Twijfels over plannen Spelen in 1992 Squash wellicht Olympische sporf; CcidócSomarit 5; Lerby toch in Deense selectie VERSCHERPING REPT .KIT VOOR SPORTBOYCOT ZUID-AFRIKA Belangrijke zege Van der Plas Ajbar en Miltenberg in finale van Zuidhollandse boksstrijd Tips voor Nootdorp NEDERLANDS ELFTAL -SPORT DINSDAG 6 MAART 1984 PAGIN, ZEIST De Deense bondscoach Sepp Piontek heeft Sören Lerby (Bayern München), Jan Mölby (Ajax) en Ivan Nielsen (Feye- noord) in zijn selectie opgenomen, die woensdag 14 maart in het Ajax-stadion in Amsterdam in een" vriendschappelijke interland tegen het Nederlands voetbalelftal speelt. Aanvankelijk had Piontek van Bayern geen toestemming ge kregen om Lerby te selecteren, aangezien de Bundesligaclub een dag eerder zijn competitieduel met Kickers Offenbach moet afwer ken. De ex-Ajacied zal nu pas op de dag van de wedstrijd naar Am sterdam reizen. Drie bekende internationals zullen er op 14 maart niet bij zijn. Dat zijn Jesper Olsen (Ajax) en Frank Arnesen (Anderlecht), beiden ge blesseerd en Sören Busk van AA Gent. De laatste heeft van zijn werkgever geen vrij gekregen om dat Gent op de dag van de inter landwedstrijd zijn voor halve fina le van de strijd om de Belgische beker tegen Lierse SK speelt. De Belgische scheidsrechter Mar cel van Langenhove (39) leidt de interland. Zijn landgenoten land genoten Charles Magerat en Jean- -Pierre Gernay assisteren hem. Vorige week woensdag floot hij in het Pare des Princes in Parijs Frankrijk-Engeland. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Van den Broek van Buitenlandse Zaken moet de Zuidafrikaanse tennisser Kevin Curren een visum weigeren om deel te kunnen nemen aan het ABN-tennis- toernooi, dat volgende week in Rotterdam wordt gehouden. Dit. op basis van het kabinets beleid waarbij Zuidafrikaanse sporters die in Nederland willen deelnemen aan wedstrijden visa worden geweigerd. Deze stelling heeft het PPR-Kamerlid Beckers vervat in vragen, die de bewindsman donderdag in de Kamer mon deling moet beantwoorden. Beckers presenteerde haar vragen gisteren bij de aanbieding van het boek Zuid-Afrika Bui tenspel aan staatssecretaris Van der Reijden (WVC). Het boek is geschreven door de heer Ramsamy, voorzitter van het Zuidafriaanse niet-raciale olympisch comité (SAN-ROC). Uit het boek valt op te maken, dat er sinds de invoering van de visumplicht voor Zuidafri kaanse sporters op 1 januari 1983 en het feit dat de overheid contacten van Nederlandse spor ters met Zuidafrikanen zeer ongewenst acht, zeker dertien officiële contacten hebben plaats gehad. Tijdens de aanbieding zei Van der Reijden dat er gewerkt wordt aan een verscherping van de criteria aan de hand waarvan visa aan Zuida frikanen worden verstrekt. Op basis van een gisteren gehouden gesprek tussen de Rotter damse wethouder Jansen en leden van de werkgroep Kairos en de werkgroep Zuidelijk Afrika werd duidelijk dat het ministerie van WVC en voorstander is van de deelneming van Curren in Rotterdam. John Toshack weer weg bij Swansea SWANSEA John Toshack, de voormalige aanvaller van Liverpool en het nationale elftal van Wales, is door het bestuur van voetbalclub Swansea ontslagen als speler/mana ger. Toshack leidde Swansea van de vier de Engelse divisie naar de eerste. De club degradeerde vorig seizoen echter weer en de ex-international bood in oktober zijn onstlag aan. Twee maan den later keerde hij terug als speler- manager. Zonder veel succes, want dit jaar behaalde Swansea slechts één overwinning in de laatste negen wed strijden en staat onderaan de ranglijst van de tweede divisie. Sportwereld Langlaufen Tijdens de