Braassemgemeente lijkt van de baan 'LOUISE' VRIJWEL ZEKER OOK NAAR NOORD WIJK Koets-o-theek wil langer openblijven IA DE VERPLEGING ZIEKTEKOSTENVERZEKERING bushalten Weestraat luiten ebruik STATENCOMMISSIE OP VEEL PUNTEN ONEENS MET GS Kunst van vluchtelingen 4"£eidóeSowüxmt Uitslaande brand aan Hoge Rijndijk ln« (ADVERTENTIE) Premieverhoging gehad? hZZ*- Tien tegen één dat wij goedkoper zijn Bel voor een duidelijke folder 01718-29881 (Na kantoortijd 01718-15534.) Antwoordnummer 29 2220 VB Katwijk Z-H Telefoon 0171H 29881 NOORDWIJK/LEIDEN De kans op de vestiging in Noord- wijk van een dependance van de openbare scholengemeen schap voor voortgezet onder wijs Louise de Coligny uit Lei den wordt steeds groter. De Werkgroep Openbaar Ver volgonderwijs Noord wijk heeft immers toestemming gekregen van het ministerie van Onder wijs om voorlichtingsavonden te organiseren. Deze bijeen komsten worden op donderdag 1 maart achtereenvolgens ge houden in Voorhout, Noord- vijkerhout en Noord wijk. De dependance van het „Louise" zal wellicht worden onderge bracht in schoolgebouw 't Kla vertje. Het zal overigens de tweede dependance van deze Leidse scholengemeenschap zijn, want binnenkort wordt ook in Leiderdorp met de bouw van een onderkomen begonnen. Tijdens deze voorlichtingsbij eenkomsten zal de werkgroep de ouders voorlichten over hetgeen tot nu toe bereikt is en verder zal rector De Zoete van de Louise de Coligny in gaan op de onderwijskundige aspecten van de nieuwe dislo- katie. Het is de bedoeling ko mend schooljaar te starten. Al lereerst zullen werkgroep en rector Voorhout bezoeken, waar van 19.00 tot 20.00 uur voorlichting wordt gegeven in de openbare basisschool De Boeckhorst aan de Beukenro de 107. Daarna trekt het „cir cus" naar Noordwijkerhout, waar de ouders van 20.00 tot 21.00 uur in de openbare basis school De Regenboog aan de Van Iersellaan 39 te woord worden gestaan. Tenslotte is het „hoofdkwartier" Noord- wijk aan de beurt van 21.00 tot 22.00 uur, waar men terecht kan in de Witte School aan de Van Panhuysstraat 19. Deze bijeenkomst is ook bedoeld voor de ouders uit Katwijk en Rijnsburg. liet :,EIDEN Stempelen LEIDEN Wie tegen woordig in Leiden geregis treerd wil worden als wo ningzoekende moet daar heel wat meer voor doen dan vroeger. Het gemeen tebestuur heeft een venij nig puntensysteem be dacht om de weinige be schikbare woonruimte zo eerlijk mogelijk te verde- 'g tylen. Om er zeker van te zijn, dat alles zo eerlijk d mogelijk wordt ingevuld, er moet er in plaats van het enkele formulier van vroeger een lijvig geel vouwblad worden be schreven en voorzien van alle mogelijke bewijzen in- geleverd. En omdat de ge- meen te automatiseert moeten alle ongeveer 6000 Ie 1j geregistreerden die nieu- tro( we formulieren binnen ling ,vier weken invullen. -j Een eigen verklaring, een werkgeversverklaring, een kopie van het loon- strookje, om maar een roe pear van de verlangde 6e- idel wÖzen te noemen. Ook wil men bewezen zien of men met een student te maken heeft of niet. Wie gestu deerd heeft, ook al is dat maar een jaar lang en vele jaren geleden, moet bij de universiteit (of een HBO- >dza n h en ondertekenen, dat be wijst dat de studie formeel is beëindigd. De gemeente wil hiermee voorkomen dat studenten zich als wo ningzoekenden inschrij- \yQ^ ven, omdat studenten vol- 1 za &ens reëe^s n'et inge- schreven mogen worden. eig Dat men bij het centraal dat bureau inschrijvingen van iff ei de universiteit aan het