Igor geen Malkov wil favorietenrol Hippische sportbond knipoogt naar Spelen Frits Schalij opent titelstrijd Robert Vunderink op Oostduitse toer voetballerlei Jan Arnouts uitgeschakeld 18, "SPORT Ceidóc Sou/unit ZATERDAG 25 FEBRUARI 1984 PAGINA 9 BETAALD VOETBAL Eredivisie Willem ll-Excelsior PEC Zwolle-Roda JC Fortuna S-Go Ahead Eagles Morgen Eredivisie FC Den Bosch-DS '79 FC Utrecht-Sparta Volendam-PSV Helmond Sport-AZ '67 Feyenoord-Ajax Haarlem-FC Groningen Eerste divisie FC Twente-Telstar RBC-MW Vitesse-SC Heracles SC Heerenveen-FC VVV Eindhoven-SC Cambuur SVV-De Graafschap NEC-NAC echtbank krachtigt [koord Willem II LBURG De rechtbank in eda heeft gisteren het ak- ord bekrachtigd dat eerder isen de Tilburgse voetbal- ib Willem II en de concur- nte (kleine) schuldeisers was reikt. De overeenkomst was irige week aangenomen door rechter-commissaris. De be- achtiging van het akkoord tekent, volgens voorzitter Groels van Willem II, dat surseance van betaling iarin de club al geruime tijd rkeert op vrijdag 2 maart af- >pt. „Het geld, 1.120.000 gul- n, is bij bewindvoerder mr. anken gedeponeerd. In de >p van volgende week kan irdoor worden begonnen t de afbetaling van de lulden", aldus Groels. eve Podborski igert trofee et reclametekst 1SSLAND Skiër Steve dborski heeft na afloop van door hem gewonnen Cana- ;e kampioenschap afdaling 'eigerd de trofee in ont- ïgst te nemen. Op de beker nd de naam van een tabaks- I, die voor de ski-kampi- ïschappen van Canada als msor optrad. „Ik wil niets t de tabakshandel te maken )ben", was het commentaar Podborski. De organisato- accepteerden de weigering de afdaler. „Hij heeft als ware prof gehandeld door aan de wedstrijd deel te ïen", was hun standpunt. portwereld Oksen Henk van der Tak 'en Haag) heeft gisteravond ^pHamburg een partij over zes IjjP'hden in het middelgewicht Jen de Westduitser Andreas J, sf.ox op punten verloren. jjsvragen De winnende .tallen in de midlotto 7a zijn: =9-21-27-29-34. Reservegetal: Extra prijzen op nummers en 4393. Cijferspel: 499071. %j|eg: 1,9 miljoen. Prijzen- f 902.000.00. whockey In de tweede fi- Jueronde van de nationale ^^npetitie won Nijmegen voor ;n publiek met 4-2 (2-1, 1-1, van Tilburg. tiek De Westduitser fq Thranhardt heeft in Berlijn het indoor-we- Jrecord hoogspringen op enhoogte gebracht met een ing van 2,37 meter, één ;imeter meer dan de tot toe beste prestatie van de Igor Paklin. Verstappen breekt met vereniging ZUTPHEN Als een sfeer van wrevel en achterklap be vorderend werkt op het geestelijk incasseringsvermogen, zoals zwemcoach Ruud Beele vermoedt, wordt Annemarie Verstappen in het olympisch seizoen op haar wenken be diend. De sfeer tussen haar trainer Honk Veltman aan de ene kant en haar vereniging BZV is zo bedorven, dat de we reldkampioene met zes trainingspartners en Veltman de be nen heeft genomen en zich heeft aangemeld als lid van De Dommelbaarzen in Vught. Daarmee is een lang sluimerend conflict geëindigd in een knetterende ruzie. Verstappen was er zo ondersteboven van dat zij midden in de examentijd een week vrij nam en samen met vriendin Jolande van der Meer bij „ome" Dries Peute in Delft voorbereidingen trof voor de nationale winterkampioenschappen, die dit week einde in Zutphen worden gehouden. Van der Meer bleef Verstappen, die overigens officieel nog wel voor BZV start te, op de 