Rijvers heeft reeds team van zeven man IJshockey team mist kansen Nog geen voortgang inzake structuur 761 5 VIOS verliest n oefenduel mm!'Voor miljoen ?"1;estolen uit ïuis ™luud Krol Gustafson schaatst liever in Inzeil Tjitse Smeding in EK pikeurs Israël naar FC Den Bosch ;ÉIST Bud Broeken •ah FC Groningen zal •oprlopig geen deel meer ïitmaken van de selectie •an het Nederlands elftal, londscoach Kees Rijvers eëft besloten de rechter- ipïts buiten zijn keuze- ;rpep te houden voor het ipi 7 maart te spelen oe- ienduel tegen een Leidse ielectie in Lisse, dat als oorbereiding geldt voor een week later in het it^dion van Ajax af te rèrken vriendschappelij- ;ej interland tegen Dene- larken. Rijvers: „Van voorhoedespe lers heb ik toch hogere ver pachtingen dan wat Bud de laatste interlands heeft laten tien. Als we naar Frankrijk paren gegaan, zou Broeken er och bij zijn gebleven, als één tan de 22. Daarvoor zou ook hndré Hoekstra een figuur zijn geweest, net als René van 'der Gijp. Voor ik er toe over ga Broeken te selecteren, ga ik het nu eerst zoeken in een aanval met een of twee spit sen". De Brabander heeft zijn besluit inmiddels in persoonlij ke gesprekken aan de Gronin ger en diens oefenmeester Han Berger kenbaar gemaakt. Broeken is vooralsnog de enige afvaller uit de groep van zes tien spelers, waarop Rijvers voor de laatste kwalificatie duels voor het uiteindelijk net gemiste EK een beroep deed en waarmee hij voorlopig ook „voor tachtig of negentig pro cent" wil doorgaan. Maar of de overige vijftien alle van de partij zullen zijn in Lisse en Amsterdam is uiterst twijfel achtig. Michel Valke en Willy van de Kerkhof tobben net als Edo Ophof met blessures, ter wijl Peter Boeve door zijn clubtrainer Aad de Mos van Ajax zoals bekend voor één week naar de tweede editie is verbannen. Rijvers: „Van de Kerkhof en Ophof zullen ver moedelijk wel kunnen spelen, die andere twee zijn nog vraagtekens. Van Valke vrees ik dat hij niet tijdig fit zal zijn en Boeve zit nu in een aparte situatie. Natuurlijk zou ik hem wel gewoon kunnen selecte ren. Die beslissing neem ik ook eventueel zelf wel, maar ik wil toch eerst met De Mos praten over deze zaak". Mocht Valke inderdaad niet kunnen spelen, dan wordt Er- win Koeman van FC Gronin gen links op het middenveld zijn vervanger. Meer illusies hoeft de oudste Koeman van Rijvers ook niet te koesteren. te spelen. Daarvoor heb ik echter al gegadigden bij de vleet". Slechts zeven Door de twijfels rond een aan- iportprijsvragen •EN HAAG De gegevens van de •ortprrjsvragen zijn: [idlotto 7a: le prijs: geen winnaar, 2 x 150.000,--, 3e: 124 x 924,70, 5.135 x 22,30, 5e: 66.080 x 5,-. ijferspel 7a: 6 goed: geen winnaar, goed: geen winnaar, 4 goed: 12 win aars, 3 goed: 166 winnaars, 2 goed: 676 winnaars. lOtto 8: le prijs: geen winnaar, 2e: 1 300,000,-- 3e: 53 x 6 091,80, 4e: 8 x 83,40, 5e: 69.503 x 5,-. ito 8: le prijs: 2 x 20.716,20, 2e: .2 x f 226,40, 3e: 1.610 x 42,8" ZEIST Het bondsbestuur van de KNVB heeft zich gis teren gebogen over het door een speciale commissie onder leiding van bondsvoorzitter Jo van Marle