Wethouder Keijser legt functie neer I eel kritiek op Noordwijkse bezuinigingen Verkoop van vuurtoren blijkt carnavalsstunt CeidaeSowuwtt "Nieuwe voorzitter ^CDA Oegstgeest i OUD-RAADSLID DRENTH KEERT TERUG IN BESTUURLIJK SASSENHEIM Geen cent voor het Doe-feest DE KRANT. OMDAT U NIET IEDERE DAG OPHET BINNENHOF KUNT ZIJN. Veehouders willen normale pachtovereenkomst voor Leidse Baan-gronden" Positieve ontvangst plannen Princestraat en Andreasplein Oegstgeest hoopt op behoud van oude Jelgersmakliniek EIDEN DINSDAG 6 MAART 1984 PAGINA 7 )EGSTGEEST Tijdens de komende leden- 1 rergadering van het CDA, afdeling Oegstgeest, jal de heer C. Spruiitenburg terugtreden als foorzitter. Indien de leden er mee instemmen vordt hij opgevolgd door mevrouw Dr. E.A.M. tfatricali-Van Lamoen. )e heer Spruijtenburg is acht jaar bestuurslid l jeweest van de ARP, respectievelijk het CDA. Je laatste vijf jaar was hij CDA voorzitter. i Voor een gemeentelijke CDA afdeling is het Ilan groot belang dat er regelmatig nieuwe be- jtuursleden naar voren komen. Met name pordt daarbij aan jongeren gedacht", meent de iftredende voorzitter. De algemene ledenverga- lering wordt op dinsdag 13 maart in het ge- iieentecentrum te Oegstgeest gehouden. Aan hang: 20.00 uur. Geen besluit over Magnifiosi LISSE Een beslissing om het jongerencentrum Magni fiosi steun te verlenen in zo wel de huisvesting als in de aanstelling van een beroeps kracht, is nog niet genomen. Dit meldde gisteravond wet houder mevr. Meulemans- Seelen in de commissie Onder wijs en Culturele zaken. Momenteel worden nog steeds besprekingen gevoerd om het jongerencentrum tegemoet te kunnen komen. Daarbij wordt rekening gehouden met het zoeken naar een zelfstandig onderkomen. Actie tegen jachthaven Wassenaar WASSENAAR/DEN HAAG De provinciale statenleden Meij er en Köhler willen dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland actie ondernemen tegen het beleid van de gemeente Wassenaar ten aanzien van de nieuwe jachthaven. De beide Klein Links statenleden menen dat Wassenaar, dat voor de jachthaven een buitengewoon laag tarief voert van 20 gulden per vierkante me ter per jaar, daarmee de hoogstbetaalden begunstigt. Dit vooral, omdat de gemeente zelf de exploitatietekorten van de jachtha ven, die naar verwachting aanzienlijk zullen zijn, voor haar re kening neemt. Volgens Meijer en Köhler handelt Wassenaar daarmee in strijd met de opvatting dat gemeenten geen inkomenspolitiek mogen voeren. Ze verwijzen daarbij naar het raadsbesluit van Muiden, dat door de staatssecretaris van binnenlandse zaken werd ge schorst, omdat daarmee inkomenspolitiek ten gunste van de laagstbetaalden werd gevoerd. De provincie zou als toezichthou dende instantie op de gemeentefinanciën daartegen actie moeten ondernemen. Bromfietser breekt been NOORDWIJKERHOUT Een 16-jarige inwoner van Voorhout is gistermiddag na een aanrijding met een open beenbreuk naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden ge bracht. De jongen reed met zijn brom fiets op het fietspad langs de Langelaan en stak de Gooweg bij Leeuwenhorst over. Daar bij verleende hij, volgens de politie, geen voorrang aan een op die weg rijdende auto, be stuurd door een 62-jarige in woner van Noordwijkerhout. NOG GEEN BESLUIT OVER FUSIE RABO VALKENBURG EN KATWIJK VALKENBURG Te weinig leden waren gisteravond aanwezig om een beslissing te kunnen nemen over de voorgestelde fusie van de Rabo-bank in Valkenburg en de Rabo in Katwijk. Op 26 maart komen de leden voor een tweede keer bijeen om zich over het bestuursvoorstel uit te spreken. Volgens voorzitter J.v.d. Meij van de coöperatieve Rabo Valkenburg is een fusie noodzakelijk om efficiënter te kunnen werken. Hij stelde daarbij, dat het behoud van de eigen identiteit ge waarborgd is en vroeg de aanwezige le den vooral zakelijk motieven te laten prevaleren boven emotionele. Diverse leden hadden daar toch wel moeite mee. Men vreesde, dat de kleinere een heid verloren zou gaan in de nieuwe organisatie. Van der Meij stelde daarop, dat de kleinschalige Rabobank het in de