800 meter vrije slag overigens ruim acht seconden voor. Bij de heren werd Arthur de Rouw (Dommelbaarzen) kampioen op de 1500 meter vrije slag. Bobsleerijder uit coma TURIJN Na achttien dagen is de Westduitse bobsleerijder Michael Sperr bij bewustzijn gekomen. De artsen van het ziekenhuis, waar Sperr is op genomen, omschrijven zijn toestand als „bevredigend". De 21-jarige Sperr is van de inten sive care naar de chirurgische afdeling verplaatst. Sperr was op 5 februari in de tweede manche voor het Europese jeugdkampioenschap twee mansbob op de baan van Cer- vinia uit de slee geworpen. Hij liep daarbij een schedelbasis- breuk en enige beenbreuken op. Vitas Gerulaitis naar Rotterdam ROTTERDAM Vitas Ge- rulaitis zal deelnemen aan het internationale indoor- tennistoernooi, dat van 12 tot en met 18 maart in Rot terdam wordt gehouden. De organisatoren reikten de Amerikaan de tweede wild card uit. De eerste ging naar de Nederlander Mi- chiel Schapers. Andere deelnemers aan het toernooi in sportpaleis Ahoy' zijn on der meer Ivan Lendl (Tsj), Jimmy Connors (Vst), Gene Mayer (Vst) en Brian Gott fried (Vst). Vitas Gerulaitis. T oerismebureau steunt NOC DEN HAAG Het Nationaal Bu reau voor Toerisme staat achter de gedachte de Olympische Spe len van 1992 in Nederland te doen plaatsvinden. Het NBT zal zijn standpunt kenbaar maken in een brief aan het kabinet en het Ne derlands Olympisch Comité. Het bureau is van mening dat de Spe len een belangrijke bijdrage kun nen leveren aan de faam van Ne derland in de wereld. Het evene ment zal een impuls betekenen voor het toeristische bedrijfsleven en voor de werkgelegenheid. Het toerismebureau wordt in zijn me ning gesterkt door een telefoni sche steekproef. Nederlaag Martinus INNSBRUCK De eindronde van het volleybaltoernooi om de Europa Cup voor beker winnaars is voor Brother/Mar- tinus teleurstellend begonnen. De Amstelveense heren, nog steeds ongeslagen koploper in de Nederlandse eredivisie, verloren in Innsbruck met 3-1 van het Franse Asnières Sports. De Setstanden waren: 8-15, 15-8, 15-13, 15-13. Het fa voriet geachte Turijn (Ita) be gon de finalepoule met een overwinning van 3-1 (14-16, 15-7, 15-8, 15-2) op het Spaanse Son Amar. GOTHENBURG Het Russische herenschaatsen is weer volwassen. Met uitzondering van Marts- joek, die vanwege zijn westerse sympathieën van het internationale toneel moest verdwijnen, hadden de vertegenwoordigers uit de Sovjet-Unie jarenlang geen schijn van kans bij de grote internationale toernooien. Sinds de komst van de trainers Barichev, Stenin (oud-Euro pees kampioen) en Kontsja- renko tonen de Russen weer progressie en met Igor Malkov hebben ze zelfs een favoriet voor de wereldtitel. De 19-jari- ge student uit Sverdlovsk deed tijdens de Olympische Winter spelen van zich spreken met goud en zilver op respectieve lijk de 10.000 en 5000 meter. Van hem wordt verwacht dat hij vandaag en morgen in Go thenburg zal schitteren om de Sovjet-Unie weer terug aan de absolute top te brengen. Igor Malkov, die acht jaar ge leden zijn kunstschaatsen in ruilde voor snelle Noren, zegt: „Ik heb in Sarajevo misschien verrast. Ik was gekomen om Olympische ervaring op te doen. Volgens de planning van trainer Barichev moest ik in Calgary, waar in 1988 de Win terspelen" worden gehouden, mijn top halen. Het ging in Sa rajevo allemaal erg goed. Het