jjnsburgse Boys: veertien uit zeven.. POT SUPERTRIO BLIJFT STAAN Barie klopt De Castella Jelgië wint zaalkorfduel BET0NREN0MTIE EN ONDERHOUD MET VERZEKERDE KWALITEITSGARANTIE MAANDAG 5 MAART 1984 rtca succesvol 51 de Schie ,FT Het afgelo- weekeinde is op Schie bij Delft het ionale roeiseizoen bescheiden wijze tanen. Laga was in >n huis het succes- jt in de lange-af- P%dwedstrijden. e gingen voor de >n over 6000 me- voor de dames [r 5500 meter. Laga bij de dames het [nummer op en een dubbele bij de heren in nummer twee zon- stuurman. Dubbele overwinning Van Doorn in cross EMMEN Gert Jan van Doorn heeft gisteren de strijd om de nationale titel motocross in de 250 cc-klasse ingezet met een overtuigende triomf op het circuit de Zeven Heuvel tjes in het Drentse Ees. De Su- zuki-rijder uit Veghel, vorig jaar tweede in het kampioen schap achter Kees van der Ven die nu bij de halve-liters rijdt, won beide manches. Zijn enige concurrent, op afstand, was de regionale favoriet Theo Eggens. De rijder uit Wester- bork eindigde bij zijn debuut in deze klasse voor 3000 toe schouwers twee keer op de tweede plaats. Marjan Ridder verslagen in halve finales RHEINHAUSEN De open Westduit- se badmintontitels zijn gisteren in Rheinhausen gegaan naar de Deen Mi chael Kjeldsen en de Engelse Karen Beekman. Beiden moesten in de eind strijd met een landgenoot afrekenen. Kjeldsen versloeg Claus Andersen met tweemaal 15-8. Beekman had meer moeite met Helen Troke, die in de hal ve finales Marjan Ridder had versla gen. Beekman won uiteindelijk met 9-12, 12-10 en 11-6. Ridder had eerder Gillian Clarke verslagen. In het gemengd dubbelspel werden Marjan en Rob Ridder in de kwartfina les uitgeschakeld door de Britse combi natie Tier/Clarke: 15-18, 4-15. Drie dammers naar eindronde SAVON A De Nederlandse dammers hebben het Westeuropese zonetoernooi in Savona (Ita lië) volledig beheerst. Jansen, Stokkel en Schol- ma plaatsten zich voor het wereldkampioen schap, dat eind van het jaar in Afrika wordt ge houden. Met hen verdienden de Fransen Du bois en Guinard een plaats. Palmer, die als vierde eindigde, werd het slachtoffer van de Nederlandse dadendrang. Hij miste de kwalifi catie voor het wereldkampioenschap op één punt. Jansen en Stokkel moesten overigens de eerste plaats in Savona delen. Scholma kwam door zijn derde plaats in het bezit van de inter nationale meestertitel. Ook de Belg Verpoest maakt nog aanspraak op een plaats in dat wereldtoernooi. Hij doet mee als zijn protest wordt toegekend. Verpoest vindt dat de werelddambond niet twee maar drie niet-Nederlanders moet laten promoveren. PHOENIX De Tanzaniaan Zakarie Barie heeft in een straten- loop over tien kilometer in Phoenix (Vst) een knappe zege ge boekt op Robert de Castella, de wereldkampioen op de mara thon. De 24-jarige Afrikaan versloeg de Australiër in de eindsprint en finishte in de uitstekende tijd van 27 minuten en 43 seconden. De Castella kwam vier seconden later over de eindstreep. Ro berto Salazar, die vorig jaar het evenement won, moest zich dit maal met de achtste plaats tevredenstellen. Glenys Quick heeft gisteren met overmacht de damesmarathon van Nagoya in Japan gewonnen in 2 uur, 34 minuten en 25 se conden. De 26-jarige Nieuwzeelandse, die aan de Olympische li miet van haar land voldeed, liep acht kilometer voor de eind streep weg bij haar Amerikaanse concurrente Ellen Hart en bouwde een voorsprong op van bijna drie minuten. Martin Aalbersberg beste langlaufer SILLIAN Martin Aalbersberg heeft gisteren bij de strijd om de Nederlandse skiloopkampi- oenschappen zijn nationale titel op