ned/am) z.t.; 45. Rooks (Ned/am) z.t.; 54. Van der Steen (Ne d/am) op 34 sec.; 66. Schipper (Ne d/am) op 44 sec.; 69. Kleine (Ne d/am) op 45 sec.; 80. Takens (Ne d/am) op 54 sec.; 86. Hofland (Ne d/am) op 58 sec.; 100. Schür (Ne d/am) op 1.12. Tirreno-Adriatico (proloog, 4,85 km): 1. Guido Bontempi (Ita) 6 mln.,9 sec.; 2. Jesper Worre (Den). 3. Moreno Ar- §entin (Ita). 4. Roberto Visentinl (Ita). Adrl van der Poel (Ned), 6. Erich Möchler (Zwi) allen 6.10; 7. Laurent Flgnon (Fra) 6.11; 8. Stefan Mutter (Zwi), 9. Bruno Leali (Ita), 10. Oante Morandl (Ita) 6.14; 16. Jan Raas (Ned) 6.16; 21. René Kop- pert (Ned) 6.17; 23.; 44. Joop Zoete melk (Ned) 6.24; 55. Jacques Hane- graaf (Ned); 61. Frits Pirard (Ned) 6.26; 68. Johan van der Velde (Ned). 70. Leo van Vliet (Ned) 6.28; 85. Ad Wijnands (Ned) 6.31; 102. Hennle Kui per (Ned); 108. Adri van Houwelingen (Ned) 6.34; 113. Cees Priem (Ned) 6.36; 138. Martin Havik (Ned) 6.39. ZEILEN WK catamarans In Wellington (eer ste wedstrijd): 1 Brad Schafferius (Aus); 2. Andy Brown (NZe); 3. Allan Goodall (Aus). Tweede wedstrijd: 1. Brian Hooper (Aus); 2. Allan Goodall (Aus); 3. Brad Schafferius (Aus). Algemeen klaeeement: 1. Brad Schafferius (Aus) 5.7 pnt; 2. Allan Goodall (Aus) 8.7 pnt; 3. Brian Hoo per (Aus) 11.7 pnt; 4. Andy Brown (NZe) 14.7 pnt.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15