KLAUS MANN: EEN SCHRIJVER OP DRIFT Allemaal treurigheid in „Over en sluiten" radio/televisie TWEE KWARTETTEN BIJ NOS-MUZIEK QeidócQowumt WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 PAGINA IS HILVERSUM Het koor- en orkestapparaat van de NOS, bestaande uit vijf orkesten (Ra dio Filharmonisch Orkest, Radio Kamer Or kest, Omroep Orkest, Promenade Orkest en Metropole Orkest) en het Groot Omroep Koor en diverse daaruit samen te stellen for maties, is - voorlopig voor de duur van één jaar uitgebreid met twee kwartetten. Bij wijze van experiment staan thans ook het Raphael Kwartet en het Gaudeamus Kwartet EU als nieuwe „faciliteiten" aan de zendgemach- ïlaeft tjgden ter beschikking ten behoeve van hun 18 J nuziekprogrammering. i Beide kwartetten be staan geheel uit omroepmusici. Het enkele ja- iii ren geleden opgerichte Raphael Kwartet 8 30 speelt vooral het romantische repertoire, ter- IRn .wijl het ruim 25 jaar bestaande Gaudeamus Kwartet zich vooral richt op eigentijdse mu- siek. Het Gaudeamus Kwartet bestaat uit Jan Wittenberg, viool; Paul Hendriks, viool; Hans (al) Neuburger, altviool (allen Radio Filharmo nisch Orkest) en Max Werner, cello (Radio Kamer Orkest). Het ensemble werd ruim 25 jaar geleden als ad hoc-formatie opgericht, toen bleek, dat voor het Gaudeamus Compo nistenconcours wel vele (hedendaagse) strijk kwartetten werden ingezonden, maar er ei genlijk niet of nauwelijks ensembles voor handen waren, die de te beoordelen muziek ook tot klinken konden of wilden brengen. Aldus werd op initiatief van Jos Verkoeijen toen het Gaudeamus Kwartet opgericht, dat in zijn eerste samenstelling bestond uit Jos Verkoeijen, Jan Bréjaart (thans nog werk zaam in het Radio Kamer Orkest), Jan van der Velde en Joep Vogtschmid. In zijn huidi ge samenstelling bestaat het kwartet acht iaar. Het Raphael Kwartet werd twee jaar ge leden opgericht en bestaat uit Ronald Hooge- veen (viool, concertmeester Radio Kamer Or kest), Rami Koch (viool, concertmeester Me- tropole Orkest), Zoltan Benyacs (solo-altist Radio Kamer Orkest) en Henk Lambooy (solo-cellist Radio Filharmonisch Orkest). Het kwartet nam vorig jaar met succes deel aan de Internationale Muziekdagen voor strijk kwartetten van de EBU in Londen. Het Rap hael Kwartet richt zich vooral op het roman tische repertoire: Beethoven, Haydn, Mozart, Dvorak, Franck, Schubert, Sjostakovitch en Strawinsky. De musici van het kwartet zul len 75 procent van hun werktijd in hun eigen orkest optreden en 25 procent ten behoeve van het kwartet. Dat komt neer op negen a tien weken per jaar. Het experiment met bei de kwartetten past in het kader van het Mu ziekcentrum in en voor de omroep, dat onder meer flexibele ensemble-vorming beoogt. Het experiment met twee strijkkwartetten-in-re- sidence komt mede voort uit de vraag van de zendgemachtigden naar dergelijke Langs de Lijn met visparade HILVERSUM Het sportprogram ma Langs de Lijn brengt vanavond het tweede deel van het jaarover zicht 1983 van de NOS-visparade. Verder in deze uitzending aan dacht voor de KNVB-beker en de paardenkoer- sen van Nootdorp. Hilversum 1 om 21.03 uur. i4.3o HILVERSUM Als de 19.01) filmvoorstelling is afgelo- jy ne pen, is het kind van actri- lamece ^ns Beentjes overstuur, i. oo Er moet getroost worden. i43(De film, „Over en slui- (Bret Een", is dan ook geen lolli- iu Ntge film. Hoofdpersoon is ,f1'5fde 11-jarige Michiel, wiens baby' ouders gaan scheiden. Ansje Beentjes, die in de film de rol van Michiels noeder speelt, is zelf ook ll): w jescheiden. Ómdat het rerhaal van Michiel waar- ichijnlijk veel indruk zal naken op kinderen, ii (ai) vordt vanavond op Ned. I uur na de uitzending ran 21.00 tot 22.00 uur het 1 elefoonnummer van de tfOS geprojecteerd. Mede- verkers van de Kinderte- efoon zullen dan hulp rerlenen. Haas Rusticus, die de regie ran de film voerde, over deze 27. u lezorgdheid: „Ik denk dat het >1 So die hulp van de Kin- (i( ertelefoon. Vooral voor kin- LYPS leren die ook in zo'n situatie ihatjs rerkeren en thuis niet met lun problemen terecht kun- jg f,; ten. Je zag aan het kind van b/ insje Beentjes hoeveel indruk as (a ie film maakt. Geen wonder: BYLO je film is bepaald geen dijen- ®'q letser. Er is geen glimlach in 30637 e bekennen. Allemaal treurig- 14.01 eid". 