Alphen geschokt door nieuwe structuurschets rijksoverheid ENERGIEZUINIGE WONINGEN IN RUP WETERING Gemeente pleegt pure REGIOUOURINAAL dagpuzzel BEBOUWING IN KERK EN ZANEN IS NOODZAKELIJK Braamstruiksebinnenpad Politiek Zoeterwoude aarzel nog over steun aan JAC BURGERLIJKE STAND LEIDEN/REGIO CeicLeSou/ta/nt WOENSDAG 7 MAART 1984 PAGINA» Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RUN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Schsljet (12); 16.30, 21.00. za. t/m wo ook 13.30 EUROCI NEMA II: Schatjes (12); 18.30. 21.00. za t/m wo. ook 13.30. EUROCINEMA lil: Moord in extasa (12); 18.45, 21.15. EU- ROCINEMA IV: Staying alive (16); 18.45. 21.15. za. t/m wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA I: Popeye (al); zp. t/m wo. 13.45. LEIDEN e LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): The treasu re ol the lour crowns (12); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): Schatles (12): 14.30. 19.00, 21.15. LIDO II: Rear window (16); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Never say never again (12); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO IV: Moord in extase (12); 1430. 19 00. 21.15. STUDIO (Steen- straat 39. tel. 133210): Zelig (al); 19.00, 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): De nach ten van Lucretia Borgia (16); 14.30, 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Prashi, vrouw van uw dromen (16): 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Tekenfilmfestival van Walt Disney (al); za. t/m wo. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): High road to China (al); wo. 15.45. ma. 1/m wo. 19.00. Monty life of brain (12); ma. t/m wo. 21.15. KINDERVOORSTELLING Heidi; za. t/m wo. 14.00. WASSENAAR* ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Stripes (al). Vier vuisten slaan op hol (al); do. t/m wo. 20.00. dienstverlening apotheken De avond- en nachtdiensten van de apotheken In de regio Leiden worden tot vrijdag 9 maart waargenomen door de Haven apotheek Leiden en apotheek Beker In Oegst- Engevallendienst zieken huizen leiden Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuls) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-ziekenhuis). bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-zlekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 -u. en van 18.30-19.30 u.; klasse- afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Elisabeth-zlekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdellng dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden Van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhui». Dagelijks 14.30-15 15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 s.o.s.-oienst Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die In moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- bureau voor rechtshulp Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. RUITENPUZZEL ,ln elk vakje dient een letter te worden Ingevuld, waardoor rond de genum- inerde vakjes woorden van 4 letters van navolgende betekenis verkregen kunnen worden. pe Invulling van elk antwoord dient te geschieden volgens de richting van de wijzers van de klok. Het vakje waarin de eerste letter van ■jelk' antwoord komt. dient door com binatie met de letters van de omrin gende antwoorden te worden vastge steld. 