Volkstuinen in De Zilk moeten wijken voor huizen Sportraad houdt vast aan plan voor sporthal WD-Noordwijk wijst accommodatie-nota af Conflict over stoom trein tje in Katwijkse duinen duurt voort m „iöDm CekUeQomanl De Dillenburg Dfficieel open Noordwijk maakt ernst met dépendance 'Louise' NS: Geen station in Voorhout Sassenheimse oplichter aangehouden WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 PAGINA 7 fryieuwe cursus bromfietsen loor 5r PoOEGSTGEEST Deze en volgende week gaat in Oegstgeest eiasiityecr een bromfietscursus van start. Het is de tweede cursus van de afdeling Oegstgeest van Veilig Verkeer Nederland, die on langs het eerste bromfietsexamen afnam. Doel van deze tamelijk 017iinieke cursus is het verbeteren van de verkeersveiligheid voor bromfietsers, die bij vrij veel aanrijdingen betrokken zijn. comppg cursus omvat het leren van verkeersregels en verkeersge- !rijopyrag. Voorts komt bromfietstechniek en -onderhoud en natuur- kapitjijk rijvaardigheid aan bod. Behalve aan verkeerstheorie over de kend bromfiets wordt veel aandacht besteed aan de uitgebreidere ™"ez'|heorie over de auto. Aan de cursus kunnen ook 15-jarigen mee- 3 doen. Het is niet noodzakelijk om al een bromfiets te bezitten. De afdeling heeft een examenbromfiets ter beschikking. De cur- Bus duurt drie maanden. Kosten ƒ65, inclusief lesboek en con- kumpties. De cursus wordt gegeven op woensdagavonden van half acht tot negen uur in Tabema, Julianalaan 1 in Oegstgeest. m Dpgeven bij Veilig Verkeer, tel. 071-174847 of bij de SJJO, tel. 071-154773. Wereldgebedsdag in Wassenaar WASSENAAR Ook in Wassenaar wordt aandacht besteed aan de Wereld gebedsdag op vrijdag 2 maart. Op die dag wordt in de foyer van de Zijllaan- kerk vanaf half acht 's avonds een ge bedsbijeenkomst gehouden onder het motto „Jezus, Onze Heer, Bron van Le vend Water". De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Katholiek Vrouwengilde en de Christelijke Vrou wenbond in samenwerking met de Raad van Kerken. Muzikale medewer king wordt verleend door Joke Schout en haar Blokfluitgroep. De gelden, die tijdens de bijeenkomst worden opge haald, komen ten goede aan waterput ten in Madras (Bangla Desh), in Kame roen en in Peru. 1500 gulden boete voor overrijden wielrijdster DEN HAAG/NOORDWIJKERHOUT Een boete van 1500 gulden en zes maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van twee jaar. Deze straf gaf de Haagse rechtbank gisteren aan een 52-jarige man uit Noordwijkerhout. De vrachtwagenchauffeur had in au gustus vorig jaar een wielrijdster over reden. Het slachtoffer kwam daarbij om het leven. De officier van justitie eiste twee weken geleden nog 2500 gul den boete en de intrekking van het rij bewijs voor een jaar. De vrachtwagen chauffeur was met een zeer lage snel heid een Voorhoutse inrit afgereden. Daarbij zag hij de wielrijdster over het hoofd. FNV-Noordwijk pleit voor beter werkgelegenheidsbeleid NOORD WIJK Een woordvoerder van de FNV, de heer L. van der List, heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering een warm pleidooi gehouden voor een gerichter werkgelegen heidsbeleid in Noordwijk. Hij deed dit nadat hij het gemeentebestuur een nota had overhan digd, waarin de vakorganisatie een aantal ge dachten over de aanpak van de werkloosheid op plaatselijk niveau aan het papier heeft toe vertrouwd. De vakbond wil dat er een projekt- groep werkgelegenheid en sociaal-economische planning wordt ingesteld, die zou moeten be staan uit vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers en aangevuld met ambtenaren ter ondersteuning van de activiteiten van de projectgroep. Deze