Fuchs
wint
Grote
Prijs
l
v
sportuitslagen
UNIE LOE BESTE
STERRENSPRINTER
Navratilova
Amerikaans
indoor-
kampioene
Vriesekoop/Grubbi
sterkste koppel
Etappezege
Ad Wijnands
p
te
SPORTTRIBUME
MAANDAG 27 FEBRUARI 1!
Blessures bij rugbyteam
MADRID Het Nederlands rugby vijf
tiental heeft zaterdag in Madrid een zwa
re nederlaag geleden tegen Spanje (32-6,
na een ruststand van 14-0). Het was de
derde wedstrijd van Oranje in de B-poule
van de Fira-eompetitie. Spanje heeft Ne
derland in deze wedstrijd die in een
sneeuwbui begon, totaal overklast.
Direct na de hervatting moest de Rotter
dammer Anton Huizing met gescheurde
kniebanden het veld verlaten (hij werd
i vervangen door John Dam) en vlak daar
na verdween Edwin Jansma eveneens
met gescheurde enkelbanden (Rien Kroe
ze verscheen voor hem in de ploeg), het
geen de samenhang bij Oranje niet ver
grootte.
Stand: 1. België 2 gespeeld 3 punten; 2.
Nederland 3-3; 3. Spanje 1-2; 4. Denemar
ken 2-0; Portugal 0-0.
Maximale score
dammer Stokkel
SAVON A In het Westeuro-
pese zonedamtoernooi hebben
de Nederlandse koplopers dit
weekeinde allen onverwacht
een verliespunt moeten incas
seren. Alleen Jos Stokkel ont
kwam aan de malaise. De Ne
derlandse vice-kampioen
kwam als enige deelnemer tot
de maximale score van vier
punten, waardoor hij zijn ach
terstand op zijn landgenoten
terugbracht tot een punt. Hans
Jansen leidt na acht ronden
met 13 punten, voor Auke
Scholma en Ruud Palmer, die
ieder 12 punten bezitten.
HILVERSUM Door het falen van Udo Quick kon gistermiddag de zesjari
ge merrie Unie Loe met kampioenspikeur Tjitse Smeding zegevieren op de
Hilversumse drafbaan in de Grote Prijs der Sterrensprinters. Unie Loe deed
dat in een persoonlijke recordtijd van 1.16,9 seconden, dit is bovendien de
snelste tijd van dit jaar. Tyvonne Promise moest genoegen nemen met een
tweede plaats voor Sonja Morgan. Smeding had eerder op de middag gewon
nen met Vesta H. In combinatie met Volo Rehoboth en Wendy N leverde
dat een aardige trio-uitbetaling op van ruim zesduizend gulden.
Supertrio
In supertrio 10 van komende zondag op de baan van Hilversum komen
veertien paarden over de mijl in actie. Wanda Pluto, drie keer eerste en
twee maal tweede uit de laatste vijf starts is de grote favoriet. Onze favorie
ten: Wanda Pluto, Sir van Hanegem, Toi Toi. Onze outsiders: Ultra Nimble,
Utopia Fortuna en Titus Westerhorn.
Debutanten basketbalteam
URK Bondscoach Vladimir Heger
heeft zaterdag zijn voorlopige basket
bal-selectie bekend gemaakt voor het
kwalificatie-toernooi voor de Olympi
sche Spelen 1984. In het toernooi in
Frankrijk, van 15 tot 25 mei, zijn drie
deelnemingsbewijzen te verdienen voor
de strijd in Los Angeles. Bij de zeven
tien geselecteerden voor Oranje zijn
twee debutanten, die momenteel in
Amerikaanse universiteisteams actief
zijn
De voorlopige selectie voor het Nederlands basketbal
team. heren. Cccs Limmen (Amsterdam). Herbert Ca-
mero. Cock van de Lagemaat (beiden Werkendam).
Danny Cramer. Jclle Esveldt. Jos Kuipers, Mitchell
Plaat (allen Den Bosch), Rob van Essen (Orca's. Urk). Al
Faber (Haaksbergen). Erik Griekspoor (Weert). Emill
Hagens. Randy Wiel (Leiden). Peter van Noord (Noord-
kop). Ronald Schilp (Landlust) en Henk Pieterse (Ken
tucky College). Rudy Kuiper (University Honolocloe) en
Ton van der Mars (Monana College)
EAST HANOVER Martina
Navratilova is zaterdag in East
Hanover Amerikaans tennis
kampioene (indoor) geworden.
In het met 150.000 dollar (ruim
450.000 gulden) gedoteerde
toernooi versloeg zij Chris
Evert met 6-2 en 7-6. De win
nares had zich voor de eind
strijd geplaatst door in de hal
ve finale te winnen van de
Haagse Marcella Mesker met
6-1, 6-3. Navratilova verdiende
met haar overwinning in de
finale een bedrag van 84.000
gulden. Met Pam Shriver ver
diende zij later ook nog eens
ruim 16.000 gulden door winst
in het dubbelspel. Het duo Na-
vratilova/Shriver versloeg
met 6-4, 6-3 de Engels/Ameri
kaanse combinatie Jo Durie-
/Ann Kiyomura.
Michiel Schapers heeft zich
geplaatst voor het Grand-Prix-
toernooi van Madrid, waaraan
o.a. Jim Connors deelneemt.
De Rotterdammer versloeg in
het kwalificatie-toernooi ach
tereenvolgens de Amerikaan
Seguso, de Spanjaard Andrade
en de Westduitser Gehring.
Voor de kwartfinales van de
strijd om de Davis Cup ont
moet Argentinië de Verenigde
Staten. De overige ontmoetin
gen zijn Tsjecho-Slowakije -
Frankrijk, Zweden-Paraguay
en Australië-Italië. Het laatste
land schakelde in het afgelo-
Ê;n weekeinde met 3-2 Groot-
rittannië uit.
DEN BOSCH De achttiende editie van het internationale
concours hippique Indoor Brabant heeft, afgezien van de over
winning van de jeugdige Delftenaar Gert-Jan Mooy in het jacht-
springen vrijdagavond laat, zoals verwacht geen eclatant natio
naal succes gebracht. De finale had gisteren, naast de met velen
gedeelde vijfde plaats van Van der Vleuten, Ehrens en Voorn,
nog meer nationaal karakter. De Zwitser Thomas Fuchs sleepte
de Grote Prijs van de stad 's Hertogenbosch (een auto) weg uit
de Brabanthallen, maar de schatgravende amateur Hugo Simon
streek glimlachend ruim 12.000 gulden op behorend bij de twee
de plaats.
Professional Thomas Fuchs doelde op het veelvuldig gebruiken
van dezelfde rijdieren voor zware beproevingen. Onder andere
was die uitspraak van toepassing op de Nederlander Willy van
der Ham. Hij waagde Gottnard Z zaterdagavond aan de 2.15 me
ter hoge muur in de puissance, en ondervond dat twee omlopen
gisteren te veel zijn gevraagd van de schimmel.
Tijdens de Grote Prijs kwam het stuntwerk, goed voor ontzet
ting en gelach, op naam van de routinier Anton Ebben. De 53-ja-
rige veteraan van de nationale ploeg stuurde Jumbo Design, ook
al op leeftijd, te hard aan op een stijlsprong, waardoor geen afzet
volgde. De hindernis werd tot brandhout omgetoverd. De erva
ren combinatie sloeg daarbij over de kop, maar liep geen ernstig
letsel op.