nationale titelst langlauf behaalde Martin Aalbersberg inj Oostenrijkse plaats Sillian het kampioensc S op de vijftien kilometer. Hij maakte een van 48.21,0. Gitta Kappetein zegevierde op 1 vijf km dames in 20.06,0. Skiën De Zwitser Pirmin Zurbriggen in de Amerikaanse wintersportplaats A_ (Colerado) de reuzeslalom, na afgelopen w« einde al vierde te zijn geworden op de afd; Voetbal De Engelse voetbalclub Ch; Athletic, waarvan het voortbestaan in gei is, heeft van de voetbalbond te horen gekn dat de wedstrijd van zaterdag tegen Grii onder geen beding zal worden uitgesteld, het Londense elftal niet verschijnt, betel dat voor de competitieleiding automatischl opheffing van de club. LEIDEN Het interre gionale zaalvoetbalteam van Van der Plas zette in de eigen Cleijn Duinhal een forse stap richting be houd door FV Snoekie met 6-3 te verslaan. Ook het gisteren niet in actie komende VWL beleefde een goede dag. Datarex, met VWL en Cever- bo medegegadigde voor de in terregionale zaalvoetbaltitel, verloor met 4-6 van Silva Boys, waardoor de Leidse ploeg nu weer het best in de race ligt. Ceverbo won overi gens wel (met 1-4 bij Huug van Es), terwijl De Rozet Rot terdamse Studenten klopte: 7- 3. In de Leidse hoofdklasse versloeg Glasbergen THB Boys opmerkelijk ruim: 6-1. Van der Plas en FV Snoekie hielden elkaar tot de pauze goed in evenwicht. Tegenover de twee Haagse treffers stelde Arie van Duyn evenveel Kat- wijkse goals. Diezelfde Van Duyn zette Van der Plas na de doelwisseling op een 4-2 voor sprong, voordat het hoog ge plaatste Snoekie weer iets te rug kon doen. Ron van der Kolk en Koos Schoonewille bezorgden de Katwijkers ver volgens definitief de volle winst: 6-3. Kort voor rust sloeg Glasber gen de Best de eerste twee bressen in het bastion van THB Boys. Jan Hogewoning was twee keer succesvol. In de tweede helft waren de Rijns- burgers vervolgens superieur aan de Lissese tegenstander. Huug Aandewiel, Arie van Dijk, Marcel van der Blom en weer Hogewoning bepaalden in die fase het Rijnsburgse to taal op zes. Gert Jan van der Valk scoorde als enige tegen. NOC WACHT OP ADVIESCOMMISSIE (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG Als er vanaf nu door alle betrok kenen net zo veel voort varendheid wordt be tracht als inmiddels al door Amsterdam en Rot terdam is getoond, wor den de Olympische Spelen in 1992 in Nederland ge houden. Dat het zo ver nog lang niet is werd gis teren duidelijk, nadat de burgemeesters Van Thijn en Peper hun kandidatuur officieel bij het Neder lands Olympisch Comité (NOC) hadden gedepo neerd. Waarop voorzitter Van der Krol van het NOC het instellen be kendmaakte van een com missie van drie wijze man nen, die eind april, half mei met een advies moet komen over de vraag of het haalbaar is de Spelen over acht jaar naar ons land te halen. Pas bij een gunstig advies van dit trio heren, Wagner, Van der Meer en Langman beslist het NOC of tiidens de Spelen van Los Angeles later dit jaar de „intentieverklaring tot een officiële kandidatuur van een Nederlandse stad" zal worden overhandigd aan het IOC. Uit eindelijk zou dan pas in 1986 definitief worden vastgesteld door het IOC of Rotterdam dan wel Amsterdam olympi sche stad wordt in 1992. Er moet dus nog heel wat wa- Nederland over acht jaar tweeëneenhalf miljoen olym pische bezoekers zal trekken voor een evenement, dat 2,5 miljard moet gaan kosten. Het spreekt vanzelf dat Van Thijn en Peper (de volgorde is wille keurig) hun met een dik rap- Kort opgestelde en dus pas tot et nationale olympische co mité doorgedrongen kandida tuur als een haalbare kaart zien. Waarbij het voor de