gehoordgezien De sombere zijde van Lina Wertmüller in „Liefde en anarchie" VARA achter TROS op tweede plaats RADIO/TELEVISIE C&UlacSotncwt VRIJDAG 2 MAART 1984 PAGINA 17 HILVERSUM De TROS is in het laatste kwartaal van 1983 weer de meest bekeken omroep geworden. Ve ronica, dat in het tweede kwartaal de meeste kijkers trok, daalde naar de derde plaats en de VARA steeg uit de middenmoot naar een verrassende tweede plaats. Dit blijkt uit de kijkcij fers van de NOS. Ruim 3,2 miljoen mensen zaten gemiddeld voor de tv als de TROS uitzending had. Naar de VARA keken gemiddeld bijna 2,9 mil joen kijkers: bijna een verdubbeling vergeleken met het vorige kwartaal, waarbij het feit dat de EO op het ande re net zit op de vaste avond van de VARA natuurlijk ook een rol speelt. Veronica haalde bijna 2,8 miljoen kij kers, bijna 700.000 minder dan in de zomer. De AVRO wist zich omhoog te werken uit de middenmoot: 2,4 mil joen kijkers tegen 2 miljoen daarvoor. Ook de aandacht voor de KRO trok aan: bijna 2 miljoen kijkers tegen een kleine 1,4 miljoen in de zomer. De NCRV bleef ongeveer gelijk met ruim 1,7 miljoen kijkers. De VPRO voert dapper de staart van het klassement aan met 800.000 kijkers. De EO wist in de laatste drie maanden van het afge lopen jaar 300.000 mensen aan het scherm te kluisteren. Het meest bekeken programma in het laatste kwartaal van 1983 was - zoals gebruikelijk - Bananasplit, dat bijna 6,5 miljoen kijkers trok. Naar de voet balwedstrijd Nederland - Spanje keken ruim 6 miljoen mensen. De 1-2-3-show mocht zich in zes miljoen belangstel lenden verheugen. De top-10 ziet er als volgt uit: 1. Bananasplit (TROS); 2. Ne derland - Spanje (NOS); 3. 1-2-3-show (KRO); 4. Transport (VARA); 5. Zeg 'ns AAA (VARA); 6. Sonja op dinsdag (VARA); 7. Showbizzquiz (TROS); 8. Pisa (VARA); 9. Ted-Show (NCRV); 10. Herenstraat 10 (TROS). Bijna een derde van de Nederlandse bevolking ouder dan 12 jaar bracht de laatste drie maanden van het afgelo pen jaar 's avonds door voor de buis. De gemiddelde kijkdichtheid voor Ned. I en II bedroeg tussen 18.30 en 24.00 uur 31 procent. Tussen 20.00 en 22.30 keek bijna 40 procent van het Nederlandse volk naar de televisie, zo blijkt uit de NOS-gegevens. Brandpunt met presidents verkiezingen VS HILVERSUM KRO's Brandpunt besteedt vanavond (Ned. 1 om 21.00 uur) uitge breid aandacht aan de voor ronden van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. In deze reportage worden ook ge sprekken gevoerd met twee in de Verenigde Staten wonende Nederlanders over het sociaal- -economisch beleid van presi dent Reagan in de afgelopen jaren. Verder gaat Brandpunt in op de felle concurrentie tus sen sleepboten op de Wester- schelde. Extra uitzendingen Studio Sport HILVERSUM In twee extra uitzen dingen besteedt de NOS-televisie het komende weekeinde aandacht aan wielrennen, schaatsen en atletiek. De eerste wielerklassieker van het seizoen, de Omloop Het Volk (Gent), wordt ge volgd in de uitzending van morgen, Ned. 2 om 14.45 uur. In deze uitzending ook samenvattingen van het wereld kampioenschap sprint op de schaats in Noorwegen en het Europese Kampi oenschap indoor atletiek in Götenburg. In de extra uitzending zondag, Ned. 1, 16.00 - 18.00 uur, worden van de twee laatstgenoemde evenementen opnieuw samenvattingen gegeven. De uit Zwitserse ouders in Rome geboren Italiaanse regis- seuze Lina Wertmüller drukt met elke nieuwe film van haar hand een stempel op het Euro pese filmwezen. Men kan niet om haar heen, hoe somber zij de menselijke zaken ook aan de orde stelt. Dat geldt ook za terdagavond weer voor haar ,,Film d'amore e anarchia", een film uit 1972, op het VARA-scherm, Ned. II om 23.15 uur. In deze film over liefde en anarchie, lees losgeslagenheid, heeft zij in de keus van de ty pen haar mensvisie bloot ge legd. Lichtelijk karikaturaal getekende mensen, onder wie een man van het platteland, die naar de grote stad trekt, waar hij het onheil aanwezig weet van het fascisme, de hor denmens, die niet meer denkt als een individu, maar machi naal handelt op bevel van een leider. Het verhaal speelt in de jaren '30, waarin in Italië Mussolini de macht aan zich getrokken heeft. Hij wordt gezien als de personificatie van alle kwaad. 