In het algemeen klassement om de wereldbeker verstevigde de
Brit Nick Skelton zijn leidende positie. Door met tien anderen
de vijfde plaats te delen, verzamelde hij wel punten, terwijl zijn
grootste concurrent Thomas Frtlhmann al in de eerst manche
afviel.
EINDHOVEN Bettine Vriesekoop en haar vaste partnet
het gemengd dubbel, de Pool Andrzej Grubba, hebben giste
het eerste teamtoernooi in Eindhoven op hun naam gebracht
het beslissende duel tegen de broers Ron en Henk van Spa
werd een moeizame overwinning (3-1) behaald. In de finalep
le acteerde als derde team de eveneens Pools-Hazerswou
combinatie Jacubowitz/Turk.
In de voorronde waren beiden onder andere de Valkenwaa
-combinatie Potton/Gootzen de baas gebleven.In de finale
ren twee nederlagen onafwendbaar. Het sterk bezette teamt<
nooi, dat volgend jaar vrijwel zeker geprolongeerd wordt, kt
pas laat zijn beslag omdat het tijdschema ruimschoots werd o\
crKppHen De Ifvvalitpil IppH Pr nipt nnHpr
kspel
oppei
•indig
vijf, i
es. v«
•le v
'P. M
irder
na
Paul
niet
inval
te rei
fron
schreden. De kwaliteit leed er niet onder.
Eerst las Ron van Spanje Bettine Vriesekoop met 21-12, 21-U..
les waarna Henk van Spanje tegen Grubba andermaal aanto
de hard op weg te zijn naar de Europese top. Grubba verloot
eerste game met 21-14 en ontsnapte vervolgens maar net
een blamerend verlies met 21-23 en 17-21. In het dubbel toon
Vriesekoop en Grubba aan niet voor niets Europees mixed
pioen te zijn. Dat Grubba, die deze week nog traint bij het
zerswoudse Avanti, tegen Ron van Spanje de eindstand op
zou bepalen, lag voor de hand.
PALERMO Ad Wijnands heeft gisteren de vierde en vc
laatste etappe van de Siciliaanse wielerweek gewonnen.
L
Dried;
nnen.| -
kopii
it de éDE
voor het einde in Palermo ontsnapte. De Italianen
en Noris waren kansloos. Adrie van Houwelingen werd
seconden vijfde en Gerrit Solleveld eindigde als zesde,
algemeen klassement heeft de Italiaan Morene Argentin de
ding. Stefan Mutter, die zaterdag de derde etappe op zijn n«
schreef, heeft twee seconden achterstand en Wijnands volj
zes seconden.
De 21-jarige Franse neo-prof Bruno Cornillet heeft de Dried;
se van Valencia, een etappewedstrijd in Spanje, gewonnen,
slotrit werd in een massasprint gewonnen door zijn 1
Bernard Hinault. Voor de ex-Tourwinnaar betekende dit
ste overwinning sinds mei vorig jaar toen hij de Ronde |was
Spanje winnend afsloot. Gerrie Knetemann eindigde in R0c
eindklassement als beste Nederlander op de achtste plaats, hop
De Fransman Eric Caritoux heeft gisteren in Seillans de GfT:
Prijs Haut Var gewonnen. Caritoux schudde tijdens de laa
halve kilometer zijn Schotse medevluchter Robert Millar yLeit
zich af. vo<
Wereldkampioen Roland Liboton heeft zijn dertigste veldrit jjk
het seizoen niet gewonnen. In het Zwitserse Volketswil gawr(j
Belg, die dit seizoen 27 keer als eerste over de eindstreep g£ma
voorrang aan de 39-jarige Zwitser Peter Frischknecht in dl
afscheidswedstrijd. Hennie Stamsnijder eindigde als vijfde. I
;eerb
Zuidhollandse judokampioenen L*
DEN HAAG Afgelopen
weekeinde werden de Zuid
hollandse judokampioenschap
pen gehouden. De nummers
één en twee plaatsten zich
voor de Nederlandse titelstrijd,
die over twee weken in Breda
plaats vindt. Titelhouder Leo
van Oosten en de in Japan
verblijvende Rob Henneveld
waren al zeker van kwalifica-
De Zuidhollandse kampioenen tn H<
den: klasse tot 60 kg: 1. Rob Hf
land, 2. Jaco Quist; tot 65 kg: 1. 1
rens van As 2. Robert de Joodep ïlc
71 kg: 1. Robert van der Vliskn
Hans Hoogendijk; tot 78 kg: 1. Ge|
van Elshout; 2. Arnold van der
tot 86 kg: 1. Anne ten Hoeve; 2. I. Oc
tin Speijer; tot 95 kg: 1. Iman Kaift._
Peter Priester (niet naar NK): 3rer»
Nales (wel naar NK); boven 95 kfailg
Henny Pleizier; 2. Richard PapioLjjg
nan
Jtrek
dsch;
op b
BUITENLANDS
VOETBAL
Aston Vllla-Wolverhampton 4-
0. Leicester-lpswlch 2-0. Liver
pool-Queens Park Rangers 2-
0. Manchester Unlted-Sunder-
land 2-1. Norwich-West Ham
1-0. Nottingham Forest-Arse-
nal 0-1. Southampton-Luton
Town 2-1. Stoke-Notts County
1-0. Tottenham Hotspur-Bir
mingham 0-1, Watford-Ever.
ton 4-4. West Bromwich-Con-
Liverpool 29-59 Covent. 28-39
Manch. 29-55 Arsenal 29-38
Nott.F. 29-53 Everton 27-36
W.H.Un. 29-50 Birm. 38-33
South. 28-49 Sunder. 28-33
Queens 28-46 Ipswich 28-32
Norw. 29-42 Lelc.C. 28-32
Watf. 29-41 West B. 28-32
Tott. 29-41 Stoke C. 29-29
Ast.V. 28-40 Notts C. 28-21
Luton 28-40 Wolv. 28-19
Schotland
Celtic-Hearts 4-1. Dundee-Glas
gow Rangers 1-3. Hlbernian-Aber-
Aberd. 23-39 Hearts 23-22
Celtic 24-35 Hib. 24-19
Dundee 21-29 Dundee 22-16
Rangers 24-27 Johnst. 25-13
St. Mlrr. 24-23 Moth. 24-11
Weat-Duitsland
Bayern M.-Eintracht B. 6-0. Ein-
tracht F.-Klckers Oflenbach 3-0,
Hamburger SV-Fortuna D 5-2.
Kaiserlautern-Arminla B. 6-0, Bo-
russla D.-Bayer 04 3-0. Borussla
M.G.-V. Bochum 4-2, FC Koln-
Waldhof 2-0, Nurnberg-Werder
Bremen 2-0.
Stuttgart 21-30 Arm. B. 22-20
Bayern 21-30 Kaiser 22-19
HSV 22-30 Bochum 22-18
Werder 22-29 V Waldh. 22-18
Bor. MG 22-29 Bor. D. 22-18
Fort. D. 22-25 Elntr. B. 22-18
FC Köln 22-23 Elntr. F. 22-14
Bay.04 22-23 Kick. O. 21-13
Bayer U. 21-22 Nurnb. 22-13
Span|e
cia-Cadiz 1-1. Malaga-Zaragoza 0-
1, Bells Sevilla-Salamanca 1-0,
Valladolid-Atletlco Madrid 1-2.
Sporting Gijon-FC Sevllla 1-0.