de dertig ki lometer verlengd. Bij Sillian, in het Hochpus- tertal (Oostenrijk) voltooide Aalbersberg de af stand in 1 uur 39 minuten en 41 seconden. Nummer twee, Hendrik-Jan Visser moest der tien minuten langer op de skis staan. Minder eenzijdig was de strijd bij de dames over tien kilometer. De Haagse Gita Kappetein, vorig jaar tweede, onttroonde kampioene Bianca Teeling. De belangrijkste uitslagen zijn: heren 30 km: 1. Martin Aalbersberg 1 uur 39 minuten en 41 seconden, 2. Hendrik-Jan Visser 1.52.39, 3. Martin Eekhof 1.54.00. Dames 10 km: 1. Gita Kappetein 43 minuten 42 seconden, 2. Bianca Teeling 43.57, 3. Ria Uytewaal 44.41. ÏRIODETITEL ZO GOED ALS ZEKER NA 0-3 OVERWINNING OP NUNSPEET 'SPEET Met de ze- ide overwinning op rij bij Nunspeet) bereikte t isburgse Boys zaterdag jicieus het eerste in deze ipetitie gestelde doel: periodetitel. Ging de ;te „troostprijs" eerder seizoen nog op het natste moment verloren •r een 2-0 nederlaag te- sïii Spakenburg, in de 1 reede serie van acht .„jdstrijden dulden de i. jnsburgers geen tegen wind. Met de nu behaalde stiimale score van veer- jn uit zeven („Een ,ct)OItT\ aldus blije oefen- eestcr Arie Lagendijk) mede door de neder- ag die Bennekom zater- ■'jg tegen GVVV leed, p deze titel de geel- rarten praktisch gespro- In niet meer ontgaan. |3n vooral daarover ben taj nu het meest tevre- !n", wist Lagendijk na [Wood van het, toch lasti- auel met Nunspeet. |)oor deze periodetitel is hijnsburgse Boys ook voor sTlgend seizoen zeker van 1 plaatsje in de betaalde jkercompetitie. Zeker ^zien de ervaringen die Ie daarin afgelopen jaar bbben opgedaan, zowel it sportief, als uit finan- eel oogpunt gezien een jfótekende zaak voor de (reniging". die periodetitel zo goed als er binnen is, kan men zich het Rijnsburgse kamp gaan hten op het tweede, van- ifeprekend nog hoger inge- latte doel: het kampioen- p van de eerste klasse B. (eind)doel dat in de laatste !ken steeds duidelijker bin- n het bereik van de geel- 'arte zaterdageersteklasser is l;omen. Waar de verzamelde icurrentie punten laat lig- t of eenvoudigweg niet in tie komt, boeken de Rijns- gers immers de ene na de lere zege, waardoor het t" met de achtervolgers kelijks groter wordt. En i mag het zo zijn dat Spa- iburg, Bennekom, GVVV Noordwijk in theorie nog of gelijke hoogte, of zeer dicht de buurt van de Lagendijk- nf kunnen komen; feit is na- iStirlijk wel dat Rijnsburgse lejys al die winstpunten al nlïnen heeft. Lagendijk, voor- complete zichtig: „Als we er volgende week in slagen bij DTS '35 mi nimaal een punt te pakken, denk ik dat we redelijk los ko men van de achtervolgers. Maar dat betekent beslist niet dat we dan al kampioen zou den zijn. Want we mogen op dit moment dan heel veel win nen, echt gemakkelijk wordt het ons zeker niet gemaakt". Ook Nunspeet bezorgde Rijns burgse Boys zaterdag inder daad een lastige middag. De ploeg maakte er vanaf het be- ginsignaal geen enkel geheim van dat er bij balverlies niet alleen met minimaal tien man, maar ook nog eens erg fysiek zou worden verdedigd en dat in de korte periodes van bal bezit vooral met de lange bal richting spits Lammert Boone zou worden gewerkt. Het was aan het traditioneel weer op de helft van de tegenstander voetballende Rijnsburgse Boys om die speelwijze met (al snel verdiende) treffers af te straf fen. Gezien het ruimtegebrek op de Nunspeet-helft een moeilijke opdracht, die even wel door de Rijnsburgers niet onaardig werd uitgevoerd. Hoewel Huug Aandewiel zich in het eerste half uur wat al te nadrukkelijk in de spits be vond (later kwam hij opere rend vanuit het