Wielervedetten terug n de ««Rit naar de Zon" Contract van 42 miljoen Grote politiemacht bij Barcelona- Manchester United ficidócSotuont >etemelk krijgt zijn zin genoemd naar Boucher KNWU minder afwijzend tegen Van der Molen itspraak in chtszaak Koopmans er zes weken Spaanse wielrenner betrapt op doping RESERVES HELLAS UIT DE BEKERSTRIJD Verboom coach wielerdames Mayotte niet naar Ahoy' )RT WOENSDAG 7 MAART 1984 PAGINA 13- IJS Joop Zoetemelk heeft uiteindelijk toch rijn zin ge- 1 n. De veertiende kamer van het Hof van Beroep in Parijs besloten, dat Zoetemelk op 16 maart in een ziekenhuis in onder toezicht van professor Van Rossum een extra ex- ;e mag ondergaan om te weten te komen of het lichaam loetemelk het hormoon Nandrolon produceert, melk werd in de tweede etappe van de Ronde van Frank- an het afgelopen jaar, een ploegentijdrit over 100 kilometer ioissons naar Fontaine-au-Pire, op gebruik van verboden lerende middelen gecontroleerd. Later werd bekendge- dat de controle, en de contra-expertise, positief waren ge- omdat er sporen van Nandrolon waren gevonden. Zoete- werd teruggezet in het klassement, maar besloot bij het ge- verhaal te halen. Op 16 maart krijgt Zoetemelk, die deel- t aan de wedstrijd Tirreno-Adriatico, eindelijk de kans zich ïabiliteren. Sport- prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van lotto 9 zijn: le prijs: 1 x f 495.593; 2e prijs: 8 x f 18.750; 3e prijs: 173 x f 1.031,10; 4e prijs: 6.821 x f 26,10; 5e prijs: 88.711 x f 5. Toto 9: le prijs: geen SS,20;'3e0prijs:SÏ56 x f 406. Toto-gelijk 9: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 x f 1.883; 3e prijs: 31 x f 144; 4e prijs: 967 x f 6,60. Straat MONTREAL De prestaties van de Canadese schaatsenrij der Gaetan Boucher, twee gou den Olympische medailles en de wereldtitel sprint, zijn in zijn vaderland niet onopgemerkt ge bleven. Het gemeentebestuur van zijn geboorteplaats Saint- •Hubert, bij Montreal, heeft be sloten een straat naar de succes volle sportman te vernoemen. De Boulevard Champlain wordt omgedoopt in Boulevard Bou cher. Feyenoord treft Haarlem in bekerstrijd BUSSUM In de halve fina les van het toernooi om de KNVB-beker speelt Feye noord thuis tegen Haarlem. Dat wees de gisteravond ge houden loting uit. Fortuna Sit- tard ontvangt de winnaar van de replay in de kwartfinale van FC Twente-FC Gronin gen, die op 20 maart wordt overgespeeld. De wedstrijden voor de halve finales staan voor 28 maart op het program ma. AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft zijn aanvankelijke absolute afwijzing van kandidaat- -voorzitter Piet van der Molen aanzienlijk afgezwakt. De overige be stuursleden zullen, wanneer Van der Molen in de voorjaarsvergadering van 22 maart als opvolger van Jan Karei Hylkema wordt gekozen, niet onmiddellijk aftreden. Het hoofdbestuur van de KNWU heeft, met het oog op de voorzittersverkiezing, de voorzitters van de districten een brief gestuurd. Daarin is afstand genomen van het op 29 januari ingenomen standpunt, waarin de Hilversumse commissaris van politie min of meer als ongewenst persoon en zeker als niet-gewenste voorzitter werd gete kend. Toen stelde het bestuur dat alle leden hun zetels ter beschikking zouden stellen