wat kritischer beschouwer even wel wat komisch aandoet, dat in zo'n klein land als Neder land twee (wereld)steden el kaar eerst de loef trachten af te steken. En vervolgens, als het allemaal nog ooit zo ver komt, bijna tot samenwerking zijn gedwongen omdat één stad waarschijnlijk nimmer in staat zal zijn een dergelijke gi gantische operatie organisato risch en qua accommodaties te behappen. Wellicht dat daar om Amsterdam al een voor schotje heeft genomen door in zijn plannen Almere te betrek ken als plaats voor huisvesting van de olympische bezoekers. Bekwaamheid In een zaaltje van een Haags hotel hadden beide steden gis teravond overigens al wel een ware proeve van organisatori sche bekwaamheid afgelegd. Nadat in de laatste week van januari het NOC met een rap port was gekomen, waarin de haalbaarheid van het organise ren van Olympische Spelen werd aangetoond legden Am sterdam en Rotterdam luttele weken later al indrukwek kend plannen op tafel. Waar bij de hoofdstad zelfs een voorlopig olympisch embleem op „kamergrootte" demon streerde, waar Rotterdam zijn plannen via werktekeningen keurig had uitgestald. De Amsterdam ontwierp in zijn voortvarendheid reeds een embleem voor de Olympische Spelen van 1992, dat er zo uit ziet. werkgroepen uit beide steden hadden hun werk dus al voor treffelijk gedaan, het woord is nu aan de commissie van drie wijze mannen. Van wie Wag ner (oud-topman van de Shell) door de regering is benoemd, Langman als oud-minister en huidig directielid van een gro te bankinstelling door Rotter dam naar voren werd gescho ven en Van der Meer als oud- directeur van de RAI namens Amsterdam in de commissie werd opgenomen. Overheid Het hele plan voor de Spelen van 1992 in Nederland staat of valt met de inbreng van de overheid, dat werd gister avond voldoende duidelijk. Van Thijn, die het Amster damse voorstel onderbouwde door te wijzen op de werkgele genheidsaspecten en mogelijk heden voor het bedrijfsleven, daarover: „Als de overheid niet meedoet kunnen we het wel vergeten. Het rijk zal in zo'n organisatie moeten inves teren, maar tevens als het mo ment daar is moeten zorgen voor veiligheid en bijvoor beeld reiniging". Staatssecreta ris Van der Reijden van WVC, die aanwezig was bij de ont moeting tussen NOC enerzijds en Amsterdam en Rotterdam aan de andere kant, bond zich nog niet. Hij wacht eerst het advies af van de „commissie van drie" en zal dan nader een standpunt innemen. Het lijkt echter onaannemelijk, dat de overheid als dat advies positief uitvalt en het NOC verder gaat, zal afhaken. Kanttekeningen Van Thijn zette nog wel enige kritische kanttekeningen. Vooral achter de financiële af wikkeling van de hele opera tie. Van Thijn: „Wij zijn in onze berekeningen uitgegaan van de meest „conservatieve" (lees: voorzichtige; red.) becij fering. We zijn tot de conclusie gekomen, dat de conclusies van het NOC in zijn oorspron kelijke rapport wat aan de gunstige kant zijn. Het NOC heeft becijferd dat aan het or ganiseren van Spelen een ba tig saldo kan worden overge houden van 650 miljoen gul den. Maar het NOC neeft een paar zaken over het hoofd ge zien. Bijvoorbeeld de kosten, die gemoeid zijn met beveili ging en reiniging - naar onze schatting zo'n 700 miljoen. Daar staat tegenover dat er voor het bedrijfsleven een be drag van 3,5 miljard kan lig gen te wachten aan werk. En tenslotte zou het rijk er aan extra inkomsten zo'n 900 mil joen aan overhouden. Maar het rijk moet dan wel bereid zijn om investeringen te doen". Amrodam „Ik wilde dat er sprake was geweest van één stad, die zich kandidaat zou hebben ge steld", sprak Peper, de