2: Rei )ver het zieleheil van treurige 18-4 olwassenen maakt Klaas '"o 3 usticus zich minder zorgen. OCINE beetje onverschillig: 67066) Voor volwassenen interesseer ian lal); me niet zo erg. Die zijn na- ,1?4? mrlijk ook zielig en verdrie- ai*?ai ï- dat begrijp ik allemaal m ist, maar ik vind dat die zelf Regisseur Klaas Rusticus geeft hoofdrolspeler Michiel aanwijzingen. maar het nummer van de Stichting Correlatie in de gids moeten opzoeken..." Komedie Scène uit de film: Michiel is ja rig, maar heeft vanwege de op handen zijnde scheiding geen vriendjes gevraagd, 's Avonds zit hij temidden van komedie spelende en prietpratende vol wassenen eenzaam achter zijn glaasje fris. Klaas Rusticus, die negen en een halve maand met de film bezig is geweest: „Het is moei lijk om uit te leggen hoe een jongetje van twaalf jaar zich voelt als zijn ouders gaan scheiden. Je kunt alleen pro beren te laten zien hoe wij, volwassenen, denken dat een jongetje van twaalf zoiets be leeft". De nieuwe NOS-dramapro- duktie, die werd geschreven door Dick Walda, (bekend van onder meer Waaldrecht en Klaverweide) en geproduceerd door Paul Muller, laat een standaardgezin zien met tram bestuurder Kasper als vader (gespeeld door Joop Witter- mans), zijn moeder Doortje (Ansje Beentjes) en zevenjarig maken ruzie. Onmacht. Geen oplossing. Michiel lijdt er on der. Zijn zusie heeft er ook last van, maar begrijpt alles nog niet zo goed. Tenslotte gaat va der weg. De scheiding volgt. Michiel trekt zich steeds meer in zichzelf terug en aan het slot van de film stelt hij een daad: hij knipt zijn haar af. Waardering Het script van Dick Walda voor „Over en sluiten" lag er al een paar jaar. Klaas Rusti cus gebruikte zijn verhaal als kapstok en kreeg van de NOS de vrijheid het „filmisch te vertalen". Klaas Rusticus over de houding van de NOS: „Ze zeiden: je moet er van uitgaan dat je het zelf leuk vindt. Dan is er altijd wel een groep die het ook kan waarderen". Die waardering zal er onge twijfeld zijn. Rusticus heeft er een indringende film van ge maakt. Niet zo zeer door veel emoties te tonen (het gezins drama wordt op een of twee uitbarstingen na eigenlijk vrij koel en emotieloos in beeld ge bracht), maar wel door het creëren van veel emotioneel geladen situaties. Veel beelden worden vergezeld van „on- machtsteksten": schreeuweri ge, verwijtende zinnetjes als „doe jij wel eens wat voor mij?", „heb ik dat gezegd?" En wat vooral indruk maakt zijn de talloze irriterende ge luiden die vaak de beelden overheersen: piepende deuren, rinkelende telefoons, overvlie gende straaljagers, gierende wind enz. K'.aas Rusticus hierover: „Ik heb geprobeerd het element vervreemding toe te voegen. Als het jongetje buiten is, hoor je niets: geen vogels, geen mensen, alleen maar wind. En je ziet alleen maar verlaten straten. Dat is geen vervreemding om de vervreemding, maar be doeld om alles wat kan aflei den van de hoofdzaak weg te laten. Ik wil de kijkers niet de kans geven alleen naar het verhaaltje te kijken. Het is na melijk niet de bedoeling dat de mensen na afloop van de film zeggen: hé, zo is net bij Piet en Truus ook. Nee, ze moeten zich realiseren dat het bij hen zélf misschien ook wel zo gaat...." GERRIT WOLTERS HILVERSUM Van de vier kinderen van de Duitse schrijver Thomas Mann was zijn zoon Klaus ongetwijfeld de meest be gaafde. VPRO-tv zendt vanavond (Ned. I, 21.03 uur) een twee uur durend portret uit over deze zoon, die net als zijn vader een begaafd schrijver was. Zijn leven lang zou hij echter in de schaduw staan van zijn vader. Zijn leven eindigde tragisch. Hij pleegde, voor zijn naaste verwanten volko men onverwacht, in 1949 zelfmoord. Hij was toen slechts 42 jaar. De Westduitse regisseur Hein- rich Breloer heeft