middenveld veel beter tot zijn recht) wer den vooral onder aanvoering van Jan Hogewoning de nodi ge gaten in de Nunspeetse de fensie opgespoord. Het was evenwel de thuisclub die met het counterspelletje tot twee maal toe veel dichter in de buurt van de openingsgoal was. In eerste instantie „red de" Toon Houtenkamer de zaak door de bal wat panieke rig via de deklat van het eigen doel in handen van doelman Cees Star te laten belanden, de tweede maal was Star aanwe zig bij een harde uithaal van Renger van Wijnen. Lagen dijk: „We hebben een ploeg die een tegenstander op z'n ei gen helft kan vastzetten. Dus spelen we dat spelletje, dwin gen we als het ware fouten en doelpunten af. Maar dat bete kent wel dat er bij ons achter ruimte ontstaat voor de tegen aanval. VVOG had daardoor vorige week twee kansen en Nunspeet kreeg er vandaag ook een paar. Maar dat is een ingecalculeerd risico. En als we daardoor dit seizoen nog een keer op ons gezicht gaan, jammer dan. Ik ben in ieder geval niet van plan bewust verdedigender' te gaan spelen om die risico's te vermijden. En ik geloof dat de ploeg dat ook niet zou willen". Veertien minuten voor de pauze, kwam Rijnsburgse Boys dan toch op voorsprong. Johan de Kroon kwam op links vrij van zijn tegenstander en ver zond een perfecte voorzet. Marcel van der Blom veerde voor het doel van onbetrouw bare Gert Fidder het hoogste op en koppend werd de voor sprong een feit. Een „foutje" van Houtenkamer deed, een minuut voor rust, vervolgens bijna de gelijkmaker op het bord verschijnen. De Rijns burgse middenveld-stofzuiger zag Boone al te fel doortrap pen in een duel met Jack Ma- nuputty en besloot de officieel niet bestrafte boosdoener met een ferme zet te alsnog te „waarschuwen". Een boeking van scheidsrechter Kemkers en een door vrije trap specia list Wim Drost tegen de paal gestuurde bal waren het ge volg. Lagendijk later: „Op dat moment had Rijnsburgse Boys de wedstrijd kunnen verliezen. Als die bal er in gaat en bij Nunspeet de vonk overslaat, krijg je het heel erg moeilijk". En over de (re)actie van Hou tenkamer: „De ploeg heeft hier juist gewonnen omdat niet werd ingegaan op dat soort provocaties, heeft op ka rakter, op incasseringsvermo gen de partij gepakt. Houten kamer maakte, als enige een fout. Maar zal daar ongetwij feld van leren". De „bevrijdende" 0-2 werd vervolgens in de twintigste minuut van de tweede helft een feit. Het nog in een goed resultaat gelovende Nunspeet had net besloten dan toch maar enige pressie op de Rijndburgse veste te gaan uit oefenen, op het moment dat Huug Aandewiel van ver een niet al te lastig schot losliet. Fidder zag dat echter anders, liet de bal glippen en Marcel van der Blom was aanwezig om in te schieten. Hoewel de Rijnsburgers in de resterende speeltijd nog diverse goede mogelijkheden kregen aange reikt van het nu ver wegzak kende Nunspeet, zou nog slechts een treffer worden ge realiseerd. En opnieuw was het Van der Blom die, na een eigen interceptie, door Huug Aandewiel in staat werd ge steld te scoren. Van der Blom wist op dat moment overigens ook tweelingbroer Paul weer, als vervanger van de zaterdag matige Arie van Dijk, in het veld. Een wissel die het spel van de geelzwarten duidelijk ten goede was gekomen, zoals ook Lagendijk wist. „De kracht van de ploeg is mis schien wel de kracht van de bank. Een schorsing van Gil lissen kan door het inzetten van Ton Arroyo worden opge vangen, het minder functione ren van in dit geval Van Dijk, door een speler als Paul van der Blom. Heerlijk toch. Maar dat betekent niet dat ik daar door aan het team zal gaan sleutelen. Het geheel functio neert echt goed en er wordt gewonnen. Moet ik dan wijzi gingen in het team gaan aan brengen?" GERT-JAN ONVLEE Score verloop: 31 Marcel van der Blom 0-1; 65 Marcel van der Blom 0- 2; 83 Marcel van der Blom 0-3. