Rioolwater van Alkemade mogelijk naar Zwaanshoek Hazerswoude verdeeld over nieuw bedrijfsterrein REGIOUOURINAAL Veel bezwaren tegen coffeeshop op Kaageiland Vooï kleine Ja «S^CckLcGouaartt Andere aanpak bouwplan aan de Hoge Rijndijk Mavileo naar jubileum met fraai kwartetspel Vals brandalarm in Leiderdorp Beatrix niet naar jubilerende Oranjevereniging Boeren bruiloft LEIDEN/REGIO CcidAe Gomn/nt DINSDAG 6 MAART 1984 PAGINA ZEBRAPAD AAN DA COSTASINGEL HAZERSWOUDE De oudercommissie van de O.L.V. van Banneuxschool en van de Mi- chaelschool hebben burgemeester en wethou ders van Hazerswoude verzocht om op de Da Costasingel, ter hoogte van de ingang van de speelplaats van de O.L.V. van Banneuxschool, een zebrapad aan te leggen. De oudercommis sies van deze twee scholen, voor lager en kleu teronderwijs, willen de verkeersveiligheid ter plaatse nog meer verbeteren door het zebrapad door klaarovers te laten bewaken. Deze zullen worden geworven onder de ouders van de leer lingen. De eerste weken zullen zij instructie ontvangen door een politieagent. Voor de klaarovers, die vier maal per normale school dag in functie moeten komen, is speciale kle ding beschikbaar. De besturen van de ouder commissies streven ernaar om minimaal tien ouders regelmatig te kunnen afwisselen. KRO naar Hazerswoude HAZERSWOUDE KRO-radio verzorgt zon dag 18 maart een recht streekse reportage van de viering van de H. Eucha ristieviering in het ont moetingscentrum Het Anker in Hazerswoude- Rijndijk. Celebrant is pa ter Dominicus Wolf, pas tor van de parochie van de H. H. Bernardus en Michael. De kerkdienst, die om tien uur begint, wordt opgeluisterd door zang van het Ankerkoor onder leiding van Hans van de Toorn. Noordbuurtseweg veel drukker geworden ZOETERWOUDE - Het verkeer op de Noordbuurtseweg is aanzienlijk toege nomen sedert de ingebruikneming van de provinciale omleidingsweg in juni 1982. Er is zelfs sprake van een vervijf voudiging, aldus de heer Tj. van Wijk, direkteur gemeentewerken. Over de toenemende verkeersdruk in de dorpskern werd gisteravond gespro ken in de kommissie openbare werken. Er worden momenteel op diverse plaat sen in het dorp tellingen verricht en een voorzichtige indruk van één tel- week, laat al zien dat het verkeer zeer sterk is toegenomen. Geldkistje gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN In brekers hebben uit een woning aan de Alphense Korte Conradstraat een geldkistje met 5000 gulden ontvreemd. De dieven waren gisteravond tussen zeven en tien uur binnengekomen door de voordeur te forceren. Het geld kistje werd uit de slaapkamer ge haald. RTV rijdt op de nieuwe baan LISSE De Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek maakt al druk gebruik van de nieuwe wielerbaan. De officiële opening zal nog even op zich laten wachten. Intussen is men alvast bezig om elkaar af te troeven als het erom gaat om snel een rondje te trekken en dat baanrecord zal ongetwijfeld nog vele malen sneuvelen. Op dit moment staat de snelste rondetijd op naam van J. van de Tang uit Voorhout met 2 minuten en 19 se- konden. Bij de jeugd is tot op heden Pieter Fulpen de snelste met 2.30 en bij de dames Elly de Groot met 2.38. In het komende weekend start ook de Rijn/Bollen streek kompetitie. Een wielergebeuren dat zich afspeelt tussen de clubs Swift Leiden, Excelsior Gouda, Avanti Alphen en de RTV. In diverse plaatsen worden ver schillende wedstrijden verreden zoals aanstaande zon dag op het parcours in Lisse de wedstrijden voor vete ranen en junioren. De liefhebbers en dames zijn bij Swift te gast, de recreatierenners, amateurs en nieuwe lingen gaan naar Excelsior. In Lisse (en ook bij de an