aan de hand van getuigenissen van de jeugdvrienden en vriendinnen van Klaus Mann en zijn nog levende fanmilieleden, onder wie zijn broer, de befaamde historicus Golo Mann en zijn zuster Monica, geprobeerd een beeld van hem te schetsen. De begaafde zoon was in me nig opzicht het tegendeel van zijn burgerlijke vader. In het ouderlijk huis in München kon de uiterst beweeglijke en wis pelturige Klaus moeilijk aar den. Zijn schoolopleiding ver liep niet gladjes en hij moest voortijdig op een andere school geplaatst worden om niet volkomen te ontsporen in het contact met zijn schoolka meraden. Maar ook de verhou ding met zijn vader is niet best. Al gauw ziet Klaus in hem niet alleen een voorbeeld dat hij bewondert en wil na volgen, maar ook een concur rent, die hem de pas dreigt af te snijden. In de periode, waarin zijn vader zijn belang rijkste werk schrijft, Die Zau- berberg, deed Klaus van zich spreken als schrijver. Na zijn schoolcarriére trekt hij met zijn zuster Erika weg van de bevoogding van het ouderlijk huis naar Berlijn waar zij ge ruime tijd als bohémiens en to neelspelers door het leven gaan. Niet alles is vrolijkheid, zijn werk, zowel journalistiek als zelfbespiegelingen, ademen sterk het besef dat hij behoort tot een lost generation. De oude orde, die zijn vader nog in kaart kon brengen, heeft voor hem afgedaan en hij be seft dat hij voor de taak staat in een tijd van grote verwar- Klaus Mann in zijn laatste levensjaren. ring een nieuwe orde op té bouwen. Maar als intelligente en hypersensitieve jongeman verafschuwt hij de oplossing die zovelen van zijn generatie genoten als vanzelfsprekend zien. Als eerste van zijn be roemde familie zal hij Duits land, wanneer de nationaal-so- cialisten aan de macht zijn, de rug toekeren. Het werken aan een nieuwe orde ziet hij overi gens niet als zijn eerste taak, want hoe die er uit moet zien is nog allerminst helder. Hij schrijft naast romans bespiege lingen van persoonlijke aard, waarin hij nu juist zijn eigen weg probeert te bepalen. Titels als Auf der Suche nach einem Weg, en Treffpunkt im Unendlichen wijzen daar op. Na zijn vertrek uit Berlijn in 1933, direct na het in brand steken van het bouw, zal hij korte tijd in Am sterdam verblijven. Daar is hij de animator van een blad voor Duitse emigrantenschrijvers, Die Sammlung, uitgegeven door Querido. Verder gaat hij, het reizen zit hem in het bloed naar Engeland, naar de Verenigde Staten, waar hij in New York opnieuw schrij vers om zich heen zal groepe ren. In Amerika zal hij ook zijn be kendste werk schrijven, de ro man Mephisto, met een thema schap. De succesvolle verfil ming van dit boek heeft er in feite voor gezorgd dat het werk en de figuur van Klaus Mann opnieuw zijn ontdekt en zijn nagedachtenis niet auto matisch in verbinding wordt gebracht met zijn vader. Klauss Mann blijft, ondanks zijn veelvuldig reizen tussen de oude en nieuwe wereld een uiterst vruchtbaar schrijver. Maar hij kan elders niet echt wortel schieten. Zijn broer Golo Mann zegt: Emigranten kunnen niet scheppen. Dat het wel kan, bewijst Klaus nu juist met zijn regelmatige produk- tie, maar zijn hectische levens wijze hij kiest voor het Amerikaanse staatsburger schap en strijdt tussen zijn vele activiteiten door met de Ame rikanen aan het geallieerde front in Italië herinnert er aan dat hij voortdurend op drift is. Vermoeienis en een gevoel van zinloosheid kun nen niet uitblijven. In 1942 laat hij zijn gedachten over zelfmoord de vrije loop. Zeven jaar later, tijdens een verblijf in Cannes, voegt hij het woord bij de daad. Met behulp van drugs maakt hij een einde aan zijn leven. Breloers documentaire pro beert in twee uur een uiterst gedetailleerd beeld te geven van deze Klaus Mann. Voor wie zo veelzijdig was als deze kunstenaar is dat een luxe die geen moment verveelt. PAUL VAN VELTHOVEN deon te IKON start vanavond op- met het Programma kettiiffiubortljd", waarin Ivo de ij: pu///s met jongeren tussen de 15waalf en achttien jaar van '\ei\idacflten wlsselt