Madrid 25-37 Espanol 25-25
Bilbao 25-35 Murcla 25-25
Madrid 25-32 Sevilla 25-22
Bare. 25-31 Valencia 25-22
Zarag. 25-29 Osasuna 25-21
Sev. 25-28 Vail. 25-20
R. Sociedad Mall. 25-16
25-27 Salam 25-15
Gljon 25-27 Cadiz 25-12
Frankrijk
Brest-Nlmes 2-0. Metz-Rouaan 1-
1. St. Etlenne-Rennes 1-0. Mona-
Bastla 1-0, Paris SG-Au>
1. Lens-Sochaux 1-0, Toulon-Lille
0-3.
Bord. 28-41 Toul. 27-35
Monaco 28-38 Nantes 28-34
Auxerre 28-36 Laval 28-29
Paris SG 28-36 Lens 28-28
Portugal
Porto-Sporting Braga 1-0, Agleda-
Benlica 1-4, Estoril-Farense 0-0,
Rio Ave-Penaflel 1-3, Vitorla Setu-
bal-FC Varzlm 1-0. Portlmonense-
Boavlsta 1-2, Sportlng-Llssabon-
Salgueiros 2-0, Vitorla Guimaraes-
Porto 19-33 Vitorla 19-22
Italië
Verona-Catania 3-0, Plsa-Fiorenti-
na 1-1, Avelllno-Genua 3-1. Romn-
Lazio Roma 2-2. Sampdorla-AC
Milan 1-1, Ascoli-Napoli 2-2, Ju-
ventus-Torlno 2-1, Inter Mllan-Udl-
e 2-0.
JOEGOSLAVIË
Rode Ster Belgrado-Celik Zenlca
4-0. Hadjuk Split-Olympla Ljublja
na 3-0. Dynamo Vinovcl-Prlstlan
2-0. Buducnost-Partlzan Belgrado
1-0. Zeleznicar Sarajevo-Rijeka 2-
1, Sloboda Tuzla-Dynamo Zagreb
3-2, Velez Mostar-Sarajevo 3-0,
Vardar Skoplje-Osljek 3-1, Rad-
nlckl Nls-Vojvodlna Novi Sad 1-0.
Hajduk 18-23. Zeleznicar 18-22
.Rode Ster 18-20 Partizan 18-
20,Rljeka 18-20
kos-Panseralkos 5-0, Iraklls-Larls-
2-0. Ooxa Drama-loannlna 0-0,
AEK-Olympiakos 2-1, Kalamaria-
ATLETIEK
Klaas Lok (Phoenix) 12.000 m.
36.27; 2. Stijn Jaspers (Haar
lem) 36.37; 3. Tonnle Dirks (De
Kelen) 36.57; 4. Hans Koeleman
(AAC) 37.14; 5. Adrle Hartveld
(AAV 36) 37.29; 6. Martin ten Kate
(Fortis) 37 33: 7. Cor Lambregts
(Unitas) 37.38; 8. John van de
Wansum (Sparta) 38.02; 9. Theo
van de Veer (Holland) 38.11; 10.
Peter Rusman (Unitas) 38.21.
Clubs: 1. Unitas 81 punten; 2.
AAC 101; 3. Sprint (Breda) 139
Jongens A: 1. Marcel Versteeg
(VAV) 7 500 m. In 24.13; 2. Bob
Diells (HAC) 24.15; 3. Paul Jaspers
(Haarlem) 24.16; 4. Jacques van
Bladel (Attlla) 24.37; 5. Jack van
de Broek (GVAC) 24.55.
1. Carla Beurskens (AV) 4.500 m.
In 15.43; 2. Elly van Hulst (Olympla
48) 15.55; 3. Annie van Stiphout
(HAC) 16.01; 4. Eefje van Wissen
(Hollandla) 16.04; 5. Boukje Hlem-
slra (Impala) 16.25; 6. Wilma Rus
man (Unitas) 16.35; 7. Ann Rindt
(PSV) 16.38; 8. Judy Broer (Spar
ta) 16.47; 9. Trljnle Smeenge (Dy
namo) 16.56; 10. Frederieke Snle-
ders (Tartletos) 16.59.
Clubs: 1. Olympla 48 16 punten; 2.
Hellas (Utrecht) 30; 3. Hollandia
36.
Meisjos A: 1. Deslree Heijnen
(Unitas) 3.000 m. In 10.43; 2 Mar-
jon Roels (De Kelen) 10.49; 3. Pe-
tula Ruljs (Metro) 11.15; 4. Rita
Delnoyo (Klmbrla) 11.23; 5. Brigit
te van Dinther (Oss) 11.31.
BASKETBAL
Eredivisie: Elmex-Kulpers Orca's
93-68. Rotterdam Zuld-Black Vel
vet 92-98. Super Cracks-Elmex
59-85. Kuipers Orca's-Albert van
Zoonen 88-77. Hatrans-Coveco
Erodivisie: Albert van Zoonen-
Amstelveen 49-60. Nashua-Zee-
macht 89-64. Amstetveen-Nusa In-
dah 70-42. Jolly Jumpers-BOB 73-
99-86, ITT-Stoepie Shooters 64-
80, BC Markt-Amsterdam 89-72.
1o divisie: Kador-BOB 69-74,
Block Eaglos-Nusa Indah 94-102,
DAS-Green Eagles 87-83.
Prom, divisie: US-Green Eagles
40-35.
divisie: Dragons-Flash 70-67.
vdWQumtus-Sittardla/DVO 16-9.
AMC/Ni!oc-Oulck 20 16-6. Enllus-
/SEW-Ookmeer 13-13. DW/Hel-
las-Enzico/Swilt 15-15, PSV-Swift
1e divisie A
Haka/E en O-St/HMS 24-16.
vdH/Treffers- V en K 8-14. DSVD-
Slotervaart 13-17. BDC-Wlngs 15-
6. Pl/Foreholte-Enschede 11-12.
1e divisie B
lasion-V en L 11-8. Hercules-
Oranje Wit 13-12. ESCA-Anlmo
15-13. DW/Hellas 2-Loreal 10-9.
Traj ad Mosam-Haak/DES 12-13.
2e divisie C
Actief-v Eijm/Hermes 7-7. HVS-
EBHV 11-18. Ancora-Westlandia
8-8, EMM-Verburch 9-9, Athene-
DWS 8-11.
3e divisie G
Velo-Vires 12-12. Snetwlek-
vdV/QuinluS 9-10. Hollandlaan-
EHC 10-7. HEC-Schlplulden 8-10,
UVG-MMO 11-8.
jeugddivieie
Meeuwen-v. Eijm/Hermes 5-10,
Velo-vdV/Qulntus 7-7. Northa-Unl-
tas 16-7. ADO-DW/Hellas 10-17.
UVG-DWS 12-6.
Heren
Eredivisie
NCR/BI. Wit-Slttardla 15-18, Ha
ka/E en O-Aalsmeer 18-18. Aarts-
/Meteoor-Enzico/Swlft 14-20,
DW/Hellas-vdV/Qulntus 18-15, V
en L-v Eijm/Hermes 14-11.
1e divisie B
PSV-Bsp/de Gazellen 9-14, Swlft-
Arnemla 20-9.
Saturnus-Animo 13-12. Snelwtek-
j-Westlandia 18-14.
diaan-EHC 16-15. vdH/Treffers-
DW/Hellas 2 21-26. UVG-DWS 15-
Actief-Animo 17-20. EDH-
vdV/Qulntus 13-14. Ancora-
OW/Hellas 8-12. DES-Wlngs 12-
20, Saturnus-DWS 17-11.
ZAALKORFBAL
Hoofdklasso A: Deetos-KVS 10-8,
SCO-LUTO 11-11. Allen Weer
baar-Archipel 13-12, Samos-
DOS'46 13-10. B: O. Elbernest-
Rohda 5-12. Blauw Wlt-Fldes Pac
ta 15-10, Pams-LDO 10-10, Fortu-
na-PKC 13-10.