organisatie zou met initiatie ven bij de gemeente Noordwijk moeten komen en haar van advies moeten dienen. bejaardenverzorgings- ,De Dillenburg" aan de ;or Gordijnsingel is gisteren igeesiPicieel geopend- Voor dit loei was minister Brinkman in WVC uitgenodigd maar lie bleek verhinderd te zijn. iok zijn „stand-in" de direc- iur-generaal van het depar- ment liet verstek gaan, zo- it de voorzitter van de In- irkerkelijke Stichting voor ijaardenverzorging, de heer van der Windt, de officiële jandeling verrichtte. kèis. ilet al op 30 november vorig Bar in gebruik genomen be- aardentehuis is in de plaats lekomen van het tehuis aan 9 Ie Mauritssingel, dat na 12 V4 jaar niet meer aan de iisen van leefbaarheid vol- id. In „De Dillenburg" wo- in op dit moment 60 perso- het maximaal aantal, waarfan wie de gemiddelde leef- üenstjjd 83 Vi jaar is. DE ZILK De gemeente Achter De Duinpan zullen in Noordwijkerhout is van de loop van tien tot vijftien plan om achter De Duin- Jaar tweehonderd woningen kermis zal haar vaste plaats dit pan in De Zilk tweehon- Sfb°"wd worden. Deze zomer al wordt begonnen met de derd woningen te bou- bouw van de |erste vierender- wen. Dit terrein wordt op tig huizen, de rest wordt in fa- het ogenblik gebruikt sen gebouwd, voor de speeltuin, de ker- °P korte termijn zullen de vooral van de oranjevereni- wond zich er nogal over op dat ging en de volkstuinders. De er huizen komen net op dat stuk grond waar drie ver jaar al kwijtraken en* de heer enigingen gebruik van maken Van Meurs vroeg zich af waar en waar vierenvijftig tuinen mis en de volkstuinen. Vooral de volkstuinenver eniging maakt zich zorgen over deze plannen. Tij dens een hoorzitting vroe gen vertegenwoordigers van de vereniging zich gisteravond af waar zij naar toe moeten. Andere grond lijkt in De Zilk niet beschikbaar. speeltuin en de oranjevereni ging de gevolgen van de wo ningbouwplannen gaan onder vinden. De speeltuin raakt voorlopig 1100 m2 kwijt, dat wil zeggen dat de kabelbaan en de schommel zullen wor den verplaatst. In de toekomst zal de speeltuin worden opge nomen in de groenvoorziening van de nieuw te bouwen wijk. De oppositie tegen de keuze van juist dit terrein kwam kerk noemde voor de vuist plan om huizen achter de Ja- weg wat mogelijkheden zoals cobstraat te gaan bouwen snel het trainingsveld van Van Nis- was afgestapt omdat die hui pen of de Beukenlaan. Hij zen veel te duur zouden wor- vroeg de oranjevereniging om den (er zouden bijv. splinter- mogelijke plaatsen te inventa- nieuwe kassen overgenomen riseren om daarna met de ge- moeten worden). Daarom was meente te overleggen wat de er gezocht naar eigen terrein beste plaats zou zijn. Maar het zodat woningen konden wor- probleem is dat er niet echt den gebouwd met een huur een vervangend terrein in De van ongeveer ƒ480.- per Zilk voorhanden is. maand. Langs de Zilkerduin- Dat probleem geldt in nog gro- weg was bouwen niet mogelijk tere mate voor de volkstuin- omdat de provincie geen lint- ders. De heer Hoogkamer bebouwing meer toestaat. En een oplossing zoeken. de wethouder vond huizen bouw belangrijker dan volks tuinen, net zoals hij de bouw niet wilde uitstellen voor drie dagen kermis. Voorlopig kunnen de volkstui nen nog een paar jaar achter De Duinpan blijven want na dat de eerste vierendertig hui zen gereed zijn, zal eerst ver der worden gebouwd in Zee burg. De wethouder bena drukte dat de volkstuinders destijds was gezegd dat ze zich er mochten installeren tot het moment dat er huizen ge bouwd moesten worden. Hij wilde geen enkele toezegging doen, maar wilde wel zonder directe verplichtingen naar NOORDWIJK