1. "vestingwerk; extraatje; 3. niet 'juist; 4. stevig; 5. veelal van glas ver vaardigd voorwerp; 6. rij; 7. vistuig; 8. uitroep; 9. woonverblijf op binnen vaartuigen; 10. inwilliging; 11. soort 'bunzing; 12. toevalligheid. OPLOSSING •jeJi ZV he/J U ijeu 01 ;)90J '6 :!9°i '9 '11") 'L :®ill '9 isejj s 'sjoj ;»no| c l|OOj z 'l Operettevereniging Bonifacius 40 jaar ALPHEN AAN DEN RIJN De Operettevereniging Bonifacius uit Alphen viert deze maand haar veertigja rig bestaan. Op 17 maart houdt de vereniging van half vijf tot half zeven een receptie in het parkrestaurant Avifauna. Deken De Korte kwam in het oorlogsjaar 1943 met het idee om een zangvereniging op te richten. Het „Koor- gï", groeide in enkele jaren uit tot een volwassen R.K. emengde Zangvereniging. In de na-oorlogse dagen trok de club door het hele land. In '48 was Bonifacius zelfs bij de KRO-radio te horen. Vijf jaar later werd het eerste operette-concert opgevoerd in Avifauna. In '62 volgde een plaatopname. In de tijd van de ontzuiling van ons land. verdwenen ook de letters RK voor de naam van de vereniging. De latere jaren ging, en gaat men door als algemene club. Nu bij net 40-jarig bestaan heeft het bestuur een historisch overzicht uitgebracht met het wel en wee van de vereniging. W. van Vegten overleden KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het afgelopen week end is op 31-jarige leeftijd, ge heel onverwachts, Willem van Vegten overleden. Willem was jarenlang een actief medewer ker van de plaatselijke afde ling van de Partij van de Ar beid. Zowel als penningmees ter als fractiemedewerker. Ook kreeg hij in Koudekerk bekendheid als bestuurslid van Voetbalvereniging Koude kerk. Willem van Vegten wordt morgenochtend om half tien in het crematorium Oc- kenburgh in Den Haag gecre meerd. Volkstuinen in Hazerswoude HAZERSWOUDE De commissie voor plano logie en ruimtelijke ordening is akkoord met het plan om een volkstuinencomplex aan te leggen in het dorp. Bewoners van de Hobbema- straat. Breitnerlaan en Jan van Goyenstraat, die uitzien over de zuidkant van het dorp (waar de tuinen zullen komen), voelen daar in princi pe niet voor. Bij monde van de heer Hoogmoed lieten ze op de laatst gehouden commissieverga dering weten, dat ze de volkstuinen een versto ring uit visueel oogpunt vinden nu deze in een smalle strook tot diep in het landschap zijn ge pland. Water- en weidevogels zullen niet alleen in hun rust worden verstoord, maar ook omwo nenden zullen verkeersoverlast ondervinden van hen die naar en van de tuinen rijden. De in rijke hoeveelheden aanwezige kikkers zouden gevaar lopen. Burgemeester drs. J.W. van der Sluijs zegde toe ten aanzien van de kikkers zorgvuldig op te treden. Niet meer roken in Koudekerks raadhuis KOUDEKERK AAN DEN RIJN B en W van Koudekerk stel len de gemeenteraad voor te besluiten het roken tijdens vergade ringen op het gemeen tehuis te verbieden. Het college doet dit voorstel op verzoek van de PvdA. De ge meenteraad beslist maandag. ALPHEN AAN DEN RIJN Als de gemeente Alphen de polder Kerk en Zanen niet zou kunnen bebouwen zoals zij dat in het kader van de stadsuit breiding heeft gepland, zal dat voor de gemeente een netto-verlies van 27 miljoen gulden opleveren. Dit schrijft het college van Alphen als reactie op de „Structuurschets Stedelij ke Gebieden 1983". De nota is een herziening van de structuurschets Verstedelij king 1973 en bevat ingrijpende wijzigingen ten gunste van de grote steden en de stadsgewes ten. Intentie achter de nota is, dat de bevolking weer naar de grote steden moet. De gemeen te Alphen heeft echter in het kader van het streekplan Zuid-Holland Oost al in de ja ren zestig de taak gekregen plannen te maken voor stads uitbreiding. In de jaren 1990 en na 2000 zou grote behoefte ontstaan aan woningen en be drijfsterreinen. In totaal zijn er plannen gemaakt om in het gebied Kerk en Zanen 7000 woningen te bouwen en ca. 118 hectare industrieterrein aan te leggen. Voor dit doel heeft de gemeente nagenoeg alle grond in de polder in