Sloot Julianalaan blijft behouden Voor Pief|e Precies. Geen golfbaan in plaats van Leidse Baan Oegstgeest garandeert renovatie Hofwijck voor vijftien miljoen „Voorschoten ziet UW niet voor vol aan" *%m CcïcLic Gomont Dartsverenigingen groeien als kool Regering en Rijnmond werken al aan splitsing MEESTE LETOSCHENDAMMERS WILLEN TWAALF TV-NETTEN Exposities Warmond [.LEIDEN £eidóc6omant WOENSDAG 7 MAART 1984 PAGINA 7 Sloop Jozefschool kan beginnen LISSE Als de gemeenteraad daar woensdag 14 maart mee instemt, kan een begin worden Igemaakt met de sloop van de voormalige St. Jo zefschool aan de Heereweg. De gemeenteraad wordt gevraagd het hiervoor benodigde bedrag van 118.000 gulden beschikbaar te stellen. In 1976 werd reeds besloten om de daar staande scholen over te nemen en daar de bestrating te herstellen en groenvoorzieningen aan te bren gen. Het toen beschikbaar gestelde geld is hele maal aan dat werk opgegaan zodat er nu geen geld voor de sloop over is. De sloopkosten wor den later toegerekend aan drie nieuwe projec ten op dit terrein: de Lucia kleuterschool (25.000 gulden), de lagere school (66.000 gulden) en het gymnastieklokaal (27.000 gulden). Nieuwe straat in Lisse LISSE Het is allemaal nog niet zo ver, maar binnenkort krijgt Lisse er een nieuwe straat bij. Het gaat om de ontsluitingsweg van het bedrijventer rein in Lisse-Noord (Grullemans). Deze weg zal Lisse voorzien van een verder uitbreiding met bebouwing en straten. B en W willen niets liever dan dat dat terrein zo snel mogelijk tot stand komt, maar het onderhandelen met gegadig den is een lange moeizame weg. Om toch alvast klaar te zijn, wordt de ge meenteraad woensdag 14 maart voorge steld alvast een naam vast te stellen voor de doorgangsweg. B en W hebben de voorkeur voor „Meer en Duin" ter nagedachtenis van het feit dat op dit gebied in vroeger jaren de gelijknamige buitenplaats moet hebben gestaan. Sportdiploma's voor Noordwijkse politie NOORDWIJK Hoofdinspecteur H.A. van den Bout van de Noordwijkse politie heeft gistermorgen in het politiebureau de diploma's met behorende insignes uitgedeeld aan negen Noord wijkse politiemannen, die zijn geslaagd voor het vaardigheidsdi ploma van de Nederlandse Sportfederatie. Onderdelen van deze proeven waren atletiek (100, 400 of 1500 meter), 10 kilometer hardlopen of 80 kilometer fietsen, versprin gen, hoogspringen, hinkstapsprong, kogelstoten, discuswerpen of speerwerpen, touwklimmen en zwemmen: verschillende slagen afwerken binnen de daarvoor gestelde tijd. Ook maakt een ver- dedigingssport deel uit van de test, waarbij de keuze gemaakt kan worden tussen judo, jiu jitsu of boksen. Brigadier Bruinsma, leider en stimulator van de sportende politiemannen, wist de deelnemers na een training en begeleiding zover te brengen dat zij met gunstig resultaat de proeven aflegden. Vooral de bok- sproef, afgelegd in een Noordwijkse sportschool, bracht triomf. De geslaagden zijn de heren Braaksma, Van Kuiken, Brouwer, Brussee, Smilde, Van Duijvenbode, Schieving, Breman en Duijndam. Weekmarkt op Koninginnedag LISSE B en W van Lisse zijn van plan toestemming te geven op Konin ginnedag toch een gewone weekmarkt te houden. De gemeenteraad moet dit voorstel volgende week woensdag goedkeuren. Doorgaans is het verboden om op Ko ninginnedag detailhandel uit te oefe nen, maar de wet biedt de mogelijkheid een ontheffing van dit verbod te verle nen als het gaat om markthandel. Bij B en W is gevraagd de markthandel ont heffing te geven. Uit een enquête on der de marktlieden blijkt dat zij het verzoek steunen. 