"We horen gewoon in de hoofdklasse' Henk van Goozen blijft hopen op een topclub itl SPORT LEIDEN Ceid6c(2ommit I R.K.S.V. „TEYLINGEN" FIDES PACTA-AANVOERDER ROBIN SOMMELING: Onder redactie van Gert-Jan Onvlee en Maarten Nooter j 6. Hoogervorst G. Hooymans L Zandbergen G. Doffertioff P. Otto C. van Grieken M. Zandbergen K. Noordermeer P. v. Elk A. Hoogeveen B. Duchüteau Scheidsrechter H. Faas S. van Velzen P. Kortekaas i. Slootbeek C. van Leeuwen P. Kaptein G. v. d. Berg C. Paardekooper W. de Bruin i. Baak ZATERDAG 25 FEBRUARI 1984 PAGINA 8 %ÉÉP^ Henk van Goozen: „Er slagen er maar heel weinig bij een top club als Feijenoord, maar toch, je hoopt altijd tot dat kleine percentage dat doorbreekt te behoren". Wankelen voetbalinkomsten (15.000 gulden bruto per jaar Dat eerste jaar werd direct Plus premies; 300 bruto per een succes jaar. Excelsior digde als derde in de competi- gewonnen wedstrijd en 150 voor een gelijkspel) wat aan tie en dwong mede dankzij te vullen, werkt Henk van drie treffers van Henk van Goozen tegenwoordig als een Goozen via de nacompetitie soort manusje van alles bij promotie naar de ere-divisie een schilderbedrijf in Rotter- af. Desondanks wankelde de dam. Maar voetballen blijft positie van de Hoogmadenaar. nummer één. „Ik hoop nog al- Rob Jacobs, die Hans Dorjee tijd op een echte profclub", op Woudenstein zou opvolgen, solliciteert Van Goozen, wiens zag niet zoveel in de rossige contract dit jaar afloopt direct, buitenspeler. Toch kreeg Van Clubs die geinteresseerd zijn Goozen een nieuw contract in een technische, niet al te voorgeschoteld. „Mijn optre- snelle voetballer, die niet te den in de nacompetitie had beroerd is om te „buffelen" hem kennelijk op andere ge dachten gebracht". En en er per seizoen gemiddeld acht doelpunten inschopt, landde Henk van Goozen via kunnen zich melden bij het een omweg alsnog in De secretariaat van Excelsior. Kuip. Want alsof de duvel er Blijven reacties uit dan is er mee speelde, was Feijenoord no8 geen man overboord, Excelsior's eerste tegenstan- meent Van Goozen. „Ik ben der op ere-divisie niveau. „Ik Pas 23 en heb nog lang te ,k stond die wedstrijd reserve, maar toen we halverwege al gaan. Bovendien denk ik dat Jacobs blijft Excelsior me tegen een 3-0 achterstand nog wel een poosje wil hou- jnd d aankeken, mocht ik invallen, den en ik heb daar ook best Ik zal het nooit vergeten. Ik trek in was natuurlijk erg gebrand MAARTEN NOOTER om me daar te laten zien en speelde dan ook goed. We verloren uiteindelijk wel maar met 3-2 en ik had beide treffers voorbereid". Dat was ook Jacobs niet ontgaan en Dweilpauze Sarajevo (mag ook Serajewo) '84 is achter de rug en met dit Olympische drama ver wachtten wij van Hutspo(r)t dat we de diverse nog door de tv te volgen wereld kampioenschappen schaat sen even daar gelaten ook het grootste gedeelte van die stomvervelende dweilpauzes wel hadden gehad. Maar neen hoor. Ook in de Leiderdorpse Munnikhal wordt druk en stelselmatig gedweild. Ijs of geen ijs, weer of geen weer: de vloer van die Munnikse hal dient zelfs tijdens korf balduels te worden ge dweild. Condensvorming dus. En: voor ons die de ijsma chines nog helder voor de geest hebben, een merk waardig gezicht. Noppen UVS bleef in de topper te gen GSV het best op de been. Kwestie van goed schoeisel, zo meldde de Leids/Haagse oefenmeester van de blauw- witten, Melbi Raboen, na af loop. UVS had immers wel met noppen onder de voeten gespeeld, GSV niet. En vooral daardoor had UVS die partij met 1-0 gewonnen. Een aardige redenering na tuurlijk, alleen blijft het maar de vraag of je na ne gentig minuten glibberen één doelpunt verschil in een aantal al dan niet aanwezige noppen kan vertalen. Daar bij bewijst bijgaande foto van Hans van Leeuwen dat ook deze UVSer evenals zijn directe tegenstander