Schuttersveld niet zo ge lukkig is met deze gang van zaken bewijst een kort bezoek. Kennelijk wordt geb dit bureau geconfronteerd met een stormloop van studenten en ex-studenten. Met één oogopslag consta teert de man achter de ba lie om welk formulier het id L gaat, slaat bliksemsnel W( twee stempels op het for mulier en vertelt de bren ger van het formulier dat hij of zij het verder zelf moet invullen. Waarmee dus de mogelijk heid wordt geschapen op 'grote schaal te frauderen G|rond het al of niet student zijn. Als men een opmer- *>mbking maakt over het feit, ^Zflat het stempel waarin een handtekening ver werkt zit ondersteboven is j_ve> gedrukt, vertelt de stem- pelaar dat men daarmee lenu blijk wil geven van het Wj ongenoegen van het bu- I- 07 reau over de ongewenste KoJklandizie die de gemeente ntoo Leiden heeft veroorzaakt. Een woordvoerder van de ^^universiteit zegt, dat de ,wr iandelswijze van de stem pelaar „natuurlijk niet :an". „Maar het had van 'e gemeente wel wat aar diger geweest als ze ons |61 van'te voren had gevraagd >m medewerking. Want ju worden we opeens ge confronteerd met die for mulieren. We zijn best be- Apoi ïeid om die formulieren - -]voor ex-studenten in te vullen", voegt hij er aan 3^; Een woordvoerder van de gemeente „kan het zich tiet voorstellen dat er met de unversiteit geen over leg is geweest over de for mulieren". Hij is het met r de universiteit eens dat 4 stempelen op zo'n manier rt niet kan. We zullen dat ia*fflgrondig uitzoeken". M L 1490 WEIDEN De bushalten in Breestraat ter hoogte van stadhuis worden vanaf ilakandag tijdelijk buiten ge- «l uik gesteld. De opstelstroken i de bussen nu nog klin- zullen worden voor van een betonconstructie. bussen zullen tijdens de jirkzaamheden op een ande- 1232 plaats in de buurt van het dhuis stoppen. Deze tijdelij- Infoo-plaatsen worden met bor- 1 aangegeven. Het werk it ongeveer drie weken du- Vrijdag 16 maart zullen vernieuwde bushalten in 'set Jruik worden genomen. de gelegenheid wordt ge- uik gemaakt om de bekende auwe steen" steviger in het I gdek te plaatsen. De 'loslig- eme ïde' steen zorgde voor tril- 0 gsoverlast aan de aan dat ;tl Jeelte van de Breestraat ge en percelen. De steen krijgt i vaste fundering. Het ver- er zal van al deze werk- imheden geen hinder on- rvinden. (Vervolg van voorpagina) LEIDEN/DEN HAAG De politieke partijen in de Provinciale Staten zijn het op een groot aantal pun ten niet eens met de ge meentelijke herindelings- voorstellen van Gedepu teerde Staten, het dage lijks provinciaal bestuur. Zo zal waarschijnlijk een meerderheid van de Sta tenleden stemmen voor een zelfstandig Alkemade. Wel vinden zij dat Wou- brugge, Rijnsaterwoude en Leimuiden bij elkaar moeten worden gevoegd. Men is derhalve tegen de vorming van één grote Braassemgemeente, waar in alle gemeenten rond de Braassem zijn samenge voegd. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering van de Staten commissie algemeen bestuur lijke zaken. Overeenstemming was er wel bij alle grote partij en over de noodzaak tot het herindelen van het noordoos telijk deel van de provincie. De commissie komt op 23 maart nog eens bijeen en brengt daarna advies uit aan GS. In april zal GS wetswijzi- gingsvoorstellen doen aan de Tweede Kamer om de ge meentegrenzen te veranderen. De door GS voorgestelde com binatie van Nieuwveen, Ter Aar en Zevenhoven komt er waarschijnlijk wel omdat VVD, PvdA en D'66 vóór zijn. Een meerderheid van de com missieleden (CDA, VVD