Het Noordwijkse gemeentebestuur heeft dins dag 20 maart een gesprek op het ministerie van Onderwijs over de vestiging van een dépendance van de Leidse Louise de Colig- ny scholengemeenschap in Noordwijk. Een verzoek daartoe is onlangs gedaan door de ouderraad van De Witte School, de ou derraad van de Klaverweide, door de werkgroep openbaar ver volgonderwijs in Noordwijk en door de afdeling Noordwijk van de vereniging voor openbaar onderwijs. Tijdens de raadsvergadering verklaard mevrouw Kok (VVD) gisteravond dat haar fractie instemming betuigt met het verzoek een openbare school van voortgezet onderwijs in Noordwijk te vestigen. „Het is verbazingwekkend dat in de gehele bollen streek, met een inwonertal van een stad als Delft of Leiden, geen openbaar vervolgonderwijs te vinden is", zei mevrouw Voorham (PvdA). Hobbels „De hobbels voor de vorming van een school voor voortgezet onderwijs in Noordwijk zijn zeker te nemen", dat zei een woord voerder van de werkgroep Openbaar Voortgezet Onderwijs in Noordwijk (OVON) eerder op de dag in een reactie op de op merkingen van de besturen van bijzondere scholen voor voort gezet onderwijs in Noordwijk, Noordwijkerhout en Voorhout gisteren in deze krant. Wel erkent hij dat de OVON nog niet van alle regels voor de vestiging van een middelbare school op de hoogte is. De bestu ren van bijzondere scholen kwamen gisteren met een grote lijst van ambtelijke voorschriften die de vestiging van een openbare school in Noordwijk onmogelijk zouden maken. Verder vinden zij dat de OVON alleen maar onrust onder Noordwijkse ouders zaait met de bekendmaking van deze plannen. De OVON be strijdt dit weer. LEIDEN De Nederlandse bij bestaande spoorverbindin- Spoorwegen zien geen moge- gen en stations. Op die manier lijkheden om in Voorhout een kan de overheid het gebruik station te openen zonder dat er van hetv openbaar vervoer sti- op dit traject extra treinen muieren. In dat licht pleit de worden ingezet. Dit staat in NS voor woningbouw in Voor een reactie van de NS op de hout zonder dat daar voorlopig vorig jaar uitgebrachte plan- echter een station kan worden nen over de verstedelijking in gebouwd, ons land. Volgens de spoorwe gen houdt de overheid daarin De NS noemt de mogelijkhe- te weinig rekening met de re- den voor woningbouw in Lei- latie tussen woningbouw en den-Zuid erg gunstig gezien de openbaar vervoer. De NS opening van het station De meent dat de stedebouw ge- Vink en de spoorverdubbeling concentreerd moet worden na- de bouw van de bejaardenwo ningen jarenlang wordt ge- Gehner (Sport) en A. Meer burg (Ruimtelijke Ordening) LEIDERDORP Het be stuur van de Leiderdorpse Sportraad heeft bezwaar gemaakt tegen de partiële wijziging van het bestem mingsplan Voorhof. Op het nog steeds braak lig gende terrein op de hoek van Gallaslaan en Voor hoflaan rust de bestem ming „Bijzondere doelein den, sporthal (BDSP). De gemeente heeft onlangs het plan opgevat bejaar denwoningen op deze plaats te bouwen. Het be zwaar van de Sportraad is niet zozeer gericht tegen de bejaardenwoningen als - l4 r i r-. °j Het college voelt zich op wel tegen het feit dat de onredeliike manier onder i bestemming sporthal gezet, wordt gescharpt. Ge vreesd wordt dat de pla nologische haalbaarheid Tennishal van de plannen voor de bouw van een eigen sport- Het is overigens niet de eerste hal wordt verkleind, wan- keer dat zick eedergelijke si- van de Leiderdorpse Sport- realisering van een tennishal raad en is onmiddellijk in actie aan de Hoogmadeseweg. gekomen. Men is bang, dat bij Naar de mening van vele handhaving van de bezwaren sportminnende Leiderdorpers