Sherry Duyns dringt isolement van Jeroen Brouwers binnen n< sADIO/TELEVISIE ÊeidaeSoormtt WOENSDAG 7 MAART 1984 PAGINA 15 brbetoon in Ronnie clfiV nfbel erman r ,VERSUM Als [betoon aan de vori- maand overleden lojrice Ronnie Bier- i"jn zendt de TROS z ijdag een herhaling tie, van het blijspel duitte of dubbel" uit ditF7. Behalve Ronnie tekrman, die de rol ïejelt van de in Las ngas wonende danse nd^ Francis Stelma is oifc de Gooyer haar jenspeler als de Ne- flander Bob van T DURAN DURAN NIET TEVREDEN OVER EIGEN VIDEO-FILM LONDON De Engelse groep Duran Duran is niet tevreden over de video film, die werd gemaakt om de single „New Moon On Monday" promotioneel te ondersteunen. De opnamen, die op diverse plaatsen in de wereld werden gefilmd, resulteerden in een zestien mi nuten durende video-clip. De groep, die op het punt staat naar Amerika te ver trekken, was na het zien van de clip, die Michael Jacksons „Thriller" in lengte voorbij streeft, teleurgesteld. De film wordt momenteel opnieuw ge knipt. De resultaten hiervan moeten, voor de groep aan zijn Amerikaanse tournee begint, te zien zijn op het vi- deo-clip-tv-station MTV. Supercontract Italiaanse tv brengt land in beweging ROME Een record-contract met de vedette van de Italiaanse staatstelevisie, RAI, Raffaella Carra, heeft het land in beweging gebracht. De socialistische premier, Bettini Craxi, heeft zich gemengd in de discussie over het supercontract dat de geliefde 40-jarige glimlachende blondine voor drie jaar aan de RAI gebonden heeft voor de lieve som van zes miljard lire (ca tien mil joen gulden). De voormalige danseres, die na 20 jaar televisie een uitzending presenteert die bijna acht mil joen kijkers trekt, is het middelpunt geworden van een botsing tussen de politieke partijen over de autonomie van de nationale televisie. Vooral wordt erop gewezen dat de regering Raffaella Carra: tien miljoen alom zuinigheid predikt en van de loontrekkers voor tv-shows. vraagt zich opofferingen te getroosten. Premier Craxi eiste van de omroep een verkla ring voor de nog nooit vertoonde hoge vergoe ding in tijden dat men de buikriem moet aan halen. Daartegenover verweten de RAI en zijn politieke tegenstanders hem dat hij zich onge oorloofd mengt in autonome zaken van de om roep. Televisie-directeur Sergio Zavoli verdedigde het supercontract met het argument dat de RAI de harde concurrentiestrijd met de particuliere omroep moet overleven die ook Raffaelle Carra wilde engageren. Raffaelle treedt vijf dagen per week rond het middaguur op met een quiz, ge titeld „Hallo Raffaella", die het aantal kijkers op het eerste kanaal van 800.000 op acht mil joen bracht. jVERSUM VPRO's •rry Duyns zoekt zelden r onderwerpen voor zijn k. Zijn leven wordt be rst door vragen en bij het ipen van de antwoorden ■op ontsluit hij menigmaal ermoede diepten. Hij mt zijn vaste rubriek lich- k ironisch „Lotgevallen", /ezen vermoedt hij richting gestage stuwing in al wat t, met voorop de kernvra- waar komt het vandaan vooral waar moet het naar Leven zonder vragen is al ;ilijk. Leven met de ant- Drden erbij zo mogelijk nog kilijker. weer verschaft hij een te- i van deze, zijn manier van fken in het tv-portret „De <zonkenen", vanavond op d. I om 21.25 uur. Onthul- ild wordt dit werkstuk pas in Inïede instantie. Zijn dolen Ztr wat wel bevroed, maar 1 |t geweten kan worden staat inrop. Op deze manier Daalde hij eerder door Lour- lej, waar hij als blijvend won- nf ervoer, dat miljoenen idnsen daar door iets worden mgeraakt. Het wat en het tq, de vragen dus blijven )rbij minder belangrijk dan 1 verschijnsel zelf, dat der- ~!ijke vragen alleen maar op- r2Pl- jts dergelijks beleefde hij op- ,euw met de schrijver Jeroen rouwers, een man (44) die als -»gen van twaalf besloot "Irijver te worden, daarom auteurs naliep en vanwege de feestjes en de vernissages geen letter op papier kreeg. Op ze ker moment brak hij daarmee. Hij sloot zich op in een buiten huis ergens in de Gelderse Achterhoek. Verricht daar zijn dagelijkse schrijfwerk, een