kern van de zaak rakend. „Bijvoor beeld de stad Amrodam", waarmee de Rotterdamse bur gemeester (ongewild?) een freudiaanse woordspeling maakte over de noodzakelijke invloed van het bedrijfsleven (lees: de banken). Vóór er so bere Olympische Spelen, want daar spreekt men over, in Ne derland worden gehouden en er 10.000 atleten binnen onze grenzen actief zijn wil Amster dam al drie miljoen reserveren voor de aanloop. Hoeveel geld beide steden al hebben besteed aan de uitwerking van de gis teren bekend gemaakte plan nen is niet bekend. Over ruim een maand (als de commissie van drie spreekt) zal blijken of het meer is ge weest dan een proefballonne tje, een leuk studeerkamer plan. Voorlopig overheerst de scepsis, niet in het laatst in de hand gewerkt door het feit dat het NOC aanvankelijk met twee steden moet opboksen te gen de woonplaats van voor zitter Samaranch van het In ternationaal Olympisch Comi té, Barcelona, dat zich al gerui me tijd geleden kandidaat heeft gesteld voor de Spelen van '92. FRANK WERKMAN DEN HAAG Het venijn zat weer eens in de staart. Hoewel de voorlaatste avond van de Zuidhollandse kampioen schappen voor amateurs wei nig spectaculaire momenten opleverde, zorgden René van de IJssel en Charles van Wa- geningen toch nog voor een goede bokspartij. In de A-klas se van het halfzwaargewicht streden de Rotterdamse riva len in een keihard duel om de eer en Van de IJssel mocht uiteindelijk een overwinning op punten in zijn zak steken. Succes was er ook voor Haagse boksers. Ajbar van Hoogen- band plaatste zich samen met Miltenberg van de Houtzagerij voor de C-klasse finale in het halfzwaargewicht. Volgende week dus een puur Haagse finale in Amicitia, waar de Zuidhollandse titel strijd wordt afgesloten. De dis trictskampioenschappen blon ken dit jaar niet uit in schoon heid, een feit dat ook werd veroorzaakt door het geringe aantal inschrijvingen van A- klassers. Zo kwamen gisteren ook slechts twee A-klassers in de ring. De geplande partij van John Weerman contra Lex Kortram werd geschrapt, omdat Kortram als olympisch kandidaat niet verplicht is aan deze titelstrijd deel te nemen. Daardoor is Weerman kam pioen geworden in het zwaar- weltergewicht. Mustafa Ajbar van school Hoo- genband bokste een redelijke partij. De pupil van trainer Harry Houwaart, uitkomend in de C-klasse van het half zwaargewicht, had aan Ri chard de Hoed (Van 't Hof) geen gemakkelijke tegenstan der. De jury gai aan Ajbar de voorkeur met een score van 2- 1, al bleek uit de cijfers (59-58, 58-60, 60-58) een verdeeldheid, die door het publiek trouwens werd gevolgd. Ajbar ontmoet Herman Mil tenberg van De Houtzagerij in de eindstrijd. Miltenberg kwam in een niet al te fel duel tegen Jan Angevaere van de eveneens Haagse school Te Pas amper in gevaar. Ange vaere gaf in de tweede ronde op wegens een knieblessure, waardoor Miltenberg zich win naar mocht noemen. René van de IJssel had het aan zijn routine te danken, dat hij geen nederlaag leed tegen Charles van Wageningen. Al deelde de helft van het bij dit duel fel meelevende Rotter damse publiek de mening van de jury, die unaniem tot een score van 59-58 kwam, niet. Van de IJssel moest namelijk in de tweede ronde duidelijk zijn meerdere erkennen in zijn opponent. De pupil van Croos- wijk was duidelijk aangesla gen, maar kwam in de derde ronde enorm knap terug. „De meesten benaderen bas ketbal als een pure hobby. Dat mag niet als er zoveel geld mee is gemoeid. Ik zie het als een bedrijfstak. In de eredivisie heb je totaal sche ve verhoudingen. Daar spe len twee Amerikanen vaak met een stelletje amateurs. Het klopt toch