toekomst niet meer alleen zou kun nen redden. De vergadering ging uit eindelijk, na een discussie van 3,5 uur, uiteen zonder een beslissing genomen te hebben. De heer H. Imthorn trad na een zittingsperiode van 27 jaar terug uit het bestuur vanwege het bereiken van de leeftijd van 70 jaar. Als herinnering werd hem een pennenset aangeboden. De heer H. Noort, voorzitter van de Raad van Toezicht, werd vervolgens in het bestuur gekozen, terwijl J. v.d. Na gel als nieuwkomer de Raad van Toe zicht betrad. r. (ASSENHEIM Wet- ouder E. Keijser van Sas- enheim legt zijn functie [eer. Hij meent dat van- ire ge zijn gezondheid zijn [ezigheden in het Sassen- leimse gemeentebestuur i [iet meer zijn te combine- en met zijn werk in Lei- j Jen. In een brief aan B en jV en de gemeenteraad ran Sassenheim deelt hij nee dat hij zijn functie (er 13 maart wil beëindi- en. Overigens is in sa- nenspraak met de fractie ran Progressief Sassen- leim, waar Keijser lid van is, al een opvolger gevon den. Het oud-raadslid H. Drenth is bereid de open gevallen plaats ;in te ne men als de gemeenteraad daarmee instemt. „Mijn eerste keus is mijn ge zin, de tweede het werk en de derde pas het bestuur van de gemeente Sassenheim. Als dat bij elkaar teveel wordt, kan ik alleen maar die derde keus la ten vallen". Met deze woorden verklaart Keijser zijn vertrek uit bestuurlijk Sassenheim. Zijn periode in de gemeente raad is maar kort geweest, vanaf de gemeenteraadsver kiezingen in september 1982, maar hij kijkt tevreden op die periode terug. „We heoben nog nooit zoveel gesubsidieer de woningen toegewezen ge kregen als de afgelopen perio de (180), we hebben een wo- ningbouwnota, er is twee hec tare bedrijfsterrein verkocht en het winkelerf is klaar. Ik kijk met plezier op die periode terug, ik heb genoeg gedaan en ik dien de gemeente Sas senheim niet door een half overspannen bestuurder te spelen", aldus Keijser. Keijser kwam in september 1982 in de gemeenteraad en werd direct de eerste progres sieve wethouder in het college. Er waren hier en daar wat po litieke tegenstellingen (net CDA maakte niet meer alleen de dienst uit in het college en vormde ook niet meer de meerderheid in de raad) maar die zijn niet de aanleiding voor het opstappen, net zo min als eventuele druk van zijn werk gever. „Het is gewoon teveel. Ik kan het niet meer volhou den, meer dan 80 uur in de week te werken", stelt Keijser. Na zijn benoeming als wethou der in Sassenheim verminder de hij zijn werk in Leiden als hoofd van de afdeling econo mische zaken en energie tot 36 uur in de week. Dat werd op gevangen door een nieuwe kracht, maar dat blijkt nu voor het hoofd van de afdeling niet de gehoopte vermindering van werk op te leveren. „Er zijn meer mensen en daarom is de coördinerende taak ook gro ter", merkt Keijser op. Toen hij oververmoeid begon te worden en geprikkeld ging re ageren op politieke zaken in Sassenheim, nam hij het be sluit er een punt achter te zet ten. Opvolging De fractie van Progressief Sas senheim heeft zich inmiddels al gebogen over de opvolging van de wethouder. Heike Wethouder Keijser: „Eerste keus Is gezin" Drenth, die in juli vorig jaar wegens drukke werkzaamhe den afscheid nam als raadslid, is gevraagd terug te keren in de gemeenteraad. Drenth nam afgelopen zomer afscheid, om dat hij als waarnemend rector op zijn school in Katwijk moest fungeren tot er een nieuwe rector was benoemd. Daar kwam bij dat een van de drie PS-raadsleden wethouder was geworden en het commis siewerk dus door de overige twee fractieleden moest wor den gedaan. Drenth is nu ech ter bereid gevonden weer te rug te keren. Vanuit de overige twee politie ke fracties in de gemeenteraad is teleurgesteld gereageerd op het vertrek van wethouder Keijser. „We vinden het jam mer dat er een eind is geko men aan het afspiegelingscol lege (PS, CDA en VVD) zoals dat nu functioneerde. Wij had den het graag de rit uit laten zitten", aldus fractievoorzitter A.M. Mazee van het CDA, die ook namens VVD-collega drs. J. Rotteveel sprak. CDA en VVD zijn door PS uitgenodigd te komen