li teraire kluizenaar, die de we reld mijdt. Dit leidde tot een kersvers boek als „De laatste deur", waarin hij zelfmoorden onder schrijvers tot op de bo dem heeft trachten uit te put ten. Jeroen Brouwers: „Mijn por tret hoeft niet op de tv. Ik durf mij alleen in mijn boeken te tonen. Heel mijn werk is autobiografisch. Mijn boek over zelfmoorden onder schrij vers, waar ik vijftien jaar aan werkte, zie ik als mijn voorlo pige levenswerk, waarbij ik zelf op de achtergrond wens te blijven. Na lang aandringen gaf ik aan Cherry Duyns toe er iets aan te doen, omdat ik hem beschouw als de Rem brandt onder de tv-makers, ze ker ook gezien zijn clair-ob- scur en zijn reportage over Lourdes. Daarom mocht Cher ry het isolement van mijn huis en mijn leven doorbreken en binnendringen, al speelt hier bij ook het motief, dat mijn uitgever, de Arbeiderspers, een ton aan investering in dit boek heeft gestoken. Dat moet er ook weer uitkomen. Geluk kig heeft Cherry mijn omge ving bescheiden gefilmd, zodat ik niet zondag bussen kijkende dagjesmensen voor mijn deur krijg". Wel honderd De dood houdt Jeroen Brou wers al een half leven bezig, omdat hij in de Jappenkampen daar met zijn neus bovenop werd gedrukt. Hij vervolgt: „Later intrigeer den mij de zelfmoorden van schrijvers. De zelfmoord in de nationale literatuur, Menno ter Braak, Piet Paaltiens, Jan Arends, Jotie 't Hooft, Dirk de Witte, ook een vrouw als Cor- nelie Huygens, Jan Dale met geliefde, en niet te vergeten in het buitenland ook mensen als Hemingway, Toller, Monroe, zo velen. Zij leverden zichzelf uit aan de dood. Witte koos zo openlijk voor zijn einde, dat hij dit beschreef in zijn boek „Blues voor mister Suicide". Door zulke schrijverij en open hartigheid begeven zij zich in afzondering, verwijderen zij zich van mensen, scheppen zij een leegte om zich heen. Dat zie je ook in de pop- en de filmwereld. Ik ken de gekten van schrijvers, het defaitisme, de contactgestoordheid, de moedeloosheid, de downe en depressieve stemmingen, uit gedoofde creativiteit, het besef dat duurzame monumentaliteit niet bestaat, dat men als schrij ver niet voortleeft in zijn boek. Zie de aanbeden God fried Bomans bij zijn leven. Hij lijkt thans totaal vergeten. Ook literatuur is niet bestand tegen de tijd. Zelfs de graven van schrijvers liggen er ver waarloosd bij. In de dood kan men de troost ervaren die bij het leven onthouden wordt. Ik voel met die mensen een band vol deernis. Ik vrees zelf ook te zijner tijd in totale vergetel heid te raken. Toch wijs ik voor mezelf zelfmoord af. In mijn voorkeur voor het woord „zelfmoord" boven „zelfdo ding" ligt al mijn waarde-oor- deel over die daad. In moord zit de opzet tot doden, zoals aan „doodslag" het motief tot doden ontbreekt. Het gaat om een ultime daad en die uiterste beschikking is niet aan mij. Als mijn creativiteit opdroogt, wacht ik op een nieuwe golf. Komt die niet, dan wend ik mij tot mijn uitgever voor an der werk". Niet-leven Het kiezen voor een andere vorm van niet-leven, zoals men zelfmoord ook kan zien, blijft minder het raadsel van de dood dan een levensraadsel. Zo voelt Cherry Duyns dat ook aan. Vanuit die invals hoek kreeg hij toegang tot de gedachtenwereld van Jeroen Brouwers. Zoals de literair di recteur van de Arbeiderspers Theo Sontrop ook zei: „Cherry heeft Jeroen uit zijn cocon ge peld". Daarom zwerven zij in deze uitzending samen veel over dodenakkers langs moeilijk vindbare zerken, waaronder schrijvers rusten. Wandelen zij door het zand, waar de tegelijk verwaaiende voetafdrukken iets duidelijk maken van het schrijversleven. Schrijven is wandelen over het strand, ver loren voetstappen, met in de verte de einder, waarin alles zich lijkt op te lossen. Een soort antwoord. In zijn boek ontzenuwt Brou wers een reeks zelfmoorden, gekozen vanuit de meest ver scheiden motieven. In de ethiek hieromtrent, een alge meen of persoonlijk waarde oordeel begeeft hij zich niet. Hij peilt veeleer de omstandig heden. Menno ter Braak koos voor de dood, toen de