over hun l *7 tfoblemen en opvattingen. e paris onderwerpen worden nd WJeeds door hen zelf bedacht. XSsagfndaag is het gespreksthe- Nigija gewijd aan idolen", 18.49arna in de volgende uit- i SMndin9en geloof, dood, hob- ,nd v/s- handicaps, televisie en ii. 20:wnwapens aan bod komen. (16). wp popgroepen De Dijk, The vond Hand Rock and Roll ind, Spoorloos en De Steile sen hnd komen het programma °°^p*\dersteunen. EUR*,fl0 uur, Nederland 1. koos Postema in esprek onderden Nederlanders )kken er regelmatig met n troffeltje op uit om de idem van ons land te ver innen. in het Limpurgse Wijngebied graaft ai veie ja- een groep amateur-ar- ilogen naar de sporen de vroegste mijnbouw, los Postema praat van- nnd met een groepje men- over archeologie, onze ttorie en het bewaren van historie voor de toekomst. \10 uur, Nederland 2. harge van de Lichte 'igade «jxjtossur Tony Rlchardsons dfgrorp °P de charge van de jtig kot«te Brigade blijkt volko- 25 wijnte tegengesteld aan de ge- Kpantiseerde versie van Mi- 2 snert®'*'T 1 werd uitgezonden. rd; 4 arthardson legt de nadruk 3eJincompetentie van de 'idingfi|e/se topmilitairen ten tij- ht; igr h van de Krimoorlog, hun i; 26 qêroordelen en obsessies, 19 flauw) waanzin. Het zijn vooral an e' Lords Raglan (John Giel- I), het hoofd van de mill- e staf en Cardigan (Trevor ei ie ward), de bevelvoerder uee 6) de 27th Lancers, die aan ,'®P,Sgfaak gesteld worden. Of- ■d i :ietIPon hij laat zien, hoe de irge in werkelijkheid was, zz Q Vodig en bloedig, gebruikt -JJM* film tevens als bood- x-u GaP tegen het oorlogvoe- l :|eejui f5 uur, BRT 2. Nederland NEDERLAND 1 TROS 16.30 De blufkwis (5), spel- programma voor scholieren. TELEAC 18.25 Por Favor (12). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Afl.: Na de ramp van Sodom. 19.00 Pubertijd (1), praatpro gramma van Ivo de Wijs over idolen. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Het Leger des Heils. VPRO 20.33 De Duo's doen alsof. Afl. 2: Angst en religie. Met Arjan Ederveen en Kees Prins. 21.03 Treffpunkt im Unendli chen - Die Lebensreise des Klaus Mann, documen taire over het leven van de zoon van Thomas Mann. TELEAC 23.03 Programmeren met Pasccal (11). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Zendtijd van het CPN. 19.22 Van gewest tot gewest, met onderwerpen uit Sint Hubert, Overijssel en Nijme gen. 20.10 Koost Postema in ge sprek. 21.00 Over en sluiten, tv-film van Klaas Rusticus. Scena rio: Dick Walda. De elfjarige Michiel heeft thuis proble men. Zijn ouders maken veel ruzie en gaan uiteinde lijk scheiden. Met o.a. Willi Heymans, Ansje Beentjes en Joop Wittermans. 22.00 Gewest special: Herin richting veenkoloniën en Oostelijk Groningen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. Ned. I om 19.00 uur. Duitsland DUITSLAND 1 15.30 Teletekst voor iedereen. Tele- tekst-overzicht. 16.00 Tage8schau. 16.10 Frauen in der Sowjetunion, documentaire. 16.55 Mauerbande, kinderserie. 17.50 Tage8schau. 16.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjager, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesschau. 20.15 Casanova auf Schloas Dux. In het tv-spel van Karl Gassauer slijt Ca sanova (Wolf Kalser), de beroemdste vrouwengek uit de 18de eeuw, zijn laatste levensjaren als bibliothecaris op het slot Dux in Bohemen. Alle vrouwen hebben hem in de steek ge laten op een na, de wasvrouw van slot Dux, Sophie (Marianne Wun- scher). Hij praat graag met haar over zijn avonturen uit het verleden en zij Is degene, die hem aanspoort zijn memoires op schrift te zetten. Regie: Martin Eckermann. 21.45 Brennpunkt, actualiteiten. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, politieserie. Afl.: Bedrogen. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Rappelkiste, kinderprogramma (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Die Baren sind los (9), tv-serie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick, Amerikaanse serie. Afl.: De gele roos (1). Aanslui tend: Heute-schlagzeilen. 