ziet er naar uit dat ik al veel GOTHENBURG Frits Schalij opent vanmiddag om 13.00 uur in het Zweedse Go thenburg de strijd om het we reldkampioenschap schaatsen voor allrounders met een rit op de 500 meter tegen Sergej Berezin uit de Sovjet-Unie. Hilbert van der Duim rijdt in de tweede rit tegen de Noor Björn Nyland. Op de 5000 me- eerder met de beste rijders van de wereld mee kan". Malkov, die vorig jaar bij de wereldkampioenschappen voor junioren in hetzelfde Sa rajevo vijfde werd achter zijn nadien onbekend gebleven landgenoten Boborov en Vi- dov, is erg verbaasd over zijn komeetachtige carrière. „Ik ben beslist geen favoriet. Ik ben gewoon één van de velen. Voor alle rijders, die in Saraje vo zijn geweest, is de concur rentie erg groot. Ook voor hen die daar minder hebben ge presteerd. Het wordt een open strijd. Ik verwacht een explo sie van Tomas Gustafson, die in eigen huis Wereldkampioen wil worden. Maar ik verwacht ook dat Hilbert van der Duim en Rolf Falk Larsen, na de te leurstellende prestaties in Sa rajevo, er nu wel weer bij zul len zijn", aldus Igor Malkov, die de favorietenrol van de Russen graag op de schouders van Dimitri Botsjkarev wil leggen. „Hij heeft hier meer kans dan ik. Zijn 500 meter en 5000 meter zijn beter dan die van mij. De olympische me dailles zijn mooi meegenomen, maar zeker geen maatstaf voor dit wereldkampioenschap". Over zijn succes zegt de Rus: „Er wordt bij ons keihard ge traind. Dagelijks ben ik met schaatsen bezig. Soms wel ze ven uur per dag, daar krijg ik alle gelegenheid voor. Studie en topsport zijn bij ons goed te combineren. Maar zodra de successen uitblijven, moet je weer naar de universiteit. Mis ter vormt de Europese kam pioen het eerste paar met Oleg Bozjev. Tweevoudige olympisch kam pioen Gaetan Boucher zal in Gothenburg niet aan de start komen. De Canadees, die vol gende week wel in Trondheim van de partij is als de wereldti tel sprint op het spel staat, heeft last van een griepje. Hij wordt vervangen door Jean Pichette. De Roemenen heb ben Tibor Kopacz om discipli naire redenen teruggetrokken. De Brit Brian Carbis kwam niet opdagen. De loting had het volgende re sultaat: 500 meter: Frits Schalij (Ned)-Sergej Berezin (Sov); Hilbert van der Duim (Ned)-Björn Nyland (Noo); Igor Mal kov (Sov)-Hans van Helden (Fra); Dimitri Botsjkarjov (Sov)-Yep Kra mer (Ned); Andreas Ehrig (Odl)-Rolf Falk Larssen (Noo); Tomas Gustalson (Zwe)-Oleg Bozjev (Sov); Masahito Shinohara (Jap)-Claes Bengtsson (Zwe); Jean Pichette (Can)-Geir Karlstad (Noo); Mark Mitchell (Vst)- Werner Jager (Oos); René Schöfiscb (Odl)-Jacques Thibault (Can); Mi chael Hadschieff (Oos)-Jan Junell (Zwe); Wolfgang Schart (Wdl)-Perttf Niitylae (Fin); Christian Eminger (Oos)-Toshiaki Imamura (Jap); Mare Vernier (Fra)-Andreos Lemcke (Wdl); Mike Woods (Vst)-Colin Coa- tes (Aus); Frank NauschUtz (Odl)- Maurizio Marchetto (Ita); Nilsen (Noo)-Pjotr Kryslak (Pol); Robert Vunderink (Ned). 