praten over de op vulling van de ontstane vaca ture. Het is niet automatisch zo dat die wethouderszetel weer door iemand van Progressief Sassenheim opgevuld gaat worden. OORDWIJK De 'oordwijkse organisaties >n instellingen hadden listeravond in het dorps- luis De Kuip gelegenheid mn mening te zeggen iver het ontwerp sociaal- :ultureel programma voor Wethouder Bedijn, die de hoorzitting presi deerde, deelde mee, dat 4egen het programma der tien bezwaarschriften wa ren ingediend. Dat komt neer op ongeveer een kwart van het aantal or- ganisaties en instellingen, dat in het ontwerp-pro- jjramma wordt genoemd. Tot de opponenten be hoorden grote subsidie- frekkers als JOIN, SKAN en de Stichting Peuter speelzalen, maar ook wa- en bezwaren ingediend ioor K O te Leiden, de Stichting Sport en Recrea- ie Gehandicapten Bollen streek, de Werkgroep Dntwikkelingssamenwer- dng Boven-Volta, de vijkvereniging De Gras- ïoek, het Operettegezel- ichap „Mozaïek", het Noordzeekoor „The Seasi- NOORDWIJK Het Comité Vakantiebesteding Noord wijk krijgt voor de organisatie van het Doe-feest voor de Noordwijkse jeugd geen cent Dit wordt al thans voorgesteld in het ontwerp sociaal-cultureel pro gramma voor 1984. De consequentie is dat dit feest niet kan doorgaan. Het was de meest trieste taak, die gis teravond op de hoorzitting over het ontwerp-program- ma aan de orde werd gesteld. Mevrouw B. B. Oosting verdedigde de zaak van het Doe-feest in sobere maar treffende bewoordingen, waarin ze memoreerde dat vorig jaar 2500 kinderen een fijne ontspanning werd geboden. Zij herinnerde aan de onderbreking in de reeds doe-feesten van een paar jaar geleden. Met medewerking van het gemeen tebestuur was toen aktie gevoerd. Dit had geleid tot het vormen van een nieuw comité en het werven van vrijwilligers. Nu dit comité goed en wel op dreef is, wil gemeente de subsidiekraan dicht draaien. Hiervoor had mevrouw Oosting geen goed woord over. Vorig jaar werd van de toegekende subsidie van ruim 17.000 slechts 12.000 gebruikt. der Singers" en de Sport- instuif. Bijna alle bezwaren richtten zich tegen het kortingspercen tage. „Wat de verenigingen en instellingen moeten inleveren, is altijd teveel", aldus Bedijn. In de totaliteit van het pro gramma, viel de korting nog wel mee. Tegen het totaal van 821.576,- dat in 1983 aan sub sidies werd verstrekt, staat een bedrag van 777.397,- dat in 1984 zal worden uitgekeerd. Derhalve een verschil van on geveer 44.000. Verder wees wethouder Bedijn er op, dat in het ontwerp sociaal-cultureel programma voor 1984 reke ning is gehouden met de vorig jaar geuitte wens geen alge meen kortingspercentage toe te passen. In de thans gekozen afwegings-methodiek is reke ning gehouden met de aard van de organisatie en het be lang van de aktiviteiten. Slechts enkele opponenten vonden het nodig om de schriftelijk ingediende bezwa ren op de hoorzitting toe te lichten. Woordvoerder Riezen- bos attendeerde op de nood zaak van een extra-subsidie aan de Stichting Peuterspeel zalen. Zoals bekend heeft de gemeenteraad twee lokalen van De Wigwam beschikbaar gesteld voor de vestiging van de Peuterspeelzaal in Noord- wijk-Binnen. De stichting blijkt over deze accommodatie nogal teleurgesteld. „Wij zijn geschrokken van de situatie in dit gebouw", aldus Riezebos. H. C. van Bourgondiën be pleitte de belangen van de Sportinstuif. Naar zijn mening werd er door de gemeente bij het verstrekken van subsidie met twee maten gemeten. Het regelmatig bezoek aan de sport-instuif kost een echtpaar zo'n 240,- per jaar. Tegen over een dergelijke uitgave staan bijvoorbeeld de contribu ties van enkele tientjes, die door de wijkverenigingen aan haar leden in rekening wor den gebracht. Waarom moet de toegangsprijs voor de sport instuif met 20 procent ver hoogd en die van andere sportaccommodaties met 10 procent?, wilde Van Bourgon diën weten. De Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek wees er onder meer op, dat geen enkele vere niging in staat is aktiviteiten te ontwikkelen, die de stich ting in praktijk brengt. Daar om achtte