als Van der Molen gekozen zou worden. In de brief aan de veertien districten wordt nu gezegd dat de bestuursleden het principe van de zetels ter beschikking stellen nog steeds innemen, maar wel zullen blij ven functioneren in het belang van de Unie. irtwereld rennen Johan van der heeft gisteren een wed- voor beroepsrenners in (lgische plaats Wachtebe- iwonnen. Hij had voor de filometer een tijd van 3 n 31 minuten nodig. Van i:lde had een voorsprong ijftien seconden op Jo- ammerts. Bert Wekema le als vijfde, port De Amerikaan- ■eur Mike Mosley (37) is fornië om het leven ge- bij éen verkeersonge- vaarbij de vrachtwagen lij bestuurde in brand trijden De Ameri- fRosalyn Sumners, die de Olympische Winter- in Sarajevo een zilver- ledaille veroverde, stapt aar de profrijen. Zij zal wereldtitel eind deze in Ottawa ook niet [verdedigen. Huub van Boeckel internationale tennis- i van Bahrein uitste- begonnen. Hij versloeg eerste ronde de Indiër »h Krishnan met 5-7, 6-3, PARIJS Tussen mist flarden door scheen bo ven Parijs af en toe een weldadig aandoend voor jaarszonnetje. Honderdze ventien wielrenners, van wie veertien met de Ne derlandse nationaliteit, hadden geen oog voor de Eiffeltoren en de Sacré Coeur. Zij maakten zich in het voorstadje Issy-les- -Moulineaux op voor de 34e editie van Parijs-Nice, met de gelijktijdig te hou den Italiaanse tegenhan ger Tirreno-Adriatico de eerste belangrijke etappe- wedstrijd van het wieier- seizoen. Het weerbeeld van gisteren deed vermoeden waarom Pa- rijs-Nice de „koers naar de zon" wordt genoemd. De laat ste drie jaar was het weer bar en boos en werd telkens een Ierse doordouwer (Roche '81, Kelly '82 en '83) op de win- naarslijst bijgeschreven. Die drie afleveringen van wijlen Jean Leulliots schepping had den ook andere bijkomstighe den. De ploeg van Peter Post èn Frankrijks wielergod Ber nard Hinault waren niet van de partij. De Nederlandse kampioenen en de eigenzinni ge Breton vonden toen Tirre no-Adriatico een betere voor- bereidingskoers in de aanloop naar de klassiekers. Met de (vroege?) lente keerden zowel Post als Hinault op hun (Franse) schreden terug. De ploegleider en de vedette heb ben intussen andere sponsors, al heeft dat niets aan hun kwaliteiten afgedaan. Post wilde in eerste instantie op nieuw naar Italië. De blokka des bii de Italiaanse grenzen wilde nij zijn autorijdend per soneel echter niet aandoen. Het was een mooi excuus in de zucht naar veel meer kansen op succes in de Franse wed strijd. Behalve dat het Franse systeem van koersen de Ne derlanders beter ligt, zijn er in Pariis-Nice tien dagprijzen te verdelen naast het eindklasse ment. In Italië, waar ook bijna niet door de wielrennersblok kade te komen is, slechts zes. Post trok naar Parijs-Nice met ziin Belgische sprinters Eddy Planckaert en Eric Vanderaer- den. Voor het klassement en de tijdritten speelt hij de de Australiër Phil Anderson,"feert Oosterbosch en Steven Rooks uit. Of voor hen naast de weer aanwezige Ieren Roche en Kelly ook Bernard Hinault te vrezen is, valt te betwijfelen. De Breton is enthousiast aan het seizoen begonnen. Hij won al weer een wedstrijd in Span- ie. Wil hij in Parijs-Nice opval lend presteren, dan zal de zon zich voor