'De plattelandsman komt naar de stad om hem te doden. In zijn overtuiging gebeuren er in de grote stad alleen maar ver werpelijke dingen. Hij ontmoet daar zwarthem- den, aanhangers van Mussoli ni, die zich bewegen in een 'sfeer van dood en verderf. Die naargeestige lokale stadskleur roept Wertmüller in haar film op. Zij tekent daarmee tevens het mensensoort, dat aan die zelfkant van de samenleving weinig opgewekt floreert. De argeloze landman zoekt on derkomen in een bordeel, waar hij zijn revolutionaire plan tot het doden van de dic tator verder uitbroedt. Hij treft daar de dame van dienst, een familielid aan, die hem verder helpt. Dit alles in een omgeving waar veel beleefd en beloofd wordt, maar de echte levenswarmte lijkt weg gelekt. Op die manier laat Lina Wertmüller twee kanten van Rome zien, twee werelden waarin hët in geen van beide klopt. Destijds begonnen met avant garde-toneel trok Lina met collega's mee naar Cinnecita, de Romeinse filmstad, waar regisseurs als Fellini toen al bezig waren filmgeschiedenis te schrijven. Film leek haar in haar behoefte mensen te berei ken met haar eigen visie de beste manier om zich te uiten. Een uitgesproken vrolijke kijk op het leven heeft zij echter niet. Zij ziet mensen als zicht baar onvolmaakte schepsels en in haar kijk op de man-vrou wrelatie munt zij blijkens haar jongste films ook niet altijd uit in leefplezier. Stroef Lina komt over als een stroeve persoonlijkheid. Haar enige mededeelzaamheid schuilt in haar films en daarin laat zij menselijke zijden zien, die weinig reden bieden nog in de mens te geloven. In Italië filmt zij nu al zo'n jaar of twintig. En ofschoon haar werk hoog wordt aangeslagen door haar recensenten, die overigens kritiek genoeg heb ben, verscheen haar werk spaarzaam in de bioscoop, d.w.z. in Europa. In Amerika heeft men meer oog voor haar filmische verbeeldingen, waarschijnlijk omdat men haar min of meer op één lijn stelt met een man als Berg man. Wat ook tegen haar inneemt, zijn haar opvattingen over de vrouw. Zij heeft daar geen hoge dunk van. Elk vrouwe lijk handelen wordt uitgelegd als een uit zijn op eigen voor deel. Niet voor niets laat zij de „Film d'amore" gedeeltelijk spelen in een bordeel, waar mensen als aasgieren om el kaar heen draaien. Zij toont zich daarbij weinig stijlvast. Zij laveert vaak tus sen drama en melodrama, voert met de vertekende typen van haar personages vaak een soort klucht op en komt tot schromelijke overdrijving door poppekastfigurer. te plaatsen in menselijke rollen. Zo raakt zij aan een omkering van de dingen. Zij meent op deze wij ze haar ideeën het duidelijkst over te kunnen brengen. Haar kritici evenwel verwijten haar, dat zij bij voorkeur de slechtste kanten in de mens naar boven brengt en weinig oog toont voor wat er aan posi tiefs in mensen schuilt. Over haar eigen werk praat zij niet graag, meestal zich ver schuilend achter een groot for maat zonnebril. Zij gaat ervan uit, dat een ander ongelijk heeft en er op uit is de waarde van haar werk te wantrou wen. Zij wees daarvoor eens op de kritiek op haar Italiaan se getto-film. Op de opmer king, dat zij de mensen daarin veel te zwart afschilderde, had zij het antwoord, dat zij die omgeving juist koos om de kij kers naar haar film te laten zien hoezeer juist zij om de werkelijkheid van een getto heenlopen door in fraaie ge dachten erover de pijnlijke kant ervan te verdoezelen. Politiek Haar films zijn niet vrij van een politieke opvatting. Zij denkt in machtsgroeperingen, ziet en beeldt uit hoe de ene groep in de samenleving de andere zo manipuleert, dat al- Lina Wertmüller in haar normale verschijning: ach ter een zonnebril en ge kleed in militante dracht. leen de al bevoordeelde groep er duidelijk beter van wordt. Zij ervaart de samenleving als langs en door elkaar heen schuivende machtsblokken van zichzelf