regelmatig wat wankel ter been was. En, om compleet te zijn: la ten we dan ook direct maar het schoeisel van scheids rechter Huydink ter discus sie stellen. De op de achtergrond aan wezige man in het zwart lijkt nu ook niet direct ste vig in de schoenen te staan... Dio Dio Deegenaars gaat weer gewichtheffen. Er heeft een verhelderend gesprek plaatsgevonden tus sen de zo talentvolle Leidse gewichtheffer en het be stuur van de Nederlandse Krachtsport Bond en het re sultaat is dat Neerlands bes te tiller aller tijden onmid dellijk de halters uit de wil gen heeft gehaald om alsnog op jacht te gaan naar de li mieten voor Los Angeles '84. Een Olympische doelstelling die Dio wel haalbaar lijkt. In de achter hem liggende, gewichthefloze periode van zo'n acht maanden, heeft hij immers wel degelijk met zijn halters gewerkt. Ver achter op zijn schema's kan hij dus niet liggen. Ook de redactie van deze rubriek heeft er wel ver trouwen in dat Deegenaars zich nog een plek zal ver werven in de Nederlandse Olympische ploeg. En neemt dan ook met vreugde afscheid van de foto die ive bij deze voor de laatste maal in onze kolom men opnemen. De bijbehorende tekstAf scheid van een boomstam. Zestig RKVV Teijlingen bestaat zestig jaar en de Sassen- heimse voetbalvereniging heeft om dat feit te geden ken een jubileumuitgave het levenslicht doen zien. Een actie die door ons van Hut- spo(r)t zeer wordt gewaar deerd. Jubileumnummers hebben wij zullen dat nooit ontkennen nu een- q No. 11 7 November 1946. /M CLUBBLAD VAN ONZE REDACTIE: P. OTTO. W. Warnaarlaan 1 - TELEF. 7488. A.s. Zondag 10 November de big-match TEYLINGEN I - LISSE I op het Sporthoff te Sassenheim. Aanvang 2.30 De opstelling der elftallen is als volgt i TEYLINGEN Reserve: Th. Kapteijn en P. Wowijs LISSE Reserve: W. Versteeg en H. 't Hort Big-match... Afscheid... LEIDEN Het is theore tisch mogelijk, dat er mor gen een vroegtijdig einde komt aan het verblijf van Fides Pacta in de hoofd klasse. De fusieclub zal immers degraderen, wan neer zij van Blauw Wit verliest en Pams wint van LDO. Niettemin heeft Ro bin Sommeling, aanvoer der van de Leidse ploeg, alle vertrouwen in een betere afloop van de zaal competitie. „Ik zie Pams in haar wedstrijden tegen LDO en PKC geen punten meer halen", voorspelt hij hoopvol. „Wij moeten er zelf tegen Blauw Wit en Ons Eibernest drie kun nen pakken, wat net vol doende zou zijn om ons te handhaven". Voor Robin Sommeling komt de huidige klassering van Fi des Pacta niet helemaal onver wacht. „Wij hebben bij de start van dit seizoen echt niet ge dacht in de top mee te draaien, al werd dat door sommigen wel verwacht", blikt hij terug. „Het was enkel de bedoeling om vóór Pams en Ons Eiber nest en misschien ook LDO te eindigen. Daarom waren juist de beide nederlagen tegen Pams zulke tegenvallers. Vooral in de uitwedstrijd heb ben we verzuimd om punten te pakken: de eerste helft werd er goed gespeeld, maar daarna lieten we het liggen". Bovendien vermoedt hij, dat de omschakeling van veld- naar zaalcompetitie zijn ploeg meer moeite heeft gekost dan haar poulegenoten, die buiten allemaal hoofd- of overgangs- klasser zijn. „Op het veld komt Fides Pacta uit in de promotieklasse en daar kom je niet echt goeie ploegen tegen. Speel je daar in de overgangs klasse, dan krijg je wél met be tere tegenstanders te maken. Waarschijnlijk waren wij op dat niveau spelend, beter be wapend geweest voor de hoofdklasse. Nu zijn wij drie balwereld. Bij elk vijandelijk schot laten de Leidse verdedi gers hun tegenstanders los om de bal bij de paal af te vangen, hetgeen die tegenstanders veelal tot verwarring en on zuiver schieten brengt. „Dat systeem is eigenlijk langzaam aan zo gegroeid. Wij zijn er dit seizoen eerst mee begonnen en daarna gingen we er bewust op trainen. Het blijkt inder daad goed te