de tijd van het jaar moeten overtreffen. In het beestachtige weer bij de Om loop Het Volk van zaterdag, waar hij met ambities naar toe was getrokken, stapte hij na honderd kilometer af. Bijzondere ogen oe dan ook, de Breton in zijn beschaafde en hypermodern gekleurde trui zal in elk geval door de Nederlandse amateur- ploeg met bijzondere ogen be keken worden. Ploegleider Gerard Peters staat met enke le talenten (Hofland, Ducrot) en een aantal oude rotten (Schipper, Schür en Klein) uit het amateurlegioen aan de^ start, die gegeven wordt door' de Parijse burgemeester Chi rac. Bij hen is ook Piet Kleine. De oud wereld- en Olympisch schaatskampioen heeft de vechtlust om het tegen doorge winterde profrenners op te ne men. Piet Kleine zal Parijs-Nice niet winnen. Dat doet ook Victor Buisman niet. De Amstelveen- se student reed vorig iaar op vallend in een aantal zware amateurkoersen in Frankrijk. Hij kreeg een profcontract van Jean de Gribaldy, vorig jaar zo'n beetje de redder van het talent Steven Rooks. Buitenbeentjes_ De wielergekke Franse burg graaf houdt van buitenbeentjes in de wielersport. Ziin liefde voor Buisman was echter snel voorbij. De Gribaldy ontsloeg de neo-prof voor hij één koers had gereden. Buisman had thuis niet getraind. Hij ver scheen veel te zwaarlijvig op de ploegvoorstelling in Parijs en voor het trainingskamp in de Alpen. In plaats van nem op te stellen voor de Ronde van de Middellandse Zee gaf De Gribaldy Buisman op dracht flink te trainen in Zuid-Frankrijk. Buisman was intussen gevallen voor een Bernard Hinault: seizoen enthousiast begonnen, maar afgestapt tijdens het zware weer bij Omloop Het Volk. Frantpaise, keerde zijn trai ningsgezellen de rug toe, ac cepteerde zijn ontslag gelaten, leverde zijn spullen in en nam zich voor maar weer student te worden. Qua wielermentaliteit had hij veel kunnen leren van zijn Ierse kopman Sean Kelly, of van Gerrie Knetemann, die er in Parijs-Nice ook na drie jaar afwezigheid weer bij is. Knete mann won voor zijn Italiaanse escapades drie keer achtereen de proloog-tijdrit van Parijs- -Nice. Hij is teruggekeerd om die zegereeks voort te zetten. De dochters van de overleden organisator Leulliot hebben voor zijn terugkeer precies hetzelfde parcours uitgestip peld, waarop Knetemann in 1980 zijn laatste proloogzege behaalde. -BERLIJN Pas over zes weken zal de president van de lissementsrechtbank in West-Berlijn een uitspraak doen in k, die de Nederlandse bokser Rudi Koopmans heeft aan- inen tegen de Westduitse dopingdeskundige Manfred Do- n diens landgenoot Walter Wagner, de voorzitter van de uitse bond van beroepssboksers. Door een rechtszaak pro- de voormalige Europese kampioen de beweringen, dat hij het gevecht tegen Manfred Jassmann gedrogeerd was en n de overwinning had te danken, te ontzenuwen. Behalve ldbedrag van ruim een half miljoen gulden eist de Neder ig ook de resultaten van het medische onderzoek op. ^ingtest, die Kot [jaar onderging, legde het resul ion testosteron, waarvan sporen in de urinestaal van nans werden aangetroffen, op dat moment niet op de lijst pen middelen voorkwam. De rechter zal, voor hij een oor feit, de statuten van de EBU onderzoeken. Koopmans en igeklaagden lieten