de woordvoerder van de stichting het onjuist, dat voor deze instelling een zelfde waarderingsmethode werd toegepast als voor andere sociaal-culturele instellingen. Kritische opmerkingen kwa men er van KOIN-zijde. „Er is teveel op los zand gebouwd", meende woordvoerder Ouwe hand. „Onvoldragen en inner lijk tegenstrijdig", was het oor deel van de wijkvereniging De Grashoek over het ontwerp sociaal-cultureel programma. Seaside Singers" vulde de door hen ingediende begroting aan: het orkest vroeg meer geld en de zaalhuur in De Rank werd hoger. Tenslotte was het de werkgroep Ontwikkelingssa menwerking Boven-Volta, die protest aantekende tegen de korting op de gemeentelijke bijdrage. Wethouder Bedijn deelde ter afsluiting mede, dat de be zwaarschriften en de monde- lingen toelichting discussie stukken zullen worden in de vergadering van de raadscom missie voor welzijnszaken. Hulp voor Polen OEGSTGEEST Morgen start in Oegstgeest een grote hulpactie voor Polen. Huis aan huis wordt een plastic draagtas bezorgd en de Oegstgeesters wordt gevraagd hierin levens middelen als rijst, margarine, bak- en braadvetten en suiker te willen doen. De blauw-witte draagtassen worden de komende week op gehaald door een legertje van meer dan honderd vrijwilli gers. Plaats van bestemming 1 ..De stad Thorun' in Polen. Nieuwe voorzitter De Poel in Lisse LISSE Het gemeenschaps centrum De Poel heeft sinds deze week een nieuwe voorzit ter. De leiding van het actieve -(centrum berust thans in han den van de heer D. Schopman. Hij volgt ex-voorzitter Schenk °P, die na 16 jaar zijn werk zaamheden niet meer kan combineren met het bestuur- derswerk. Hij blijft echter wel de beheerder van het Poel- huys. Overigens heeft het be stuur besloten om de maande lijkse contributie van de vere nging te verlagen. De maand- bijdrage wordt nu twee gul den. VOORSCHOTEN De veehouders in de Papen- wegse Polder en in de aangrenzende Duiven- voor dse-Veenzijdse Polder in Voorschoten verkeren al geruime tijd in onze kerheid over het gebruik van de agrarische gronden die destijds door de pro vincie zijn gekocht voor de aanleg van de zoge naamde „Leidse Baan". Dit melden de Hollandsche Maatschappij voor de Land bouw, de Land- en Tuin- bouwbond, de Werkgroep Milieubeheer Leiden en het Centrum Landbouw en Mi lieu in een gezamenlijke brief aan de provincie en de gemeente Voorschoten. Inmiddels heeft men afge zien van de aanleg van deze autosnelweg tussen Leiden en Den Haag en de weg ge schrapt uit het streekplan Zuid-Holland West om de waarde van het gebied tus sen Den Haag en Leiden niet extra nadelig te beïnvloeden. Tot nu toe worden de „Leid se Baan-gronden" in de Pa- penwegse en de Duiven- voordse-Veenzijdse polder tekens op basis van éénjarige contracten in gebruik gege ven aan de 'veehouders in het betreffende gebied. Zij verkeren daardoor nu al ge ruime tijd in de onzekere omstandigheid dat zij hun bedrijfsvoering op langere termijn niet kunnen afstem men op het gebruik van de „Leidse Baan-gronden" Voor sommige veehouders speelt dit probleem al meer dan tien jaar. De bestaanszekerheid van de veehouders in dit gebied zou aanzienlijk vergroot worden als zij de grond duurzaam in gebruik konden krijgen. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door verkoop of door middel van een normale zesjarige pachtovereenkomst. ordt nog dezeHde avond KATWIJK - De vergaande herinrichtingsplannen die zijn ontwikkeld voor de Princestraat en het Andreas plein zijn door de commissie voor Algemeen Bestuurlij ke Zaken positief ontvangen. Slechts een klein onder deel ervan, de bouw van een drietal dagwinkels bin nen het voetgangersgebied, riep bezwaren op bij de raadsleden die zich hiermee op eén lijn stelden met de winkeliersvereniging PA/Centrum. Op enkele onder geschikte punten van de plannen zal nog nader wor den ingegaan, beloofde burgemeester C. A. Bos gister avond, „het belangrijkste is dat we snel kunnen star ten". En snel betekent in het geval van het Andreasplein erg snel, want al over enkele weken wordt hier een aanvang gemaakt met de