dere verenigingen) is de starttijd bepaald op half tien. LEIDEN/ALKEMADE Het Hoogheemraadschap Rijnland onderzoekt de mogelijkheid of Alkema de op de rioolwaterzuive ringsinstallatie van Zwaanshoek kan worden aangesloten. Mocht dit mogelijk zijn, dan is de geplande nieuwbouw van een zuiveringsinstallatie in de Nieuwe Weteringse polder 't Noord veen van de baan. Het is de bedoe ling dat Alkemade nog voor '87 op een rioolzuive ring wordt aangesloten. Vanuit de polder 't Noord veen was een klein aantal bezwaarschriften bij het ge meentehuis beland, toen Al kemade haar plannen be kend maakte. Een biologisch dynamisch tuinder verwacht dat het natuurlijk evenwicht zijn oogst zal beschadigen. Daarnaast was er nog een be zwaarmaker die een camping wil beginnen in 't Noord- veen. De bezwaarden zijn nog niet gehoord op het ge meentehuis. Volgens een woordvoerder van de ge meente zal dat ook nog niet gebeuren zolang Rijnland nog geen definitieve beslis sing heeft genomen over de plaats voor de nieuwe instal latie. Volgens een woord voerder van Rijnland vindt een „Totale herbezinning" plaats. „We willen uiteraard proberen de kosten zo laag mogelijk te houden. Het plan voor een zuiveringsinstallatie in Alkemade is al weer en kele jaren oud en wordt daarom opnieuw bekeken". Het resultaat van deze „her bezinning" wordt over enke le maanden verwacht. Bij de gemeente Haarlem mermeer (waar Zwaanshoek toe behoort), weet men nog van niets. „Wel zijn de be sprekingen om Kaag-eiland op de installatie aan te slui ten. Van het eiland gaat er dan een leiding via Abbenes en Lisserbroek naar Zwaans hoek", aldus een gemeente lijk woordvoerder. HAZERSWOUDE In de Hazerswoudse commis sie voor planologie en ruimtelijke ordening zijn de meningen omtrent het al dan niet opnemen van een bedrijfsterrein in het bestemmingsplan „Tussen Rijn en Rail" uiterst ver deeld. Volgens burge meester drs. J. W. van der Sluijs is de bedrijfsterrei nontwikkeling in de na burige gemeenten te groot geweest en is er nu wel sprake van een overschot. Het bedrijfsterrein in be doeld gebied aan de Rijn dijk, zou naar zijn mening dan ook niet direct in ont wikkeling moeten worden genomen, maar eerder als reserve voor gebruik in de toekomst moeten dienen. Het betreffende gebied, niet zo ver van de bierbrouwerij van Heineken, heeft een gunstige ligging ten opzichte van de nationale luchthaven Schiphol en is gelegen nabij een belangrijke verkeersader (de Rijndijk en op zeer korte afstand van rijksweg 4A). Maar, zo verduidelijkte bur gemeester Van der Sluijs on langs in de commissieverga dering: „Ik heb er weinig be hoefte aan nu in de rij van gemeenten te staan die een leeg bedrijfsterrein hebben." De democraat K. Dekker is tegenstander van vestiging van een bedrijfsterrein ter plaatse. Hij vindt dat er ge noeg bedrijfsterreinen in de directe omgeving zijn en dat de lokatie uit planologisch oogpunt niet geschikt is. De PPR-vertegenwoordigster C. van Putten houdt er een soortgelijk visie op na. De VVD'er A. van Paridon ech ter juicht de aanleg wél toe, evenals mevrouw G. Hoog- endoorn-Oskam (CDA). Zij acht het bedrijfsterrein gun stig gelegen ten opzichte van de nieuwe aansluiting op rijksweg 11. Haar partijge noot E. van Elderen bena drukte dat er rekening moet worden gehouden met de be langen van de agrariërs. De gewraakte coffeeshop. KAAG Een bezwaar schrift van de Kager H.A. van de Wetering, gericht tegen de voorgenomen wijziging van het bestem mingsplan om de vesti ging van een Coffeeshop aan de Julianalaan 30 in De Kaag mogelijk te ma ken, werd gisteravond on gegrond verklaard door de raadscommissie Be zwaar en Beroepsschrif ten. Da