Overgangsklasse A: Drlehoek-
Pernix 12-19. Vriendenschaar-Dal-
to 10-13. VEO-HKC 13-7. OVVO-
DWA 13-14. B: Raplditas-Rigters-
bleek 14-14, Drachten-Nic 14-11.
Asko-Stantrles 8-19, O. Arnhem-'t
Overschotje 12-14. C: Wester-
kwartier-DKOD 11-18. HKV-Groen
Geel 12-11. BEP-AKC 12-12. DTV-
St. Hooger 10-14. D: R. Roest-
klasse A: Kinderdijk-Anl-
mo 13-12. TOP(S)-T|oba 11-7.
ODO (Mj-Swlft 7-14. B: Sperwers-
OSCR 9-9. Kwiek (H)-Zulderkwar-
tier 10-9. Zwervers-Achilles 11-11,
Het Zulden-BI. W.'51 9-7.
Tweede klasse A: Excelslor-O.
Eiland 10-7. B: Or. Wit-DVS 11-7,
Snèl-NIO 17-9. KOAG-GKV 9-10.
C: Danald-DKV 14-10. Regen-
boog-Olympiaan 12-9, DKC-Over-
kanters 8-9. D: Quick-Merwic 7-
13, ELKV-Actief 11-10.
Derde klasse A: ADO-Zuldwesters
4-5, Seolto-Stormvogel3 2-8,
Ondo-Ventura S 15-7, TOP-AI! Re
ady 11-5. B: Velocitas-Dljkvogels
12-8. D: KNS-Fluks 4-14, Tempo-
HSV 9-10, Crescendo-ALO 6-7.
Rob. eorote klasse A: VEO 2-PKC
r 2-Tjoba 2 12-7,
VES 3-Pernix 2 7-10. B: H. Zuldei
3-Gwift 2 16-12. Eibern. 3-Achilles
2 9-10.
Res. dordo ktaseo A: ADO 2-HKC
3 7-3, DCS 2-TOP 3 8-11. KVS 4-
CKV 3 0-10. B: Excels. 3-GKV 4 4-
C. Dce'.os 5-Danaid. 3 13-9. C:
Quick 2-Anlmo 2 6-18. D: Snel 2-
Pams 5 7-12.
Junioren A: Velocitas-Overkantors
9-0. TOP-Trekvogels 6-2. Fortuna-
VOLLEYBAL
Ere-dlvlsie
Zaan '69—Lyeurgus
VoorburgReflex
Brevok—Orion
Geldrop—Maastr.
AMVJ—Anlmo
Eerale dlviale
A: DAK—Molenwiek
SOS DPCDynamo
EAW—Blokkeer
SudosaSSS
SmashOvra
VerdanMartlnus 2
10. Sncl-HKC 10-5.
Broleco—Valbovol
Tornado—VCH
VCS—Polaris
Z'huizenRadius
2e divisie D
LUSVSpirll/B
Starlift/V2Martens/L
Thor—WW
MadjoeSVC
Blauw Wit—Mlnenco
Atak—Verbunt WC 2
Archiplan/GvocoIKS
Sic Pugno—Set Up
3a diviala B
Slledrecht S—v. Santen/H 0—3
Gemini/K—Rangers 2—3
Broleco/Vl 2—B en G/Vollldo 0—
3
DACEkspalvo 2—3
The Smash 2—SVC 2 3-0
Tonegido SO—Radius 2 2—3
Ere-divisle
Set Up '65—VCH 3—1
Voorburg—Oikos 30
DVC—Orion 3—1
Sudosa—WC 3—0
AMVJ—Valbovol 3—2
Eerste divisie
Zaan '69Molenwiek 30
Groningen—Orion '74 23
EAW—Katapult 0—3
Vollkel—Lycurgus 2—3
SmashOvra 31
Olympus—DFC 3—0
P en P—Haag '68 1—3
Voorburg 2—DOS 3—1
Longa '59—Were Dl 3—0
Hulst—VCH 2 1—3
Sarto-SW 3—1
BerkelVCE 2—3
2e divisie D
DVOv. Santen/Haag 2 3—0
Starlift/V 3KDS 3—1
Broleco/Vl.—PVC/Blokkeer 3—1
Deltalloyd/AMVJ 2—Gemlnl/K
13
Madjoe—Allides 3—1
Tonegido SC—Be Fair 3—1
3e divisie F
Myti
3—2
Ekspalvo—De Zebra's
Archiplan/OvocoAKS
Soelelleve/DBSavok
Karanol—Symmachla
Brevol/ABC 2—Marathon 3—0
3e divisie G
RVC/Lybanonv Santen/H3 31
NovoAmsterdam/B 32
Leython—Zevenhuizen
3—0
JUDO
Zuidhollandse kampioenschap-
(Mahorokan!, 3. C.Feilus
(Heeck) en Rick Casperz (Muil
wijk); tot en met 65 kg: 1. Lauren
ce van As (Van Houdt). 2. R. do
Joode (Brlelle), 3. K. Neervoort
(Gouweleeuw) EN C. Labrè (Muil
wijk); tot en met 71 kg: 1. R. van
der Vlist (De Korte), 2. Hans Hoog
endijk (De Korte). 3. Tom Wiljes
(De Korte) en Marcel Roos (Do
Korte); tot en met 78 kg; 1. G. van
der Elshout (Lagerwaard). 2. Ar
nold van der Vlist (De Korte). 3.
Ronald van Buuren (Mahorokan)
en A. Vliegendhart (Mahorokan);
tot cn mot 86 kg: 1. A. den Hoovo
(Mahorokan) 2. N. Spijer (Mahoro
kan) 3. W. Haket (Gouwelcouw) en
H. Fransen (Guan Lin); tot en mot
95 kg: 1. Iman Kars (Mahorokan).
2. Peter Priester (Ichlkan). 3. Ed
Nales (Budo Sport Rapmund) en
Cees Meljers (Lagerwaard).
TURNEN
DAMMEN
SKIËN
B.-wedstrijdon v. Krlnk Leldsen-
Wedstrijd 1 (jeugdlurnaters): 1.
Judith Nederpelt (DOS) 31 50. 2.
Arina Duyvesteln (UDI) 31.30. 3.
Catharina Smith (Donar) 31.20.
Ploegen: 1. Donar 149.25.2 UDI
148.80, 3. Sparta (Leiderdorp)
146.20.
Wedstrijd 2 (turnsters junioren):
1. Jacqueline 't Hoen (DOS) 32.80.
2. Mirjam Warners (OGAV) Oegst-
geest 32.25. 3. Iris Westendorp
OGAV. Oegstgeest 31.85.
Westeuropees zonetoernool
Zevende ronde: Zorn (lta)-Gulnard
(Fra) 0-2. Nimbi (Fra)-Aftatatl (Ita)
1-1. Dubois (Fra)-A. Schwarzmann
(Isr) 0-2. Berte (lta)-Scholma (Ned)
0-2. Palmer (Ned)-Gregolre (Bel)
2-0. Verpoest (Bel)-Jansen (Ned)
1M. Stokkel (Ned)-G. Schwar
zmann (Isr) 2-0.
Achtste ronde: A. Schwarzmann-
Jansen 0-2. Affatati-Gregolre 1-1,
Guinard-Scholma 1-1. Berte-Pal-
mer 1-1, Zorn-Verpoest 1-1. Nim-
bl-Stokkel 0-2, Dubois-G. Schwar-
Combinatie: 1. Katuska Esser
0.00 punten. 2. Carolien Drommel
87.51, 3. Monique Blommesteln
322.50.