zich in West-Berlijn vertegenwoordigen lun advocaten. ;g geen I rke man ir Zeist Dé beslissing over van een tech- directeur bij de KNVB is iw uitgesteld. Het be- betaald voetbal, waarvan verwacht dat het gister- de knoop zou doorhak- dl eerst overleg plegen diverse in Zeist werk- Jondscoachés. Deze coa- vveten nog altijd niets de plannen voor een e man" in Zeist. Een be- g over het aantrekken een dergelijke nieuwe onaris, in welk verband de naam van Rinus Mi- wordt genoemd, is nu erder dan begin volgen- iand te verwachten. MADRID De Spaanse wie- Ierprof Pedro Muftoz heeft van zijn nationale bond een schorsing van vier maanden gekregen, omdat hij tijdens de vierde etappe van de Ronde van Valencia, op 25 februari, verboden stimulerende midde len heeft gebruikt. Ook de contra-expertise was positief uitgevallen. Muftoz, die nu niet deel kan nemen aan de Ronde van Spanje en de Ron de van Frankrijk, moet boven dien een boete van ongeveer 2000 gulden betalen. De Span jaard was in de Vuelta van twee jaar geleden ook al eens op doping betrapt. Toén kreeg hij een voorwaardelijke schor sing van drie maanden. Steve Young, de duurste sportman ter wereld met J. Willi am Oldenburg, de eigenaar van zijn club Los Angelos Ex press. LOS ANGELES Steve Young, een jonge „quarter back" van de universiteit van Brigham Young (Illinois) heeft zich voor 42 miljoen dollar (120 miljoen gulden) verbonden aan de Amerikaanse -profclub Express uit Los Angeles. Het gaat hier om het duurste contract uit de geschiedenis van net Amerikaanse voetbal. De 22-jarige Young krijgt zes miljoen dollar verdeeld over vier jaar uitbetaald. De overige 36 miljoen ontvangt hij als een lijfrente, te beginnen op zijn 39ste jaar tot aan het jaar 2027. Wat jaarsalaris betreft komt Young in de buurt van de bas ketballer Earving „Magie" Johnson (Lakers uit Los Ange les) en Moses Malone (Philadelphia), die per jaar een inko men .hebben van respectievelijk 1,5 en 2,2 miljoen dollar. De best verdienende Amerikaanse atleet aller tijden is Mo- hamed Ali. In zijn 21 jaar durende boksloopbaan incasseer de hij 53 miljoen dollar. DEN HAAG Het tweede damesteam van Duijvestein Wintes- fiort/Hellas heeft zich gisteravond niet kunnen voegen bij de aatste vier van het toernooi om de nationale zaalhandbalbeker. Voor eigen publiek verloor de Haagse ploeg met 17-8 na een ruststand van 6-10 van de waarschijnlijk aanstaande landskam pioen AMC/Niloc. Voor Hellas 2 scoorden o.a. Ingrid Hartnack (3), Maija Noldus, Lucienne Korving, Marian Deelen en Margreet Enhus. NiloC ontmoet in de halve finales in een Amsterdamse derby Ookmeer. Van der Voort/Quintus ontvangt in de week van 19 tot 23 maart V. en L. uit Geleen. WOERDEN De Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft Marinus Ver boom uit Goes voor een jaar aangesteld als coach van de Nederlandse damesploeg. De 29-jarige Verboom, die zelf in wedstrijdverband actief is ge weest als liefhebber en ama teur, is sinds 1980 gediplo meerd wielrentrainer. BARCELONA De poli- tiemacht in Barcelona is gisteren in al staat van pa raatheid gebracht met het oog op de intocht van En gelse voetbalfans, die van avond de wedstrijd in de kwartfinale van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars tussen Barcelona en Manchester United zullen bijwonen. Ruim 3000 agenten zullen er voor moeten zorgen, dat de 250 tot 500 suppor ters van de Mancunians, die ondanks een verzoek van de club thuis te blij ven, worden verwacht, vóór, tijdens en na de wedstrijd in het gareel worden gehouden. Het bestuur van de Europese voetbalunie (UEFA) ziet de hervatting van de toernooi om de drie Europese bekers tege moet. In de kwartfinales ko men nog liefst vier Engelse en twee Schotse ploegen uit. Het sectiebestuur betaald voet bal van de KNVB heeft beslo ten, dat de trainersstaf van de bond op korte termijn zal wor den geconsulteerd over het on langs ingediende structuurrap port betreffende het oplei dingsapparaat van de KNVB. Voor het einde van de maand zullen de coaches Kees Rij vers, Ger Blok, Bert van Lin- gen, Ron Groene woud, Siem Plooyer, Jan Rab en Evert Teunissen de gelegenheid krij gen hun mening te geven over onder meer het in het rapport gevoerde pleidooi een coördi nator aan te stellen. Het sectiebestuur onderkent de gedachte dat de coördinatie in de technische staf versterkt dient te worden. Tijdens een gesprek tussen bondsvoorzitter Jo van Marle en de bondstrai- ners bleek echter, dat de tech nische staf zich gepasseerd voelde. De coaches worden op korte termijn alsnog gehoord, waarna het bondsbestuur het uitgebracht rapport en de noti ties van de trainers zal beoor delen. De tweede Bundesligaclub Alemannia Aachen zit plotse ling zonder voorzitter. De 43-jarige Egon Mönzenberg, die deze functie zes jaar be kleedde, liet gisteren per telex uit Londen weten dat hij zich terugtrok. De enige dagen ge leden spoorloos verdwenen Mönzenberg verklaarde dat hij deze stap op medisch advies moest nemen. De eredivisiewedstrijd FC Groningen-FC Den Bosch, die was vastgesteld op 18 maart is een dag vervroegd. De clubs zullen elkaar nu zaterdag 17 maart in Groningen ontmoe- Tweede operatie ogen Van Hanegem STADSKANAAL Wim van ■Hanegem is gistermorgen weer opgenomen in het Refaja zie kenhuis in Stadskanaal voor een tweede oogoperatie. De bekende oogchirurg dr. J. Worst opereert vandaag zijn rechteroog. Een half jaar gele den verwijderde hij staar uit het linkeroog van de ex-voet baller. Van Hanegem zal na de operatie nog enkele dagen in het ziekenhuis moeten verblij- ROTTERDAM De Ameri kaan Tim Mayotte zal niet meedoen aan het internationa le tennistoernooi van Rotter dam, dat volgende week in het sportpaleis Ahoy' wordt ge houden. Zijn inschrijving be rust op een misverstand. May otte, nummer achttien op de wereldranglijst, speelt dezelfde week namelijk in Metz. De Amerikaan Brad Gilbert, nummer 43 van de wereld ranglijst, wordt nu aan het hoofdtoernooi toegevoegd. Voorlopig zijn gerenommeerde spelers als de Australiër Pat Cash en de Amerikanen Fritz Buehning en Chip Hooper naar het kwalificatietoernooi verwezen, dat het komende weekeinde in Krimpen aan de IJssel wordt afgewerkt. Men- no Oosting is de enige Neder lander, die voor dit voortoer- nooi een zogenaamde „wild card" heeft gekregen. Tim Mayotte: geen Rotterdam, maar Metz. sportuitslagen BASKETBAL Eredivisie (heren): Noordkop-Rot- terdam Zuid 75-60. PAARDESPORT Koersen in Hilversum EERSTE