eerste werkzaamheden. Men wil proberen de totale her inrichting van dit plein, dat vlak achter de Boulevard ligt, vóór het zomerseizoen af te ronden. In het najaar wordt dan een be gin gemaakt met de reconstructie van de Princestraat en ver wacht wordt dat deze straat voor de zomer van '85 gereed zal zijn. De herinrichtingsplannen, zoals die door de gemeente zijn ont wikkeld, leiden ertoe dat het Prins Andreasplein en de Prince straat één geheel zullen vormen met het nieuwe badcentrum. Het gebied zal het karakter van een winkelerf krijgen met de zelfde speelse indeling als in de Voorstraat en de Badstraat is toegepast. Om de zeer brede Princestraat daarnaast nog wat ge zelliger te maken voorzagen de plannen ook nog in de bouw van een drietal dagwinkels, verspreid over het wandelgebied. Over dit aspect, dat tot nog toe vrij veel weerstand ondervindt, zal nog verder worden gesproken. In de commissievergadering werd gisteravond ook besloten dat de twee straten in het nieuwe centrumgedeelte, het Noorden van de Voorstraat en de Badstraat, in principe op zaterdag auto-, vrij moeten zijn. De commissie volgde hiermee het advies van het college. Dit betekende wel dat ingegaan werd tegen een ambtelijk advies dat pleitte voor stapsgewijs autovrijmaken wanneer het totale centrumgebied (dus ook de herinrichting van de Princestraat en het Andreasplein) zal zijn afgerond. Bekeken wordt nu in hoeverre de wens van de raadscommissie in de praktijk te realiseren valt. Vuurtorenwachter Dick van Dee, temidden van zijn carnavalsvrienden op het Vuurto renplein. NOORDWIJK Het rijk is nog steeds eigenaar van de vuurtoren. Dick van Dee blijft op z'n post als vuurtorenwach ter en het aan- en uitgaan van de lampen in de avond en nacht blijft behoren tot het vertrouwde beeld van de bad- Zoals iedereen langzamerhand wel begreep, was de aange kondigde verkoop van de vuurtoren een stunt van de Noordwijkse carnavalsvereni ging „De Noortukkers". Verte genwoordigers van die club wachtten gistermiddag op het Vuurtorenplein de reacties af. Van toegestroomd publiek was geen sprake. Wel veel lang zaam voorbij rijdende auto's, waarvan de inzittenden toch wel nieuwsgierig de blikken in de richting van „Janus" wend den. Opmerkelijk was de inte resse van echte kooplustigen. Een heer, type projectontwik kelaar of zakenman, die z'n dure auto ergens op de Konin gin Wilhelmina Boulevard parkeerde, informeerde bij omstanders waar die notaris nou eigenlijk bleef. Hij bleek 's morgens de vuurtoren te. hebben bekeken („er was niet zoveel ruimte"), maar wilde blijkbaar toch tot zaken ko men. Van de per advertentie aangeboden gelegenheid om de vuurtoren 's morgens te be kijken, was door meerdere ge gadigden gebruik gemaakt, vertelde Dick van Dee. OEGSTGEEST Er is nog hoop op behoud van het oude gebouw waarin de Jelgersmakliniek was gehuisvest. Dat zei gister avond wethouder van openbare werken Th. van Hazël. „Monumentenzorg zou het op de lijst van mo numenten willen plaatsen en Studentenhuisvestig Leiden is ook zeer geïnte resseerd. Er wordt nog overleg gepleegd en wel licht is er een voorstel aan (ie raad over te verwach ten. Intussen heeft de gemeente Leiden laten weten niet graag andere aktiviteiten op het terrein toe laten, zoals studentenhuisvesting. Wet houder Schouten van Leiden heeft gezegd, geen aanvaard bare functie te kunnen vin den voor het leegstaande, monumentale pand. „Van zo iets gaat een ernstige drei ging uit, namelijk die van sloop. Wij zullen overwegen welke middelen er nog be schikbaar zijn om dit te voor komen", aldus de Oegstgeest- se wethouder. Via de Haarlemmerstraat- weg, de Willem van Otterlo- laan en de Haaswijklaan wordt zand aangevoerd voor het bouwrijp maken van de diverse deelplannen in de nieuwe wijk Haaswijk. Gis teravond werd er de aan dacht op gevestigd dat de be woners van deze wijk over last ondervinden van, naar hun mening, te hard rijdende zandauto's. De wethouder van openbare werken zegde toe dat er met de rijkspolitie over gesproken zal worden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7