vervaardigde rapport, dat moet uitmonden in een betere verstandhou ding tussen de secties en on der meer plaats moet bieden aan een technisch directeur, die de technische zaken in Zeist coördineert. De profs prefereren voor die functie zoals bekend Rinus Michels, terwijl de amateurs zich sterk willen maken voor de aan stelling van Jan Kasper, het hoofd van de afdeling Oplei dingen van de KNVB. Volgens persvoorlichter Wim Jesse zijn er echter nog geen namen ingevuld. „Het betrof een eerste discussieronde in het sectiebestuur. Het struk- tuurrapport moet nog in de beide secties komen en niet te .vergeten in de onderne mingsraad". Kees Rijvers wacht de ont wikkelingen af. „Toen het huidige sectiebestuur geko zen werd, heeft dat mij pre cies zo geaccepteerd als het oude dat bij mijn aanstelling heeft gedaan. Mij is altijd ge zegd dat er altijd overleg zou zijn voor er beslissingen val len en dat lijkt me ook niet meer dan normaal in deze tijd. Dat er wat moet veran deren is duidelijk. Het is niet normaal dat je als A-coach alleen maar verantwoording hebt voor het A-elftal en Jong Oranje, zoals dat bij mij het geval is. De eindverant woording voor de hele selec tieprocedure zou bij één man moeten liggen, bij wie elke trainer onder hem autonoom zou moeten kunnen werken bij zijn eigen team". tal spelers zijn slechts zeven man van een basisplaats tegen de Denen verzekerd. Dat zijn behalve doelman Piet Schrij vers - diens „concurrent" Hans van Breukelen blijft in Enge land om hem tussen twee Eu ropa Cupduels van zijn club Nottingham Forest niet extra te belasten - de Feyenoorders Ruud Gullit, Peter Houtman en Ben Wijnstekers, alsmede de Ajacieden Frank Rijkaard, de na zijn ziekte teruggekeer de Marco van Basten en Ge rald Vanenburg. Aannemelijk is dat Willy van de Kerkhof, de broers Koeman en Edo Op hof het elftal op 14 maart zul len completeren. „Ik ben wel ontvankelijk voor een enkele wijziging", lichtte Rijvers gisteren toe, „maar voorlopig staat het grootste ge deelte van de ploeg er, waar mee ik wil blijven functione ren. Ik wacht af wat de ko mende transferperiode brengt. Als spelers als Simon Tahama- ta, René van der Gijp en Wim Kieft weer in Nederland zou den gaan spelen, moet je uiter aard nieuwe uitgangspunten kiezen, zoals dat ook het geval zal zijn wanneer bijvoorbeeld mensen als Vanenburg, Van Basten en Gullit naar elders zouden vertrekken". Dun gezaaid Aanvallers, en zeker vleugel spitsen, van internationaal ni veau zijn momenteel in Neder- Bud Broeken zal In deze uitmonstering voorlopig niet meer te zien zijn. land voetbalt. Wél het compe- ik niet van plan van de weg af om voortaan spelers acht da- titieprogramma in België en te gaan die ik vorig jaar geko- gen voor een kwalificatieduel oor zen heb. En dat betekent wer- aan het gegeven dat hij daardoor ,Dat is het grootste probleem, vaak alleen aanwezig zou kun- ken met spelers uit de Neder- nen zijn op de dag van de landse competitie en met een wedstrijd, hooguit één dag eer- vaste groep der. Omdat ik er zeer veel waarde aan hecht dat de ploeg In dat verband juicht Rijvers naar