KOERS (2000 meter): Wodin Neyenrode (M. Bouwhuis) 1.22,4 2. Yzo Uiterdijk, 3. Yorki Mendel. Toto: winnend f. 1,40 plaats f. 1,20 f. 1,50 f. 1,70 koppel t. 4,10 trio f. 23,10. Niet gestart: Wilza Buiten zorg. TWEEDE KOERS (2000 meter): 1. Ymola Hanover (A. J. Mollema) 1.22,3 2. Yento Rotary, 3. Ykaros R. Toto: winnend f. 6,80 plaats f. 1,80 f 1,30 f. 1,20 koppel f. 18.20 trio f 130,70. Niet gestart: Waldfee. DERDE KOERS (2000 meter): 1. We- villon Nora (F. I. Bosscha) 1.22,1 2. Velocitas Kwik, 3. Winka. Toto: win nend 8,70 plaats f. 2,00 2,20 L 3,00 koppel f. 51,30 trio f. 686,40. VIERDE KOERS (2440 meter): 1. Ye aning Boshoeve (A. T. Knijnenburg) 1.22,3 2. Vedan, 3. Vincent Toto: winnend f. 1,80 plaats f. 1,20 L 2,00 t 2,40 koppel 36,30 trio f. 187,50. VIJFDE KOERS (2000 meter): 1. Warning Light (A. J. Mollema) 1.22,8 2. Vesuvia, 3. Yoko du Bois. Toto: winnend f. 3,80 plaats f. 1,70 f. 6,10 f. 5,00 koppel f. 102,40 trio f. 1.009,90. ZESDE KOERS (2000 meter): 1. Wat- tatjueur (A. J. Mollema) 1.21,3 2. Winston, 3. Vida Nora. Toto: win nend f. 3,20 plaats f. 2,00 f. 2,20 L 2,20 koppel f. 11,30 trio f. 300,10. Niet ge start: Wiesje L en Uncle John. ZEVENDE KOERS (2000 meter): 1. Way to Fortuna (M. Bouwhuis) 1.19,9 2. War ter Lune, 3. Vite Bloemen- lust Toto: winnend f. 1,80 plaats f. 1,10 f. 1,10 f. 1,30 koppel t 7,30 trio f. 13,70, ACHTSTE KOERS (2000 meter): 1. Sara du Bois (R. J. Heynen) en Tonco Tefka (H. K. van Klaveren jr.) (dead heat) 1.20,9 3. Taurida Worthy. Toto: winnend f. 1,80 (1) t 2,10 (2) plaats t. 1,90 f. 1,80 f. 3,30 koppel f. 10,00 trio f. 99,30 (1-2-9) en L 124,70 (2-1-9). NEGENDE KOERS (2000 meter): 1 Waystar Mendel (J. de Leeuw jr.) 1.19,9 2. Vrea, 3. Upstar B. Toto: winnend f. 1,90 plaats f. 1,40 f. 2,00 l. 5,60 koppel f. 12,60 trio f. 205,20. TIENDE KOERS (2900 meter): 1 Wiet G (C. P. M. Roodenrijs) 1J21.5 2. Urso Karinsky, 3. Ulliano Lely stad. Toto: winnend t. 19,30 plaats'f. 2,40 f. 1,30 f. 1.30 koppel L 20,80 trio f 257,90. ELFDE KOERS (2000 meter): 1. Tra- bant Fortuna (a. J. Mollema) 1.19,9 2. Vivianne Star, 3. Us RudL Toto: winnend f. 1,70 plaats f. 1,10 t 1,10 f. 1,10 koppel f. 8,10 trio f. 54,20. Niet gestart: Tabasco du Bois. TOTALISATOROMZET: L 351.729. SKIËN Slalom In Vail (VSt) om wereldbe ker 1. Zoller (Oos) 1.41,11 (47,35 53,76); 2. Popangelov (Bul) 1.41,56 (47,78 53.78); 3. Halvarsson (Zwe) 1.41,73 (47,86 53,87) en PhÜ Mahre (VSt) 1.41,73 (47,26 54,47). Stand wereldbeker slalom: 1. Sten mark (Zwe) 106 punten; 2. Girardelli (Lux) 95; 3. Gruber (Oos) 73. Stand wereldbeker totaaL* 1. Zur- briggen (Zwi) 233 punten; 2. Sten- (Zwe) 201; 3. Girardelli (Lux) 184. TENNIS Internationaal toernooi in Brussel (herenenkelspel, eerste ronde): Thomas Hogstedt (Zwe)-Jan van Langendonck (Bel) 4-6, 7-5, 7-5; Ber nard Boileau (Bel)-Kevin Curren (ZAf) 6-3, 6-4; Marco Ostoja (JS)-Tim Gullikson (VSt) 6-7 (5-7), 6-2, 6-4; Pat Cash (Aus)-Scott Davis (VSt) 6-3, 6- 4); Vitas Gerulaitis (VSt)-Colin Dow- deswell (GBr) 6-3, 6-3; Gene Mayer (VSt)-Henri Leconte (Fra) 6-4, 6-3. VOETBAL Schotse competitie: St Johnstone- Glasgow Rangers 1-4. ZAALKORFBAL Overgangsklasse D: Trekvogels-Re- ady 11-11,

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13