is het juist deze met een fikse gemeentelijke subsidie blokkeerd. De wethouders I. stand gekomen tennishal die de bouw van een echte sport- Leiderdorp heeft ver hebben inmiddels een gesprek hinderd. Het college heeft gehad met voorzitter Rien van niettemin begrip getoond voor der Vlies en secretaris Carel de bezorgdheid van het be- Kooter van de Leiderdorpse stuur van de Leiderdorpse Sportraad. De bezwarenactie Sportraad. De toezegging is ge- heeft in eerste instantie het daan de gemeenteraad een be- verwijt opgeleverd, dat het be- stemmingsplanwijziging in een stuur van de Sportraad de nader aan te wijzen gebied schijn op zich laadt de bestaan de plannen voor de realisering van een particuluere sporthal van de Leiderdorpse sportver- EERST POSITIE DE RANK REGELEN" ook De Rank. Vele jaren ach tereen was dit gebouw voor de gemeente een erg goedkoop onderkomen, waar tal van luwe Boso 1 l^'toOORDWIJK De ge- ,uxe neenteraad heeft gister- ook vond de accommodatie- iota aanvaard als beleid- verenigingen voor een prikje instrument bij de uitvoe-: onderdak vonden. dine ing van het sociaal-cultu- w. Limes ele plan. De VVD-fraetie ¥'n of mefr st,i,zw,tf'eI±gin? nprke r-k iu de gemeenteraad ook akkoord vakai libera- met het beschikbaar stellen ma en Wilden eerst de positie van een lokaal van de voor aan De Rank als centrale malige kleuterschool De Wig- ccommodatie geregeld wam voor emancipatie en ien, voordat zij hun fiat vrouwenactiviteiten Al eerder ïi n°!? Wiiden geVfn' Vrouwen°r0verleg S iravan "Is goede democraten (PVON) om een eigen ruimte De v eggen wij ons bij het be- verzocht. Dit werd toen door k luit van de meerderheid de gemeenteraad afgewezen, eer"» ze* mevrouw Coen- mede op grond van het feit, aads Nederveen, maar zij ?.at andere vr°uwenorgamsa- ->« j *--i ui ties °P een dergelijke ruimte ig de financiële proble- geen £rijs steide Mevrouw De ien wel dichtbij komen. Graaff-Schriek (CDA) wilde van de wethouder weten of an de goedkeuring van de andere vrouwenorganisaties, ota had het college enkele met name die aangesloten zijn N> evenvoorstellen verbonden, bij de Vrouwenraad Noord- o zou een onafhankelijke wijk, nu wel van het lokaal eskundige een onderzoek gebruik wilden maken. die loeten instellen naar de ex- werd door de wethouder be vestigd. Volgens mevrouw De Graaff (CDA) zou er vandaag een spoedvergadering van de Vrouwenraad Noordwijk zijn bijeen geroepen om zich over het medegebruik te beraden. De huur dienen de dames on der elkaar te regelen, zei de wethouder nog. Van Rijnberk (D'66) zei moeite te hebben met de voorgestelde wijziging van de subsidiever ordening. Volgens deze wijzi ging kunnen gesubsidieerde instellingen verplicht worden gebruik te maken van accom modaties, die door de gemeen te gesubsidieerd worden. Wie maakt uit of zo'n accommoda tie absoluut niet geschikt is voor de activiteiten, die men wil organiseren. Van Rijnberk vreesde, dat het bestuur van een centrale accommodatie zich teveel zou gaan bemoeien met de bestuurlijke verant woordelijkheid van de vereni ging. n sur loitatiemogelijkheden van De 11-8-ank. Tot de uitslag van dit nderzoek krijgt de kerkvoog- ij van de hervormde gemeen- subsidie op dezelfde voet als 1983. In dat jaar bedroeg de •meentelijke bijdrage aan De mk als accommodatie voor et-kerkelijke sociaal-culture- xsico* organisaties en instellingen rette. »n bedrag van 37.297,-. Wethouder Bedijn wees erop it Noordwijk in vergelijking et andere gemeenten in het Jprleden voordelig uit was ge- rec eest bij het beschikbaar stel- n van accommodatie voor so- 1 uur aa*'Culturele activiteiten. Zo Jubilarissen bij