Rijnsburgse Boys heeft handen volaan YVOG: 1- 0 Sterk Koudekerk toch ten onder =1 Noordwijk zonder inspiratie Quick Boys terug naar „af' RCL BEDWINGT SPAKENBURG Nipte zege ARC Kostbaar verlies FC Lisse „SLECHTS" 2-0 OVERWINNING OP VOLENDAM MAANDAG 27 FEBRUARI IJ NUNSPEET Na de ople ving van vorige week zakte Quick Boys zaterdag weer te rug naar het „oude" niveau. Niet dat er slecht werd ge voetbald bij Nunspeet; neen, het scoringsprobleem stak de kop weer op, waardoor de Katwijkers wederom puntloos van de Veluwe vertrokken. Na een onverdiende ruststand van 1-0 kon een door coach Martin van Vianen georgani seerde dubbele wissel de 3-0 achterstand niet voorkomen. Het zou door een treffer van vrije verdediger Johan Jonker tijdens het slotoffensief nog wel 3-1 worden. Het zou allemaal waarschijnlijk wel anders gelopen zijn, als de bal na het schot van Kees van Rooyen in de 2e minuut niet op de lat, maar daar even onder was beland. Leo van Delft en Johan Jonker ver zuimden later eveneens Quick Boys aan een voorsprong te helpen. Hans van der Plas werd op de linksbackpositie regelmatig, zo ook in de 22e minuut, uitgespeeld. Lammert Boone kon in het cen trum derhalve worden bediend en liet deze mogelijkheid niet onbenut: 1-0. Martin van der Plas wilde de keeper vlak voor de rust te mooi passeren en schoot naast, terwijl ook Floor van Duijn het leer er vanuit redelijke positie niet in kreeg. Na de pauze knalde aanval ler Van der Plas over. Nunspeet counterde slagvaardig in de 56e mi nuut. Erik de Ruijter kon alweer vanaf de vleugel worden aange speeld: 2-0. Van Vianen haalde de ongelukkige Hans van der Plas en de slecht spelende Sis-tu-Pan er in de 65e minuut uit, teneinde via Pe ter Hogewoning en de weer op het oude nest teruggekeerde Fred Eijs- berg meer aanvalskracht in de ploeg te brengen. Nunspeet trac- teerde de gereorganiseerde forma tie echter op een derde treffer. Ar jan Witteveen strafte een verdedi- gingsfout af: 3-0. Hierna startte Quick Boys een serieuze press op het thuisdoel. Johan Jonker knalde het leer eerst op de lat om enkele minuten daarna wel raak te schie ten. Meer mogelijkheden werden in de slotperiode niet meer benut. Scoreverloop: 22 Boone 1-0, 56 De Ruijter 2-0. 67 Witteveen 3-0, 82 Jonker 3-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der PLas, Rienks, Jonker, Hans van der Plas (Eijs- berg), Van Duijn, Pan (Hogewoning), Van Delft, Van Rooyen, Martin van der Plas. SPAKENBURG Volslagen on verwacht, maar gezien het vertoon de spel zeker niet onverdiend, luk te het RCL om kampioenspreten dent Spakenburg in Spakenburg op 1-1 te houden. De 'vissersclub' kon geen moment imponeren, waar de Racing van scheidende trainer Jan Dahrs fris combinatiespel tegen over zette. Pierre van Gemerden zorgde in de tweede helft voor de voorsprong. Ben te Brake scoorde tegen, waarmee meteen het Spa- kenburgse hoogtepunt is genoemd. Het zou een typische middenveld- pot worden in Spakenburg. De thuisclub kon de defensie met Ab Braat en Cees Ruys in het centrum gen. De beste mogelijkheden moes ten aan de andere zijde van het veld gezocht worden. Ben Heems kerk was in het eerste part het dichtst bij de openingstreffer. Hij verscheen alleen voor de Spaken- burgse doelman, maar de midden velder lobde de bal ongelukkig te gen de paal. Maar de inzet en daar door het op de mat gedeponeerde veldspel bleef goed bij de roodwit- ten. De verwachting was, dat Spa kenburg na de pauze zou komen, maar nog altijd bleef het initiatief weg. In de 53e minuut stuurde Da vid Brandt Pierre van Gemerden weg, die de verkregen kans niet onbenut liet: 0-1. Toen moest Spa kenburg gaan drukken. Een korte opleving stelde Ben te Brake na minuten in staat de verhouding^ in cijfers gelijk te trekken. Toe bleef de werklust van RCL Sp kenburg in de greep