ei gendom verworven. Meer dan de helft van Alphen's 55.000 inwoners is jonger dan 34 jaar schrijft het gemeentebestuur en deze inwoners willen in de toekomst ook in Alphen wo nen en werken. Ook bij de vaststelling van het tracé voor rijksweg 11 is rekening gehou den met bebouwing van het gebied. Het college hoopt dat het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hol land de planontwikkeling voor Kerk en Zanen ongemoeid zal laten. „Ware dit niet zo, dan zouden daaruit ongetwijfeld ingrijpende en ernstige gevol gen kunnen voortvloeien", al dus de gemeente. Naast de kri tiek op de nota wil het ge meentebestuur ook „haar te leurstelling" uitspreken over het feit dat een zo'n ingrij pende nota zelfs niet aan de gemeente is toegezonden en het bestuur via nieuwsmedia en vakpers ervan moest horen. Daarom heeft de gemeente zelf maar een exemplaar bij het ministerie gevraagd. De gemeente heeft er begrip voor dat getracht wordt de be volkingsterugloop uit de grote steden te stoppen maar vindt dat dat niet ten koste mag gaan van de woonkernen in het open middengebied van Zuid-Holland. Deze kernen vragen al jaren aandacht voor de problemen met betrekking tot de leefbaarheid en de kwa liteit van de voorzieningen. Moet er bijgesteld worden dan in geen geval abrupt. Er moet dan een goed afbouwregeling komen waarbij de lopende verplichtingen van de ge meente worden gerespecteerd. Ook moet worden aangegeven hoe de gemeente de financiële gevolgen van het nieuwe be leid moet opvangen. RIJPWETERING Het Alkemadese gemeentebe stuur heeft de plaatselijke architect J. van Rijn op dracht gegeven een ener giezuinige eengezinswo ning te ontwerpen. Van een dergelijke woning zullen er te zijner tijd een vijftal gebouwd worden aan de H. P. van der Poel laan in Rijpwetering ter hoogte van de RABO- bank. De energiezuinige premie C- koopwoning die het gemeente bestuur en de architect voor meter aardgas voor verwar mingsdoeleinden. In normale woningen ligt de jaarlijkse aardgasbehoefte voor verwar ming ergens tussen de twee- a tweeënhalfduizend. Dit kan door de huizen dusdanig te si tueren, dat de vóór- óf de ach terkant aan de zonzijde ligt, alsmede het gebruik van zwaardere stenen muren te bouwen die hoogwaardig wor den geïsoleerd. De huizen zullen worden voorzien van zogenaamde „zonneboilers". De verwar- mingswandketel komt niet op zolder, maar wordt meer cen traal gesitueerd. Hierdoor kan de ketel tevens aan indirecte verwarming doen. De wonin gen zullen zodanig gemaakt worden dat nieuwe technolo gische ontwikkelingen op het gebied van wind- en zonne- energie kunnen worden toege past. zodra dit op rendabele wijze mogelijk is. Bij de bouw en de keuze van de installaties wordt er vooraf rekening mee gehouden dat de huizen kun nen worden aangepast. Ben van Leeuwen hoeft niet weg AARLANDERVEEN De Aarlanderveense garagehouder Ben van Leeuwen hoeft niet te verhuizen. Dit heeft de Alphense kantonrechter mr. Attema besloten. De eigenaar van de garage aan het Noordeinde wilde Van Leeu wen net pand uit omdat volgens hem op zondag te koop aange boden auto's voor de garage geparkeerd stonden. In de huur overeenkomst met Van Leeuwen zou staan dat dat niet mocht. De garagehouder zet de auto's voor de deur omdat anders het hele Noordeinde vol zou staan. De eigenaar van de garage, die op dezelfde plaats vroeger een werkplaats voor anti-roest behan delingen had, wilde Van Leeuwen koste wat het kost eruit. Kantonrechter Attema is twee maanden geleden zelfs ter plaatse gaan kijken om de zaak beter te beoordelen Het pad naast het Zoeterwoudse gemeente huis heet sedert enkele dagen het „Braam struiksebinnenpad". Het bordje met