heer Van de Wetering meende dat het college van b en w zich schuldig maakt aan „onbehoorlijk bestuur" door aktieve en passieve medewer king aan het negeren van wet ten. Zo zou de Coffeeshop al geruime tijd draaien zonder hinderwet-, horeca- en drank- vergunning. De winkelslui tingswet wordt overtreden evenals (ver)bouwingsvoor- schriften en gemeentelijke- en politieverordeningen. „Waar om wordt hier op zo'n grove openbare manier een hele se rie wetten overtreden?" vroeg Van de Wetering. Het ant woord moest de commissie hem schuldig blijven. Het verzet van de Kagenaar werd veroorzaakt door een door hem gevreesde waarde vermindering van de naast de shop gelegen woningen. Bo vendien heeft hij gedurende het afgelopen zomerseizoen veel overlast ondervonden van de bezoekers van de „coffee shop", waar naar zijn idee meer dan koffie alleen wordt geschonken. Door een tekort aan aanleg- en parkeerplaat sen hebben de buren last van de boten en auto's van de be zoekers. De heer Van de We tering uitte de vrees dat eige naar K. Janssen, zodra zijn pand een horecabestemming heeft, het met een fikse winst gaat afstoten. De eigenaar van de bewuste coffeeshop, de heer K. Jansen, begreep niet dat voor het draaiend houden van een cof feeshop „zo'n ontzettende cor respondentie" gevoerd moet worden. „Ik heb me altijd vol gens de regels van het spel op gesteld". Hij maakte duidelijk dat zijn exploitant in de cof feeshop in een tijdsbestek van drie a vier maanden zijn bo terham moet verdienen. „Door formele bezwaren dreigt het werken hem onmogelijk ge maakt te worden", meende hij. LEIDERDORP - Een vals brandalarm heeft de vrijwil lige brandweer van Leider dorp gisteravond tevergeefs doen uitrukken. Ongeveer 22.30 uur werd een telefoni sche melding ontvangen dat er brand in Muzenhof zou zijn. De brandweer was kort daarna met twee brandweer wagens ter plaatse, maar in Muzenhof was geen spoor van rook of vuur te beken nen. Er ontstond enige ver warring toen een agent van de rijkspolitie kwam vertel len, dat de brand niet in Mu zenhof maar in het er pal naast gelegen bejaardenver zorgingstehuis De Dillenburg zou zijn. De schijnwerper die op het dak van het bejaar dentehuis werd gericht - liet weliswaar enige rookontwik keling zien, maar dit bleek centrale verwarmingsketel. Vanuit de meldkamer kwam nog de bevestiging dat de melding betrekking had op een brand in Muzenhof die veroorzaakt zou zijn door een gesprongen TL-buis. Voor de danig in hun wiek geschoten spuitgasten, die in hun taak werden bijgestaan door bur gemeester M. A. van der Have, zat er niets anders dan nog eens een keer Muzenhof van onder tot boven te on derzoeken. Behalve de waar neming dat de leden van de big-band van de streekmu- ziekschool Rijnakkoord had den gespeeld dat de vonken eraf vlogen, bleek dit niets op te leveren. OEGSTGEEST De viering van Koninginnedag te Oegstgeest zal niet opgeluisterd worden door de komst van Koningin Beatrix naar deze gemeente. In verband met het 75-jarig bestaan van de Oranjevereniging vatte het bestuur vorig jaar het plan op de koningin uit te nodigen. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest hebben, via de commissaris van de koningin een uitnodiging doen uitgaan die vergezeld ging van een aanbeveling van het bestuur van de Fe deratie van Oranjeverenigingen in Nederland. Tenslotte schreef de Oranjevereniging Oegstgeest ook zelf een brief aan de Ko ningin. Intussen is echter door de Rijksvoorlichtingsdienst be kend gemaakt dat Koningin Beatrix de viering van Koninginne- .dag in Den Haag zal bijwonen. Teleurstelling daarover in Oegstgeest, maar het bestuur van de oranjevereniging gaat niettemin