houden. I wedstrijd, die zich op het middei^l veld bleef afspelen, werd ste< saaier en ging zonder verdeiL hoogtepunten als een nachtkar uit. Een prestatie van RCL, dat Spakenburg zaterdag echter geef' club ontmoette, die zich terecht de hoogste regionen van de ran lijst bevindt. Scoreverloop: 53 Van Gemerden 0-1, 65 Brake 1-1. RCL: Van der Heijden. Siera, Ruys, Bra Boendermaker, Bruna, Brandt, Heem kerk, Kammenga, Doeselaar, Van Gemc 'S-GRAVENHAGE Het aan hersteld werkende FC Lisse werd in Den Haag weer met beide benen op de grond gezet. In de vier-punten-wedstrijd tegen DUNO had Lisse zich al verzoend met een doelpuntloos gelijk spel, toen Ruud Schaap twee minuten voor het einde ongelukkig uitlopen van goalie Nico Groeneweg met een treffer afstrafte. De Lissenaren bleken grote moeite te hebben met het kleine en slechte veld van DUNO, waardoor vooral in de eerste helft zwak werd gespeeld. Alleen Lex de Ree en Arie Schalk waren (koppend) gevaarlijk geweest. Na de hervatting dicteerde DUNO de partij en moesten vooral Bram van Zoest en Nico Groeneweg een en ander wegwerken. Halverwege dat tweede part legde Frans van der Laan weer een duidelijker stempel op de wed strijd, hetgeen FC Lisse meer vertrouwen in 'eigen kunnen' be zorgde. Beide clubs leken op een doelpuntloze remise af te steve nen, toen in de 88e minuut Nico Groeneweg uit zijn doel werd gelokt en een aanvaller tot aan de cornervlag achtervolgde. Hij werd echter omspeeld en Ruud Schaap ontving de bal. Met een eenvoudig schot maakte hij er 1-0 van. Op slag van het einde miste Peter Slobbe nog een goede kans op de gelijkmaker. LEIDEN Zevenhoven zette de immer lastige uit wedstrijd tegen Unicum om in een 0-1 overwin ning. Valken'68 bereikte een belangrijke zege tegen Zwammerdam (2-1), die temeer van belang was, omdat het laagst geklas seerde Jodan Boys de uit wedstrijd met 0-2 van Oegstgeest won. Hazers- woudse Boys moest in HBSS zijn meerdere er kennen (3-0), terwijl kop loper Berkel volkomen onverdiend met 1-0 van het goed voetballende Koudekerk won. Unicum - Zevenhoven 0-1 (0-1) Omdat Unicum nogal wat lengte en snelheid in de aan val heeft, blijft de ploeg moei lijk te bestrijden. Toch zou Cock Helder Zevenhoven in de 10e minuut op 0-1 brengen. Harrie de Boer was verant woordelijk voor de assist. Ze venhoven toonde zich vervol gens niet accuraat genoeg om de voorsprong uit te breiden, een lijn die na de pauze werd doorgezet. De Boer, Helder en Huub Koppel vergaarden doelkansen, terwijl ook Uni cum aan de andere zijde ge vaar stichtte. Laatste man Pe ter Kok en doelman Alex Stol wijk hielden de 'nul' echter vast. Valken'68 - Zwammerdam 2- 1 ((H)) Het zaterdag met veel inzet optredende Valken'68 was voor de pauze dichtbij een treffer. Na een scrimmage be landde de bal echter op de paal. Na de pauze was het Al- bert Noort, die een voorzet van Piet Varkevisser afrond de: 1-0. Tien minuten voor tijd maakte goaltjesdief Theo van Rijn er met een lob 2-0 van. Twee minuten later was het .alweer 2-1, waardoor er een van spanning zinderende slot fase ontstond. Er zouden geen doelpunten meer gemaakt worden. Oegstgeest - Jodan Boys 0-2 ((H)) De thuisclub beheerste 87 mi nuten lang het wedstrijdver loop en zorgde ook voor veel 'vuur' bij het Jodandoel. Gert- Jan Kramers, Ruud van Iter- son, Ton van der Kaade en Jan de Wekker knalden op het houtwerk (driemaal), scho ten tegen de doelman of ge woon naast. De bal wilde er niet in. Met nog drie minuten te spelen nam een Jodan-aan- valler de bal met de hand mee en scoorde. Een teleurgestelde doelman Cock Bouwman voer de even later een te harde charge uit met een strafschop als gevolg: 2-0. HBSS - Hazerswoudse Boys 3-0 (2-0) Het gehandicapte Hazers woudse Boys, dat vijf basisspe lers miste, bood toch behoor lijk tegenstand. Rienk Poot en