een eenheid groeit, ben de medewerkers van de clubs Vooral op links is er niets". En Tahamata dan? „Het probleem bij Simon is niet dat hij acht tien kilometer buiten Neder- i de bondscoach af te staan van harte toe. De keuzeheer hoopt dat die afspraken op korte termijn schriftelijk zul len worden vastgelegd. WILLEM PFEIFFER ijferspel 8 6 goed: geen •ed: 2 winnaars, 4 goed: 22 win- 3 goed: 194 winnaars, 2 goed: EN HAAG VIOS heeft steravond een oefenduel te- in de reserves van eredivisie- ub DS '79 uit Dordrecht met 0 verloren. LENS zegevierde pr( i een oefenduel met Excelsior •kenij!'1 Maassluis met 2-1 dank zij iur o 'oelpunten van Chiel Toet en an d tao Dikstra. Voor de Harry leideie Hartogbeker versloeg Sche- iinne»en'nl>en VVP met 4-3. Karei aarom!oslerbaan (2). Patrick Firet oek. [J ^en HeiJer scoorden e vanror de Scheveningers. Jan n dui-Pn Ed Huntman en de Monkou voor de Zui- irectie|rParkers. en of en bij, ir wan iet b( nuize Dt ^PELS Er blijkt in het [elopen weekeinde zeker or een miljoen gulden aan Taden en kunstvoorwerpen zijn gestolen uit het huis b Ruud Krol in Napels. De 0 ormalige voetballer van ax ën het Nederlandse elftal dit duidelijk geworden, na- t hij onmiddellijk na het be- ïht *van de inbraak vanuit derland naar Italië was ge- Doelman Cor Hoogendoorn In de problemen bij een Oostduitse aanval. OOST-BERLIJN Het Nederlands ijshockey team heeft gisteren in Oost- -Berlijn de eerste van de twee wedstrijden tegen Oost-Duitsland verloren: 8-0 (1-0, 4-0, 3-0). Het mankeerde de Nederland se ploeg aan schutters. Er de den zich kansen voor, maar langs de sterk spelende Oost duitse doelman Bielke te krij gen. De produktiviteit was be ter verzorgd bij de gastheer. Minder fraai, minder stick- vast, maar doeltreffend. In de eerste periode hield Oranje, dat zonder Wensink (gebroken hand) en Tijnagel (geblesseerd) aantrad, goed stand. Alleen Radant kon in de eerste 20 minuten de Ne- dprlandce doelman Cor Hoog- endoorn, die ondanks de acht treffers goed standhield, passe ren. Maar toen in de tweede periode in een tijdsbestek van nauwelijks 60 seconden Ploes- ke, Radant en Hahn scoorden, was de moed bij Nederland er uit. Desondanks bleef de ploeg, waarin de jongeren Geesink en Edwin Troch redelijk voor de dag kwamen, zich verwe ren en bleef vooral ijshockey srtplon Cïpdisciplinperd en cor rect, getuige de slechts vier strafminuten tegen de Oost duitsers tien. Oost-Duitsland benadrukte in de laatste perio de, waarin duidelijk tot uit drukking kwam dat Oranje niet meer in een beter resul taat geloofde, nog eens het kenmerkende verschil tussen beide teams door opnieuw drie treffers op het scorebord te brengen. INZELL Tomas Gustafson heeft zich bedacht. De Zweedse schaatser heeft afgezien van het voornemen za terdag te starten in een de laatste marathonwedstrijd om de KNSB-beker in Utrecht. De tweevoudige medaillewin naar van Sarajevo doet het komende weekeinde mee aan de wedstrijden om de Gouden Schaats in Inzeil. De Neder landers Van der Duim, Kramer, Schalij, Vunderink, Si- brandy en Hopman zijn ook van de partij. Een week later bestaat