bevoordelende burgers. Zij hecht aan vaste acteurs in haar films. Die hoeft zij niets meer uit te leggen, maken haar bedoelingen zonder veel omwegen waar. In de hoofdrol in de film van zaterdag loopt daarom ook weer Giancarlo Giannini rond als een enigs zins onnozele buitenman, die meent op zijn eentje een eind te kunnen maken aan de dic tatuur onder Mussolini. Zijn revolutionair elan smelt echter in zijn argeloze liefde voor een bordeelmeisje. Wat hem over komt, ook in het bordeel, stempelt hem tot een mens, zo als Lina die graag ziet, slacht offer van zijn eigen rechtlij nigheid, de eenling tegenover de horde, en tegelijk verliezer van zijn eigen lusten. Dit leidt tot een wrange film, hoewel hier en daar niet onge estig, waarin geen enkele con cessie wordt gedaan aan wat een mooier mensbeeld ge noemd zou kunnen worden. Daar doet Lina Wertmüller niet aan. Zij heeft de beelden bij de hand om haar gelijk te bewijzen. De fascistische hor den in Rome, geen mensen, maar gemanipuleerde mensen groepen reageren op alles pri mitief en laten geen enkele verstandelijke overweging toe in een soort kwaadaardige verblindheid. Het familielid van de argeloze landman, de prostitué (Marangela Melato), lijkt wel het enige weldenken de wezen in deze film vol mensen die als het ware hun eigen ondergang zoeken in het verloop van het verhaal. TON OLIEMULLER ROB Rob Out laat vaak weten, dat hij nog niet oud is en voor een jonge omroep staat. Het ergste wat hem kan overkomen, zo heeft hij eens zijn hart gelucht, is dat men zijn naam verkeerd zal spellen. Met het uitspreken daarvan heeft hij geen moeite. Dan hoor je het ver schil toch niet. Maar de oud-piraat-Veronicaan Rob is intussen wel al aan het terugblikken begonnen. Hetgeen toch een zeker te ken is van een vorderende leeftijd. De hele maand april besteedt hij er aan. Dat wil zegggen op het scherm, want wie weet wat die man in stilte doet en doormaakt als hij thuis in een gemakkelijke stoel uit blaast van de verwikkelin gen van de dag. Dan gaat opnieuw door zijn hoofd hoe een kwart eeuw gele den een aantal Amsterdam se radiohandelaren naar Krasnapolsky toog om daar een vrije omroep op te rich ten. Het is bekend waar dit toe geleid heeft, eerst de po pulariteit van een piraten zender, toen een bomaan slag op concurrerende pira ten, tussentijds op het strand geworpen door stor men, een Malieveld-demon stratie en tenslotte een vaste standplaats in Hilversum. Op vijf zondagavonden in april komt Veronica daar in extra uitzendingen op terug. Natuurlijk krijgt men daar in wel alle fraais te horen en in mindere mate hoe op zeker moment de rechter er aan te pas kwam om de el kaar weerstrevende piraten uit eikaars haren te pluk ken. Rob Out ziet dat als een „Veronica Avontuur" en zo gaat dat programma ook heten. Hierin komt in interviews etc. ook aan bod hoe Veronica aanvankelijk als het zwarte schaap werd beschouwd. Daar hebben ze bij de VOO ook op gemikt Het ligt nl. in de aard van de Nederlander het op te nemen voor zwarte scha pen. Vandaar die huidige ledenwinst. PATRICIA Voor de „Show van de Maand" op AVRO-tv koos men voor komende zondag Patricia Paay. Leoni Jansen is alvast gevraagd voor de volgende zondag in april. Patricia staat daar wel al leen voor de presentatie, maar zij krijgt belangwek kende persoonlijkheden om zich heen. Wat had u ge dacht van Gerard Cox bij voorbeeld, maar ook de bokser Alex Blanchard, die zijn mannetje pleegt te staan en te slaan en die er voor zal zorgen, dat Patricia niets zal overkomen. Wie aan Patricia komt komt aan hem, heeft hij al laten weten. Dat kan dus een ge zellig programma worden met ook nog Wim Koop- mans er bij en de variété artiest Gerard Serty. Patri cia komt zelf met een mooi programma, een ode aan Charly Chaplin en ook aan Marilyn Monroe. En Gerard Cox waagt zich met Patricia aan een duet. Dit onder de titel „You ought to be in the pictures", vrij vertaald als jij bent mooi genoeg om in de film te mogen". Wim Koopmans doet in een eer bewijs aan Patricia niet on der voor