en PvdA) was verder voor de sa menvoeging van Hazerswou- de, Koudekerk en Benthuizen. Stompwijk moet volgens een meerderheid naar Zoeterwou- de. Alles bij elkaar kwamen de commissieleden tot vele nieu we standpunten. De Braassem gemeente (Alkemade, Rijnsa terwoude, Leimuiden en Wou- brugge) kon alleen in de ogen van de PvdA genade vinden. De andere partijen (die drie kwart van de Staten vormen) vonden dat Woubrugge veel te ver van de eventuele nieuwe hoofdkern Roelofarendsveen zou komen te liggen. CDA- commissielid Bakker: „De vor ming van zo'n grote gemeente is ons te gortig. Geen van deze gemeenten heeft daarom ge vraagd", zo zei hij. De SGP en de kleine linkse partijen (sa men bijna vijftien procent van de zetels) vonden Woubrugge zo slecht inpasbaar dat deze maar zelfstandig zou moeten blijven. Ter Aar Voor de combinatie van Ter Aar met Nieuwveen en Ze venhoven bleek dat alleen het CDA en de SGP Ter Aar zelf standig willen houden. Deze partijen zijn in totaal echter met slechts 26 vertegenwoor digers in de 83 zetels tellende Staten vertegenwoordigd. De christendemocraten vinden wel dat Nieuwveen en Zeven hoven dan samen moeten gaan, met de Bloklandse pol der (nu nog provincie Utrecht) daaraan toegevoegd. Ook week het CDA af voor wat betreft de bundeling van Zoeterwoude en Stompwijk die GS wil. „Stompwijk moet bij Leidschendam blijven", zo zei commissielid Bakker van het CDA. De combinatie met Leidschendam is volgens hem financieel ook gunstiger uit. De andere partijen waren ech ter van mening dat Stompwijk uit de klauwen van een straks verstedelijkt Leidschendam moet blijven. De nieuw te bou wen bouwplaats LeiNo zal vol gens een meerderheid van de commissie een stroom van „stadse" mensen naar Leid schendam voeren zodat er geen oog meer zal zijn voor het groene Stomwpijk. Com missielid Heus (VVD): „De stadsmensen zullen met een grote zak geld de agrariërs uit kopen en er een stedelijk ge bied van maken". Grenswijzigingen Behalve de samenvoeging van gemeenten, praatten de com missieleden ook over diverse voorstellen voor grenswijzigin gen. Over de veranderingen van de grens tussen Alkemade en Warmond liepen de stand punten uiteen. CDA en D'66 (samen 29 zetels in de Staten) vinden dat er geen grenscor recties moeten komen. Vol gens mevrouw Offringa (CDA) komt het beheer van de Ka- gerplassen in gevaar als die aan Alkemade wordt overge dragen. Dat Alkemade wel voor het onderhoud van we gen die leiden naar Warmond- se campings in het buurtschap Zevenhuizen moet betalen, vond ze geen argument voor grenswijziging. „De schade voor Warmond is groter dan het belang voor Alkemade", zo zei ze. De VVD vindt dat de Watertuin bij Warmond moet blijven en dat de grens bij Ze venhuizen en de Kaag meer naar het water moet gaan ten gunste van Alkemade. De PvdA daarentegen is van me ning, dat het hele Kaaggebied in handen van Warmond zou moeten komen. De buurt schappen Zevenhuizen, Oud Ade en De Kaag zouden dan naar Warmond over moeten. Verder was er het provinciale voorstel om de Noordse buurt bij Nieuwkoop te voegen. Een overgrote meerderheid is daar echter tegen, zodat dit waar schijnlijk niet door zal gaan. Een ander omstreden voorstel was om een gedeelte van het sierteeltgebied van Hazers- woude naar Boskoop over te laten gaan. Het gaat hier om De Loete en De Roemer. Alle commissieleden waren tegen deze verandering. Het buurt schap Gelderswoude (nu nog Zoeterwoude) zou naar Bent huizen gaan in de visie van GS. Alle