18.20 Bret Maverick, „De gele roos" (2). 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, magazine met bijdragen van jonge kijkers. 20.15 Sport aktuell. Voetbal: Belgle Duitsland. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie. 22.55 Unter der Kastanie, tv-film van Manfred en Lottl Rathgeber over het dagelijks leven van een grote familie. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDR 16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursu8 Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Olympisch For, traditioneel Keulse vastenavondspel. 21.45 Eff-etf, vrije tijd en fitness. 22.15 (ZW)Die Marx Brother* auf See (Monkey business), Amerikaan se speelfilm uit 1931. Een van de eer ste en grootste successen van de Marx- Brothers brengt de WDR van avond „Monkey business". Grou- cho, Harpo, Chico en Zeppo willen met alle geweld een reis met een oceaanschip maken. Als verstekelin gen verbergen ze zich In harington nen. 00.10 Jourhaal. John Gielgud in de film „De charge van de lichte briga de", vanavond op België 2 om 20.15 uur. BRT 1 17.00 Grizzly Adams (9), Amerikaan se jeugdserie. 17.45 De jonge uitvinder: De wek ker. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, kinderprogramma. 18.30 Xenon (9), Vlaamse jeugdserie. 18.55 Juke Box. 19.00 Gezondheid. Vandaag: Prakti sche tips bij ziekenhuisopname en wat is stress? 19.40 Programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- 20.55 Allemaal Beestjes. Met o.a. Baikal-robben In Pleterburen. 21.25 Programma van de KTRO. 21.50 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Chips (1), voor computerama teurs. 19.30 Tijdrover: Baikal. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Charge van de Lichte Brigade, Engelse speelfilm uit 1968. Met o.a. Trevor Howard, David Hammings en Vanessa Redgrave. Regie: Tony Ri chardson. 22.15 Pegasus, korte tekenfilm. 22.30 Voetbal. Samenvatting Belgie - West-Duitsland. RTBF 1 17.20 Pleine jeu. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Kon8umententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- ma. 21.05 Le parrain, Godfatherserle. 22.00 L'Enigme du sphinx, docu mentaire. 22.50 Journaal. 23.05 Actualités laTques. TV 5 19.00 Numero Un. Gevarieerd pro gramma. 20.12 Le fou du viaduc 21.40 Gustave Dore Florilegea. Engeland BBC 1 16.50 The magic roundabout, kin derprogramma. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Laurel en Hardy, slapstick. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Rentaghost, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Moonfleet, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazl- 19.40 Harty, door Russel Harty. 20.20 Biljarten: Soccer International: Frankrijk- Engeland. 22.20 Journaal. 22.45 The Other Half. Vandaag: An gus Wilson. 23.15 Cannon for Cordoba, Ameri kaanse speelfilm uit 1970. Met o.a. George Peppard, Giovanna Ralli en Raf Valone. Regie: Paul Wendkos. 00.35 Nieuwsoverzicht. 00.37 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cur8us. 18.35 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.40 Wayne in Action: Speelfilm. 20.10 Open Space. 20.40 What on earth..., natuurserie. 21.05 Fly on the wall sailor. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo wers. Afl.: Fuchsias. 22.00 Pot Black '84, sportprogram ma. 22.25 Strangers en Brothers, tv-se- 23.15 Newsnight, actualiteiten. 00.05 Twillight zone, tv-serie. 00.30 Tv-cursus'sen. ITV 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Country diary of an Edwardian lady. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. 21.30 Foxy Lady. Tv-serle. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Snooker. 01.15 One plus two. John Wayne te zien in de film „Wayne in action" op BBC 2 om 18.40 uur. TV«morgen NEDERLAND 1 NOS 09.10 Nieuws voor doven. 10.00 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws doven. VARA 16.00 Leer me ze kennen (4), Leoni Jansen praat met buitenlandse jongeren. 17.00 Fame danswedstrijden '83-'84, de vijfde re gionale finale. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 Voetbal: Belgie - Duits land. 11.25 Casanova auf Schloss Dux, herh. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek- at-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Show ohne Schuh, internatio nale folklore (herh.). 16.55 Warten, Ily kommt, k Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- at-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Religio- nen. Boeddhisten, reportage (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Ku- achelbaren, poppenfilmserle. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilm. Aansl.: Heute- Schlagzellen. DUITSLAND 3 08.00 Tele-Gymnastik (33). 08.10-12.15 Schooltelevisie (9.25 Die Sendung mit der Maus). 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Schule und median. Aus Lehrensicht: Jeder hat das Recht. 18.00 Tv-cursus natuur- BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 Best ot collecting now, infor matieve serie. 11.30 Play school, kin derprogramma. 13.05 Tv-curaus. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven. 14.00 Peble Mill at one. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinderserie. 15.00 Afternoon show, door Barbara Dick son en Penny Junor. 15.40 Dynasty, tv-serie 16.25 Arthur Negus enjoys Badminton House. 16.50 The Magie Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Laurel en Hardy slapstick. 17.25 Jackanory, kinderse rie. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang, serie. ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A plus. 15.00 Crown Court. 15.30 Snooker: 16.30 Sons and daughters. 17.00 Children* tv. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Tijd sein. 18.30 Vader In het strafkamp. 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Rond uit- radiokrant. 19.20 Van U wil Ik zin gen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leerhuis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Rond om hef woord). 20.00 Nws. 20.03 Le ger des Heilskwartier. 20.18 De we reld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Co lours of English. Feduco: 22.00 Stic kers, stokpaardjes en standpunten (3). 22.15 Taal, tekens en regels (16). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland z'n buren. 23.00 Literama woens dag. 23.25 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO 20.00 Pranak Quartett: Slavische muziek 21.15 Pia nomuziek van Janacek. 22.00 Muziek van deze tijd. HILVERSUM 5(Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Buitetin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens?. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.30 We reldgebedsdag 1984, kerkdienst. 13.06 Hier en Nu, 13.20 NCRV-Glo- baal. 16.02 Goudenregen Ensemble. 16.30 Kletsmajoor. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok. NOS: 9.05 NOS-sportlef 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. FEDUCO: 9.33 Leerwijzer, herh. les 16. AVRO: 10.03 Buiten. 11.00 AVRO's Radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 De Nederlandse Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nleuwsklok. 12.16 Overh.voorl. 12.30 en 13.00 Nws. 13.10 De Slag om Europa. 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Altemans veren In de flats. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantaste en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HiLVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen-show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50 HILVERSUM 4 VARA: 7 00 Nws 7.02 Morgenrood: Carnaval. (8.00 Nws.). 9.00 Kamermuziek van Mozart. 9.45 Werken van Delius. 1.05 Klassieke composities van Debussy, Schmltt en Koechlin. 12.25 Operettekarnaval. 13.00 Nws. 13.05 Hedendaagse viool- sonata. 13.30 Jazz-op-vler-concert; EO: 14.30 Klassieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 7.30 Inform, ma gazine. 16.30 Inform, magazine. Van 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rijn- mond-nws in aansluiting op het ANP-nws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15