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, Manu- putty, Driebergen, De Kroon, Hoge woning, Houtenkamer, Aandewiel, Van Dijk (Paul van der Blom), Ar royo, Marcel van der Blom. Beroering in squashwereld DEN HAAG De Ne- derlandse squashbond (NSRB) zat even lelijk in haar maag met de eerste Staal Squash Masters, die over en kele dagen van start gaat bij HSRC Klein Zwitserland. De bond had een diepte punt te overwinnen, moest bezuinigen en dat konden de 12.000 leden onder andere merken aan het onregelmatig verschijnen van het bondsblad dat als sluit post op de begroting fun geerde. En nauwelijks was men onder de bezie lende leiding van de nieuwe voorzitter Fred Nijkerk bezig de zaken eens fors aan te pakken, of veel wind werd de bond uit de zeilen geno men door de onlangs op gerichte Stichting Haag- sche Squash Belangen. Die Stichting, geboren uit de club HSRC waar van ook Nijkerk lid is, vond snel grote sponsors om een internationaal toernooi te kunnen orga niseren, dat de bestaande (bonds) Dutch Open qua bezetting, ambiance en traditie ruimschoots kan overtreffen. Men heeft o.a. Hiddy Jahan (num mer drie van de wereld) en Rhonda Thorn 's we relds nummer 1 bij de dames) gestrikt, een squashdorp gebouwd en alle bondsleden een gra tis Masters-jaarboek toe gezonden. Intussen worstelt de squashbond zelf nog met een bekend pr-bureua, dat een sponsorpool moet regelen met tien sponsors van elk 17.500 gulden per jaar. De uitgave van het verlieslijdende bondsblad staat te koop en vorige week is besloten met het bondsbureau Den Haag te verlaten. „Maar", ver telde bondsvoorzitter Nij kerk zaterdag, „we groei en nog altijd een beetje en het gaat financieel wel beter. Ik overweeg dan ook om de contribu tie te verlagen". n^TWERPEN België heeft gisteren in Antwerpen de zaal- )0brfbalinterlandwedstrijd tegen Nederland met 16-13 gewon- ;\v- B'j de rust leidde het Nederlands team nog met 8-6. De ont- 3lSeting was de generale repetitie voor het wereldkampioen- °Wap. dat eind april op vier plaatsen in Belgie (Antwerpen, )0|nt, Hasselt en Louvain-La Neuve) wordt gehouden. Belgie en ^Sfderland zijn daar de belangrijkste kanshebbers. ien de belangen, die bij dit prestige-ducl op het spel stonden, r de Nederlandse scheidsrechter Kuiper een moeilijke mid- lp. Met Shirley Eildracht in de punt van de aanval schiep Ne- land voor de rust een veldoverwicht. Na de hervatting ver- igden de Belgen het tempo. De strijd werd grimmiger en voor publiek aantrekkelijker. Nederland hield nóg enige tijd id, maar werd in de laatste minuten weggespeeld. ipscorer aan Belgische kant was Marc van Leuven met 8 tref- rs. Voor Nederland scoorde Koos Snel viermaal, sajunioreninterland eindigde in een Belgische zege: 9-6 na een bjtstand van 5-4 voor Nederland. (ADVERTENTIE) dealer BEL 070-663330 2i Verenigde Schildersbedrijven Heko BV, Zinkwerf 21-23 ï- 2544 EC DEN HAAG. Utopia Fortuna met op de sulky J. Oorthuysen gaat aan de leiding in de Abar-prijs. HILVERSUM Voor het eerst in de geschiedenis van het supertrio was er gisteren geen uitkering mogelijk, omdat nie mand de juiste aankomst op een wedformulier had staan. De inzet ruim 88 duizend gulden gaat nu over naar het supertrio van komende zondag. Op de baan hadden drie wedders echter wel het normale trio op deze draverij goed. De aankomst Utopia Fortuna, Tina Gold en favoriet