werken, al ben je afhankelijk van het schot van de tegenstander. Schiet die zuiver, dan is het nuttige ef fect ervan grotendeels ver dwenen", licht Sommeling deze tactische stunt toe. Wel licht kan zij een belangrijke bijdrage leveren in het duel te gen Blauw Wit, een club waar tegen Fides Pacta een punt hoopt te pakken. „Het kan in ons voordeel zijn, dat Blauw Wit geen kampioen meer kan worden of degraderen. Boven dien hebben we eerder tegen haar 7-7 gelijkgespeeld. Bij rust stonden we toen 1-6 ach ter, maar Gerard Bos (de trai ner van Fides Pacta) hield ons voor, dat wij er ook zes kon den maken. Dat is gelukt, mede omdat Blauw Wit condi tioneel niet zo sterk bleek. Ho pelijk is dat nu weer het geval. De laatste wedstrijd, thuis te gen Ons Eibernest, moeten wij gewoon winnen, daarin reke nen we op twee punten". Mocht Fides Pacta onverhoopt op de fatale voorlaatste plek blijven, dan zou dat voor Som meling een grote teleurstelling betekenen. „Degradatie zou voor ons een echte kater zijn. Wij horen qua spel gewoon in de hoofdklasse, zeker vergele ken met ploegen als Pams en Ons Eibernest. Tegen de top clubs hebben wij beter gepres teerd dan zij, maar wij verlo ren steeds door spelbevriezen. Daar baal je wel van: tegen Fortuna joegen we nog op de bal, maar bij PKC gingen we gewoon zitten of rond de paal staan. Spelbevriezen is niet leuk, maar als wij tegen Ons Eibernest drie punten voor staan en we kunnen ons daar mee handhaven, gaan wij het ook doen". MICHEL VAN GENT HOOGMADE Even leek het alsof de „droom", die drie jaar eerder met de overgang van het onbetekenende afde- lingscluppie MMO naar het grote Feijenoord was begon nen, ruw zou worden ver stoord. Henk van Goozen was na die drie seizoen overbodig geworden bij de Rotterdamse topper. Afgezien van een inci denteel optreden in de hoofd macht had hij onafgebroken in het C-team gespeeld. De echte doorbraak was uitgeble ven. Henk van Goozen was gewogen en te licht bevonden. Maar waar jongens als Paul en Marcel van der Blom noodgedwongen terugkeerden naar de rijen der amateurs, vond Van Goozen elders on derdak. Feijenoord's kleine broer Excelsior zag wel wat in de technisch begaafde Hoog madenaar en bood hem een contract aan. Inmiddels is hij bezig aan zijn derde seizoen op Woudenstein. Wat bleef is de hoop om ooit nog eens bij een echte topper aan de slag te kunnen. Henk van Goozen leerde het voetbalspel bij de plaatselijk met moeite opgerichte voet balclub en speelde zich in de kijker via optredens in selec tieteams. „Tijdens een toer nooi in Zeist werd ik door Feijenoord scout Verhoeven uitgenodigd voor een proef- training. Na die training volg de een proefwedstrijdje en kreeg ik uiteindelijk een ama teurcontract voorgelegd". Van Goozen ondertekende het pa piertje gretig en dankzij de diensten van „schoonvader" Rinus Wolvers meldde de 17- jarige scholier zich daarna wekelijks in De Kuip. Maar zoals gezegd hield het hoofd stuk Feijenoord na drie jaar op. „Ik was inderdaad overbo dig geworden. Natuurlijk weet je van tevoren dat dat kan gebeuren. Er slagen er maar heel weinig bij een top club als Feijenoord, maar toch, je hoopt altijd tot dat kleine percentage dat door breekt te behoren". Heerlijk gevoel Dat ging dus niet door. Van Goozen mocht zich richting uitgang begeven, maar ont moette daar aangekomen be langstellenden. „Twee om precies te zijn. Ik had een aanbieding uit België op zak, van Germinal, een vierdek lasser en Hans Dorjee had na mens Excelsior aangeklopt". Van Goozen had zijn keuze snel bepaald: hij bleef in Rot terdam. „Ik ging bij Excelsior iets meer verdienen, maar wat veel belangrijker was, ik stond eindelijk eens in de ba sis. Dat gaf een heerlijk ge voel. Dat ik „maar" bij Excel sior speelde en „slechts" op eerste divisie niveau kon me niks schelen. Ik kón tenmin