Slalom: 1. Esser 1.38.22. 2. Drom
mel 1.42.55, 3. Evelien Kleyen-
dorst 1.48.77.
Reuzeslalom: 1. Esser 2.34.16. 2.
Drommel 2.38,71. 3. Christina
Vosveld 2.41,88.
Afdaling: 1. Esser 1.27,56, 2.
Drommel 1.32,70, 3. Ramara Lu-
1556fo. 2. Fra°rnitas<105293Ó9eeS,>
Wedstrijd 3 (Turnsters junioren
cn turnsters): 1. Sylvia Kuit (SKR,
Katwijk) 32.20, 2. Diana van der
Hoeven (Fraternltas) 31.30, 3 Mir
jam van der Meer (Avanti) 31.00.
TAFELTENNIS
Eredivisie
Middelburg-De Veluwe 1-6. Val-
kensw.-Alkmaar 6-3, Scylla-TT
Stond: 1. Jansen 13; 2. Palmer en
Scholma 12; 4. Stokkel 11; 5. Du-
bols. Guinard en A. Schwarzmann
10; 8. Berte. Nimbl en Verpoest 7;
11. Zorn 5; 12. Affatatl en Gregol-
re 4; 14. G. Schwarzmann 0.
Halve finale kampioenschap van
Zuid-Holland, groep A, vijfde ron
do: Keizer-Van Egmond 0-2. Hor-
ne-De Hardt 0-2. Bakker-Tholel 2-
0. zesde ronde: Van EgmondrHor-
ne 2-0, De Hardt-Keizer 1-1. Tho-
lel-Anker 0-2, stand: Bakker en De
Heren:
Combinatie: 1. Peter van der
Swaluw 12.16. 2. Lody Pleters
40,34, 3. Mark van der Swaluw
53.66.
Slalom: 1. Pleters 1.30.34, 2. P.
van der Swaluw 1.31,76, 3. M. van
der Swaluw 1.34,31.
Reuzeslalom: 1. P. van der Swa
luw 2.24,25. 2. M. van der Swaluw
1 27. 36. 3. Pieters 2.28.15.
Afdaling: 1. M. van der Swaluw
1.26,30. 2. Hans van der Veldt
1.26,85. 3. Pleters 1.26.97.
Eerste divisie
Sjaardema-Avantl 1-6, Odlon-JCV
6-1, Shot-TT A'dam 2 6-0,
Tweede divisie
A: Veluwe 2-Luto 7-3. NOAD 2-
Qulck'32 1-9, Onkyo-Scylla 2 4-6.
B: PSV-Zwolle 4-6, NOAD-Odlon 2
8-2. Maastricht 6-4.
Eredivisie
A dam '78-Avantl 2-6, Vice Versa-
Hardt 5-8, Van Egmond 5-7; groep
B. vijfde ronde: Van Vloten-Kain
0-2, Kloosterman-Malahó uitge
steld. Van Bokhoven-Vrolijk 1-1.
Van Eijk-Storm 1-1, zesde ronde;
Kaln-Kloosterman 0-2, Malahó-
Van Bokhoven 1-1, Vrolijk-Van
Eljk 1-1, Storm-Van Vloten 1-1,
stand: Vrolijk 6-9, Van Eljk en
Kain 6-8.
SCHAKEN
WIELRENNEN
Week van Sicilië
Derde etappe: 1. Stephan Mutter
(Zwi) 4.00.06 (incl. 5 sec. bon.); 2.
Moreno Argentin (Ita) 4.00.09 (Incl.
3 sec. bon.); 3. Pierlno Gavazzl
(Ita) 4.00.14 (incl. 1 sec. bon,); 4.
Johan van der Velde (Ned)
4.00.15; 5. Daniel Carol! (Ita) z.t.;
6. Giuseppe Petito (Ita) z.t.; 7. Ro-
TT A'dam 4-6.
BRIDGE
NK Paren
1. Andre Mulder/Carol van Oppen
(Alphen aan den Rijn/Amsterdam)
HSB-competitie
Promotieklasse: Den Haag 3-Pro-
molie 2 1/2-6 1/2. V/assenaar-DD
3 4 1/2-5 1/2. DSC-Moerwijk 2
5 1/2-4 1/2. Rijswijk 2-Den Haag 2
3 1/2-5 1/2.
Wladimiro Panizza (Ita) z.t.; 9.
Joop Zoetemelk (Ned) z.t10.
Bcppe Bombini (Ita) 4.00.23; 16.
Adri van der Poel (Ned) 4.00.39;
18. Ad Wijnands (Ned) z.t.; 20. Leo
van Vliet (Ned) z.t.; 23. Frits Pirard
(Ned) z.t.; 26. Adri van Houwelin
gen (Ned) 4.00.54.
1170 punten; 2. Erik Kirchhotf-
/Kees Tammens (Amsterdam)
1136 pnt.; 3. Willem Gosschalk-
/Hans van de Haar (Den Haag)
1129 pnt.; 4. Con Holzscherer/Ton
Lucassen (Eindhoven) 1126 pnt.;
5. Frans ten Brink/Bas de Bruyn
(Lelden) 1125 pnt.; 6. Hans
Kreijns/Hans Vergoed (Den Haag-
Eerslo klasse A: Voorburg-Sche
ve Toren 2-4, Corbulo-DD 4
1 1/2-5 1/2. Nationale Nederlan-
den-Llerse 6-3, Scheve Toren-Pro
motie 2 6 1/2-3 1/2, Promotie 2-
SIO 3-7.
Eerste klasse B: DSC 2-Contrum
4 1/2-5 1/2. RHC-Wassenaar 2 4-
3. Colleclief-DCSV 3 1/2-3 1/2.
Vierde etappe: 1. Ad Wijnands
(Ned) 165 km. in 3.59.40 (met bon.
3.59.35); 2. Danlele Caroll (Ita) z.t.
(met bon. 3.59.37); 3. Valerio Piva
(Ita) z.t. (met bon. 3.59.39); 4. Ma
rio Noris (Ita) z.t.; 5. Adri van Hou
welingen (Ned) op 4 sec.; 6. Gerrit
Solleveld (Ned) op 5 sec.; 7. Henrl
Manders (Ned) op 23 sec.; 8. Wal
/Delft) 1122 pnt.; 7. Max Rebattu-
/Cees Sint (Amstelveen/Broek in
Waterland) 1109 pnt.
SCHAATSEN
KNSB-Marathon Eindhoven:
Tweede klasse A: Scheve Toren
2-Promotie 3 4-6, Arena-Vogelwijk
6 1/2-3 1/2. Prometheus-Moerwljk
4 5 1/2-3 1/2, Centrum 3-Nationa-
le Nederlanden 2 3-5.
Tweede klasse B: RHC 3-RSC 2-
8, Rijswijk 4-Den Haag 4 6-3.
SHGP-Centrum 2 3-2, Vrlvo-Bel-
gisch Park 2 7-2.
ter Olmatl (Ita) z.t.; 9. Roger de
Vlaemlnck (Bel) op 27 sec.; 10.
Stelan Mutter (Zwi) z.t.; 11. Leo
van Vliet; 14. Frits Pirard; 15. Jan
Raas; 19. Johan van der Velde; 24.
Cees Priem; 27. Adri van der Poel;
39. Jacques Hanegraal; 42. Joop
Zoetemelk, allen in dezelfde tijd
als de Vlaemlnck.