die naam is door onbekenden aangebracht en houdt zonder twijfel verband met de uitvoeri ge discussies die de laatste tijd plaats von den In de gemeenteraad als het ging om na men van straten en voetpaden. De onbeken den hebben zich bij de naam kennelijk laten inspireren door de kinderserie „De Fabeltjes krant". Eind februari ging de raad over tot naamge ving van twee voetpaden. CDA-woordvoerder Koos van der Geest en VVD-voorman Piet Kremer hadden daar evenwel grote moeite mee. „leder stukje brandgang moet blijkbaar een naam hebben. Als we op deze tour gaan staat ons nog wat te wachten", zo bracht Van der Geest naar voren toen het college, op ad vies van de commissie straatnaamgeving, voorstelde het pad achter het winkelcentrum de naam „Smederijpad" mee te geven. De heer Kremer verweet de commissie straat naamgeving hobbyisme en hij vroeg zich af waarom „iedere hoek en ieder gat,, een naam moet hebben. De meerderheid van de raad ging evenwel akkoord. Die discussie is bij een attente Inwoner van Zoeterwoude niet onopgemerkt gebleven, ge tuige het naambordje bij het gemeentehuis. Burgemeester Houdijk, tevens voorzitter van de commissie straatnaamgeving, kan er best om lachen. „Blijkbaar vindt men dat er nog te weinig namen zijn. Ik denk dat de commissie gefaald heeft, omdat het pad naast het ge meentehuis nog geen naam had. Nu heeft een inwoner stappen ondernomen, dat is voor ons in ieder geval een aanmoediging om verder te gaan. Hoewel ik geen idee heb wie het bordje heeft aangebracht, kan ik het wel waarderen en zullen we het zeker niet wegha len", aldus de heer Houdijk. KOUDEKERK AAN DEN RIJN „De ge meente pleegt pure dief stal". Dat zijn de woorden van veehouder L.J.M. Koot, die aan de Lage waard 25 woont. Het gaat om het weghalen van het wegdek van de brug, die recht voor het huis ligt van de heer Koot. De brug moest vanwege de slechte staat worden af gebroken. Bij de reconstructie van de Lagewaard is een overeen komst opgesteld tussen ge meente en de heer Koot waarin staat, dat de heer Koot de brug voor zesduizend gul den zou afbreken Van de brug maakte overbuurman Van Heusden gebruik om bij zijn woning te komen. Tijdens de reconstructie is een nieuwe brug gebouwd, recht voor het huis van de heer Van Heus den, op de grond van de heer N. P. de Wild. Koot kan de oude brug dus afbreken, maar wil dat niet eerder doen, voordat de heer Van Heusden een onderte kende brief heeft afgegeven, waarin hij zich akkoord ver klaard met de sloop van de oude brug. „Wie weet wat voor juridische problemen ik later anders krijg", zegt de heer Koot. „Tenslotte heeft Van Heusden het recht van overpad op mijn terrein". De brug aan de Lagewaard, die thans van het wegdek is ontdaan. Voor die getekende verkla ring zou de gemeente zorgen. Inmiddels zijn de werkzaam heden aan de Lagewaard be ëindigd. Bij het opruimen van het groot materieel heeft de dienst Gemeentewerken ook alvast het wegdek van de oude brug een betonnen plaat meegenomen. De ge meente dacht de heer Koot daarmee een dienst te bewij zen, maar dat pakte anders uit. „Het is diefstal", zegt vee houder Koot. „De helft van he burgdek is van mij. Ik zou, zoals overeengekomen, de brug plus de opritten slopen. Daar hoort ook het brugdek bij." De brief, waarin de heer Koot deze zaak aan de orde stelt, komt maandagavond in de raadsvergadering aan bod. Intussen zijn ook rond de nieuwe brug moeilijkheden gerezen. De brug vormt niet alleen de verbinding van de Lagewaard met het huis van de heer Van Heusden en diens eigen parkeerplaats. Het sluit tevens aan op het open bare wandelpad achter de sportvelden. De heer Van Heusden heeft zijn terrein af gebakend met