Jan Platteel waren niet geluk kig in hun doelpogingen, waarna in de slotfase van het eerste deel tweemaal vanuit een vrije trap 'tegen' werd ge scoord. Het verzet was gebro ken, hoewel Ed Harkcs nog een keer juist over de lat schoot. Vijf minuten voor het einde werd de slotstand op 3-0 gebracht. Berkel - Koudekerk 1-0 (L^ Een zeer overtuigend specie d. Koudekerk hield de hele strijd lang lijstaanvoerder kei onder druk. Met name Weyman en Arie waren al voor de pauze matig voor het Berkeldoel fY 1 schenen. De thuisspelers men na de pauze incidetfl^I terug. Toch behield Ko>".eKl kerk het beste van het f1®, Westmaas zag de beste P van de wedstrijd verijdeld bal werd na zijn kopstoot! de doelman uit de kruisinfvax plukt. Tien minuten voorrac® eindsignaal zou WestfPeel' hands gemaakt hebben. D'iT.05 verdween door de slecht <rnts stelde muur in het net: lJ Ter Leede in de aanval in het duel met MVV '27. De Sassenh mers zouden de partij met een fortuinlijke 1-0 zege afsluiten.lroo. RIJNSBURG Op sport park de Middelmors is de koppositie van Rijnsburg se Boys danig beproefd door subtopper VVOG. De Harderwijkers hadden niet alleen het voornemen zich te revancheren voor de 0-3 nederlaag in eigen huis, maar toonden ook de kwaliteiten om die plan nen waar te maken. Toch sloeg Rijnsburgse Boys een bres in het voorge schotelde bastion. Kort na de pauze werd de tot dan steeds hecht sluitende Harderwijkse defensie uit gespeeld en kon met een meedogenloze volley de 1- 0 worden aangetekend. WOG, dat al erg royaal met de krachten was om gesprongen, kon deze klap slecht verwerken. Omdat de thuisploeg hiervan niet wist te profiteren, kwa men de bezoekers in de rommelige slotfase toch nog dicht bij de gelijkma ker. Het bleek eens te meer dat elke ploeg de ranglijstaanvoer der met een forse motivatie te gemoet treedt. VVOG heeft daarbij de klasse in huis om tomeloos verdedigen te doen volgen door knappe, vaak ra zendsnelle aanvalsacties. Rijnsburgse Boys stuitte lange tijd keer op keer op de be kwaam geformeerde 'vijandige linies'. Uit de tegenstoten kwa men aanzienlijk betere kansen voort. Zo stuurde Henk Drost al na enkele minuten de ster ke spits Evert-Jan Jansen in De winnende treffer van Rijnsbi de diepte, die het goalie Star bij de slappe afronding even wel niet moeilijk maakte. Jan sen bleef alle aandacht eisen, temeer daar hij bewaker Wim Driebergen in onderlinge duels meermalen de baas was. De spits illustreerde echter ook dat de productie van doel punten voor VVOG in deze wedstrijd een enorm zware op gave was. Ook toen Jansen rgse Boys in beeld. Huug Aande door Jan Jacob de Zwaan in riante positie werd aange speeld, was het resultaat po ver: Jansen mikte naast. Vrije- trappen-specialist Michilsen had het vizier evenmin op scherp. Hoewel VVOG wat betreft doelrijpe mogelijkheden dui delijk de boventoon voerde, was het Rijnsburgse Boys, dat, gedeeltelijk noodgedwongen, lel neemt de bal vol op de wree de wedstrijd had gemaakt. Jan Hogewoning had met die op gave erg weinig moeite, de middenvelder had een prima dag. Zijn ditmaal puntgave techniek was gepaard aan een fikse dosis rust en behoud van overzicht. Hogewoning sloot het duel als onbetwiste uitblin ker af. Dat Rijnsburgse Boys lange tijd niet aan een treffer mocht ruiken, had dan ook an dere oorzaken. De normaal veelvuldig oprukkende vleu gelverdedigers bleven meestal waakzaam achterin (de klein ste slordigheden werden door VVOG gretig aangegrepen) en 'grote man' Huug Aandewiel bewoog zich nog anoniem over het veld. Na rust was de ban plots ge broken. Martin Toet onder nam toch maar weer eens een rush langs de rechterzijlijn en liet, na een oogstrelende één twee met Jan Hogewoning, ie dereen de hielen zien. Met zijn voorzet bereikte Toet de nu frequenter in de voorste linie opduikende