ste spelen". Noppen... maal een zeer sterke aan trekkingskracht. Lezen over hoe het vroeger allemaal was; wij krijgen er maar niet genoeg van. (Niet voor niets staat het boek „Temidden der kampioenen" over: Piet Moeskops; van: Joris van der Bergh bij ons nog altijd hoog op de lijst best en meest gelezen boeken. Maar dit terzijde, het gaat immers over Teijlingen 1924-1984 en niet over die Nederlandse meestersprinter die in 1924 al weer zijn vierde wereldti tel veroverde). In dat zeer verzorgde Sas- senheimse boekwerkje stuit ten wij op een afdruk van het op 20 juni 1946 gedateer de eerste nummer van het „Clubblad van onze RKSV Teylingen (kosten: vijf cent per nummer), waarin gees telijk adviseur J.A. Blonk het „Ten geleide" voor zijn rekening neemt. Een stukje dat, met de bij deze rubriek fotografisch afgedrukte aan kondiging van de „big- match voor ons het absolu te hoogtepunt van de jubi leumuitgave vormt. maal per week gaan trainen om dat grote klasseverschil weg te werken. Bovendien worden er voor belangrijke wedstrijden ook nog eens ex tra loop- of schiettrainingen ingelast". Ondanks de bescheiden klas sering acht Sommeling alle trainingsarbeid beslist nuttig. „In wezen zijn we toch door geen enkele tegenstander weg gespeeld", stelt hij vast, wij zend op de nederlagen, die va rieerden van één tot vier doel punten verschil. „Het is wél zo, dat wij veel wedstrijden in de laatste minuten uit handen hebben gegeven, bijvoorbeeld uit bij Rohda en Pams. Mis schien valt zoiets toe te schrij ven aan routinegebrek, want wij hebben natuurlijk een erg jong achttal. Maar ik denk dat we beter hadden gestaan, als wij hetzelfde schot van vorig seizoen hadden gehad. Toen maakten wij rond de veertien, vijftien treffers per wedstrijd; nu komen we soms amper aan de tien toe". Hij vindt het moeilijk om een verklaring te geven voor de afgenomen pro- duktiviteit van met name het herenkwartet. „Op de trainin gen schieten alle heren best zuiver, maar in de wedstrijden komt het er niet altijd uit. Vroeger scoorde Ronald van der Velden heel regelmatig en nu scoort hij er net aan twee in één duel. Ikzelf schiet vreemd genoeg vóór rust vaak beter dan erna. Het is ook erg moeilijk om in de hoofdklasse een vrije schotkans te krijgen, want de verdedigers zitten goed op je huid. En wij hebben nu eenmaal geen team, waarin ook de dames veel scoren. Zij zijn uitstekend onder de paal, maar alleen Bea Schrama schiet er vaak één in". Wat de eigen defensie aangaat, heeft Fides Pacta in elk geval geen problemen: zij is één van de minst gepasseerde vereni gingen in haar poule. Dit komt vooral door haar eigen stijl van verdedigen, die veel op zien heeft gebaard in de korf Robin Sommeling: „Degradatie zou ik als een echte ka ter ervaren". ontspanning. De jongeiLeie moet op het sportveld leren optreden en beslissen^en Zo is het sportveld een oej, fenveld van: eerlijkheid e/L](je waarheidszin; eergevoelen Q zelfcontrole en zelf bed wanende moreel ui th ou dings verm c»endi gen; vastberaden wilskrachtérde offerzin en belangeloosheidelde eenvoud en soberheiden plichtsbesef en plichtsgep 12 trouwheid; degelijke vrien<pogg schap en andere sociale ei^slisi genschappen; gehoorzaal heid en orde; doortasteni heid; vlug inzicht; doeltrei fende besluitvaardigheid kritieke ogenblikken; kali te en tegenwoordigheid va\ t geest; gevoel voor veran^''j[ woordelijkheid; eigen inith tief. i de Deze en nog meer natuurlijfavt ke deugden worden ontwik keld in sportieve sportbeoe* fening. k K(l)apstuk Kees (op wintersport): „Mè 37-j of zonder noppen?" Itern- trs iamg Zestig (2) We moeten de sportbe oefening verbinden met de idealen en natuurlijke stre vingen van de jeugd. Wij le ren den jongen het beste kennen in zijn sportieve Dweilpauze...

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8