Wanda Pluto bracht een uitbetaling van 6471,20. De trio-verrassing kwam door het falen van favorie ten als Titus Westerhorn, Sir van Hanegem en Toi Toi. Bo vendien moest de torenhoge favoriet Wanda Pluto genoegen nemen met een derde plaats. De overwinning van Utopia Fortuna was een leuk succesje voor gastrijder Jos Oorthuy sen die trainer/pikeur Arend de Wrede verving in de sulky. SUPERTRIO In supertrio 11 van komende zondag op de drafbaan van Hil versum komen veertien paarden aan de start over een af stand van 2000 meter. Het is vanaf heden niet meer mogelijk om de wedformulieren bij de postkantoren in te leveren. Onze favorieten zijn: Tantieme, Vino Buitenlust en Tijs B. Onze outsiders: Vanka Pride, Udet Ulandia en Volondil du Bois. Structuur KNAU moet simpeler GOTHENBURG Herman Buuts, de trainingscoördinator van de KNAU, heeft een plan gelanceerd de structuur van de atletiekunie te vereenvoudi gen. Buuts, wjens contract aan het eind van het seizoen 1985 afloopt, is er een voorstander van een technisch directeur aan te trekken. Deze functio naris, die de KNAU-secties wedstrijdsport, recreatieve sport en opleidingen onder zijn hoede zou hebben, dient vol gens het plan Buuts direct ver antwoording af te leggen aan het bestuur. Buuts acht het handelen van de trainingsco ördinator te zeer beperkt door de betrekkelijke autonomie van de drie secties. Het ligt in de bedoeling dat de KNAU voor 1985 een nieuwe kracht aanneemt. Buuts zou de tech nische directeur c.q. trainings coördinator in zijn laatste con tractjaar inwerken. Holly Flanders geeft ski-impuls MONT SAINTE ANNE Holly Flanders heeft het Amerikaanse skiën een nieu we impuls gegeven. Flanders won zaterdag in Mont Sainte Anne (Quebec) de laatste af daling, die meetelde voor de wereldbeker. De Zwitserse Maria Walliser werd overi gens winnares van de we reldbeker. Ondanks de zwakke dertiende positie wist zij het punt voorsprong op de Westduitse Irene Epple te behouden. Epple faalde hopeloos en eindigde als ne gentiende. Flanders was de eerste Ame rikaanse in twee jaar, die een wereldbeker-afdaling won. De 26-jarige Amerikaanse skister raasde de piste af in 1 minuut en 29,50 seconden. Marie-Luce Waldmeier uit Frankrijk bezette de tweede plaats en Sylvia Eder uit Oostenrijk eindigde als der de. Ria Willemse weer record WORMERVEER De Haar lemse zwemster Ria Willemse van de Zandvoortse vereni ging De Zeeschuimers heeft gisteren in het 25-meterbad van Wormerveer het Neder lands record op de 200 meter schoolslag heroverd. Ze lt die afstand af in 2 minuten en 34,0 seconden. Vorige week raakte ze het record kwijt aan Petra van Staveren, die bij de nationale kampioenschappen in Zutphen na 2.35,01 aantikte. De zwemvereniging DJK uit Amsterdam deed zaterdag ir Barneveld een geslaagde aan val op het Nederlands record 4x100 meter wisselslag-estafet te voor clubteams in 25-meter- baden. Jolanda de Rover, El len de Jonge, Ineke Ran en Marije Hinrich finishten in 4.20,8. Het record stond sinds vier jaar op naam van Zwem- lust Den Hommel met 4.23,35. Tijdens internationale wed strijden in Oost-Berlijn won Conny van Bentum zaterdag de 50 meter vrije slag in 26,37 seconden. De Oostduitse Kir- stin Otto, die op de 100 en 200 meter vrije slag plus de 200 en 400 meter wisselslag onge naakbaar was, werd met de zelfde tijd tweede. Gisteren eindigde Van Bentum op de 100 meter vlinderslag als tweede achter Ines Geissler (1.01,27 tegen 1.01,63). Edward Maasdijk bezette op de 100 meter vlinderslag de tweede plaats in 56,20 secon den. De Oostduitser Thomas Dressier won het nummer i: 56,07 seconden. De 