5000 meter: Bozjev-Van der Duim. Botsjkanov-Kramer; Nyland-Gus- tafson; Schalij-Malkov; Van Helden- Ehrig; Falk Larssen-Berezin; Shino- hara-Schöfisch; Hadschieff-Scharf: Mitchell-Karlstad; Bengtsson-Pichei- te: Junell-Niitylae; Jager-ThibaulU Nilsen-Nauschütz; Vunderink-Krysi- ak; Vernier-Woods; Imamura-Mar- chetto; Eminger-Coates; Lemcke al- Igor Malkov bewees het Russische herenschaatsen in Sarajevo een goede dienst. schien komt het daardoor dat er veel talenten doorbreken in de Sovjet-Unie, maar ook weer snel verdwijnen. Het succes moet een opgaande lijn verto nen, anders moet je terug naar school en met topsport stop pen". WIL VAN DER PLAS GOTHENBURG Robert Vunderink is aan het denken gezet door zijn tegenvallende prestaties tijdens de veertiende Olympi sche winterspelen. De stayer uit Zwolle deelde in Sarajevo in de malaise van de gehele Nederlandse schaatsploeg. Aan de vooravond van het toernooi om het wereldkampioen schap in Gothenburg heeft Vunderink twijfels over de trai- ningsopbouw onder leiding van Henk Boer. Vunderink wil tij dens de wedstrijden om de Gouden Schaats in Inzeil experimen teren. Hij heeft in Sarajevo gesproken met de Oostduitser An dreas Ehrig, die hem meedeelde dat zowel de dames- als heren- ploeg van de DDR amper aan krachttraining heeft gedaan. De voorbereiding op het schaatsseizoen gebeurde voornamelijk op rolschaatsen. Vunderink wil de methode testen. „Ik heb nu zulke dikke bo venbenen door de krachttraining, dat ik op de korte afstanden nauwelijks vooruit kom. Wellicht dat de Oostduitse manier voor mij de beste is. Ik moet in elk geval iets ondernemen", zei de onzekere schaatser in Gothenburg. Tijdens de wedstrijden om de Gouden Schaats in Inzeil zal Vun derink zijn proefnemingen starten. Naar Oostduits voorbeeld slijpt hij zijn ijzers op een alternatieve wijze, waarbij de ge wichtsverdeling anders wordt. Vunderink, die vanmiddag op de 500 meter in de achttiende en laatste rit alleen over de baan zal moeten gaan: „Door een afwijkende ronding van de ijzers komt het evenwicht anders te liggen. Daarom kunnen Enke en Scho ne zo ver naar voren hangen en een scherpere afzet maken. Ik wil alles proberen om tot betere resultaten te komen". DEN BOSCH De Ne derlandse Hippische Sportbond (NHS) en de Stichting Het Nederlandse Olympiade-paard (NOP) hebben gisteren in Den Bosch de plannen ont vouwd, die er toe moeten leiden dat een forse Ne derlandse ruiter-equipe, waaronder een spring- ploeg, wordt uitgezonden naar de Olympische Spe len van Los Angeles. Het NOP maakte tijdens In- door Brabant bekend vier hoofdsponsors te hebben ge vonden, die gezamenlijk één miljoen gulden op tafel hebben gelegd voor de periode tot en met 1987. De stichting is nog op zoek naar twee andere gro te geldschieters, als ook sub sponsors, die jaarlijks een bij drage van 5000 gulden willen leveren. Ook werd gisteren een begin gemaakt met het werven van supporters, die 100 gulden per jaar betalen om mee te helpen de doelstellin gen van het NOP te verwezen lijken. De stichting werd eind vorig jaar geboren uit moedeloos heid door het voor vele tonnen over de grens verdwijnen van klassepaarden als Koh-I-Noor, Livius en Feinschnitt Z. Het doel is Nederlandse topruiters de beschikking te geven over paarden met voldoende in houd voor deelneming aan een olympisch toernooi. Hoezeer de NHS nog gelooft in de kan sen om een springploeg naar Los Angeles af te vaardigen, bewijst de aanstelling van de Brit Ted Edgar als trainer van de nationale selectie. Voorlo pig is met Edgar een contract afgesloten tot de komende Olympische Spelen. De voorlopige nationale ploeg bestaat uit Rob Ehrens (met het paard Oscar Drum), Anton Ebben (Jumbo Design), Jan van Tuyl (Saluut), Irma Smul ders (Pluco), Piet