niet als clubs zo maar Amerikanen laten overkomen. Het zou toch normaal zijn als het manage ment eerst eens gingen kij ken wat voor vlees ze in de kuip haalt. Bovendien hoef je dan minder makelaarskosten te betalen. Nu kijkt men vaak alleen maar naar de sta tistieken". (Basketballer Jos Wolfs in het Algemeen Dagblad) „Raas is de moeilijkste van alle vedetten die ik in mijn handen heb gehad. Denk erom dat hij alles weet, zich overal mee bezighoudt en zich verdiept in zaken, waar aan anderen nog nooit heb ben gedacht. Raas is een lei der, die weet wat hij wil. Je moet ook met hele goede ar gumenten komen, wil hij een eenmaal ingenomen stand punt veranderen. Merkt Raas dat nadien beter wordt ge handeld, dan zal een compli ment of een schouderklop niet uitblijven". (Ploegleider Lomme Dries- sens in de Haagsche Cou rant) „In Parijs-Nice zou ik Kelly opzettelijk geduwd hebben in de sprint, waardoor hij viel. 't Is gewoon zo, dat ik me niet weg laat zetten. Als je de eer ste keer een stap opzij doet ben je verloren, dan blijf je een stap opzij doen. Ik laat niet met mijn voeten spelen. Ze proberen het altijd, nè, bij jonge renners. Bij mij lukt het ze niet. Op de wielerbaan van Roubaix zou ik opzette lijk Gomez weggezet hebben. Omdat Gomez daarbij een bekkenbreuk opliep, was ik een gangster, had hij niets gehad, dan was er niks ge zegd. Hij reed gewoon tegen mijn achterwiel. Gomez had nog nooit met een spurt mee gedaan en ik had geen erva ring op een piste. Dan kan zoiets licht passeren". (Eric Vanaeraerden in De Volkskrant) „Enerzijds ben ik heel erg te gen doping. Anderzijds kan ik zeer liberaal denken. Dat maakt het dopingprobleem voor mij zo ingewikkeld. We moeten ook heel voorzichtig zijn met oordelen naar uiter lijk. De sporters doen daar natuurlijk zelf ook aan mee. Als er iemand fabelachtig goed is, wordt er heel gauw gezegd: die zal wel doping ge bruiken. Je hoort veel verha len: daar heb je weer zo'n Oostduitse krachtpatsvrouw. Begrijp me goed, als ik som migen zie, denk ik ook wel bij mezelf: dat kan niet nor- Eric Vanderaerden: geen stap opzij. maal zijn. Zoiets moet je fluisteren of alleen maar denken. Op uiterlijk valt niets te bewijzen. Het kan ook best zo zijn, dat de vrouw meer mannelijke stoffen heeft dan de ander. Je kan dan ook zo redeneren: leuk dat ze topsport heeft. Heeft ze tenminste nog wat". (Tjeerd van Wimersma Greidanus van het NOC in Atletiek wereld) „De commercie krijgt meer en meer greep op het betaal de voetbal. Ik betreur dat, niet alleen als Kamerlid maar vooral als liefhebber. Het zaalvoetbaltoernooi ging, vind ik, bijna over de schreef. Althans het randge- beuren. Een auto, nadrukke lijk in beeld, voor de topsco rer. Alom reclame. Dan hui ver ik. Is er dan nog wel evenwicht? Zijn we nog wel met ons allen bezig het voet ballen centraal te stellen of is het voetballen een middel ge worden om de reclame bin nen te halen? Voor mij is de grens bereikt. Ik heb langza merhand mijn twijfel of de besturen, de clubs deze ten dens nog wel onder controle hebben". (Joop Worell in Voetbal Totaal) „Ik heb vroeger met een ge weldig talent gespeeld. Kobus Lissenberg was bij Velox een kei van een linksbuiten. We werkten samen in de bouw. Op maandagmorgen kreeg hij een pakje brood mee, maar dat was brood van za terdag. Tegen een uur of elf kwam zijn vader meestal een andere pakje brood brengen, want Kobus kon toch geen oud brood eten. Er lag zeil op zijn slaapkamer, dat was 's winters koud, daarom ging de vader van Kobus 's mor gens naar boven. Kobus klom dan van uit zijn bed op de rug van zijn vader en zo kwam hij beneden, zonder