de Nederlandse afvaardiging uit vier dames: Ineke Kooiman, Ingrid Paul, Petra Moolhuizen en Coby Borst. Sportwereld Voetbal In een wedstrijd voor het Brits kampioenschap won Schotland met 2-1 van Wales. Schaatsen Voor de WK sprint dit weekeinde in Trond- heim bestaat de Russische ploeg uit de dames Natalia Sji- ve, Valentina Lalenkova, Irina Koelesjova en Natalia Petroes- jeva en de heren Serge Fokits- jev, Serge Glebnikov en Alexander Danilin. Voetbal Feyenoord zal een andere sponsor moeten zoeken voor shirtreclame. De huidige geldschieter van de lijstaan voerder in de eredivisie zal geen gebruik maken van de optie tot verlenging van het tweejarige contract, dat op 30 juni afloopt. Tennis Michiel Schapers is in de eerste ronde van het toernooi in Madrid uitgescha keld door de Tsjechoslowaak Mecir. De cijfers waren 4-6 en 3-6. Motorsport Dit seizoen volgt bij Yamaha in de halve literklasse de 31-jarige Italiaan Virginio Ferrari ex-wereld- kampioen Kenny Roberts (Vst) op. Wielersport In Alkmaar is een begin gemaakt met de ge deeltelijke overkapping-van de uit 1966 daterende 250 meter lange wielerbaan. Door de overkapping van de baan hoopt men de baansport in Noord-Holland te stimuleren. De verwachting is dat de over kapping half juni gereed zal Voetbal De Engelse tweede divisieclub Charlton wordt met faillissement bedreigd. De voornaamste geldeiser, een bankinstelling, is niet akkoord gegaan met een voorstel van club-voorzitter Mark Hulyer om een schuld van 108.000 pond (bijna een half miljoen gulden) in termijnen af te be talen en heeft een gerechtelij ke procedure aangespannen. Boogschieten De Olympi sche handboogselectieploegen van Nederland, Polen en Is rael zullen van donderdag 5 t/m zondag 8 juli deelnemen aan een FITA-toernooi, dat in Purmerend wordt gehouden. Het toernooi in Purmerend is één van de vier selectiewed strijden voor de Nederlandse Olympische ploeg. Schaatsen Jan Ykema is Heerenveen opnieuw Neder lands kampioen korte baan worden. Hospes werd tweede, Aardena derden en Lieuwe de Boer vierde. Handbal De Internationale Handbal Federatie (IHF) heeft Jo Nusser en Henny Kopt aangewezen als scheidsrecl ters voor het Olympisch zaal- handbaltoernooi in Los Ange les. Skiën De Canadese skiër Steve Podborski stopt. De af daling voor de wereldbeker op, 11 maart in Whistler Mountain in Brits Columbia (Can) zal zijn laatste zijn. Podborski (27) beleeft niet zo veel plezier meer aan de skisport. In 1982 veroverde de Canadees de we- rnldhekpr afdaling DEN HAAG Twee van de drie dagen van de strijd om het Europees kampioenschap voor be roepspikeurs zullen in Ne derland worden gehou den. De driedaagse serie zou aan vankelijk beginnen op 31 maart in Wenen. Vervolgens zou op 2 april in Dinslaken worden gereden en de finale was op 3 april in Hilversum bepaald. Omdat Dinslaken zich om financiële redenen te rugtrok moest een nieuw sche ma worden opgesteld. De strijd om de titel begint nu op zater dag 31 maart in Wenen, daar na wordt op 1 april op Duin- digt gekoerst. Dinsdag 3 april volgt in Hilversum de finale. Per wedstrijddag worden vier