A-horen (100 ronden): 1. Henk
Portengen (Nederhorst Den Berg),
2. Jos Pronk (Oost-Graftdijk), 3.
Tweode klasse C: HSV-SIO 2 6-4,
DSC 3-Gona 4 1/2-5 1/2.
Tweede klasse D: DD 6-Haagse
Toren 2 1/27 1/2. Rijswijk 3-
Promotle 4 5-2, LSC-DD 6 6 1/2-
Algemeen klassement: 1. Moreno
Argentin (Ita) 17.36.14; 2. Stefan
Mutter (Zwi) op 2 sec.; 3. Ad Wij
nands (Ned) op 6 sec.; 4. Johan
Niesten (Heemskerk), 5. Frans
Boon (Hem), 6. Henri Ruitenberg
(Oldebroek). 7. Jan Koolman (Am-
merstol), 8. Wim Westerveld (Eem-
3 1/2.
Open Haagse snolschaok-ksmpl-
1/2 Knoppert, Kovacovlc (Joego
Pierino Gavazzl (Ita) op 10 sec.; 6.
Giuseppe Petito (Ita) op 11 sec.; 7.
Wladimiro Panizza (Ita) op 14 sec.;
8 Emmanuele Bomblnl (Ita) op 15
(Abcoude), 10. Marten Hoekstra
(Heerenveen).
Stand na 22 van de 24 mara
thons: 1. Hopman -429.3 pnt.. 2.
Pronk 362.2 pnt., 3. Niesten 355 1
pnL. 4. Co Giling (Warmenhuizen)
slavië) 12 (uit 15); 3/4 Ad van den
Berg, Vujovic (Joegoslavië) 11,5;
5/6 Koster, Ton Timman 11, 7/10
Jeroen Piket, Perez Garcia (Ar
gentinië), Piket ar., Peter Gelpke
11,5; 11/13 Koppens, Van do
Weijden, Skoblikov (Rusland) 10.
Do jeugdprijs werd gewonnen
door Hector Perez Peirera (Ar-
Promotie'klasse: 1. Van der Holm
9.5, 2/3 Rubor, Reuvekamp 9
l/2do klasso: 1/2 Legrand, Oude-
20 sec.; 10.9Joop Zoetemelk (Ned)
op 21 sec.; 13. Adri van der Poel
op 29 sec.; 19. Leo van Vliet op 50
1?fé; 30. Frits PirardUop 2.21; 34P
Jan Raas op 3.12; 35. Jacques
Dames6(25Pronden): 1. Coby Borst
(Krommenie). 2. Tilly Alderts (Heo-
renveen), 3. Atje Keulen (Irnsum),
4. Joke van der Voort (Poeldijk), 5.
Nel Schipper (Stompetoren).
levold op 4.04; 46. Cees Priem op
9.37; 47. Henri Manders op 11.43.
Voldrit In Volketswilt: 1. Poter
Frischknecht (Zwi) 20 km. In
1.02.23; 2. Roland Liboton (Bel) op
7 sec.; 3. Albert Zweifel (Zwl) op
13 sec.; 4. Erwln Lienhard (Zwi) op
Keulen 132.6 pnt, 2. Van dor Voort
116 pnt., 3. Ada van Zwleten (Bo
degraven) 88 pnt.
ton.
3/4de klasso: 1. Blok 8,5; 2. Sche-
nau 8 punten.
21 sec.; 5. Hennie Stamsnijder
(Ned) z.t.; 9. Reinler Groenendaal
(Ned) op 40 sec.
Wereldkampioenschap In cijfers
500m 5.000m 1.500m 10.000m totaal
1. Olog Bogjev (Sov) 39.50 5) 7.27.22 (18) 1.50,62 1) 15.20,85 8) 169.663
2. Andreas Ehrig (Odl) 39,49 4) 7.21,31 4) 2.01,84 3) 15.20.99 9) 170.263
3 Hilbert v.d. Duim (Nod) 39 06 1) 7.20,57 3) 2.03,50 8) 15.27,90 (11) 170,678
4. Rolf Falk-Larsscn (Noo) 39.33 3) 7.21,69 5) 2.02,46 4) 15.28.20 (12) 170.729
5. Michael Hadschleff (Oos) 40.40 (10) 7.22.59 9) 2 04.32 (12) 15.00.30 1)
6. Yep Kramer (Ned) 39.76 6) 7.22.18 6) 2.02,76 6) 15.28.37 (13) 171.336
7. Frits Schalij (Ned) 40.47 (15) 7.24,55 (14) 2.01,58 2) 15.24.32 (10) 171,667
8. Igo Malkov (Sov) 41,27 (24) 7.18,60 2) 2.04.43 (13) 15.12.15 4) 172.213
9. Pcrtti Niitylü (Fin) 41.45 (26) 7.24.39 (13) 2 02.64 5) 15.19.58 7) 172.748
10 Hans van Helden (Fra) 40,30 8) 7.29.32 (22) 2.03,02 7) 15.33,22 (15) 172.889
1L Ge!r Karlstad (Noo) 41.88 (28) 7.17.62 1) 2.0S.88 (22) 15.11,47 3) 173.175
12. Mike Woods (Vsl) 41,98 (29) 7.22.48(3) 2.04.31 (11) 15.11.02 2) 173,205
13. Serge) Berezin (Sov) 41.14 (22) 7.22.91 (10) 2.04.43 (13) 15.28.84(14) 173.349
14 Mark Mitchell (Vst) 40.45 (14) 7.22.27 7) 2.05.36 (19) 15.41.14(16) 173.520
15.Ren6 Schöfisch (Odl) 42.56 (31) 7.23.35 (12) 2.07.37 (28) 15.13.92 5) 175.047
16. Henry Nilson (Noo) 42,25 (30) 7.23.02 (11) 2.07,90 (29) 15.16,81 6) 175.052
ZWEMMEN
Wielerkampioenschappen
Damea
200 motor vrljo olag: 1 Conny van
Bentum (DWK) 1.59.01, 2 Anne-
marie Verstappen (BZV) 1.59.84. 3
Jolande van der Meer (Raket)
2.01.24, 4 Desl Reijers (DDD)
2.03.36, 5 Reggie de Jong (AZ PC)
2.04.97, 6 lllse Oegema (Dedemv
'aart) 2.05.04.
Staveren (De Steur) 2.35.01 (Ned.
record). 2 Ria Willemse (De Zee
schuimers) 2.35.23. 3 Mildred
Muls (Dedemsvaart) 2.35.34 (Ned.
aspirantenrecord). 4 Petra Hllleni-
US1HPC) 2.37.42. 5 Saskla van der
Kolk (Ravijn) 2.38.64.
200 meter rugalag: 1 Jolanda de
Rover (DJK) 2.15.89. 2 Kltty Oude
Nije Weme (De Dinkel) 2.16.41. 3
Brigitte van der Lans (HPC)
2.17.01.
200 motor vlinderslag: 1 Conny
van Bentum (DWK) 2.12.73. 2 Ma
rijke de Groot (Zwemlust Den
Hommel) 2.16.19. 3 Christien Pie
terse (Polar Bears) 2.16.31, 4 Ju
dith Anema (Laga) 2.19.59.
400 meter wisselslag: 1 Mildred
Muls (Dedemsvaart AC) 4.57.31, 2
Jolanda do Rover (DJK) 5.01.74, 3
Saskla van der Kolk (Het Ravijn)
5.02.03, 4 Monique Roels (Zwem
lust Den Hommel) 5.03.11, 5
Daphne Demuth (VZC Veenendaal)
5.04.29.