Gerard. Hij zingt: „There is a lady on the sta ge". D'r staat een dame op de planken. De Wrekers <Geheimagent Paxton ontdekt tijdens een speurtocht door een groot landhuis in een van de modern ingerichte kamers j vijf dodenmaskers uit het ver leden, die toebehoren aan de familie' Thyssen. Als hij de gang inloopt, valt hij flauw. En wanneer hij bijkomt, bevindt hij zich weer in de ka mer, die hij verlaten had, maar deze is nu in de stijl van de zestiende eeuw ingericht. Er hangt nog slechts een doden- ;masker. Terwijl hij dit bekijkt, 'wordt hij van achteren neerge schoten. Men vist zijn lijk op uit de Theems met een 16de eeuwse kogel in de rug. Dat is het ogenblik, waarop John Steed en Emma Peel in actie komen. 2028 uur Nederland 1. 4 Rondom tien téï Dat de plastische chirurgie veel dj meer omvat dan alleen maar de rimpeltjes gladtrekkerij bij vrouwen van middelbare leef- 4Jjjd demonstreert Henk Mochel in zijn themaprogramma. Met patiënten en chirurgen praat hij over de diverse aspecten van het lapwerk aan het men selijk lichaam, waarop plasti sche chirurgie neerkomt. Afge- zien van het veranderen van flaporen, neuzen, buikrimpels en borsten is deze tak van de medische wetenschap erg be- e lang rijk voor het herstellen van 'brandwonden en de laatste ja- d ren zelfs bij sexuele operaties. l! 21.15 uur Nederland 2. Schaduw van het jj verleden De NCRV gaat onder de titel „Schaduw van het verleden" U een serie films en tv-spelen ult- 4-zenden, waarin het verleden een zodanige rol speelt, dat V het vaak bepalend is voor het If gedrag van de hoofdpersonen. De eerste film is een verhaal 11 van R.J.' Peskens Geert van Oorschot): „Mevrouw van der Putte". In een Noordhollands provinciestadje speelt zich het drama af van een invalide, ti- e\ rannieke vrouw (Dora van der V\ Groen), die met haar man (Wim Kouwenhoven) een wei- nig opwekkend huwelijksleven lijdt. Ze weet een ietwat stun telige boekhouder (Ton Lutz) in haar tirannieke netten te van- Nederland John Steed krijgt te maken met een zestiende eeuwse kogel die in de rug van een geheim agent wordt gevonden in „Vlucht in het verleden". Ned. I om 20.28 uur. directeur. 22.30 De alles is anders show, van Aad van den Heuvel. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Een paard in de hand (6), serie over de ruiter sport. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, En gelse serie. Archie maakt zich zorgen over oud,er wor den. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels (17). 18.40 Stickers, stokpaardjes en standpunten (4). KRO 18.55 Candy, Candy (2), kin derserie. Afl.: Het kleine avontuur. 19.15 Cruijff en Co. Vandaag: Het stoppen van de bal. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers (3), Engelse serie. (Zie toelichting). 21.20 Brandpunt, actualiteiten. 22.05 Hallo Larry (2), Ameri kaanse serie. Larry krijgt salarisverhoging en Morgan brengt het tot programma Ton Lutz speelt een boekhou der die verstrikt raakt in de netten van een tirannieke vrouw. Ned. II om 23.35 uur. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Kanaal 13 (5), jeugdse rie. Door vindt bij thuis komst een schokkende brief van haar vader. 19.35 Spop. Sportprogr. waar pop in zit! 20.25 Agatha Christie. Afl.: Het huis van de loerende dood. Tommy en Tuppen ce's hulp wordt ingeroepen door een jonge vrouw. In het door haar zojuist geerf- de landgoed werd een doos chocola, gevuld met arseni cum, bezorgd. 21.15 Rondom tien. Thema programma over plastische chirurgie. (Zie toelichting). 22.10 Praten met de minister- -president. NOS 22.30 Journaal. 22.45 HV: „Hartelijke groe ten", een briefwisseling tus sen Emma in Amsterdam en Bea in Curacao. NCRV 23.15-00.00 Schaduw van het verleden, serie films en tv- spelen. Vandaag: „Mevrouw van der Putte", film over haat en liefde naar een ver haal van R.J. Peskens. Met: Ton Lutz, Dora van der Groen en Wim Kouwenho ven. (Zie toelichting). Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgaachlchten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mainz, wie ea slngt und lacht, carnavalsprogramma. Uit het Keur- vorstelijk Paleis In Mainz komt deze traditionele carnavalszitting. Sinds dertig Jaar behoort dit programma tot een van de populairste tv-ultzendin- gen In de Bondsrepubliek. Het drie uur durend programma bestaat uit het optreden van diverse tonneke- spraoters, het zingen van carnavals hits en shows van carnavalsgroepen, die In deze laatste weken van de car navalscampagne in Mainz te zien wa- 23.30 Tagesschau. 23.15 Heut' abend- 'De ARD-Talk- show met Marlka Rökk. 00.20 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.15 Tele-llluatrierts. 17.50 Pat und Patachon: Rafflnlerte Melsterdetektive (1). Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 18.20 Pat und Patachon: Rafflnlerte Meisterdetektive (2). 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Aualandsjournal, reportages. 20.15 Derrick, misdaadserie van Her- bert Reinecker. Afl.: De verpleegster van Manuel. Dr. Jochen Masilke, nog maar net aangekomen voor een va kantie in München, wordt vermoord. Inspecteur Derrick vermoedt, dat de moordenaar zijn daad goed heeft overdacht. 21.15 Tele-Zoo. Afl.: Leven uit een el. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Biribi Hölle unter heisser Sonne, Frans- Tunesische speelfilm uit 1971. Regie: Daniel Moosmann. In het Franse spraakgebruik Is „Blribl" de aanduiding voor strafkampen, die het Franse leger In Noord-Afrlka liet inrichten. De gelijknamige film van Daniel Moosmann schetst het lot van soldaat Jean Frolssard (Michel Tu- reau), die In 1883 naar zo'n kamp In Tunesië werd gestuurd. Na vijf jaar willekeur van zijn meerderen en vijf jaar slavenarbeid Is er van Jean Frolssard niet meer over dan een ge deformeerd mens, die In de woestijn alleen geleerd heeft ten koste van al les te overleven. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus biologie. 18.30 Hallo Spencer, klnderprogram- 19.00 Aktuelle Stunde, met Bllck- punkt Dilsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander - Menschen - Aben- teuer. Höhlentauchen. Expeditie van duikers op Mallorca. 21.00 Faszination des Unslchtbaren, fllmreportage. 21.45 Landesspiegel. Reportage over kerkmuziek en het werken met een kerkkoor. 22.15 Der Dokter und das lisbe Vish (9), tv-serle (herh.). 23.00 RockpalasL Met: Rory Gallag- her (herh.). 00.30 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 16.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... 18.30 Reddingsteam (21). 19.20 Programma van de SO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Het verzet (1), elfdelige serie van Paul Louyet over het verzet tij dens de Tweede Wereldoorlog. 22.00 Wikken en wegen (herh.). 22.40 Journaal. 22.55 Jumping uit Antwerpen. 23.40 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Pop-Elektron. Golden Earring (interview en videoclip). 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht 20.15 Dood op de Nijl, Engelse speelfilm uit 1978. Agatha Christie's verhaal brengt detective Poirot (Peter Ustinov) samen met een grote groep passagiers op een boot op de Nijl. Onder hen bevindt zich de knappe Amerikaanse miljonalre Linnet Ridge- way (Lois Chiles), die op huwelijksreis is met haar man Simon (Simon Mac- Corkindale). 22.30 Premiere-extra, filmnws. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Au nom de la loi. 21.05 La guerre d'un seul homme, Franse documentaire van Edgardo Cozarinsky. 22.50 Nationale finale Songfestival. 23.00 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse met Le chansonnier de papier, Ra- conte quand tu ètais petite en La cui sine voyageuse. 19.30 Le Mai Blue. Film over een fa milie die het kleiduif schieten ontdekt. 20.30 Le nouveau vendredi. Informa tief magazine. Afl: French Confection. Kijkje in de clandestiene kledingwerk- plaatsen. V 21.20 Les Japonais absents. Komi sche reeks. Generaal Derousseaux zal voor Bel gië de wapenstilstand ondertekenen zoals is te zien in de eerste afleve ring van de documentaire-serie „Met verzet". BRT 1 om 20.20 uur. Engeland Scène uit „The sweet smell of suc ces" met Tony Curtis. BBC 1 om 23.50 uur. BBC 1 18.40 Sixty Minutes, actueel magazi- 20.55 Sharon and Elsie, tv-serie. 