200 meter vlinderslag heren werd ge wonnen door Frank Drost in een matige 2.03,65. Sportwereld Schoonspringen Daphne Jongejans werd bij wedstrijden in Rostock achtste en voldeed daarmee aan de NOC-limiet voor Los Angeles. Wielrennen De Italiaan Francesco Moser, houder van het werelduurrecord (51.151 km /uur) is gisteren op de ren baan van San Siro sneller ge bleken dan het renpaard Lan- ___j. Moser legde de één kilo meter met vliegende start af in 1 min 13.100 seconden (gem. 49.140 km/uur). Autosport Cor Euser is gis teren bij de formule 3 race op Silverstone in zijn nieuwe Magnum zesde geworden. De race werd gewonnen door Jimmy Demphuis (Eng) voor E. Berg (Oos) en Russell Spen- ce (Eng). Wielrennen De Italiaan Francesco Moser, houder van het werelduurrecord (51.151 km/uur) is gisteren op de ren baan van San Siro sneller ge bleken dan het renpaard Lan- son. Moser legde de één kilo meter met vliegende start af in 1 min 13.100 seconden (gem. 49.140 km/uur). Autosport Cor Euser is gis teren bij de formule 3 race op Silverstone in zijn nieuwe Magnum zesde geworden. De race werd gewonnen door Jimmy Demphuis (Eng) voor E. Berg (Oos) en Russell Spen- ce (Eng). Sportwereld Voetbal Chili stelt zich kandidaat voor de organisatie van het wereldkampioenschap in 1994. Skiën Olympisch kampioen Bill Johnson won gisteren de afdaling in het Amerikaanse Aspen. Een internationale springwedstrijd in het Japanse Sapporo werd gewonnen door de Oostenrijker Hubert Neu- per. Boksen De Zuidkoreaan Oh Min Gun werd in Seoel wereldkampioen vedergewicht (IBF-versie) door knock-out in de tweede ronde van de Indo nesiër Jokor Arter. Handbal Dukla Praag (Tsj) en Sabac (Joe) hebben zich ge plaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. In de Europa Cup 2 werd Barce lona finalist. Paardesport Mark Phillips, echtgenoot van prinses Anne, heeft in Tokio een springcon cours op zijn naam gebracht voor de Fransman Gilles Ber- tran de Balanda. Handbal Jong Oranje heeft ook de tweede interland tegen West-Duitsland verloren: 23- 18 na een ruststand van 12-7. Tennis De Spanjaard Fer nando Luna won het 75.000 dollar-toernooi van Cairo door de Amerikaan Mark Dickson met 6-4, 6-2 te verslaan. Schermen Nederlands sa belkampioen Oscar Kardolus (Zoetermeer) werd in Ter Apel bij de veertiende wedstrijd om Het Wapen van Vlagtwedde tweede achter Pieter de Bruin fPallos, Utrecht). Snelwandelen Frank van Ravensberg (Haarlem) verbe terde in Diisseldorf het Neder lands indoor-record 3000 me ter snelwandelen tot 12 minu ten en 57,88 seconden. Skiën Michela Figini blijkt haar rechtervoet niet te heb ben gebroken, maar verstuikt. De Zwitserse kan daardoor alsnog deelnemeri aan de laat ste wereldbekerwedstrijden in Europa. Rugby Schotland (32-18 te gen Engeland) en Frankrijk (32-9 tegen Ierland) moeten op 17 maart in Edinburgh uitma ken wie winnaar wordt van het vijflandentoernooi. Voetbal Heleno Nunez, tot 1980 voorzitter van de Brazili aanse voetbalbond, is zaterdag de voorzitter van het organisa tiecomité van de Olympische Spelen in Los Angeles, heeft gisteren in Tampa (Florida) te gen een jaarlijkse vergoeding van bijna 750.000 gulden een functie aanvaard als directeur van de Noordamerikaanse lea gue. Turnen De 14-jarige Namee Bovenschen (Renswoude)- heeft bij de Grand Prix in Pa rijs op twee toestellen de finale bereikt. Paardesport De Brit John Whitaker heeft met Clonee Temple het zesde springcon cours, meetellend voor de we reldbeker, gewonnen. Rob Eh- rens werd in Antwerpen ge deelde derde in de puissance.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15