50 meter vrije slag: 1 Annemarle
Verstappen (8ZV) 25.72, 2 Ellen
Voskes (WVZ) 26.16, 3 Conny van
Bentum (DWK) 26.18.
4x100 meter vrije slag: 1 DJK
4.23.80. 2 De Dolfijn 4.25.70. 3
HPC 4.26.70, 4 De Dinkel 4.31.01.
100 meter vrije slag: 1 Annemarie
Verstappen (BZV/Solar) 55.46. 2
Conny van Bentum (DWK) 55.59. 3
Ellen Voskes (WVZ) 56.39, 4 Desl
Reijers (ODD) 56.70, 5 Wilma van
Velsen (DZC) 57.16. 6 Sandra de
Jong (Hoogwerf) 57.85.
100 metor schoolslag: 1 Petra van
Staveren (De Steur) 1.11.01, Wil
lemse (Zeeschuimers) 1.12.77. 4
Annemarle van Schljndel (WVZ)
1.13.30, 5 Petra Hillenlus(HPC)
1.14.08 (1.13.99), 6 Sandra van
der Kolk (Ravijn) 1.14.27 (1.13.85).
100 meter rugslag: 1 Brigitte van
der Lans (HPC) 1.03.27 (nieuw as-
plrantenrocord), 2 Jolanda de Ro
ver (DJK) 1.03.28, 3 Kitty Oude
Nyeweme (Dinkel) 1.05.07, 4, Ml-
relle de Goed (Zeemacht) 1,06.56.
100 motor vlinderslag: 1 Conny
van Bentum (DWK) 1.00.62, 2 An
nemarle Verstappen (BZV/Solar)
1.01.45, 3 Judith Anema (Laga)
1.01.75, 4 Christin Pieterse (Polar
Bears) 1.02.83, 5 Ellen Voskes
(WVZ) 1.03.45, 6 Wilma van Vel
sen (DZC) 1.03.82.
400 meter vrije slag: 1 Jolanda
van der Meer (Raket) 4.12.94, 2 lll
se Cegema (DAC) 4 18.53, 3 Desl
Reijers (DDD) 4.22.16, 4 Charlotte
Floothuls (Dinkel) 4.24.85, 5 Ingrld
Baars (Dolfijn) 4.29.20.
200 metor wisselslag: 1 Saskla
van der Kolk (Ravijn) 2.19.72, 2
Mildred Muijs (DAC) 2.20.36, 3 Jo
landa de Rover (DJK) 2.22.35, 4.
Yvonne Engelbertink (ZPA)
2.24.13. 5. Marianne Muijs (DAC)
2.24.37, 6 Anneke de Jong (DZPC)
2.25.38.
4x100 meter vrije slag: 1 DAC
AZPC 3.59.47. 6 HPC 3.59.52.
Heren
200 meter vrij# stag: 1 Peter
Drost (AZPC) 1.50.31. 2 Edsard
Schllngemann (Zevenhulzen)
1.50.59, 3 Frank Drost (AZ PC)
1.50.60, 4 Patrick Dybiona (Laga)
1.51.36. 5 Hans Kroes (HPC)
1.52.59, 6 Arthur do Rouw (De
Dommelbaarzen) 1.55.58.
200 meter achoolslag: 1 Hans
Jansen (Steenwljk '34) 2.20.11
(Ned. ree.), 2 Frank Vijver (Het IJ)
2.21.38, 3 Bert Schelhaas (De
Mors) 2.27.06, 4 Jan Matthljs With
(De Dolfijn) 2.27.90.
200 meter rugslag: 1 Petro Stal
man (HPC) 2.02.38 (Ned. ree.), 2
Dlco Engel (HPC) 2 07.44, 3 Peter
do Rover (DJK) 2.09.19, 4 Edwin
van Houten (BZPC) 2 10.48.
200 meter vlinderstag: 1 Frank
Drost (AZPC) 2.01 42, 2 Gerard de
Kort (HPC) 2.01.91, 3 Leon Steen-
brink (HPC) 2.03.97, 4 Okke Tls-
slng (Zeemacht) 2 09.32.
400 meter wisselslag: 1 Gerard de
Kort (HPC) 4.31.26, 2 Leon Steen
brink (HPC) 4.34.67. 3 Guy de
Kort (HPC) 4.35.79, 4 Bennlo Men-
ink (ZPA) 4.40.57, 5 Tom Manoth
(HPC) 4.40.93.
50 meter vrije slag: 1 Hans Kroes
(HPOC) 23.16. 2 Erik Ran (Zian Vi
tesse) 23.47. 3 Patrick Dybiona
(Laga) 23 77.
4x100 metsr vrije stag: 1 HPC
3.53.53. 2 AZ PC 3.54.30. 3 Steen-
wijk '34 3.57.07. 4 AZC 4.04.16.
100 meter vrije slag: 1 Hans
Kroes (HPC) 50.65. 2 Peter Drost
(ASPC) 51.18. 2 Patrick Dybiona
(Laga) 51.25. 4 Eric Ran (Zian)
51.43. 5 Frank Drost (AZPC)
51.80, 6 Ardy Sandbergen (DWK)
53.18.
100 meter schoolslag: 1 Frank Vij
ver ('t Y) 1.04.01. 2 Jim Corbeau
(AZPC) 1.04.40. 3 Albert Boonstra
(NZC'21), 1.04.77, 4 Ron Dekker
(De IJsel) 1.05.00, 5 Hans Jansen
(Steenwi|k '34) 1.05.28.
100 meter rugstag: 1 Petro Stal
man (HPC) 57.91. 2 Edsard Schlln
gemann (Zevenhuizen) 58.07, 3
Hans Kroes (HPC) 58.12. 4 Dlco
Engel (HPC) 59.12, 5 Edwin van
Houten (BZPC) 59.73.
100 meter vlinderslag: 1 Frank
Drost (AZPC) 55.92. 2 Gerard de
Kort (HPC) 56.27. 3 Kees Ver
voorn (AZC) 56.87, 4 Leon Steen
brink (HPC) 57.20.
400 meter vrije elag: 1 Frank
Drost (AZPC) 3.56.40. 2 Peter
Drost (AZPC) 3.57.86, 3 Arthur de
Rouw (Dommelbaarzen) 3.58.93. 4
Edwin Kooyman (Zwemlust)
3.59.99.
200 meter wisselslag: 1 Edsard
Schlingemann (Zevenhulzen)
2.06.11. 2 Guy de Kort (HPC)
2.08.66, 3 Leon Steenbrink (HPC)
2.09.14, 4 Patrick Dybiona (Laga)
2.09.80. 5 Olco Engel (HPC)
2.11.06, 6 Bennie Menslnk (ZPA)
2.11 38.
4x100 meter vrije elag: 1 HPC I
3.28.15 nat. ree.. 2 AZPC 3 34 34.
3 HPC II 3.36.82. 4 Laga 3.37.31. 5
Zwemlust 3.39.16.
WATENPOLO
HZC Robben-Het Gooi 3-20. ZPB-
ZAR 22-5. PSV-DSZ 9-2. KZC-
Vuursche 8-8. Het Ravl|n-OZPC 2-
10. De Futen-Donk (zo) 3-8.
PAARDESPORT
EERSTE KOERS. 2000 meter: 1.
Willem Morgan (M.W. Eeken)
1.24.6, 2. Winka, 3. Wevlllon Nora.
Toto; winnend f. 5,40, plaats f.
3.50, f. 11,20, f. 2,80, koppel f.
113,00. trio f. 2204,80.
TWEEDE KOERS. 2000
(M.