Raymakers (Salvador G 2) en Eric van der Vleuten (Expo Visar). Bondscoach Ben Arts toonde zich optimistisch bij het horen van de snelle resultaten van het NOP. Zelf denkt hij in eer ste instantie aan het werken op de lange termijn en wil lie ver vooruitzien naar 1988, als de Olympische Spelen in Seoel worden gehouden. „We moe ten nu opnieuw beginnen en wel met de jonge ruiters. Het is een strop, dat Johan Heins, Henk Nooren en Albert Voorn als beroepsruiters zijn wegge vallen. Er loopt in Nederland zeker talent rond, maar dat moeten we wel op goede paar den zetten", aldus Arts die Los Angeles, waarnaar de hippi sche sportbond nadrukkelijk knipoogt, overigens nog niet uit het hoofd wil zetten. ierst betalen, dan 'erder beheren Ir bestaat een grote kans, dat jërby County zonder te spe- •n wordt uitgeschakeld-voor et toernooi om de Engelse M Cup. Hoewel de met gi gantische financiële proble- nen worstelende „Earns" de J wart fin ales hebben bereikt, yreigt de Engelse voetbal- j zen^H^ ften ujt strjj(j te ne_ IsseDhen. Tenzij het door Derby oeh de vijfde ronde uitgescha- id eijelde Norwich City zijn deel evoetan de recette voor dit week- wangihde heeft ontvangen. Bo- heeft Telford, een rachtërder door Derby uitgescha- sheidelde club, ook nog niets ge- rheiden van de recette-deling, htsg&p 12 maart wordt voor het rien (poggerech tsh of bovendien ile ëfsllst over het voortbestaan zaarrfi" Derby County. Wanneer stencP. voormalige Engelse kam poen nog in de bekerstrijd zitten, komt de tegen - ider automatisch in de finale. Dat zou uniek in de historie van het uurlifave Wat sort wik. w ■tbeoP duplo I de Engelse bekerwedstrijd Issen Derby County en Nor- ïch City stond vorige week In beide zijden een Dave Iarson. Bij de eerste stond 37-jarige 65-voudig Engels 'rnational, bij de bezoe- trs speelde zijn 22-jarige \amgenoot die regelmatig eltrej in fat „Mè 3 P door bondscoach Bobby Rob- son wordt geobserveerd en mogelijk binnen afzienbare tijd zijn debuut zal maken in het Engelse elftal. Record aantal waarsch u wingen In het Engelse voetbal zijn tot dusver in het lopende sei zoen al 2800 officiële waar schuwingen uitgedeeld. Dit verontrustende record was aanleiding voor een bijeen komst van trainers, mana gers, scheidsrechters en offi cials. Manager Keith Bur- kinshaw van Tottenham Hot spur ziet de verschillende be nadering van spelers en coa ches enerzijds en scheids rechters anderzijds als de be langrijkste oorzaak. Welis waar sturen de scheidsrechters zoals vorig jaar het geval was, geen spe lers meer van het veld die zogenaamde professionele overtredingen maken, maar geven hen nu wel waarschu wingen. Dit heeft vooral ge leid tot het trieste record aan reprimandes. Engeland was overgestapt van „rood" naar „geel" na een klacht van de FIFA, de wereldvoetbalbond, die vond dat men zich aan de regels moet houden. Daarin staat niets over professionele overtredingen. Het compro mis, dat de Engelse voetbal bond met de waarschuwin gen had gevonden, heeft er wel toe geleid dat er dit sei zoen tot dusver meer spelers dan ooit zijn geschorst. Dit bevalt de managers niet, om dat zij hun team dan telkens moeten wijzigen. Op de bon Tommy Docherty, ex-mana ger van onder meer Chelsea en Manchester United, be keek onlangs, na enige tijd werkzaam te zijn geweest in Australië, weer eens een En gelse