partijen, behalve de PvdA, wilden daar echter he lemaal niet aan. De Aarlan- derveenders die zo graag van Alphen aan den Rijn af willen, vonden een gewillig oor bij de PvdA en D'66 (samen 28 Sta- tenzetels). Deze partijen stel den voor Aarlanderveen bij Nieuwkoop te voegen. Het CDA was van mening dat het buurtschap zelf nog geen dui delijk standpunt heeft. Deze partij laat de herindeling in dit geval aan GS over. Eerste reacties Burgemeester Wagenaar van Alkemade toonde zich tijdens de vergadering tevreden met het tot nu toe ingenomen standpunt van de commissiele den. Zijn collega Huigsloot van Zevenhoven zag het minder zonnig. „Ik heb er alle hoop op, dat de regering alsnog de herindelingsprocedures zal stoppen". Woordvoerder Vonk van Ter Aar zag het ook som ber in. „Alleen het CDA is voor een zelfstandig Ter Aar, dat is een teleurstelling. Maar ik denk dat ze hun mening wel weer herzien als ze horen wat de herindeling het rijk gaat kosten". Gedeputeerde Boone zei in een eerste reactie dat het CDA nog het meeste heel had gehouden van de GS-voorstellen. „De zaak is echter aan flarden ge schoten door klein links en klein rechts", zo zei hij. Hii zegde toe dat er in elk geval bij de grenswiizigingsvoorstel- len van GS „bijstellingen" te verwachten zijn. Concreet werd hij echter niet. Verder zei hij dat ook de openbaar vervoerlijnen in het te herin delen gebied zullen moeten verbeteren. Daar was door de afdeling Rijnstreek van de PvdA om gevraagd. Burgemeester C. Goekoop opende gistermiddag de ten toonstelling 'Kunst van vluch telingen' die tot en met 29 fe bruari in de Burgzaal (Burg- steeg 14) te zien zal zijn. De expositie omvat 65 werken van buitenlandse kunstenaars die in eigen land vervolgd of met vervolging bedreigd worden en daarom naar Nederland zijn gevlucht. De reizende tentoon stelling heeft plaats onder au spiciën van Vluchtelingenwerk Nederland. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1984 PAGINA 3 LEIDEN Hocuram b.v., exploitant van de Koets-o- theek aan de Kruisstraat, is in beroep gegaan tegen het besluit van burgemeester C. Goekoop de discotheek geen toestemming te geven om in het weekend tot drie uur 's nachts open te blijven. Volgens Hocuram noopt de verslechterde bedrijfssituatie tot langer openblijven. Volgens directeur L. Kamphues wordt de slechte omzet veroor zaakt door de vertoning van nachtfilms op de televisie en in de bioscoop, de economische recessie en de ontwikkeling dat bezoe kers pas tegen 12 uur 's nachts de kroeg ingaan. Wanneer de Koets-o-theek, momenteel tot twee uur 's nachts in het weekend geopend, niet langer open mag blijven, moet volgens Kamphues de helft van het aantal personeelsleden ontslagen worden. Kamphues meent dat het hem onmogelijk wordt gemaakt te concurreren met café's in de regio die langer open mogen blij ven. Volgens de exploitant is er geen gevaar voor geluidsover last daar de paaltjes in de buurt de aanwezigheid van auto's uit sluiten en zijn etablissement nimmer door bromfietsers wordt bezocht. Burgemeester Goekoop heeft gemeend de aanvraag af te moeten wijzen, omdat het huidige beleid niet toelaat dat café's later dan tot twee uur open blijven. Goekoop wijst er op, dat er momen teel weliswaar een onderzoek wordt gehouden om het sluitings uur voor een aantal café's te verruimen maar dat de Koets-o- theek niet tot deze categorie café's behoort. De caf'e die worden onderzocht, zijn geselecteerd op ondermeer goede parkeergele genheid in de buurt en weinig kans op overlast voor de buurt. Tegen het beleid van burgemeester Goekoop zijn overigens zo'n 67 bezwaarschriften van horeca-exploitanten ingediend. I Adres Postcode/Plaats Betaald wordt: 0 per maand met automatische alschnjving van ban k/gi rorekening ,nr: 0 per kwartaal I Stuur een set tennisballen naar: Naam Adres Postpode/PlaatsTeleioon I Stuur deze bon in open envelop-geen postzegel plakken- naar Leidse Courant, Antwoordnummer 996,2500 VD Den Haag I nb. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een abonnement worden geweigerd Informatie over centraal wonen VOORSCHOTEN De Algemene Woningbouwvereniging Voorschoten houdt maandagavond een informatiebijeenkomst over centraal woonunits voor vijf personen. Twee van deze units worden momenteel verwerkt in een woonblok van 88 wooneen heden aan de De Ruytersingel in Voorschoten. De bijeenkomst wordt gehouden in jongerencentrum De Lindehoeve aan het Van der Haarplein en begint om acht uur. Op de voorlichtingsbijeenkomst zal de Centraal Woongroep Lei den de voordelen van deze huisvesting naar voren brengen. Vervolgens wordt het Voorschotense experiment uiteen gezet, worden er tekeningen getoond en wordt er ingegaan op de hoogte van de huur en dergelijke. De verwachting is dat rond de zomer het eerste centraal woonblok bewoond kan worden. Het tweede volgt enige tijd later. Hoe de woningen zullen worden toegewezen staat nog niet vast. Waarschijnlijk zullen de belang stellenden eerst een groep moeten vormen alvorens er een cen traal woonblok wordt toegegewezen. Voorwaarde is dat men in geschreven staat bij de Voorschotense dienst huisvesting. Alle goede dingen bestaan in drieën. I Naam Expositie over fietsverkeer LEIDEN De eerste verdieping van een woonhuis aan de Hoge Rijndijk is gisteravond nagenoeg volledig door brand ver woest. Het vuur brak uit rond half zeven. De brandweer is ruim twee uur bezig geweest. De brand is onts in de studeerkamer, vermoedelijk doordat een tafeltje met p<.j u-n te dicht was geplaatst bij een branden de gaskachel. Het huis werd bewoond door een jong echtpaar. De bewoners waren bij het uitbreken van de brand niet aanwe zig. De schade beloopt minstens 50.000 gulden. De eerste verdie ping is nagenoeg geheel uitgebrand en de parterre heeft aan zienlijke waterschade opgelopen. De woning is, volgens een woordvoerder van de brandweer, zeker enkele dagen onbe woonbaar. De eerste verdieping van het woonhuis is gehuld in zware rook wolken. De brandweer heeft een ladderwagen ingezet om te voorkomen dat het vuur het dak verwoest en overslaat naar be lendende percelen. Winkelhof, een fiets- vriendelijk punt in Lei derdorp. LEIDERDORP De ENFB houdt gedurende de maand maart een fototentoonstelling in de Leiderdorpse bibliotheek in Muzenhof. Onder werpen van deze tentoonstelling zijn de pro blemen van de fietsers in het algemeen en die van fietsers in Leiderdorp in het bijzonder. Een aantal van de zaken die worden getoond, komen ook voor in de knelpuntennota van de gemeente. Deze nota wordt het uitgangspunt van het verkeerscirculatieplan in Leiderdorp. Behalve knelpunten zijn er ook voorbeelden te zien van fietsvriendelijke punten. De biblio theek zorgt voor een leestafel met fietslitera- tuur. De expositie is toegankelijk op dezelfde openingsuren als die van de bibliotheek. Voor belangstellenden: er is ook een ENFB-werk- groep in Leiderdorp, te bereiken via postbus 80. 2300 AB in Leiden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3