1.22,4. 2. Vermont. 3. Wodan
ber. Niet gestart: Wild Rose Toto;
winnend I 11,20, plaats f. 3,00, f.
1,40, f. 2,30, koppel f. 13,30, trio f.
417,70.
DERDE KOERS. 2440 meter: 1.
Vesta H (T. Smeding) 1.23,2. 2.
Volo Rehoboth, 3. Wendy N. Toto:
winnend f. 5,00, plaats f. 2,10, f.
4,60, f. 7.30, koppel f. 126.10, trio
f. 6078.60.
VIERDE KOERS. 2440
Wicky Hazelaar (W.A.J. Veils)
1.20,6. 2. Way Jewel Laren. 3. Be-
rlc Brach. Niet gestart: Walter
Neyenrode. Toto: winnend f. 6.20,
plaats f. 1.70. f. 1.60. f. 1.80. kop
pel f. 11.90. trio f. 139.60, super-
-trio f. 119.90.
VIJFDE KOERS. 2000
Woerden (C.P.M. Roodenrljs)
1.23.4. 2. Wlggerl Kwik.
cent. Niet gestart: Walda W. Toto:
winnend f. 6,70. plaats I. 1,60, f.
1,80, koppel f. 43,60, trio f.
692.70.
ZESDE KOERS, 2000 meter: 1.
Vrogan Albo (M.W.M. Lange)
1.19,9, 2. Vite Bloemenlust, 3.
Whirlwind Laren. Toto: winnend f.
2,00, plaats f. 1,40, f. 3,50, f. 2,50,
koppel f. 8,00, trio f. 52,40.
1.20,4. 2. Tljs B, 3. Udet Ulandla.
Niet gostart Sammy Norton. Toto:
winnend f. 4,70. plaats f. 1.50, f.
1,50, koppel f. 6.00, trio I. 34.50.
ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1.
Sven Westlandla (C.F. Kamminga)
1.21.2, 2. Seredine Forest, 3.
Uniek Helene. Niet gestart: Petro
H. Toto: winnend f. 15.70. plaats f.
I.80, f. 1.70. t. 1,20, koppel I.
31.70. trio f. 231.20.
NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1.
Unie Loe (T. Smeding) 1.16,9. 2.
Tyvonne Promise. 3. Son|a Mor
gan. Toto: winnend f. 3,70. plaats
f. 1,60, f. 2,10, 21,20, k<
a totalis^
ELFDE KOERS. 2000 met.
Veloce Nora (F.l. Bosscha)
- Unique of Grace. 3.
Thelma. Niet gestart: Unit Ft
Toto: winnend f. 3,50. plaat:
2.40, f. 2.30, f. 6,10. koppel f. 9,
trio f. 193.80.
De totale omzet vai
I. 365.735.-.
Indoor Brabant wint
Internationaal knock-out spil. lit
Harvey Smith ult
Galaxy. 2 Michael Whltaker (Ct op. I
Vulcain-de Beaumont, 3 Ferdil cfn.
teca (Bel) 't Soulaiky. Paul 9 ,JLUl
denbosch (Bel) Rapide. 5 Aêlpun
Ebben (Ned) Black-and-Whltei Kik]
Puissance springconcours: 1 fuurl
do Domlnicl (Ita). Otello 0 Hn E
punten. 2 Gert-Jan Mooy
ZB Special, Irma Smulders (Mu,
Pluco, Rob Ehrens (Oke Jum( de l
Willy van der Ham (Ned). GottUp r.
Z.. 6 Erik van der Vleuten (Nf, c
Expo Promotion 8, 7 Michael fjKken
ping (Wdl), Cinzano, gedlskwjst Zf
Harvey Smith (Gbr), Technol. i
stopte na de tweede barragf5"1- J
Jules Ceulemans (Bel). Vulkcien C
10 Guldo Domlnicl (Ita). Faust j__
Grote prijs dressuur: 1 Gablu 1
Grillo (Ita). Grandison 1620 A de l
ten. 2 Annemarle Sanders (Npc <4
Amon en Uwe Schuiten (Wdl).- Lu
bovttz 1615. 4 Jo Hinnem
(Wdl). Genius 1573. 5 Monlca_^^^^
Rainer Kllmke (Wdl). Tango 1»
Jachtspringconcours, nstlor
1 Rob Eras. Isocratus 60,64 S
2 Emiel Hendrix, Spargo 60.^
Hans Boer. Trust me 62.80.
bert Voorn. Tolad 64.28. 5 Mf
Dulour. Top Secret 65.12. 6 T JL
van Opstal. Orpheus 65,55.
Internationaal Springconcow
David Broome (Gbr). Queent
Royal 0 strafpunten. 30,41 set
Markus Fuchs (Zwl). ArastcJEN
31.19. 3 Thomas Fruhmann (0
Last Tango 0. 38.34, 4 f'
Pyrah (Grb). Flre Fox 0.
Harvey Smith (Gbr). Techn
31,09. 6 Zonder Barrage: T
Fuches, Slygof 3, 7 Piet Rai(
kers (Ned). Margus G„ Anton'
bon (Ned). Black and Whltel
sign, Hendrik Snoek (Wdl), FaJ
Grots prijs van ds stad
Bosch: 1 Thomas Fuchs (Zwl
0 strafpunte
piet
jegac
d
te
frpc
£nac
Hugo Simon (Oos) The FreaL,JOI
48,66. 3 Eddy Macken (Ier) Sluel
Llon 4. 38.67. 4 Michael Rflget1
(Wdl) Sllbersee 4. 45.07, T®
net 4 strafpunten £11 V
j: David Broome (Gbr|nt_r
Ross, Albert Voorn (Ned) Nimr11"1
dor, Michael Whitaker (Gbr) han
ney Way. Ferdi Tyteca (Bel) I
i. Marcus Fuchs (Zwi)
Nick Skelton (Gbr) Ral. <7,
Whitaker (Gbr) Clonee T*
pie. Harvey Smith (Gbr) Otytl a
Video. Eric van der Vleuten f o
Expo Visar, Rob Ehrens (Ned^ in
car Drum. Luis Alvarez C«l j
(Spa) Feinschnltt Z. ,u'
Stand wereldbeker 1 SkeltSn ar
punten. 2 Broome 63. 3 Tht'
Fruhmann (Oos) 62. 4 RuptnfVaSS
5 Liz Edgar (Gbr) 51. 6 Slmot r
7 Horvo Godignon (Fra) 41. fll wa<
son Pessoa (Bra) 35. 9 John bo r»
taker 31. 10 Smith 29. 11^"
Melliger (Zwl). Michael Whit, 1
en Macken 28. 14 Voorn 2fc t
Ehrens 17, 1
Springconcoursen van ZHJVÏien
Afdaling B. voor NBVR: 1. f
Romeljn met Sacha In 39.8 e,
Afdeling B. (1.00 moter(
ZHJV: 1. Mevrouv
Jaliska in 33.4 aec., 2. J
Foxy In 39.2 s
ijk
Afdeling C. (1.10 meter) U
NBVR: 1. Sara Beaujean op1 in r
stral In 68 sec. L
Idem voor ZHJV: 1. Mlrandallotfc
Leouwcn op Rivesaltes In L.i j
sec.. 2. Mevrouw C. van Zo^e^ 1
One more Time In 52.2 sec. ijctpr
Afdeling D. (1.20 meter)
NBVR: 1. Caroline Lankestfl! IOri
Hurrielle In 90.8 sec. r
Idem voor ZHJV: 1. Caroline Fr
3argmann op Vat 3
i'itS:d* M°ferw
atssw u