competitiewedstrijd. Hij schrok van het gekelderde niveau. Zelfs zodanig, dat hij zei: „Ik kon mijn ogen niet geloven. Ik ben er van over tuigd, dat sommige spelers wat hun gewicht betreft in deze wedstrijd moeten zijn aangekomen. Als ik politie agent was geweest, zou ik hen op de bon hebben geslin gerd wegens ongeoorloofd parkeren Vlak voor topper op vakantie Bij het Westduitse Kickers Offenbach heeft men van op perste verbazing kennis ge nomen van het feit, dat trai ner Lothar Buchmann een week voor het cruciale de gradatieduel in de Bundesliga bij Eintracht Frankfurt be sloot een week op vakantie te gaan naar Israël. Toen de eerste emoties waren weg geëbd, ging men bij de Kic kers weer over tot de orde van de dag, omdat onrust de voorbereiding op de wed strijd onder leiding van de tweede trainer zou kunnen schaden. Wel besloot het be stuur van de laaggeplaatste club Buchmann geen salaris uit te betalen voor de tijd dat hij op vakantie is geweest. Niet meer gratis Het was tot voor kort ge woonte bij Borussia Mön- chengladbach dat de spelers na de training met vrouw, vriendin of verloofde telefo neerden. Dat alles op kosten van de club, hetgeen de Westduitse PTT maandelijks toch ruim duizend Mark op leverde. Manager Helmut Grashoff wilde van deze on kostenpost af en bepaalde, dat per gesprek één Mark moest worden betaald. Sinds die maatregel van kracht werd, is de telefoon nog niet beroerd. Er wordt zelfs over wogen het toestel weg te la ten halen. Pechvogel aller tijden Sinds Gianchrlo Antognoni Giancarlo Antognoni: steeds tegenvallers. Fiorentinatwee weken ge leden tegen Sampdoria een dubbele beenbruek opliep, gaat hij in Italië door het le ven als de grootste pechvogel aller tijden. Drie jaar geleden moest hij op bijna dezelfde plaats in Genua via mond- op-mond-beademing worden gered na een botsing met doelman Martina van Samp doria. Wel was een uiterst riskante operatie aan het hoofd wegens een dubbele schedelbreuk noodzakelijk. Als international kwam An tognoni op het wereldkampi oenschap van 1974 in West- Duitsland nauwelijks aan bod wegens droevige familie-om standigheden. In Argentinië tijdens het WK 1978 was hij uit vorm en tijdens het laat ste WK in Spanje wees hij Italië weliswaar mede de weg naar de finale, maar ontbrak uitgerekend in de glorieus verlopen eindstrijd wegens een blessure. ODENSE Jan Arnouts heeft de voorhoede-gevechten in de Europese titelstrijd 47/1 niet overleefd. De Brabantse biljarter verloor gisteren in het Deense Odense het voor ronde-duel tegen de Italiaan Zanetti en speelde daarna ge lijk tegen de Belg Wesenbeek. Daardoor eindigde Arnouts op de derde plaats in poule B en werd hij veroordeeld tot het spelen om de zevende en acht ste plaats. Arnouts gold in Odense als één van de kanshebbers op de overwinning. Hij was met het hoogste moyenne (42.19) het toernooi binnengestapt en daardoor na titelverdediger Thomas Wildförster als twee de geplaatst. Die hoge ver wachtingen kon de Nederlan der gisteren niet invullen. Zelf weet hij zijn falen voorname lijk aan zijn onervarenheid met .het in Denemarken ge hanteerde set-systeem. Iltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll sportuitslagen BADMINTON Kwalificatietoernooi Oostende Zweden-Wales 4-1, West Duitsland- IJsland 4-1, Engeland-Oostenrijk 5-0, Wales-Nederland 4-1. Wal-Ned, individueel: Rees-Rob Rid der 15-12, 18-15; Burns-Pierre Pelup- pessy 15-17, 10-15; Murtagh-Guus van der Vlugt 15-13, 11-15, 18-15; Rees/Williams-Uun Santosa/Rob Rid der 11-15, 15-10, 15-3; Burns/Lim- -Pierre Peluppessy/Bas von Barnau Sijthoff 18-15, 15-9. BILJARTEN EK kader 47/1 Groep A: Wildförster (Wdl)-Mastny (Oos) 4-0, 125-93 (11) en 125-7 (1); Wildförster-Wijnen (Den) 4-0, 125-69 (2) en 125-69 (4). Groep B: Arnouts (Ned)-Zanetti (Ita) 0-4, 87-125 (6) en 37-125 (2); Wesen beek (Bel)-Arnouts 2-2, 125-102 (3) en 85-125 (3). Groep C: Edelin (Fra)-Kovac (Tsj) 1-3, 24-125 (5) en 125-125 (11); Grethen (Lux)-Hose (Wdl) 0-4, 63-125 (6) en 95-125 (5). DAMMEN Westeuropees zonetoernooi 6e ronde: A. Schwarzmann (Isr)-Nlmbl (Fra) 0-2, Aflatati (Ita)-Zorn (Ita) 1-1, üuinard (Fra)-Berte (Ita) 1-1, Stokkel (Ned)-Dubol3 (Fra) 1-1, G. Schwar zmann (Isr)-Verpoest (Bel) 0-2, Jan sen (Ned)-Palmer (Ned) 1-1, Gregoire (Bel)-Scholma (Ned) 0-2. Stand aan de kop: 1. Jansen 10 pun ten; 2. Palmer, Scholma 9; 4. Dubois, A. Schwarzmann 8. PAARDESPORT Indoor Brabant Nationaal springconcours, tabel A: 1. Emiel Hendrix, Spargo 0 strafpun- ten-52.75 seconden; 2. Henk Diks. Nieta 0-72,24; 3. Albert Voorn. Tolad 4-55,21; 4 Eric van der Vleuten, Expo Holland 4-56.04; 5. Gert Jan Mooy, Syntax ZB 4-56,84; 6. Johan Laseur, Sandor J 4-63,98. Dames, 800 meter vrije slag: 1. Jolan de van der Meer (Raket) 8.41,82; 2. Annemarie Verstappen (BZV) 8.50.36; 3. lll$e Oegema (Dedemsvaart) 8.56.29. Heren, 1500 meter vrije slag: 1. Ar thur de Rouw (De Dommelbaarzen) 15.40,17; 2. Edwin KooIJman (Zwem- lust) 15.49.01; 3. Guy de Kort (HPC). Dames. 4x200 meter vrije slag: 1. De demsvaart AC 8.27,54; 2. AZPC 8.36,00; 3. HPC 8.37,37. Heren. 4x200 meter vrije slag: 1. HPC 1 7.31,63; 2. AZPC 7.46,28; 3. HPC 2 7.52,00. Emiel Hopman en Jos Pronk naar Inzeil GOTHENBURG Emiel Hopman gaat definitief naar Inzeil om deel te nemen aan de wedstrijden om de Gouden Schaats. De marathonrijder heeft na een optreden tijdens het Nederlands allround-kam pioenschap van coach Henk Boer de toezegging gekregen, dat hij een test voor de kern ploeg zou mogen ondergaan. Een bus vol supporters uit zijn woonplaats 't Zand zal Hop man naar Inzeil begeleiden. Jos Pronk reist in de loop van volgende week eveneens naar de Zuidduitse plaats. Pronk doet in het weekeinde van 3 en 4 maart een aanval op het werelduurrecord. Dat is nog in handen van Jan Kooiman, die op 8 maart 1983 op dezelfde piste tot 38 kilometer, 558 me ter en 45 centimeter kwam. Veendam- FC Den Haag afgelast VEENDAM De voor van avond om zes uur vastgestelde voetbalwedstrijd SC Veen- dam-FC Den Haag gaat niet door. Het terrein van de Gro ningse thuisclub verkeert door de nachtvorst van de afgelo pen dagen in een dusdanige toestand, dat voetballen onmo gelijk is. Verschoven De twee wedstrijden uit het betaalde voetbal, die woens dagavond werden afgelast, zullen op woensdag 21 maart worden gespeeld. Het zijn de duels DS '79-Haarlem (eredivi sie) en Telstar-NEC (eerste di visie). De wedstrijd SVV-FC Twente, die op 4 maart zou worden gespeeld, is verscho ven naar 14 maart om de con currentie in het Rijnmond-ge bied te ontlopen. Óp 4 maart staan in die regio namelijk ook Feyenoord-NEC, Sparta-FC Groningen, Excelsior-Roda JC en DS '79-AZ '67 op het pro gramma.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9