3ASSENHEIM Na de Het plan „Achter het Oude Jrote kritiek op het be- Koningshuys" werd in februa ri gepresenteerd omdat het handels- en importbedrijf dat „r -nu nog in het betreffende ge- lebben B en W het plan bied gevestigd is, bereid bleek jtemmingsplan „Achter iet Oude Koningshuys" :odanig aangepast dat de iloot langs de Julianalaan te verhuizen naar het indus trieterrein Jagtlustkade. Om- 3ehouden kan blijven. Dit dat de gemeente al in het uit leeft wel tot gevolg, dat breidingsgebied Postwijk alle >r drie woningen minder toegewezen rijkssubsidies voor j u j sociale woningen had ge- kunnen worden gebouwd, bruikt, werd er een plan ont vaardoor het totaal nu wikkeid om vrije sector wo- iomt op 72 woningen ter- ningen in de omgeving van wijl in het allereerste plan het Koningshuys te bouwen, nog op 79 werd gerekend. De leden van de gemeen- ;elijke commissies ruimte- Aanvankelijk was er een plan voor 79 woningen, maar na ijke ordening, openbare protesten van "omwonenden werken, volkshuisvesting tijdens een hoorzitting over en financiën hebben gis teravond unaniem het ge wijzigde plan goedge keurd. De gemeenteraad Deslist uiteindelijk dins- over het plan en de daarbij behorende grond- transacties zoals aankoop van de grond van het nu hét plan op 8 februari, werd dat aantal terug gebracht tot 74. In plaats van negen kleine komen er vier grotere wonin gen bij de Emmalaan en blij ven de oude bomen behouden, zodat het aanzicht daarvan be ter op de omgeving is afge stemd. Ook werd de verkeersi- tuatie aangepast. De ontslui- i~tingen aan de Emmalaan en P plan gevestigde juijana]aan komen te verval- t>ednjf en een tegemoet- jen en er komt een hoofdaan- koming in de verplaat singskosten daarvan. sluiting naast het gebouw van de Maatschappelijke Dienst verlening op de hoek Emma laan- Wilhelminalaan. De sloot aan de Julianalaan zou volgens de aanvankelijke plannen gedempt moeten wor den, omdat er anders nog min der woningen gebouwd zou den kunnen worden. Tijdens een vergadering halverwege februari van de commissie ruimtelijke ordening verklaar de het CDA-raadslid N.J.J. Slingerland zich een fervent tegenstander van dempen. Hij stelde voor het hele bouwplan iets naar rechts te verschuiven en dan maar een stuk van het Koningspark te gebruiken. VVD-raadslid J.B.M. Rotte veel betreurde toen ook het dempen van de sloot, maar kon zich schoorvoetend in het plan vinden. Alle raadsleden toonden zich gisteravond ech ter verheugd, dat zowel de ge meente als de bouwer water in de wijn hebben gedaan bij het plan. Door het weglaten van de drie woningen, valt het to tale plan duurder uit. Tevre denheid overheerste echter over het behouden blijven van de sloot met zijn groenstrook, zij het dat de sloot iets smaller wordt gemaakt. Renovatie Hoofdstraat begint mei In mei begint het werk aan de Valkenburgse Hoofd straat. Wethouder H. v.d. Nagel van deze gemeente deelde gisteravond tijdens de vergadering van de ge meenteraad mee, dat eind maart de aanbesteding zal plaats hebben. Hij hoopte dat de renovatie nog voor het eind van dit jaar zal zijn afgerond. DEN HAAG De leden van de Klein Links-frac tie in Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn bang dat het Openbaar Lichaam Rijnmond en de regering onder één hoedje spelen en streven naar vergroting van het Rijn mondgebied en verhef fing van het openbaar li chaam tot een provincie. Dit blijkt uit vragen aan Gedeputeerde Staten. Volgens de statenleden stelt het ministerie van binnen landse