nazi's in '40 binnen vielen. Hij had toen in geschrifte al duidelijk stel ling genoment tegen Hitier en zijn trawanten. Daarom koos hij vrijwillig voor de bestem ming, die de nazi's hem kwaadwillig al hadden toege dacht. Maar totaal niet vergelijkbaar deze dood met die van een man als Jan Arends, in wie men een zielsziekte onderken de, een onvrede met het leven waaraan ook Jotie 't Hooft leed, tenzij men het worden vergeten door de lezer wil zien als een terdoodveroordeling. Als gesteld, Brouwers oordeelt en veroordeelt niet, wel wijdt hij een beschouwing aan de menselijke drift of drang tot zelfvernietiging. Wat is bij dit alles de verdien ste van Cherry Duyns, die zichtbaar moet maken wat on zegbaar is. Hij drukt zo be hoedzaam zijn stempel op deze tv-uitzending, dat het accent niet valt op de maker ervan. Hij week voor de man om wie het begonnen is, voor het ver schijnsel dat de mens blijft be zig houden. Duyns schittert door afwezigheid, al loopt hij er zichtbaar in rond. De mooi ste manier van tv maken. TON OLIEMULLER HARRY I Schrijver Harry Mulisch zit morgenmiddag op Hilver sum 1 tussen half twee en vier uur in NCRV's Glo baal. Momenteel gaat zijn naam door het land als de schrijver van „De aanslag", maar eerder ging hij rond als Archibald Strohalm, die aan de hand van de ratten koning voer voor psycholo gen verschafte aan twee vrouwen op het stenen bruidsbed. Voor dit soort zaken komt hij graag uit zijn tent en Amsterdamse isolement, waar men hem in het wild nog wel eens rond kan zien fietsen. Har ry komt wel als de schrijver Mulisch naar de NCRV-stu- dio, maar verschijnt veeleer toch met het oogmerk zich als mens te laten horen. Hij wil de luisteraar graag na der kennis laten maken met de mens die in hem als schrijver aanwezig is. Daar om doet hij mee aan het spelletje „Woord raden". Laat hij zich uithoren door interviewers en voert hij gesprekken met wie hij zin nige zaken ter sprake kan brengen. Ook staat hij nieuwsgierige luisteraars per telefoon te woord, al zouden ze hem het hemd van het lijf vragen. WILLEM Volgende week verschijnt in dezelfde NCRV-rubriek Willem Duys als de man die omroeprecords brak. Dit ge beurt in een uitzending vanuit de Schouwburg te Gouda, waar die dag de NCRV de provinciale le denvergadering van Noord en Zuid-Holland houdt. Over records gesproken, zestien jaar lang deed Duys zijn praatshow „Voor de vuist weg", hetgeen leidde tot 170 uitzendingen. Twin tig jaar lang legde hij op zondag „Muziekmozaiek", waarin hij alles lovend be sprak aan platen die hij zelf mooi vond en waar de han del geen windeieren mee wilde leggen. Zo'n man zit uit die veelbewogen jaren vol anekdoten. HARRY II Harry Wayne Casey, ook wel door het leven gaande als KC van The Sunshine Band, blijft geloven in zijn Miami-geluid, waar hij nu alweer tien jaar mee doet en dat dieptepunten niet be spaard bleef. Harry bleef er in geloven en gaf zojuist zijn tiende solo-elpee in het licht met tal van Miami- nummers. Hij noemde die plaat doodgewoon „Ten" en alwie in staat is tot tien te tellen begrijpt zo ongeveer wat er op staat. Nummers als „Are You Ready" en „Please Don't Go", althans liedwerk waaruit opnieuw blijkt, dat Harry van zijn hart nooit een moordkuil heeft gemaakt. Hij heeft er zelfs een duet met Margaret Reynolds op staan: „Let's Get Together". 4bertijd tweede uitzending van mertijd praten jongeren uiteenlopende religieuze Stingen met ivo de Wijs ?r het geloof en de plaats i dat geloof in hun leven, isder hen bevindt zich een |fn van een dominee, die Ff niet meer gelooft; een vsje uit een christelijk ge- ormeerd gezin, dat zucht 1er de zware druk van de en verboden en de zoon t Johan Maasbach, die aw de beweging van zijn Ë1er zal vertellen. Verder Iift Ivo de Wijs nog een Je- f/a-getuige en een katho- f meisje uitgenodigd. 