Huug Aandewiel (na rust speelde Aandewiel zich wel in de kijker), die van korte afstand met een snoei harde volley ook de sterk acte rende doelman Wim Eype geen enkele kans liet: 1-0. VVOG kon zich na deze te genslag moeilijk hervinden, ook al omdat tot nu toe de ei gen kracht zonder beperking was aangesproken. Rijnsburgse Boys trachtte door te drukken om de zege veilig te stellen. Wat al te vaak werd echter de kansloze hoge voorzet uit de kast gehaald, terwijl bij betere kansen (onder andere vrije trap Aandewiel) de 'finishing touch' ontbrak. Zo moest in de slotfase Wim Driebergen de doorbrekende directe tegenstander Jansen nog 'vloeren' en kwam ook doelman Kees Star nog „vol aan de bak" (hij wierp zich bij voorbeeld knap in de baan van een van nabij afgevuurd schot van Renger de Groot). Pas heel erg laat drong VVOG echt massaal aan. Rijnsburgse Boys benutte de daardoor ont stane vrijheid, maar faalde in de afwerking. Zo bleef de sco re ongewijzigd en boekte Rijnsburgse Boys een zwaar bevochten en in een latere fase van de competitie moge lijk nog „dure" overwinning. LEJO BUCK Scoreverloop: 50. Aandewiel 1-0. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, Manu- putty, Driebergen, De Kroon, Hoge woning, Aandewiel, Houtekamer, Van Dijk, Marcel van der Blom, Ar royo (Paul van der Blom). LEIDEN ARC zette weer een forse stap rich ting titel. Zelf bereikte ARC een kleine, maar verdiende overwinning bij JAC (0-1), terwijl de con currentie elkaar blijft be werken. Ditmaal toonde Katwijk geen medelijden met Hoekse Boys en boekte een 4-0 overwin ning op de Westlanders. Ter Leede kwam uitste kend weg tegen MVV'27. De Sassenheimers wonnen met 1-0, terwijl de gasten de zege eigenlijk verdien den. In de derde klasse West 1 doorstond leider SIZO het examen bij num mer twee Odin'59 zeer goed. De kemphanen ein digden zoals ze begonnen waren: 0-0. SIZO blijft door dit resultaat de drie punten-voorsprong behou den. JAC - ARC 0-1 ((H)) ARC trad aan zonder Frits van Dijk (vacantie) en Jan Willem Bogers (griep), maar creëerde zich in het eerste deel toch een groot aantal doelkan sen. De gebroeders Oosterlee en ook René Lammers ver schenen regelmatig voor de JAC-keeper. Na de 0-0 rust stand was het JAC, dat het ini tiatief greep en af en toe bijna goed doorkwam. Polman had de beste mogeljkheid, maar schoot van vier meter afstand naast. Na een uur spelen be sliste Wilco van Leeuwen de pot. Uit een vrije trap werd de bal van richting veranderd en verdween in het Haagse net. ARC-goalie Cor Prook moest in de slotfase nog alle zeilen bijzetten, maar hield zijn hok schoon. Katwijk - Hoekse Boys 4-0 (3-0) Mede door een grote dosis werklust, kwam Katwijk za terdag tot bijzonder fraai com- VOLENDAM Het totaal aantal winstpunten, na de 0-2 nederlaag tegen Noordwijk: drie uit dertien. Gemiddeld minder dan vijftig toeschou wers per duel. Het zijn gege vens die duidelijk maken dat het, op z'n zachtst gezegd, niet goed gaat met het keurkorps van de zaterdagafdeling van het roemruchte Volendam. De ploeg kan zich dan wel bij de gratie van enige sponsors fi nancieel (nog net) handhaven op het hoogste amateurniveau, uit sportief oogpunt bezien dient de aanwezigheid van de ploeg uit het palingdorp daarin echter als een lachtertje van de eerste orde te worden be schouwd. Een gegeven dat overigens ook door het Volen- dam-bestuur wordt onder kend. Het voetbal in de marge moe, werd de KNVB vorig jaar al gevraagd het eerste team enige klassen lager in te delen. Een verzoek dat even wel niet werd gehonoreerd, waardoor de oranjezwarten ook deze jaargang weer in de eerste klasse van de partij zijn. Het moet echter vreemd lopen wil Volendam ook komend seizoen nog op dat niveau ac tief zijn. De zeer slappe degra datieregeling ten spijt, kan de ploeg zich nu al gaan