een hek en als toegang naar het wandelpad een klaphek geplaatst. Dat schept verwarring voor men sen, die niet met de situatie ter plaatse op de hoogte zijn. Ondanks het bord dat aan geeft dat het een openbaar pad betreft, belemmert het klaphek de vrije doorgang. De gemeente heeft de heer Van Heusden dan ook verzocht het hek met spoed te verwijderen, zodat de Koudekerkers weer vrijelijk van het pad gebruik kunnen .maken. Groepsten toonstelling Domien van Baaien uit De Kaag (etsen, litho's, aqua rellen en acrylschilderijen), Wim van der Meij uit Donrijp (beelden van klei en hout) en neef en naamge noot Wim van der Meij uit Hazerswoude (etsen) expo seren vanaf donderdag tot en met 25 maart in Artopa in Lisse. Zij kennen elkaar doordat Domien en de tweede Wim studiegenoten zijn en de beide Wimmen neven zijn. De expositie is geopend op donderdag-, za terdag- en zondagmiddag van half twee tot half vijf en donderdagsavonds van half acht tot half tien. Jubileumtentoonstelling Burgemeester mr. Sj.H. Scheenstra opent vrijdagavond om 19.45 uur in het Kunstcentrum „Lange Voort" de 25e expo sitie openen. Deze zal geheel gewijd zijn aan het werk van de Oegstgeester kunstenaar Henny Dijkstra (olieverven), Liesbeth Groenwegen (olieverven, pastels en monoprints), Bella Hendriksen aquarellengemengde technieken en rietpentekeningen), Henriëtte de Koek (olieverven), Albert Labordus (aquarellen), Carla Niêhoff (beschilderd porce- lein) en Jetty Wery (keramiek). Leerlingen van de Leidse Streek muziekschool verzorgen vrijdagavond muziek. Oud-Noordwijk Het Genootschap Oud-Noordwijk vergadert vrijdag in De Rank aan de Golfbaan. Aanvang is acht uur. Behal ve de gebruikelijke verslagen en de bestuursverkiezing (aftredend zijn mevrouw Wesseling-Sier en de heer L. van Wijk), vermeldt het programma voor deze avond een vernieuwing van de statuten en de aankoop van de museumboerderij aan het Jan Kroonsplein. In de pau ze kan de aquarel „Gezicht op Noordwijk 1884" van het Genootschap Oud-Noordwijk worden bekeken. Daarna treedt de folkore-vereniging „De Wurf" uit Zandvoort op met het stuk „Liefde was vroeger ook blind" van mevrouw E. Jongsma-Schuiten. Aarlezer Burgemeester Verhoef van Ter Aar opent vrijdagavond een tentoonstelling in de bibiotheek De Aarlezer. Er is werk te zien van de internationaal bekende pottenbakker Norman Trapman. Sinds '78 is zijn atelier gevestigd in het buurtschap Blokland, tegen de provinciegrens met Utrecht aan. In de Aarlezer zijn kannen, bekers, potten, schalen en tegels te zien. De tentoonstelling, die tot 30 maart duurt, is maandag, woensdag en vrijdag van twee tot vijf uur te zien, vrijdagavond van half zeven tot half negen en zater dag van tien tot twaalf uur 's morgens. Modeshow De Stichting Welzijn Ouderen Oegstgeest houdt vrij dag een modeshow in het dienstencentrum aan de Lijt- weg 9 in Oegstgeest De show wordt verzorgd door de heer Van der Meer met zijn mannequins. De nieuwe voorjaarsmode en tinten staan centraal op de mode show, die 's morgens om tien uur begint 's Middags kan de mode worden bekeken, gepast en eventueel ge kocht. Vervoer en lunch zijn mogelijk: daarvoor 175268 bellen. Albee De toneelgroep Facet geeft vrijdagavond in het dienstge bouw aan de Regthuysstraat een opvoering van het be roemde stuk „Wie is er bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee, onder regie van Rob Franken. Voor decors, kleding en licht- en geluidstechniek zorgen de groepsleden zelf. Kaarten kosten f9, en zijn verkrijgbaar te bestellen bij de Kunstkring Leidschendam, tel. 274029. Orgelconcert De organist Nico de Raad bespeelt vrijdagavond het orgel in de Leiderdorpse Dorpskerk aan de Hoofd straat. De raad, tevens leraar aan de Leiderdorpse streekmuziekschool Rijnakkoord speelt werken van Scarlatti, Seixas en Bach op het in 1976 gerestaureerde Mitterreiter orgel. Entree f5, kaarten bij K&O Leiden en Leiderdorp of aan de zaal. Aanvang kwart over acht Vrouwendag In Hazerwoude organiseert de vrouwengroep Gunaika morgen de Vrouwendag. Dit gebeurt in het clubhuis van de Stichting J.J.B. aan de Vondellaan 3 te Hazerswoude- Rijndijk. 