90 uur Nederland 1. /RO-muziek r saxofoniste Vera Vinger- fcfeds dankt haar grootste jcendheid aan een serie 1icerten met Leo Cuypers, onder de titel „His Mas- "s Noise and the Lady's $wer" werden gegeven. br septet heeft thans een jcesvolle toer nee achter Ï-1 rug, waarop uitsluitend r eigen composities wer- gespeeld. Vingerhoeds' Wek wordt door diverse mi po nis ten en stijlen beïn- wd, o.a. filmmuziek van lo Rota, Nederlandse ge- Jroviseerde muziek en tra- tonele jazz. -33 uur Nederland 1. inieuw beginnen thael Becker (Jo Bolling), \fessor in de communica- )r aan een universiteit In provinciestadje, is met 38 jaar uitgekeken op werk en zijn vrouw. Hij faat huis en haard en prt terug naar Berlijn, de d waar hij heeft gestu urd. ir komt hij In aanraking if een groepje Jongelui, die drukkerijtje hebben op- i£ef. Wanneer hij hiervan de ling overneemt, komt hij in \fiict met het idealisme de jonge mensen. Ook meisje Monika, op wie hij \liefd is geworden, laat in de steek. 110 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 TELEAC 18.25 Por Favor (13). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Afl.: Hagar en Ismael. 19.00 Pubertijd (2), praatpro gramma van Ivo de Wijs. Afl.: Geloof. (Zie toelich ting). 19.26 Kenmerk. Actualiteiten. Een exclusief interview met de president van Mozambi que, Samora Machel, naar aanleiding van de recente gesprekken tussen Zuid-A- frika en Mozambique. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: St. Europa Kinderhulp. VPRO 20.33 Van Kooten and de Bie. Kreateam voor multimediale attitude-deformatie. 21.25 Lotgevallen (9). „De verzonkenen". (Zie elders op deze pagina). 22.33 VPRO-Muziek: Vera Vingerhoeds Septet. Con cert opgenomen in muziek centrum De IJsbreker te Amsterdam. (Zie toelich ting). TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (13). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de PPR. 19.22 Van gewest tot gewest. Met de onderwerpen: de stadsarcheologe Renée Ma gendans, die in het Haagse duingebied is begonnen met het blootleggen van een hulsplattegrond uit ver moedelijk de Karolingische periode, wonen in Amster damse pakhuizen en muzi kaal lyceum in Wageningen. 20.10 Opnieuw beginnen, Duitse tv-film. (Zie toelich ting). 21.42 Cinevisie, filmrubriek gewijd aan de actrice An drea Domburg en de film „De stille oceaan", waarin zij de hoofdrol speelt. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. Met o.a. EC-voetbal (halve finales). 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. Het Vera Vingerhoeds Septet treedt op bij do VPRO. Ned. I om 22.33 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serle. 19.00 Die echwerzen Bruder, serie naar de roman van Lisa Tetzner. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Glucksritter (2), tv-serie. Met: Christian Kohlund. Claudia Rle- schel en Hartmut Becker. Regie: Hans-Jürgen Toel. In Duitsland, In het kleine vorstendom Eichfeld wordt Ro bert Curwlch onthaald door zijn neef Ferdinand von Reppen en zijn vrouw Bettina. Ferdinand Is een handige za kenman en eigenaar van een koper mijn. Hij gelooft niet In Roberts spoorwegplannen. Maar vla een vriend van de familie von Reppen, raakt de regerende vorst van Eichfeld geïnteresseerd in Curwlchs plannen. Curwlch krijgt van de vorst de op dracht de plannen In Londen te gaan halen. 21.15 Brennpunkt. 22.00 Tageethemen. 22.30 ARD-Sport-extra: kwartfinale van EC-voetal. 00.00 Tagaaachau. DUITSLAND 2 17.50 Bret Maverick, Amerikaanse westernserie. Afl.: Een paard van voor de president. Aansl.: Heute-Sc- hlagzellen. 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Na, aowasl Muziek en gasten bij Thomas Gottschalk. 20.15 ZDF Magaxin, informaties en meningen. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto. 22.10 „Violleicht kommen sle wieder und holen mlch". Over missiewerk In Namibië. Dagelijks worden er In Na mibië mensen mishandeld, verkracht en neergeschoten. Moord en folterin gen zijn In deze vroegere Duitse kolo nie net zo vanzelfsprekend als de zondagse kerkgang. Het waren de katholieke bisschoppen van Zuld-Afrl- ka, die na een zelfstandig onderzoek - het zogenaamde Namlbië-rapport - dit systeem van terreur en geweld In de openbaarheid brachten. Dit Inmid dels verboden rapport vormt het uit gangspunt van deze film. 22.40 Dia unbaugsame Stimme aus dom Exil. Alexander Solschenlzyn In gesprek met Bernard Pivot. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesshau. 20.15 Mitwochs in_. 21.45 Hobbythak. Afl.: Vijvers In de tuin. 22.15 Raita auf dam roaa Pferd, Amerikaanse speelfilm uit 1947. Ro bert Montgomery, de tegenspeler van beroemdheden als Greta Garbo en Norma Shearer regisseerde dit melo drama over het gangsterdom en zich zelf. Hij speelt namelijk ook de hoofd rol In de film. „Black" Gagin, voorma lig lid van een gangsterbende, wil met zijn vroegere baas afrekenen, want deze heeft zijn beste vriend ver moord. Het spoor van deze Frank Hugo voert naar een klein oord In de woestijn, San Pablo, waar net de jaarlijkse Fiesta wordt gehouden. 00.05 Journaal. Volker Schlöndorff praat in „Het ge rucht" over zijn laatste film „Un amour de Swann". BRT 1 om 21.50 BRT 1 17.00 Grizzly Ademt (10), Jeugdse rie. 17.45 Giraf, aflevering van „Silent Safari". 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, kinderprogramma. 18.30 Xenon, (slot), jeugdserie. 19.00 Programma van do KTRO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- 20.55 Oceanen met elkaar in verbin ding, documentaire uit de serie „Het leven rondom ons". 21.25 Pluk de dag (11), komische se rie over een alleenstaande vrouw met twee dochters. 21.50 Het gerucht, kunstrubriek. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Wilde Natuur - Serengenti, Finse documentaire. 19.25 Tijdrover: bloemschikken. Afl.: Lenteschikking. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Tennis vanuit Vorst. RTBF 1 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- ma. 21.05 Agence toua risques (Het A-Team). 21.55 Planete des hommes. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard. TV 5 19.00 Pixi foly. Gevarieerd program ma. Een adembenemende reis door de wereld van de electronica. 19.20 Jack Pot. Gevarieerd program ma. Videoclips om op te dansen. 19.50 1,2,3, soleil. Film. Humoristisch verhaal over een jong echtpaar dat een hond in huis neemt. 21 20 La nuit ae léve. Korte film Engeland BBC 1 16.50 The magic roundabout, kin derprogramma. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Laurel en Hardy, slapstick. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Rentaghost, kinderserie. 18.05 John Craven's newaround. 18.10 Moonfleet, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi ne. 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 Medical Express, medische ru briek. 20.40 Day of the Triffids. 21.10 Fame, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal. 22.25 Sportsnight. 00.05 Night Music. Afl.: Helen Reddy. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursua. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling voor doven en slechthoren den. 18.40 Guns in the afternoon. Ameri kaanse film (1962). 20.10 Open Space. 20.40 What on earth..., natuurserie. 21.05 Sailor fly on the wall. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo wers. 22.00 Pot Black '84. 22.25 Strangers en Brothers. 23.15 Newonight, actualiteiten. 00.05 Twillight zone, tv-serle. 00.30 Tv-cursussen. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Flicks. 17.15 Batfink. 17.20 Luna. 17,50 Jangles. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. Verfilming van het dag boek van Edith Holden, die In 1920 op mysterieuze manier verdronk. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Fresh fields. Komische serie. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 The island. Amerikaanse speel film (1980). 01.30 One plus two. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 Feduco: Buter, brea en griene tsiis (19). 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Poldark (8), tv-serie. In huize Mampara is de sfeer te snijden, sinds Demelza weet van de heimelijke ontmoeting van Ross en Elizabeth... 16.50 Het donkere bos „Brendon Chase" (8), tv-serie. Zo langzamer hand hebben de jongens alles ge leerd wat ze moeten weten om In het bos in leven te kunnen blijven. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Tageeschau und Tagesthemen. 10.23 EC-voetbal (kwartfinale). 11.40 „Vielleicht kommen sle wieder und holen mich", herh. 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-over- zicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Ex- peditionen ins Tierreich: Tiere am Amazonas (herh.). 16.55 Gorgonzola Löwenherz, kinderprogramma. 17.15 Weltspiegel für Kinder. 17.50 Tages schau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.57 Pro gramma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Religionen. Hindoeisme (herh.). 16.35 Kuechelbaren, serie met pop pen. 17.00 Heute. Aansl.: Regionaal nieuws. 17.15 Tele-lllustrlerte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. DUITSLAND 3 WDF 08.00 Tele-Gymnastlk (39). 08.10-12.15 Schooltelevisie (9.25 Die Sendung mit der Maus). 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus na tuurkunde. BBC 1 07,00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 Best of collecting now, Infor matieve serie. 11.30 Play school, kin derprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinder serie. 15.00 Afternoon show, door Barbara Dickson en Penny Junor. 15.40 Truck driving man. 16.25 Ar thur Negus enjoys the collections of John Arlott. 16.50 The Magic Roun dabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Laurel en Hardy, slapstick. 17.25 Jackanory, kinderse rie. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang, kinderserie. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Crown Court. 15.30 The Agat ha Christie hour. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grand pa. 17.15 Batfink. 17.20 Do it. 17.45 This is mo. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS) EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het straf kamp. 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolls. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18 00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de VVD. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen In de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 On der de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Stickers, stok paardjes en standpunten (4). 22.15 Taal, tekens en regels (17). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en zn buren. 23.00 Sumiko Nagaoka, piano speelt muziek van Beethoven. 23.25 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel met de Harry Muskee Gang en de Jan Akkerman Band. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Oude muz. voor countertenor en luit. 21.15 Symfonische werken van Engelse componisten. 22.30 Gaudeamus Kwartet speelt hedendaagse muz. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Inform.ma- gazin. Tot en met 18.00 leder uur Rijnmond-nieuws op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedlenst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV- Globaal. 16.02 Gou denregen Ensemble o.l.v. Ferry Wlen- neke. 16.30 Kletsmajoor. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nleuwsklok. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer, herh. 17. AVRO: 10.03 Bulten. (10.04 AVRO's radiojournaal. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Dulmeland. 11.10 Trefpunt. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nleuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. (13.30 Nws.). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Allemans ve ren: 100 jaar flats. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op don derdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen-show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws). 9.00 Uit VARA's Matinee archief (10). Slmon Boccanegra, opera van Verdi. Groot Omroepkoor en het Omroeporkest, m.m.v. solisten. 11.30 Composities van Smetana en Fiblch. 12.25 Ope rette. 13.00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linkeroren (29). EO: 14.30 Klassieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15