zaken, met voorbij gaan aan de provincie Zuid- -Holland, het openbaar li chaam financieel in staat vast een rompbegroting voor een nieuwe provincie Zuid- -Holland op te stellen voor 1987. Op die manier verliest de huidige provincie haar greep op het splitsingsproces, zo vreest de fractie. Het col lege zou er bij het rijk op moeten aandringen, dat ook voor de toekomstige provin cie Midden-Holland een soortgelijke begroting op ta fel komt. Protest veehouders en milieubeschermers VOORSCHOTEN De grond in de Papenwegse pol der in Voorschoten waar ooit de Leidse Baan had moe ten komen, mag niet worden gebruikt voor de aanleg van een golfbaan. Dat is de mening van de afdeling Voorschoten van de Land- en Tuinbouwbond, de afde ling Wassenaar/Voorschoten van de Hollandsche Maat schappij voor de Landbouw, het Centrum Landbouw en Milieu en de Werkgroep Milieubeheer Leiden. Deze organisaties hebben een brief geschreven aan de pro vincie (eigenaar van de grond) en de gemeente Voor schoten waarin gepleit wordt voor een agrarische be stemming van de grond. De veehouders in de Papenwegse polder (en in de aangrenzende Duivenvoordse-Veenzijdse polder) verkeren al geruime tijd in onzekerheid over het gebruik van de agrarische gronden die destijds zijn aangekocht door de provincie voor de aanleg van de Leidse Baan. Deze provinciale autosnelweg tussen Leiden en Den Haag is echter al geruime tijd van de baan, met name om dat men de natuur in dit gebied niet verder wil aantasten. Vol gens de schrijvers van de brief blijft het gevaar voor het land schap bestaan zolang de bestemming van de gronden onduidelijk is. Ongewenste ontwikkelingen, zoals de aanleg van een golf baan in de visie van de briefschrijvers blijven dan mogelijk. Een ambtelijke werkgroep heeft plannen ontwikkeld voor een golfbaan van 18 holes (ruim 40 hectare) in het gebied. Daarmee wil men een verlammende wildgroei ten aanzien van de golf- sport voorkomen. De Papelaan staat hoog genoteerd als plaats waar een golfbaan zou kunnen komen. Ook de Stichting Open baar Golf Den Haag had hier al plannen voor een baan van 8 holes op provinciegrond. Een golfbaan vormt een regelrechte bedreiging voor de landbouw en voor het landschap, stellen de schrijvers van de brief. Zij verzoeken de provincie dan ook de grond in gebruik te geven bij de boeren en de gemeente om de Papenwegse polder een agrarische, natuurbeschermende be stemming te geven. OEGSTGEEST De ge- akkoord was gegaan, meente Oegstgeest stelt Oorspronkelijk had Hofwijck zich garant voor de reno- ook 15 miljoen gevraagd, Het vatiekosten van Hofwijck CDA verzette zich destijds tot een bedrag van vijftien tegen deze miljoenen vergen- miljoen gulden. De com- de renovatie. Mede om die missie Financiën ging gis- reden werd de garantie daar- teravond akkoord met een verhoging van de garantie desJtijds een leg| huls Ieder. met 3 miljoen meer dan een kon weten dat het be de huidige 12 miljoen, drag er toch weer bij zou ko- waarmee men al eerder men", aldus Van Veen (CDA), die thans wel ak koord ging. De commissie sprak ook over het bibliotheekplan, waarbij men name aandacht werd besteed aan de financiële no den. Onlangs werd door de gemeente een extra subsidie verstrekt van 18.500 gulden. Gisteravond werd voorge steld deze uitkering maar blijven te maken. Commis sielid Van Eisen vroeg zich af of de bibliotheek niet naar een meer centrale plaats in de gemeente moest verhui zen. Burgemeester Scheen- stra antwoordde hierop: „Daar is inderdaad wel eens aan gedacht, maar verhuizen