onverdroten voort met de voor bereiding van het jubileum/feestprogramma op 30 april. Een ge deelte van de feestelijkheden wordt rond de Jelgersmakliniek geconcentreerd tijdens de ochtenduren. Dat wordt gedaan omdat het terrein aan de Irislaan dit jaar niet beschikbaar is. In ver band met het 15e lustrum van de vereniging wordt er rond de 1 juni (de oprichtingsdatum) een dubbel-tentoonstelling georgani seerd. Naast de tentoonstelling „1880-1980, honderd jaar Oranje- vorstinnen" zal de vereniging een expositie inrichten over haar 75-jarig bestaan. Dit handige miniatuur bankschroefje krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee van de Leidse Courant Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een miniatuur bankschroefje naar: Naam Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. ,ndien dadrtoe•"n'eldino k*n venoek .11 Terwijl In de meeste gemeen ten boven de Moerdijk het carnavalsfeest na het week einde wordt afgesloten en het werk wordt hervat, maakt de gemeente Noordwijker- hout daarop -traditioneel- een uitzondering. Gisteren was het tijd voor de zoge naamde „Boerenbruiloft". Op het kerkplein van de Sint Jo zef werd ten aanschouwen van vele honderden Noord- wijkerhouters boer Martinus van Geertje van Groenewe- gen onecht in de echt ver bonden met Helena van Geert van Stelduin. De steeds groter wordende bruidsstoet ging daarna op weg naar De Schelft, waar elfhonderd borden waren klaargezet voor de boeren- maaltijd. Nadat het gelukkige bruidspaar was voorgegaan in een honderden meters lan ge polonaise^ bleek de enor me hoeveelheid boerenkool met worst een smakelijk feestmaal. Op de foto wordt het bruidspaar door het dorp Unicef Ruim 29.000,- bracht de bevolking van Hazerswoude in 1983 bijeen ten behoeve van UNICEF, het kinderhulpfonds van de Verenigde Naties. De sponsorloop bacht 12.000,- in het laatje. In het dorp werd aan andere acties8.887,70 bijeengebracht, aan de Rijndijk kwam er8.186,40 uit c' Kindervoorstelling De theatergroep Shuttle brengt woensdag in Tripodia in Katwijk een gecombineerd toneel- en poppenspel voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het verhaal gaat over Minoes, een juffrouw die kat is geweest en op zoek naar een tehuis terecht komt bij de verlegen journalist Tjibbe die ontslagen dreigt te worden omdat hij alleen maar over katten schrijft. Aanvang14.00 uur. Kaarten zijn bij K&O-Katwijk aan de Sluis weg verkrijgbaar voor vier gulden inclusief limonade. Veilig verheer Het districtsbestuur van Veilig Verkeer Nederland in Noord Holland wil. ertoe overgaan om een VVN-afdeling Haarlemmermeer op te gaan richten. In dit gebied met 80.000 inwoners zijn ruim vijftig leden van de VVN-Neder- land nu nog noodgedwongen geregistreerd bij verschillen de afdelingen. Acht leden willen nu een eigen afdeling op richten voor dit gebied. De eerste bijeenkomst wordt 26 maart gehouden in De Deining te Hoofddorp vanaf 20.00 uur. Het lidmaatschap bedraagt 17 gulden 50 per jaar be draagt, waarvoor men onder meer het verenigingsblad „Wegwijs" ontvangt. Hangkonten De Zoeterwoudse carnavalsvereniging „de Hangkon ten" heeft afgelopen weekeinde de prijswinnaars be kend gemaakt van diverse akties. Het ging daarbij om een kleurwedstrijd voor de jeugd, een letterprijsvraag en loterij. Kleurwedstrijd: 3-4 jaar: le prijs Wouter van der Hoeven, 5-6 jaar: le prijs Judith Straathof, 7-8 jaar. le prijs: Hans Minnee; 9-12 jaar: le prijs: Susan de Groot Letter-prijsvraag: 1. Willem Ammerlaan, 2. Marco Paardekooper, 3. Riet Dijkman. Extra prijs: Dennis van den Berg. Loterij: le prijs: Fam. van den Bosch, Zuidhof 15; 2e prijs: Fam. Berg, Noordbuurtse weg 