koersen gehouden, die tellen voor de strijd om de Europese titel. kampioenschap nemen deel: Gilbert Martens (Bel), Steen Juul (Den), Heinz Wewering (WD1), Jorma Kontio (Fin) Jean-Claude Hallais (FRa), Fe- Istok (Hon), Marcello Mazzarini (Ita), Tjitse Smeding (Ned), Gtinter Eggen (Noo), Dieter Mörz (OOs), Stig Jo hansson (Zwe), Jean-Jacques Chablaix (Zwi). sportuitslagen VOETBAL Engelse league Birmingham - West Bromwich Al bion 2-1. Reserve eerste divisie B: Willem II - RBC 2-2, districtsbeker West II (der- de ronde): Alphense Boys - Noord- wijk 1-1 Noordwijk wint na straf schoppen. BASKETBAL Eredivisie heren: BS Weert - Rotterdam Zuid 94-36. VOLLEYBAL Eredivisie dames. Dynamo - Martinus 3-1 (15-6,11-15,15-0,15-4). PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 2000 meter 1 Wo- din Neyenrode (M. Bouwhuis) 1.21.6, 2. Wilza Buitenzorg, 3. Walbert Dak ota Niet gestart: Young Boy Weber. Will K, Wiron en Wayto Buitenzorg- Toto: w. f. 3.20, plaats f. 2,--, f. 1.80, f. 6.30, k. f. 16.90, trio f. 1426.- TWEEDE KOERS, 2000 meter 1. Yvolien H (J. van Dooyeweerd) 1.22.9, 2. Yusti Buitenzorg, 3. Ykaros. Niet gestart Your Pleasure. Toto: w. f. 2.00, plaats f. 2.00, f. 1.60, f. 2.80, k. f. 4.60, trio f. 27 50 DERDE KOERS. 2440 meter: 1 Woeste W (L. Dooper) 1.23.9, 2. Yvo S, 3. Victoria van Jea. Niet gestart Wistaria Bonusan, Toto:t w. f. 1190, plaats f. 2.90, f. 1.40, f. 2.30, k. f. 17.10, trio f. 532.60. VIERDE KOERS, 2000 meter 1. Year of King (T. Smeding) 1.21.3. 2. Viola Bonusan. 3. Willie Snel. Toto: w. f. 1,60. plaats f. 1.10, f. 6.90. f. 2.30, k. f. 38.30. trio f. 1128.80. VIJFDE KOERS. 2000 meter 1. Worthy Arden (H.W Schoonhoven) 1.21.0, 2. Wandustay, 3. Vasina Dar tel. Toto: w. f. 3.60. plaats f. 1.50, f. 1.3Ö, f. 3.00, k. f. 3.70, trio f. 196.00. ZESDE KOERS. 2440 meter: 1. Vul- cana P (A.H. Suykerbuyk) 1.21.4, 2. Unimars, 3. Whisful Oostwyck. Toto. w. f. 6 60, plaats f. 1.40. f. 2.10, C. 1.60, k. f 10.80. trio f. 130.30 ZEVENDE KOERS, 2000 meter. 1. Tantieme (J. Bekker) 1.20.5, 2. Tur ner, 3. Yvonne Promise, Toto: w. f. I.50. plaats f. 1 40. f. 3.20, f. 2.40, k. t. II.90, trio f. 91.80. ACHTSTE KOERS, 2000 meter 1. Vinassi Oostwyck (R.J.van Stam) 1.20.8, 2. Tamara Rita, 3. Upsala Thelma. Toto. w.4.20, plaats f. 2 10, f. 4.70, f 2 70. k. f. 34,00, trio f. 210.70 NEGENDE KOERS. 2000 meter l. Sebastiaan (T.Smeding) 1.19.7, 2. Schavuit, 3. Useful Prince. Toto: w. f 2.20, plaats f. 1.20. f. 2.50, f. 1.40, k. f. 20.30, trio f. 141.10, TIENDE KOERS, 1609 meter 1. Tra- bant Fortuna (A.J. Mollema) 1.19.4, 2. Valery Dean, 3. Tappahanna. Toto: w. f. 15.30. plaats f. 3.00, f. 2.40, f. 5.80, k. f. 74,00, trio f. 2033,00. ELFDE KOERS. 2000 meter 1. Vi- tenta V (R.J.van Stam) 1.20.3, 2. Vic tory van Epse, 3. Utella Uiterdijk. Toto: w. f. 4.20, plaats f. 1.40, f. 1.30, f. 2.10, k. f. 9.10, trio f 415.80. De totale totalisator-omzet: f. 319.101,00. SCHOONRIJDEN Nationaal kampioenschap in Am- Dames: 1. Lidia Augustinus (Maars- sen), 2. Henny Meul (Ouderkerk aan de Amstel), 3. Lenie Wagenaar (Mid- denmeer). Heren: 1. Ad Hille (Maarssen), 2. Ad Augustinus (Maarssen), 3. Adne Lan- ne (Vreeland) Paren 1. Hille/Augustinus (Maars sen), 2. echtpaar Wagenaar (Midden- meer). 