keuringsdienst LISSE De Bloembollenkeuringsdienst huldigt vrijdag 2 maart twee jubilarissen. De heer L.H. van der Hulst uit Sassenheim is vanaf morgen 25 jaar als controleur bij de dienst werkzaam. De heer N.A.M. Koomen uit Emmeloord herdenkt 15 maart het feit dat hij 25 jaar geleden als controleur bij de dienst werd aange steld. Behalve zijn keuringswerk had en heeft keurmeester Van der Hulst ook de zorg voor het nemen en verzorgen van grondmon sters van de besmette percelen. Keurmeester Koomen doet naast zijn keuringswerk ook veel aan voorlichting. Vrijdag 2 maart worden de jubilarissen met hun familie ontvan gen ten kantore van de hoofdvestiging van de BKD te Lisse waar hen, in het bijzijn van de directie, de staf en een aantal naaste collega's, door de directeur van de BKD, Ir. H. van Os, het „Gouden BKD-insigne" zal worden opgespeld. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. voor te leggen, zodra de Sport raad kans ziet een ook in de ogen van de gemeente haal baar plan te presenteren. Zoals enigingen kracht bij te zetten, in onze krant van gisteren ge meld moeten de kansen daar- onredelijke manier onder druk op gezien de geringe animo van de Leiderdorpse sportver enigingen niet erg hoog wor den aangeslagen. Het bestuur van de Leider dorpse Sportraad heeft het col lege van B en W inmiddels la ten weten het allemaal niet zo hard te willen spelen. De be reidheid is uitgesproken het bezwaarschrift in te trekken de tennishal boven op het wanneer het de gemeente winkelcentrum Winkelhof ernst is de bouw van een par- Het college van B en W van weten te voorkomen, door aan ticuliere sporthal in Leider Leiderdorp heeft geschrokken de LTC De Munnik alle mede- gereageerd op de bezwaren werking toe te zeggen bij de ders in het dorp een der gelijke 1977 heeft het toenmalige Leiderdorpse gemeentebestuur wordt geboden. mogelijkheid een bezwarenprocedure tegen KATWIJK Het conflict tussen de Nederlandse Smal- spoorwegstichting en Staats bosbeheer over de stoomtrein ritten in de zuidduinen zal binnenkort op ministerieel ni veau worden besproken. Dit gebeurt op initiatief van bur gemeester mr. C. A. Bos die zich in de afgelopen tijd heeft opgeworpen als bemiddelaar tussen de strijdende partijen. Tussen de NSS en Staatsbos beheer bestaan al langere tijd verschillen van mening over het gebruik van het smal- spoornet van de Leidse Duin- legen en begint op het terrein water Maatschappij dat door van de LDM, kunnen volgens Katwijkse zuidduinen Augustijn weggewerkt wor- voert. De smalspoor wegstich- ting verzorgt in de door Staatsbosbeheer maanden stoomtreinritjes voorgestelde traject loopt over het westelijk traject van der meer vlak langs een ka- dit smalspoornet, tot groot ge- naai met een diep talud maar noegen van vele honderden volgens de adjunct-houtvester dat de spoorwegenthousiasten de rails een paar meter ver- liever op een ander traject zag legd wordt. De heer Pellen- rijden. barg Van de NSS is het hier Adjunct-houtvester ir. J. P. niet mee eens. „Het rijden Augustijn, die heel nadrukke- over dit talud blijft gevaar lijk aangeeft geen vijand van lijk", vindt hij, „omdat konij- het stoomtreintje te zijn, legt nen in een dergelijke helling desgevraagd nog eens uit wat graag hun holen graven de bezwaren van zijn dienst waardoor de rail kan verzak- nu precies zijn. Voorop staat ken. Een ontsporing zou dan voor hem dat het rijden met catastrofale gevolgen heb- een treintje in feite niet past ben", in een kwetsbaar natuurge- bied als de duinen. De trein ritten trekken erg veel pu- Ook het beginpunt van het door Staatsbosbeheer voorge stelde nieuwe traject staat