kost bedstro en de biblio theek is bovendien gekop peld aan het Rijnlands Ly ceum. Oei, oei, oei als uw eens wist wat er allemaal aan vast zat..." VOORSCHOTEN De Voorschotense afdeling van de Unie van Vrijwilli gers (UW) is teleurge steld over de gemeentelij ke accommodatienota om dat daarin niet of nauwe lijks rekening is gehouden met de broodnodige huis vesting van de UW. De UW had verwacht, dat na 30 jaar vrijwilligerswerk voorzieningen in de voorma ten behoeve van de Voor- hge houten noodschool aan schotense bevolking, de de Molenlaan dit jaar moet UW voor vol zou worden verlaten. Die school wordt aangezien, maar dat is niet afgebroken, het geval. De Voorschotense De UW telt 135 medewer- afdeling van de UW uit kers en 350 donateurs. De deze teleurstelling in het medewerkers (vrijwilligers) jaarverslag over 1983, het hebben in 1983 ruim 13.000 jaar waarin het dertigjarig uren besteed aan hulpverle- bestaan werd gevierd. Ten ning en menselijk kontakt. aanzien van de huisvesting bestaat in elk geval de zeker heid, dat de UW de nood- De UW heeft een bejaar densociëteit en een club voor geestelijk gehandicapten die druk bezocht worden. Verde re aktiviteiten zijn bezoek aan ziekenhuizen waaronder Schakenbosch, vriendschap pelijk kontakt bij eenzame bejaarden, autodienst, tafeltje dekje (3713 maaltijden in 1983), babysit-centrale, ver koop kinder- en zomerzegels, rijdend winkeltje in bejaar dentehuizen, culturele och tenden, handwerkclubs, kle- dingbeurzen en volksdans club. De doelstelling: het be vorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met het mense lijk kontakt en continuïteit als voornaamste kenmerken, heeft de Voorschotense afde ling waar kunnen maken. Steeds meer wordt er een be roep gedaan op de vrijwilli gers van de UW, die thans ook mannelijke leden telt. LEIDSCHENDAM Ne- igenenzestig procent van de Leidschendammers wil jéén gulden per maand meer betalen als zij daar voor 12 in plaats van de huidige 6 televisienetten ontvangen. Dit heeft een telefonische enquête on der 803 inwoners uitgewe zen. Gesplitst naar de leeftijden be droeg het percentage voor 35 tot 49-jarigen 75% en 18 tot 34- jarigen zelfs 78%. De vraag was gekoppeld aan de medede ling, dat de gemeente het ka belnet toch moet vervangen en moderniseren. Binnen een tijdsbestek van drie jaar zou het abonnement dan stijgen van de huidige 8,39 naar 12,per maand. De gulden extra zou daar dan nog bijko men. Op de eerder gedane vraag of men de bestaande zes t.v.-programma's voldoende, te veel of te weinig vond, ant woordde overigens 60% dit voldoende te acnten, 4% vond het al te veel, 34% te weinig en 2% had geen oordeel. Naar de leeftijd gemeten is de wens tot uitbreiding het sterkst aanwe zig bij de jeugd. Op de vraag of men belangstelling had voor uitbreiding tot 12 programma's of niet antwoordde 51% „wel" ?n 49% „niet". Bij de 18 tot 34- jarigen was het percentage yoor „wel" weer hoger, name lijk 62%. Van de bijna 400 on dervraagden die geen belang stelling hadden voor uitbrei ding antwoordde 29% dat 6 netten voldoende waren. Di recteur ing. A. W. Megens van het Gemeentelijk Energiebe drijf heeft naar aanleiding van de uitslag van de enquête B en W geadviseerd tot uitbreiding van 6 naar 12 netten over te gaan. De steekproef onder in- lijk Energiebedrijf. Verbete- woners, allen gezinshoofd, ring van de kwaliteit van de hoofdkostwinner of huis- t.v. in Leidschendam is vol- vrouw, staat donderdag 15 gens veel inwoners dringend m&art op de agenda van de nodig. Twee van de zes netten commissie voor het Gemeente- worden slecht ontvangen. Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van ht Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stum deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag VOORSCHOTEN De dartsverenigingen schie ten tegenwoordig als pad destoelen uit de grond. Het zogeheten pijltjes gooien is populair aan het worden. De verenigingen ontstaan spontaan in ho- reca-bedrijven en nadat onder het genot van een drankje de eerste clubjes zijn ontstaan, wordt de hele zaak serieus geno men en komt eerst het werpen van een pijltje en pas daarna het drinken van een glas aan de orde. Voorschoten heeft al ge ruime tijd een dartsvere niging in café De Linde boom op de Voorstraat. Een klein groepje beoefe naars, dat contacten heeft in Groot Brittannië en re gelmatig voor uitwisse ling zorgt. Behalve deze oude getrouwe zijn er echter de laatste tijd nog 14 verenigingen onstaan in Voorschoten, waarvan het overgrote deel verbonden is aan een horecabedrijf. Het kan zijn dat de Engelse televi sie, die in Voorschoten rede lijk goed is te ontvangen, heeft bijgedragen aan de po pulariteit van het darten. Vast staat in ieder geval dat veel verenigingen zijn onstaan, omstreeks de komst van de BBC-en ITV-ontvangst in Voorschoten. Zeker is dat er in Voorschoten vrij veel En gelsen wonen. Entre Nous Martin Bruinsma, eigenaar van Entre-Nous in de wijk Noord-Hofland, stelt nuchter dat hij met zijn verjaardag een dartbord met pijltjes van zijn vrouw kreeg. Hij hing het bord op in zijn zaak. Voor een biljart is in zijn horeca-bedrijf geen ruimte. Dat is allemaal nog geen jaar geleden. Mo menteel hangen er in zijn zaak twee borden, is er een echte vereniging ontstaan en meer dan dertig mensen be strijden elkaar onderling in het pijltjesgooien. Het lijkt allemaal erg simpel, maar het is een echte kunst Bruinsma: „Volgend seizoen gaan we gooien tegen andere verenigingen. Dit jaar houden we het af en toe dicht bij de deur, gewoon een ontmoeting met bevriende horeca-gele- genheden". Het staat nog niet vast of het werpen van darts blijvend zal aanslaan. De horeca kan zich. er geen buil aan vallen: het vergt weinig ruimte, vereist geen grote aanschaf en voor de horeca-bedrijven is het een aardige klantenbinder, hoe wel ook de voetbalverenigin gen het spel inmiddels hebben ontdekt. Voorlopig spélen de beste pijltjeswerpers onderlin ge wedstrijden, want een offi ciële bond voor darten is in het dorp nog onbekend. WARMOND Galerie De Pomp en Galerie Het Oude Raadhuis, beiden aan de Warmondse Dorps straat hebben deze maand nieuwe exposities. Lies- beth van Esveld-Manssen en Elisabeth Sonda expo seren in het Oude Raad huis, Luit van der Linden in De Pomp. Liesbeth van Esveld woont en werkt in Voorschoten. Zij is auto-didact. De kunstena res maakt kleine beeldjes van kinderen, eenvoudig maar toch gedetailleerd. Ook haar etsjes dragen deze ken merken. Elisabeth Sonda beschildert zijden stoffen. Op de exposi tie zijn sjaals van haar hand te zien. De speciale kleur- techniek is afkomstig uit Frankrijk. Deze ondergrond en het batikken in combina tie met Oosterse technieken levert verrassende resultaten op. Momenteel woont zij in Parijs, waar zij tevens blou ses, jurken en foulards be schildert. Luit van der Linden is ver tegenwoordigd met theaterfi guur- en sfeerschilderijen in gouache en pastel. Deze Am sterdamse kunstenares was oorspronkelijk psychologe. Haar werk ademt een wee moedige sfeer. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7