3. Augustinus/Burger (Maars- Bobsleeër terug naar eigen land MUNCHEN De op 5 fe bruari in Cervinia levens gevaarlijk gewond geraak te Westduitse bobsleepiloot Michael Sperr is weer te rug in zijn vaderland. De 21-jarige titelverdediger sloeg bij het wereldkampi oenschap iunioren met de tweemansbob over de kop en liep een schedelbasis- fractuur en andere bot breuken op. Sperr lag drie weken in coma, maar is nu aan de beterende hand. QeidócQowuvnt DEN BOSCH FC Den Bosch heeft Rinus Israël aangetrokken als oefenmeester. Hij volgt Hans Verel op, die aan het eind van het seizoen naar RBC gaat. Israël, die ne gen jaar bij PEC Zwolle heeft gewerkt, heeft een overeenkomst getekend voor twee jaar. Hij treedt per 1 juli in dienst van FC Den Bosch, dat verder de jeugdige vrije verdediger Jos van Herpen heeft gecon tracteerd. De tegen degradatie vechtende Zwitserse voetbalclub FC Ztlrich heeft de Tsjechoslowaakse toptrainer Vaclav Jezek, die eerder bij FC Den Haag en Feyenoord heeft gewerkt en nadien bondscoach was, gecontracteerd voor het volgend seizoen. Jezek werkt nu bij Sparta Praag. Spaanse baancoach dood na ongeluk SAN SEBASTIAN Hortensio Bi- daurretta Garcia, de trainer/coach van de Spaanse wieier baanploeg, is gisteren bij een auto-ongeluk in de omgeving van Renteria (Basken land) om het leven gekomen. De 56-jgrige Garcia, die op weg was van Iruijl naar San Sebastian, verloor de macht over het stuur en botste tegen een boom. Hij was op slag dood. Bi- daurretta was vijf jaar trainer/coach van de Spaanse baanploeg. In de tijd van Federico Bahamontes en Jesus Lerono was hij een bekende Spaanse coureur. "SPORT WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984PAGINA 13- Handballer Berendsen breekt knieschijf DEN HAAG Handballer Fred Berendsen blijft door pech ach tervolgd worden. De speler van Hellas, die enige maanden gele den al geruime tijd uit de roulatie was door een ernstige knieblessu re, blijkt in de competitiewed strijd van afgelopen weekeinde tegen Quintus zijn knieschijf te hebben gebroken. Berendsen zal zeker zes weken in het gips moe ten en komt dit seizoen niet meer in actie. iEric Gerets door politie opgehaald BRUSSEL Eén dag voor de voetbalwed strijd Belgie - West-Duitsland is de Belgische international Eric Gerets gisteren door de po litie uit het trainingskamp meegenomen voor verhoor. De voor AC Milan spelende Belg feciu betrokken zijn geweest bij een poging tot belastingontduiking vorig jaar juni bij zijn overgang van Standard Luik naar Italië. De afgelopen weken zijn in Belgie twee ar restaties verricht. De als spelers-bemiddelaar iciieve oud-international Jef Jurion (48) werd aangehouden op beschuldiging een val- se boekhouding te hebben gevoerd betreffen de de transfersommen. Daarna verdween de voorzitter van FC Antwerp, Eddy Wauters, priige tijd achter de tralies wegens ongeoor-' loöfde financiële transacties. Eric Gerets: ...zwart geld.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13