12; 3e prijs: Fam. van Leeuwen, Zuidbuurtseweg 68a. OM OVERLAST BOUWVERKEER TEGEN TE GAAN ZOETERWOUDE Om de overlast van bouwver- keer tot een minimum te beperken gaat het ge meentebestuur van Zoe- terwoude proberen de tweede fase van het wo- ningbouwprojekt in het plan Hoge Rijndijk West II in gewijzigde vorm aan te pakken. Daarover zal evenwel nog overleg noodzakelijk zijn met wo ningbouwvereniging Wil- librord die de plannen uiteindelijk moet uitvoe ren. Burgemeester Houdijk bracht dat gisteravond naar voren tij dens de vergadering van de commissie openbare werken en volkshuisvesting. Het ligt LEIDMUIDEN Mavileo, het tamboer-, trompetter- en majorettenkorps van Leimui- den hoopt in 1985 het 10-jarig bestaan te vieren. Om goed voor de dag te komen zal niet alleen hard geoefend wor den, maar zullen ook grote uitgaven moeten worden ge daan. Voorzitter C.G. de Jong zegt hierover: „Veel in strumenten uit 1974 zijn aan vervanging toe, ook omdat het muzikaal niveau van Ma vileo sterk is gegroeid. Ver der zijn ook vele duizenden nodig voor onze majorettes. Alleen al de aanschaf van nieuwe laarzen betekent een post van ruim 4 duizend gul den. Jammer genoeg heeft de gemeenteraad van Leimui- den afwijzend beslist over een hogere subsidie". Maar het bestuur heeft, actief zoals ook tijdens de afgelopen jaren, alweer een nieuwe ac tie in voorbereiding. 1500 stuks van het kwartetspel „Herken Uw omgeving" zul len in de loop van de maand mei te koop worden aangebo den voor 7,50,-. Op de 52 kaarten zijn zwart/wit foto's afgedrukt van allerlei beken de plaatsen in Leimuiden en Rijnsaterwoude. Er zijn 13 rubrieken in het spel, dat overigens ook als gewoon kaartspel te gebrui ken is. Bij historie hoort de Woudse Dom, het waterge maal te Bilderdam en de mo len aan de Heilige Geestlaan. Verder komen voor: vervoer, uitgaan, openbare gebouwen, woonwijken (met luchtfoto's) en winkelen. Het bedrijfsle ven toonde veel belangstel ling voor deelname, een keu ze maken bleek nog moeilijk. Wie of wat op de 3 jokers wordt afgebeeld, blijft nog een verrassing. in het voornemen 29 wonin wetwoningen - waarvan 10 t jaardenwoningen - te realii ren, twee premie-B woning en, als het aan het gemeenl bestuur ligt, worden daar n eens drie vrije sectorwoningi aan toe gevoegd. Die laats drie woningen zijn noodzaty lijk om - inclusief de 2 prem B-woningen - een blok van woningen te kunnen realis ren. Het CDA-commissielid Roessen toonde zich in ei eerste reaktie niet erg entho siast over de gewijzigde pla nen. Hij vindt het niet logisi dat drie vrije sector woningf worden gebouwd om het m gelijk te maken dat 2 prem B-woningen kunnen word( gerealiseerd, terwijl voor pr mie B-woningen in het pla Hoge Rijndijk West II geen b langstelling schijnt te bestaa De heer Roessen stelde va de 2 premiewoningen elders het dorp te bouwen want vo een andere lokatie is wel b langstelling. Burgemeest Houdijk stelde daar echter t genover dat de lokatiesubsid voor de Hoge Rijndijk er u moet komen en dan is bouw van de 2 B-woningi noodzakelijk. „Alles wat v aan lokatiesubsidie kunne pakken moeten we ook pal ken", aldus Houdijk. De heer F. de Graaff van Pr gressief Zoeterwoude zeg zijn medewerking toe onder nadrukkelijke voorwaarde, d een koppeling wordt gelej met de grondtransaktie in b plan Westeinde III. Die tran aktie zal moeten plaatsvindi met Noorlander die zowel a de Hoge Rijndijk als in Wei einde III belangen heeft. 1 het licht op groen wordt gez kan wellicht eind volgen maand worden begonnen rt de bouw en zal de opleverii naar verwachting in het een kwartaal van 1985 kunm plaatsvinden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4