21.25 We got it made, comedy-serie. 21.50 Point of view. 22.00 Journaal. 22.25 Remmington Steele, tv-serie. 23.15 The Further adventures of Lucky Jim, tv-serle. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 The sweet smell of succes, Amerikaanse speelfilm uit 1957. Met Rhetta Hughes. Simon Chuckster, John Amos. e.a. Regie: Melvin Van Peebles. BBC 2 18.05 Weekend outlook, tv-cursus. 18.35 Nieuws voor doven en slecht horenden. 18.40 House on the moon, speelfilm. 20.05 ORS '84, magazine. 20.45 The world about us, natuurse rie. 21.35 Gardeners' world, voor de tul- 22.00 MASH, Amerikaanse serie. 22.25 Whicker, gevarieerd progr. 23.05 A world walk. 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 Whistle Test, popmuziek. ITV 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglis. 20.00 The Zodiac game. Quiz met Tom O'Connor. 20.30 Survival special: Space for wildlife. Film over het natuurreser vaat nabij Kennedy Space Centre, waar o.a. de bijna uitgestorven Ame rikaanse adelaar een toevluchtsoord heeft gevonden. 21.30 The other 'arf. Komische serie over een echtpaar dat wel een oud huis. maar geen geld erven. 22.00 Killer contract. Thriller. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Snooker. 01.15 Sea pictures. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELE AC: 10.00 Pro grammeren met Pascal (12). 10.30 Latijn (17). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Kismet, Ameri kaanse speelfilm uit 1944. Met: Ro nald Colman, Mariene Dietrich en Joy Ann Page. Regie: William Dieterte (herh.). 11.45 Tele-Zoo. DUITSLAND 2 11.50 Programma-overzicht. DUITSLAND 3 RTBF 1 11.00 Memo-Sud, culturele agenda. 11.30 Fitness Dance, samenvatting. 12.00 Le plet du jour. Zoetwatervis- BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09.35 Godzilla, kinderserie. 10.00 Saturday Super store, kinderprogramma. BBC 2 07.25 Tv-cursussen. ITV 07.25 TV-am 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Stingray 11.30 The Saturday show. 13.15 The world of sport. Mariene Dietrich is te zien in de Amerikaanse avonturenfilm „Kis- mei" Duitsland 1 om 10.03 uur. Jeroen Soer praat met disc-jockeys van Haagse piratenzenders in „Het circuit". Hilv. 2 om 18.40 uur. HILVERSUM 1 16.03 Aan de veilige kant. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (18.35 Kruispunt-interview). 19.02 Le venslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 GoaL NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Oh, wat een nacht: 0.02 De top 100 aller tijden. 5.00 Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 16.30. en 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van D'66. Overh.voorl 18.30 De Nederlandse Antillen. VARA. 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Vrijwilllg- gerswerk. Feduco: 22.00 Open School Thema 16: Begeleiding bij baarmoederverwijdering (hertv). NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 (16.30 Popjoumaal. 17.30 Concertagenda). NOS: 18.04 De avondsplts. VOO: De top 100 alter tijden. HILVERSUM 4 16.00 Willem de Rid ders Radiola Improvisatie Salon. NOS: 20.00 Europees Conc. Podium.: 6e Promenos manifestatie. 20.00 Pro menade Orkest en Koor o.Lv. Enrique Garcia-Assensio. 21.15 Spaanse Volksmuz. 22.00 Radio Filharmonisch Orkest o.Lv. David Porcelijn: Werken van Tristan Keuris en de Pablo. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 7.00 t-m 18.00 ie der uur Rijnmond-nieuws in aanslui ting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Sonneveldprogramma HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30. 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Stickers, stokpaardjes en standpun ten, herh. 3. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8 00 Nws. 8.05 Mooi zo. kin derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert. RADIO RIJNMOND 1003 Nws en weekagenda 10.30 Weekonderwerp

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17