koude voeten". (Wim van Hanegem in Voetbal International) „Als een heel grote club slecht speelt, spelen ze vaak toch nog gelijk. Daar weten ze op een gegeven moment: het loopt niet vandaag, dus gaan we anders spelen; so berder, minder risico. Liver pool heeft bijvoorbeeld een slechte periode gehad, daarin zijn ze vijf punten kwijt ge raakt. Tottenham Hotspur speelt in een goede periode even sterk als Liverpool, maar een mindere periode kost ze twaalf punten. Daar- Wim van Hanegem: met geweldig talent. om wordt de één wel én de ander geen kampioen. Het gaat- om het verschil tussen weten wat je op een bepaalde dag wél en wat je op een be paalde dag niet kunt". (Johan Cruijff in De Tijd) „Ik ben benieuwd waarmee Amsterdam en Rotterdam op de proppen komen om elkaar de Olympische vlieg af te vangen. Het is maar goed dat ze hem nooit te pakken zul len krijgen, want het zal een dodelijke horzel blijken te zijn. Voor de volledigheid, in Barcelona zijn al weken gele den maquettes onthuld van de locaties waar de spelen van 1992 waarlijk zullen plaatsvinden. De zaak is zo goed als rond. Dat maken we nooit meer ongedaan. Zelfs niet met twee steden". (Redacteur Nico van der Zwet Slotenmaker in De Telegraaf) NOOTDORP Elf draverijen staan morgenmiddag op het programma van de draversbaan van Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: RAALTEPRIJS: Ylva Teb, White Star en Yvo. REEUWIJKPRIJS: Werrol Hanover, Wembley en Volant Princess. RENKUMPRIJS: Wodan Weber, Wanda G en Urgent Hanover. RENSWOUDEPRIJS: United Space, Upstart Signal en Verro Constance. RIDDERKERKPRIJS(eerste afde ling): Valda S, Vera Westlandia en Viminal du Bois. RODENPRIJS: Vink Hanover, Uk- kie Hollandia en Vinci Fortuna. ROLDEPRIJSD: Ultimo W, Uvelia Hanover en Torero Cavaljos. ROERMONDPRIJS: Tarzan H, The- oel en Viroli di Robles. ROOSENDAALPRIJS: Upsala Thel- ma. Teraling du Bois en Unique of ROTTERDAMPRIJS: Terry N, Tin- demans W en Sonja Morgan. RIDDERKERKPRIJS: Wilster Ket- !ik, Valeri Borzov en Venit. Hiddy Jahan, de nummer drie van de wereld, is de grote publ»§ trekker van het eerste Masters-toernooi in Den Haag. 1 DEN HAAG Als Ne derland er in slaagt de Olympische Spelen van 1992 naar Nederland te halen, zal de Nederlandse squashbond (NSRB) niet nalaten het NOC te „ver zoeken" squash als nieuw onderdeel op het pro gramma te zetten. Voor zitter Fred Nijkerk ont hulde deze wens gisteren aan de vooravond van de eerste Haagsche Staal Squash Masters, die van donderdag 8 tot en met dinsdag 13 maart aan de Klatteweg in Den Haag worden gehouden. „De sport heeft zich de laatste jaren explosief ontwikkeld, al heeft de bond momenteel nog maar 12.500 leden, maar bijna tweehonderdduizend Neder landers huurt min of meer re gelmatig één van de bijna vijf honderd banen", aldus Nij kerk. De Haagse organisatoren van het masterstoernooi waren minder geduldig dan de bond en haalden nu al vele topspe- lers, onder wie de 33-jarige Hiddy Jahan (Eng/ex-Pakis- taan) en de 21-jarige Stuart Davenport (NZ1), respectieve-- lijk derde en vijfde op de we reldranglijst, naar Den Haag. Ook de nummers tien (Ross Norman/NZl), veertien (Ricki Hill/Aus) en vijftien (Ahmed Safwat/Egy) hebben inge schreven. Bij de dames staat zelfs de nummer één van de wereld, Rhonda Thome (Aus), ingeschreven, alsmede pc nummers vier, viif en achfr weten Carin Clonda (Ai g Martine le Moignan (Eng)j'r Robyn Blackwood (NZ1). |e volgende evenement moet i grootser worden, mogelijk il een glazen accommodi. (huurkosten reeds een ti j waardoor meer dan duiztj mensen hetzelfde duel kunfI volgen. Ex-twaalfvoudig Nederlai kampioen Robert