's Morgens is er koffie, terwijl er voor de kinde ren tekenfilms worden gedraaid. Tevens is er een tentoon stelling over de positie van de vrouw, 's Avonds staat van af kwart over acht de koffie klaar. Om half negen begint de videofilm over de geschiedenis van de Dolle Mina's. Daarna is het eigen programma met cabaret, hapjes, drankjes, liedjes en sketches. ZOETERWOUDE De commissie welzijn van Zoeterwoude kwam gis teravond niet tot een eindadvies over de subsi diëring van het Jongeren Advies Centrum Leiden. Het gaat daarbij overigens om een bedrag van slechts 730.-. De progressieven toonden zich een groot voorstander, terwijl CDA en VVD eers$ de fraktie nog eens willen raadple gen alvorens men ,ja' of „neen" zegt. Opvallend in elk geval is het gewijzigde standpunt van wethouder mevrouw H. S. Graniews- ki die vorig jaar niet van subsidiëring wilde weten maar gisteravond nu een warm pleitbezorgster was. „Het gaat om kinderen en jeugdigen in een crisissituatie. Bij het JAC is het beter dan dat men op straat terecht komt", aldus de wethouder. Ook PZ-vertegenwoordiger W. Ooijendijk liet louter positieve geluiden horen over het jonge ren adviescentrum. De heren C. Roessen en Jac. van der Geest van het CDA daarente gen hadden hun bedenkingen. Roessen sprak van een hoogst ongelukkige zaak en stelde dat de ouders altijd ingelicht moe ten worden als een van hun kinderen bij het JAC aan klopt. Door een JAC-verte genwoordiger, die de vergade ring bijwoonde, werd hierop gereageerd met de mededeling dat het in Leiden de laatst twee jaar niet is voorgekomei dat geen kontakt werd opgi nomen met ouders of politii De heer Van der Geest juist bang voor de „lage drein pel" bij het JAC. „Dat kan uil nodigend werken", aldus Va der Geest die erg terughol dend reageerde op het vooi stel, dat overigens volledig a wijkt van een eerder door 1 en W. ingenomen afwijzen standpunt. VVD-woordvoer der P. Kremer was het mee verbaasd over de, zoals hij ze „reusachtige ommezwaai" va de wethouder. Hij betwijfelt ook het gebruik van het JA door de Zoeterwoudse jeug< Daarop haakte Ooijendijk door de benadrukken dat plaatselijke jeugd wel degeli; gebruik maakt van het cei trum. Inbraak in woning ALPHEN Uit een woning aan de Vestestraat is vannacht voor zo'n 10.000 gulden aan geluids- en beeldapparatuur gestolen. De inbrekers, die de woning waren binnengeko men door een achterraampje te forceren, vertrokken met een compleet audiorack, de kleurentelevisie, de videore corder, een camera en wat zil veren sieraden. De bewoners waren op het moment van de inbraak niet thuis. ZOETERWOUDE Gebo ren; Pieter Peter van Helden; Mario Corstianus Lodevicus van Leeuwen; Debbie Carola de Jong. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, teletoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd Kind gewond bij aanrijding LISSE Een achtjarig jongt tje is gistermiddag licht gf wond geraakt toen hij doo een auto op de Hereweg wer aangereden, het jongetje zijn ballon achtena en rend zonder te kijken de weg oj Een 32-jarige automobilist' kon niet tijdig stoppen. N door een arts behandeld zijn, werd het kind met i kneuzingen naar huis g bracht.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4