opmaken voor een jaartje tweede klasse. Waarbij dan direct de kantte kening kan worden geplaatst dat het maar zeer de vraag is of het huidige Volendam 1 zich op dat iets lagere plan wèl zal kunnen handhaven... In vergelijking met enige ja ren terug, heeft Volendam im mers nogal het nodige aan kwaliteit ingeboet. Van het team oud profs dat vanuit de lagere regionen binnen de kortste keren onweerstaan baar oprukte naar de top van het zaterdagvoetbal, is nauwe lijks iemand meer over. Op zich niet zo erg, maar binnen de duidelijk op zondag geo riënteerde vereniging bleken getalenteerde vervangers voor de oude kern nauwelijks of niet voor handen. Dit feit, ge combineerd met de weten schap dat bij de nog resterende helden van het eerste uur (42- iarige Klaas Plat, Jack Zwart- hoed. Wil Runderkamp) de ja ren toch ook gaan tellen, maakt duidelijk dat dit Volen dam in de eerste klasse B niets meer te zoeken heeft. Dat Noordwijk zaterdag de volle winst desondanks slechts via een schamele 0-2 overwin ning naar zich toetrok, dient dan ook voornamelijk op het negatieve conto van de Noord- wijkers zelf te worden bijge schreven. De ploeg kwam in de sfeerloze omgeving niet tot geïnspireerd voetbal, klungel de zeker nadat negen minu ten voor rust de 0-2 een feit was geworden maar wat aan en toonde zich voorts tot overmaat van ramp ook niet bereid de ondanks alles regel matig geschapen doelrijpe kansen te benutten. Wat dat betreft was er in het tweede part een minder geslaagde hoofdrol weggelegd voor Klaas Vink. De in de laatste wedstrijden toch al zo weinig succesvolle Noordwijk-spits kreeg diverse mogelijkheden het gedeukte zelfvertrouwen weer wat op te vijzelen, maar kwam opnieuw niet aan tref fers toe. De allengs grimmiger wordende strijd had voor Noordwijk zelfs nog een on plezierig slot kunnen krijgen, als Volendam-invaller Johan Bond halverwege de tweede helft een tweetal fraaiê kansen zou hebben benut. Bond ver taalde zijn eerste mogelijkheid echter in een kopbal net over en vond bij zijn tweede poging een knap reagerende Dick Dortmundt op zijn weg. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 20 Gerlof 0-1, 36 Van Hensbergen (strafschop) 0-2. Noordwijk: Dortmundt, Anton Ma- rijt. Mark Vink, Van der Veen, Sluiis, Wendt, Bakker, John Marijt, Gerlof (Hermans), Klaas Vink, Van Hensbergen (Smits). Klaas Vink kwam ook in Volendam niet aan scoren toe. steekt, binatiespel. Van Hoekse Bot dat eveneens goed in elkiff" de thuisverefanc ging ook alle ruimte om goed voetbal te komen. E^tti maal ontketend was het A.r rik van Duijvenvoorde, di*. in de 8e minuut 1-0 liet aai^ac kenen. Wim Guyt 1 knaldePan stand naar 2-0, terwijl Flfnaé Schaap de pauzescore znaa! naar een comfortabele 3-0p]ai de. Hoekse Boys na rust nog met een nietsoffensief, hetgeen niets opleverde. Zoals V Duijvenvoorde de score op de, eiste hij ook het slotd<tEII punt voor zich op: 4-0. »an Ter Leede - MVV'27 1-0 In een zwakke partij William Lengton al MVV-doelman Johan boon. Pieter van schoof de bal naast. Grossman nuut vanuit buitenspelposL^ doorgaan en botste tegen omhoog gekomen Van de scheidsrechter Grossman de losgelaten toch inschieten: 1-0. Stef Uffelen zag de bal door doen van doelman Jan kenspoor naast gaan. het laatste part moest kenspoor regelmatig Ter Leede kreeg met de zjst'j' eigenlijk teveel. Odin'59 - SIZO 0-0 (0-0) Na elkaar eerst twintig ten te hebben aangekeken stond een wedstrijd, SIZO zich duidelijk de elf toonde. Eenmaal knalde Hennie aangeven van Bol, net Odin antwoordde met van Tom Cleary, dat lege doel eindigde, sterke Odinperiode, de pauze, werd met het veelvuldig van hoekschoppen, SIZO sterk kwam Peter Bol kwam malen sterk door, maar op de doelman of zag aek ternauwernood van de haald worden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18