Jan Anje# vertelde: „Dit jaar werkenf met een budget van llOJg gulden. Dertig procent dL van gaat naar de deelnent' voor reis- en verblijfkostet prijzengeld. Bij de mannen? er een eerste prijs klaar 3.500 gulden. De winnaar" de dames krijgt ongeveer r zend gulden. Dat is nietr hoog. Het blijkt echter, datf er nergens tegelijkertijd p ISPA-toernooi is, waar pure zijn te verdienen voor de p reldranglijst, spelers niet V zelen te komen". U De lagere Nederlandse A-$, Iers komen donderdagavond in actie bij HSRC Klein Zty seriand. De nationale kk pioenen Erik van der PIie en Mariëtte Remijnse be|j nen vrijdagavond, tegelijk L de internationale top bij del mes en heren. Alleen Hir Jahan en Stuart DavenC zijn direct in de kwartfinF geplaatst. Zij spelen zond middag hun eerste partij, damesfinale is zondag aanj eind van de middag, de h^( voltooien hun toernooi m# dag (halve finales) en dinsJC (finale). J5 HERMAN JAN& ADVERTENTIE woensdag a.s. 18.30 uur d SPORTPARK F.C. LISSE Kaartverkoop: Rabobanken Leiden - Katwijk - Noordwijk - N'hout - F S'heim - Hillegom - Lisse - R'burg - Voorhout v T/m 6 maart 16.00 uur, of aan de kassa voor de wedstrijd.\h ^^Goed^a2<eergelegenheid^anwez|g^^^^^j SKIËN Reuzenslalom in Aspen (VSt) om wereldbeker 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 2 minuten 32,40 seconden (1.15,78 1.16,62); 2. Mare Girardelli (Lux) 2.33,28 (1.16,81 1.16,47); 3. Phil Mahre (VSt) 2.33,33 (l.'6,70 1.16,63). Algemeen wereldbeker-klasse ment: 1. Zurbriggen (Zwi) 231 pun ten; 2. Stenmark (Zwe) 201; 3. Girar delli (Lux) 184; 4. Andreas Wenzcl (Lie) 182; 5. Anton Steiner (Oos) 145; 6. Franz Heinzer (Zwi) 128. Wereldbeker-klassement reuzesla lom: 1. Zurbriggen 110; 2. Stenmark 95; 3. Girardelli 84; 4. Hans Enn (Oos) 74; 5. Jure Franko (Joe) 62. TENNIS Internationaal toernooi in Brussel Ilerencnkelspel (eerste ronde): Hank Pfister (VSt)-Brian Teacher (VSt) 6-2, 7-5; Heinz Günthardt (Zwi- )-Mel Purcell (VSt) 6-0, 0-6, 6-1; Hen- rik Sundström (Zwe)-Bill Scardon (VSt) 7-6, 2-6, 7-6; Robert van 't Hof (VSt)-Karel Demuynck (Bel) 4-6. 6-1. sportuitslagen 6-4; Anders Jarryd (Zwe)-Wojtek Fi- bak (Pol) 0-6, 6-4, 6-0; *>ohan Kriek (VSt)-Brian Gottfried (VSt) 6-3, 3-6, BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen, amateurs in Rotterdam: finale jun. C, lichtwelter: Medina (De Haan) wo.p. van Buising (Crooswijk); fin. jun. A, zwaarwelter: Groeneveldt (Schildkamp) w.o.p. van Manhoef (Crooswijk), die in prestatiepartij niet kampioenswaardig wordt bevonden; fin. N-klasse, superzwaar: OtU.n (Huizenaar) w.o.p. van Most (Croos wijk); fin. C-klasse, veder: Jairan (Verbon) w.o.p. van Goree (Leiden), die in prestatiepartij niet kampioens waardig wordt bevonden; halve fin. C-klasse, licht: Neves (Crooswijk) wint door walk over van Hen (Huizenaar); halve fin., C-k lichtwelter: Veenendaal (Hob( wint door walk over van Brof» (Schildkamp), halve fin. C-k weiter: Zandvliet (Leiden) w.o.p C Euser (Schildkamp), Egi e (Schildkamp) w.o.p. van Buyir (West); halve fin. C-klasse, r weiter: De Rade (Hoboken) van Best (West), Elswijk (Wesl w.o.p. van Schusselberg (Dordnj halve fin. C-klasse, midden: r (Huizenaar) wint door walk o Feddes (Schildkamp), Da (Crooswijk) w.o.p. van Schilt (9/j ken); halve fin. C-klasse, halftj Ajbar (Hoogenband) w.i Hoed (Van 't Hof), Miltenberg (J zagerij) wint door opgave in t«lii ronde van Angevaere (Te Pastij A-klasse, halfzwaar: René vaf' IJssel (Crooswijk) w.o.p. van r Wageningen (Hoboken). WeedC (Crooswijk) is kampioen van 12 Holland in de A-klasse vanj zwaarweltergewicht.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12