bliek dat zich niet altijd aan Pellebarg niet aan. „Dan moe de regels houdt. Het traject ten we over bedrijfsterrein dat de stichting nu berijdt wil van de LDM waar bijvoor- Staatsbosbeheer verder graag beeld ^een parkeergelegen- wandelgebied en heid is'De heer Pellenbarg ■■JtëULi-S&im-; Het stoomtreintje in de Katwijkse duinen. dige en het door Staatsbosbe- beheer brengt de voorzitter benutten als wandelgebied en heid is'De heer Pellenbarg heer voorgestelde traject. Hier van de NSS niet bepaald in men heeft de NSS dan ook meent dat zijn stichting al ge- is door de beheerder van het een juichstemming Er is al een alternatief traject aange- noeg water in de wijn gedaan duingebied echter nog niet op zoveel uren besteed 'aan oe- boden. De bezwaren die de heeft door een eigen alterna- gereageerd. verloos eezwam Fn ..itoinH». stichting tegen dit traject tief op tafel te leggen dat een Het vooruitzicht op een nieu- heeft, dat meer oostelijk is ge- compromis is tussen het hui- we bespreking met Staatsbos- verloos gezwam. En uiteinde lijk zal Staatsbosbeheer toch in het gelijk worden gesteld." van van de lijn Den Haag - Leiden. Waar de NS zich die woningbouw voorstelt, wordt niet duidelijk. Ook zien de spoorwegen kansen voor wo ningbouw bij het station Al phen. De NS spreekt zich ten slotte uit voor de bouw van 10.000 woningen in Leidschen- dam - Oost. Dit gebied kan ontsloten worden door de bouw van een station langs de Hofplein-lijn. De NS pleit er voor de bebouwing snel in stu die te nemen. DEN HAAG Tenminste vijf Hagenaars zijn in de afgelopen maanden opge licht door een 42-jarige man uit Sassenheim, die hen een glazenwassersbe- drijf in Hazerswoude aan bood. Nadat zij allen twee- tot vierduizend gul den vooruit hadden be taald, verdween de op lichter in het niets. De man, die zo tenminste 16.000 gulden moet heb ben geïnd, is gistermorgen in zijn woning aangehou den. Uit het verhoor is tot dusver gebleken dat de man die zelf ooit glazenwasser is ge weest het afgelopen jaar zijn oplichtingspraktijken niet alleen in Den Haag uitoefende, maar ook in plaatsen als Am sterdam, Rotterdam. Utrecht en Medemblik. Hoeveel men sen hij daar, na het plaatsen van een kranteadvertentie, heeft bedrogen is op dit mo ment nog niet bekend. Steeds plaatste de man adver tenties waarin hij een glazen- wasserswijk ter overname aanbood. Met geïnteresseerden maakte hij vaak een ritje door die wijk en wanneer de partij en tot overeenstemming kwa men vroeg hij bij wijze van voorschot een bedrag van en kele duizenden guldens. Een belangstellende glazen wasser uit Den Haag, die op 14 februari ook een afspraak met de man had, ging na het lezen van een krantebericht over de oplichtingszaak een licht op. Hij seinde de politie in. Tot een aanhouding kwam het echter niet, omdat de verdach te argwaan kreeg en met een smoesje de benen nam. Noordwijk moeizaam ronde verder ALPHEN AAN DEN RIJN Noordwijk heeft zich gister avond slechts moeizaam kun nen plaatsen voor de vierde ronde van de KNVB beker strijd. Tegen zondag-tweedeklasser Alphense Boys slaagde Noord wijk er niet in tijdens de regle mentaire speeltijd afstand te nemen en ook de noodzakelijk geworden verlenging bracht vervolgens geen uitsluitsel: 1- LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling. 29 februari: aardappelen: 63; andijvie: 2.86-3.10: boerenkool: 3.20; prei: 1 09-1.19; rabarber; 2.05- 2.65; spinazie: 2.25-2.45; spruiten a: 1.86-1.94; spruiten b: 191-1.98; spruiten d: 1.60-2.90; uien: 51-1.35; witlof: 1.90-3.40; sla: 40-73; radijs: 95-98; selderij: 1.50-1.60.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7